Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με συνδεσιμότητα στο internet σε linux

Freya

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 01:23, 23-12-10:

Παιδια εχω χωρισει στα 2 τον σκηλρο μου και εχω βαλει 2 λειτουργικα, linux και xp.
Συνηθιζω να χρησιμοποιω τα linvx για να μπαινω στο ιντερνετ μιας και δεν κινδυνευεις απο ιους αλλα κατι συνευει και χωρις να πειραξω τπτ δεν μπορω να συνδεθω, τι μπορει να συμβαινει?
με τα xp συνδεομαι κανονικα....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 04:50, 23-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από LunaDark
Παιδια εχω χωρισει στα 2 τον σκηλρο μου και εχω βαλει 2 λειτουργικα, linux και xp.
Συνηθιζω να χρησιμοποιω τα linvx για να μπαινω στο ιντερνετ μιας και δεν κινδυνευεις απο ιους αλλα κατι συνευει και χωρις να πειραξω τπτ δεν μπορω να συνδεθω, τι μπορει να συμβαινει?
με τα xp συνδεομαι κανονικα....
Μισό να μυρίσω τα νύχια μου.

Μπορεί να συμβαίνουν χίλια δυο πράγματα, από το να έχεις λάθος παραμετροποίηση μέχρι να έχεις ανάδρομο Ερμή. Χωρίς λίγες παραπάνω πληροφορίες δεν μπορούμε να βοηθήσουμε. Δηλαδή τι μηνύματα σου εμφανίζονται φερ' ειπείν.

Για αρχή, πες μας τι διανομή έχεις. Επίσης άνοιξε ένα terminal και γράψε:
ifconfig Και κάνε paste την έξοδο (θα βοηθούσε να το κάνεις σε [code]...[/code] tags) για να δούμε αρχικά αν αποδίδεται IP στο ethernet interface σου.

Και είναι ΤΟ linux.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 02:07, 24-12-10:

καλα δεν παιζει!!!!!!
δεν καταλαβα ΤΙΠΟΤΑ απο οσα ειπες, μονο αυτο με ΤΑ linux που γραφτηκε εκ παραδρομης.
Μαλλον θα το παω σε καποιον τεχνικο....

α, αναδρομο ερμη δεν εχω, συμβουλευτηκα μολις τον πιτ παπαδακο:Ρ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 03:29, 24-12-10:

με τι distribution μπαινεις; Χρησιμοποιεις kde ή gnome? Παλαιοτερα ειχα προβλημα με το kde 4.4 και δεν λειτουργουσε το ασυρματο. Με το 4.5 δεν εχω προβλημα τωρα, μηπως ενα update στο 4.5 θα σε βοηθουσε; Btw, βαλε kubuntu 10.10, ειναι φοβερο!!!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 05:51, 24-12-10:

δεν καταλαβα ΤΙΠΟΤΑ απο οσα ειπες
Το είπα όσο πιο απλά γινόταν. Ανοίγεις ένα τερματικό/κονσόλα (terminal/console/konsole). Ξέρεις τι είναι, ελπίζω. =Ρ Αν όχι ψάξε στα menus κάπου εκεί θα είναι. Γράφεις "ifconfig" και κάνεις εδώ paste την έξοδο.

Τι άλλο να κάνω; Να το ζωγραφίσω; ο_Ο

Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya έγραψε στις 15:39, 24-12-10:

Ηρω δεν μπορω να κανω τπτ εγω...ολα το αδερφακι μου που ειναι σπουδασμενο στα εξωτερικα
Γιωργο ναι, με νερομπογιες!
οπως και να εχει ευχαριστω

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:54, 24-12-10:

Γιωργο ναι, με νερομπογιες!

Υποθέτω θα έχεις ubuntu.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:38, 24-12-10:

εγω νομιζω οτι εχει suse γιατι της αρεσει ο χαμαιλεοντας (αυτος ηταν ο λογος που ειχα βαλει suse παλαιοτερα )

Παράθεση

Freya

Δραστήριο Μέλος

H Freya έγραψε στις 16:27, 28-12-10:

ubuntu εχω ναι

Παράθεση

spyroskaftanis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spyroskaftanis
Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 435 μηνύματα.

O spyroskaftanis έγραψε στις 19:36, 29-01-11:

Το έκανες αυτό που σου είπαν τα παιδιά;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους