Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,047 μηνύματα σε 74,648 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

27-05-2007 Λούσιος Ποταμός...

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:56, 28-05-07:

Ήμουν στην Πάρο αυτές τις ημέρες αφού είχα βρει μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να συνδυάσω την δουλειά με την διασκέδαση... Το πρωι λοιπόν, με ξυπνάει ο ήχος του κινητού...

- Ελα τι κάνεις?
- Ελα ρε μπαμπά... άσε με τώρα κοιμαμε... θα σε πάρω όταν ξυπνήσω...
- Δεν κανονίζεις να επιστρέψεις σήμερα?

Οκ... κατάλαβα οτι κάτι κακό συνέβαινε...

- Η Γεωργία πνίγηκε στον Λουσιο ποταμό, την αναγνώρισαν... η αδερφή σου δεν το ξέρει, ακόμα έχει ελπίδες... ήταν να πάει και αυτή αλλά το μετάνιωσε τελευταία στιγμή!

Η Γιωργίτσα... απο τις καλύτερες φίλες της αδερφής μου... την ήξερα απο πολύ πιτσιρίκι, έκανα παρέα με τον αδερφό της κάποτε... έφυγε, έτσι ξαφνικά μαζί με ακόμα 7 παιδιά... γιατί?

Δεν μπορώ να ξέρω αν η εταιρία που διοργάνωσε την εκδρομή τήρησε όλα τα μέτρα ασφαλείας που έπρεπε, δεν ξέρω αν θα πρέπει να ρίξουμε ευθύνες εκεί... δεν ξέρω αν φταίνε και τα ίδια τα παιδιά που υπο αυτές τις άσχημες συνθήκες έθεσαν τον εαυτό τους σε κίνδυνο, δεν ξέρω αν κάποιος τους πήρε στον λαιμό του μη λαμβάνοντας υπ 'οψην τους κινδύνους που οι υπόλοιποι αγνοούσαν...

...γιατι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:02, 28-05-07:

κοίτα να δεις φίλε μου πως μας κάνουν οι καταστάσεις που βιώνουμε να αντιδρούμε....

Χωρίς καμία τύψη... χωρίς καμία ντροπή....
χαίρομαι που ήταν η Γεωργία και όχι η αδερφή σου
Σίγουρα και η Γεωργία κάποιου θα είναι αδερφή και κόρη... αλλά ... όχι δική σου

Δεν ξέρω ποιος φταίει σε τέτοιες καταστάσεις...
Μπορεί ο ένας ή ο άλλος, μπορεί όλοι μπορεί και κανένας και να είναι απλά αυτό που λέμε... η ώρα η κακιά... αυτό που λέμε, μέχρι εδώ ήταν το καντήλι τους...

Να ζήσετε να τη θυμόσαστε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:02, 28-05-07:

Λυπάμαι πολύ για τη φίλη της αδερφής σου.
Δεν ήξερα το περιστατικό, τώρα το μαθαίνω από σένα..

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:03, 28-05-07:

Συλλυπητηρια και κουραγιο στην αδερφη σου

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 15:10, 28-05-07:

Όχι ρε φίλε...
Τι μπορώ να πω; Κουράγιο μόνο...

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 15:13, 28-05-07:

Θερμά συλλυπητήρια..

** Δυστυχώς ή ευτυχώς η ζωή με έχει κάνει να πιστεύω ότι δεν έχει σημασία ποιος πεθαίνει, όλοι θα φύγουμε κάποια στιγμή.. το θέμα είναι ποιος θα προλάβει να ζήσει περισσότερο και να κάνει πράγματα που θα τον κάνουν να κλείσει τα μάτια του με χαμόγελο..

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:17, 28-05-07:

Να ζήσετε να την θυμόσαστε. Το όλο σκηνικό είναι τραγικό.

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 15:21, 28-05-07:

Founes φιλε μου τα συλλυπητηρια μου

πω πω σπαστηκα αγρια τωρα λεμε

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:27, 28-05-07:

Founes... συλληπητήρια...

δεν ξέρω τι άλλο να πω... έβλεπα τις τελεταίες μέρες ειδήσεις και έλεγα... "ποιος έμεινε πίσω να τους κλαίει αυτούς που φύγανε..."

τώρα ξέρω...

καλό κουράγιο και καλή δύναμη...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:30, 28-05-07:

Πραγματικά δεν έχω λόγια...

Τα συλληπητήριά μου.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 15:37, 28-05-07:

Και τα δικά μου συλληπητήρια

Δεν είναι ανάγκη να κατηγορήσεις κανέναν. Αυτά συμβαίνουν, ένα ατύχημα ήταν. Μονίμως άλλωστε θέτουμε τη ζωή μας κίνδυνο, είτε γνωρίζοντας το είτε όχι, είτε είναι δική μας ευθύνη είτε είναι του άλλου που διοργάνωσε την εκδρομή...Αυτά είναι μέσα στη ζωή..

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 15:39, 28-05-07:

Δενξέρω τί να πώ... Γράφω κ σβήνω συνέχεια.. Ένα γιατί μόνο σκέφτομαι... Τεσπα... Ζωή σε σας!!! Κουράγιο κ δύναμη κ μία μεγαααααααααααααλη αγκαλιά στην αδελφή σου!!! Ευτυχώς που δεν πήγε...

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 16:32, 28-05-07:

τα συλληπητηρια μου και απο μενα φουνες...
ζωη σε σας και να στηριξεις οσο μπορεις την αδερφη σου...το χει αναγκη τωρα

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 16:33, 28-05-07:

foynes μου, λυπαμαι και συμπασχω μαζι σου...
μολις πληροφορηθηκα κι εγω οτι μια γνωστη μου πεθανε στο λουσιο.

ολο το σκ δεν ακουσα ειδησεις, δεν πληροφορηθηκα καλα για να δω τι παιζει... ποιοσ φταιει, αν φταιει καποιος.

με τη συγκεκριμενη εταιρεια εχω κανει πολλες φορες καταβασεις και μαλιστα και σε πολυ δυσκολοτερα ποταμια...
μη ριπτουμε ευθυνες παντου παιδια...

αν καποιος εχει λινκς που να μιλουν για το περιστατικο ας τα βαλει εδω.. θελω να μαθω!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:12, 28-05-07:

Δεύτερο θέμα σήμερα και δεν ξέρω ακόμα μια φορά τι να πω....

Όσο όμως εγωιστικό και να ακούγεται να αισθάνεσαι τυχερός που δεν ήταν η αδερφή σου....

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 17:48, 28-05-07:

Σας ευχαριστώ όλους παιδια... το θέμα δεν ειναι να ρίξω κάπου ευθύνες... ναι αισθάνομαι τυχερός που τελικά δεν ήταν και η αδερφή μου εκει...

απλα θέτω το ρητορικό ερώτημα... γιατι?

φυσικά και δεν περιμένω απάντηση...

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 17:53, 28-05-07:

Γμτ ανατριχιασα... Συλληπητηρια, λυπαμαι τοσο πολυ

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 19:12, 28-05-07:

όχι ρε συ...! Απαίσιο!

Όποιου και αν είναι οι ευθύνες το αποτέλεσμα είναι ότι 8 άτομα χάθηκαν έτσι, στα ξαφνικά...

Συλλυπητήρια Founes.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:02, 28-05-07:

Το ειδα και πριν το θέμα, αλλά δεν εχω ιδεα τι να γράψω. Συλληπητήρια..

Παράθεση

truffinho (Αγγελος (όνομα και πράμα))

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη truffinho
Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O truffinho έγραψε στις 20:19, 28-05-07:

To ζήτημα είναι ότι οι υπεύθυνοι της εταιρίας ενδιαφέρονται μόνο να τη βγάλουν καθαρή. Πριν από 7 χρόνια έχασα σε αυτοκινητικό την καλύτερή μου τότε φίλη και η δίκη έγινε πέρσι. Η δικαίωση είναι δύσκολη υπόθεση, αν και μακάρι να μην είχε δωθεί σε καμία περίπτωση αφορμή ώστε να μιλάμε για δικαίωση, ευθύνες, ή ακόμα και εκδίκηση

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 22:14, 28-05-07:

Συλληπητηρια για τη φιλη σας.

Αλλα παιδια θεωρω το να τα ριχνουμε σε εταιριες και γενικα σε αλλους, κουτο. Τη δικη σου ζωη βαζεις σε κινδυνο, μονος σου πρεπει να φροντιζεις να ανησυχεις και να μεριμνεις για οτι χρειαζεται.

Αποτι ακουσα παρθηκε αποφαση να πανε σε μερος οπου τους προειδοποιησαν οτι εχει ιστορικο και ειναι επικινδυνο με κακοκαιρια.

Ε απο κει και περα, ναι μεν "ατυχηματα συμβαινουν" αλλα αμα δε το βαζεις και λιγο να δουλεψει το μυαλο, θα πεφτεις σε πολλα "ατυχηματα".

Ειναι εξοργιστικο να πεθαινουν νεα ατομα απο χαζομαρες.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 22:54, 28-05-07:

Μόλις επέστρεψα απο το σπίτι της μαζί με την αδερφή μου... μεγάλη συγκίνηση...

ο αδερφός της μου έλεγε...

"Σε ποιον να τα ρίξω? Στην φύση? Στο ποτάμι? Στη βροχή? στα παιδιά? Να πηγαίνανε απο αμάξι θα έλεγα οτι οκ εκαναν μαλακία, έτρεχαν, δεν πρόσεξαν, έγινε... τώρα? τι να πω?"

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 00:41, 29-05-07:

Ανατρίχιασα..Μικρός που ειναι ο κόσμος..
Μου ειπε και ενας φιλος ότι φιλη της αδερφης του σκοτωθηκε και τελικά μιλάτε για το ιδιο ατομο,ειναι και γειτονες με την οικογενεια σ..Μαζι με τον αρραβωνιαστικο δεν σκοτώθηκε?

Τι να πω..Κριμα για τα παιδια,να ζησετε να τους θυμαστε.Και ευτυχως για την αδερφη σου..Κριμα παντως

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 00:46, 29-05-07:

ναι, μαζί με το παιδί που θα αρραβωνιάζονταν σε λίγο καιρό... αύριο στην εκκλησία θα έχουν αρραβώνα πρώτα και μετά την κηδεία...

ps. ο John σου μίλησε ?

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 00:48, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
ναι, μαζί με το παιδί που θα αρραβωνιάζονταν σε λίγο καιρό... αύριο στην εκκλησία θα έχουν αρραβώνα πρώτα και μετά την κηδεία...

ps. ο John σου μίλησε ?
John όχι όχι αυτός..Τεσπα λίγη σημασία έχει αυτό..
Σε τετοιες στιγμές τα λόγια ειναι περιττά.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:13, 29-05-07:

Συλλυπητήρια, Φουνές...

Παράθεση

gsova (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gsova
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O gsova έγραψε στις 09:21, 29-05-07:

Καταρχάς συλληπητήρια founes...

Πραγματικά όμως δεν μπορώ να καταλάβω ρε παιδιά τι βρίσκει ο κόσμος σε τέτοιου είδους δραστηριότητες. Δεν έχω κάνει ποτέ rafting και το λέω... δεν νομίζω να κάνω και ποτέ, δεν είναι του στύλ μου. Μ'αρέσει η φύση όμως, μ'αρέσει να βλέπω μέρη, το τριήμερο που μας πέρασε έκανα πάνω από 1000χλμ σε εκδρομές στη Λακωνία αλλά μέχρι εκεί που μπορούσα και με την ασφάλεια μου. Το να κατηγορήσουν την εταιρία είναι το μόνο εύκολο. Δεν λέω ότι και η εταιρία δεν έχει ευθύνες, οι "έμπειροι" περιηγητές έπρεπε να λάβουν υπ'όψιν τον καιρό αλλά και τις προειδοποιήσεις των ντόπιων που όπως και να το κάνεις αυτά τα μέρη είναι το σπίτι τους και τα ξέρουν απ'έξω. Χαζός είναι ο άλλος που σου λέει να μην πάς; Αλλά και οι εκδρομείς πήγαν χύμα στο κύμα με τέτοιο καιρό να περάσουν από δύσβατες περιοχές. Χάθηκε άλλη μέρα με καλύτερο καιρό; Όπως και να 'χει κανείς μας δεν ήταν εκεί για να ξέρει τι πραγματικά έγινε - γιατί εγώ τουλάχιστον τα μέσα ενημέρωσης δεν τα εμπιστεύομαι 100%...

Κρίμα...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:34, 29-05-07:

Τα συληπυτήρια μου φούνς, λυπάμε που χάθηκαν τόσοι άνθρωποι όποιοι κιαν ήταν αυτοί, ξέρω ότι πάντα σε άδικο θάνατο θέλουμε να ξέρουμε το γιατί, το ίδιο και σύ, η απάντηση δεν υπάρχει αλλα υπάρχει κάτι που δεν έστηλε και την αδερφή σου εκεί, να είχαμε +1 άνθρωπο, ηρέμησε και βοήθεισε την αδερφή σου, πές της να σταθεί ψηλά και να αντέξει, και πάλι τα συληπυτήρια μου...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 09:38, 29-05-07:

όντως κρίμα για όλους όσους χάθηκαν...φουρνάκι κουράγιο.

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 09:55, 29-05-07:

συλλυπητήρια φουρνάκι

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 09:56, 29-05-07:

Τι να πω.. Συλλυπητηρια..

Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mara
H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε στις 09:56, 29-05-07:

φουρνάκι, τα θερμά μου συλληπητήρια

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 15:05, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από gsova
Καταρχάς συλληπητήρια founes...

Πραγματικά όμως δεν μπορώ να καταλάβω ρε παιδιά τι βρίσκει ο κόσμος σε τέτοιου είδους δραστηριότητες. Δεν έχω κάνει ποτέ rafting και το λέω... δεν νομίζω να κάνω και ποτέ, δεν είναι του στύλ μου. Μ'αρέσει η φύση όμως, μ'αρέσει να βλέπω μέρη, το τριήμερο που μας πέρασε έκανα πάνω από 1000χλμ σε εκδρομές στη Λακωνία αλλά μέχρι εκεί που μπορούσα και με την ασφάλεια μου. Το να κατηγορήσουν την εταιρία είναι το μόνο εύκολο. Δεν λέω ότι και η εταιρία δεν έχει ευθύνες, οι "έμπειροι" περιηγητές έπρεπε να λάβουν υπ'όψιν τον καιρό αλλά και τις προειδοποιήσεις των ντόπιων που όπως και να το κάνεις αυτά τα μέρη είναι το σπίτι τους και τα ξέρουν απ'έξω. Χαζός είναι ο άλλος που σου λέει να μην πάς; Αλλά και οι εκδρομείς πήγαν χύμα στο κύμα με τέτοιο καιρό να περάσουν από δύσβατες περιοχές. Χάθηκε άλλη μέρα με καλύτερο καιρό; Όπως και να 'χει κανείς μας δεν ήταν εκεί για να ξέρει τι πραγματικά έγινε - γιατί εγώ τουλάχιστον τα μέσα ενημέρωσης δεν τα εμπιστεύομαι 100%...

Κρίμα...

Αναφερεσαι στο ραφτινκ gsova.
το ραφτινκ ειναι καταπληκτικο. κανω πολλα χρονια, στην ελλαδα και στο εξωτερικο, και ειναι απο τα αγαπημενα μου extreme.
Εχει πολυ σημαντικους κανονες ασφαλειας, και πρεπει να τους προσεχεις οταν στους εξηγουν.
Ολα αυτα τα χρονια που κανω, ειδα ΠΟΛΛΑ σκηνικα και πολλες διασωσεις. σε μια μαλιστα απο αυτες, κινδυνεψαν πολυ σοβαρα τρια ατομα μεσα στα οποια ηταν μια γνωστη μου και η καλυτερη μου φιλη.
Επισης, και με την συγκεκριμενη εταιρεια (και με αλλες) εχω κανει ραφτινκ και σε δυσκολα ποταμια μαλιστα.
Ας μην ριπτουμε ευθυνες οπου κι οπου παιδια... μη τους παιρνει ολους η μπαλα οτι ειναι ανευθυνοι, ανοργανωτοι και ανεκπαιδευτοι.

Απο οτι διαβασα σημερα στην εφημεριδα, ξυλα, λασπες, βραχια και δεν ξερω εγω τι αλλο ειχαν "φράξει" το ποταμι.. η ροη του ποταμου συνεχιστηκε πολυ μεγαλυτερη ιταν αυτα τα εμποδια τα παρεσσυρε λογω δυναμης.. κι ετσι ολα μαζι επεσαν πανω στα παιδια...
Τα παιδια ομως δεν εκαναν ραφτινκ ετσι? τρεκινκ νομιζω εκαναν...ε? και εκεινη τη στιγμη διεσχιζαν καθετα το ποταμι. πειτε μου αν κανω λαθος..

Φυσικα θα μπορουσαν να υπηρχαν περισσοτερα μετρα ασφαλειας, (δεν ξερω καν τι υπηρχε) ωστε να ειναι ολοι πιο προστατευμενοι... ακουσα οτι δεν ειχαν καν κρανη ουτε ηταν δεμενοι, πραγμα ανηκουστο!!!!

τελοσπαντων, ειμαι πολυ στεναχωρημενη για ολα τα παιδια... για το συμβαν... για τις οικογενειες...για τη γνωστη μου και για τη φιλη του φουνες...για ολα.

ευχομαι αυτοι που φταινε να πληρωσουν.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:13, 29-05-07:

Στο τρέκινγκ τα άτομα δένονται μεταξύ τους? Εγώ είμαι τελείως άσχετη αλλά αν ήταν όλοι δεμένοι, δεν θα τους είχε παρασύρει όλους μαλλιά κουβάρια το ποτάμι?

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:15, 29-05-07:

8 άτομα τσάμπα, τι να πω!

Παράθεση

gsova (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O gsova έγραψε στις 15:24, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Αναφερεσαι στο ραφτινκ gsova.
...
ευχομαι αυτοι που φταινε να πληρωσουν.
Είπα ότι δεν έχω κάνει και δεν ξέρω, απλά απόρησα που είναι το ωραίο όταν διακινδυνεύεις τη ζωή σου...

Τι είναι το τρέκινγκ; (άσχετος γάρ... )

Πότε είναι έμπειρος κάποιος για να τα κάνει αυτά; Περνάει κάποια εκπαίδευση ή του τα λένε στο πόδι 10 λεπτά πριν το "πέρασμα";

Υπάρχουν επίπεδα δυσκολίας ή σε χώνουν με τη μία σε όποιο μέρος λάχει;

Άν δεν υπάρχει εκπαίδευση, εμπειρία και βαθμός δυσκολίας, τότε όλοι αυτοί πήγαν σαν το σκυλί στο αμπέλι και σαφέστατα μεγάλο μέρος της ευθύνης βαρύνει την εταιρία.

Εάν τώρα υπάρχει εκπαίδευση και δεν πάνε σε όλα τα ποτάμια όσοι δεν έχουν εμπειρία τότε -θεωρητικά- τα μέλη της ομάδας ήταν έμπειρα. Αλλά αφού ήταν έμπειρα και δεδομένου ότι είδαν τον καιρό και άκουσαν και τις προειδοποιήσεις των ντόπιων για την επικινδυνότητα, πώς επέλεξαν να μπούν χωρίς κράνη, σκοινιά και δεν ξέρω εγώ τι άλλο;

Μόνο στην κακιά στιγμή μπορώ να το αποδώσω...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 15:37, 29-05-07:

Είπα ότι δεν έχω κάνει και δεν ξέρω, απλά απόρησα που είναι το ωραίο όταν διακινδυνεύεις τη ζωή σου...
αδρεαναλινη. την εχεις ακουστα? μαζι με εντονη φυσικη δραστηριοτητα.πολλοι τη βρισκουν ετσι. αν το κανεις, μπορει και σενα να σου αρεσει

Τι είναι το τρέκινγκ; (άσχετος γάρ... )
Ειναι αυτο που εκαναν τα παιδια. Ουσιαστικα, ειναι περπατημα σε επιλεγμενα μονοπατια που θα προτεινει η εταιρεια. υπαρχουν πολλα χαρτογραφημενα και ευκολα, αλλα πιο δυσκολα και αλλα που ειναι μονο για οσους ειναι εμπειροι και εχουν γνωσεις πρωτων βοηθειων. αυτο που εκαναν τα παιδια δεν ξερω τι ηταν...

Πότε είναι έμπειρος κάποιος για να τα κάνει αυτά; Περνάει κάποια εκπαίδευση ή του τα λένε στο πόδι 10 λεπτά πριν το "πέρασμα";
10 λεπτα πριν την καταβαση (μιλαω για ραφτινκ) αρκουν. πρεπει να προσεχεις τι σου λενε ομως!! επισης, ειναι ολα αχρειαστα αμα κανεις σε ευκολο ποταμι (συνηθως, γιατι παντα δυστυχως υπαρχει η κακια η ωρα). Οποτε, σαν απειρος, επιλεγεις να πας σε ευκολο ποταμι.
Δεν ξερω ποτε ειναι εμπειρος καποιος. Μιλώντας καθαρα για εμενα, έχοντας κανει στα περισσοτερα ποταμια της ελλαδας* και σε μερικα δυσκολα σημεια στα πυρηναια, θεωρουμαι εμπειρη.

* στον αραχθο μαλιστα εκανα οταν ειχε υπερχειλισει. Ηταν τοτε που κινδυνεψαν τα 3 ατομα οταν αναποδογυρισε η βαρκα τους (η κολλητη μου και μια γνωσττη μου ηταν 2 απο αυτα)... η επιχειρηση διασωσης ηταν πολυ καλα οργανωμενη. Τα παιδια σωθηκαν και η κολλητη μου μου εκμυστηρευτηκε οτι δεν ειχε παρακολουθησει τον εκπαιδευτη να εξηγει, οταν επρεπε.

Υπάρχουν επίπεδα δυσκολίας ή σε χώνουν με τη μία σε όποιο μέρος λάχει;
Υπαρχουν βαθμοι δυσκολιας, απο 1 μεχρι 6.
Το 1 ειναι βαρκαδα... Στο 6 πρεπει να βγεις απο το ποταμι, να παρεις τη βαρκα σου αγκαλια και να φυγεις. τρεχοντας
Κανενα ποταμι δεν ειναι 1,2,3 κλπ....
ΟΛΑ τα ποταμια χαρακτηριζονται απο ενα βαθμο δυσκολιας (πχ.3) συπληρωνοντας το βαθμο των περασματων. δλδ μια τυπικη αναφορα ειναι
"καταβαση ποταμου 3ου βαθμου δυσκολιας, με λιγα περασματα 4ου"
ΌΛΑ αυτα ομως δεν ειναι ποτε στανταρ καθοτι ενα ποταμι 5ου, αν εχει βρεξει πολυ, μπορει να γινει 6ου. ομοιως, ενα ποταμι 4ου μπορει να γινει 2ου τον ιουλιο που δεν βρεχει!

Άν δεν υπάρχει εκπαίδευση, εμπειρία και βαθμός δυσκολίας, τότε όλοι αυτοί πήγαν σαν το σκυλί στο αμπέλι και σαφέστατα μεγάλο μέρος της ευθύνης βαρύνει την εταιρία.
Φυσικα!!!
Βεβαια για το τρεκινκ, δεν υπαρχει καποια τρελη εκπαιδευση, μη τρελαθουμε, περπατημα ειναι. Υποτιθεται οτι ο συνοδος εκπαιδευτης σου λεει τι δυσκολιες θα συναντησεις και σε προετοιμαζει και αυτος...
Αλλα ακομα και απλο τρεκινκ να ηταν, οταν διασχιζεις ποταμο καθετα ΠΡΕΠΕΙ να εχεις κρανος και δεσιμο! Τουλαχιστον!

Εάν τώρα υπάρχει εκπαίδευση και δεν πάνε σε όλα τα ποτάμια όσοι δεν έχουν εμπειρία τότε -θεωρητικά- τα μέλη της ομάδας ήταν έμπειρα. Αλλά αφού ήταν έμπειρα και δεδομένου ότι είδαν τον καιρό και άκουσαν και τις προειδοποιήσεις των ντόπιων για την επικινδυνότητα, πώς επέλεξαν να μπούν χωρίς κράνη, σκοινιά και δεν ξέρω εγώ τι άλλο;
Δε γνωρίζω...

Μόνο στην κακιά στιγμή μπορώ να το αποδώσω...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giovanna : 29-05-07 στις 15:52. Αιτία: διορθωσεις
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 17:37, 29-05-07:

εχω ζησει τετειες καταστασεις κ δεν θελω να θυμαμε αδελφια κ γονεις ειναι μονιμη εικονα στο μυαλο μου...
δωσε δυναμη στην αδελφη σου.... κ στα παιδια... μην ψαχνετε για ευθυνες
δεν θα φαιρουν την γεωργια πισω...
καλη δυναμη ζωη σε εσας

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 18:12, 29-05-07:

Σήμερα το πρωΐ άκουσα την μαρτυρία ενος παιδιού που επέζησε κ η αρραβωνιαστηκιά του χάθηκε εκεί... Δεν είχαν κράνη κλπ,νόνο αντιαναιμικά κ την στολή, κ αναρωτιέμαι... αυτά πρέπει μόνο να έχουν??? Κ αφού δεν έφταιγε η εταιρεία γιατί ειδοποιήθηκαν τα ΕΜΑΚ μετά από 2 ώρες??? Τον καιρό οι διοργανωτές τον έβλεπαν, δεν μπορούσαν να αναβάλλουν την εκδρομή??? Δεν ξέρω πραγματικά....

Φούνες, αυτό με τους αρραβώνες πρώτα κ μετά με την κηδεία....

Παράθεση

gsova (Γιώργος)

Δραστήριο Μέλος

O gsova έγραψε στις 18:15, 29-05-07:

τώρα βλέπω τηλεόραση (το άλτερ)... το χειρότερο είναι ότι το έχουν κάνει ριάλιτι πλέον τα κωλοκάναλα, αδιαφορώντας για τον πόνο των συγγενών...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 19:34, 29-05-07:

ειχα που ειχα τη στεναχωρια μου, μου πε σημερα η Χαρουλα οτι μια παρεα της απο το Λυκειο χαθηκε στην εκδρομη... 3 ατομα νεκρα και ενα αγορι ακομα αγνοειται...
Γαμωτο πια!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:10, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa
Σήμερα το πρωΐ άκουσα την μαρτυρία ενος παιδιού που επέζησε κ η αρραβωνιαστηκιά του χάθηκε εκεί... Δεν είχαν κράνη κλπ,νόνο αντιαναιμικά κ την στολή, κ αναρωτιέμαι... αυτά πρέπει μόνο να έχουν??? Κ αφού δεν έφταιγε η εταιρεία γιατί ειδοποιήθηκαν τα ΕΜΑΚ μετά από 2 ώρες??? Τον καιρό οι διοργανωτές τον έβλεπαν, δεν μπορούσαν να αναβάλλουν την εκδρομή??? Δεν ξέρω πραγματικά....

Φούνες, αυτό με τους αρραβώνες πρώτα κ μετά με την κηδεία....
λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που θα πω τώρα αλλά αν δεν το πω θα σκάσω
ο νέος αυτός που λες (δεν τον είδα εγώ αλλά σε πιστεύω) γιατί διαμαρτύρεται τώρα και δεν διαμαρτυρήθηκε ΤΟΤΕ?
Όταν ξεκίνησαν την όλη διαδικασία και είδε ότι περνάει μέσα από ένα ποτάμι και δεν έχει σωσίβιο? ότι δεν έχει κράνος που είναι μέσα σε χαράδρα?
Ανίδεη είμαι, άσχετη με το θέμα, δεν έχω κάνει ποτέ μου κάτι τέτοιο αλλά τις βασικές αρχές για να προστατεύσω τον εαυτό μου τις ξέρω....
Χώρια που πιστεύω ότι απ όλη αυτή την παρέα, κανένας δεν ήταν ανίδεος όσο εγώ.. αλλά έστω ότι ήταν...

Μου έκανε ο άντρας μου μια απλή ερώτηση....
εσύ με αυτό τον καιρό που είχε αυτές τις μέρες, θα πήγαινες εκεί πάνω?
η απάντηση είναι απλή και άμεση... όχι βέβαια!!!!
Αναρωτηθείτε ο καθένας για τον εαυτό του...
θα ήσασταν εκεί με αυτόν τον καιρό? κι όσοι πείτε ναι, μετά αναρωτηθείτε... δε θα ζητάγατε κράνος? σωσίβιο? ΚΑΤΙ για να νιώθετε ασφαλείς τέλος πάντων?? θα ήσασταν οκ με αντιανεμικά ΜΟΝΟ??

Και οκ, σίγουρα έχει και η εταιρία τις ευθύνες της, αλλά όχι να μην βλέπουμε τις ευθύνες του εαυτού μας!!!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 22:15, 29-05-07:

ΚΕ, νομίζω οτι άκουσα και εγώ το συγκεκριμένο παιδί να μιλάει και όσα είπε δεν τα είπε με ύφος το οποίο κατηγορεί για τον εξοπλισμό.
Τον ρώτησαν αν ειχαν κάποιο εξοπλισμό και αυτός απάντησε. Τα ΜΜΕ ομως διψάνε για αίμα και για συνωμοσίες και το ύφος και τα σχόλια που έπαιξαν πριν και μετά ίσως να μετέφεραν αυτή την εντύπωση...
Σε γενικές γραμμές δεν έχεις άδικο... βλέπεις τον καιρό, χαλάρωσε... που πας... το θεμα ειναι οτι δεν εκαναν και κάτι το φοβερό... πεζοπορία έκαναν... την ίδια εκδρομή που είχαν κάνει και κανα μήνα πιο πριν. Με την λογική του "τι το θέλανε..." θα οδηγηθούμε σε συμπεράσματα του να μην βγαίνουμε απο το σπίτι μας γιατι μπορει να βρέξει και να βραχυκυκλώσει καμιά κολόνα της ΔΕΗ και να πέσει πάνω μας και να πάθουμε ηλεκτροπληξία. Η μπορεί καθώς περπατάμε να πέσουμε σε καμιά τρύπα του μετροπόντικα που σκάβει για την νέα στάση μετρό. Ασε που μπορεί να φυσήξει κάνα μπουρίνι και να πετάξει καμιά γλάστρα πάνω στο κεφάλι μας...

Οταν βγαίνεις απο το σπίτι σου καθ΄οδόν για την δουλειά σου, νιώθεις περισσότερο ασφαλής απο όσο ένιωθαν τα παιδιά προχθές?

Δεν θέλω να δικαιολογήσω καμιά συμπεριφορά... απλά να αναδείξω και την άλλη άποψη...

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Stalitsa έγραψε στις 22:32, 29-05-07:

ΚΕδινάκι μου θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα είπε ο Φουνες!Δεν έχω να προσθέσω κάτι...

Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Molka
H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε στις 22:48, 29-05-07:

Τα συλληπητήριά μου Φουνεδάκο

Δεν ξέρω τι άλλο να πω

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:39, 30-05-07:

founes μου αυτό που ήθελα να πω δεν είναι το "τι τα θέλανε" ή "τα ήθελαν και τα έπαθαν"
καλά κάναν και θέλαν να πάνε την πεζοπορία τους ή ότι θέλαν να κάνουν
απλά... αυτό που λέω είναι το εξής
έκανες αυτό που ήθελες όταν το ήθελες? γνώριζες τις συνθήκες?
γιατί κατηγορείς τους άλλους κι όχι τον εαυτό σου όταν σκάει η στραβή?
αφού έκανες αυτό που εσύ ήθελες!
με το ίδιο σκεπτικό που κατηγορείται η εταιρία ότι πήγαν τα παιδιά εκεί πάνω με αυτόν τον καιρό, μπορώ κι εγώ (λέμε τώρα) να κατηγορήσω τους γονείς που άφησαν τα παιδιά τους να πάνε εκεί πάνω με αυτόν τον καιρό....
ελπίζω να καταλαβαίνετε τι λέω....

δεν ρίχνω ευθύνες στα παιδιά που πήγαν.... για όνομα.... ήθελαν δράση και το έκαναν.... απλά λέω είναι κρίμα να κατηγορηθούν ίσως άδικα κάποιοι ΑΝ δεν φταίνε απλά και μόνο για να ικανοποιηθεί η ανάγκη για "εκδίκηση" αυτών που μείναν πίσω και πονάνε!
Το λέω επειδή απ όσο είδα... είδα μόνο εξαγριωμένο κόσμο να εκσφενδονίζει κατηγορίες για την εταιρία και μόνο και κανένας να μην βλέπει και την άλλη πλευρά...

και ξαναλέω... σαφώς και ΔΕΝ ΛΕΩ καλά να πάθουν...
είναι φυσικά κρίμα....

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 07:48, 30-05-07:

ΚουΕ, σε αυτή τη δεδομένη χρονική στιγμή, η ανάγκη για εκδίκηση και απόδωση ευθυνών, είναι ένα φυσιολογικότατο και καθ'όλα αναμενόνο στάδιο της συμπεριφοράς των συγγενών των θυμάτων.
Είναι οι πρώτες λογικές σκέψεις που γίνονται, έπειτα από το ισχυρό σοκ της είδησης.
Αυτό που δεν μπορώ να δεχτώ όμως, είναι οτι για άλλη μια φορά, ένα τραγικό περιστατικό ευτελίζεται κατ' αυτόν τον τρόπο στα ΜΜΕ.
Κανείς δημοσιογράφος δεν δικαιολογείται να μεταφέρει τα όποια συναισθήματά του προς τα έξω και με διακιολογία αυτά, να αποδίδει ευθύνες εδώ κι εκεί.

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 22:08, 30-05-07:

Φίλε, προσπάθησα να σου μιλήσω και στο μσν...
Τώρα μιλάω με μια φίλη μου και μου λέει ότι η κοπέλα που λες, ήταν κόρη ενός καθηγητή της
Μου λέει και για τη κηδεία, άσε, μου γαμήθηκε η ψυχολογία...

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 22:47, 30-05-07:

Σε τί "ωραία" χώρα ζούμε..

[...]Μετά την απολογία, διάρκειας οκτώ ωρών, των δύο κατηγορουμένων ανακριτής και εισαγγελέας αποφάσισαν να τους αφήσουν ελεύθερους, επιβάλλοντάς τους περιοριστικούς όρους, απαγόρευση εξόδου από την χώρα και χρηματική εγγύηση ύψους 20.00 ευρώ έκαστος.[...]
Πηγή

Θυμίζω είχε αφεθεί ελεύθερος και ο οδηγός του φορτηγού που είχε σκοτώσει τα παιδάκια στα Τέμπη.

Είναι γελοίο να μιλάμε για Δικαιοσύνη στην Ελλάδα...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 23:58, 30-05-07:

KE θα σου πω τι μου είπε ο αδερφός της προχθές...

"Ρε φίλε πραγματικά θα προτιμούσα να πάνε από αυτοκίνητο... θα είχα κάπου να τα ρίξω... τρέχανε, δεν προσέξανε, γλίστραγε ο δρόμος, έσκασε το λάστιχο... Τώρα που να τα ρίξω... ? Στην φύση? Στο βουνό? στην βροχή ή στο ποτάμι???"

...κατάλαβες και την δική μου άποψη φαντάζομαι...

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους, αλλά νομίζω καλύτερα είναι να κάνουμε μια θετική σκέψη για όλα τα παιδιά που χάθηκαν και τους ανθρώπους που άφησαν πίσω τους, για πάρουν την δύναμη να συνεχίσουν...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Mr Brooks (2007) - Από Bill
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-11-12 στις 08:40.
    • P.S. I Love You (2007) - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-05-10 στις 14:41.
    • The Condemned (2007) - Από Bill
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-09 στις 20:20.
    • Πύρινος Ποταμός - Από simboy
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θεολογικά κι εκκλησιαστικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-08 στις 04:16.
    • Πανελλήνιες 2007! - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 395 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αρχείο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-07 στις 22:38.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους