Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,708 μηνύματα σε 74,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο κρατάει η αγάπη;

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 10:06, 29-05-07:

Δε ξέρω αν έχουν γραφτεί ξανά παρόμοια τόπικ στον πίνακα αυτό.
Φαντάζομαι πως ναι.

Θα ήθελα απλά να συζητήσω κάτι μαζί σας αν κ δε νοιώθω ιδιαίτερα άνετα να το κάνω αλλά who cares..

Μέχρι πρόσφατα είχα την εντύπωση οτι μια σχέση μπορεί να κρατήσει για πάντα στην ίδια ένταση και το ίδιο επίπεδο..

Τώρα τελευταία έχω αρχίσει να καταρρίπτω τη θεωρία μου και μου φαίνεται οτι κάτι έχει αρχίσει και χαλάει.

Γίνεται να κρατήσει για πάντα μια αγάπη; Γίνεται να μη χαλάσει ποτέ τίποτα και αν ναι πως?????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 10:10, 29-05-07:

Η γραφικη της παρασταση ειναι καπως ετσι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 10:12, 29-05-07:

Να διευκρινήσω:
Προσωπική άποψη και τίποτα παραπάνω:
Μια αγάπη μπορεί να κατήσει αιώνια αν δεν μπει στη διαδικασία της σχέσης.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:22, 29-05-07:

Η αγάπη μπορεί να κρατήσει για πάντα! ...Για τον έρωτα...γίνονται έρευνες...
(περισσότερα από το σπίτι το βράδυ)

Μάκια Νιντζάκι!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:26, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Να διευκρινήσω:
καθόλου νιτζάκι, εν μέρη έχει δίκιο ο πειρατής, υπάρχουν οι αγάπες που δεν έχουν την φθορά της καθημερινότητας και πάντα την σκαλήζει η ανάγκη για να σμήξει ο ένας με τον άλλον χωρίς να είναι απαρέτητο αυτό, και βέβαια δεν είναι ο κανόνας αυτό.

Πιστέυω ότι η αγάπη περνάει 2 στάδια και είναι στο χέρι μας να κρατήσουμε την πρώη ζωντανη, ο τρόπος ότι και να σου πώ θα είναι σταγόνα στον ωκεανό, μπορώ να σου πώ ότι πρέπει να το νοιώθεις μέσα σου, να μην μπερδέυεις τον έρωτα με την αγάπη και πολλά άλλα.

Οσο για το δέυτερο στάδιο είναι αυτό της αγάπης συνήθειας ενώς ζευγαριού, εκείνη που λές νταξ μωρε την αγαπάω την φροντίζω άλλα κάθε μέρα μουσακά τρώω έ και δεν νοιώθω και υπέροχα για αυτό άλλα έτσι έμαθα να έχω ένα στάνταρ συνέσθημα που χωρίς να το ξέρεις να είναι παρόμιο με την αγάπη την αδερφική

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:03, 29-05-07:

Ξέρω ζευγάρι που είναι χρόνια μαζί και είναι ακόμα πολύ ερωτευμένο κι αγαπημένο (μιλάω για πάνω από 15 χρόνια), αλλά δυστυχώς είναι μόνο ένα. Ποτέ δεν κατάλαβα πως το καταφέρνουν, μερικές φορές νιώθω πως είναι αδύνατο να περάσω όλη μου την ζωή δίπλα στον ίδιο άντρα, όποιος κι αν είναι αυτός.. (νιώθω μια θηλιά τώρα στον λαιμό μου λέμε.. )

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:12, 29-05-07:

όταν παντρέυτηκε η αδερφή μου η γιαγια του γαμπρού μου ήταν με τον άντρα της το συγχωρεμένο, ήταν πάντα χεράκι χεράκι και όταν καθόντουσαν στο σπίτι ήταν σαν πιτσουνάκια,τότε είχαν κλείσει 56 χρόνια γάμου, όταν παντρέυτηκα εγώ ο άντρας της είχε πεθάνει και την ρώτησα πώς μπορώ να γίνω και έγω έτσι όπως εκείνοι, η απάντηση ήταν φοβερή.

-Να μην βιαστήτε να κάνετε παιδιά, να πηγαίνετε πολλά ταξίδια περιπάτους, να ζείτε την κάθε στιγμή, όταν θα έρθουν τα παιδιά θα είναι δύσκολα άλλα τότε θα βέλετε στόχο να μεγαλώσουν για να ξαναπάτε όπου πήγατε τότε, η έυτυχία που θα έχετε χωρίς παιδιά θα είναι η δύναμη για να προχωρίσεις και να το ξανακάνεις, έτσι τα προβλήματα θα ξεχνιούντε και θα είσαστε πολλύ ευτυχισμένοι.

-Να τον αγαπάς με το μυαλό και με την καρδιά, άν κάποια απο τα δύο δεν αντέξει να έχεις αυτό που έμεινε για να συνεχίσεις...

Αυτά μου είπε, ήταν απίστευτο, κλέγαμε αγγαλιά εκείνη για αυτό που έχασε και εγώ που δεν ξέρω άν θα μπορέσω ποτέ να είμαι έτσι μαζί με τον άντρα μου, προσπαθώ όμως, πολεμάω, αναπνέω για την αγάπη και πιστέψτε με η εφεδρία είναι μεγαλήτερη απο την αρχή

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 11:19, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
όταν παντρέυτηκε η αδερφή μου η γιαγια του γαμπρού μου ήταν με τον άντρα της το συγχωρεμένο, ήταν πάντα χεράκι χεράκι και όταν καθόντουσαν στο σπίτι ήταν σαν πιτσουνάκια,τότε είχαν κλείσει 56 χρόνια γάμου, όταν παντρέυτηκα εγώ ο άντρας της είχε πεθάνει και την ρώτησα πώς μπορώ να γίνω και έγω έτσι όπως εκείνοι, η απάντηση ήταν φοβερή.

-Να μην βιαστήτε να κάνετε παιδιά, να πηγαίνετε πολλά ταξίδια περιπάτους, να ζείτε την κάθε στιγμή, όταν θα έρθουν τα παιδιά θα είναι δύσκολα άλλα τότε θα βέλετε στόχο να μεγαλώσουν για να ξαναπάτε όπου πήγατε τότε, η έυτυχία που θα έχετε χωρίς παιδιά θα είναι η δύναμη για να προχωρίσεις και να το ξανακάνεις, έτσι τα προβλήματα θα ξεχνιούντε και θα είσαστε πολλύ ευτυχισμένοι.

-Να τον αγαπάς με το μυαλό και με την καρδιά, άν κάποια απο τα δύο δεν αντέξει να έχεις αυτό που έμεινε για να συνεχίσεις...

Αυτά μου είπε, ήταν απίστευτο, κλέγαμε αγγαλιά εκείνη για αυτό που έχασε και εγώ που δεν ξέρω άν θα μπορέσω ποτέ να είμαι έτσι μαζί με τον άντρα μου, προσπαθώ όμως, πολεμάω, αναπνέω για την αγάπη και πιστέψτε με η εφεδρία είναι μεγαλήτερη απο την αρχή
πολυ ωραιο αυτο που ειπε η γιαγια σου μανια μου...ανατριχιασα...
εγω νομιζω οτι εχει δικιο... και πιστευω οτι η αγαπη γινεται πιο δυνατη μεσα στο ζευγαρι οταν περασει απο δυσκολιες και φουρτουνες και επιβιωσει...ειναι σαν ενα καραβι σε θαλασσοταραχη...οταν επελθει η ηρεμια στη θαλασσα παλι...η αγαπη γινεται ακομη πιο δυνατη. ναι πιστευω οτι η αγαπη μπορει να κρατησει για παντα...αρκει να υπαρχει προσπαθεια και απο τους 2 και πανω απ ολα κατανοηση. εγω ξερω ενα ζευγαρι(νταξ ειναι πολυ λιγα τα ζευγαρια ετσι) που ειναι μεγαλης ηληκιας και ακομη τη λεει τη γιαγια ο παππους "κοριτσι μου" και διαφορα τετοια γλυκουλια.
θελω κι εγω πολυ να φτασω στα βαθεια γεραματα με τον αντρα μου και να μαστε ετσι. εδω τωρα κοντα στα 5 χρονια που ειμαστε μαζι...και ακομη τον κοιταω στα ματια και λιωνω μιλαμε...δεν μπορω να διανοηθω ουτε μια μερα οτι δεν θα δω τα ματια του...τα λατρευω μιλαμε...αυτα ειναι...
ο ερωτας σε ολο του το μεγαλειο.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:22, 29-05-07:

5 χρόνια παντρεμένοι; ή γενικά μαζί; το 2003 παντρέυτηκες; πόσα χρόνια μαζί;

Ερωτήσεις έ;;; τελικά είμαι πολλύ διακριτηκή

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 11:27, 29-05-07:

5 χρόνια παντρεμένοι; ή γενικά μαζί; το 2003 παντρέυτηκες; πόσα χρόνια μαζί;

Ερωτήσεις έ;;; τελικά είμαι πολλύ διακριτηκή
το 2004 παντρευτηκα με τους Ολυμπιακους για να ναι μεγα γεγονος ο γαμος μου
5 χρονια απο τοτε που τον γνωρισα μανια μου... τα 4,5 χρονια ομως μενουμε μαζι(αρραβωνας και γαμος)
παρολα αυτα ολα αυτα τα χρονια ειμαστε οπως στην αρχη...
η αγαπη που νοιωθουμε ειναι ΠΟΛΥ δυνατη!!!! περασαμε και τις δυσκολιες με το θεμα υγεια...και αυτο μας ενωσε ακομη πιο πολυ.
μακαρι να ειμαστε ετσι για ΠΑΝΤΑ!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:29, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
το 2004 παντρευτηκα με τους Ολυμπιακους για να ναι μεγα γεγονος ο γαμος μου
5 χρονια απο τοτε που τον γνωρισα μανια μου... τα 4,5 χρονια ομως μενουμε μαζι(αρραβωνας και γαμος)
παρολα αυτα ολα αυτα τα χρονια ειμαστε οπως στην αρχη...
η αγαπη που νοιωθουμε ειναι ΠΟΛΥ δυνατη!!!! περασαμε και τις δυσκολιες με το θεμα υγεια...και αυτο μας ενωσε ακομη πιο πολυ.
μακαρι να ειμαστε ετσι για ΠΑΝΤΑ!!!

ετσι σας θέλω, άρα είσαστε λιγότερο μαζί απο μάς ε;

αρα είμαι γυρεώτερη άρα πρέπει να με ακούς έχω πείρα εγώ, σαν μεγαλύτερη, πρέπει να με σέβεσε

Ευχομαι να πετύχεις τα πάντα, να είσαστε και εσείς άλλα 56 χρόνια μαζί, μέσα απο την καρδιά μου

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε στις 11:31, 29-05-07:

ετσι σας θέλω, άρα είσαστε λιγότερο μαζί απο μάς ε;

αρα είμαι γυρεώτερη άρα πρέπει να με ακούς έχω πείρα εγώ, σαν μεγαλύτερη, πρέπει να με σέβεσε

Ευχομαι να πετύχεις τα πάντα, να είσαστε και εσείς άλλα 56 χρόνια μαζί, μέσα απο την καρδιά μου
ποσα χρονια εισαι εσυ μαζι με τον αντρα σου καλε και εισαι πιο πολλα απο μενα; 4 χρονια εισαι παντρεμενη...αρραβωνιασμενη και γνωριμιας ποσα;

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:32, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
ποσα χρονια εισαι εσυ μαζι με τον αντρα σου καλε και εισαι πιο πολλα απο μενα; 4 χρονια εισαι παντρεμενη...αρραβωνιασμενη και γνωριμιας ποσα;

το 1999 τον ιούνιο είμαστε μαζί και παντρέυτήκαμε τον Οκτώμβρη του 2003

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε στις 11:34, 29-05-07:

το 1999 τον ιούνιο είμαστε μαζί και παντρέυτήκαμε τον Οκτώμβρη του 2003
αααα...ναι...τοτε συμφωνω εισαι πιο παλια
εγω τον ιουλιο του 2002 τον γνωρισα....οκ...παω πασο γιαγιακα

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 11:35, 29-05-07:

Συμφωνώ απολύτως με την Isi.
Η αγάπη είναι παντοτινή,για τον έρωτα το συζητάμε (δεν έχει καλές πιθανότητες όμως).

Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poniro Ksotikouli
Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε στις 11:38, 29-05-07:

Θα χαρακτήριζα και εγώ αγάπη μόνο αυτό το συναίσθημα που κρατάει για πάντα. Οπότε..

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 11:53, 29-05-07:

νομίζω ότι δεν υπάρχει αγάπη που να κρατάει για πάντα...Σίγουρα πρέπει να την ξεχωρίσουμε από άλλα συναισθήματα όπως πάθος ή έρωτας.Συνήθως αυτά είναι πλου δυνατά στην αρχή...
Μετά από κάποιο καιρό πάντως έχω την αίσθηση ότι πλέον το ζευγάρι
έχει περάσει στο στάδιο της συνήθειας.Έχεις πλέον συνηθίσει να αγαπάς και οι συνήθειες κρατάνε...
ίσως έχω αυτή την άποψη γιατί δεν έχω βιώσει ακόμα αγάπη που να νιώθω ότι θα κρατήσει για πάντα...Για να είμαι ειλικρινής δεν είμαι σίγουρη αν έχω αγαπήσει ακόμα πραγματικά...Εύχομαι να το νιώσω κάποτε και να μην είναι αργά..

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:46, 29-05-07:

εγώ πιστεύω ότι η αγάπη είναι σαν τη φωτιά σε ένα τζάκι....
όσο την τροφοδοτείς με υλικό.... υπάρχει.... αν πάψεις να ρίχνεις ξύλα στη φωτιά... θα σβήσει σιγά σιγά...

είμαι από αυτούς που έχουν αγαπήσει και εν καιρό... ξεαγάπησαν...
και Pls... μη μου πει κάποιος ότι δεν αγάπησα αληθινά...
11 χρόνια με έναν άνθρωπο.... υποδηλώνουν το αντίθετο

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 12:49, 29-05-07:

και τι μπορεί να παίξει το ρόλο των ξύλων;

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε στις 12:51, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από NINJAKI

διαφορα καθημερινα μικρα πραγματακια νιντζακι μου...ειναι τα ξυλα για την αναζωπυρωση της φλογας....
αυτα τα βλεπεις στην καθημερινοτητα σου... δεν ειναι στανταρ πραγματα.

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 12:52, 29-05-07:

ένα παράδειγμα!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:54, 29-05-07:

όπως είπε και η βίκυ.... μικρά καθημερινά πράγματα....
από ένα λουλούδι, μια brazilian αποτρίχωση μέχρι κι ένα ανέκδοτο... ένα μασάζ... ή ένα χαζό Pot it στον καθρέφτη του μπάνιου που θα λέει καλήμερα

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε στις 12:54, 29-05-07:

κοιτα...πιστευω οτι σε μια σχεση ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα απο οταν συζεις με καποιον αλλα οκ...
ας πουμε...οταν δειχνει ο ενας στον αλλον οτι τον νοιαζεται..του δειχνει οτι τον θελει...θελει να τον βλεπει...να τον ακουει...ακομη κι οταν δεν ειναι μαζι... κι οχι μονο αυτα... εγω ας πουμε κανω πολλα πολλα καθημερινα πραγματα με τον αντρα μου που τονωνουν τη σχεση μας...ετσι πιστευω...
ειναι στο ζευγαρι καθαρα...

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H viki_thess έγραψε στις 12:56, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
όπως είπε και η βίκυ.... μικρά καθημερινά πράγματα....
από ένα λουλούδι, μια brazilian αποτρίχωση μέχρι κι ένα ανέκδοτο... ένα μασάζ... ή ένα χαζό Pot it στον καθρέφτη του μπάνιου που θα λέει καλήμερα
τετοια ακριβως... και πολλα πολλα αλλα...
εγω συνηθιζω να γραφω ποστιτ οταν φευγω για τη δουλεια και το κολαω στο ψυγειο...μου αρεσει η ιδεα και μονο οτι οταν θα παει να βαλει γαλα θα το δει και θα χαμογελασει...
ακομη κι αν δεν εχω κατι να του θυμισω...ετσι απλα για να του πω ποσο τον αγαπω...
αυτα τονωνουν την αγαπη νιντζακι...θα μαθεις..μικρο εισαι ακομη

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:01, 29-05-07:

στις σχέσεις υπάρχουν πάντα σκαμπανευάσματα....
λίγο η κούραση λίγο το άγχος.. λίγο η ίδια η καθημερινότητα που λες, και είναι εύκολο να ξεχάσει κάποιος ποια είναι αυτά που έχουν πραγματική αξία στη ζωή...

όταν όμως τελικά ξημερώνει η στιγμή που το αντιλαμβάνεσαι ότι "κάτι" όπως λες και εσύ... επανασυντονίζεσαι, επαναδιοργανώνεσαι, συζητάς με τον άλλον... βάζεις τα πράγματα ξανά σε σειρά....

είναι σαν να σε πήρε λίγο ο ύπνος μπρος στη ζεστασιά απ το τζάκι, κι αυτό παραλίγο να σβήσει... με το που ξυπνάς... του βάζεις ξύλα

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 13:04, 29-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
στις σχέσεις υπάρχουν πάντα σκαμπανευάσματα....
λίγο η κούραση λίγο το άγχος.. λίγο η ίδια η καθημερινότητα που λες, και είναι εύκολο να ξεχάσει κάποιος ποια είναι αυτά που έχουν πραγματική αξία στη ζωή...

όταν όμως τελικά ξημερώνει η στιγμή που το αντιλαμβάνεσαι ότι "κάτι" όπως λες και εσύ... επανασυντονίζεσαι, επαναδιοργανώνεσαι, συζητάς με τον άλλον... βάζεις τα πράγματα ξανά σε σειρά....

είναι σαν να σε πήρε λίγο ο ύπνος μπρος στη ζεστασιά απ το τζάκι, κι αυτό παραλίγο να σβήσει... με το που ξυπνάς... του βάζεις ξύλα
τι όμορφη περιγραφή
εγώ θα ήθελα να μην υπάρχουν αυτά τα σκαμπανευάσματα
θα ήθελα πάντα να είναι up!
και πιστεύω οτι γίνεται.. το θέμα είναι πως..

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:08, 29-05-07:

ότι γίνεται, γίνεται...
απλά πρέπει να είσαι συνεχώς σε εγρήγορση....
αυτό ίσως κάποια στιγμή σε κουράσει....

κι αυτό γιατί ο σύντροφος σου μπορεί να μην είναι συνεχώς σε εγρήγορση όπως εσύ, με αποτέλεσμα κάποια στιγμή ΠΙΘΑΝΑ να νοιώσεις ότι είσαι το θύμα που μόνο εσύ προσπαθείς να είναι ζωντανή αυτή η σχέση....

ο τρόπος παραμένει ίδιος....
κι ένα μικρό tip... όταν τσακώνεσαι με τον καλό σου (αν τσακώνεσαι) θα πρέπει πάντα μα πάντα να θυμάσαι ποιος είναι αυτός ο άνθρωπος....
να μην αφήνεις τα νεύρα σου να σε παρασύρουν σε μικροπρέπειες και εγωισμούς...
εγώ έχω ας πούμε για κανόνα στη ζωή μου να μην πέφτω ΠΟΤΕ για ύπνο τσακωμένη.... έχει τη λογική του ότι δεν αφήνουμε τη μ@λ@κία που μας δέρνει να τραβήξει μέρες... το λύνουμε και προχωράμε... thats life

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 13:21, 29-05-07:

Ninjaki , η αγαπη δεν πεθαινει ποτε.

οταν ημουν παντρεμενος με την μητερα των παιδιων μου (να μην την αποκαλεσω τιποτα αλλο τωρα δεν λεει) την αγαπουσα πολυ, και ακομα και σημερα νιωθω κατι για αυτην, οχι ερωτα αλλα ναι η αγαπη ειναι εκει, ημουν μαζι της για 12 χρονια, δεν το πετας αυτο, οτι και να εχει γινει.

οταν αποφασισε να φυγει, επεσα σε βαθια καταθλιψη, δεν βγηκα απο το σπιτι για πολυ καιρο, εφτυσα τους παντες, αναρωτιωμουν συνεχεια γιατι; τι της εκανα; τι θα κανω τωρα; αυτες οι αποριες κατεληξαν σε μισος - βαρυ μισος - κατι που εχω ακομα και σημερα αλλα δεν παυει να υπαρχει η αγαπη.

ξαναλεω

αλλο αγαπη και αλλο ερωτας.

τωρα οπως γνωριζεις ειμαι τρελα ερωτευμενος, και ετσι θα μεινω πιστευω, γιατι με την μικρη κολλαμε σαν LOGO την αγαπησα απο την πρωτη ματια και ελπιζω οτι μεχρι την ημερα που θα με θαψετε θα ειναι διπλα μου, αλλα και παλι μαζι θα ειμαστε - στις σκεψεις μας - στις καρδιες μας - αιωνια.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:22, 29-05-07:

Mμμμ... η αγάπη για πάντα

Ο έρωτας, η σχέση, το πάθος είναι δύσκολο να κρατήσουν για πάντα... εξαρτάται από πολλούς παράγοντες

P/s: έχω τους γονείς μου 25 χρόνια παντρεμένους κι ακόμα μέσα στα μέλια είναι...και ζηλεύει η κορούλα τους

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 13:25, 29-05-07:

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο:
Τί είναι καλύτερο από αυτά τα 2--> ο έρωτας ή η αγάπη; δλδ τι πρέπει να κυνηγάμε πιο πολύ;;;

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 13:29, 29-05-07:

Και να ρωτήσω και κάτι άλλο:
Τί είναι καλύτερο από αυτά τα 2--> ο έρωτας ή η αγάπη; δλδ τι πρέπει να κυνηγάμε πιο πολύ;;;
και τα δυο!!!!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:57, 29-05-07:

Isiliel + hunter το ειπαν καλυτερα. Να μην μπερδευουμε αγαπη με ερωτα.

Επισης δεν ειμαι σιγουρος οτι η αγαπη σβηνει και ...ξε-αγαπας καποιον. Περισσοτερο θα ελεγα , ανακαλυπτεις οτι δεν ηταν αυτος που νομιζες οποτε χανεις την αγαπη σου γιαυτο το ατομο. Και δεν εχει σημασια ποσα χρονια εισαι με καποιον οσον αφορα το πόσο τον γνωριζεις. Ειναι θεμα ποσο το ψαχνεις (ή ποσο μπορεις να το ψαξεις).

Αγαπη ή ερωτας ρωτάς ; δε ξερω. Θα ελεγα οτι ο ερωτας ειναι κατι δυνατο που σε ζωντανευει , σου δινει φτερα και γινεσαι βρυκολακας.

..ε...παμε παλι..

σου δινει φτερα και σε κανει να ζεις εντονα. Ομως ευκολα μπορει να ξεθυμανει.
Η αγαπη χτιζεται πιο αργα, σιγα-σιγα, πιο πολυπλευρα, με πιο πολλη ουσια, και κατ επεκταση δυσκολα χανεται κιολας (δεδομενου οτι γνωριζεις τον αλλον).

Αν εχεις ερωτες αλλα ποτε αγαπη, θα νιωθεις εκεινες τις στιγμες μια ευφορία, αλλα συνολικα θα νιωθεις ενα κενο.
Αν εχεις αγαπη αλλα οχι ερωτες δε θα νιωθεις αυτο το κενο, αλλα ισως την αναγκη να νιωσεις κατι πιο εντονο εστω για λιγο.

Σκεψου πιο ειναι πιο δυσκολο, πιο "φτιαχνεται" πιο ευκολα και αποφασισε.

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 16:51, 31-05-07:

το σεκς είναι ο αφρός...
ο έρωτας το κύμα...
η αγάπη θάλασσα!!

η αγάπη δεν πεθαίνει, απλά μπορεί να αλλάξει μορφή.

καλά είναι κ τα 2 αλλά πολύ διαφορετικά. κ η ζωή ομορφαίνει...

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 16:55, 31-05-07:

Οπως ειχα πει και στον πρωην μου:
Στους δυο μηνες ξερεις οτι ειναι ερωτευμενος μαζι σου και αναρωτιεσαι αν σ'αγαπαει.
Στα δυο χρονια ξερεις οτι σ'αγαπαει και αναρωτιεσαι αν ειναι ακομα ερωτευμενος μαζι σου...

Η αγαπη φευγει πολυ πολυ δυσκολα. Ο ερωτας ειναι αυτος που πρεπει να μεινει ζωντανος - η τεσπα το ερωτικο στοιχειο - για να κρατησει η σχεση. Και πολλες φορες ο ερωτας ερχεται και φευγει αλλα το θεμα ειναι ΓΙΑ ΠΟΣΟ ερχεται και ΓΙΑ ΠΟΣΟ φευγει.

Παράθεση

avenger... (...)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avenger...
H ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H avenger... έγραψε στις 17:18, 10-06-07:

Η αγάπη κρατάει για πάντα...

και είναι στο χέρι σου να κάνεις και τον έρωτα να κρατήσει πολύυυυυυ... μα, πάρα πολύ!

Παράθεση

KOULA

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KOULA
H KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H KOULA έγραψε στις 18:30, 10-06-07:

εχω δει πολλα ζευγαρια που να ειναι πανω απο 20 χρονια ερωτευμενο οπως τον πρωτο καιρο αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι θελει δουλεια και απο τους δυο για να κρατησει μια αγαπη χρονια

Παράθεση

avenger... (...)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avenger...
H ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H avenger... έγραψε στις 20:38, 10-06-07:

Εννοείται πως θέλει δουλειά... κόπο, προσπάθεια, θυσίες...

γι' αυτό και αξίζει!

Παράθεση

*marouli* (Μαρία με τα κιτρινα!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη *marouli*
H Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H *marouli* έγραψε στις 21:38, 10-06-07:

Η αγάπη αν είναι πραγματική αγάπη κρατάει για πάντα!Και είμαι κάθετη σε αυτό!!

Παράθεση

Mike

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mike
Ο Mike αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Mike έγραψε στις 11:52, 11-06-07:

Η Αγάπη διαρκεί πολύ καιρό αλλά όχι για πάντα, εκτός άν είναι πλατωνικός, συνήθως μετά από καιρό αυτό που σε κρατάει είναι η συνήθεια! Ο Έρωτας διαρκεί πολύ λίγο αλλά έχει ένταση!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:06, 11-06-07:

Η αγάπη σίγουρα μπορεί να κρατήσει για πάντα.
Μπορεί ο έρωτας να φαίνεται να "αργοσβήνει" κάποιες φορές αλλά είναι στο χέρι του ζευγαριού να διατηρήσει αυτή τη φλόγα.

Παράθεση

Mike

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mike
Ο Mike αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Mike έγραψε στις 12:26, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Η αγάπη σίγουρα μπορεί να κρατήσει για πάντα.
Μπορεί ο έρωτας να φαίνεται να "αργοσβήνει" κάποιες φορές αλλά είναι στο χέρι του ζευγαριού να διατηρήσει αυτή τη φλόγα.
Αν αρχήσει να σβήνει, δύσκολα ξαναζεστένετε, τουλάχιστον σε υγιές κλήμα!!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:31, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mike
Αν αρχήσει να σβήνει, δύσκολα ξαναζεστένετε, τουλάχιστον σε υγιές κλήμα!!
Κάποιες φορές ζεσταίνεται και πολύ μάλιστα

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:42, 11-06-07:

Δεν υπάρχει αγάπη.

Η αγάπη υπάρχει...Αγαπάω έναν άνθρωπο από τα 15 μου...και αν με ρωτήσεις μετά από μμμ... 9 χρόνια που έχουν περάσει πλέον, θα σου πω ότι ακόμα τον αγαπάω

Απλά η αγάπη πολλές φορές δεν φτάνει για να σταθεί μια σχέση αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει

Παράθεση

krisnamourti

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη krisnamourti
Ο krisnamourti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O krisnamourti έγραψε στις 21:24, 02-10-09:

Εμείς οι άνθρωποι έχουμε μια τάση να πραγματευόμαστε την αγάπη σαν καραμέλα. Τι είναι αγάπη; Μπορούμε να την ορίσουμε; Είναι θετικά συναισθήματα για έναν άνθρωπο με το οποίο ταιρίαζουμε απόλυτα με τον οποίο είμαστε ερωτευμένοι; Είναι κάτι απροσδιόριστο λεκτικά αλλα τόσο προσδιορισμένο βιωματικά...γιατί αγαπάμε; Ο άνθρωπος έχει ανάγκη να τον αγαπούν και να κρατά αυτη η αγάπη.Γιατί μέσα από την αγάπη αναπτύσσεται πνευματικά. Η ψυχή μας όπως και το σώμα μας έχει άναγκη ενέργεια και η ενέργεια της ψυχής είναι η αγάπη. Μια αγάπη μπορεί να κρατήσει για πάντα όταν αναμεσά της δεν προβάλλεται ο εγωισμός. Η αγάπη μπλοκάρεται όταν εμείς μέσα σε μια σχέση προβάλλουμε συνεχώς τα εγώ μας.Οι σχέσεις έχουν γίνει κυριαρχία του ενός εγω πάνω στο άλλο εγω. Και τότε υπάρχει σύγκρουση με αποτέλεσμα να μην υπάρχει διάρκεια.Όταν αγαπάς πρέπει να δέχεσαι την πολικότητα του άλλου. Την θετική και αρνητική πλευρά του ατόμου γιατί αυτή η διττότητα είναι που τον κάνει άτομο. Όπως λέει και ο γκαίτε " όποιος τις αδυναμίες του αγαπημένου δεν τις νομίζει αρετές, δεν αγαπάει". Μέσα σε μια σχέση πρέπει να υπάρχει ειλικρίνεια γιατι μόνο έτσι μπορεί η αγάπη να στερεώσει και να αναπτυχθεί. Το λάθος μας έιναι ότι προβάλλουμε τα θέλω και τα πρέπει μας πάνω στον άλλον. Δεν τον βλέπουμε όπως είναι αλλά όπως θέλουμε και νομίζουμε ότι είναι μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο και τότε καταρρίπτεται η εικόνα του για εμάς. Και τότε υπάρχει ρήξη. Η αγάπη θέλει ειλικρίνεια και θάρρος. Χρειάζεται τόλμη να ρίξεις τα τείχη του εγωισμού σου και να αποκαλυφθείς στον άλλον όπως είσαι.Και να μην αφήνεις οχυρά. Μόνο τότε μπορεί να αναπτυχθεί η αγάπη και να στερεώσει.Είναι μια απόλυτα καθαρή ενέργεια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

poyka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη poyka
H poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H poyka έγραψε στις 12:16, 03-10-09:

Η αγάπη προυποθέτει εκτίμηση ειλικρίνεια σεβασμο διάθεση να μην αλλάξεις τον άλλο ακόμα και αν πλήττεσαι σε ένα βαθμό. Πρέπει να προσπαθούν και οι δύο με όποιο κόστος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:51, 03-10-09:

Αυτό που νοιώθω θα πεθάνει αφού πεθάνω εγώ, ώρες ώρες έτσι πιστεύω. Τα πικρά μου ή θυμωμένα λόγια είναι μόνο πρόσκαιρες απωθήσεις για να αντέξω το "θάνατο" στον οποίο αδικαιολόγητα με καταδίκασε σε μια ανύποπτη στιγμή κι ενώ όλα πήγαιναν μια χαρά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefanos09

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stefanos09
Ο stefanos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O stefanos09 έγραψε στις 14:31, 03-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey

Η αγάπη υπάρχει...Αγαπάω έναν άνθρωπο από τα 15 μου...και αν με ρωτήσεις μετά από μμμ... 9 χρόνια που έχουν περάσει πλέον, θα σου πω ότι ακόμα τον αγαπάω

Απλά η αγάπη πολλές φορές δεν φτάνει για να σταθεί μια σχέση αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει
Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω....μια αποτυχημένη σχέση επέρχεται όταν δεν υπάρχει αγάπη...(τουλάχιστον αυτή είναι η άποψή μου)νομίζω πως αυτή είναι ικανή να συμπληρώσει τα ελλείποντα.....δεν πιστεύω οτι είναι τυχαίο που η λέξη <αγαπώ> ξεκινάει απο το <α> και τελειώνει με το <ω>!!

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 15:09, 03-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Να διευκρινήσω:
αυτό προσωπικά μου ακούγεται σαν να λες <<ένα ράφι μπορεί να κρατήσει για πάντα χωρίς βιβλία πάνω του>> . Σίγουρα , αλλά τι νόημα θα έχει αφού φτιάχτηκε για να κρατάει βιβλία ;

π.σ. παραέγινα συναισθηματικούλης . Πάω να δω ματς και να πιω μπύρα

έντιτ : δεν έχει ούτε ματς ούτε μπύρα . Δεν φταίω εγώ

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:32, 03-10-09:

Δεν πρεπει να συγχεουμε ερωτα με αγαπη!
Ο ερωτας ειναι το αρχικο σταδιο, ενα πυροτεχνημα εγωισμου και παθους που ερχεται και σβηνει, αν ειναι δυνατος να αντεξει στο χρονο και τις κακουχιες και φυσικα αυτο ναναι αμοιβαιο και πο τους δυο μετεχοντες τοτε περνα στο τελικο σταδιο που ειναι και το σταδιο της αγαπης κι εχω να συ πως πως το σταδιο αυτο δεν σταματα ποτε, εχει ναι μεν εναρξη αλλα δεν εχει τελος!η αγαπη ειναι μια, ιδιοτελης κι ερχεται και στεκεται εκει, ανυποτακτη χωρις να ζητα ανταλλαγματα χωρις να διαπραγματευεται.
συνεπως αυτο που νιωθεις ναχει φυγει δεν ειναι αγαπη αλλα ο ερωτας που οπως εχουμε ξαναπει δεν εχει μετρα και σταθμα, δεν ελεγχετα δεν κοντρολαρεται, δε μαζευεται και δε σιωπα.
η αγαπη ειναι νωχελικη, ταπεινη, σιωπηλη και θυσιας!

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 17:57, 03-10-09:

δεν πιστεύω οτι είναι τυχαίο που η λέξη <αγαπώ> ξεκινάει απο το <α> και τελειώνει με το <ω>!!
Και το απωθω το ιδιο..

Οποτε μαλλον ειναι τυχαιο..

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Marianiki21

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους