Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,780 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 296 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 17:37, 20-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Να δουμε ποτε θα γινει και κανας νομος της προκοπης σχετικος...
εγώ έκανα έναν, αλλά ισχύει μόνο για μέσα στο σπίτι μου
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 20:11, 20-11-07:

Kαι πολυ καλα εκανες ! Αντε σιγα σιγα, τωρα κανε επεκταση ! Ενα χιλιομετρακι την ημερα, σε 4-5 χρονια θα παισεις ολη την Ελλαδα και θα σωσεις ενα σωρο ζωες !
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O dimitris883 έγραψε: στις 22:40, 30-12-07:

Εγω παντως ειμαι στην προσπαθεια εδω και 6 μηνες και καθε μερα που φτανει στο τελος της με βρισκει με τσιγαρο στο χερι!Οι περισσοτερες ημερες "χαρμανας" ειναι 4 και εχω απογοητευτει!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 22:42, 30-12-07:

Στο μυαλό σου είναι όλα!

Αν πάντως νιώθεις πως δεν μπορείς με τίποτα μόνος σου, δοκίμασε να επισκεφτείς ένα από αυτά τα ιατρεία που σε βοηθάνε στη διακοπή του καπνίσματος - έχω ακούσει πως είναι πολύ αποτελεσματικά!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 23:06, 30-12-07:

Μέρα 1η της δευτερης σοβαρής μου προσπάθειας! Δεν έχω καπνίσει από χτες το βράδυ.. Θέλω το 2008 να είναι άκαπνο!
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O dimitris883 έγραψε: στις 23:33, 30-12-07:

Α!! Εισαι και εσυ στην δικη μου κατασταση! Ξερεις αυτος ειναι και ο λογος που εγγραφτηκα εδω. Εψαχνα στο διαδίκτυο διαφορες σελιδες σχετικες και μπηκα εδω! Ελπιζω να το κοψουμε και οι δυο!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 23:54, 30-12-07:

Εγώ θα το κόψω. Το έχω ξανακάνει. Και δεν το ξαναρχισα από αδυναμία χαρακτήρα, αλλά από καθαρή βλακεία. Δεν είναι πως το ήθελα, απλά δεν σκέφτηκα όπως έπρεπε.
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 00:21, 31-12-07:

Ξερεις κατι το εχω κοψει στο παρελθον για 7 και 6 μηνες αντιστοιχα!Και τις δυο φορες το αρχισα ξανα επειδη ενιωθα σιγουρος για την απεξαρτηση μου.Αρχιζα με ενα τσιγαρο στην παρεα και σε δυο βδομαδες ειχα το πακετο στην τσεπη μου. Ειναι εντυπωσιακο για το ποσο σιγουρη νιωθεις για τη διακοπη του! Παρολα αυτα σου ευχομαι ο καινουργιος χρονος να σε βρει στις θεσεις των μη καπνιζοντων!!
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 02:00, 31-12-07:

Εγώ άργησα να το ξαναρχίσω κανονικά, έκανα πάνω από 4 μήνες, γι' αυτό το λέω. Και δεν έχω σκοπό να ξανακάνω ούτε τζούρα!
Παράθεση

kiwi

Νεοφερμένος

Ο kiwi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O kiwi έγραψε: στις 17:31, 01-01-08:

καλημερα και απο μένα καλη χρονιά και οσοι προσπαθουν να το κοψουν να μεινουν ακαπνοι το 2008 χωρεις τζουρα ,ειμαι και εγω σε φάση απεξαρτισης καπνιζω 10-11 χρονια και πριν 10 μερες εκανα την πρωτη μου σοβαρή προσπαθια και μπορω να πω οτι τα καταφερνω εχω καπνισει 1 τσιγαρο και αυτο γιατι το γουσταρα πραγματικα και εστριψα αλλα δε συνεχισα , με το που το εκοψα παρατηρισα οτι εβαλα 3-4 κιλα γιατι τρωω σαν αγελάδα! αλλα δε με πειραζει γιατι ειμαι μολις 58 κιλα με το που εκοψα το τσιγαρο πηγα 61-62 να περναμε καλα και να τα λεμε οι ακαπνοι.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 19:07, 01-01-08:

Είμαι 3η μέρα άκαπνη και βαστάω γερά, αν και έχω πάει και για καφέ και χτες όλη νύχτα με καπνίζανε ακάθεκτοι!
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 11:25, 02-01-08:

Εγω αντιθετα το βραδυ της παραμονης καπνισα γυρω στα πεντε !Και χθες βγηκα για φαγητο ....ενα τσιγαρακι στο τελος του γευματος ταιριαξε απολυτα.Ε απο τοτε ομως ειμαι καθαρος....!
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 12:16, 02-01-08:

Δυο μερες καθαρη και τις δεκα τελευταιες εκανα ενα την ημερα μονο... Αιντε να δουμε τι θα καταφερω...
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 12:23, 02-01-08:

Χακούνι βάστα γερά να μου κάνεις συμπαράσταση!

Δημήτρη κι εγώ σε κάποιες φάσεις ήθελα οπωσδήποτε τσιγάρο, αλλά εκεί είναι που πρέπει να το πολεμήσεις και να το ξεπεράσεις! Βοηθά το να πιεις ένα ποτήρι νερό..
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 12:47, 02-01-08:

Προσπαθω!!!Εχω τρελαθει στις τσιχλες και συγκεκριμενα με γευση κανελα.Καπου στο στεκι διαβασα πως βοηθουν παραπανω.....παω να πιω νερο!
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 12:54, 02-01-08:

Αστα κι ειμαι στη δουλεια τωρα κι ειναι βασανοοοο.....
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 13:08, 02-01-08:

Αφοσιωσου στην δουλεια σου μην σηκωνεις κεφαλι ωστε να σβηνεις την επιθυμια του τσιγαρου!Ετσι θα ειναι ολοι ευχαριστημενοι ...και το αφεντικο σου αλλα το σημαντικοτερο εσυ! Αφου θα πετυχεις δυο στοχους ταυτοχρονα!! ΄
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε: στις 13:41, 02-01-08:

Ε μαλλον ενας ειναι ο στοχος... Ειμαι το αφεντικο μου! Χαχαχαχα!! Πηγα και πηρα τσιχλες νικοτινης, αν και μαλλον τον εαυτο μου κοροιδευω...
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε: στις 14:04, 02-01-08:

Μπα..εμένα τουλάχιστον με βοηθούσαν. Τόση αηδία και αποστροφή για το τσιγάρο δημιουργούσαν.
Μετά έκοψα τις τσίχλες και άρχισα τα πακέτα. Πολύ ακριβές ήταν..δε με συνέφερεαν
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 14:27, 02-01-08:

Δεν εχω δοκιμασει τσιχλες νικοτινης.Εγω το παλευω με τσιχλες κανελας !
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος