Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,022 μέλη και 2,415,980 μηνύματα σε 75,327 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 205 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

dimitris883

Νεοφερμένος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O dimitris883 έγραψε: στις 00:06, 24-01-08:

Και εγώ έχω ένα παρελθόν στις προσπάθειες μου!Παρόλα αυτά λέω αυτή τη φορά ξεμπερδεψα για οριστικά και αμετάκλητα!Καλοδεχούμενες οι ευχές σου και συγχαρητηρια που και εσύ ξέμπλεξες !
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O dimitris883 έγραψε: στις 00:09, 24-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kargas
+1 my friend! αλλα οι κακες παρέες με καναν να καπνίζω πάλι!
Είσαι στο σωστό site. Εδώ μέσα εγώ πήρα σπουδαία βοήθεια! Κράτα τις κακές παρέες σου και διώξε το τσιγάρο!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Manos_Hellas (Μάνος)

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Manos_Hellas έγραψε: στις 00:19, 24-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kargas
+1 my friend! αλλα οι κακες παρέες με καναν να καπνίζω πάλι!
Δεν έχεις άδικο. Όλοι έχουμε να πούμε κάποια τέτοια ιστορία... Αλλά όπως είπε και κάποιος άλλος φίλος, είσαι στο σωστό μέρος. Όλοι μια παρέα είμαστε και όλοι μαζί θα τη βγάλουμε καθαρή.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 00:45, 26-02-08:

Σε κάποιους μπορεί να δώσει κίνητρο.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 12:03, 05-04-08:

Σήμερα είναι η 8η μέρα που είμαι άκαπνη...

Νιώθω πολύ καλύτερα από άποψη αναπνοής, δύναμης κτλ, το σπίτι μου επιτέλους ξεβρώμισε αλλά δυστυχώς για μένα δεν φαίνεται τόσο εύκολο... Μέσα σε μια βδομάδα έβαλα 1.5 κιλό .

Τόριξα στο φαί για να καλύψω τους...χαμένους χρόνους...

Ελπίζω να ... κρατηθώ αφενός (αν και έχω καλό κίνητρο να αποφεύγω τον καπνό δεν λέω!) και να ... κρατήσω και το στόμα μου αφετέρου...
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 12:54, 05-04-08:

Κι εγώ όταν το κοψα προ 2 ετών είχα πάρει κάποια κιλά. Είναι φυσιολογικό νομίζω.
Ο καλύτερος τρόπος να κόψεις το κάπνισμα είναι να μάθεις για τις συνέπειες, τις οποίες οι καπνιστές, μπροστά στην απόλαυση δεν θέλουν να σκέφτονται. Είναι τραγικές και δε φαίνονται άμεσα, αλλά μετά από λίγα χρόνια σου χτυπάνε τη πόρτα.
Το πιο δύσκολο δεν είναι να σταματήσεις το τσιγάρο, όπως είπώθηεκ, αλλά να κρατηθείς και να μην ξανακάνεις. Προσπαθώ να αποφεύγω καπνιστές, κλειστά μαγαζιά που είναι ντουμάνια, και να έχω στο μυαλό μου οτι αν το ξαναρχίσω, θα χαλάσω την υγεία μου.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 17:16, 05-04-08:

Μπράβο βρε Αθηνά!
Συνέχισε έτσι, join το club των άκαπνων!
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,128 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 19:14, 12-06-08:

Αποφάσισα να κόψω το κάπνισμα!

Την απόφαση την πήρα εδώ και 4 μέρες, που ενώ ξυπνάω και θέλω αμέσως τσιγάρο, τη συγκεκριμένη μέρα ένιωθα πως το σιχαίνομαι
Τις πρώτες δύο μέρες μπήκα στον πειρασμό και έκανα 3-4 τσιγάρα, ότι δηλαδή είχε απομείνει σπίτι.
Σκέφτηκα να μην πάρω καπνό, όπως και έκανα.. έτσι από χτες και σήμερα δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου!

Η περίοδος που το αποφάσισα βέβαια, δεν είναι και η καλύτερη, λόγω άγχους και εξεταστικής, αλλά το σκέφτηκα και αλλιώς. Συνήθως κάνω περισσότερα όταν βγαίνω για καφέ ή ποτό και αυτές τις μέρες δεν έχω σκοπό να βγαίνω ιδιαίτερα λόγω διαβάσματος, άρα τελικά μπορεί να είναι και η ιδανικότερη εποχή για να το κόψω!
Θα δείξει..

Τώρα πάντως είμαι στη φάση που έχω νεύρα για κάθε παραμικρή βλακεία.. και που έχει πάρει φωτιά το ψυγείο μου..

Μπορώ να το αποφύγω να γίνω μια χοντρή υστερική;
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 19:31, 12-06-08:

Να μασας τσιχλες και να εχεις προχειρα φρουτα....!!
Αααα...και να πινεις αρκετο νερο....σε φουσκωνει και σου κοβει την ορεξη!
Και κατι ακομα...ενα κομπολογακι κανει δουλεια...
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 19:40, 12-06-08:

Και τα λαχανικα θα σε φουσκωνουν. Πχ καροτα, πιπεριες,λαχανο. Επισης τσακισε τα γκρειπφρουτ, βοηθανε το μεταβολισμο απ'οτι φαινεται.

Επισης βαζε λεφτα στην ακρη, που θα πηγαιναν για τσιγαρα, για να δεις ποσα θα μαζεψεις.
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,128 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 19:53, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Να μασας τσιχλες και να εχεις προχειρα φρουτα....!!
Αααα...και να πινεις αρκετο νερο....σε φουσκωνει και σου κοβει την ορεξη!
Και κατι ακομα...ενα κομπολογακι κανει δουλεια...
Αυτό με το νερό το κάνω.. νεροφίδα έχω γίνει
Χτες επειδή όλη μέρα μασούσα τσίχλα, με πόνεσε το σαγόνι μου!
Και όσο για το κομπολόι, για μέσα στο σπίτι ναι, παλιότερα που μου άρεσε και έπαιζα το μπεγλεράκι μου και έξω, μου την έλεγαν πως αυτά είναι αντρικά πράγματα.. και χάνω τη θηλυκότητά μου!

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Και τα λαχανικα θα σε φουσκωνουν. Πχ καροτα, πιπεριες,λαχανο. Επισης τσακισε τα γκρειπφρουτ, βοηθανε το μεταβολισμο απ'οτι φαινεται.

Επισης βαζε λεφτα στην ακρη, που θα πηγαιναν για τσιγαρα, για να δεις ποσα θα μαζεψεις.
Τhanks doc!

Αλλά έτσι κι αλλιώς έκανα καπνό και δε μου έφευγαν η αλήθεια είναι πολλά λεφτά στα τσιγάρα..
Πάντως θα το κάνω, καθαρά από περιέργεια!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 20:21, 12-06-08:

Εγώ πάντως που έκοψα το τσιγάρο από την πρωτοχρονιά εώς και σήμερα, έχω αδυνατίσει!Μην ακούς κανέναν ,μην παρασύρεσαι και καλή επιτυχία!
Μετράει να μην καπνίζεις!!!!!!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 20:28, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Αποφάσισα να κόψω το κάπνισμα!

Μπορώ να το αποφύγω να γίνω μια χοντρή υστερική;
καταρχάς... εύγε!!!
κατά δεύτερον, διάβασε απ την αρχή όλο το θέμα... αλήθεια σου λέω θα βρεις βοήθεια
κατά τρίτον, τα συμπτώματα που νοιώθεις, τα οργανικά, είναι ζήτημα 3ων ημερών... μετά είναι μόνο στο μυαλό σου

Αρχική Δημοσίευση από dimitris883
Εγώ πάντως που έκοψα το τσιγάρο από την πρωτοχρονιά εώς και σήμερα, έχω αδυνατίσει!Μην ακούς κανέναν ,μην παρασύρεσαι και καλή επιτυχία!
Μετράει να μην καπνίζεις!!!!!!
όσο για σένα δεν έχω λόγια! μπράβο και πάλι μπράβο! πολύ χαίρομαι που τελικώς τα κατάφερες και θεωρώ ότι είναι οριστικό!
είχες χαθεί κι ανησύχησα αλήθεια ότι το ξανάρχισες
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 20:39, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
καταρχάς... εύγε!!!
κατά δεύτερον, διάβασε απ την αρχή όλο το θέμα... αλήθεια σου λέω θα βρεις βοήθεια
κατά τρίτον, τα συμπτώματα που νοιώθεις, τα οργανικά, είναι ζήτημα 3ων ημερών... μετά είναι μόνο στο μυαλό σου
Ευχαριστώ Κουέ μου και σένα πολύ!

Θα τα καταφέρω.. έχω πεισμώσει! Είναι να μην μπει κάτι στο ξεροκέφαλό μου!
Ήδη η γεύση μου έχει καλυτερεύσει.. και νιώθω ότι αναπνέω πιο καθαρά.. μπορεί να είναι και ιδέα μου!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 20:52, 12-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
καταρχάς... εύγε!!!

όσο για σένα δεν έχω λόγια! μπράβο και πάλι μπράβο! πολύ χαίρομαι που τελικώς τα κατάφερες και θεωρώ ότι είναι οριστικό!
είχες χαθεί κι ανησύχησα αλήθεια ότι το ξανάρχισες
ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να αρχίσω πάλι το κάπνισμα!! Έχω χαθεί όντως! Τώρα που το λες νιώθω σαν να σας εκμεταλεύτηκα...Πήρα το πείσμα που χρειαζόμουν εκείνο το διάστημα και εξαφανίστηκα!Έχει περάσει αρκετός καιρός οπότε μπορώ να σου πω ένα ευχαριστω ακόμη για την πολυτιμη βοήθεια που μου προσέφερες!! Ευχαριστώ λοιπόν το στέκι και εσένα συγκεκριμένα Αναστασία!!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 21:05, 12-06-08:

Δημήτρη καλά έκανες και μας "εκμεταλεύθηκες"
Η ουσία παραμένει!!! και μην ζητάς ευχαριστώ σε κανέναν... όλο μόνος σου το κατάφερες
Παράθεση

dimitris883

Νεοφερμένος

O dimitris883 έγραψε: στις 21:19, 12-06-08:

Εγώ από τη άλλη είμαι σίγουρος πως αν δεν βρισκόσασταν στο google μου εκέινη τη περίοδο ακόμη θα κάπνιζα! Οφέιλω πολλά και δεν μπορώ να το ξεχάσω!!Τελοσπάντων
αφού δεν θέλεις να το ακούς...δεν με νοιάζει εγώ θα το φωνάζω και θα το λέω!!!!
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 22:51, 12-06-08:

Μπράβο Ηρώ. Ελπίζω να μην αλλάξεις γνώμη.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 09:05, 13-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Χτες επειδή όλη μέρα μασούσα τσίχλα, με πόνεσε το σαγόνι μου!
ahahahahhaha αυτό το έχω πάθει κι εγώ!!!!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 09:12, 13-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
ahahahahhaha αυτό το έχω πάθει κι εγώ!!!!
ναι αλλά το έκοψες το τσιγάρο?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος