Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,041 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:49, 05-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από λυσανδρος
μηπως καπου εδω καποιος-οια πρεπει να θιξει το (πολυ επιπονο για καπνιστες -ιες) θεμα σχεση με μη καπνιστη-ια?
επίπονο? για ποιον?
για τον καπνιστή που αναγκάζεται να καπνίζει λιγότερο ή για τον μην καπνιστή που φιλάει τον αγαπημένο του και είναι σαν να γλύφει τασάκι?
Να μην πω για την μυρωδιά του ατόμου που καπνίζει...

Παιδί της γης
Παιδί τραγουδισμένο
Έτσι που σε φαντάζομαι
Σαν αστραπή
Μπλέκω τα δάχτυλα
Κλείνω τα μάτια μου
Και σʼ ονομάζω Μουσική
[off topic] Υποθέτω ότι θες να είναι αυτό η υπογραφή σου
Πάνω δεξιά, δίπλα στο όνομα σου έχει ένα μικρό τριγωνάκι/βελάκι
το πατάς και σου ανοίγει ένα μενού
Σε αυτό το μενού, έχει επεξεργασία υπογραφής.... εκεί πας και το γράφεις αυτό που θες
Αν δεν τα καταφέρνεις, στείλε μου προσωπικό μήνυμα (πμ) να στο φτιάξω εγώ [/off topic]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λυσανδρος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Λυσανδρος
Ο Λυσανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O Λυσανδρος έγραψε στις 10:29, 05-12-08:

επίπονο? για ποιον?
για τον καπνιστή που αναγκάζεται να καπνίζει λιγότερο ή για τον μην καπνιστή που φιλάει τον αγαπημένο του και είναι σαν να γλύφει τασάκι?
Να μην πω για την μυρωδιά του ατόμου που καπνίζει...

Nαι!!!!!.....εχεις απολυτο δικιο!!!!
Εδω συμφωνω απολυτος!!!! Και για να ειμαι ειλικρινης τη παραχωρησει πρεπει και ωφειλη παντοτε να την κανει ο καπνιστης...(δυστηχως!!!-για μας αλλα ετσι πρεπει)

pc:Ειναι καλες οι επιρροες που μπορει να προσκομισει καποιος απο το θεμα σου.....
σχετικα με τη περιπτωση μου ομως εγω ο καπνιστης εσας του μη...... μπορω δυστηχως μονο να σας θαυμαζω...και οχι να σας μιμηθω!!!!!!

pc2:Για να δω και τη εγινε τωρα με την υπογραφη μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λυσανδρος

Νεοφερμένος

Ο Λυσανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O Λυσανδρος έγραψε στις 10:30, 05-12-08:

Ευχαριστω για τη βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:47, 05-12-08:

σχετικα με τη περιπτωση μου ομως εγω ο καπνιστης εσας του μη...... μπορω δυστηχως μονο να σας θαυμαζω...και οχι να σας μιμηθω!!!!!!
διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως αλλά οκ... αναγνωρίζω ότι το "κόβω το κάπνισμα" είναι μια προσωπική υπόθεση και πρέπει ο άλλος να θέλει και να είναι έτοιμος να το κάνει
Εγώ το δούλευα στο μυαλό μου πολύ καιρό (χρόνια) ότι κάποια μέρα θα κόψω το κάπνισμα
Και απλά, με κάποιες επιπλέον συγκυρίες ήρθε αυτή η μέρα που είπα ότι ως εδώ.-

Δεν υπάρχει άνθρωπος που δεν μπορεί να κόψει το κάπνισμα αν θέλει
Το να μην θέλει όμως, είναι αποδεκτό από μένα. Το έχω ζήσει
Κάπνιζα πολύ και για πολλά χρόνια και ξέρω

Οσο για τις δικαιολογίες τύπου, απολαμβάνω τον καφέ, απολαμβάνω το τσιγάρο μετά το φαγητό κλπ κλπ, δυστυχώς, είναι μόνο δικαιολογίες και τίποτα περισσότερο
Μια χαρά πίνω πλέον και τους καφέδες μου και το κρασάκι μου και το φαγητό μου το απολαμβάνω και με το παραπάνω!
Μια χαρά απολαμβάνω κι όλου του κόσμου τις μυρωδιές που υπάρχουν γύρω μου
Αν κάποια στιγμή κόψεις το τσιγάρο, και πας σε κατάστημα που πουλάει φρέσκο καφέ, και μυρίσεις τη μυρωδιά του φρεσκοκομένου καφέ, τότε μόνο θα καταλάβεις, πόσο πολύ ΔΕΝ απολάμβανες τον καφέ σου όσο καιρό ήσουν καπνιστής

Τες πα, ας κάνουμε άλλο ένα μάθημα
κάτω από κάθε ποστ που διαβάζεις έχει κάτι λεξούλες...
Αναφορά, επεξεργασία, παράθεση, πολλαπλή παράθεση κλπ...
Αν πατήσεις Αναφορά, φτάνει στην ΟΔ (ομάδα διαχείρισης) ένα μήνυμα που εκεί μπορείς να πεις τι αναφέρεις (πχ προσβλητικό ποστ)
Αν πατήσεις επεξεργασία (σε δικό σου ποστ) μπορείς να επεξεργαστείς το ποστ σου, να προσθέσεις κάτι ή να σβήσεις - διορθώσεις κάτι (αυτό έχει αν θυμάμαι καλά 24 ώρες ισχύ, δεν μπορείς να πας μετά από μέρες να το κάνεις δλδ σε παλιο ποστ σου)
Αν πατήσεις τώρα παράθεση... σου βγάζει το κείμενο που υπάρχει στο συγκεκριμένο ποστ μέσα σε κώδικα [ tag ] που λέγεται quote... έτσι δεν χρειάζεται να αντιγράφεις κάθε φορά το ποστ στο οποιο θες να απαντήσεις/επισημάνεις κάτι
Αν πατήσεις πολλαπλή παράθεση, κάνει το ίδιο, σε όσα ποστ έχεις πατήσει το πολλαπλή παράθεση (το κάνει δλδ πολλές φορές)
Και για άσκηση... πάτα επεξεργασία στα προηγούμενα ποστ σου, και σβήσε από μέσα αυτό που θεωρούσες υπογραφή

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swingvoter

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη swingvoter
Ο swingvoter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O swingvoter έγραψε στις 13:43, 05-12-08:

MERA TROIS

Αναστασία, εσύ πάντως όταν το έκοβες δεν είχες κάποιον να σου λεεί να τρέξεις στα λιβάδια, να χορέψεις στη βροχή, να είσαι γενικώς διαφήμιση της lacta, έτσι δεν είναι; Μόνο το soundtrack μας λείπει...

Φεγγαρόλουστη, σου στέλνω χωρίς ειρωνεία ένα φιλί, αγαπώ τον κόσμο σου. Μακάρι να ζούσα κι εγώ εκεί.

Λοιπόν, καλύτερα τα πράγματα σήμερα. Χωρίς νεύρα και χωρίς περίεργα. Θέλω να καπνίσω σαν π.... φυσικά αλλά παλεύεται. Είπαμε, νερό και γυμναστική.

Θέλω επίσης να αναφέρω ότι το τασάκι που κουβαλούσα στο πρόσωπο μου έχει αντικατασταθεί μάνι μάνι με ένα στόμα...το κατάλαβα το πρωί που βούρτσιζα τα δόντια μου.

yay yay

(γράφει στον τίτλο Ημερολόγιο Απεξάρτησης πάντως, off-topic δεν είμαι χεχε)

ΣΒ

Παράθεση

Λυσανδρος

Νεοφερμένος

O Λυσανδρος έγραψε στις 18:11, 05-12-08:

Ειναι αληθεια πως επανω σε αυτο το θεμα δικαιολογιες δεν χωρανε
ηθελα να ξερα πως ...ο κατα 14μηνες μεγαλυτερος μου αδερφος καθε μαρτη γινεται καπνιστης και το σεπτεμβρη το κοβει-Εδω και μια 3τεια το εχει εφαρμοσει και παντα το κανει πραξη!!!!!!!...και ποτε δεν ξεχνα -καθε φορα που τον ρωταω ρε αδερφε πως?- να μου υπενθυμιζει πως ο ανθρωπος που επιβαλεται στον εαυτο του, οχι ο ανθρωπος που επιβαλεται με τα λογια στους αλλους αξιζει πραγματικα!!!!!!!
σχετικα με τη διορθωση...αν και σκεφτομουν να το κανω οπως με το σιδερωμα των πουκαμισων μου(δηλαδη το βαζω π.χ προγραμμα τη τεταρτη και μολις ερθει εκεινη η μερα απευθειας το μεταβιβαζω για την αλλη βδομαδα....ομως οταν αρχισουν επαγγελματικες υποχρεωσεις και εκτακτες εξοδοι τοτε κυριολεκτικα...τρεχω με το σιδερο στο χερι-εκει ειναι προβλημα)

θα το κανω αμεσως τωρα..........

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λυσανδρος : 05-12-08 στις 18:26.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 18:05, 17-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Οσο για τις δικαιολογίες τύπου, απολαμβάνω τον καφέ, απολαμβάνω το τσιγάρο μετά το φαγητό κλπ κλπ, δυστυχώς, είναι μόνο δικαιολογίες και τίποτα περισσότερο.Μια χαρά πίνω πλέον και τους καφέδες μου και το κρασάκι μου και το φαγητό μου το απολαμβάνω και με το παραπάνω!
Μια χαρά απολαμβάνω κι όλου του κόσμου τις μυρωδιές που υπάρχουν γύρω μου
Αν κάποια στιγμή κόψεις το τσιγάρο, και πας σε κατάστημα που πουλάει φρέσκο καφέ, και μυρίσεις τη μυρωδιά του φρεσκοκομένου καφέ, τότε μόνο θα καταλάβεις, πόσο πολύ ΔΕΝ απολάμβανες τον καφέ σου όσο καιρό ήσουν καπνιστής
+1 το διαβασα τωρα και νομιζω πρεπει να ξεχωριζει !

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 14:35, 18-12-08:

Πως να κόψεις το τσιγάρο σε μια χώρα που καπνίζουν όλοι δημοσίως?Έδώ και δυο χρόνια δεν καπνίζω αλλά, υπέφερα να το κόψω διότι όπου πάω υπάρχουν αναίσθητα πλάσματα που καπνίζουν μες στην μούρη σου, και εκείνη την στιγμή παίζουν με τον πόνο σου διότι δεν μπορείς να καπνίσεις! Για μένα διακοπή του καπνίσματος στην Ελλάδα σημαίνει ότι θα περιορίσεις όλες τις εξόδους σου, και ούτε καφετέρια δεν θα μπορείς να πηγαίνεις διότι όλοι καπνίζουν σαν φουγάρα.Άλλωστε για να μπορέσεις να αποτοξινωθείς απο την νικοτίνη πλήρως πρέπει να είσαι εντελώς μακρυά απο την μυρωδιά του τσιγάρου, αλλιώς είσαι παθητικός καπνιστής που είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα όπως το να είσαι καπνιστής.
Όλοι οι επιχειρηματίες (καφετέριες, εστιατόρια κ.τ.λ) το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να έχουν πελατεία άσχετα αν είναι καπνιστές η όχι.Το 2010 όμως που θα ισχύει ο νόμος που απαγορεύει το κάπνισμα στους δημόσιους χώρους,τότε θα ζήσουμε κωμικοτραγικές καταστάσεις διότι το 80% των ελλήνων καπνίζει οπότε πολλές επιχειρήσεις θα έχουν σημαντική μείωση εσόδων.Σε ένα ταξίδι μου στην Ευρώπη είδα πινακίδες με πρόστιμο γύρω στα 30 ευρω για τους παραβάτες.
Για μένα ο καλύτερος τρόπος διακοπής του καπνίσματος είναι να γίνεται σταδιακά.Τσίχλες νικοτίνης και άλλα διάφορα είναι σαχλαμάρες δεν βοηθούν.Δοκίμασα τσίχλα και ήταν υπερβολικά σκληρή και ένιωθα κάψιμο στον λαιμό.Απο 20 η 15 τσιγάρα`που κάπνιζα το μείωσα στα 10 μετά σιγά σιγά στα 5 ώσπου έφτασα στα 2, 3 και το έκοψα εντελώς.Αγόρασα και ενα διάδρομο και προσπαθούσα να κάνω γρήγορο περπάτημα όσο περισσότερο μπορούσα ώστε να μπορώ να αντιμετωπίσω τα νεύρα που είχα απο την στέρηση.Εχω να καπνίσω δυο χρόνια αλλά υπάρχούν όμως στιγμές που βλέπω κάποιους να καπνίζουν, και λέω μέσα μου αχ θεέ μου ας έπαιρνα μια τζούρα μόνο, κρατιέμαι όμως με νύχια και δόντια να μην το κάνω.
Πολλοί φίλοι μου καπνίζουν, και όταν τους έλεγα τι περνούσα το θεωρούσαν αστείο λέγοντας μου ΈΛΑ ΜΩΡΕ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ ΌΛΑ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ! όταν δοκίμασαν να το κόψουν όμως έστω και μια μέρα, ειδικά την στιγμή μετά το φαγήτό που οι περισσότεροι άναβαν το τσιγαράκι τους, τότε παραδέχτηκαν ότι είναι τρομερά δύσκολο. Η δύναμη της θέλησης όμως όλα τα αντιμετωπίζει, ακόμα και την αντιμετώπιση των δυσκολότερων ασθένειών.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimigik

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimigik
Ο dimigik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O dimigik έγραψε στις 19:39, 24-12-08:

Πριν λίγες μέρες μου στείλανε ένα pdf που βοηθά στη διακοπή του καπνίσματος. Το διάβασα και μου φάνηκε ΣΟΥΠΕΡ! Δεν το κοψα ακόμα αλλά μου φαίνεται ότι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω άνετα. Γι αυτό και σας το προτείνω.

Μπορείτε να κατεβάσετε το βιβλίο στη σελίδα του συγγραφέα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 24-12-08 στις 19:58. Αιτία: Link
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:33, 25-12-08:

Με αφορμή το μήνυμα του swapms να σχολιάσω απλά δύο πραγματάκια:

• Δεν καπνίζει το 80% των Ελλήνων, αλλά το 47% περίπου (62.4% άντρες - 32.8% γυναίκες) σύμφωνα με φετινή έρευνα του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας. Σχετική έρευνα.
  • Επίσης υπάρχει σκέψη το μέτρο κατά του καπνίσματος να εφαρμοσθεί 6 μήνες νωρίτερα, δηλαδή το καλοκαίρι του 2009. (link)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:36, 07-01-09:

Με τη νέα χρονιά υποσχέθηκα στον εαυτό μου (και στους γύρω μου) ότι δε θα βάλω τσιγάρο στο στόμα μου, έτσι έχω από την 1η Ιανουαρίου να καπνίσω.

Πλέον δε μου λείπει καθόλου και αυτό που μάλλον βοήθησε και έχει διαφορά από τις άλλες φορές που επιχειρούσα να το κόψω είναι ότι το έκανα ΜΑΧΑΙΡΙ και προσπαθούσα να σκέφτομαι πως δεν κάπνιζα ποτέ.
Αυτή την εβδομάδα την πλήρωσαν με τα νεύρα μου άτομα που δεν έφταιγαν αλλά οκ.. τουλάχιστον ξέσπασα κάπου και δεν άναψα τσιγάρο

Την απόφαση την πήρα γιατί το είχα σιχαθεί, αηδίαζα με τον εαυτό μου που πρωί πρωί ζητούσα τσιγάρο.
Χτες χάρηκα ιδιαίτερα και μπορεί οι περισσότεροι να μην το καταλάβετε, αλλά μετά από την έξοδό μου σε ένα καφέ τίγκα στον καπνό, μου μύρισαν τα ρούχα μου τσιγάρο. wow!
Άκουγα όλους να λένε στο παρελθόν ότι μυρίζουν τα ρούχα τους και γω ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΜΥΡΙΣΩ!
Είνα σα να άνοιξαν τα ρουθούνια μου!

Ερώτηση: Πότε μπορεί να πει κάποιος πως έκοψε το κάπνισμα; Θέλω να πω πως ποσο είναι αυτό το διάστημα που εκδηλώνονται τα όποια στερητικά;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:09, 07-01-09:

Και εγώ το έχω κόψει...

στη μέση
για να νομίζω πως καπνίζω διπλά

Άντε, άγιες μέρες που είναι, να μην τρολλάρω σε ένα τόσο σοβαρό θέμα.
Εύγε σε όσους σταματούν να καπνίζουν και καλό κουράγιο στις προσπάθειές σας.
Μας δίνετε ελπίδα στους υπόλοιπους,
πως η μειωμένη ζήτηση θα προκαλέσει πτώση τιμών.

Πέραν του χαβαλέ, το έκοψα το βράδυ τις Πρωτοχρονιάς. Στις 23.50 πέταξα το πακέτο πέρα και όλοι έμειναν με το στόμα ανοιχτό.

Στις 00.01 το ξανάπιασα και άναψα με λαχτάρα. Εκεί μου είπαν "Μα καλά εσύ δεν το έκοψες;"
Ε τους εξήγησα... "Άστε με ρε, έχω να καπνίσω από πέρσι".

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:41, 07-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Ερώτηση: Πότε μπορεί να πει κάποιος πως έκοψε το κάπνισμα; Θέλω να πω πως ποσο είναι αυτό το διάστημα που εκδηλώνονται τα όποια στερητικά;
Το ανθρώπινο σώμα κάνει απεξάρτηση απ την νικοτίνη μέσα σε 3 24ωρα
Αρα, το σώμα σου έχει ήδη κόψει το κάπνισμα Το μόνο που μένει είναι να καθαρίσουν οι πνεύμονες που αν δεν κάνω λάθος, όσα χρόνια καπνίζεις, χρειάζεσαι τα διπλάσια χρόνια
Πχ, καπνίζεις 2 χρόνια? στα 4 χρόνια οι πνεύμονες είναι καινούργιοι

Το μυαλό σου τώρα είναι προσωπική υπόθεση πότε θα το κόψει λόγω συνήθειας
Σε μένα το έκοψε γύρω στις 10 μέρες... για κανα δυο μήνες μόνο το ζητούσα πότε πότε μετά το φαγητό ή με κανα καφέ....

Το έχω ξαναπεί, η μάχη είναι με το μυαλό και η συνήθεια στα δάχτυλα
Πάρε ένα μπεγλέρι, πίνει και μπόλικο νερό κι όλα καλά
Πάντως εγώ στη θέση σου θα δήλωνα άφοβα ότι ΕΚΟΨΑ το κάπνισμα

Μπράβο κοριτσάκι! Πολύ χαίρομαι για σένα!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:06, 07-01-09:

Το μόνο που μένει είναι να καθαρίσουν οι πνεύμονες που αν δεν κάνω λάθος, όσα χρόνια καπνίζεις, χρειάζεσαι τα διπλάσια χρόνια
Kάπου είχα διαβάσει πως είναι ανεξάρτητο από το πόσα χρόνια καπνίζεις και νομίζω πως έλεγε πως τα πνευμόνια ενός καπνιστή χρειάζονται 10 χρόνια για να επανέλθουν και να είναι σα να μην κάπνισε ποτέ.
Ή μήπως το μπέρδεψα με το μεσογειακό δάσος που εχει υποστεί πυρκαγιά;
Δε θυμάμαι, πάντως είτε έτσι είτε αλλιώς μια 10ετία θέλουν εφόσον καπνίζω 5 χρόνια.

Οκ λοιπόν ΕΚΟΨΑ το κάπνισμα.
Και θα το διατηρήσω hoorrray!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:12, 07-01-09:

Και δε κάνω μεταμόσχευση καλύτερα, άμα είναι να κάνω 20 χρόνια να καθαρίσω και να έχω γκαγκανιάσει από τα νεύρα μου που είμαι χαρμάνης χέσε ψηλά και αγνάντευε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:52, 07-01-09:

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ από μένα στην Ηρώ!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:20, 07-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Και δε κάνω μεταμόσχευση καλύτερα, άμα είναι να κάνω 20 χρόνια να καθαρίσω και να έχω γκαγκανιάσει από τα νεύρα μου που είμαι χαρμάνης χέσε ψηλά και αγνάντευε.
Παιδάκι μου δεν γκαγκανιάζεις από νεύρα 20 χρόνια! ήμαρτον
3 μέρες είναι τα νεύρα το πολύ
Μετά είναι ιδιοτροπίες που βρίσκεις και τα ρίχνεις στο τσιγάρο και καλά

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 22:29, 07-01-09:

Ηρώ, ο περίγυρός σου είναι υποστηρικτικός;

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 22:31, 07-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Ηρώ, ο περίγυρός σου είναι υποστηρικτικός;
Ναι και με το παραπάνω! Είχα και έχω την ψυχολογική βοήθεια που χρειάζεται
Το καλό είναι ότι οι περισσότεροι δεν καπνίζουν.

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 09:00, 08-01-09:

Ηρω, χαιρομαι πάρα πολύ για σένα. Κράτα γερά.
Είναι πολύ σημαντικό αυτό που έκανες και το ότι δεν καπνίζουν οι γύρο σου.
Εγώ Είμαι άκαπνη από τον Σεπτέμβριο....
μπράβο μας

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:45, 21-01-09:

Ίσως χρειαστεί σε κάνα γραφείο..

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  GetAttachmentCAE3ZH8Q.jpg
Εμφανίσεις:  69
Μέγεθος:  58,0 KB  
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σκίουρος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Σκίουρος
Ο Σκίουρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 59 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Σκίουρος έγραψε στις 18:30, 21-01-09:

Προχθές συμπλήρωσα ένα χρόνο από την ημέρα που το έκοψα και δεν σας κρύβω ότι αισθάνομαι ευτυχής.
Θυμάμαι τις τελευταίες μέρες πριν το κόψω διάβαζα όλα τα σχετικά περί κοψίματος του τσιγάρου άρθρα και δν ήξερα αν θα μπορέσω να τα καταφέρω να το κόψω κι εγώ, ένας καπνιστής 25 ετών με δυο πακέτα ημερησίως. Τελικά η σκέψη και μόνο ότι ήταν το τσιγάρο που αποφάσιζε για μένα και όχι εγώ για εκείνο με έκανε να το προσπαθήσω.
Οι δύο πρώτες μέρες ήταν εφιαλτικές. Οι επόμενες δύσκολες. Μετά άρχισα να συνηθίζω και η ιδέα ότι δεν κάπνιζα πλέον μου άρεσε και με βόλευε συγχρόνως.
Στον τρίτο και στον έκτο μήνα είχα έντονη επιθυμία να καπνίσω αλλά δεν δυσκολεύτηκα καθόλου για να το αποφύγω. Είχα και τη βοήθεια από τις τσίχλες νικοτίνης.
Σήμερα αισθάνομαι υπέροχα και είμαι περήφανος που δεν είμαι καπνιστής. Το κυριότερο είναι ότι δεν με ενοχλεί όταν καπνίζουν οι άλλοι ούτε αποφεύγω παρέες καπνιζόντων κατά τις εξόδους μου. Παραμένω σταθερά χωρίς τσιγάρο και υγιής!
Αξίζει τον κόπο, πιστέψτε με τίποτε δεν είναι αδύνατον.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:31, 16-02-09:

Έχω να καπνίσω από τα ξημερώματα του Σαββάτου 7/2/2009, αλλά μη το πείτε πουθενά γιατί φοβάμαι μήπως λυγίσω και αυτή την φορά. Αν και τώρα έχω κάποιον να με κρατάει..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:40, 16-02-09:

Συγχαρητήρια σε όσους προσπαθούν συνεχίστε παιδιά. Μας δίνετε κουράγιο κ έμπνευση.
Εγώ πχ, έχω μια εβδομάδα να το κόψω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:37, 16-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Αν και τώρα έχω κάποιον να με κρατάει..
Μπράβο ρε kajiri. Γερά!
Αυτό είναι που λέμε ότι μια σχέση μπορεί να σε κάνει καλύτερο;

Συμβουλή για όσους θέλουν να το κόψουν:

Αν έχετε σιχαθεί τη μυρωδιά του τσιγάρου, αν έχετε προσπαθήσει εις μάτην πολλές φορές να το κόψετε, αν κάθε φορά κάτι προέκυπτε και ξανακυλούσατε, αν είστε ψωροπερήφανοι και πεισματάρηδες, αν είστε εγωιστές και ξεροκέφαλοι δώστε τον λόγο σας ότι θα το κόψετε σ αυτόν που αμφιβάλλει για την ισχύ αυτού.
Έκοψα το κάπνισμα από σπόντα, στην προσπάθειά μου να αποδείξω ότι σε μας στην Ήπειρο ο λόγος μας μετράει.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:43, 16-02-09:

Παίζει κι άλλος τρόπος αλλά εγώ φοβάμαι να κάνω τέτοιο πράγμα. Η ξαδέρφη μου είχε σιχαθεί τόσο το τσιγάρο που ορκίστηκε πως αν ξανακάνει τσιγάρο, να πεθάνει η μαμά της προκειμένου να καταφέρει να το κρατήσει κομμένο για πάντα. Και τα 'χει καταφέρει έως σήμερα..

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:55, 16-02-09:

ο χριστός και η παναγία! αυτό το πράγμα είναι μαζοχισμός!!!!! ίου!
κι αν κάποια στιγμή πεθάνει η μαμά της (σε βαθιά γεράματα λέμε τώρα) τι θα κάνει, θα το αρχίσει πάλι?

τες πα... ξέρεις ότι το σώμα σου έχει απεξαρτηθεί
μπορείς να το κρατήσεις!
μπράβο Καγίρι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:02, 16-02-09:

Τα μπράβο δώστα άλλου που έλεγα τις πρώτες 2 ημέρες κάθε μισή ώρα πως θέλω να καπνίσω (αμ είπα για πλάκα την Πρωτοχρονιά πως θα το κόψω την συγκεκριμένη ημερομηνία και δεν το ..ξέχασε ) κι εκείνος μου απάνταγε πως δεν θέλω γιατί ούτε εκείνος θέλει (επειδή πάντα ανάβαμε τσιγάρο είτε ταυτόχρονα είτε ο ένας στον άλλον).

Αίντααααα..

Παράθεση

agnwstos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη agnwstos
Ο agnwstos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λογιστής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O agnwstos έγραψε στις 13:11, 21-02-09:

Γεια σας και απο μένα.Ομοιοπαθης καπνιστης που θέλει να γίνει πρωην.Είμαι 26,5.Καπνίζω από τα τέλη του 2002 αρχές 2003.Έχω προσπαθήσει πολλές φορές εις μάτην,αλλά κάθε φορά για διαφορετικούς λόγους ξαναέμπλεκα.Ξέρω οτι αυτή τη φορά δε με παίρνει να δημιουργώ ψευτοδικαιολογίες.Έχω περάσει τα στάδια που μπορεί κάποιος να ισχυριστεί οτι η διακοπή είναι δύσκολη (βλ.στρατός,σπουδές,επαγγελματική αποκατάσταση).Απο αρχές του έτους έχω μειώσει σταδιακά το κάπνισμα(ναι,δυστυχώς κάπνιζα πολύ).Η αλήθεια είναι γύρω στο γενάρη ξεκίνησα τη διακοπή,αλλά κατρακύλησα και πάλι.Άντεξα γύρω στις 4 μέρες.Δεν ξέρω γιατί γράφω.Μάλλον ψάχνω να επισημοποιήσω εγγράφως την πρόθεση μου - scripta manet.Το άσχημο είναι οτι αν και το οικογενειακό περιβάλλον είναι αντικαπνιστές(θετικό για το όλο εγχείρημα) ο φιλικος και επαγγελματικός μου κύκλος αποτελείται στη συντριπτική πλειοψηφία απο φανατικούς καπνιστες.Τώρα είμαι στη δουλειά και δε μου λείπει.Ελπίζω η συντροφιά του e-steki να βοηθήσει.Τουλάχιστο διαπιστώνω οτι υπάρχουν και άλλοι που βιώνουν όσα πάνω κάτω συμβαίνουν σε μένα.Η πορεία θα δείξει .....

wish me luck!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:59, 12-03-09:

Έχω να δηλώσω, πως αν και είχα μερικές κατρακύλες, εξακολουθώ να μη καπνίζω. Βασικά έχω να δηλώσω πως πάλι καλά που έχω εκείνον, γιατί σιγά μη δεν κάπνιζα αν δεν ήταν..

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 12:16, 13-03-09:

Μπράβο σου kajira συνέχισε έτσι και καλά θα τα πας.

Εγώ δεν καπνίζω από το Σεπτέμβριο 2008.
Το έκανα και Νοέμβριο 2008 έμεινα έγκυος και έτσι είμαι πολύ χαρούμενη για αυτο.
Το μωρό μου θα είναι πολύ καλά και εγώ άλλο τόσο.

Η απόφαση είναι δική σας.

Παράθεση

seabass

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη seabass
Ο seabass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O seabass To be or not to be... έγραψε στις 11:21, 26-03-09:

Καπνιστής εδώ και 30+ χρόνια! Δεν έκανα κάποια σοβαρή προσπάθεια να το κόψω, μέχρι τώρα. Διαβάζοντας αυτό το forum λέω να κάνω, μια προσπάθεια!
Υ.Γ.
Η μόνη προσπάθεια ήταν πριν 6ετίας, που το γύρισα στον καπνό (στριφτό)!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 11:31, 26-03-09:

Ακόμα μια φορά μπράβο σε όσους προσπαθούν να απεξαρτηθούν. Καλό κουράγιο παίδες
Μόλις τα καταφέρετε βέβαια, θα απομένει να κόψετε τον καφέ, το τζανκ φουντ, το ίντερνετ, τις μεσημεριανές εκπομπές... Ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος, μα εγώ μαζί σας. Όταν απεξαρτητοποιηθούμε πλήρως από όλα αυτά, εκεί γύρω στα 65 μας, θα μπορούμε επιτέλους να ευχαριστηθούμε τη ζωή.

----------------------------------------------
wish me luck!
Good Υuck.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

seabass

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη seabass
Ο seabass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O seabass To be or not to be... έγραψε στις 12:11, 26-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Ακόμα μια φορά μπράβο σε όσους προσπαθούν να απεξαρτηθούν. Καλό κουράγιο παίδες
Μόλις τα καταφέρετε βέβαια, θα απομένει να κόψετε τον καφέ, το τζανκ φουντ, το ίντερνετ, τις μεσημεριανές εκπομπές... Ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος, μα εγώ μαζί σας. Όταν απεξαρτητοποιηθούμε πλήρως από όλα αυτά, εκεί γύρω στα 65 μας, θα μπορούμε επιτέλους να ευχαριστηθούμε τη ζωή.

----------------------------------------------

Good Υuck.
Σωστός!!! Είναι και αυτή πλευρά...του νομίσματος

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:58, 26-03-09:

Ρεμπ για να είμαι ειλικρινής, δε μου αρέσει αυτό που κάνεις
Και το κάνεις συχνά σε αυτό το θέμα
Εντάξει, καλό το χιούμορ αλλά υπάρχουν κάποιοι που πραγματικά ενδιαφέρονται να κάνουν μια προσπάθεια για να κόψουν το κάπνισμα
Νιώθω ότι υποσκάπτεις αυτή την προσπάθεια με κυνισμό καμουφλαρισμένο με χιούμορ και πραγματικά δεν νομίζω ότι προσφέρει σε κανέναν κάτι
Μην κόβεις τα φτερά σε κάποιον που πιθανά ενδιαφέρεται
Σίγουρα δεν τα καταφέρουν όλοι, κάποιοι άλλοι όμως.... τα καταφέρνουν/καταφέραμε

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

agnwstos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη agnwstos
Ο agnwstos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λογιστής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O agnwstos έγραψε στις 20:07, 26-03-09:

Συμπλήρωσα ένα μήνα άκαπνος και κάτι μέρες και όλα βαίνουν καλώς.Τα στερητικά αν και υπαρκτά εντούτοις δεν με αποπροσανατολίζουν απο το στόχο μου.Η επιθυμία για τσιγάρο την ώρα του καφέ έχει μειωθεί αισθητά και πλέον μπορώ και μυρίζω το καπνό στα ρούχα μου μετά από νυχτερινή έξοδο.

Το μόνο που παραμένει είναι ο βήχας , αν και ο πρωινός τσιγαρόβηχας μετα το ξύπνημα εξαφανίστηκε μετά τις πρώτες μέρες.

Για να δούμε....

Ανυπομονώ για τη δεύτερη επέτειο μου!!!!!!

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 10:49, 01-04-09:

Ξεκινάω απόοο... τώρα! Και πολύ το άργησα. Θα πάρω και ένα καινούριο πακέτο να το έχω μαζί μου ώστε να ξέρω ότι δεν καταπιέζομαι αλλά επιλέγω να μην αρρωστήσω. 2 χρόνια καπνίζω και είναι καιρός να σταματήσω αυτή τη βλακεία. Ξυπνάω με βάρος στο στήθος και με πεσμένη διάθεση. Στο γυμναστήριο και όταν τρέχω στο δρόμο λαχανιάζω εύκολα, ενώ πριν 3 χρόνια έκανα πρωταθλητισμό και στίβο και μου άρεσε. Μου άρεσε πολύ να τρέχω, να αθλούμαι. Τώρα με το τσιγάρο βρωμάνε τα ρούχα μου, η ανάσα μου.
Αρχίζω λοιπόν! Υπόσχεση στον εαυτό μου. Πολύ τον αδίκησα τα τελευταία 2 χρόνια ..

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 10:58, 01-04-09:

Εγώ δε θα πάρω τίποτα μαζί μου... ότι τσιγάρο έχω θα το αφήσω εδώ και όποιος καπνιστής φίλος με επισκεφτεί, ας τα πάρει να τα καπνίσει!

37 χρονών με γυναίκα και μωράκι... όχι ρε, όχι! Τρελάθηκα που το διάβασα! Εγώ θέλω να κάνω οικογένεια κάποια στιγμή και να τη χαρώ κι αυτό το πράμα είναι εμπόδιο. Κομμένο! Κι αυτή τη φορά θα προσπαθήσω να το κόψω για τα καλά!

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:50, 01-04-09:

Εγώ πάλι ξέρω πως σας τα έχω πρήξει, αλλά πάνε πλέον δύο μήνες σχεδόν που δεν καπνίζω, νιώθω υπέροχα και σχεδόν έχω πιστέψει πως δεν πρόκειται να το ξαναρχίσω..
(Τιπ: Η πρώτη σοβαρή προσπάθεια κοψίματος για κάποιον απροσδιόριστο λόγο είναι πάντα πιο εύκολη. Προσοχή να μη τη χαραμίσετε σε βλακείες.. Θα είχα να καπνίσω πάνω από δύο χρόνια αν δεν το ξανάρχιζα γιατί κάπνιζε κάποιος που γνώρισα τρεις μήνες μετά την αρχή της προσπάθειας..)

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:34, 01-06-09:

Βρήκα ένα μπλογκ που περιέχει πολλά χρήσιμα στοιχεία για την διακοπή του καπνίσματος. Κλικ εδώ.

ΥΓ: Έχω 4 μήνες να καπνίσω!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:37, 01-06-09:

Καλημέρα! Κοιτάξτε λίγο πιό πάνω το πόστ μου. 1/4/2009. Σήμερα έχουμε 1/6/2009.

Το τήρησα! 2 μήνες απηλλαγμένος από δαύτο και συνεχίζω!

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 01:06, 02-06-09:

Ένα μεγάλο μπράβο σε Valder και kajira

Eγώ έχω από τον Γενάρη, αλλά πρόσφατα συνειδητοποίησα ότι πλέον δεν καπνίζω
Είχα μια φιλοσοφική συζήτηση σε μια βεράντα με τέλεια θέα και κρασάκι με μια φίλη καπνίστρια και ήταν από τις περιστάσεις που λέμε ότι "σηκώνει τσιγάρο".
Το άναψα λοιπόν και στις 2 τζούρες έπεσα σαν κοτόπουλο. Η αηδία δε που ένιωσα δεν περιγράφεται.

Καμία περίσταση δε σηκώνει λοιπόν τσιγάρο όταν δεν είσαι καπνιστής

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 12:22, 10-06-09:

Καμία περίσταση δε σηκώνει λοιπόν τσιγάρο όταν δεν είσαι καπνιστής

Μπράβο παιδιά αυτό είναι το νόημα δεν είμαστε καπνιστες.... δεν καπνίζουμε πλέον...

Δυνατά.....
Σοφία άκαπνη από Σεπτεμβριο 2008.

Δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι που το έκανα.!!!!!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 14:43, 20-06-09:

Δεν ειδα καποιο θεμα ειδικο για αντικαπνιστικες διαφημισεις, οπότε φανταζομαι ειναι δοκιμο να βαλω εδω μερικα ποστερ/εικονες που βρηκα και μ'αρεσαν (ισως κανω και μπλουζακι καποιο απο αυτα) :

Παράθεση

antara6079

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antara6079
H antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H antara6079 έγραψε στις 14:18, 24-06-09:

Ας γράψω και εδώ που είναι το σωστό μέρος...
Σήμερα πέταξα το πακέτο (αλλά έκανα ένα τσιγάρο τράκα).
Γλύτωσα όμως 4-5 τσιγαράκια ως τώρα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:09, 25-06-09:

Να συνεχίσεις και να μην ξανακάνεις τράκα!
3 μέρες υπόθεση είναι!
καλή δύναμη

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 10:56, 26-06-09:

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται
και ο βλάκας επιμένει

Πολύ σωστά λες......

Μπράβο antara συνέχισε έτσι.

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 13:52, 26-06-09:

Θα ειναι πράγματι εξόχως ...καταπληκτικό,τρελλό,κουφό - και καινοτομικό! - σε αυτη τη (συμπλεγματική) χωρα, ενας απλος νομος να (σταθει ικανος να) αποτελεσει τον καλό / σπουδαίο - υπέρτατο λογο για να κοψει κανεις (επιτυχως και μεμιας και διχως...πισωγυρίσματα) το καπνισμα...

....οταν π.χ δεν το εχει πραξει για εξόχως σπουδαίους λόγους,οπως για παραδειγμα για το παιδί του ή κατοπιν ιατρικής προτροπής...

Παράθεση

antara6079

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antara6079
H antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H antara6079 έγραψε στις 14:49, 27-06-09:

Λοιπόν επιστρέφω σήμερα για να σας πω ότι έπεισα και το έτερον ήμισυ να πετάξει τα τσιγάρα του (έτσι και θα το κόψει κι εκείνος και εγώ δε θα βρίσκω να κάνω τράκα!!!!!!)
Θα σας ενημερώνω, έτσι για να δεσμευτώ.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:32, 27-06-09:

Αυτή ήταν η καλύτερη κίνηση που θα μπορούσες να κάνεις! Έτσι ο ένας θα στηρίζει τον άλλον

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους