Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Ταμπόν, σερβιέτες και ΣΤΣ

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 07:47, 01-09-11:

Εγώ θέλω να βάλω, -έστω να δοκιμάσω!- αλλά δε με αφήνει η μαμά.
Λέει ότι δεν κάνει.
Πιστεύω το λέει επειδή δεν ξέρει και επειδή τη μοναδική φορά που έβαλε εκείνη την ενοχλούσε και δεν το ξαναχρησιμοποίησε από τότε. -.-

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 07:54, 01-09-11:

Σου εξήγησε γιατί δεν κάνει;
Ναι, κάτι παρόμοιο είχε συμβεί και σε μένα: επειδή όταν η μαμά μου κάποτε, μια φορά κι έναν καιρό, είχε ξυρίσει το μπικίνι και την ενοχλούσε, με έπρηζε να μην το ξυρίζω κι εγώ. Πφφφ. Τελικά εμένα δεν με ενοχλεί

Πάντως, δεν είναι και εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς η τοποθέτηση του ταμπόν. Αν είστε εξοικειωμένες με την ανατομία σας και διαβάσετε τις οδηγίες, δεν έχετε κάτι να φοβάστε. Στο κάτω κάτω, αν δεν το βάλετε σωστά θα το καταλάβετε και θα το βγάλετε. Επίσης, θα πρότεινα τα tampax για τις αρχάριες, γιατί έχουν applicator και είναι πιο εύκολα στην τοποθέτηση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 15:24, 01-09-11:

Με την πρώτη ευκαιρία θα της ξαναπώ για αυτό το θέμα πάντως.
Είναι κάποιες περιπτώσεις που χρειάζονται τα ταμπόν.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:23, 01-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Με την πρώτη ευκαιρία θα της ξαναπώ για αυτό το θέμα πάντως.
Είναι κάποιες περιπτώσεις που χρειάζονται τα ταμπόν.
Βασικά οι σερβιέτες είναι υπερβολικά άβολες. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να επιστρέψω σε αυτές. Τα ίδια μου έλεγε και η μάνα μου για τα ταμπόν, αλλά μια μέρα που ανακάλυψα τα ταμπόν με applicator τα δοκίμασα και από τότε δεν ξαναχρησιμοποιήσα σερβιέτες. Εγώ πάντως στα δικά μου τα παιδιά (αν κάνω κοριτσάκια), θα τα μάθω να χρησιμοποιούν ταμπόν από την 1η μέρα. Νιώθω ότι έχω χάσει πολύτιμες στιγμές λόγω αδιαθεσίας. Αν γνώριζα για τα ταμπόν νωρίτερα δεν θα ακύρωνα εκδρομές, ούτε θα απείχα από την γυμναστική στο σχολείο, ούτε θα κοιμόμουν σαν μούμια τα βράδια για να μη φύγει η σερβιέτα από την θέση της και λερωθώ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 07:48, 02-09-11:

Πω το λέρωμα άσε.... ΠΑΝΤΑ λερώνομαι! Δεν υπάρχει φορά που να μη λερωθώ, έχω μεγάλη ροή. >.<

Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper ann
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H pepper ann έγραψε στις 12:22, 08-09-11:

Μια απορία.
Όταν φοράς ταμπόν,είναι φυσιολογικό να το νιώθεις μέσα σου? και να έχεις μια ελαφριά δυσφορία όταν πας να κατσεις π.χ?

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:26, 08-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από pepper ann
Μια απορία.
Όταν φοράς ταμπόν,είναι φυσιολογικό να το νιώθεις μέσα σου? και να έχεις μια ελαφριά δυσφορία όταν πας να κατσεις π.χ?
Όχι. Σημαίνει πως δεν το έχεις τοποθετήσει σωστά. Συνήθως πρέπει να πάει λίιιγο πιο βαθιά για να μην το νιώθεις. (Ειδικά αυτό που αναφέρεις με το κάθισμα, μου έχει συμβεί μόνο σε περίπτωση που δεν το έβαλα σωστά).

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pepper ann (Έλενα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper ann
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H pepper ann έγραψε στις 12:30, 08-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Όχι. Σημαίνει πως δεν το έχεις τοποθετήσει σωστά. Συνήθως πρέπει να πάει λίιιγο πιο βαθιά για να μην το νιώθεις. (Ειδικά αυτό που αναφέρεις με το κάθισμα, μου έχει συμβεί μόνο σε περίπτωση που δεν το έβαλα σωστά).
Δηλαδή πρέπει να το βάλεις αρκετά πιο μέσα από την είσοδο του κόλπου?

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:44, 08-09-11:

Δεν έχω βάλει ποτέ, φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία και μετά δε μπορώ να το βγάλω. Μια γνωστή μας, το έβαλε και είδε μετά το κορδονάκι να κρέμεται και νόμιζε ότι περισσεύει και το κόψε! Μετά δε μπορούσε να το βγάλει!

Πάντως με τις σερβιέτες δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ούτε καν που τις αισθάνομαι, αν και έχω βολευτεί με μια συγκεκριμένη μάρκα. Δε μπορώ καθόλου τις always...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:52, 08-09-11:

Με βολεύουν απίστευτα! Τα χρησιμοποιώ κατα κύριο λόγο όταν βγαίνω έξω, δεν μπορώ να αισθάνομαι τη σερβιέτα με τίποτα. Ασε που μ αρέσει γιατι δεν γεμίζεις παντού αίματα. Μεγάλη ευκολία και ιδιαίτερα τους καλοκαιρινού μήνες.
Όσο για την ενόχληση που λέτε, αν δεν έχει τοποθετηθεί σωστά ενοχλεί και μάλιστα μπορεί να προκαλέσει τσούξιμο, ίσως και φαγούρα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 13:47, 08-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από pepper ann
Δηλαδή πρέπει να το βάλεις αρκετά πιο μέσα από την είσοδο του κόλπου?
Πρέπει να μπει τόσο μέσα που να μην το αισθάνεσαι. Με τον καιρό το βρίσκεις χωρίς να σκεφτείς. Ίσως να σε βόλευε καλύτερα το tampax γι' αυτό το λόγο.

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Δεν έχω βάλει ποτέ, φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία και μετά δε μπορώ να το βγάλω. Μια γνωστή μας, το έβαλε και είδε μετά το κορδονάκι να κρέμεται και νόμιζε ότι περισσεύει και το κόψε! Μετά δε μπορούσε να το βγάλει!
Και μετά τι έκανε; Προφανώς ηρέμησε και το έβγαλε.
Το μόνο που δεν με προβλημάτισε ποτέ ήταν να μη μου μείνει μέσα το ταμπόν. Μπορείς να σπρώξεις με τους μυες της περιοχής, αλλά και να μην μπορείς, βάζεις το χεράκι σου και το βγάζεις. Δεν είναι τίποτα.
(Μα να πάει να κόψει το κορδονάκι; )

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:50, 08-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel

Και μετά τι έκανε; Προφανώς ηρέμησε και το έβγαλε.
Το μόνο που δεν με προβλημάτισε ποτέ ήταν να μη μου μείνει μέσα το ταμπόν. Μπορείς να σπρώξεις με τους μυες της περιοχής, αλλά και να μην μπορείς, βάζεις το χεράκι σου και το βγάζεις. Δεν είναι τίποτα.
(Μα να πάει να κόψει το κορδονάκι; )
'Οχι, πήγε στο νοσοκομείο και της το έβγαλαν! Και μιλάμε για γυναίκα ενήλικη με παιδί!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:23, 08-09-11:

Εντάξει βρε κορίτσια...κι εγώ μία μέρα που βιαζόμουν το έβαλα χωρίς να τραβήξω το κορδονάκι...τέτοια αφηρημάδα
Το κατάλαβα όταν πήγα να το βγάλω και πουθενά το κορδονάκι
Το έβγαλα μόνη μου...σιγά

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 00:22, 09-09-11:

Ποιά είναι τα συμπτώματα του ΣΤΣ?

Παράθεση

Fani93

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fani93
H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε στις 18:15, 14-09-11:

κι εγω μονο ταμπον χρησιμοποιω απ τα 14.. με εχει βολεψει ΠΑΡΑ πολυ, ειδικα το καλοκαιρι.. πλεον σιχαινομαι να χρησιμοποιησω σερβιετα

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 18:39, 14-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Katara
Ποιά είναι τα συμπτώματα του ΣΤΣ?
Υψηλός πυρετός, χαμηλή αρτηριακή πίεση (υπόταση), εξάνθημα και άλλα συμπτώματα/σημεία από διάφορα συστήματα (από τουλάχιστον 3 συστήματα για να τεθεί η διάγνωση του ΣΤΣ).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 16:37, 24-09-11:

Εγω πιο συχνα χρησιμοποιω σερβιετα και την αλλαζω καθε τρεις και λιγο.. καθε φορα χαλαω 3 πακετα.. Οντως με το ταμπον νιωθεις πιο καθαρη...

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 17:07, 30-07-12:

κορίτσια έχετε μπει στη θαλασσα με ταμπον;; είναι όλα οκ;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:22, 30-07-12:

Μια χαρά είναι όλα, απλά όταν βγείς πρέπει να το αλλάξεις και δεν έχουν όλες οι παραλίες τουαλέτες...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 17:31, 30-07-12:

μπαινει μεσα και το θαλασσινο νερο; τοτε πως κραταει;

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:34, 30-07-12:

Δεν μπαίνει μέσα, απλά θα σου βραχεί το κορδονάκι και ίσως λίγο το κάτω μέρος έτσι όπως θα κολυμπάς.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 17:38, 30-07-12:

οκ θενκς ελπιζω να μη μου χρειαστει αλλα να μαι προετοιμασμένη

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:56, 31-07-12:

Μια χαρά είναι και ούτε χρειάζεται να το αλλάξεις μετά αν δεν έχουν περάσει οι 4-8 ώρες.
Απλά θα βραχεί το κορδονάκι και θα σε ενοχλεί αν δεν το στεγνώσεις (όπως συμβαίνει άλλωστε και όταν ουρείς).

Παράθεση

Alithana1991

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Alithana1991
H Alithana1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Alithana1991 έγραψε στις 03:00, 04-08-12:

Εγω πάντως είχα πάθει τοξικο σοκ την πρώτη φορα που έβαλα ταμπο...δεν ξέρω ακόμα τι έφταιξε γιατι το είχα κρατήσει μια ώρα το πολυ.Ισως δεν το είχα βάλει οπως έπρεπε....απο τότε δεν έχω ξαναβαλει γιατι φοβαμαι μην παθω παλι τα ίδια...ο πόνος ήταν αφόρητος και ο πυρετός δεν έπεφτε με τίποτα...και το χειρότερο ήταν ότι ήμουν διακοπές και κανένας γιατρός δεν μπορούσε να μου βρει τι έχω...μετα αφου γύρισα Σπιτι ενημερώθηκα απο το γυναίκολογο...απο τότε μόνο σερβιετα και δύσκολο πολυ να ξαναβάλω ταμπον...

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 05:07, 04-08-12:

μια χαρα ειστε καλε,εχετε επιλογες,ταμπον,σερβιετες,σερβιετακια,σερβιετες με φτερα ιπταμενες,χωρις φτερα επιγιες,με μαλακο υφασμα,με σκληρο υφασμα,μεγαλες η μικρες,μερας η νυχτοβιες,με αρωμα,με φυσικη μυρωδια,τα παντα εχετε!!!!
εγω οταν ημουν 14 πρωτη φορα που αδιαθετησα φοραγα κλοε χαχαχχχχχααχαχαχα αν καμια ειναι της σειρας μου θα καταλαβει γιατι γελαω!!!!!!!!

Παράθεση

isminakius

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη isminakius
H isminakius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H isminakius έγραψε στις 09:44, 29-12-13:

Ρε παιδιά αν και είναι πολύ παλιό το thread ηθελα να σας ρωτήσω την αποψη περι ταμπόν και τοξικού σοκ. Εγώ εβαλα για 1η φορά ταμπόν το πιο μικρό μέγεθος και μέσα σε ένα μισάωρο αρχισα να ζαλίζομαι και το έβγαλα.Δεν ξέρω βέβαια αν οφείλεται και στο άγχος που είχα όμως μετά από λίγο που σηκώθηκα ζαλιζόμουν πολυ εντονα και παραλίγο να λιποθυμήσω όμως μετά από λίγο αισθανόμουν μια χαρά.Λέτε να έπαθα τοξικό σοκ;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 29-12-13 στις 11:40. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης - greeklish
Παράθεση

Σοκοφρέτα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Σοκοφρέτα
H Σοκοφρέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Σοκοφρέτα έγραψε στις 17:03, 20-08-14:

Καλησπέρα, θα ήθελα να μου λέγατε, εαν γνωρίζετε, τι συμπτώματα θα είχα σε περιπτωση που είχα ξεχάσει το ταμπόν μέσα μου; Ευχαριστώ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 17:18, 20-08-14:

μονο σερβιετεσ εχω βαλει... ταμπον ποτε...ΣΤΣ δεν 3ερω τι ειναι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 17:20, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Σοκοφρέτα
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου λέγατε, εαν γνωρίζετε, τι συμπτώματα θα είχα σε περιπτωση που είχα ξεχάσει το ταμπόν μέσα μου; Ευχαριστώ!!
τι εννοεισ να το 3εχασεισ???οταν το 8υμη8ηκεσ δεν το εβγαλεσ??

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:02, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Σοκοφρέτα
Αν φτάσεις στο σημείο να έχεις συμπτώματα, θα είναι πολύ αργά. Για όνομα του ιπτάμενου μακαρονοτέρατος, δεν είναι rocket science, βάλε το χέρι σου μέσα και δες αν υπάρχει ταμπόν εκεί.

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 20:39, 20-08-14:

Εγω παντως μεσα στις επομενες μερες θα παω να παρω αυτο http://www.megapharma.gr/portal/products?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2182&category_id=138 . Εχω βαρεθει πλεον με τις σερβιετες, λερωνομαι συνεχεια, για τον υπνο δεν θα μιλησω καν και τοσες φορες που πρεπει να αλλαξω δεν συμφερει και οικονομικα. Ταμπον φοραω αρκετα συχνα αλλα ειδικα τις πρωτες μερες μου ειναι λιγο καπως.. ελπιζω να με βολεψει!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 20:43, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
Εγω παντως μεσα στις επομενες μερες θα παω να παρω αυτο http://www.megapharma.gr/portal/products?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2182&category_id=138 . Εχω βαρεθει πλεον με τις σερβιετες, λερωνομαι συνεχεια, για τον υπνο δεν θα μιλησω καν και τοσες φορες που πρεπει να αλλαξω δεν συμφερει και οικονομικα. Ταμπον φοραω αρκετα συχνα αλλα ειδικα τις πρωτες μερες μου ειναι λιγο καπως.. ελπιζω να με βολεψει!
Μια φίλη μου στην Αμερική έχει τέτοιο (όχι την ίδια μάρκα, αλλά δε θυμάμαι ποιά έχει, νομίζω το diva cup) και πίνει νερό στ'όνομα του. Ψάξε λίγο μάρκες, δε χρειάζεται να πάρεις από ελληνικό e-shop αν κάνουν ship Ελλάδα.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:45, 20-08-14:

Φαίνεται τόσο τρομαχτικό.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 20:48, 20-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Μια φίλη μου στην Αμερική έχει τέτοιο (όχι την ίδια μάρκα, αλλά δε θυμάμαι ποιά έχει, νομίζω το diva cup) και πίνει νερό στ'όνομα του. Ψάξε λίγο μάρκες, δε χρειάζεται να πάρεις από ελληνικό e-shop αν κάνουν ship Ελλάδα.
Κι εγω πιστευω θα με βολεψει αρκετα οταν το συνηθισω!! δεν παλευεται αλλο το θεμα σερβιετα!
Μωρε ειναι που δεν τα παω καθολου καλα με τις ιντερνετικες αγορες(ειδικα απο εξωτερικο) και το συγκεκριμενο φαρμακειο ειναι διπλα στο σπιτι μου Παιζει τιποτα περιεργο και μου συστηνεις να παρω απο το εξωτερικο?

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Φαίνεται τόσο τρομαχτικό.
Aν λες για το θεαμα που προσφερει, δεν εχω τετοια κολληματα! Στο εξωτερικο παντως κυκλοφορουν σε διαφορα χρωματακια και ειναι πιο ευχαριστα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 20-08-14 στις 23:44. Αιτία: merge posts
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:53, 20-08-14:

Aν λες για το θεαμα που προσφερει, δεν εχω τετοια κολληματα! Στο εξωτερικο παντως κυκλοφορουν σε διαφορα χρωματακια και ειναι πιο ευχαριστα
Μπα όχι δε λέω για το θέαμα. Λέω για τη χρήση. Έχω δει διάφορα στο παρελθόν, δε νομίζω να το δοκίμαζα, θα φοβόμουν ξέρωγω.

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 20:58, 20-08-14:

Μπα όχι δε λέω για το θέαμα. Λέω για τη χρήση. Έχω δει διάφορα στο παρελθόν, δε νομίζω να το δοκίμαζα, θα φοβόμουν ξέρωγω.
Τι εννοεις διαφορα?
Στο εξωτερικο παντως που μενει φιλη μου ελαχιστες αγοραζουν σερβιετες, οι περισσοτερες φορανε ειτε ταμπον, ειτε αυτα. Μαλιστα σε μερικες χωρες τα πουλανε και σε μεγαλα σουπερ μαρκετ.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 21:01, 20-08-14:

Τι εννοεις διαφορα?
Στο εξωτερικο παντως που μενει φιλη μου ελαχιστες αγοραζουν σερβιετες, οι περισσοτερες φορανε ειτε ταμπον, ειτε αυτα. Μαλιστα σε μερικες χωρες τα πουλανε και σε μεγαλα σουπερ μαρκετ.
Διάφορα κυπελλάκια εννοώ, μη τρομάζεις.
Το ξέρω η σερβιέτα θεωρείται παλιομοδίτικη και σιχαμερή και δε τη προτιμάνε στο εξωτερικό, αλλά χίλιες φορές ταμπόν παρά όλο αυτό. Δεν έχω δει από κοντά, δε ξέρω πώς είναι, αλλά μπρρρ.

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 21:06, 20-08-14:

Διάφορα κυπελλάκια εννοώ, μη τρομάζεις.
Το ξέρω η σερβιέτα θεωρείται παλιομοδίτικη και σιχαμερή και δε τη προτιμάνε στο εξωτερικό, αλλά χίλιες φορές ταμπόν παρά όλο αυτό. Δεν έχω δει από κοντά, δε ξέρω πώς είναι, αλλά μπρρρ.
Οχι δεν τρομαζω, ειδικα με κατι τετοια, αν και παλι δεν καταλαβα τι θες να πεις
Η σερβιετα περα απο ολα τα αλλα μεταφερει και μικροβια/βακτηρια απο τον πρωκτο μπροστα, το θεμα μου ομως δεν ειναι τοσο αυτο οσο το οτι πλεον δεν τις αντεχω/ανεχομαι. Το ταμπον μου ειναι λιγο καπως τις πρωτες μερες, οποτε αν δεν δοκιμασω κι αυτο που το ζαχαρωνω εδω και 2-3 χρονια δεν θα ηρεμησω

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους