Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εφηβικός έρωτας για πάντα;

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα ***
H Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 18:11, 10-01-11:

Έχει παντρευτεί κανένας από εσάς αυτόν που ερωτεύτηκε και αγάπησε στην εφηβεία?
Γνωρίζετε κανέναν που να το έχει κάνει αυτό???
Δώστε μου ελπίδες σας παρακαλώ.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:19, 10-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Κατερίνα ***
Γνωρίζω μεγάλα ξαδέρφια αλλά και γνωστούς που παντρεύτηκαν κάποιον που ερωτεύτηκαν στην εφηβεία, κάποιοι χώρισαν, κάποιοι άλλοι όχι.
Δεν είναι κάτι σίγουρο αυτό.
Σίγουρα όταν ζεις έντονες στιγμές με τον άλλον, θέλεις να είστε γα πάντα μαζί.

Μην αγχώνεσαι πάντως, ζήσε αυτό το όμορφο που έχεις και ο καιρός και η οικειότητα θα καθορίσουν τη σχέση.

(Και φυσικά μην ξεχνάς τη σοφή φράση:
Στις αγάπες ισχύει ό,τι και στις διαθήκες: η τελευταία ακυρώνει όλες τις προηγούμενες.
~Aνώνυμος~
)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 20:26, 10-01-11:

Και εγώ γνωρίζω περιπτώσεις που φτάσανε σε γάμο. Είναι μια χαρά ευτυχισμένοι μέχρι στιγμής.

Όμως ποτέ δεν ξέρεις πως θα έρθουν τα πράγματα στη ζωή σου. Τι αποφάσεις θα πρέπει να πάρεις. Να είσαι ευτυχισμένη τώρα όσο μπορείς, να ζεις όμορφες εμπειρίες και ό,τι γίνει
Άλλωστε οι άνθρωποι αλλάζουν συνέχεια και μαζί με αυτούς και η ζωή τους.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,288 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:08, 11-01-11:

Εγώ τους φοβάμαι αυτούς τους γάμους όσο κι αν από ρομαντισμό θέλω να πιστεύω οτι μπορεί να κρατήσει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:47, 11-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εγώ τους φοβάμαι αυτούς τους γάμους όσο κι αν από ρομαντισμό θέλω να πιστεύω οτι μπορεί να κρατήσει.

Έχε πίστη!
Θα κρατήσει

ΝΟΤ

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 12:52, 11-01-11:

Αν και είμαι μικρή για γάμο θέλω να τον παντρευτώ...Τον αγαπάω πολύ πολύ πολύ!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,273 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 13:27, 11-01-11:

Αν και είμαι μικρή για γάμο θέλω να τον παντρευτώ...Τον αγαπάω πολύ πολύ πολύ!!!
Το ότι τώρα νιώθεις ότι τον αγαπάς τόσο πολύ που θα ήθελες στο μέλλον να τον παντρευτείς δεν σημαίνει ότι αυτό θα ισχύει και μετά από ν χρόνια που θα είσαι "σε ηλικία γάμου" ή που θα θελήσεις να κάνεις αυτό το βήμα. Οι άνθρωποι αλλάζουν (ειδικά όταν είναι σε τόσο μικρές ηλικίες), οι καταστάσεις αλλάζουν και πραγματικά αυτό που νιώθεις τώρα υπάρχει περίπτωση να μετατραπεί ακόμα και σε εκ διαμέτρου αντίθετο συναίσθημα.

Επιπλέον, ακόμα κι αν καταφέρεις να τον παντρευτείς, κανείς δεν σε διαβεβαιώνει ότι θα είστε τόσο αγαπημένοι κι "ευτυχισμένοι", όσο (προφανώς) είστε τώρα! Αυτό φυσικά στο λέω απλά για να το έχεις στο μυαλό σου κι όχι ως αποτρεπτικό παράγοντα, γιατί ούτως ή άλλως κανένα ζευγάρι δεν είναι απόλυτα ευτυχισμένο (κατά την γνώμη μου πάντα).

Τέλος, θα σου πρότεινα να μην σκοτίζεσαι από τώρα για το αν θα τον παντρευτείς στο μέλλον ή όχι. Απόλαυσε αυτό που ζεις αυτή τη στιγμή και... πρόσεχε τι εύχεσαι!

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 14:10, 11-01-11:

Να φανταστώ έχεις παρόμοια εμπειρία ...Ε?

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,273 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 14:46, 11-01-11:

Να φανταστώ έχεις παρόμοια εμπειρία ...Ε?
Από που προέκυψε αυτό το συμπέρασμα;

Εγώ απλά είδα ένα θέμα φτιαγμένο από ροζ τσιχλόφουσκα, ανεβασμένο πάνω σε γαλάζια συννεφάκια, με μια καλοσυνάτη πριγκίπισσα μέσα στον χρυσό πύργο της κι έναν όμορφο πρίγκιπα πάνω στο άσπρο του άλογο κι είπα...να παίξω την κακιά μάγισσα!

Όχι, ειλικρινά τώρα, σκοπός μου δεν ήταν να σε προσβάλλω ή να υποβαθμίσω αυτό που νιώθεις και θέλεις! Απλά σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να ειπωθεί και η αντίθετη άποψη καθώς (όπως θα έχεις σίγουρα ακούσει/βιώσει) η ζωή δεν είναι βγαλμένη από παραμύθι (αν και πολύ/πολλοί θα το θέλαμε), αλλά έχει ενίοτε και σκληρή πλευρά!

Παρ'όλα αυτά... οι επιθυμίες σου ευχές μου!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,288 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:57, 11-01-11:

Αφήστε τα παιδιά να κάνουν τα λάθη τους, από αυτά θα μάθουν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 15:11, 11-01-11:

Σωστή!!! Μόνον που...... ο έρωτας είναι το μόνο ...λάθος, που καταργεί τις συνέπειες των περισσότερων λαθών, αν όχι και όλων...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:22, 11-01-11:

Πού κολλάει αυτό με το θέμα;
Δεν είπε δα ότι αύριο θα τον παντρευτεί.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:27, 11-01-11:

Δεν ξέρω αν ο εφηβικός έρωτας κρατά για πάντα, αλλά νομίζω πως η αγάπη κι η τρυφερότητα προς το άτομο που αντιπροσωπεύει τον εφηβικό έρωτα είναι κάτι αληθινό κι αξεπέραστο. Ακόμα κι αν ο χωρισμός δεν έρθει με τις καλύτερες συνθήκες, και πάλι, μετά από 10 χρόνια, δύσκολα θα φτάσει κάποιος σε σημείο να μην βλέπει με αγάπη το εφηβικό του ταίρι.

Εμένα ο εφηβικός μου sweetheart έγινε πρόσφατα μπαμπάς. Η χαρά μου ήταν πραγματικά απίστευτη! Μπορεί πια να τον βλέπω αγνά και τρυφερά και καθόλου ερωτικά, η ένταση όμως των συναισθημάτων παραμένει η ίδια.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:50, 11-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Σωστή!!! Μόνον που...... ο έρωτας είναι το μόνο ...λάθος, που καταργεί τις συνέπειες των περισσότερων λαθών, αν όχι και όλων...
[πάμε για οφ τόπικ;]

Στον έρωτα και στον πόλεμο όλα επιτρέπονται;

Μου είναι εφιαλτική η σκέψη οτι δε θα μου επιτρεπόταν να κάνω τα λάθη που έκανα στα ερωτικά μου στη ζωή μου. Μπορεί τότε που τα έκανα να υπέφερα, τώρα όμως τα αγαπάω κι ας μουντζώνομαι κάθε φορά που τα θυμάμαι. Ουδέν κακόν αμιγές καλού.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 17:41, 11-01-11:

Απ'τη στιγμή που αγαπάς τον άλλο γιατί να μην είσαι για πάντα μαζί του....???

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 18:56, 11-01-11:

Ναι γνωρίζω εμένα. Ήταν ο πρώτος μου μεγάλος έρωτας. Τον γνώρισα στα 16, χωριστήκαμε για κάποια χρόνια, βρεθήκαμε τυχαία όταν ήμουν 18, μείναμε μαζί μερικά χρόνια, παντρευτήκαμε, κάναμε ένα παιδί και μετά χωρίσαμε.
Πιο κοινό κι από τις λάσπες.

Πόσες φορές μέχρι σήμερα έχεις σκεφτεί πως θέλεις να είσαι με κάποιον για πάντα;
Εγώ στα 39 μου θα πρέπει να το έχω σκεφτεί χμμμ...let's see: τουλάχιστον 3 φορές.
Δεν έλεγα ψέματα! Το ένιωθα με όλη τη δύναμη της ύπαρξής μου και τις τρεις φορές και βάζω στοίχημα ότι υπάρχουν κι άλλες κοπέλες και άντρες εδώ μέσα που θα σου έλεγαν πως έχουν βιώσει ακριβώς το ίδιο.
Πολύ κοινό είναι επίσης να κοιτάμε πίσω τα προηγούμενα πάντα μας και να τα βλέπουμε ...κο-άλλα.

Αυτή είναι η μαγεία του έρωτα, σε κάνει να νιώθεις άτρωτος και τον πρώτο "εχθρό" που θέλεις να εξοντώσεις είναι ο ...χρόνος.
Το μόνο που μας μένει "για πάντα" είναι τελικά οι εμπειρίες μας και το πώς αυτές μας διαμορφώνουν. Κάπου μέσα σε αυτό το "για πάντα" παραμένει για πάντα () κάθε άτομο που περνάει από τη ζωή μας και την επηρεάζει. Αυτός είναι ο θησαυρός μας.
Ζήσε αυτό που έχεις. Απόλαυσέ το κι άσε το "για πάντα" για τα παραμύθια... Στον έρωτα έχει μεγαλύτερη σημασία το τώρα!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 19:00, 11-01-11:

Πολύ καλή ερώτηση.
Δυστυχώς όμως, η απάντηση είναι: γιατί η αγάπη από μόνη της δεν αρκεί. Αυτή είναι μια αλήθεια που όλοι πρέπει να μάθουμε με σκληρό τρόπο.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 19:07, 11-01-11:

Εννοείται ότι υπάρχουν άτομα που το έχουν κάνει αυτό αν και κάποιοι θεωρούν ότι ο εφηβικός έρωτας είναι ένα ανώριμο και όχι σοβαρό αίσθημα....Κατά την γνώμη μου, δεν έχει σημασία η ηλικία αλλά το άτομο...Αν Και άμα βρεις τον άνθρωπο της ζωής σου σε μικρή ηλικία κυνδινεύεις να τον χάσεις...Εγω σου εύχομαι κάθε ευτυχία!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 20:33, 11-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Ναι γνωρίζω εμένα. Ήταν ο πρώτος μου μεγάλος έρωτας. Τον γνώρισα στα 16, χωριστήκαμε για κάποια χρόνια, βρεθήκαμε τυχαία όταν ήμουν 18, μείναμε μαζί μερικά χρόνια, παντρευτήκαμε, κάναμε ένα παιδί και μετά χωρίσαμε.
Πιο κοινό κι από τις λάσπες.

Πόσες φορές μέχρι σήμερα έχεις σκεφτεί πως θέλεις να είσαι με κάποιον για πάντα;
Εγώ στα 39 μου θα πρέπει να το έχω σκεφτεί χμμμ...let's see: τουλάχιστον 3 φορές.
Δεν έλεγα ψέματα! Το ένιωθα με όλη τη δύναμη της ύπαρξής μου και τις τρεις φορές και βάζω στοίχημα ότι υπάρχουν κι άλλες κοπέλες και άντρες εδώ μέσα που θα σου έλεγαν πως έχουν βιώσει ακριβώς το ίδιο.
Πολύ κοινό είναι επίσης να κοιτάμε πίσω τα προηγούμενα πάντα μας και να τα βλέπουμε ...κο-άλλα.

Αυτή είναι η μαγεία του έρωτα, σε κάνει να νιώθεις άτρωτος και τον πρώτο "εχθρό" που θέλεις να εξοντώσεις είναι ο ...χρόνος.
Το μόνο που μας μένει "για πάντα" είναι τελικά οι εμπειρίες μας και το πώς αυτές μας διαμορφώνουν. Κάπου μέσα σε αυτό το "για πάντα" παραμένει για πάντα () κάθε άτομο που περνάει από τη ζωή μας και την επηρεάζει. Αυτός είναι ο θησαυρός μας.
Ζήσε αυτό που έχεις. Απόλαυσέ το κι άσε το "για πάντα" για τα παραμύθια... Στον έρωτα έχει μεγαλύτερη σημασία το τώρα!
Χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτη .. Χωρίσατε για κάποιον συγκεκριμένο λόγο ή σας ''χώρισε'' ο χρόνος??

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Πολύ καλή ερώτηση.
Δυστυχώς όμως, η απάντηση είναι: γιατί η αγάπη από μόνη της δεν αρκεί. Αυτή είναι μια αλήθεια που όλοι πρέπει να μάθουμε με σκληρό τρόπο.
Η αγάπη δεν είναι το πιο δυνατό όπλο...?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 11-01-11 στις 20:44. Αιτία: merge
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:36, 11-01-11:

...Πολλά θα μπορούσα να σου απαντήσω και από τότε που χωρίσαμε μέχρι σήμερα, πιστεύω ότι έχω δώσει πολλές διαφορετικές εξηγήσεις στον εαυτό μου και στους γύρω μου.
Σήμερα πάντως πιστεύω πως χωρίσαμε επειδή δεν γνωρίζαμε πώς να μην χωρίσουμε.

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη passenger123
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O passenger123 έγραψε στις 20:37, 11-01-11:

Θα ήθελες αλήθεια να μάθεις τι θα γίνει στην συνέχεια με την σχέση σου απο τώρα ;
Αν το ήξερες με κάποιο τρόπο δεν θα έχανες τις μαγικές στιγμές που ζείς σήμερα ;
Αν σου έλεγα εγώ ότι θα είναι μιά ζωή μαζύ σου θα με πίστευες και θα ησύχαζες ή θα ζητούσες και αύριο μια ακόμη γνώμη απο κάποιον άλλο ;

Στην "ταινία" της ζωής μας , αγαπητή φίλη ,σεναριογράφοι - πρωταγωνιστές - καμεραμέν - φωτογράφοι είμαστε εμείς οι ίδιοι με μιά διαφορά απο τις ταινίες του κινηματογράφου << δεν γνωρίζουμε την πιθανή εξέλιξη της επόμενης σκηνής και το πιθανό τέλος της ταινίας πού ζούμε >> .

Μπορούμε ίσως να κάνουμε υποθέσεις απο την έως σήμερα "παιγμένη ταινία" , μπορεί να έχουμε δεί παρόμοιες ταινίες με το α ή β τέλος , την δική μας ταινία όμως - την δική μας ζωή θα την δούμε αύριο αφού γράψουμε - πρωταγωνιστήσουμε - τραβήξουμε και φωτογραφήσουμε την πλοκή της στο σήμερα .Εκεί κρύβεται άλλωστε και η "μαγεία".

Το ότι όλα πάνε καλά έως τώρα δεν σημαίνει απόλυτα ότι αύριο θα αλλάξουν . Μήν φοβάσαι να κάνεις δικό σου αυτό που θέλεις πραγματικά στην ζωή σου ,ακομή και αν κάνεις λάθη στην πορεία .Το ταξίδι με τις εμπειρίες του ας είναι οδηγός γιά τον στόχο σου .
Σου εύχομαι απο την καρδιά μου να πετύχεις σε κάθε σου ευχή .

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 20:43, 11-01-11:

...Πολλά θα μπορούσα να σου απαντήσω και από τότε που χωρίσαμε μέχρι σήμερα, πιστεύω ότι έχω δώσει πολλές διαφορετικές εξηγήσεις στον εαυτό μου και στους γύρω μου.
Σήμερα πάντως πιστεύω πως χωρίσαμε επειδή δεν γνωρίζαμε πώς να μην χωρίσουμε.
Μμμμμμμ....Το έχεις μετανιώσει??Συγγνώμη για τη ''συνέντευξη'' αλλά μου φαίνεται χρήσιμη η άποψή σου...

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 20:45, 11-01-11:

Η αγάπη δεν είναι το πιο δυνατό όπλο...?
Εμ...όχι.

Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 20:48, 11-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από passenger123
Θα ήθελες αλήθεια να μάθεις τι θα γίνει στην συνέχεια με την σχέση σου απο τώρα ;
Αν το ήξερες με κάποιο τρόπο δεν θα έχανες τις μαγικές στιγμές που ζείς σήμερα ;
Αν σου έλεγα εγώ ότι θα είναι μιά ζωή μαζύ σου θα με πίστευες και θα ησύχαζες ή θα ζητούσες και αύριο μια ακόμη γνώμη απο κάποιον άλλο ;

Στην "ταινία" της ζωής μας , αγαπητή φίλη ,σεναριογράφοι - πρωταγωνιστές - καμεραμέν - φωτογράφοι είμαστε εμείς οι ίδιοι με μιά διαφορά απο τις ταινίες του κινηματογράφου << δεν γνωρίζουμε την πιθανή εξέλιξη της επόμενης σκηνής και το πιθανό τέλος της ταινίας πού ζούμε >> .

Μπορούμε ίσως να κάνουμε υποθέσεις απο την έως σήμερα "παιγμένη ταινία" , μπορεί να έχουμε δεί παρόμοιες ταινίες με το α ή β τέλος , την δική μας ταινία όμως - την δική μας ζωή θα την δούμε αύριο αφού γράψουμε - πρωταγωνιστήσουμε - τραβήξουμε και φωτογραφήσουμε την πλοκή της στο σήμερα .Εκεί κρύβεται άλλωστε και η "μαγεία".

Το ότι όλα πάνε καλά έως τώρα δεν σημαίνει απόλυτα ότι αύριο θα αλλάξουν . Μήν φοβάσαι να κάνεις δικό σου αυτό που θέλεις πραγματικά στην ζωή σου ,ακομή και αν κάνεις λάθη στην πορεία .Το ταξίδι με τις εμπειρίες του ας είναι οδηγός γιά τον στόχο σου .
Σου εύχομαι απο την καρδιά μου να πετύχεις σε κάθε σου ευχή .
Πολύ ωραίο μήνυμα!!!!!!!!!Σ'ευχαριστώ πολύ που λες τη σκληρή αλήθεια με τόσο όμορφο τρόπο...

Όχι....???Νομίζω πως είναι το πιο δυνατό και όμορφο όπλο έχουμε για να πετύχουμε τα όνειρά μας!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 11-01-11 στις 20:55. Αιτία: Συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:54, 11-01-11:

Δεν με ενοχλούν οι ερωτήσεις σου!
Δεν είδες τι είπε πιο πάνω ο passenger; Δεν είναι καθόλου χρήσιμη η δική μου άποψη, για τη δική σου ζωή.
Εγώ δεν μετάνιωσα, εσύ μπορεί να μετανιώσεις, μπορεί και όχι.
Είναι χιλιάδες οι παράγοντες που καθορίζουν μια σχέση για να βγάλουμε τυφλοσούρτη.
Αν ήσουν κόρη μου πάντως - η κόρη μου είναι πολύ κοντά στην ηλικία σου- το πρώτο που θα σου έλεγα είναι να μην πιστεύεις ό,τι διαβάζεις και να μην υιοθετείς άκριτα απόψεις άλλων... (edit: όπως π.χ. ότι η αγάπη είναι το πιο δυνατό όπλο ή ότι μια δυνατή σχέση περνάει απαραίτητα μέσα από έναν γάμο)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 11-01-11 στις 20:58. Αιτία: edit
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 21:01, 11-01-11:

Δεν με ενοχλούν οι ερωτήσεις σου!
Δεν είδες τι είπε πιο πάνω ο passenger; Δεν είναι καθόλου χρήσιμη η δική μου άποψη, για τη δική σου ζωή.
Εγώ δεν μετάνιωσα, εσύ μπορεί να μετανιώσεις, μπορεί και όχι.
Είναι χιλιάδες οι παράγοντες που καθορίζουν μια σχέση για να βγάλουμε τυφλοσούρτη.
Αν ήσουν κόρη μου πάντως - η κόρη μου είναι πολύ κοντά στην ηλικία σου- το πρώτο που θα σου έλεγα είναι να μην πιστεύεις ό,τι διαβάζεις και να μην υιοθετείς άκριτα απόψεις άλλων... (edit: όπως π.χ. ότι η αγάπη είναι το πιο δυνατό όπλο ή ότι μια δυνατή σχέση περνάει απαραίτητα μέσα από έναν γάμο)
Σ'ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου λες..Πιστεύεις όμως ότι είναι λάθος να κάνω όνειρα με το αγόρι μου για το μακρινό μέλλον???Α!Και κάτι ακόμη...Ισχύει ότι οι πολύχρονες σχέσεις έχουν πολλά πισωγυρίσματα??

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O passenger123 έγραψε στις 21:01, 11-01-11:

Πολύ ωραίο μήνυμα!!!!!!!!!Σ'ευχαριστώ πολύ που λες τη σκληρή αλήθεια με τόσο όμορφο τρόπο...
Η αλήθεια δεν είναι πάντα σκληρή όταν γίνει ένα "μέσο" και "όπλο" που θα βοηθήσει να ξεφύγει ο καθένας από τον "φόβο της απώλειας " οποιασδήποτε θετικής κατάστασης στην ζωή του .
Σε ευχαριστώ γιά τα καλά σου λόγια

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 21:01, 11-01-11:

[πάμε για οφ τόπικ;]

Στον έρωτα και στον πόλεμο όλα επιτρέπονται;

... Ουδέν κακόν αμιγές καλού.
Όχι βέβαια!!! Ο έρωτας κινείται πάνω από τα πεδία του νόμου και της ηθικής, σ' αντίθεση με τον πόλεμο...Ο έρωτας αναπνέει ελευθερία, ενώ ο πόλεμος ζητάει συνήθως τη θυσία της. Γι' αυτό και δεν υπάρχει καλό, ανάμικτο με το κακό, στον έρωτα. Ο έρωτας είναι πάντα αθώος! Το ζήτημα για εμάς, που δεχόμαστε πονηριές του τύπου "ουδέν κακόν αμιγές καλού", είναι αν αντέχουμε την αθωότητα, εντός μας!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:05, 11-01-11:

Σ'ευχαριστώ πολύ για αυτά που μου λες..Πιστεύεις όμως ότι είναι λάθος να κάνω όνειρα με το αγόρι μου για το μακρινό μέλλον???Α!Και κάτι ακόμη...Ισχύει ότι οι πολύχρονες σχέσεις έχουν πολλά πισωγυρίσματα??
Στα όνειρα δεν ζει ντροπή. Γενικά μιλώντας και πάντα για μένα, το θέμα είναι να μπορείς ακόμη κι αν ένα όνειρό σου δεν βγει αληθινό, να συνεχίσεις να ονειρεύεσαι, να δίνεσαι, να ζεις.
Για το δεύτερο που ρωτάς, δεν έχω απάντηση.

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O passenger123 έγραψε στις 21:11, 11-01-11:

Στα όνειρα δεν ζει ντροπή. Γενικά μιλώντας και πάντα για μένα, το θέμα είναι να μπορείς ακόμη κι αν ένα όνειρό σου δεν βγει αληθινό, να συνεχίσεις να ονειρεύεσαι, να δίνεσαι, να ζεις.
+1 και θα πρόσθετα "να δημιουργείς".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 11-01-11 στις 21:14. Αιτία: μορφοποίηση quote tag
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 21:12, 11-01-11:

Για το δεύτερο που ρωτάς, δεν έχω απάντηση.
Θέλω να πιστεύω πως η αγάπη θα μου δώσει τη δύναμη να κάνουμε τα όνειρά μας πραγματικότητα.

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O passenger123 έγραψε στις 21:21, 11-01-11:

Θέλω να πιστεύω πως η αγάπη θα μου δώσει τη δύναμη να κάνουμε τα όνειρά μας πραγματικότητα.
Η αληθινή αγάπη μπορεί "να κινήσει και βουνά" .Μείνε "αληθινή" και άσε την δύναμη της αγάπης σου να "ξεδιπλωθεί" στο σήμερα για να "ζωγραφίσει" ένα φωτεινό αύριο για σένα και τα όνειρα σου .

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:24, 11-01-11:

+1 και θα πρόσθετα "να δημιουργείς".
...τώρα που το λες θα πρόσθετα και "να ρισκάρεις".

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O passenger123 έγραψε στις 21:32, 11-01-11:

...τώρα που το λες θα πρόσθετα και "να ρισκάρεις".
Το "ρίσκο" εμπεριέχει μέσα του σε μεγάλο βαθμό τον "φόβο της απώλειας" , η "δημιουργία" ακόμη και στην αρνητική της εξέλιξη έχει μέσα της την "δύναμη της προσπάθειας" η οποία τελικά μπορεί να ανατρέψει και αρνητικές καταστάσεις πολλές φορές

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 21:37, 11-01-11:

Ξέρετε τι λένε: όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο Θεός ξεκαρδίζεται στα γέλια. Γι' αυτό ζήστε τον έρωτα σας και τα υπόλοιπα θα έρθουν

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O passenger123 έγραψε στις 21:45, 11-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Ξέρετε τι λένε: όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο Θεός ξεκαρδίζεται στα γέλια. Γι' αυτό ζήστε τον έρωτα σας και τα υπόλοιπα θα έρθουν
Άν ήξερα τι κάνει ο θεός όταν κάνω τα σχέδια μου σίγουρα θα προλάβαινα εγώ να γελάσω ( και όχι φυσικά με τον θεό ).
+1Tο να ζήσουν τα παιδιά το σήμερα και τον έρωτά τους .

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 22:02, 11-01-11:

Άν ήξερα τι κάνει ο θεός όταν κάνω τα σχέδια μου σίγουρα θα προλάβαινα εγώ να γελάσω ( και όχι φυσικά με τον θεό )...
Ίσως να μπορεί κανείς να ξέρει, όταν είναι ερωτευμένος μαζί Του!

Παράθεση

passenger123 (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O passenger123 έγραψε στις 22:19, 11-01-11:

Ίσως να μπορεί κανείς να ξέρει, όταν είναι ερωτευμένος μαζί Του!
Θά ήθελα να απαντήσω , άν και σίγουρα είμαι
Ο έρωτας γιά τον θεό εξαφανίζει τον "φόβο της απώλειας " για κάθε τι στην ζωή μας .Άλλωστε Αυτός πρώτος μας αγάπησε πραγματικά και "κρύβεται" θετικά πίσω από κάθε δημιουργική μας κίνηση , με στόχο να μήν "υποκύψουν" τα δημιουργήματα του.
Η απάντηση μου δεν αφορά φανατισμό υπέρ του Θεού , απλά όταν Τον χρειάσθηκα "ήταν" εκεί χωρίς να το ξέρω .

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 23:56, 11-01-11:

Αυτό το θρεντ κι οι απαντήσεις μας μου θυμίζουν έναν αθλητή που κάθεται στον πάγκο και συζητάει με τον προπονητή του για τον αγώνα που έρχεται, αναλύουν, προγραμματίζουν την κάθε κίνηση, την κάθε πιθανότητα και τον τρόπο αντιμετώπισης, κι όταν τελικά έρθει η ώρα του αγώνα όλα πάνε εκτός προγράμματος.

Κοριτσάκι, θες να σου πούμε με το ζόρι οτι όλα θα πάνε καλά.
Θα βρεθούν λοιπόν 10 άνθρωποι να σου πούνε οτι θα πάνε καλά κι άλλοι 10 οτι δε θα πάνε καλά. Έτσι φτάνεις πάλι στο 0. Αυτό που θα σε πάει στο +1 είναι η δική σου ζωή κι η δική σου εμπειρία.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 02:06, 12-01-11:

Όχι....???Νομίζω πως {σ.σ. η αγάπη} είναι το πιο δυνατό και όμορφο όπλο έχουμε για να πετύχουμε τα όνειρά μας!!!
Και τα παιδιά των λουλουδιών αγαπούσαν όλον τον κόσμο. Είδες να προοδεύουν;

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:30, 12-01-11:

Εκείνον τον ρώτησες;

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 11:05, 12-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Και τα παιδιά των λουλουδιών αγαπούσαν όλον τον κόσμο. Είδες να προοδεύουν;
Αν ρωτήσεις τους ίδιους, Γιώργο φίλε μου, μάλλον θα σου έλεγαν, πως έφτιαξαν την "παγκοσμιοποίηση" και το e-steki. gr (το ιντερνετ, μ' άλλα λόγια)....

Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 17:42, 12-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Εκείνον τον ρώτησες;
Φυσικά και τον ρώτησα...Μαζί κάνουμε τα όνειρα!!Όχι μόνη μου..

Αυτό το θρεντ κι οι απαντήσεις μας μου θυμίζουν έναν αθλητή που κάθεται στον πάγκο και συζητάει με τον προπονητή του για τον αγώνα που έρχεται, αναλύουν, προγραμματίζουν την κάθε κίνηση, την κάθε πιθανότητα και τον τρόπο αντιμετώπισης, κι όταν τελικά έρθει η ώρα του αγώνα όλα πάνε εκτός προγράμματος.

Κοριτσάκι, θες να σου πούμε με το ζόρι οτι όλα θα πάνε καλά.
Θα βρεθούν λοιπόν 10 άνθρωποι να σου πούνε οτι θα πάνε καλά κι άλλοι 10 οτι δε θα πάνε καλά. Έτσι φτάνεις πάλι στο 0. Αυτό που θα σε πάει στο +1 είναι η δική σου ζωή κι η δική σου εμπειρία.
Εγώ απλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις που έφτασαν στο γάμο...Εξάλλου κανείς δεν ξέρει τι νιώθω!!Και δεν ζήτησα να μου πουν με το ζόρι ότι θα παντρευτούμε...Τη γνώμη τους ζήτησα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 12-01-11 στις 17:51. Αιτία: Συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων.
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 18:53, 12-01-11:

Φυσικά και τον ρώτησα...Μαζί κάνουμε τα όνειρα!!Όχι μόνη μου.....Τη γνώμη τους ζήτησα!
Συγνώμη, αλλά τη γνώμη του τη ζήτησες, Κατερίνα μας, για να βάλλεις σε δοκιμασία έγκρισης από το κοινό, τα κοινά σας όνειρα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 12-01-11 στις 18:55. Αιτία: quote tag
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:00, 12-01-11:

Έλα μωρέ Νωέα... Ούτε το ξέρουμε, ούτε θα το γνωρίσουμε το παλικάρι. Σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι τον εξέθεσε.
Εκτός βέβαια αν εννοείς κάτι άλλο, που αν και δεν θα διαφωνήσω επί της ουσίας, ...θυμάμαι και τα δικά μου νιάτα που τέτοια συζήτηση μόνο με συνομηλίκους μου θα μπορούσα να κάνω και μάλλον θεωρώ πιο τυχερή αυτή τη σημερινή γενιά.

Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 20:07, 12-01-11:

Συγνώμη, αλλά τη γνώμη του τη ζήτησες, Κατερίνα μας, για να βάλλεις σε δοκιμασία έγκρισης από το κοινό, τα κοινά σας όνειρα;
Δε ζήτησα από κανέναν να εγκρίνει τα όνειρά μας ή όχι!!Ρώτησα απλά αν υπάρχουν παρόμοια περιστατικά!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 07:38, 13-01-11:

Πιστεύεις όμως ότι είναι λάθος να κάνω όνειρα με το αγόρι μου για το μακρινό μέλλον???
Όχι, κάντε ο,τι σας κάνει να νιώθετε αυτό που ζείτε όσο το δυνατόν πιο έντονα. Ναι, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα πραγματοποιηθούν (αν και πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις και μπορεί να ανήκετε σε αυτές), αλλά αν δεν ονειρεύεσαι είναι σαν να προσπαθείς να κερδίσεις το Λόττο χωρίς καν να παίζεις.

Άλλωστε, το "για πάντα μαζί" δεν είναι σε όλες τις περιπτώσεις το καλύτερο σενάριο. Πχ αν αύριο χτύπα ξύλο πεθάνετε σε ένα ατύχημα, θα έχετε επιτύχει το στόχο σας, αλλά δε νομίζω να το προτιμάς από το να ζήσετε και οι δυο μέχρι τα βαθιά γεράματα αλλά να χωρίσετε σε 3-4 χρόνια.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 09:07, 13-01-11:

αν αύριο χτύπα ξύλο πεθάνετε σε ένα ατύχημα, θα έχετε επιτύχει το στόχο σας,

...Πάρτην στον γάμο σου, να σου πεί "και του χρόνου"

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:16, 13-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...Πάρτην στον γάμο σου, να σου πεί "και του χρόνου"
...ή να σου δείξει με μια φράση πόσο εφήμερο είναι το "για πάντα" ή την αξία του να μην παραιτείσαι ποτέ από τα όνειρά σου (αν δεν ονειρεύεσαι είναι σαν να προσπαθείς να κερδίσεις το Λόττο χωρίς καν να παίζεις.)

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 09:25, 13-01-11:

πόσο εφήμερο είναι το "για πάντα" ή την αξία του να μην παραιτείσαι ποτέ από τα όνειρά σου

λολ, δημιούργησες παράδοξο

"Μην παραιτείσαι από τα όνειρα σου για πάντα"

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους