Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ένα τέρας κοιμάται κάτω απ' τα πόδια μας!

erodia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη erodia
H erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H erodia έγραψε στις 10:37, 10-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Έλα βρε erodia...
μη μου πεις ότι ήταν σοβαρός σεισμός αυτός!!!
Εγώ ήμουν ξαπλωμένος ακόμα, και το μόνο που έκανα ήταν να άλλάξω πλευρό...
Εξάλλου ούτε 10" δε κράτησε....
Έχεις δίκιο και εδώ όλοι με κοροϊδεύουν από την ώρα που ανέβηκα πάνω....
αλλά και μόνο στην ιδέα του σεισμού εγώ φρικάρω παντελώς...
Τί να κάνω....αφου φοβάμαι ρε χαζό!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 12:27, 26-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
Θυμαστε τον Σεισμό της Αθήνας? Βρεθήκατε σε κυνδηνο λογο σεισμού?
Ξεθάβω το θέμα...Τον θυμάμαι και εκείνη τη στιγμή έφτιαχνα τη βιβλιοθήκη μου...την άλλη μέρα είχαμε κοιμηθεί στο αυτοκίνητο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 17:47, 26-05-07:

Αν θυμηθώ το τρόμο που ένιωσα στο τελευταίο μεγάλο σεισμό της Αθήνας, ομολογώ πως σαστίζω.
Όπως είπε και ο Γιάννης νωρίτερα "μακριά από εμάς (αλλά και από όλους)".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ghelly
H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 17:54, 26-05-07:

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ένας σεισμός προκαλεί τόσο πανικό... Γενικά με τους σεισμούς είμαι αναίσθητη και δουλεύω άγρια τη μάνα μου που τους τρέμει. Το Πάσχα που κάτω στην Πάτρα είχαμε πολλούς σεισμούς έβλεπα τον πανικό και αναρωτιόμουν προς τι όλα αυτά. Η Ελλάδα είναι συνηθισμένη...
Ναι μεν κάποιοι έχουν βιώσει τρομακτικές εμπειρίες αλλά αυτό δεν δικαιολογεί τον τρόμο όλων. Αντίθετα, πιστεύω ο τρόμος επιτείνει πολλές φορές τις τραγωδίες

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 18:01, 26-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από ghelly
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ένας σεισμός προκαλεί τόσο πανικό...
Γιατι μπορει να σκοτωθεις!!!

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H ghelly έγραψε στις 18:08, 26-05-07:

το ίδιο και αν κάποιος δεν προσέχει πώς οδηγεί. Αλλά ο σεισμός δεν είναι στο χέρι μας και δεν ελέγχεται

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 18:11, 26-05-07:

Δηλαδη, αν δεις ενα αυτοκινητο να ερχεται κατα πανω σου, δεν θα τρομοκρατηθεις?

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly έγραψε στις 18:13, 26-05-07:

θα φοβηθώ αλλά μπορώ να το ελέγξω και να αποφύγω όσο το δυνατόν τα χειρότερα. Ενώ ο σεισμός είναι απρόβλεπτος. Δλδ ακόμα και όταν κοιμόμαστε που μπορεί κάλλιστα να γίνει, θα είμαστε με τα ρούχα, σφυρίχτρες και θα τρέχουμε σαν τα ποντίκια να βγούμε από τα σπίτια; Εκεί γίνεται το μεγαλύτερο κακό. Αυτό που χρειάζεται είναι ψυχραιμία και όχι πανικός

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 18:16, 26-05-07:

Δεν ειμαι και εντελως σιγουρη τι εννοεις πανικο, και σε πιο σημειο, αλλα εγω σε καθε σεισμο φοβαμαι παρα πολυ, και δεν καταλαβαινω πως καποιοι μπορουν να το βλεπουν τοοοοσο χαλαρα. Παρ'ολα αυτα, συμφωνω μαζι σου οτι δεν πρεπει να αφηνουμε το φοβο μας να επηρρεαζει τις κινησεις μας και να κανουμε βλακειες...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:46, 27-05-07:

ο φόβος προς οποιαδήποτε δύναμη της φύσης, έχει να κάνει καθαρά με το μέγεθος της αυτοσυντήρησης που έχει ο άνθρωπος.

ο όχι φόβος, υποδηλώνει μια "ανωριμότητα" μιας που δεν υπάρχει η γνώση και η αίσθηση του κινδύνου.
Όλα τα "μικρά" του ζωικού βασιλείου, δεν αντιλαμβάνονται τον κίνδυνο όπως οι γονείς τους. Όταν όμως μεγαλώσουν και γίνουν γονείς... αλλάζει το πράγμα.

ghelly η μητέρα σου τρομοκρατείται γιατί ενστικτωδώς, έχει να προστατέψει εκτός απ τον εαυτό της και το/τα παιδί/παιδιά της.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:35, 27-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Γιατι μπορει να σκοτωθεις!!!
Ακριβώς.

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly έγραψε στις 17:14, 27-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
ghelly η μητέρα σου τρομοκρατείται γιατί ενστικτωδώς, έχει να προστατέψει εκτός απ τον εαυτό της και το/τα παιδί/παιδιά της.

Όχι δεν είναι από αυτό!

Σαφώς και η ανυπαρξία του παραμικρού φόβου ή αισθήματος κινδύνου προσιδιάζει σε όντα που δεν έχουν ολοκληρωθεί ακόμα ψυχοσυναισθηματικά.
Προσωπικά, η τελευταία φορά που τρόμαξα σε σεισμό ήταν -αν θυμάστε- σε εκείνον του Αιγίου που είχε καταρρεύσει και η πολυκατοικία. Ήμουν στην στ' δημοτικού μάλιστα και είχα τρομοκρατηθεί τόσο που δεν τολμούσα να κατέβω από το κρεβάτι. Αλλά μετά από κανά μισάωρο με τον αδερφό μου που μου έλεγε ανέκδοτα και ξεχάστηκα, ηρέμησα και παρόλο που έκανε μετασεισμούς δεν ένιωσα έκτοτε έντονο φόβο. Πλέον μόνο αίσθημα ανησυχίας έχω, αλλά όχι φόβο

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 17:16, 27-05-07:

Όχι δεν είναι από αυτό!

Σαφώς και η ανυπαρξία του παραμικρού φόβου ή αισθήματος κινδύνου προσιδιάζει σε όντα που δεν έχουν ολοκληρωθεί ακόμα ψυχοσυναισθηματικά.
Προσωπικά, η τελευταία φορά που τρόμαξα σε σεισμό ήταν -αν θυμάστε- σε εκείνον του Αιγίου που είχε καταρρεύσει και η πολυκατοικία. Ήμουν στην στ' δημοτικού μάλιστα και είχα τρομοκρατηθεί τόσο που δεν τολμούσα να κατέβω από το κρεβάτι. Αλλά μετά από κανά μισάωρο με τον αδερφό μου που μου έλεγε ανέκδοτα και ξεχάστηκα, ηρέμησα και παρόλο που έκανε μετασεισμούς δεν ένιωσα έκτοτε έντονο φόβο. Πλέον μόνο αίσθημα ανησυχίας έχω, αλλά όχι φόβο
Εγω παντως δεν τρομαζα και πολυ, μεχρι τον μεγαλο στη Λευκαδα πριν 4 χρονια. Απο τοτε φοβαμαι παρα πολυ! Ενταξει, οχι και σε κατασταση πανικου, αλλα φοβαμαι!

Παράθεση

ghelly

Δραστήριο Μέλος

H ghelly έγραψε στις 17:20, 27-05-07:

Δεν ξέρω αλλά εμένα αυτή η μερική απάθεια ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι η Πάτρα έχει έντονη σεισμική δραστηριότητα. Θυμάμαι μάλιστα όταν πρωτοξεκίνησε η κατασκευή της γέφυρας "Χαρίλαος Τρικούπης" ότι μας είχαν πει πως θα υπάρξουν κάποιες σεισμικές δραστηριότητες καθώς κοντά στο σημείο που τοποθετήθηκαν οι πυλώνες υπάρχει ρήγμα. Πράγματι όσο κατασκευαζόταν η γέφυρα υπήρχαν αρκετές ασθενείς δονήσεις.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 21:20, 27-05-07:

Δεν ξέρω αλλά εμένα αυτή η μερική απάθεια ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι η Πάτρα έχει έντονη σεισμική δραστηριότητα. Θυμάμαι μάλιστα όταν πρωτοξεκίνησε η κατασκευή της γέφυρας "Χαρίλαος Τρικούπης" ότι μας είχαν πει πως θα υπάρξουν κάποιες σεισμικές δραστηριότητες καθώς κοντά στο σημείο που τοποθετήθηκαν οι πυλώνες υπάρχει ρήγμα. Πράγματι όσο κατασκευαζόταν η γέφυρα υπήρχαν αρκετές ασθενείς δονήσεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 28-05-07 στις 04:57. Αιτία: Διόρθωση quote tag για καλύτερη ανάγνωση
Παράθεση

EpaRon (Νώντας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη EpaRon
Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O EpaRon έγραψε στις 10:30, 11-06-08:

Γεια σας και από εμένα!
Σεισμούς είδα και είπα να ρίξω μια ματιά...

Για πείτε τον σεισμό της Κυριακής 8-6-2008 τον νιώσατε?
Πού σας πέτυχε?

Πάντως ωραίο topic είναι αυτό...
Βρήκα και συμπατριώτη Λευκαδίτη εδώ μέσα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

EpaRon (Νώντας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη EpaRon
Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O EpaRon έγραψε στις 10:32, 11-06-08:

Και να αρχίσω για το σεισμό της Κυριακής (8-6-200
Με πέτυχε στο σπίτι, την ώρα που διάβαζα κάτι σημειώσεις για τη σχολή...
Δε θα έλεγα ότι φοβήθηκα(άλλωστε δεν είναι ο πρώτος μεγάλος που ζω), και αφού είδα ότι το σπίτι είναι απολύτως εντάξει, έμεινα μέσα.
Στη γειτονιά επικρατούσε ψιλοπανικός, με τις κυρίες να λένε ότι είναι πάνω από 8R και τα σχετικά...
Αυτό είχε πλάκα πάντως

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EpaRon : 11-06-08 στις 12:07.
Παράθεση

kathouli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kathouli
H kathouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H kathouli έγραψε στις 17:42, 26-06-08:

εμενα με βρηκε στο κρεβατι να βλεπω Βασια Λοη...
επειδη κρατησε αρκετη ωρα θα ελεγα οτι ναι φοβηθηκα , ενω και εγω εχω μαθει μια ζωη αυτο το κουνημα και σκεφτομουν...να ντυθω να τρεξω ή οχι...αχαχαχαχαχαχαχαχ

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 16:16, 15-07-08:

Για την ιστορία: κλικ.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:20, 15-07-08:

Ετσι οπως το λενε ειναι σαν να φταιει ο σεισμος... Αυτη επαθε πανικο γλιστρισε και πεθανε... Κριμα βεβαια, αλλα θα μπορουσε να ειχε συμβει και απο οτιδηποτε αλλο...

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 16:53, 15-07-08:

"Ένα τέρας...", που ενώνει τους λαούς: όπως πχ τους Έλληνες και τους Τούρκους ή τους Κινέζους και τους Αμερικανούς!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 17:15, 15-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
"Ένα τέρας...", που ενώνει τους λαούς: όπως πχ τους Έλληνες και τους Τούρκους ή τους Κινέζους και τους Αμερικανούς!
Δε σε κατάλαβα.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:37, 15-07-08:

Παιδιά η γυναίκα κρατούσε αγγαλιά το εγγόνι της και έπεσε απο την σκάλα, το παιδί χτύπησε και αυτό ευτυχώς ελαφρά απο την πτώση της απο την σκάλα

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 09:18, 17-07-08:

Για την ιστορία έγινε 10 λεπτά πριν προσγειωθεί το αεροπλάνο που ήμουν.

Αρχική Δημοσίευση από dark_kronos
Ετσι οπως το λενε ειναι σαν να φταιει ο σεισμος... Αυτη επαθε πανικο γλιστρισε και πεθανε... Κριμα βεβαια, αλλα θα μπορουσε να ειχε συμβει και απο οτιδηποτε αλλο...
Bέβαια.
Ο πανικός τελικά είναι ο χειρότερος σύμβουλος.

Παράθεση

Mia.yo (Μία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mia.yo
H Μία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Mia.yo έγραψε στις 08:41, 22-07-08:

Ευτυχώς δν έχω ζήσει σεισμό ακόμα..γτ κ να είχε σεισμό κοιμόμουν του καλού καιρου ζζζζ!
Δεν μπορώ να πω αν τν φοαβάμαι γτ απλά δν τν έχω ζήσει...Αν όμως μ λέγατε να πω από τώρα λολ θα έλεγα οτι δν τους φοβάμαι ιδιαίτερα....!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους