Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,709 μηνύματα σε 74,627 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το νυφικό των ονείρων σας....

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 12:38, 15-01-11:

Λοιπόν,εδώ θα ποστάρουμε νυφικά που μας αρέσουν...

Ας ξεκινήσουμε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 02:04, 17-01-11:

Αχ εγώ προτιμώ τα πιο συμμαζεμένα, στυλ φορέματος, κάτι απλό δηλαδή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα ***
H Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 02:37, 17-01-11:

Τέλειο...

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  nalon.jpg
Εμφανίσεις:  4612
Μέγεθος:  69,9 KB  
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fanclubsandwich
Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O fanclubsandwich έγραψε στις 03:00, 17-01-11:

το φοράω και αντί για πυτζάμες

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 15:30, 17-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Αχ εγώ προτιμώ τα πιο συμμαζεμένα, στυλ φορέματος, κάτι απλό δηλαδή.
Εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα..αλλά προτιμώ περισσότερο το στυλ που ανέβασα εγώ..όπως και η Κατερίνα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 15:36, 17-01-11:

Θεοδώρα..ας πούμε κάτι τέτοιο??

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:06, 17-01-11:

Όνομα:  Wedding-Dress_01.jpg
Εμφανίσεις:  7329
Μέγεθος:  67,0 KB

το εχω ξανα βαλει, αλλα το θεωρω απιστευτα τελειο και ακριβως πανω στο στυλ που μαρεσει σε νυφικο. οχι φουντωτο... και με δαντελα που το κανει να δειχνει αριστοκρατικο!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:58, 17-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Maria serres

Θεοδώρα..ας πούμε κάτι τέτοιο??
Δεν τα έχω ψάξει, αλλά ναι δε μ'αρεσει η υπερπαραγωγή.
Άλλωστε δε με νοιάζει αν θα παντρευτώ, παιδάκια θέλω να κάνω.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 19:50, 17-01-11:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα ***
H Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 19:53, 17-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Συνημμένο Αρχείο 35865

το εχω ξανα βαλει, αλλα το θεωρω απιστευτα τελειο και ακριβως πανω στο στυλ που μαρεσει σε νυφικο. οχι φουντωτο... και με δαντελα που το κανει να δειχνει αριστοκρατικο!
TΕΛΕΙΟ!!!!!!!

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 20:10, 17-01-11:

Καταπληκτικό..!!

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Δεν τα έχω ψάξει, αλλά ναι δε μ'αρεσει η υπερπαραγωγή.
Άλλωστε δε με νοιάζει αν θα παντρευτώ, παιδάκια θέλω να κάνω.
Εμένα πάλι μου αρέσει η υπερπαραγωγή...

Τι τέλειοοοοο....^^

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 18-01-11 στις 02:09. Αιτία: merge
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 16:22, 28-01-11:

Αυτό μου αρέσει πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 29-01-11 στις 00:26. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 10:58, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από ~~~Melania~~~
Αυτό μου αρέσει πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!
Είναι φανταστικό..!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 13:17, 05-02-11:

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 13:38, 05-02-11:

Tέλειο...!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 27-03-13 στις 13:40.
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 15:54, 05-02-11:

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 13:28, 08-02-11:

δεν παντρευομαι δεν νοικοκυρευομαι =P

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 23:35, 16-03-11:

τα καλυτερα ειναι τα απλα λιτα και απεριττα.......αρχαιοελληνικου στυλ!!!!!!!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 01:24, 17-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από karotenia
τα καλυτερα ειναι τα απλα λιτα και απεριττα.......αρχαιοελληνικου στυλ!!!!!!!!

"Ο γάμος μου είναι σαν την Αρχαία Ελλάδα."
"Έεεελα! Δηλαδή έτσι επιβλητικός και διαχρονικός;;;"
"Όχι. Έχει τελειώσει εδώ και αιώνες"

19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ina10039 (ina τη περιμενεις?)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ina10039
H ina τη περιμενεις? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Ina10039 ειμαι τρελη για δεσιμο!!! έγραψε στις 21:53, 19-03-11:

Μμμ κάτι απλό και λιτό θα έλεγα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

litsaki94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη litsaki94
H litsaki94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H litsaki94 έγραψε στις 11:18, 20-03-11:

Το κορίτσι που ξεκίνησε αυτό το θέμα έχει τα συγχαρητήριά μου... το πιο τέλειο θέμα...
το δικό μου νυφικό θέλω να είναι όσο πιο παραμυθένιο γίνεται.. ακόμα δεν έχω βρει κάτι συγκεκριμένο όμως.. όμως πού θα πάει θα το βρω...

αλλά θέλω να είναι κάπως έτσι και να έχει ένα τεράστιο πέπλο..............

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 20-03-11 στις 14:28. Αιτία: greeklish
11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:17, 21-03-11:

Συνημμένο Αρχείο 35865

Γ-Α-Μ-Α-Τ-Ο
Το είχα πετύχει και εγώ παλιά και είχα πωρωθεί, βέβαια το συγκεκριμένο και γενικά τέτοια σε ίσια γραμμή θέλουν σωματάρα για να φαίνεται έτσι ωραίο. Είχα βρει κι ένα άλλο ψιλο-μπεζ και δαντέλες αλλά μετά τα τόσα φορμάτ τον έχασα τον φάκελο.
Γενικά αγαπώ και εγώ δαντέλα και μίνιμαλ φορέματα χωρίς ουρές και ιστορίες.

Παράθεση

Teoulaki (Τεουλινι Τρελοο)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Teoulaki
H Τεουλινι Τρελοο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σχηματάρι (Βοιωτία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Teoulaki έγραψε στις 23:53, 21-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak

ειναι φανταστικο!!!!!! με αυτο παντρευομαι και τωρα!!!!!
αχουυυυυ τι υπεροοοχο *.*

http://images02.olx.gr/ui/7/62/14/12...1285277052.jpg
*.*
τελειιια

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 14:03, 04-04-11:

Εγώ έχω τρέλα με την υπερπαραγωγή...

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:09, 04-04-11:

Να παντρευόσασταν σύντομα να την καταλάβω την πρεμούρα με τα νυφικά. Αλλά το βρίσκω πραγματικά θλιβερό, μετά από τόσους αγώνες των γυναικών να αντιμετωπίζονται ως ισότιμες και να μπορούν να σταθούν στα πόδια τους και να κάνουν καριέρα, τελικά να καταλήγουν να ονειρεύονται γάμους και νυφικά από τα 15. Και όχι τίποτα, τέτοιες γυναίκες *και* οι περισσότεροι άντρες τις βρίσκουν απωθητικές, πλέον έχουν ξυπνήσει και αυτοί και θέλουν και μια Α προσωπικότητα.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:15, 04-04-11:

Εντάξει, δε νομίζω πως όσοι βάλανε(με) φωτό επιδιώκουμε να παντρευτούμε γρήγορα.

Εγώ έχω άλλη απορία, λίγο off βέβαια.
Το νυφικό πώς έχει καθιερωθεί;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:37, 04-04-11:

απο τους ξενους..

τα ελληνικα ηταν πολυχρωμα και πολυ σεμνοτερα..

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 16:47, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Να παντρευόσασταν σύντομα να την καταλάβω την πρεμούρα με τα νυφικά. Αλλά το βρίσκω πραγματικά θλιβερό, μετά από τόσους αγώνες των γυναικών να αντιμετωπίζονται ως ισότιμες και να μπορούν να σταθούν στα πόδια τους και να κάνουν καριέρα, τελικά να καταλήγουν να ονειρεύονται γάμους και νυφικά από τα 15. Και όχι τίποτα, τέτοιες γυναίκες *και* οι περισσότεροι άντρες τις βρίσκουν απωθητικές, πλέον έχουν ξυπνήσει και αυτοί και θέλουν και μια Α προσωπικότητα.
Το ότι ποστάρω φωτογραφίες νυφικών δεν πάει να πει ότι θέλω να παντρευτώ τώρα σύντομα..απλά μου αρέσουν!! Και σε όποιον δεν αρέσει το θέμα που δημιούργησα να μην μπαίνει!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:34, 04-04-11:

Το ότι ποστάρω φωτογραφίες νυφικών δεν πάει να πει ότι θέλω να παντρευτώ τώρα σύντομα..απλά μου αρέσουν!! Και σε όποιον δεν αρέσει το θέμα που δημιούργησα να μην μπαίνει!
νυφικο δεν φοραει η γυναικα μονο στο γαμο,,

φανταστητεεε...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 17:38, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
νυφικο δεν φοραει η γυναικα μονο στο γαμο,,

φανταστητεεε...
Αλλά και πού αλλού φοράει??

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:40, 04-04-11:

αν το εχει ηδη..

στα ενηλικα παιγνια..

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 18:17, 04-04-11:

Όντως είναι τέλειο αλλά όχι για νυφικό
Σε 1,5 μήνα θα γίνω νονά και ευχαρίστως θα το φορούσα αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα με μπερδέψουν με την λαμπάδα!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 19:34, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
απο τους ξενους..

τα ελληνικα ηταν πολυχρωμα και πολυ σεμνοτερα..

Άγγελε μιας και έκανες την αρχή κι είναι και ενδιαφέρουσα (το "σεμνότερα" το παραβλέπω γιατί ούτε τότε θα έπαιζε ντεκολτέ, ούτε τώρα κεφαλομάντηλο), δε δίνεις κανένα link για περισσότερες εικόνες ή πληροφορίες?

Ευκαιρία να γίνει πιο ενδιαφέρουσα η συζήτηση

(όπως σε κάποιες περιπτώσεις που η παράδοση βρίσκει τρόπο να επιβιώσει ακόμα και με ντεκολτέ...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jesse_james

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη jesse_james
Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 282 μηνύματα.

O jesse_james Murdered by a Traitor and Coward έγραψε στις 19:56, 04-04-11:

Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 20:02, 04-04-11:

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  192754_104788089604489_100002198958078_47103_3456891_o.jpg
Εμφανίσεις:  93
Μέγεθος:  397,9 KB  
Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 20:25, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge
Άγγελε μιας και έκανες την αρχή κι είναι και ενδιαφέρουσα (το "σεμνότερα" το παραβλέπω γιατί ούτε τότε θα έπαιζε ντεκολτέ, ούτε τώρα κεφαλομάντηλο), δε δίνεις κανένα link για περισσότερες εικόνες ή πληροφορίες?

Ευκαιρία να γίνει πιο ενδιαφέρουσα η συζήτηση

(όπως σε κάποιες περιπτώσεις που η παράδοση βρίσκει τρόπο να επιβιώσει ακόμα και με ντεκολτέ...

ενταξει ειπαμε παραδοση αλλα το συγκεκριμενο μου θυμιζει περισσοτερο το παραδοσιακο καρο τραπεζομαντιλο του πικ νικ.

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 21:11, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από t@nia
ενταξει ειπαμε παραδοση αλλα το συγκεκριμενο μου θυμιζει περισσοτερο το παραδοσιακο καρο τραπεζομαντιλο του πικ νικ.
Δεν διαφωνώ ότι για εμάς εδώ δείχνει κάπως ενώ για τις σκωτσέζες που ξέρουν ότι κάθε διαφορετικό tartan αντιπροσωπεύει και μια διαφορετική οικογένεια της περιοχής, μπορεί να έχει ακόμα κάποια σημασία.

Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι τόσοι και τόσο ταλαντούχοι έλληνες σχεδιαστές αφήνουν ανεκμετάλλευτες παραδοσιακές πινελιές που θα μπορούσαν να εντάξουν στα σχέδια τους και να τα κάνουν ξεχωριστά... (αν έχετε κάποια φωτό περί του αντιθέτου, ευπρόσδεκτη!)
Πολλές φορές τα νυφικά και οι γάμοι στην Ελλάδα μου θυμίζουν εκείνους τους ομαδικούς γάμους στην Κίνα όπου τα δυτικά λευκά νυφικά μοιάζουν τόσο παράταιρα...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:17, 04-04-11:

Υπερβάλεις.
Το ότι κάποια λέει ότι της αρέσει το τάδε νυφικό δεν σημαίνει ότι είναι καμένη για γάμο, ή ότι θα γίνει στο μέλλον από τις υστερικές που θα θέλουν στεφάνι πριν τα 30 και παιδί πριν τα 40,ή ότι προσβάλει τους αγώνες των γυναικών για ισοτιμία, ή θα πρέπει να είμαστε αναίσθητες ξέρω γω και να ενδιαφερόμαστε μόνο για καριέρα, λεφτά κτλ. Από πότε απαγορεύονται αυτά; Μη τρελαθούμε τελείως.
Και προπάντων δε ψάχνει κανείς για γαμπρό στο στέκι για να ενδιαφέρεται το τι θα κάνουν *και* οι περισσότεροι άντρες. Ένα τόπικ είναι και απλά ποστάρεις.
Εξάλλου υπάρχει και θέμα "Πώς φαντάζεστε το γάμο σας", αν θεωρείς θλιβερό και αυτό πάω πάσο.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 21:24, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Υπερβάλεις.
Το ότι κάποια λέει ότι της αρέσει το τάδε νυφικό δεν σημαίνει ότι είναι καμένη για γάμο, ή ότι θα γίνει στο μέλλον από τις υστερικές που θα θέλουν στεφάνι πριν τα 30 και παιδί πριν τα 40,ή ότι προσβάλει τους αγώνες των γυναικών για ισοτιμία, ή θα πρέπει να είμαστε αναίσθητες ξέρω γω και να ενδιαφερόμαστε μόνο για καριέρα, λεφτά κτλ. Από πότε απαγορεύονται αυτά; Μη τρελαθούμε τελείως.
Και προπάντων δε ψάχνει κανείς για γαμπρό στο στέκι για να ενδιαφέρεται το τι θα κάνουν *και* οι περισσότεροι άντρες. Ένα τόπικ είναι και απλά ποστάρεις.
Εξάλλου υπάρχει και θέμα "Πώς φαντάζεστε το γάμο σας", αν θεωρείς θλιβερό και αυτό πάω πάσο.
Πες τα...έχω υποστηρικτή!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:41, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Υπερβάλεις.
Άλλο να έβλεπα 30χρονες γυναίκες να το συζητούν, να το καταλάβω. Αλλά 15 χρονών κορίτσια, αντί να έχουν όνειρα και φιλοδοξίες να ονειρεύονται να ντυθούν νυφούλες (ακόμη κι αν δεν το βλέπουν για σύντομα, το ονειρεύονται όμως), προσωπικά με θλίβει. Αν εσένα σου φαίνεται ευχάριστο, πάσο, αλλά εμένα θα εξακολουθεί να με θλίβει.

(και δεν είμαι από τους ανθρώπους που αρέσκονται να βάζουν όρια στο τι θα κάνουν οι έφηβοι και πότε για να νιώθουν οι ίδιοι πιο νέοι. Όσοι είναι καιρό εδώ θα θυμούνται και τις απόψεις μου για το θέμα του σεξ στην εφηβεία για παράδειγμα. Αλλά υποθέτω ο καθένας έχει τα προσωπικά του όρια, και αυτό εδώ ξεπερνάει τα δικά μου)

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 22:12, 04-04-11:

Άλλο να έβλεπα 30χρονες γυναίκες να το συζητούν, να το καταλάβω. Αλλά 15 χρονών κορίτσια, αντί να έχουν όνειρα και φιλοδοξίες να ονειρεύονται να ντυθούν νυφούλες (ακόμη κι αν δεν το βλέπουν για σύντομα, το ονειρεύονται όμως), προσωπικά με θλίβει. Αν εσένα σου φαίνεται ευχάριστο, πάσο, αλλά εμένα θα εξακολουθεί να με θλίβει.

(και δεν είμαι από τους ανθρώπους που αρέσκονται να βάζουν όρια στο τι θα κάνουν οι έφηβοι και πότε για να νιώθουν οι ίδιοι πιο νέοι. Όσοι είναι καιρό εδώ θα θυμούνται και τις απόψεις μου για το θέμα του σεξ στην εφηβεία για παράδειγμα. Αλλά υποθέτω ο καθένας έχει τα προσωπικά του όρια, και αυτό εδώ ξεπερνάει τα δικά μου)
Μπορώ να σου πω ότι έχω πολλά όνειρα..και το ότι ονειρεύομαι νυφικά δεν τα επηρεάζει καθόλου!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:12, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Maria serres
Μπορώ να σου πω ότι έχω πολλά όνειρα..και το ότι ονειρεύομαι νυφικά δεν τα επηρεάζει καθόλου!
Το ελπίζω ολόψυχα. Και σου εύχομαι να τα πετύχεις!

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 22:46, 04-04-11:

το βρίσκω πραγματικά θλιβερό, μετά από τόσους αγώνες των γυναικών να αντιμετωπίζονται ως ισότιμες και να μπορούν να σταθούν στα πόδια τους και να κάνουν καριέρα, τελικά να καταλήγουν να ονειρεύονται γάμους και νυφικά από τα 15. Και όχι τίποτα, τέτοιες γυναίκες *και* οι περισσότεροι άντρες τις βρίσκουν απωθητικές, πλέον έχουν ξυπνήσει και αυτοί και θέλουν και μια Α προσωπικότητα.
Το ένα αναιρεί το άλλο;Το μεταφράζω σε ανασφάλεια αυτό.

ΥΓ: Αν παντρευτεί η γυναίκα μικρότερη επειδή θέλει,θα παντρευτεί και τον άντρα μικρότερο.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν πως θίγεται η ισοτιμία στο θέμα της καριέρας,όταν επιλέγεις να έχεις κοινή ζωή με κάποιον.Οι αλλαγές είναι αμοιβαίες.Και στην τελική η μαγκιά είναι να βρεις αυτόν/-η που δε θα σε εμποδίσει από το να πραγματοποιήσεις τα όνειρά σου,αλλά και θα σε εμπνεύσει να τα αλλάξεις,αν χρειαστεί.

ΥΓ2: Γυναίκες σε επικίνδυνη ηλικία που χτυπά το βιολογικό ρολόι,και δεν έχουν τίποτα εκτός από περγαμηνές στο χώρο της εργασίας,συμβαδίζοντας πλήρως με τις επιταγές της κοινωνίας (η οποία είναι εξίσου σκληρή με την παλαιότερη αλλά στο αντίθετο άκρο-ανασφάλεια; ) είναι ακόμη πιο θλιβερές υπάρξεις.Μέτρον άριστον.Η ευτυχία για τον καθένα ορίζεται διαφορετικά.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:49, 04-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Το ένα αναιρεί το άλλο;Το μεταφράζω σε ανασφάλεια αυτό.

ΥΓ: Αν παντρευτεί η γυναίκα μικρότερη επειδή θέλει,θα παντρευτεί και τον άντρα μικρότερο.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν πως θίγεται η ισοτιμία στο θέμα της καριέρας,όταν επιλέγεις να έχεις κοινή ζωή με κάποιον.Οι αλλαγές είναι αμοιβαίες.Και στην τελική η μαγκιά είναι να βρεις αυτόν/-η που δε θα σε εμποδίσει από το να πραγματοποιήσεις τα όνειρά σου,αλλά και θα σε εμπνεύσει να τα αλλάξεις,αν χρειαστεί.

ΥΓ2: Γυναίκες σε επικίνδυνη ηλικία που χτυπά το βιολογικό ρολόι,και δεν έχουν τίποτα εκτός από περγαμηνές στο χώρο της εργασίας,συμβαδίζοντας πλήρως με τις επιταγές της κοινωνίας (η οποία είναι εξίσου σκληρή με την παλαιότερη αλλά στο αντίθετο άκρο-ανασφάλεια; ) είναι ακόμη πιο θλιβερές υπάρξεις.Μέτρον άριστον.Η ευτυχία για τον καθένα ορίζεται διαφορετικά.
Συμφωνώ (υπό συνθήκες) με όλα. Δεν είμαι άλλωστε κατά του γάμου σε μικρή ηλικία per se. Είμαι κατά στο να ονειρεύεσαι μόνο αυτό ή κυρίως αυτό εναποθέτοντας ουσιαστικά την ευτυχία σου σε έναν άλλο άνθρωπο και παραμελώντας την προσωπική σου ολοκλήρωση ως προσωπικότητα. Ο γάμος είναι κάτι που έρχεται να ενώσει 2 διαμορφωμένες προσωπικότητες (δεν εννοώ ηλικιακά, μπορεί και στα 16 να έχει κάποιος διαμορφωμένη προσωπικότητα), όχι να δώσει νόημα στη ζωή δύο κενών κατά τα άλλα ανθρώπων.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 23:04, 04-04-11:

Συμφωνώ (υπό συνθήκες) με όλα. Δεν είμαι άλλωστε κατά του γάμου σε μικρή ηλικία per se. Είμαι κατά στο να ονειρεύεσαι μόνο αυτό ή κυρίως αυτό εναποθέτοντας ουσιαστικά την ευτυχία σου σε έναν άλλο άνθρωπο και παραμελώντας την προσωπική σου ολοκλήρωση ως προσωπικότητα. Ο γάμος είναι κάτι που έρχεται να ενώσει 2 διαμορφωμένες προσωπικότητες (δεν εννοώ ηλικιακά, μπορεί και στα 16 να έχει κάποιος διαμορφωμένη προσωπικότητα), όχι να δώσει νόημα στη ζωή δύο κενών κατά τα άλλα ανθρώπων.
Κοίτα,μπορεί οι γονείς μου να παντρεύτηκαν σε πολύ μικρή ηλικία,αλλά αυτό είναι κάτι που δεν μπορεί να το κάνει ο καθένας.Ο γάμος νοσεί,όπως κι άλλοι θεσμοί,γιατί οι νέοι πλέον αποτυγχάνουν να παντρέψουν τις διαχρονικές αξίες με τις επιταγές της σύγχρονης κοινωνίας.Τι εννοώ:σύμφωνοι πως τουλάχιστον στα αστικά κέντρα προς το παρών,το πρότυπο οικογενείας του κουβαλιτή και της μαρίκας έχει καταργηθεί.Πλέον το ζευγάρι μοιράζεται και τα έσοδα του νοικοκυριού,και τις δουλειές(για παράδειγμα όταν έρχεται η κοπέλα μου στο σπίτι μας βολεύει να μαγειρεύω εγώ κι εκείνη να καθαρίζει,αν τα κάνουμε ανάποδα δε θέλω να ξέρω πως θα εξελιχθεί )Μέσα στις αλλαγές όμως, χάνονται κι ένα σωρό αξίες.Παιδιά μεγαλώνουν παρατημένα στους παιδικούς και δεν ξέρουν τι θα πει οικογένεια.Τα ζευγάρια πλέον δεν ξέρουν να παλεύουν.Με την παραμικρή δυσκολία αντί να μιλάνε,μιλάνε οι δικηγόροι τους.Διαζύγια στο έτσι.Τι παντρεύεσαι ρε φίλε αν δεν είναι ειδική η περίπτωση;Αλλά πως να είναι και ώριμοι οι νέοι σχετικά με το γάμο,όταν οι σύγχρονες επιταγές της εποχής τον προβάλλουν σαν κάτι το ετεροχρονιστικό,ή ακόμη χειρότερα,σαν κάτι που χωρίζει τα δυο φύλα όσον αφορά την ισοτιμία;Το point μου ειναι,πως δεν το βλέπω ούτε κακό,ούτε φαλλοκρατικό,μια γυναίκα να έχει ως στόχο έναν ιδανικό γάμο ανάμεσα στα άλλα,γιατί αν απαιτεί να είναι όλα ιδανικά,τότε δε θα παντρευτεί στο έτσι και δε θα χωρίσει επίσης στο έτσι,κάνοντας και δυο τρία παιδιά που δε θα φταίνε σε τίποτα,αλλά θα περιμένει μέχρι να βρει αυτό που η ίδια ψάχνει και την καλύπτει,δε νομίζεις;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:07, 04-04-11:

Και όλα αυτά θα γίνουν αν το νυφικό είναι σούπερ;

Ορισμένοι άνθρωποι πρέπει να καταλάβουν ότι το 99.9% ενός γάμου ΔΕΝ είναι η τελετή. Και είναι παιδικό και ανώριμο να θες να φορτωθείς το 99.9% χωρίς να είσαι έτοιμος γι'αυτό επειδή θες αυτό το 0.01% που σου φαίνεται διασκεδαστικό.
Άσε που οι περισσότερες γυναίκες έχουν τέτοια πρεμούρα με την τελετή του γάμου απλά επειδή είναι μια μέρα κατά την οποία θα είναι στο προσκήνιο. Αγνοώντας όμως ότι υπάρχουν τόσοι άλλοι τρόποι να είναι στο προσκήνιο, και για πολύ περισσότερο από μία μέρα...

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 23:10, 04-04-11:

Και όλα αυτά θα γίνουν αν το νυφικό είναι σούπερ;

Ορισμένοι άνθρωποι πρέπει να καταλάβουν ότι το 99.9% ενός γάμου ΔΕΝ είναι η τελετή. Και είναι παιδικό και ανώριμο να θες να φορτωθείς το 99.9% χωρίς να είσαι έτοιμος γι'αυτό επειδή θες αυτό το 0.01% που σου φαίνεται διασκεδαστικό.
Άσε που οι περισσότερες γυναίκες έχουν τέτοια πρεμούρα με την τελετή του γάμου απλά επειδή είναι μια μέρα κατά την οποία θα είναι στο προσκήνιο. Αγνοώντας όμως ότι υπάρχουν τόσοι άλλοι τρόποι να είναι στο προσκήνιο, και για πολύ περισσότερο από μία μέρα...
Αυτά εντάσσονται στο ότι ο γάμος νοσεί.Ο γάμος μπορεί να είναι και πολιτικός,η και με μια μπύρα στην παραλία,προφανώς.Η διαφωνία μου είναι στο ότι το να σκέφτεσαι από μικρή ηλικία το ποια θέλεις να είναι η κατάληξη σου,δε σε επηρεάζει αρνητικά απαραίτητα.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:12, 04-04-11:

Μα το να ονειρεύεσαι νυφικά από μικρή ηλικία δεν είναι το πρόβλημα, είναι το σύμπτωμα, ούτως ή άλλως. Προφανώς δεν σε επηρεάζει αρνητικά αυτό καθεαυτό. Φοβάμαι όμως ότι στις περισσότερες περιπτώσεις, είναι ένδειξη για ένα αρκετά ευρύτερο πρόβλημα όσον αφορά την πορεία που έχει χαράξει κάποιος για τον εαυτό του. Άσε που πιστεύω ότι όταν ο γάμος γίνεται αυτοσκοπός, σχεδόν πάντα καταλήγει και ο ίδιος ο πολυπόθητος γάμος αποτυχία.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 23:18, 04-04-11:

Lol, δηλαδή αν κάποιος ονειρεύεται ένα super πανάκριβο αυτοκίνητο τι θα του πούμε;
Cool, ένα ρούχο είναι που, λόγω της επίδειξης που έχει λάβει ο γάμος, θεωρείται τοπ ρούχο.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 00:02, 05-04-11:

συμφωνω..

κοπελες που σκεφτονται ετσι,,και εχουν τετοιο κολλημα με την τελετη....ειναι καπως επικινδυνες για γαμο..

η εμμονη δεν ειναι ποτέ καλη..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους