Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,082 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,768 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρώτη επαφή με το γυμνό κορμί

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:14, 01-06-07:

Ποιό ήταν το πρώτο γυμνό κορμί που είδατε πέρα από το δικό σας?
Γονέας, Φίλος, Δεσμός?
Πως αντιμετωπίζεται το γυμνό κορμί στο οικογενειακό περιβάλλον?
Πρέπει τα παιδιά να βλέπουν τους γονείς τους γυμνούς?
(Από ψυχολόγο έχω ακούσει πως σε κάποια ηλικία τα αγόρια που βλέπουν γυμνούς τους πατεράδες τους, μπορεί να αισθανθούν μειωνεκτικά λόγο μεγέθους. Ποια είναι η γνώμη σας?)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:22, 01-06-07:

Την μαμά μου την έβλεπα πάντα γυμνή κι ακόμα την βλέπω αν τύχει (σπάνιο πια). Το ίδιο ισχύει και για εκείνη με μένα. Και προφανώς ήταν το πρώτο άτομο που είδα γυμνό (αφού γυμνή με γέννησε! ). Τον πατέρα μου θυμάμαι πως τον είχα δει κάνα δυο φορές πιο μικρή (αλλά δεν είμαι και σίγουρη, δεν εχω ξεκάθαρη εικόνα). Η εικόνα της γυμνής μητέρας μου δεν μου προκάλεσε ποτέ κανένα αρνητικό συναίσθημα, μου φαινόταν απολύτως φυσιολογική.

Σοκ έπαθα όταν μια φίλη του πατέρα μου (την οποία αργότερα παντρεύτηκε, αλλά τότε ειχαν απλά σχέση) που την είχα δει ελάχιστες φορές τότε και ήμουν κάπου 15, αποφάσισε πως ήθελε να κάνουμε μπάνιο μαζί Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ο πατέρας μου το επέτρεψε, γιατί εγώ δεν αρνήθηκα (είχα κοκκαλώσει βασικά) και γιατί εκείνη ήθελε καν να κανουμε μπάνιο μαζί..

Εξίσου σοκαριστικό ήταν το να βλέπω τον πατριό μου γυμνό, ο οποίος από την αρχή της συμβίωσης με την μητέρα μου, δεν ήταν καθόλου προσεκτικός με αυτό κι επιπλέον δεν σεβόταν ούτε την δική μου γυμνια (ήταν αρκετές οι φορές που είχε μπουκάρει μες στο μπάνιο ενώ πλενόμουν!). Μου πήρε χρόνια να τον βάλω στην θέση του και στην ουσία την υγεία μου την βρήκα φευγοντας από εκεί..

Τωρα ποιο είναι το σωστό.. δεν ξέρω, δεν έχω καταλάβει τι είναι καλύτερο τελικά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:24, 01-06-07:

Κανέναν συγκενη δεν έχω δεί γυμνο, δεν έτοιχε ποτέ, δεν ξέρω πώς θα ένοιωθα άν έβλεπα συγκενή μου, ιδικά τώρα που είμαι και ποιο μεγάλη δεν θέλω να δώ κανενώς

Για τα παιδιά που λές πράγματι λένε ότι κάνει άλλα για μένα δεν είναι και το τέλειο, δεν ξέρω θεωρώ ότι οι συγκενείς δεν είναι για να τους βλέπουμε γυμνύς

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 09:32, 01-06-07:

την μάνα μου έχω δει πιο μικρή κατά λάθος στο μπάνιο και μου έχει μάθει ότι τα προσωπικά είναι και πρέπει να παραμένουν προσωπικά. έτσι λοιπόν φρόντιζε να μην δούμε τους γονείς μας(αδερφια μας) γυμνούς...για άλλους δεν το συζητάω..οσο ημουν μικρη δεν είδα και δεν με είδαν...

...στην Πάρο είδα μια φορά ένας τύπος με το τσουτουνι να κρέμεται και ήταν αηδία...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:33, 01-06-07:

Εγώ πιστεύω οτι το γυμνό σώμα δεν είναι ούτε ταμπού, ούτε ντροπή, αρκεί ο καθένας να νιώθει άνετα. Στο παράδειγμα της Καγίρας παραπάνω πχ, ο τρόπος του πατριού της είναι καταδικαστέος, θα ήταν όμως εντελώς διαφορετικά αν (υποθετικά πάντα) με τον πατριό της είχαν μια σχέση οικιότητας που του επέτρεπε να λειτουργεί έτσι.
Δεν θυμάμαι πότε είδα για πρώτη φορά γυμνό σώμα, όμως με τους φίλους και τις φίλες μου έχουμε πολύ οικιότητα και δεν με ξενίζει. Πολλές φορές τυχαίνει να βγαίνουν από το μπάνιο με μια πετσέτα και να ντύνονται μπροστά μου, κι εγώ το ίδιο. Το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό, είναι κάτι που γίνεται πλέον εντελώς μηχανικά.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:56, 01-06-07:

Α πλέον κι εγώ μπορώ να ντυθώ μπροστά σε οποιαδήποτε κοπέλα, όχι άντρα χωρίς να με νοιάξει. Και γενικά δεν έχω πρόβλημα όταν πρέπει να γδυθώ πχ στον γυναικολόγο ή στην αποτρίχωση..

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 10:02, 01-06-07:

Μιλαμε για καποιον ολοτσιτσιδο ετσι? Την ξαδερφη μου οταν ημασταν στην εφηβεια η οποια ηταν πολυ ανετη με το σωμα της και καμια φορα πηγαινε για μπανιο και επειδη βαριοταν μονη της, πηγαινα κι εγω και μιλουσαμε. Και την αδερφη μου στην κατασκηνωση, ημασταν μικρα και επειδη ειχε πυρετο την εκανα μπανιο για να πεσει η θερμοκρασια της. Τους γονεις μου μονο μ'εσωρουχα τους εβλεπα. Ε και μετα το πρωτο αγορι μου στα 16μισο.

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Α πλέον κι εγώ μπορώ να ντυθώ μπροστά σε οποιαδήποτε κοπέλα, όχι άντρα χωρίς να με νοιάξει. Και γενικά δεν έχω πρόβλημα όταν πρέπει να γδυθώ πχ στον γυναικολόγο ή στην αποτρίχωση..
Καλα ναι κι εγω πλεον ανετα σε αποδυτηρια, γιατρους, αισθητικους. Θυμαμαι μικρη πιστευα οτι ποτε δεν θα κανω παιδια γιατι ντρεπομουνα και ελεγα οτι δεν θα αφηνα κανεναν να με δει γυμνη

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 01-06-07 στις 20:45. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 10:35, 01-06-07:

Όταν ήμουν πολύ μικρούλης, είχα δει τον πατέρα μου να βγαίνει απ' την μπανιέρα. Είχα πάθει σοκ για πολύ καίρο, συγκρίνοντας το σώμα μου με το δικό του καταλάβατε πιστεύω
Ήμουν δεν ήμουν 11 χρονών...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Poniro Ksotikouli (Allstar)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poniro Ksotikouli
Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O Poniro Ksotikouli έγραψε στις 10:57, 01-06-07:

Βλέπω κάθε τόσο τους γονείς μου γυμνούς, το ίδιο και τον αδερφό μου. Και αυτοί εμένα. Οπότε, πρώτη επαφή δεν θυμάμαι, πρέπει να ήταν προφανώς πολύ πολύ παλιά. Νομίζω πως δεν με επηρέασε ιδιαίτερα ποτέ αυτό.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 11:00, 01-06-07:

Εγω δεν θυμαμαι. Υποθετω οτι θα ειδα την μαμα μου ομως. Η τις αδερφες μου. Κανενα προβλημα παντως.

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 11:44, 01-06-07:

και εμείς κυκλοφορούμε γυμνοί στο σπίτι μετά από μπάνια και ιστορίες.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:01, 01-06-07:

Η μαμά μου δεν είχε ποτέ πρόβλημα να τη δω γυμνή (εγώ είχα λίγο να με δει εκείνη ) Τον πατέρα μου τον είδα γυμνό γύρω στα 5 που κρυφοκοίταζα απο την κλειδαρότρυπα του μπάνιου να δω πως είναι αυτό το τσουτσούνι που άκουγα οτι έχουν οι άντρες
Επίσης είχα δει μια θεία μου κάπου στα 9-10 που γύριζε γυμνή μέσα στο σπίτι της χωρίς πρόβλημα και την έβλεπε και ο γιός της και η κόρη της και εμείς (οι επισκέπτες).
Εγώ πάντως για κάποιο μυστήριο λόγο μεγάλωσα όχι και τόσο άνετη με αυτό. Δηλαδή πολλές φορές όταν έτυχε να αλλάξω ρούχα μαζί με φίλες μου ένιωθα αρκετά άβολα και απορούσα με τη δική τους άνεση (παρ'ότι με είχε δει αγόρι γυμνή τότε - γκόμενος - και δεν ένιωθα άβολα με αυτόν παρ'οτι δεν είχαμε και καμια σχέση της προκοπής). Πάντως μετά το συνήθισα. Με γιατρό ή αισθητικό ουδέποτε είχα πρόβλημα. Γενικά είμαι λίγο ιδιόρρυθμη με αυτό, μπορεί να έχω πρόβλημα εκεί που άλλες δεν έχουν και να μην έχω σε περιπτώσεις που άλλες ντρέπονται

Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tirogaridaki_23
H tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H tirogaridaki_23 έγραψε στις 12:49, 01-06-07:

Τον πατέρα μου τον είδα γυμνό γύρω στα 5 που κρυφοκοίταζα απο την κλειδαρότρυπα του μπάνιου να δω πως είναι αυτό το τσουτσούνι που άκουγα οτι έχουν οι άντρες
Κι εγώ το έκανα αυτό θυμάμαι μια φορά, ενώ κοιμόταν και έβλεπα δίπλα του τηλ, ΄μπήκα κάτω από τα σκεπάσματα, αλλά δεν είδα τίποτα!!Εκέινος βέβαια ξύπνησε με είδε και γύρισε πλευρό!! Ντράπηκα πολύ!!
Πάντως δεν πιστεύω ότι είναι θέμα γύμνιας αλλά σεβασμού προς τον άλλο. Όταν πρέπει να μπεις σε έναν χώρο που πιθανόν να δεις τον άλλο γυμνό, π.χ. μπάνιο ή υπνοδωμάτιο πρέπει να χτυπήσεις πρώτα την πόρτα και να πάρεις άδεια. Αυτό πρέπει να το μάθουν τα παιδιά. Τώρα το να κάνει μια οικογένεια γυμνή μπάνιο δεν το θεωρώ κακό.(με τα παιδιά σε μικρη ηλικία βέβαια!)Ίσα ισα που το θεωρώ καλό. Άπλώς δεν θεωρώ σωστό το να μπουκάρει ένα παιδί στο δωμάτιο και να βλέπει τη μητέρα γυμνη κι εκείνη να κάνει σα να μη συμβαίνει τίποτα.Πρέπι να σεβεσαι τον αλλο στον προσωπικό του χώρο και στις προσωπικές του στιγμές.
Εγώ έμπαινα στο δωμάτιό τους χωρίς να χτυπώ και πέτυχαινα τη μάμά μου να ντύνεται αλλά δεν πολυαντιδρούσε .Απλώς μετά χρειάστηκε να κόψω μια πολυ κακή συνήθεια, να μπουκάρω στα δωμάτια, για ευνοητούς λόγους!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:55, 01-06-07:

Μέχρι τα 3-4 μου έβλεπα τους γονείς μου γυμνούυ που και πού, αλλά εννοείται τον μπαμπά πολύ λιγότερο. Ίσως και τη μαμά να την έβλεπα πολύ λιγότερο, αν δεν ήταν και η μικρή μου αδερφή, που "έπρεπε να μυηθεί" κι εκείνη στο γυμνό σώμα και πώς δείχνει!

Βέβαια πού και πού τύχαινε και πιο μετά να αλλάζει η μαμά μπροστά μας, αλλά ολόγυμνη δεν ήταν.

Γενικά δεν έτυχε ποτέ να με σοκάρει κάποια γύμνια, και με τη μαμά κάναμε μαζί γυμνές σάουνε όταν ήμουν 12, και με τους φίλους μου δεν είχα κόλλημα να γδυθώ... και ενώ παλιά στο γυμναστήριο ντρεπόμουν, πλέον δε με νοιάζει να τριγυρνάω γυμνή... ίσως γιατί είναι κι αλλιώς εδώ.

Αλλά αυτό που λέει η Μισέλ, πχ, για τη θεία της, με ενοχλεί. Δε θα θελα να βλέπω τη μαμά μου ΚΑΙ να βλέπουν άλλοι τη μαμά μου γυμνοί μέχρι και πιο προχωρημένη ηλικία.

Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

H tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H tirogaridaki_23 έγραψε στις 12:58, 01-06-07:

Πάντως με το αγορίστικο σώμα την πρώτη οπτική επαφή την είχα με τον αδερφό μου που κάναμε μαζί μπάνιο μέχρι τα 11 μας.Έβλεπα πόσο διαφορετικά μας έπλενε η μαμά μας. Ε μμεγαλώνοντας το κόψαμε πια!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:01, 01-06-07:

εγώ με το αντρικό σώμα... άσε... οκ, είχα δει το μπαπά μου... αλλά στα 16 πια, που προχωρήσαμε με τον τότε, είδα και κατάλαβα.
Ειδικά τα @@, νόμιζα ότι είναι μέρος του ποπού!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 13:01, 01-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από tirogaridaki_23
Ε μμεγαλώνοντας το κόψαμε πια!!
χαχαχα

Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

H tirogaridaki_23 έγραψε στις 13:03, 01-06-07:

Ειδικά τα @@, νόμιζα ότι είναι μέρος του ποπού!!!
χεχεχε

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:10, 01-06-07:

Α στο θέμα περιλαμβάνονται και οι ταινίες ή μόνο όσους είδαμε γυμνούς εκ του φυσικού; Γιατί σε ταινίες έχω δει μποοολικους και μποοολικες κάπου στα 8...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 13:12, 01-06-07:

Μόνο φυσικό γυμνό.

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 13:16, 01-06-07:

εγώ ακόμα δεν έχω βιώσει επαφή με γυμνό κορμί

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 13:23, 01-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από NINJAKI
ο maulder έκανε πρώτη φορά σεξ στα 29

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 13:23, 01-06-07:

ποιός είναι ο maulder?
απο xfiles?

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

O theio_vrefos έγραψε στις 13:25, 01-06-07:

ποιός είναι ο maulder?
απο xfiles?
ναι

Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

H tirogaridaki_23 έγραψε στις 13:26, 01-06-07:

δεν νομίζω να είσαι ανηλική αλλα ποτέ δεν είναι αργα.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:26, 01-06-07:

οι γονεις μου ποτε δεν ητανε επιφιλακτικοι με αυτο το θεμα. Απο μικρος εβλεπα πολυ συχνα και τον πατερα μου γυμνο, και την μητερα μου γυμνη και την αδερφη μου φυσικα. Ειδικα με την αδερφη μου καναμε και μπανιο μαζι, οταν ειμασταν μικρα στην παραλια ειμασταν γυμνα, παιζαμε γυμνα μεσα στο σπιτι κλπ. Αλλα και οι γονεις μου κανανε μπανιο με εμενα στην τουαλετα, εβγεναν απο το ντους και δεν ειχανε κανενα προβλημα, και καμια φορα που δεν μπορουσα να κοιμιθω και πηγενα στο δωματιο τους να κοιμιθω στο κρεβατι τους και τυχενε να ειναι γυμνοι (που να καταλαβω τοτε το γιατι... Νομιζα οτι απλα ειχανε ζεσταθει επειδη ειχε ζεστη) κανενα προβλημα, ξαπλωνα εγω στην μεση και νανακια. Και τωρα που μενω με τον πατερα μου κυκλοφορουμε και οι δυο ανετοτα γυμνοι, κανενα προβλημα. Αλλα και η αδερφη μου οταν ειχε ερθει το καλοκαιρι δεν ειχε προβλημα να ειναι γυμνη μπροστα μου, ουτε και εγω να ειμαι γυμνος μπροστα της.

Ειμαστε πολυ διαστροφικη οικογενια;

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 13:27, 01-06-07:

ααα ωραία άρα έχω ελπίδα

οκ μιλώντας σοβαρά... είχα δει πρώτη φορά γυμνό όταν ήμουν 4 χρονών που έκανα παρέα με ένα αγοράκι από το νηπιαγωγείο και κάναμε γυμνά μπάνιο

όσον αφορά το γυμνό σεξ αυτό είναι μια άλλη ιστορία

Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

H tirogaridaki_23 έγραψε στις 13:28, 01-06-07:

Α στο θέμα περιλαμβάνονται και οι ταινίες ή μόνο όσους είδαμε γυμνούς εκ του φυσικού; Γιατί σε ταινίες έχω δει μποοολικους και μποοολικες κάπου στα 8...
καλά δεν το συζητώ...εκεί είμαι πάρα πολύ έμπειρη κι εγώ!!!εχουν δει κι αν έχοιυν δει τα ματάκια μου!!!

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 13:28, 01-06-07:

δεν νομίζω να είσαι ανηλική αλλα ποτέ δεν είναι αργα.

πλάκα έκανα προφανώς χιχι

Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

H tirogaridaki_23 έγραψε στις 13:32, 01-06-07:

ένα αγοράκι από το νηπιαγωγείο και κάναμε γυμνά μπάνιο
και δεν είναι αυτό επαφή με το γυμνό;;;ξέρεισ τι του είδες του αγοριου;;;

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ειμαστε πολυ διαστροφικη οικογενια;
Η ξετσίπωτη οικογένεια!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 01-06-07 στις 20:48. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 13:32, 01-06-07:

και δεν είναι αυτό επαφή με το γυμνό;;;ξέρεισ τι του είδες του αγοριου;;;

ε νταξ τοτε δε καταλαβαινα

Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

H tirogaridaki_23 έγραψε στις 13:33, 01-06-07:

ε νταξ τοτε δε καταλαβαινα
χα!!αυτό το λες εσυ!! και που το ξέρουμε εμείς ε;;

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 13:39, 01-06-07:

το υποθέτουμε

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:50, 01-06-07:

δεν αισθανομαι γενικα ανετα να με βλεπουν...
φιλος και μαμα λιγο πιο ανετα, με αυτη τη σειρα αντιστοιχα...
τη μαμα μου απο παντα την εβλεπα γυμνη και δε με ενοχλουσε ποτε, το μπαμπα μου πολυ σπανια...
η πρωτη εξικοιωση ηταν καπου στα 16, με τον τοτε συντροφο, και η απολυτη εξικοιωση λιγο πιο μετα, καπου 17-17+ που πρωτοεκανα σεξ (με τον ιδιο)...

ακομα και τωρα σε αλλαγη συντροφου εχω ενα μικρο κολλημα, ντρεπομαι απο τη φυση μου λιγο ... και το πιο κουλο ειναι οτι ντρεπομαι σε συγκεκριμενα σημεια του σωματος... και μερικα απο αυτα ειναι κουλα τελειως! πχ, πατουσες!!!

Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

H tirogaridaki_23 έγραψε στις 14:05, 01-06-07:

και μερικα απο αυτα ειναι κουλα τελειως! πχ, πατουσες!!!
γιατι, αυτός δεν έχει;;;

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 14:19, 01-06-07:

οχι, απλα εγω οπως ειπα ηδη, ντρεπομαι, οταν καποιος βλεπει συγκεκριμενα σημεια.. ειναι απλα κουλο..

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 14:25, 01-06-07:

το κουλό με το σκηνικό αυτό είναι το εξής:

Όταν δεις για πρώτη φορά έναν άνθρωπο γυμνό μπορεί σε πρώτη φάση να μη σου αρέσει αυτό που θα δείς. Μπορεί δλδ οι ατέλειες του ανθρώπινου σώματος να σε απωθήσουν. Όταν όμως δεις τον ίδιο άνθρωπο γυμνό ξανά και ξανά καταλήγεις να σου αρέσει αυτό που βλέπεις όλο και περισσότερο. Ακόμα και το πιο άσχημο σώμα του κόσμου να είναι, στο τέλος το αγαπάς έτσι όπως είναι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 14:30, 01-06-07:

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ ΚΙ ΑΥΤΟ...

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 15:12, 01-06-07:

Καλε το νιντζακι ειναι ρομαντικο βρε κι ας μη του φαινοτανε

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H NINJAKI έγραψε στις 15:14, 01-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Καλε το νιντζακι ειναι ρομαντικο βρε κι ας μη του φαινοτανε
Τα φαινόμενα απατούν

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 15:24, 01-06-07:

πρέπει να ήμουν πολύ μικρή, όταν πρωτοείδα την μάνα μου γυμνη. την έχω δει πολλές φορές από τότε αλλά είναι κάτι φυσιολογικό, όπως κ η ίδια εμένα, χωρίς φυσικά να το επιδιώκουμε.

τον πατέρα μου λένε ότι τον είχα δει πολύ μικρή γυμνο κ η θεϊκή ερώτηση: "γιατί ο μπαμπάς έχει βάλει καλαμάκι στα πόδια του;"

απο εκεί κ πέρα είμαι άνετη με τις φίλες μου κ ειδικά με την κολλητή που κάναμε συνέχεια μπάνιο μαζί, γιατι δεν είχε ζεστό νερό, κ αλλάζαμε στο ίδιο δωμάτιο, με τον πρώην μου, ακόμα κ τώρα με έχει δει τον έχω δει, αλλά κατα τ'αλλα τπτ το ιδιαίτερο!

Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nosaltres
Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε στις 16:43, 01-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
την μάνα μου έχω δει πιο μικρή κατά λάθος στο μπάνιο και μου έχει μάθει ότι τα προσωπικά είναι και πρέπει να παραμένουν προσωπικά. έτσι λοιπόν φρόντιζε να μην δούμε τους γονείς μας(αδερφια μας) γυμνούς...για άλλους δεν το συζητάω..οσο ημουν μικρη δεν είδα και δεν με είδαν...

...στην Πάρο είδα μια φορά ένας τύπος με το τσουτουνι να κρέμεται και ήταν αηδία...
Μα τοοοοοσο πια???

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 21:10, 01-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
(Από ψυχολόγο έχω ακούσει πως σε κάποια ηλικία τα αγόρια που βλέπουν γυμνούς τους πατεράδες τους, μπορεί να αισθανθούν μειωνεκτικά λόγο μεγέθους. Ποια είναι η γνώμη σας?)
Μπα όχι, είναι λάθος. Ανάλογα τι θέαμα βλέπεις και πώς το βλέπεις. 'Αμα τον πετύχεις κάπου γυμνό τον γονιό κι αυτός αρχίζει να φωνάζει είναι λάθος του. Σε γενικές γραμμές διάβασα τις απαντήσεις των παιδιών και πιστεύω ότι ένας είναι ο χρυσός κανόνας. 'Οταν οι γονείς έχουν όμορφα σώματα πρέπει να τα δείχνουν όσο γίνεται πιο συχνά στα παιδιά τους και ακόμα να μιλάνε πολύ γι'αυτά. Αυτό είναι κάτι που μεγαλώνει άμα δεις όμορφη γυναίκα κλπ κλπ, με λεπτομέρειες χαχα. Εμείς μιλάγαμε πάρα πολύ για το σεξ και το σώμα αλλά όχι με τους γονείς αλλά με άλλα παιδιά της ηλικίας μου, και κορασίδες και αγόρια. Σεξουαλική παιδική ηλικία με πολλές αταξίες, μετά φρονίμεψα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrStrangelove : 01-06-07 στις 21:15. Αιτία: κάτι μου ρθε
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:20, 01-06-07:

Οι γονείς μου είχαν μια συντηρητικά άνετη στάση σε σχέση με μένα και το σώμα τους.
Είχα δει και τους δύο γυμνούς σε ανύποπτες στιγμές επείδή τύχαινε εκείνη τη στιγμή να εισβάλω σαν σίφουνας στο μπάνιο ή στο δωμάτιό τους την ώρα που ντύνονταν. Ήταν άνετοι με το κορμί τους και αυτό πέρασε και σε μένα με έναν τρόπο πολύ φυσικό και ανάλφρο.
Αργότερα σπουδάζοντας φωτογραφία είχα την τύχη να φωτογραφίσω γυμνό αλλά και να ποζάρω για φίλο μου ζωγράφο όταν μάλιστα ήμουν έγκυος.
Το ίδιο κάνω κι εγώ τώρα με την κόρη μου. Δεν επιδιώκω να είμαι γυμνή μπροστά της, δεν επιδιώκω όμως και να κρυφτώ για να αλλάξω ρούχα π.χ.
EDIT: Προτιμώ να γνωρίσει το ανθρώπινο σώμα μέσα στην οικογένεια παρά αργότερα σε πορνοσελίδες και πορνοπεριοδικά χωρίς καμία γοητεία και τρυφερότητα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 01-06-07 στις 23:45.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 06:57, 02-06-07:

για πρωτη φορα...

δεν θυμαμε μαλλον την μαμα μου... μεχρι κ καποια ηλικεια εβλεπα τους γονεις μου...
μετα απο τα 12-14 επιδιωξα απο μονη μου να μην γινετε δεν μ'αρεσε
ουτε να με βλεπουν ουτε να τους βλεπω...
τον αδερφο μου με τον οποιο εχω 7 χρονια διαφορα...μεχρι τα 8-10 τον εβλεπα μετα ουτε εγω ουτε αυτος το θελαμε.... δεν το ειχαμε συζητησει ποτε...
απλα το νιωθαμε κ οι δυο...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 09:37, 02-06-07:

Η μαμά μου είναι πολύ ανοιχτή με το να κυκλοφορεί γυμνή, σε σημείο που με εκνευρίζει (και με εκνεύριζε μικρή). Τον μπαμπά μου τον έχω δει τυχαία και ντρεπόταν! Με την αδερφή μου από τα μωρουδιακά μας χρόνια βλέπουμε η μία την άλλη γυμνή.

Βασικά είμαι ανοιχτή στο να με δουν οι άλλοι, αλλά όχι τελείως τσίτσιδη. Το στήθος μου ας πούμε είναι το μόνιμο θέαμα των φιλενάδων, αλλά είμαι υστερική στο να μην δουν τα "απόκρυφα", προσπαθώ να το αποφύγω. Δεν με πειράζει να γίνει τυχαία, αλλά όχι να το επιδιώξω.

Η πρώτη φορά που είδα γυμνό αγόρι ήταν όταν ήμουν στις πρώτες τάξεις του δημοτικού με ένα αγόρι που τελειώνε το δημοτικό, γιο φίλων. Καθόμασταν στο δωμάτιό του και μου λέει "Θες νε δεις το πουλί μου"; Εγώ θυμάμαι δεν είπα τίποτα, επειδή από την μία ήθελα να το παίξω κυρία, από την άλλη είχα περιέργεια! Μου το έδειξε βέβαια και μου είχε φανεί πολύ παράξενο και άσχημο!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:43, 02-06-07:

Παράθεση από το θέμα Γυμνισμός - Topless

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Δεν ξέρω αν είμαι λάθος, ίσως παίζει ρόλο ο τρόπος που με μεγάλωσαν όμως στο μυαλό μου η γύμνια, το να δείξεις τα σεξουαλικά όργανα έχει σχέση με το σεξ.
Δεν συζητώ την πρόθεση, σίγουρα το να ντύνεσαι μπροστά στο παιδί σου δεν έχει τίποτα το σεξουαλικό αλλά δεν ξέρεις ποτέ πώς το βλέπει ένα παιδί. Αν καταλαβαίνει ποια ακριβώς είναι η πρόθεση…
…έχω μάθει να κρατώ το σώμα μου κρυμμένο από τα μάτια άλλων, γιατί είναι κάτι προσωπικό. Έχω μάθει (επομένως και θεωρώ σωστό) να είμαι γυμνή μόνο μπροστά στον άνθρωπο με τον οποίο κάνω σεξ. Όλοι υπόλοιποι πρέπει να απέχουν.

(και νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρη, αλλά θα το ψάξω, νομίζω λοιπόν ότι δημιουργούνται συμπλέγματα οταν τα παιδιά βλέπουν γυμνούς τους γονείς…)
Και το στόμα μας είναι ερωτικό όργανο αλλά δεν το κρύβουμε.

Σε άλλες χώρες δεν αφήνουν να φανεί ούτε ο αστράγαλος. Στη Λυβύη που έχω πάει μόνο ένα μάτι (ΕΝΑ!) αφήνουν έξω και στη θάλασσα μπαίνουν με τις μαντήλες τους!... Όπως επισης σε κάποιες φυλές της Αφρικής αν δεν κάνω λάθος, τα κορμιά είναι εντελώς εκτεθειμένα.
Το ντύσιμο είναι κι αυτό μια κοινωνική συνθήκη.
Έχει να κάνει με το κοινωνικό κατεστημένο της περιοχής που μεγαλώνουμε.

Το παιδί από μόνο του πιστεύω δεν κωδικοποιεί τη γύμνια του ως σεξουαλική παρόλο που ακόμα και ένα βρέφος αντδρά σωματικά σε κάθε είδους ερέθισμα (π.χ. η στυτική λειτουργία ένος αρσενικού βρέφους λειτουργεί παρόλο που φυσικά δεν είναι σεξουαλική ανταπόκριση από πλευράς του!!!) Το παιδί νιώθει άνετα με το γυμνό κορμί του, μέχρι εμείς να το διδάξουμε διαφορετικά.
Ό,τι βρεις σχετικά με πιθανά συμπλέγματα θα είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον, αν και όταν έψαχνα για το θέμα αυτό, κατάλαβα πως υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις από τους ειδικούς και πρέπει τελικά να διαλέξει κανείς αυτό που του ταιριάζει καλύτερα.

EDIT: Παρακαλούνται οι κύριοι Μοναχός και οι λοιποί γιατροί μας να προσέλθουν να πουν μια γνώμη και να μας διορθώσουν όπου σφάλουμε!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 11:55, 02-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Ό,τι βρεις σχετικά με πιθανά συμπλέγματα θα είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον, αν και όταν έψαχνα για το θέμα αυτό, κατάλαβα πως υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις από τους ειδικούς και πρέπει τελικά να διαλέξει κανείς αυτό που του ταιριάζει καλύτερα.
Αυτό ακριβώς... την θεωρία που θέλει τα παιδιά να μην βλέπουν γυμνό το σώμα των γονιών τους γιατί αντικρίζουν το τέλειο σώμα σε αντίθεση με το δικό τους και τους δημιουργεί προβλήματα την γνώρισα πέρυσι... Υπάρχει βέβαια και το ότι δεν υπάρχει πρόβλημα... Διαλέγεις και παίρνεις

Όσο για εμένα... έχω δει μικρότερη και τους δύο γονείς μου γυμνούς... Καλά την μαμά μου την βλέπω και τώρα.. το ίδιο και αυτή εμένα... Ουδέποτε αισθάνθηκα περίεργα... άσε που έμαθα ότι έτσι θα γίνω όταν μεγαλώσω και δεν φρίκαρα όταν άρχισε το στήθος μου να μεγαλώνει Γενικά η μαμά μου μου εξήγησε ότι μεγαλώνοντας το σώμα αλλάζει και θα γίνει σαν το δικό της... Επίσης είχε φροντίσει και με είχε ενημερώσει για την διαφορά άντρας- γυναίκα... Με τον αδερφό μου κάναμε μαζί μπάνιο γυμνά και δεν μου έκανε επίσης καμία εντύπωση οι διαφορές μας... τις είχα μάθει...τις είχα δει ποιο πριν...

Και γενικά είμαι άνετη με το γυμνό σώμα... Αλλάζω άνετα μπροστά σε φίλες μου, κάνω μπάνιο μπροστά τους και κάνουν μπροστά μου (βασικά με την κολλητή μου κλεινόμαστε και μαζί στην τουαλέτα αν θέλουμε να πούμε μερικά πράγματα και η άλλη δεν κρατιέται )... Ακόμα και σε μαγαζιά έχει τύχει να αλλάξω παραπάνω από μία φορά με άλλη - άγνωστη κοπέλα λόγω πολυκοσμίας και δεν με πείραξε καθόλου....

Το να με βλέπει άντρας βέβαια...εκεί αλλάζει λίγο... θέλω να με βλέπει γυμνή αυτός που θέλω... αλλά δεν έχω πρόβλημα να με βλέπει...μου αρέσει

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 21:19, 02-06-07:

Αν έχεις μάθει ο ίδιος απο τους γονείς σου, και έχεις μάθει και στο παιδί σου, οτι η γύμνια είναι "ντροπή" (δεν εννοώ κάτι κακό, απλά το γράφω συνοπτικά) έτσι θα είναι αδιανόητο για εσένα και το παιδί να δεχτείτε τον πατέρα στο σπίτι γυμνό ή την αδερφή. Όπως και για εμένα, δεν μπορώ να δεχτώ τη μητέρα μου να γυρίζει γυμνή ή τον πατέρα μου, που τον έχω συνηθίσει να μην περνάει απο μπροστά μας χωρίς παντελόνι. Δηλαδή ντρέπομαι να το σκέφτομαι γιατί το μυαλό μου, εφόσον έχω μεγαλώσει και μάθει έτσι, πάει στο σεξουαλικό. Για κάποιον μπορεί να είναι κάτι συνηθισμένο, όπως και το να γδύνεται/ντύνεται μπροστά σε φίλους/φίλες. Εγώ ούτε αυτό μπορώ να το κάνω και με ενοχλεί να γδύνεται η άλλη μπροστά μου.

Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε στις 01:40, 03-06-07:

Καλημέρα (...σπέρα) σε όλη την παρέα.
Πιστέυω πως, το θέμα του 'γυμνού' εύκολα ξεφεύγει προς την υποκρισία. Για παράδειγμα, αν ζητούσαμε από κάποιον να μας πει αυστηρά από ποιό σημείο και μετά, μια σκηνή στην τηλεόραση θεωρείται (κι όχι θεωρεί αυτός) ως 'τσοντα', η τυπική απάντηση θα ήταν τής μορφής "αν δείχνει τις γυναικείες θηλές, το σημείο G, ή το ανδρικό πέος". Όσο μεγάλο μέρος του στήθους κι αν προβληθεί, η σκηνή χαρακτηρίζεται "κατάλληλη". Μόλις κάτι αρχίσει να σκουράινει, ως διά μαγείας γίνεται 'προκλητική'.
Είναι κατανοητό πως η υπόθεση εκφυλίζεται σε Γεωμετρία - Επιπεδομετρία.
Το ανθρώπινο σώμα είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο. Μόνο κοινωνικές συμβάσεις και αξιώματα a priori μάς δημιουργούν τα κόμπλεξ. π.χ. Με ποιά λογική το ανδρικό στήθος μπορεί να φαίνεται δημόσια στις παραλίες ενώ το γυναικείο όχι; Μήπως είναι θέμα μεγέθους; Μήπως τελικά είναι καθαρή Γεωμετρία; Μήπως έχει πάρει διαστάσεις τυπολατρίας;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους