Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,102 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,192 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μάτια και συνέπειες φακών επαφής

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 21:06, 01-06-07:

Το ξέρω ότι υπάρχει ήδη θέμα για τους φακούς επαφής, ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω πρώτα εδώ και μετά αν θέλετε το κάνετε επικόλληση με το παλιό θέμα...

Κάποιο καιρό τώρα(θα πάρω τηλ το γιατρό την Δευτέρα)
έχω ευαισθησία στο ένα μου μάτι(φοράω και φακούς επαφής)
στην αρχή είχα έντονη φαγούρα στο γύρω γύρω δέρμα του ματιού και πάνω και κάτω....
αυτό έχει ελαττωθεί αρκετά πλέον....νόμιζα ότι ήταν καποια δερματοπάθεια...
αλλά πλέον έχω αρχίσει και ανησυχώ....
όποτε το τρίβω κοκκινίζει σχεδόν αμέσως...

Εχει πάθει κανείς σας κάτι παρόμοιο?
Αν ναι τι ήταν αυτό και σε τι αφορούσε?
Επίσης έχετε καμία ιδέα ή κανένα ξένο λινκ για το τι είναι η επεφυκητίδα από περιέργεια?(διότι δεν ξέρω τον ακριβή αγγλικό όρο...)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 21:09, 01-06-07:

Εγώ λέω να περιμένεις τη δευτέρα να πας στο γιατρό σου γιατί ότι και να σου πούμε εδώ δεν έχει νόημα!Γιατί όλοι έχουμε ασήμαντες αλλά και τραγικές ιστορίες να διηγηθούμε και δεν αξίζει τον κόπο να ανησυχεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 21:14, 01-06-07:

Nαι εδουάδ μου...το ξέρω αυτό...
αλλά νιώθω ότι θα με βοηθούσε και μία γνώμη παραπάνω!
εστω και για συζήτηση!

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 07:00, 02-06-07:

μια φιλη μου το ειχε...

ηταν επειδη κοιμοταν με τους φακους

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 22:25, 02-06-07:

Στα οφθαλμολογικα, καλυτερα να το δει καποιος , γιατι χωρις εικονα δε γινεται να σε συμβουλεψει. Πιθανοτατα να μολυνθηκες. Οι φακοι θελουν καλο καθαρισμα και τα χερια μας επισης, δεν ειναι δυσκολο να μολυνθουν. Και προσπαθησε να μη τους φορας παρα πολλες ωρες εκτος αν εχεις μονιμους.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους