Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,980 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Αγόρια] Τι κάνετε όταν δεν έχετε την αναμενόμενη ανταπόκριση από μια κοπέλα;

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 22:30, 16-01-11:

Αναφέρομαι σε άνδρες κυρίως.
Τι κάνετε, λοιπόν, όταν δε βλέπετε την αντίστοιχη ανταπόκριση από τη γυναίκα/κοπέλα για την οποία ενδιαφέρεστε;
1. Την αφήνετε να δει τι θέλει, να αναπνεύσει;
2. Την πιέζετε;
3. Την κάνετε να ζηλέψει με κάποιον τρόπο; Πχ ʽʼρίχνοντας ταʼʼ στην κολλητή της;
4. Άλλο; (Τι ακριβώς; )

Όσοι κάνετε το τρίτο από αυτά που ανέφερα τι θεωρείτε ότι θα επιτευχθεί με αυτή την τακτική;
Όσοι πάλι δεν την ακολουθείτε, ως τακτική την κρίνετε σωστή ή λάθος;

Επιχειρηματολογήστε αγοράκια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JimInFlames

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη JimInFlames
Ο JimInFlames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O JimInFlames έγραψε στις 22:42, 16-01-11:

ΠΙστεύω το πρώτο είναι το σωστό, το δεύτερο θα έκανα (!), και το τρίτο νομίζω δεν έχει αποτέλεσμα στα περισσότερα είδη χαρακτήρων! εκτός αν είναι you know what .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:58, 16-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Τι κάνετε, λοιπόν, όταν δε βλέπετε την αντίστοιχη ανταπόκριση από τη γυναίκα/κοπέλα για την οποία ενδιαφέρεστε;
Τι κάνεις όταν χάσεις το μετρό; Παίρνεις το επόμενο!
Αυτό και με τις διαπροσωπικές σχέσεις. Δόξα τους 12 θεούς, δεν έχουμε έλλειψη κοπέλων σ' αυτόν τον πλανήτη.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 23:02, 16-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Αυτό και με τις διαπροσωπικές σχέσεις. Δόξα τους 12 θεούς, δεν έχουμε έλλειψη κοπέλων σ' αυτόν τον πλανήτη.
Είναι μια λύση και αυτό όμως...τι κάνεις με τα αισθήματα;
Τα αγνοείς τελείως και πας παρακάτω; Είναι εύκολο;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:10, 16-01-11:

Είναι μια λύση και αυτό όμως...τι κάνεις με τα αισθήματα;
Τα αγνοείς τελείως και πας παρακάτω; Είναι εύκολο;
Ποια αισθήματα;

Να σου αντιστρέψω την ερώτηση: γιατί να αναπτύξεις αισθήματα για ένα άτομο που σε "ψήνει" και σου κάνει εν γένει την ζωή δύσκολη; Υποτίθεται ότι τα αισθήματα τα αναπτύσσεις επειδή περνάς καλά με ένα άτομο και άρα αξίζει, όχι επειδή σου μαυρίζει την ψυχή.

Όταν φτάσεις σε ένα σημείο που έχεις βάλει σε πρώτη προτεραιότητα τα δικά σου θέλω και τις δικές σου επιθυμίες. φυσικά και γίνεται να τραβήξεις ένα "Χ". Σε όποιοδήποτε state και αν είσαι με ένα άλλο άτομο, πρέπει ανά πάσα στιγμή να είσαι έτοιμος να το ξεκόψεις μέσα σε 42 λεπτά, γιατί οι διαπροσωπικές σχέσεις είναι αρκετά ρευστές.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 23:15, 16-01-11:

Εχμ, μιλάω για περιπτώσεις που θες τον άλλον και του το έχεις πει.
Σίγουρα μέσα στη σχέση αναπτύσσονται/γίνονται πιο έντονα κάποια αισθήματα όμως...πώς συνάπτεις μία σχέση;
Ξεκινάς από το μηδέν;

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:29, 16-01-11:

Σίγουρα μέσα στη σχέση αναπτύσσονται/γίνονται πιο έντονα κάποια αισθήματα όμως...πώς συνάπτεις μία σχέση;
Ξεκινάς από το μηδέν;
Από πού θα ξεκινήσεις; Από το -42; Απ' το μηδέν ξεκινάνε όλα. Από εκεί και πέρα αν σου μαυρίζει το άλλο άτομο την ψυχή και σέβεσαι τον εαυτό σου, φεύγεις, την κάνεις, κόβεις λάσπη. Πώς αλλιώς να το πω;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fanclubsandwich
Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O fanclubsandwich έγραψε στις 00:15, 17-01-11:

αυτό μου συνέβη προσφάτως αλλά έχουν περάσει μερόνυχτα και στον πίνακα ανακοινώσεων ακόμα να δείξει σε πόσα λεπτά έρχεται το επόμενο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:34, 17-01-11:

Από πού θα ξεκινήσεις; Από το -42; Απ' το μηδέν ξεκινάνε όλα. Από εκεί και πέρα αν σου μαυρίζει το άλλο άτομο την ψυχή και σέβεσαι τον εαυτό σου, φεύγεις, την κάνεις, κόβεις λάσπη. Πώς αλλιώς να το πω;
Νομίζω πως υπάρχει κάποια ασυνεννοησία μεταξύ σας.

Η κοπέλα δεν ρωτάει τι κάνεις αν είσαι σε κάποια σχέση και η άλλη σε παίζει, αλλά τι κάνεις αν γουστάρεις κάποια και δεν σε θέλει. Το ότι δεν σε θέλει δεν σημαίνει ντε και καλά ότι σε παίζει ή ότι σου φέρεται άθλια.

Και από το 0 ξεκινούν όλα, όμως για να κάνεις σχέση με κάποια προφανώς έχεις πάει στο 1. Εκτός αν για σένα είτε η Μ. είτε η Π. είναι το ίδιο, όποια λάχει όπως λάχει.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 01:18, 17-01-11:

2. Την πιέζετε;
3. Την κάνετε να ζηλέψει με κάποιον τρόπο; Πχ ʽʼρίχνοντας ταʼʼ στην κολλητή της;
4. Άλλο; (Τι ακριβώς; )

Όσοι κάνετε το τρίτο από αυτά που ανέφερα τι θεωρείτε ότι θα επιτευχθεί με αυτή την τακτική;

Ένα πράγμα κάνεις (ή μάλλον τρία). Πας σε ένα μπαρ πίνεις μια τεκίλα παγωμένη και μετά πας σε στριπτιτζάδικο.

Α! μετά πας στο έβερεστ για να φας ένα μπέρκερ και να σου περάσει η καούρα

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 01:22, 17-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Edmund
Ένα πράγμα κάνεις (ή μάλλον τρία). Πας σε ένα μπαρ πίνεις μια τεκίλα παγωμένη και μετά πας σε στριπτιτζάδικο.

Α! μετά πας στο έβερεστ για να φας ένα μπέρκερ και να σου περάσει η καούρα
Για πατσά πότε πας ακριβώς;

Εγώ πιστεύω πάντως ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Στη μία περίπτωση μπορεί μετά από ένα βράδυ να το έχεις ξεχάσει και στην άλλη να σου έχει μείνει απωθημένο. Καλό είναι πάντως κατ'εμέ να μην αφήνουμε καταστάσεις να χρονίζουνε... Δε βοηθά κανέναν αυτό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 01:28, 17-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Για πατσά πότε πας ακριβώς;

Εγώ πιστεύω πάντως ότι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Στη μία περίπτωση μπορεί μετά από ένα βράδυ να το έχεις ξεχάσει και στην άλλη να σου έχει μείνει απωθημένο. Καλό είναι πάντως κατ'εμέ να μην αφήνουμε καταστάσεις να χρονίζουνε... Δε βοηθά κανέναν αυτό.
Δεν μ αρέσει. Προτιμώ τις δυτικές αξίες του φαστ φουντ

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 685 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 20:17, 20-01-11:

της δινω ενα χαστουκι με τριανταφυλλο!
να συνελθει και να δει!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 07:10, 17-04-11:

Δυστυχώς, χωρίς να το θέλω, γίνομαι πιεστικός. Και αυτό δεν το κάνω μόνο με τις κοπέλες αλλά γενικά με τους ανθρώπους. Αποτέλεσμα να μην μου ξαναμιλάει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Incendioo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Incendioo
Ο Incendioo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Incendioo έγραψε στις 10:27, 17-04-11:

Εγώ προσωπικά θα την άφηνα να αναπνεύσει...!
Δεν μ' αρέσει να πιέζω τα πράγματα...και πιστεύω πως αν τα πιέσω δεν θα είναι σωστή η απόφαση του ατόμου...
Εγώ θα έχω κάνει την κίνηση μου...κι αν είμαι τυχερός, όλα καλά...αν όχι...δεν πειράζει..προσπάθησα...υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...

Παράθεση

ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ!
Ο ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ! έγραψε στις 10:56, 17-04-11:

Αμπε-μπα-μπλομ!

Παράθεση

Giorgos241

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giorgos241
Ο Giorgos241 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Giorgos241 Γεια σου κοσμε!Να μου ζησεις! :) έγραψε στις 18:05, 03-05-11:

Ξεκινάς από το μηδέν;
μα και φυσικα απο το μηδεν.
εγω ο χαζος...
εχω μια τετοια συνηθεια να πηγαινω να φλερταρω κοπελες που δεν ξερω καν.
Αυτο το κανω γιατι μου προσθερει μια ασφαλεια μεσα μου.
Και ειναι καταπληκτικο να μπορεσεις να γνωρισεις τον αλον απο την αρχη.
ειναι δυσκολο.
και δεν πετυχαινει για εμενα

αλλα εχει την πλακα του οπως και να το κανεις!

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 00:15, 04-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos241
μα και φυσικα απο το μηδεν.
εγω ο χαζος...
εχω μια τετοια συνηθεια να πηγαινω να φλερταρω κοπελες που δεν ξερω καν.
Αυτο το κανω γιατι μου προσθερει μια ασφαλεια μεσα μου.
Και ειναι καταπληκτικο να μπορεσεις να γνωρισεις τον αλον απο την αρχη.
ειναι δυσκολο.
και δεν πετυχαινει για εμενα

αλλα εχει την πλακα του οπως και να το κανεις!
Και γω έχω το ίδιο πρόβλημα...Με κοινές παρέες, δουλειά κλπ δύσκολα κάνω κάτι...Συνήθως μου κάθονται στα ΜΜΜ...

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 00:19, 04-05-11:

Στο μετρό σε λεωφορεία ή στον ηλεκτρικό; Έχει σημασία, νομίζω ότι αντικειμενικά πιο όμορφες γυναίκες συγκεντρώνει το μετρό.

Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 00:25, 04-05-11:

Για να επαωαφερω λιγο τη παρεα στο θεμα κατα τη γνωμη μου οταν δεν εχεισ την αναμενομενη ανταποκριση απο μια κοπελα της λες το προβλημα σου. Της λες οτι περιμενεις και θες περισσοτερα απο αυτην. Αν δεις βελτιωση τοτε μενεις. Αν οχι τοτε παμε γι'αλλα. Δεν αξιζει να μενεις με καποιον που δεν μπορει να σου δωσει αυτα που θες σε μια σχεση.

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lonely_Rider
Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 16:22, 13-06-11:

εγω προσωπικα κάνω τον σταυρό μου και ελπίζω η επόμενη να είναι πιο νορμάλ από την προηγούμενη... Μέχρι στιγμής δεν έχει συμβεί...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:23, 13-06-11:

επιμενω μεχρι να με διαολοστειλει..

ή να μου κάτσει..
(απο ότι καταλαβαινετε,,μονο το πρωτο μου εχει συμβει μεχρι τωρα..)

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 16:35, 13-06-11:

Απλώς δείχνω κατανόηση... Αν δεν με θέλει κάποια, δεν θα κάθομαι και να την παρακαλάω... Ό,τι κόλλημα και να χω φάει...

Παράθεση

Giorgos241

Νεοφερμένος

Ο Giorgos241 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Giorgos241 Γεια σου κοσμε!Να μου ζησεις! :) έγραψε στις 17:44, 15-06-11:

Και εγω εχω ενα τετοιο θεμα με μια κοπελα....
μου εχει κολλησει,απ οσο μου εχουν πει οι φιλοι μου απο πισμα,και δεν την αφηνω να φυγει
ξημεροβραδιαζομαστε μαζι η απο υπολογιστη η απο κινητο αλλα
απο κοντα δεν εχει τυχει να συναντηθουμε απο τοτε που τελειωσαν οι εξετασεις...

Τι θα μπορουσα να κανω!
Για να βοηθησουν οι κοπελες της παρεας!
ΚΑΙΓΟΜΑΙ!

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
επιμενω μεχρι να με διαολοστειλει..

ή να μου κάτσει..
(απο ότι καταλαβαινετε,,μονο το πρωτο μου εχει συμβει μεχρι τωρα..)
μου αρεσει το σκεπτικο σου φιλε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 15-06-11 στις 17:54. Αιτία: merge
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:48, 15-06-11:

μου εχει κολλησει,απ οσο μου εχουν πει οι φιλοι μου απο πισμα,και δεν την αφηνω να φυγει

Τι θα μπορουσα να κανω!
ΚΑΙΓΟΜΑΙ!
Αφού δεν έτυχε, φρόντισε να τύχει (aka κανονίστε να πάτε για καφέ).

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 17:48, 15-06-11:

Τι θα μπορουσα να κανω!
ΚΑΙΓΟΜΑΙ!

εγώ δεν σε βοηθάω , για να μάθεις να βάζεις μπιφτέκια ενώ πεινάω
άκαρδε

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:51, 15-06-11:

Τι θα μπορουσα να κανω!
ΚΑΙΓΟΜΑΙ!
Αν και δεν είμαι κοπέλα, έτσι για να χουμε να λέμε... Την περίπτωση να της ζητήσεις να βγείτε την έχεις σκεφτεί;;

Τώρα για το πείσμα δεν ξέρω... Αλλά αν ισχύει είναι λίγο βλακεία...

Παράθεση

Giorgos241

Νεοφερμένος

O Giorgos241 Γεια σου κοσμε!Να μου ζησεις! :) έγραψε στις 17:52, 15-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
εγώ δεν σε βοηθάω , για να μάθεις να βάζεις μπιφτέκια ενώ πεινάω
άκαρδε
Να πας να φας....αλλα μην νομιζεις!
στην ιδια μοιρα ειμαστε...

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Αν και δεν είμαι κοπέλα, έτσι για να χουμε να λέμε... Την περίπτωση να της ζητήσεις να βγείτε την έχεις σκεφτεί;;

Τώρα για το πείσμα δεν ξέρω... Αλλά αν ισχύει είναι λίγο βλακεία...
Το σκεφτηκα...αλλα δεν μπορω να πιστεψω την τυχη μου!
καθε φορα που της το ζηταω εχει κατι να κανει!
εγω την εχω ρωτησει βεβαια εαν εχει προβλημμα και εαν δεν θελει να βγει μαζι μου αλλα λεει οτι δεν ειναι αυτη η υποθεση και οτι απλα ειμαι πολυ ατυχος :/

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 15-06-11 στις 17:58. Αιτία: merge
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 18:00, 15-06-11:

εγω την εχω ρωτησει βεβαια εαν εχει προβλημμα και εαν δεν θελει να βγει μαζι μου αλλα λεει οτι δεν ειναι αυτη η υποθεση και οτι απλα ειμαι πολυ ατυχος :/
Άουτς...
Την ρώτησες κιόλας;; Αμάν ρε φίλε... Τι πας κάνεις; Δεν τα ρωτάμε αυτά...
Δηλαδή εσύ τι περίμενες να σου πει;; Ναι, δεν γουστάρω να βγω μαζί σου;;
Τέσπα, επειδή παίζει να είσαι όντως άτυχος, έχεις μία κίνηση που μπορείς να κάνεις...
Ρώτησέ την πότε μπορεί να πάτε για κανέναν καφέ... Κι άμα φας και τότε άκυρο...

Παράθεση

Giorgos241

Νεοφερμένος

O Giorgos241 Γεια σου κοσμε!Να μου ζησεις! :) έγραψε στις 18:10, 15-06-11:

Άουτς...
Την ρώτησες κιόλας;; Αμάν ρε φίλε... Τι πας κάνεις; Δεν τα ρωτάμε αυτά...
Δηλαδή εσύ τι περίμενες να σου πει;; Ναι, δεν γουστάρω να βγω μαζί σου;;
Τέσπα, επειδή παίζει να είσαι όντως άτυχος, έχεις μία κίνηση που μπορείς να κάνεις...
Ρώτησέ την πότε μπορεί να πάτε για κανέναν καφέ... Κι άμα φας και τότε άκυρο...

συγνωμη δεν ειμαι καλος στο παιχνιδι αυτο.
(κοπελες...noob here!)
πιο πολυ θα ηθελα να ειμαι εγω οκ με τον εαυτο μου και γι αυτο το ρωτησα αυτο.
Την Ρωτησα και αυτο πριν μερες και μου ειπε οτι εαν παω απο τα μερη της να την παρω ενα τηλεφωνο να ερθει να με βρει εαν εχω χρονο!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 18:38, 15-06-11:

Kάτσε ρε μεγάλε να συνεννοηθούμε λίγο...
Δεν είστε στο ίδιο μέρος;; Τι σχέση έχετε ως τώρα;;
Δοκίμασες να κάνεις αυτό που σου είπε;;(Δεν ήταν και η καλύτερη απάντηση, αλλά οκ)

Παράθεση

Giorgos241

Νεοφερμένος

O Giorgos241 Γεια σου κοσμε!Να μου ζησεις! :) έγραψε στις 18:40, 15-06-11:

Kάτσε ρε μεγάλε να συνεννοηθούμε λίγο...
Δεν είστε στο ίδιο μέρος;; Τι σχέση έχετε ως τώρα;;
Δοκίμασες να κάνεις αυτό που σου είπε;;(Δεν ήταν και η καλύτερη απάντηση, αλλά οκ)
Οκ!
Ας τα βαλουμε σε μια σειρα.
Η σχεση μας πιο πολυ ειναι φιλικη....μιλαμε και τα σχετικα
ποτε μου δεν δοκιμασα να κανω αυτο που μου ειπε γιατι μενει στο #$@^!^*

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 18:41, 15-06-11:

παιρνω 2 συσκευασιες ηρεμιστικα χαπια, παω στον 5ο οροφο και πηδαω κατω...αν δεν πιασουν αυτα υπαρχουν και κουζινομαχαιρα, 45αρια και καλαζνικοφ. σε ηπιωτερες περιπτωσεις παω σε ψυχολογο.

εχμ δεν ειμαι ιδιαιτερα κινητικος σε αυτον τον τομεα για να απαντησω. εχεις ακουσει "μια κοπελα αγαπησα, μια κοπελα πηρα" που λενε??....

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 18:49, 15-06-11:

Οκ!
Ας τα βαλουμε σε μια σειρα.
Η σχεση μας πιο πολυ ειναι φιλικη....μιλαμε και τα σχετικα
ποτε μου δεν δοκιμασα να κανω αυτο που μου ειπε γιατι μενει στο #$@^!^*
Και πώς την έβλεπες πριν;
Το #$@^!^* να υποθέσω ότι σημαίνει "στου διαόλου την μάνα" σε σχέση με σένα;;
Δες άμα ψήνεσαι και την θες πραγματικά, το κάνεις άνετα... Αν είναι όντως πείσμα, θα φανεί εδώ...

Αρχική Δημοσίευση από SICX
παιρνω 2 συσκευασιες ηρεμιστικα χαπια, παω στον 5ο οροφο και πηδαω κατω...αν δεν πιασουν αυτα υπαρχουν και κουζινομαχαιρα, 45αρια και καλαζνικοφ. σε ηπιωτερες περιπτωσεις παω σε ψυχολογο.

εχμ δεν ειμαι ιδιαιτερα κινητικος σε αυτον τον τομεα για να απαντησω. εχεις ακουσει "μια κοπελα αγαπησα, μια κοπελα πηρα" που λενε??....
Εσύ είσαι καλός ρε... Κι αποτελεσματικός...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:58, 17-06-11:

Κόψε επαφές. Δεν σε θέλει.

Ξανά, επειδή παίζει να το προσπέρασες: δεν σε θέλει. Κόψε τις επαφές μαζί της.

Εξηγούμαι: αυτό το "έχω κάτι να κάνω" δεν στέκει. Όταν λέει "έχω κάτι να κάνω" σημαίνει συνήθως, όταν δεν έχει όντως κάποια σοβαρή δουλειά, να βγει με τις φίλες της, τους φίλους της, το αγόρι της, τον γκόμενο, με κάποιον άλλον εκτός από εσένα! Δες το από την άποψη των αριθμών: η εβδομάδα έχει 168 ώρες. Μείον τον ύπνο, βγαίνουν 112 ώρες κάθε εβδομάδα. Εκατόν δώδεκα ώρες. Εάν ήθελε να βγει μαζί σου, θα έβρισκε ΜΙΑ έστω ώρα από αυτές τις 112 ώρες.

Με προσέχεις; Εάν ήθελε να βγει μαζί σου θα έβρισκε ΜΙΑ έστω ώρα από τις 112 ώρες. Αυτό το "δεν έχω χρόνο" είναι μια φτηνή δικαιολογία του κώλου. Δεν αξίζει την προσοχή σου, άσε την.

Επαναλαμβάνω, δεν σε θέλει, δέξου το. Μου αρκεί η πληροφορία του "έχει πολλά να κάνει". Μάζεψε όσο εγωισμό σου έχει απομείνει, πάρ' το απόφαση ότι τη συγκεκριμένη δεν μπορείς να την έχεις την δεδομένη περίοδο (τουλάχιστον) και συνέχισε την πορεία σου. Ναι, ξέρω, έχεις κολλήσει, σου είναι δύσκολο να ξεκολλήσεις και να το πάρεις απόφαση, αλλά αργά ή γρήγορα θα καταλήξεις εκεί. Γι' αυτό κάνε την χάρη στον εαυτό σου και παράτα την τώρα. Σε λίγο ή περισσότερο καιρό θα σου περάσει το κόλλημά σου.

Και γίνε λίγο πιο εγωιστής. Τον χρειάζεσαι τον εγωισμό - δυστυχώς - για να επιβιώσεις.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 22:30, 17-06-11:

Κόψε επαφές. Δεν σε θέλει.

Ξανά, επειδή παίζει να το προσπέρασες: δεν σε θέλει. Κόψε τις επαφές μαζί της.

Εξηγούμαι: αυτό το "έχω κάτι να κάνω" δεν στέκει. Όταν λέει "έχω κάτι να κάνω" σημαίνει συνήθως, όταν δεν έχει όντως κάποια σοβαρή δουλειά, να βγει με τις φίλες της, τους φίλους της, το αγόρι της, τον γκόμενο, με κάποιον άλλον εκτός από εσένα! Δες το από την άποψη των αριθμών: η εβδομάδα έχει 168 ώρες. Μείον τον ύπνο, βγαίνουν 112 ώρες κάθε εβδομάδα. Εκατόν δώδεκα ώρες. Εάν ήθελε να βγει μαζί σου, θα έβρισκε ΜΙΑ έστω ώρα από αυτές τις 112 ώρες.

Με προσέχεις; Εάν ήθελε να βγει μαζί σου θα έβρισκε ΜΙΑ έστω ώρα από τις 112 ώρες. Αυτό το "δεν έχω χρόνο" είναι μια φτηνή δικαιολογία του κώλου. Δεν αξίζει την προσοχή σου, άσε την.

Επαναλαμβάνω, δεν σε θέλει, δέξου το. Μου αρκεί η πληροφορία του "έχει πολλά να κάνει". Μάζεψε όσο εγωισμό σου έχει απομείνει, πάρ' το απόφαση ότι τη συγκεκριμένη δεν μπορείς να την έχεις την δεδομένη περίοδο (τουλάχιστον) και συνέχισε την πορεία σου. Ναι, ξέρω, έχεις κολλήσει, σου είναι δύσκολο να ξεκολλήσεις και να το πάρεις απόφαση, αλλά αργά ή γρήγορα θα καταλήξεις εκεί. Γι' αυτό κάνε την χάρη στον εαυτό σου και παράτα την τώρα. Σε λίγο ή περισσότερο καιρό θα σου περάσει το κόλλημά σου.

Και γίνε λίγο πιο εγωιστής. Τον χρειάζεσαι τον εγωισμό - δυστυχώς - για να επιβιώσεις.
Ναι μωρε...αυτοι οι κ@λ@εγωισμοι ...θρεφουν τις ανθρωπινες σχεσεις...!Συντηρηστε τους οσο μπορειτε....

Παράθεση

Anthony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anthony
Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 691 μηνύματα.

O Anthony έγραψε στις 23:14, 17-06-11:

μαζεύουν υλικό για το σπίτι

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 02:07, 19-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
Ναι μωρε...αυτοι οι κ@λ@εγωισμοι ...θρεφουν τις ανθρωπινες σχεσεις...!Συντηρηστε τους οσο μπορειτε....
Ο εγωισμός είναι η πιο παρεξηγημένη αρετή απ' όλες... Ειλικρινά εμάς που τον έχουμε μας σώζει... Όσο παράξενο κι αν ακούγεται... Σε σώζει από το να την πατάς και να πληγώνεσαι συνέχως...

Παράθεση

Έλεν Τσέρι

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Έλεν Τσέρι
H Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Έλεν Τσέρι The devil's shoe έγραψε στις 13:50, 19-06-11:

Ο επιμένων νικά. Και χωρίς να την πρήζεις, βγείτε μαζί, δείξε της τον καλό σου εαυτό, κόψε αντιδράσεις και δράσε κατάλληλα. Νομίζω ότι αν δεν έχει κάτι άλλο, θ' ασχοληθεί μαζί σου σοβαρά.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 20:35, 15-08-11:

πας στην επομενη

Παράθεση

solonas07 (Σόλων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη solonas07
Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 386 μηνύματα.

O solonas07 έγραψε στις 20:40, 15-08-11:

Εγώ συνήθως χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο, αλλα΄πού και πού πέφτω και από το μπαλκόνι...

Παράθεση

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 596 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 20:42, 15-08-11:

δεν ξερω, δεν μου εχει συμβει ποτε

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 20:45, 15-08-11:

Τρώω κουλουράκια κάτω από την πανσέληνο.
Αν δεν έχει πανσέληνο τρώω πρασοσέληνο.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mert

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mert
Ο Mert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Mert έγραψε στις 20:59, 15-08-11:

Χαλιέμαι λίγο στην αρχή αλλά εφόσον η κοπέλα δεν θέλει να γίνει κατι μεταξύ μας, δεν έχει νόημα να την πιέσω (εξάλλου δεν μου αρέσει να το κάνω ή να μου το κάνουν εμένα).
Άνθρωποι υπάρχουν πολλοί, αν δεν πάνε καλά τα πράγματα με έναν, υπάρχουν τόσοι άλλοι έκει έξω. Το ίδιο ισχύει (για μένα τουλάχιστον) και στις ερωτικές σχέσεις.

Παράθεση

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 596 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 21:06, 15-08-11:

εγω νομιζω οτι χειροτερο ειναι να ξερεις οτι σε θελει και να μην γινετε εξαιτιας αλλων παραγοντων παρα να μην σε θελει καθολου

στην πρωτη περιπτωση δεν θες να το αφησεις
στην δευτερη το ξεπερνας ανετα

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:19, 15-08-11:

Να σου αντιστρέψω την ερώτηση: γιατί να αναπτύξεις αισθήματα για ένα άτομο που σε "ψήνει" και σου κάνει εν γένει την ζωή δύσκολη;
Επειδή τα συναισθήματα δεν αναπτύσσεις αλλά αναπτύσσονται

Για να απαντήσω και επί του θέματος
-Τι κάνετε όταν δεν έχετε την αναμενόμενη ανταπόκριση από μια κοπέλα;
-Τις εξηγώ πόσο λάθος κάνει! Χο

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 22:34, 15-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Έλεν Τσέρι
Ο επιμένων νικά. Και χωρίς να την πρήζεις, βγείτε μαζί, δείξε της τον καλό σου εαυτό, κόψε αντιδράσεις και δράσε κατάλληλα. Νομίζω ότι αν δεν έχει κάτι άλλο, θ' ασχοληθεί μαζί σου σοβαρά.
Και θα κάτσω να ασχοληθώ με κάποια που θα μου δώσει σημασία επειδή δεν έχει κάτι άλλο?
xa0ax0xa0ax0ax
Χάρη της έκανα που έριξα το βλέμμα μου πάνω της..
On topic: Θα έχω ήδη ερωτευτεί την επόμενη..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΟΡΩΝΕΥΣ
Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 01:57, 12-09-11:

2. Την πιέζετε;
4. Άλλο; (Τι ακριβώς; )

αναλογα . 1) αν υπαρχει καψουρα τοτε κλαψτα χαραλαμπε οτι χειροτερο ειναι να κανεις θα το κανεις . στην συγκεκριμενη περιπτωση επειδη παντα τα εκανα μανταρα παντα μιλουσα σε ενα φιλο μου . του ελεγα τι παιζει και παντα το καθαρο μυαλο σκεφτεται καλυτερα .

2) αν δεν παιζει καψουρα και απλα σου αρεσει μια και δεν ανταποκριθει τοτε πας στην επομενη και πας στην επομενη στο καπακι . απλα τα πραγματα . και αν δεν σου ανταποκριθει καμια το επομενο πσκ ερχεται ανανεωνεσαι για την επομενη φορα που θα βγεις

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 02:01, 12-09-11:

1) γουσταρω μια κοπελια
2)ψαχνω θαρρος να της μιλησω
3)(σπανια) της μιλαω
4)τρωω μια μεγαλη χυλοπιτα
5) καταληγω ρακος με ενα μπουκαλι τεκιλα

η ιστορια της ζωης μου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 13:02, 12-09-11:

BB της!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους