Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,213 μηνύματα σε 74,659 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της συντρόφου σας;

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 01:07, 22-01-11:

Βρίσκεστε σε μία σχέση και το έτερον σας ήμισυ είχε προηγουμένως μία σχέση που πλέον έχει τελειώσει.

Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της;
Θέλω και αιτιολόγηση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:30, 22-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Λολ;

Όπως υποδηλώνει και το όνομα, το "πρώην" είναι παρελθοντικό. Εάν ήθελε να ήταν με τον πρώην της ... θα ήταν με εκείνον κι όχι με μένα, so why be jealous? Besides, αν θέλει τόσο πολύ να είναι με εκείνον, με την ευχή μου. Εγώ συνεχίζω παρακάτω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 14:57, 22-01-11:

Βρίσκεστε σε μία σχέση και το έτερον σας ήμισυ είχε προηγουμένως μία σχέση που πλέον έχει τελειώσει.

Θέλω και αιτιολόγηση.
Ζηλεύω υπερβολικά.....ειδικά όταν μου αναφέρει καμιά φορά όταν το ζητάω λεπτομερειες για διάφορα θέματα λιώνω

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 20:26, 22-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Λολ;

Όπως υποδηλώνει και το όνομα, το "πρώην" είναι παρελθοντικό. Εάν ήθελε να ήταν με τον πρώην της ... θα ήταν με εκείνον κι όχι με μένα, so why be jealous? Besides, αν θέλει τόσο πολύ να είναι με εκείνον, με την ευχή μου. Εγώ συνεχίζω παρακάτω.
Well, τώρα με κάνεις και νιώθω σαν να ζω σε δύο κόσμους. Στον κόσμο του internet και στον κόσμο τον πραγματικό!
Έτυχε και βρέθηκα σε μία τέτοια κατάσταση μιας φίλης μου και για αυτό το ανέφερα.
Ένας λόγος για να ζηλέψεις μπορεί να είναι τα έντονα αισθήματα που ένιωθε ο σύντροφός σου.
Ξέρεις, μια σχέση μπορεί να τελειώσει χωρίς να το θέλεις εσύ.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 20:31, 22-01-11:

Θέλω και αιτιολόγηση.
Ναι,μεχρι πριν λιγο καιρο τρελα,τρελα ομως
Επειδη εχει διατηρησει καλες σχεσεις,ζηλευα
Μετα μεσολαβησε κατι που με ταρακουνησε και μπηκα στη θεση μου
Μεχρι το επομενο κρουσμα
Οχι εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να σταθω κιουρια,στο υψος μου

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,299 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 20:40, 22-01-11:

Εγώ έχω μάθει ένα πράγμα: μην κάνεις ερωτήσεις των οποίων οι απαντήσεις θα σε στεναχωρήσουν και δεν αποσκοπούν πουθενά.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 20:48, 22-01-11:

Lol, δηλαδή τα άλλα ερωτικά θέματα αποσκοπούν κάπου; Πχ πότε έδωσες το πρώτο σου φιλί;
Μάλιστα, μάλιστα.

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 20:58, 22-01-11:

theodora νομίζω πως η Χιμέλα αναφερόταν σε ερωτήσεις στον σύντροφό σου.

Όχι δεν ζηλεύω, δεν έχει νόημα πιστεύω, άδικα θα στενοχωριόμουν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,299 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:19, 22-01-11:

Καλέ κοριτσάκι, εννοείται πως εννοούσα στο σύντροφό μου. Γιατί να ρωτήσω κάτι του οποίου η απάντηση θα με στεναχωρήσει;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 01:03, 23-01-11:

Αν έχει περάσει καιρός που είμαστε μαζί (δλδ τουλάχιστον τρεις μήνες) και νιώθω πως ακόμα θα προτιμούσε να ήταν με εκείνη (αλλά δεν είναι γιατί εκείνη δεν τον θέλει) ή δεν με έχει ερωτευτεί ακόμα τόσο όσο εκείνη, οπότε πέφτω συνέχεια στην σύγκριση και χάνω, τότε απλώς θα τον αφήσω. Το να ζηλέψω δεν έχει νόημα.

Πάντως για όσες ζηλεύουν γενικά κάθε πρώην, υπάρχει λύση. Να είστε η πρώτη του σχέση απλώς!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 08:38, 23-01-11:

Θέλω και αιτιολόγηση.

Πολυ απλη ερωτηση για ενα θεμα με τοσες πτυχες... Εξαρτατε απο πολους παραγωντες.... Εξαρτατε απο το ποσα ξερεις για την προηγουμενη σχεση, και εαν ξερεις τι ειδους σχεση ητανε αυτη, πως τελιωσε, γιατι τελιωσε, ποση διαρκεια ειχε, πια η σχεση μεταξυ τους τωρα και αλλα πολλα...!

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 09:36, 23-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Πάντως για όσες ζηλεύουν γενικά κάθε πρώην, υπάρχει λύση. Να είστε η πρώτη του σχέση απλώς!
Βέβαια σε αυτή την περίπτωση έχεις την ανησυχία "πότε θα με παρατήσει γιατί θα θέλει να αποκομίσει κι άλλες εμπειρίες"

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 09:55, 23-01-11:

δεν ξερω τον ορισμο της ζηλειας ακριβως, ποιο πολυ εγω το βλεπω ανταγωνιστικα το θεμα ισως λογω ζωδιου ως λιονταρινα δεν θελω στην δικη μου περιοχη να γυρνοβολανε αλλα θηλυκα
μετα απο κατι συζητησεις που ειχα με φιλους ολοι ειχαν πει οτι αν καποιος και εγω μεσα ειχαμε αισθηματα για καποιον δυνατα και τον θελαμε πραγματικα θα αντιδρουσαμε ασχημα αλλα παντα με επιπεδο

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:11, 23-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εγώ έχω μάθει ένα πράγμα: μην κάνεις ερωτήσεις των οποίων οι απαντήσεις θα σε στεναχωρήσουν και δεν αποσκοπούν πουθενά.
Συμφωνώ! Αν και δεν είναι πάντα εύκολο να συγκρατείς την..περιέργεια? Ζήλεια? δεν ξέρω πώς να το πω...

Έχω υπάρξει πολύ ζηλιάρα (εκνευριστική θα έλεγα(!)), αλλά επειδή όλα εδώ πληρώνονται () συνειδητοποίησα πόσο ανούσιο (if not "επικίνδυνο" για τη σχέση μου) ήταν όταν βρέθηκα στην ανάποδη θέση, να περνάω εγώ ανάκριση τρίτου βαθμού για προηγούμενη σχέση μου.

Επίσης...Παίζει ρόλο και ο χρόνος. Αν είμαστε πχ. 2 μήνες μαζί τότε δεν ξέρω, μάλλον δεν είναι τόσο εύκολο να ...συγκρατηθείς.. Αν είμαστε μαζί πχ. 4 χρόνια, well, πώς είναι δυνατόν πλέον να ζηλεύω?

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 11:47, 23-01-11:

εγω προσωπικα για να ζηλεψω πρεπει να μου δωσει δικαιωμα ο αλλος ή αφορμη. ειτε αυτος ειναι ο συντροφος μου που για μενα ειναι το πιο σημαντικο ειτε να δω την αλλη να κανει γυρνοβολιες με διαφορους τροπους. αλλιως ποσως με ενδιαφερει.

ενα πραγμα φυσικα προσεξα οτι με απασχολει. ο τροπος που χειριστηκε ο συντροφος μου τις προηγουμενες του σχεσεις και την συμπεριφορα του. δεν ξερω γιατι αλλα με προβληματιζει το παρελθον στην ' ουσια ' του οχι στην υπαρξη καθαυτη των πρωην.

Παράθεση

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fanclubsandwich
Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O fanclubsandwich έγραψε στις 14:12, 23-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Πολυ απλη ερωτηση για ενα θεμα με τοσες πτυχες... Εξαρτατε απο πολους παραγωντες.... Εξαρτατε απο το ποσα ξερεις για την προηγουμενη σχεση, και εαν ξερεις τι ειδους σχεση ητανε αυτη, πως τελιωσε, γιατι τελιωσε, ποση διαρκεια ειχε, πια η σχεση μεταξυ τους τωρα και αλλα πολλα...!
ε χμ , μπορεί ο καθένας να προσδιορίσει τους παράγοντες για την περίπτωση του - νομίζω ότι βαριέσαι να απαντήσεις
οντόπικ :

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
εγω προσωπικα για να ζηλεψω πρεπει να μου δωσει δικαιωμα ο αλλος ή αφορμη
δηλαδή εγώ σου δίνω δικαιώματα ;

πιο οντόπικ :
φυσικά και τον ζηλεύω , έχει γλιτώσει από όσες σκοτούρες τραβάω εγώ

Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rina45
H rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rina45 click!! έγραψε στις 21:20, 24-01-11:

δεν θα το λεγα ζήλια!! πάντως την έχεις στην "μπούκα"!! δεν θέλουμε να ακούσουμε τιποτα γιαυτήν την κοντή ,ηλίθια, αστοιχείωτη,το μπάζο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Bubble. (Ναταλία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bubble.
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Bubble. έγραψε στις 00:27, 17-02-11:

Εγώ αρχικά ζηλευα...
Φοβόμουν μήπως του αρέσει ακόμα...
Αλλά τώρα που περασε καιρός δε με νοιάζει..
Άλλωστε δεν επέλεξε να είναι μαζί της αλλά μαζί μου..
Νομίζω οτι αυτό πρεπει να σκεφτόμαστε όλες για να περιορίσουμε τη ζήλια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:53, 17-02-11:

Μόνο την πρωήν μωρέ; Όλες.
Παλιά τσίτωνα πανεύκολα ακόμα και ονόματα να άκουγα. Σύγκρινα συνέχεια τον εαυτό μου με άλλες, είτε πρώην είτε άλλες που του την έπεφταν μόνο, και μάντεψε; πάντα ένιωθα κατώτερη και ότι η άλλη έχει πιο πολλά από μένα, και γενικά είχα απίστευτη ανασφάλεια και φοβόμουν μήπως δε του αρέσω αρκετά και ότι είναι μαζί μου από οίκτο( ο οποίος δεν ήξερα καν από πού είχε προκύψει ), και τέτοιες άλλες βλακείες.
Σε γενικές γραμμές πάντως, πιστεύω ότι είναι θέμα αυτοπεποίθησης και επιβεβαίωσης. Aν δεν τα έχεις, θα ζηλέψεις χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος, χωρίς να σου δίνει καν δικαιώματα.
Βέβαια τώρα μετά από καιρό δε είμαι τόσο ζηλιάρα, και δε το δείχνω τόσο έντονα γιατί έχω αλλάξει και εγώ γενικά σα χαρακτήρας, και ούτε έχει τύχει να ξαναμιλήσουμε για τέτοια θέματα, οπότε αντέχω περισσότερο.
Τώρα που με σκέφτομαι δεν αντέχομαι ρε φίλε, ίσως να έχουν και δίκιο όταν με λένε υστερική.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 18:08, 17-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Παλιά τσίτωνα πανεύκολα ακόμα και ονόματα να άκουγα. Σύγκρινα συνέχεια τον εαυτό μου με άλλες, είτε πρώην είτε άλλες που του την έπεφταν μόνο, και μάντεψε; πάντα ένιωθα κατώτερη και ότι η άλλη έχει πιο πολλά από μένα, και γενικά είχα απίστευτη ανασφάλεια και φοβόμουν μήπως δε του αρέσω αρκετά και ότι είναι μαζί μου από οίκτο( ο οποίος δεν ήξερα καν από πού είχε προκύψει ), και τέτοιες άλλες βλακείες.
Σε γενικές γραμμές πάντως, πιστεύω ότι είναι θέμα αυτοπεποίθησης και επιβεβαίωσης. Aν δεν τα έχεις, θα ζηλέψεις χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος, χωρίς να σου δίνει καν δικαιώματα.
Βέβαια τώρα μετά από καιρό δε είμαι τόσο ζηλιάρα, και δε το δείχνω τόσο έντονα γιατί έχω αλλάξει και εγώ γενικά σα χαρακτήρας, και ούτε έχει τύχει να ξαναμιλήσουμε για τέτοια θέματα, οπότε αντέχω περισσότερο.
Τώρα που με σκέφτομαι δεν αντέχομαι ρε φίλε, ίσως να έχουν και δίκιο όταν με λένε υστερική.
χαχαχα θεα,το προτυπο μου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eleni_ant

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eleni_ant
H eleni_ant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H eleni_ant έγραψε στις 13:46, 18-02-11:

Όλες οι γυναίκες έχουν μια ζήλια μέσα τους, είτε τη δείχνουν είτε όχι.. Δεν είναι τυχαίο που όταν ένα ζευγάρι πάει για ποτό η κοπέλα πρώτα ελέγχει όλες τις γυναίκες και σκέφτεται ποια από αυτές είναι καλύτερη από εκείνη για να διαλέξει τραπέζι που να μην έχει καμία επαφή με αυτήν. Αυτό είναι στοιχείο μπορώ να πω τον γυναικών. Όποιες είναι καλά με τον εαυτό τους δεν το έχουν τόσο στο μπροστά μέρος του μυαλού τους, όσες όμως δεν νιώθουν καλά με τον εαυτό τους σίγουρα ξοδεύουν ώρες για να συγκρίνουν κοπέλες με τον εαυτό τους. Συγκεκριμένα τώρα ζηλεύω ΤΗΝ πρώην ,γιατί είναι μια μεγάλη ιστορία και σίγουρα δεν έφταιξα εγώ σ'αυτό. Γι'αυτό boys μη μιλάτε μπροστά μας για πρώην. "Ααα! και με την Καίτη είχα έρθει εδώ" ή "αυτό το άρωμα σου θυμίζει την κολόνια της Μαρίας. " Όταν το κάνουμε εμείς αυτό, το κάνουμε μόνο και μόνο για να σας αφυπνίσουμε και να σας δείξουμε ότι μας αρέσει η ζήλια (σαφώς όχι η υπερβολική) .

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:12, 18-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από eleni_ant
Δεν είναι τυχαίο που όταν ένα ζευγάρι πάει για ποτό η κοπέλα πρώτα ελέγχει όλες τις γυναίκες και σκέφτεται ποια από αυτές είναι καλύτερη από εκείνη για να διαλέξει τραπέζι που να μην έχει καμία επαφή με αυτήν. .
Ένας άντρας που σε κάνει να σκέφτεσαι έτσι και να φοβάσαι συνεχώς δεν είναι κάποιος που θα ήθελα να είμαι μαζί του πάντως.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 12:13, 19-02-11:

Ζηλια χα χα σιγα μην ζηλεψω τι να ζηλεψω παιδι μου την ειδες πως ειναι?Ψηλη αχαρη δυο μετρα ποδι καμηλα σκετη!!!!!!! και κατι δακτυλα πως κυκλοφορει το καλοκαιρι με πεδιλο απα πα χαλια.
Γιατι το ντυσιμο πολυ κιτσ πολυ δευτερο αμα δεν το εχεις παιδι μου τι να πεις απο τα μεταξωτα περασε και δεν ακουμπησε λεμε.
Ασε που δεν μπορει να αρθρωσει λεξη χαζη παιδι μου ακατοικητος ο τριτος οροφος αυτη θελει φορητο οτοκιου για να μιλησει χαλια χαλια κριμα το παληκαρι κριμα πολυ στεναχωρηθηκα που τον ειδα μαζι της αλλα .... ας προσεχε ας ειχε ματια τι να πεις εγω δεν ασχολουμαι καθολου ακου ζηλια σιγα μην ζηλεψω............................................................................

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:48, 21-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από eleni_ant
Όλες οι γυναίκες έχουν μια ζήλια μέσα τους, είτε τη δείχνουν είτε όχι.. Δεν είναι τυχαίο που όταν ένα ζευγάρι πάει για ποτό η κοπέλα πρώτα ελέγχει όλες τις γυναίκες και σκέφτεται ποια από αυτές είναι καλύτερη από εκείνη για να διαλέξει τραπέζι που να μην έχει καμία επαφή με αυτήν. Αυτό είναι στοιχείο μπορώ να πω τον γυναικών.
Eγώ λέω να καθόμαστε απέναντί τους (βλέπε ανάλογο τόπικ "δίπλα-δίπλα ή απέναντι") να τους φοράμε και παρωπίδες σαν κι αυτές που φοράνε στ΄άλογα, για να κοιτούν μόνο ευθεία δηλαδή εμάς!
Σε αυτή την περίπτωση αν περάσει μια ωραία γκόμενα πίσω μας και βρεθεί στο οπτικό του πεδίο θα την κοιτάξει για 2 δευτερόλεπτα, αλλά πρέπει να έχουμε τα μάτια μας δεκατέσσερα κι εκείνη ακριβώς τη στιγμή να χύσουμε το ποτό μας για να του αποσπάσουμε την προσοχή.

Χμμ καλύτερα τελικά είναι να καθόμαστε δίπλα - δίπλα (βλέπε ανάλογο τόπικ "δίπλα-δίπλα ή απέναντι") και να τον υποχρεώνουμε να κοιτάζει συνεχώς εμάς. Ο στόχος θα επιτευχθεί καλύτερα αν του φορέσουμε και χαλινάρι σαν κι αυτά που φοράνε στα άλογα για να καθορίζουμε εμείς προς ποια κατευθυνση θα κοιτάζει.

Και για να απαντήσω και στην ερώτηση του θέματος... όχι δεν την/τις ζηλεύω.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 15:12, 21-02-11:

εγω λεω να μας αλησοδενετε στη καρεκλα και να μας δωσετε εναν σωληνα για νας κοιταμε απο κει μεσα, για να μην βλεπουμε πουθενα αλλου

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 15:07, 22-02-11:

Θέλω και αιτιολόγηση.
Νομίζω οτι αυτό έχει να κάνει με τον σύντροφό μου και με το πώς αναφέρεται σε κάποια πρώην του. Μου έχει συμβεί να κάνω συητήσεις για δικούς μου και δικιές του πρώην και να μη νιώσω την παραμικρή ζήλεια. Αλλά σε άλλες περιπτώσεις (με άλλους συντρόφους) έχω ζηλέψει παρ'όλο που δεν έγινε εκτενής αναφορά πάνω στην πρώην. Πιό πολύ το αφήνω στη διαίσθησή μου. Έτσι καταλαβαίνω αν ο άλλος έχει μείνει πίσω ή απλά κάνει μια κουβέντα. Ας μην ξεχνάμε οτι όσο πιο εύκολα αναφέρεται κανείς σε ένα πρόσωπο του παρελθόντος, τόσο περισσότερο τον/την έχει ξεχάσει και απομυθοποιήσει.

Παράθεση

Goseithor (Νότα στο Διάστημα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Goseithor
Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 217 μηνύματα.

O Goseithor να πιάνω αστέρια στο βυθό της μουσικής σ έγραψε στις 02:29, 27-02-11:

όχι δεν ζηλευουμε ποιος τα λέει αυτά

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 03:09, 27-02-11:

απαπαπαπαπαππα αν ειναι δυνατον!!!!!!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 18:39, 27-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
εγώ είμαι ακόμη στο στάδιο με τα ονόματα

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 21:12, 27-02-11:

Μα όταν είσαι ερωτευμένος δεν είναι λογικό να ζηλεύεις? Ο έρωτας είναι εγωιστικό συναίσθημα..

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 21:15, 27-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Μα όταν είσαι ερωτευμένος δεν είναι λογικό να ζηλεύεις? Ο έρωτας είναι εγωιστικό συναίσθημα..
αυτό δεν το λένε οι ερωτευμένοι , το λένε οι εγωιστές

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 22:00, 27-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από katalinos
αυτό δεν το λένε οι ερωτευμένοι , το λένε οι εγωιστές
Kαι όμως, πέρα του ότι το πιστεύω αν και γενικά δεν είμαι εγωίστρια, το έχω διαβάσει σε έρευνα από καθηγητές πανεπιστημίων! Τώρα αν και αυτοί ήταν εγωιστές, δεν ξέρω τι να σου πω!!

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 22:12, 27-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Kαι όμως, πέρα του ότι το πιστεύω αν και γενικά δεν είμαι εγωίστρια, το έχω διαβάσει σε έρευνα από καθηγητές πανεπιστημίων! Τώρα αν και αυτοί ήταν εγωιστές, δεν ξέρω τι να σου πω!!

κοίτα στην βιβλιογραφία

αν έχουν πάνω-πάνω τα βιβλία τους , είναι

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vassonoff
H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 23:35, 29-03-11:

Μπαααα...οχι ιδιαιτερα...Βασικα αναλογα με τις σχεσεις που εχουν και εαν το εχουν ξεπερασει...Αλλα γενικα οχι...

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 08:51, 30-03-11:

Ο φόβος δεν είναι στις πρώην, είναι στις επόμενες

Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 11:35, 30-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Ο φόβος δεν είναι στις πρώην, είναι στις επόμενες
θα συμφωνησω....

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 11:55, 30-03-11:

Αφιερωμένο girls!!!

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:30, 30-03-11:

Χαχαχαχαχα κι εμενα αυτό μου ήρθε στο μυαλό!!!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 12:37, 30-03-11:

Όλες εκτός από εμάς τις ίδιες.

Και για να είμαι και on:
Πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να ζηλεύει, πάντα έχω το φόβο ότι δεν τις ξεπέρασε.
(Ηλιθιότητα, ξέρω)

Παράθεση

Liniii

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Liniii
H Liniii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Liniii έγραψε στις 15:16, 21-04-11:

Ζηλεύω τρελά....δεν αντέχω να ακούω γι'αυτήν....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 21-04-11 στις 15:24. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 19:49, 21-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Liniii
Ζηλεύω τρελά....δεν αντέχω να ακούω γι'αυτήν....
μια απ τα ίδια....

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 19:57, 21-04-11:

όχι δε ζηλεύω γιατί είμαι ανώτερο άτομο

(θα τη ξεμαλλιάσω τη χαζή!!!!!!!!!!! )

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 20:25, 21-04-11:

Δεν νομιζω να ζηλεψα
Βασικα απο την αρχη της σχεσης υπηρξε ο εξης διαλογος:
Αυτος-Ζηλευεις καθολου?
Εγω-Οχι.εσυ?
Αυτος-Ουτε εγω! (και μετα ακολοθησε κατι του ειδους "επιτελους,ωραια"δεν θυμαμαι ακριβως.)
Και καθως το ειπε αυτο,τσουυυυπ εμφανιζεται μια κοπελα που ηξερε απο την πολη του και εμπενε στο ιδιο λεωφορειο.Αλλα πραγματικα δεν με πειραξε καθολου.
Βεβαια το ολο με προβληματισε αργοτερα.Το οτι δεν ζηλευα σημαινε για εμενα τουλαχιστον οτι τον ειχα εμπιστοσυνη και δεν φοβομουν πως θα με αφηνε για καποια αλλη..Ποτε ομως δεν προλαβα να τον ρωτησω γιατι αυτος δεν ζηλευε.Η αληθεια ειναι πως θα με ενδιεφερε πολυ.
Αφου χωρισαμε υστερα απο 4μηνο νομιζω πως εμφανιστηκε ενα ειδος ζηλιας ή εστω οργης οταν προχωρησε σε αλλη σχεση.Ο λογος εδω οφειλεται στο γεγονος ομως, οτι δυο εβδομαδες πριν την νεα σχεση μου ειχε μηλισει για "ανοιχτους λογαριασμους" Χωρισε τελικα και με αυτην την κοπελα και ξαναεπεστρεψε ζητωντας μου να βρεθουμε.Εγω ομως απαγοητευμενη ηδη απο την συμπεριφορα του τον ειχα ακυρωσει 3 φορες..Δηλαδη καθε φορα που μου ζητουσε να βρεθουμε του ελεγα πως ειχα κανονισει κατι αλλο.
Δεκα μερες πριν μου ξαναειπε πως περιμενει και πως πιστευει οτι το καλοκαιρι 8α ειμαιστε μαζι κτλ..Εγω με το σχολειο μου πηγα εφταημερη και οταν γυρισα ειχα αναιβασει φωτογραφιες απο αυτην,στο fb μουΣυνεβη ομως κατι που με συνταραξε μπορω να πω.Δηλαδη δεν μπορουσα να το εξηγησω.Με διεγραψε απο τους φιλους του αφου προηγουμενως πατησει "λαικ"σε κατι φωτο μου.Βασικα δεν ξερω αν ηταν αισθημα ζηλιας γιατι ετυχε στην εκδρομη να μου την πεσει ενας bassistas απο metal συγκροτημα σχετικα φημισμενο και δεχομουν σχολια σχετικα με αυτο στο προφιλ μου.Δεν ξερω τι να φανταστω..Αυτος ειναι και ο λογος που το μοιραζομαι μαζι σας..Εσεις πως θα το ερμηνευατε?Ζηλια?

Παράθεση

darkelf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη darkelf
H darkelf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H darkelf ημουν η ερημος.. εισαι το νησι μου... έγραψε στις 19:44, 22-04-11:

Ναι, ζηλεύω τρομερά και υποφέρω, όχι γιατί δεν του έχω εμπιστοσύνη, αλλά γιατί ξέρω πως τον θέλουν κι άλλες....

Μακάρι να μπορούσα να την βγάλω από μέσα μου....

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 19:52, 22-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από darkelf
Ναι, ζηλεύω τρομερά και υποφέρω, όχι γιατί δεν του έχω εμπιστοσύνη, αλλά γιατί ξέρω πως τον θέλουν κι άλλες....
Το ιδιο δεν ειναι? Φοβασαι οτι επειδη τον θελουν και αλλες μπορει να του την πεσουν και να γινει κατι

Παράθεση

Jo_ (Elizabeth Blackburn)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jo_
H Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Jo_ έγραψε στις 13:57, 29-04-11:

Δεν προδίδει έλλειψη εμπιστοσύνης η ζήλια σε μια σχέση;;

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 19:22, 29-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Jo_
Δεν προδίδει έλλειψη εμπιστοσύνης η ζήλια σε μια σχέση;;
Αυτο πιστευω..

Παράθεση

Kat_Kat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kat_Kat
H Kat_Kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Kat_Kat έγραψε στις 04:25, 01-05-13:

Καλησπέρα..
Είμαι πολύ καινούρια εδώ, πιο καινούρια δεν γίνεται δηλαδή γράφτηκα πρίν 5'.
Πρώτα να πω πώς βρέθηκα εδώ. Έγρφα τυχαία στην αναζήτηση Google λέξεις απο πρ΄γματ που με απασχολούν και βρήκα τυχαία την σελίδα αυτή με το συγκεκριμένο θέμα.

Έπειτα, να εξηγήσω το θέμα μου. Δεν ξέρω αν απλά έχω κολλήσει και σκέφτομαι χαζομάρες ή μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο αλλά διαβάστε και μου λέτε..Εδώ και 6 μήνες είμαι με έναν άντρα 29 ετών, έχουμε 5 χρόνια διαφορά με εμένα να είμαι η μικρότερη της σχέσης. Εκείνος σοβαρή σχέση είχε μόνο μία όταν ήταν 24 χρονών. Είναι λίγο κοντούλης και τον σνομπάρουν αρκετοί και αρκετές και ίσως αυτός να είναι ο λόγος που δεν είχε σοβαρή σχέση πρίν απο εκείνη. Η οποία και αποδείχθηκε και πολύ χάλια αφού η κοπέλα δεν ασχολούνταν μαζί του, δεν έκαναν πράγματα μαζί πέρα απο μία βδομάδα διακοπές το καλοκαίρι, κανένα sleepover κάποιο Σ/Κ και κάποιες κλασικές εξόδους για φαγητό σινεμά και βόλτα. Έπειτα η κοπέλα αποδείχθηκε να έχει παράλληλη σχέση και το αγόρι μου την έπιασε "στα πράσα" να φιλάει άλλον σε καφέ-μπάρ που δούλευε φίλος του (ο οποίος τον κάλεσε κιόλας προσωπικά βλέποντας την..) Τέλοσπάντων όπως καταλαβαίνετε πήγε το αγόρι μου, τα'δε όλα έγινε τρελή φασαρία αυτή έψαχνε δικαιολογίες και τα προφανή χαζόλογα τύπου "δεν σημαίνει τίποτα, δεν είναι αυτό που νομίζεις" κλπ. Φυσικά χώρισαν αλλά ήταν 3 χρόνια μαζί σύνολο (με ένα 6μηνο διάλειμμα κάποια στιγμή απ'όσο γνωρίζω). Εκείνος τρελά κολλημένος μαζί της εφόσον ήταν η πρώτη μεγάλη του σχέση, μετά έκανε κάτι ασόβαρες σχεσούλες το πολύ δύο μήνες και έφευγε.

Όσο για εμένα, έχω κάνει 4-5 σοβαρές σχέσεις, δηλαδή από 1 χρόνο και πάνω, γιατί γενικά απολαμβάνω το σταθερό, όμως απ'ότι φαίνεται πολλοί βαριούνται εύκολα και περιττό να πώ πόσο έχω βαρεθεί να ακούω αυτό το "θέλω μόνο να περνάω καλά". Τέλοσπάντων, μαζί του νιώθω υπέροχα και οι συγκυρίες το έφεραν έτσι που οι δικοί του έφυγαν για δουλειές στο εξωτερικό και είχαμε την ευκαιρία να γνωριστούμε με την ησυχία μας και να μένουμε μαζί τους 5 από τους 6 μήνες που έχυμε σχέση. Κανένα απολύτως πρόβλημα (εκτός απο τα χαζά δε μαζεύεις, βάλε πλυντήριο και τέτοια) και μπορώ να πώ πως είναι πολύ σωστός σε αρκετά θέματα, μόνο που όπως κάθε άντρας χρειάζεται σπρώξιμο για να κάνει κάποια πράγματα (από μάζεμα μέχρι να στείλει βιογραφικά για δουλειά και άλλα).

Όλα όσα ξέρω για εκείνη του την σχέση μου τα έχει πεί ο ίδιος και τα έχουμε μιλήσει. Γενικά συνηθίζουμε να συζητάμε πολλά. Μου κινεί όμως την περιέργεια που πρώτη φορά σε σχέση μου ζηλεύω τόσο πολύ μία συγκεκριμένη σχέση που συνέβει τόσα χρόνια πρίν! Ίσως να είναι που όταν είχαμε βγεί με τους φίλους του κάποιος έλεγε "πωπω η τάδε..τρελό κόλλημα ο δικός σου αφού μέχρι και τώρα κάποιοι υποστηρίζουν πως ακόμα είναι κολλημένος!". Είμασταν μαζί 1.5-2 μηνες και φρίκαρα! Μετά είπα "σύνελθε δεν παίζει τόσα χρόνια μετά αφού δεν έχει καμία επαφή μαζί της και έχουν μετακομίσει κιόλας και δεν μένουν πλεον κοντά όπως τότε". Μισό μήνα μετά είδα πως έχει στο facebook (αχ αυτό το πράγμα!) φίλη την αδερφή της κοπέλας αλλά και την μαμά της..εκεί να δείτε σκέψεις "και τί τις θέλει και τί τις κάνει και αν μέσα από αυτές μιλάει στην άλλη και αν οι φίλοι του είχαν δίκιο.." και κουτσά στραβά του το λέω και μου λέει πως είναι βλακείες αυτά. Του λέω τότε "αφού δεν τους μιλάς και δεν έχετε επαφές γιατί δεν τις διαγράφεις αφού ήθελες να ξεκόψεις από την κοπέλα" και μου έκανε σκηνές οτι δεν του έχουν κάνει κάτι εκείνες και υπερβάλλω και λοιπα. Τελικά νομίζω πως έσβησε μόνο την αδερφή της. Έπειτα μιλάγαμε πάλι και τον ρωτάω άν έχει επαφές μαζί της (γιατί έτυχε να την πετύχουμε μαζί έξω με μια φίλη της, εγώ ήμουν στο μπάνιο και όταν βγήκα τον είδα να μιλάει όρθιος σε δύο κοπέλες.. τη φίλη της η οποία συστήθηκε μέσα στο χαμόγελο και με κοιτούσε στα μάτια και την ίδια η οποία δεν με κοιτούσε καν στα μάτια, φαινόταν να με μισεί με το βλέμμα που με κοιτούσε και απέφευγε να μου μιλήσει, ενώ δεν την ήξερα καν...) και μου απαντάει "όχι δεν έχω ούτε το κινητό της εχει αλλάξει". Τον ρωτάω πού το ξέρει αυτό και μου λέει "ε τόσα χρόνια έχουν περάσει, συνίθιζε να αλλάζει αριθμό συχνά και εγώ άλλαξα συσκευή πρόσφατα". Και εκεί που είμαστε στο αμάξι και οδηγεί και μου ζητάει να ψάξω ένα νούμερο από τις επαφές του για να πάρει τηλ, βρίσκω το όνομά της και μάλιστα δύο φορές (δύο νούμρα δλδ) ενώ γνωρίζω πως όλους τους φίλους κλπ τους έχει με ονοματεπώνυμο και μόο εμένα είχε με σκέτο όνομα (το σκέφτομαι σαν πιο πολύ οικειότητα, σαν να είναι ο άλλος διαφορετικός για εκείνον γι'αυτό σκέφτηκα εκείνη πρώτα συν ότι ήταν οι μόνες επαφές με το όνομα αυτό "τάδε1", "τάδε2"). Εκείνη την ώρα ένιωσα να σκάει το κεφάλι μου από όλο το αίμα που ανέβηκε απότομα και του το είπα φυσικά πολύ επιθετικά, μόλις είχα ρωτήσει για αυτό! Πώς μπόρεσε να μου πεί ψέματα κλπ κλπ κλπ... Είπε πως μπορεί να περάστηκε απο την άλλη κάρτα και ένα σωρό άλλες δικαιολογίες και κάποια στιγμή λέει "την έψαχνα πριν κάποιο καιρό γιατί η μητέρα μου ήθελε τη μητέρα της". Τσαντίστηκα δίχως τέλος και έκαιγα πραγματικά..του είπα όμως "πώς ειναι δυνατόν να ξέρει η μητέρα σου πώς σου φέρθηκε η ιδια και να σου ζητάει να επικοινωνήσεις μαζί της? πόσο σε πλήγωσε, πόσο καιρό σου πήρε να συνέλθεις και να θέλει να αποκτήσετε επαφή?" Πραγματικά αν μου το έκανε η μητέρα μου θα την αποκλήρωνα και στο κάτω κατω αφού έμεναν κοντά, δεν μπορούσε να πεταχτεί η ίδια? Εκεί που νόμιζα πως η ιστορία είχε τελειώσει πριν χρόνια, ξαφνικά μου λέει αυτό και συνειδητοποιώ πως μέχρι και πρίν κάτι μήνες (ή έστω 1 χρόνο) την έψαχνε.. Και λέω "έψαχνε" επειδή έτσι είπε εκείνος. Αν δεν "έψαχνε" απλά και την βρήκε? Μπορώ να ξέρω τί συνέβει? Φυσικά και όχι. Όπως και δεν υπήρχε περίπτωση εκείνη την ώρα να μου πει "την έψαχνα και την έπαιρνα τηλ και την βρήκα" γιατί έτσι όπως ήμουν εκείνη την ώρα σίγουρα θα τον έκλαιγε η μαμά του μετά... Να αναφερω επίσης πως του έκανα πλάκα οτι διέγραψα τα τηλέφωνα και στράβωσε πολύ και μου είπε "ό,τι και να κάνεις το τηλέφωνο τα κρατάει backup οπότε τα ξαναβρίσκω"

Τελικά δεν έμαθα ποτέ εννοείται, όμως το μυαλό μου έτσι σκέφτεται τώρα. Γιατί μου τα είχε κρύψει στν αρχή, γιατί αυτή με κοιτούσε έτσι (είχε γίνει κάτι πρόσφατα μεταξύ τους?) γιατί την έψαχνε, την βρήκε δεν τη βρήκε (μήπως αντάλλαξαν τηλ εκεί που τους βρήκα να μιλάνε καθώς βγήκα από το μπάνιο?το σκηνικό έγινε πριν το συβάν στο αμάξι), γιατί είχε την αδερφή της και τη μαμά της γενικά (επιθυμούε ο ίδιος να κρατήσει επαφή, μιλούσαν, τί?), γιατί δεν μου είπε πως ειχε το νούμερό της από την αρχή ή έστω όταν τον ρώτησα, γιατί να μου λένε οι φίλοι του οτι και τον πρώτο καιρό που είμασταν μαζί τουλάχιστον μπορεί να ήταν κολλημένος....γιατί, πώς και ξανά γιατί...

Όσο μέναμε μαζί όλα ήταν καλά δεν είχα κανένα θέμα αλλά ομολογώ πως απο τότε δεν έχω στα,ατήσει να τα σκέφτομαι αυτά, όλο και έρχονται στο νού μου.. Αν και περνάμε καλά, κάνουμε πολλά πράγματα μαζί, με πάνε οι γονεις του (ενώ την άλλη όχι), μείναμε μαζί 5 μήνες τώρα που έλειπαν οι δικοί του και με θέλει μαζί του στο εξοχικό του όλο το καλοκαίρι, εγώ και πάλι δεν μπορώ να σταματήσω να έχω αμφιβολίες. Γίνεται να με ταλαιπωρεί τόσο κάτι που υποτίθεται τελείωσε? Μα ίσως να μην πιστεύω πως τελείωσε αφού είδα τα παραπάνω.

Νιώθω δικαιολογημένα έτσι ή είμαι παρανοική? Νιώθω πως το μυαλό μου έχει δηλητηριαστεί τρομερά αλλά από την άλλη πιστεύω πως αν κάτι δεν ίσχυε τώρα, όπως τα συζητάμε όλα ή θα μου το είχε πεί εξ'αρχής ή έστω μόλις απέκτησε λίγη άνεση και εμπιστοσύνη μαζί μου θα μου τα εκμυστηρευόταν ειδικά μετά απο τις συγκεκριμένες ερωτήσεις μου πάνω στο θέμα.. Τον βλέπω αρκετά σοβαρά και θέλω να ξέρ τί πιστεύετε..αν είναι να προσπαθήσω να ξεκολλάω σιγά σιγά.....

Ευχαριστώ. (ναι, τελείωσε το βιβλίο )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 06:19, 01-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Kat_Kat
Νιώθω δικαιολογημένα έτσι ή είμαι παρανοική?
Με τέτοιο σεντόνι (που δεν το 'χω διαβάσει καν, πολλές άχρηστες πληροφορίες), εσύ τι περιμένεις να ακούσεις;
Ναι, είσαι παρανοϊκή (!), αλλά μην σκας.

Αυτή τη στιγμή είναι με σένα. Τελεία. Είτε το ψάξεις, είτε όχι, αν είναι κάποτε να σε βαρεθεί, αυτό δεν είναι στο χέρι σου. Οπότε χαλάρωσε.

Που δεν το πολυκόβω να σε παρατάει και ποτέ, γιατί μάλλον εσύ έχεις το "πάνω χέρι" στην σχέση σας, μιας και είσαι πρακτικά η 2η του κοπέλα... οπότε όλα καλά για σένα. Ακόμα κι αν δεν έχει ξεπεράσει κάτι, μάλλον εσύ τον ελέγχεις, οπότε δεν θα σε αφήσει μέχρι να τον χωρίσεις εσύ η ίδια ή να τον παρατήσεις για άλλον.

Να λες κι ευχαριστώ που 'χεις κάτι ν' ασχολείσαι και δεν σ' έχει φάει η βαρεμάρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 10:25, 01-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Kat_Kat

Τον βλέπω αρκετά σοβαρά και θέλω να ξέρ τί πιστεύετε..αν είναι να προσπαθήσω να ξεκολλάω σιγά σιγά.....

Αν σου πούμε εμείς να ξεκολλήσεις, εσύ θα το κάνεις? Anyway…
Μαζί σου κάτι μήνες... με εκείνη 3 χρόνια. Όπως και να το δεις έχει ζήσει περισσότερα μαζί της. Άλλωστε μόνη σου γράφεις, πως ήταν τρελά κολλημένος μαζί της. Προσωπικά εγώ αν κρατούσα τα κινητά της πρώην ή τα mails της πρώην, ή την συναντούσα και συνέχιζα να της μιλάω ή ανταλλάσσαμε π.χ. ευχές στις γιορτές, θα σήμαινε πως ακόμα την θέλω. Για μένα μιλάω, δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι. Διαφορετικά όταν πηγαίνω σε καινούργια σχέση που την βλέπω σοβαρά, με την προηγούμενη κόβω στεγνά. Αν δεν μπορώ να κόψω, τότε κάτι συμβαίνει. Κάτι με τραβάει πίσω και μου κρατά το ενδιαφέρον. Ίσως το αγόρι σου να μην την έχει ξεπεράσει και να τρέφει ακόμα ελπίδες. Προσπάθησε όταν θα είσαι ήρεμη (διότι τις υστερίες δεν τις θέλει κανένας άντρας –γιατί αν στριμωχτεί λέει και καμιά δικαιολογία για να σε ξεφορτωθεί) να του κάνεις μια συζήτηση για το πως βλέπει την σχέση του μαζί σου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elepan : 01-05-13 στις 10:31.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους