Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,798 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της συντρόφου σας;

Kat_Kat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kat_Kat
H Kat_Kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Kat_Kat έγραψε στις 14:55, 01-05-13:

Κατ'αρχήν, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Φίλε Γιώργο δεν θα μπορούσες να είσαι πιο καυστικός Το θέμα είναι πως έπρεπε να το βγάλω απο μέσα μου, με ενοχλεί αφάνταστα. Μπορί να είναι και έτσι και να έχω το "πάνω έρι" απλά αναρρωτιέμαι γιατί να μην μου μιλήσει πιο πρίν για αυτά εφόσον δεν τρέχει κάτι.

Φίλε elepan πραγματικά μου έχουν περάσει απο το μυαλό πολλές φορές αυτά που λες και όχι σίγουρη δεν είμαι πως μπορώ να ξεκολλήσω, απλά 5 μήνες στο ίδιο σπίτι μαζί του δεν μου δόθηκε κανένα τέτοιο δικαίωμα με σούξου μούξου και λοιπά με καμία. Λες πως είχε ζήσει πιο πολλά μαζί της όμως όπως έγραψα στο "σεντόνι" που είπε και ο φίλος Γιώργος, εκείνη δεν ακολουθούσε τον ίδιο σε τίποτα γιατί δεν την ενδιέφερε τόσο να κάνει πράγματα μαζί του ούτε να τον βοηθάει σε οτιδήποτε τα οποία τα κάνει μαζί μου όλο τον καιρό που είμαστε μαζί. Και 100% στάνταρ αυτό που α πώ, με καμία εν έμεινε ποτέ μαζί 5 ολόκληρους μήνες όπως με εμένα τους τελευταίους 5 μήνες. Σίγουρα όμως όντας και εσύ άντρας μετράει η γνώμη σου πολύ πάνω στο θέμα. Θα του μιλήσω ξανά να δώ τί θα μου πεί μετα απο τον καιρό που όντως ζήσαμε μαζί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:03, 01-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Kat_Kat
απλά αναρρωτιέμαι γιατί να μην μου μιλήσει πιο πρίν για αυτά εφόσον δεν τρέχει κάτι.
Η απάντηση είναι: δεν σε ενδιαφέρει. Αν όντως τον "ελέγχεις" δεν θα τολμήσει να κάνει τίποτα... θα τον φάνε οι "τύψεις".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitris Van

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris Van
Ο Dimitris Van αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Dimitris Van έγραψε στις 15:23, 01-05-13:

οχι δε τον ζηλεύω τον πρώην της γιατί απλά τον σκότωσα χχαχαχα
καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα!!!!

Παράθεση

Kat_Kat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kat_Kat
H Kat_Kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Kat_Kat έγραψε στις 15:44, 01-05-13:

Θα του μιλήσω ξανά και θα σου πώ καλέ μο George. Όσο για εσένα Δημήτρη λέω απλα...ΘΕΟΣ

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:56, 01-05-13:

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,251 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:01, 01-05-13:

Αφού λέμε άσχετα, να τι θυμήθηκα:

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 15:57, 07-05-13:

νομίζω είναι φυσιολογικό να ζηλεύεις την πρώην του νυν σου,πρόβλημα υπάρχει άμα ζηλεύεις την νυν του πρώην σου.γιατί έτσι ο πρώην δεν είναι πρώην,είναι πρώην στην πραγματικότητα και νυν στην καρδιά σου.νυν και αει και στους αιώνας των αιώνων

ΑΑΑΑΑΑΑΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΝ

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...IN9qMpzEAjy6CD

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 07-05-13 στις 17:46. Αιτία: αφαίρεση off-topic χωρίου
Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 16:12, 07-05-13:

Αυτό που κάνεις κάτι με έναν νυν, ενώ δεν έχεις ξεπεράσει τον πρώην, ποτέ μου δεν το κατάλαβα

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 17:01, 07-05-13:

Εγω παλι δε καταλαβαινω το ότι με το που χωρισες βρηκες επόμενο...απο τη μια μερα στην αλλη...τοσο γρηγορα ξεπερνας το πρωην..μπραβο

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 17:16, 07-05-13:

Ε ο καθένας έχει τους δικούς του ρυθμούς και διαφορετικό δέσιμο με το κάθε άτομο

Παράθεση

crustalia (κρυσταλια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη crustalia
H κρυσταλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H crustalia έγραψε στις 16:21, 10-05-13:

αχχχ ζηλεια???ε??? χμμμ με ταλαιπωρει απιστευτα οχι μονο ζηλευω αλλα υστεριαζω αλλα το αστειο σε ολοι την υποθεση ειναι οτι δεν υπαρχει λογος αλλα δεν ξερω γτ ζηλευω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wilfred

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Wilfred
Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Wilfred Ο καλύτερος. έγραψε στις 12:33, 14-05-13:

υπέρμετρα. και θελω και το ημισυ να το βλεπει ετσι.

αλλα οφειλει να μη ρωταει κανεις απ τους δυο, ουτε να αναφερονται συνεχως. ειν πρωην, πάπαλα.

Παράθεση

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma_Libre
H Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H Alma_Libre Είμαι ελεύθερη ψυχη ..... έγραψε στις 18:42, 14-06-13:

Η ζήλια είναι το χειρότερο συναίσθημα ever.
Δεν αντέχω τους κτητικούς ανθρώπους .. και δε μπορώ να δεχτώ πως απο την στιγμή που θα γνωρίσω εκείνον π.χ δε θα μιλάω με τους φίλους μου φοβούμενη μη ζηλέψει, νευριάσει μπλα μπλα ...
Οι περισσότεροι άνθρωποι ξεχνάνε πως πριν γνωρίσουμε εκείνους πίσω υπήρχε μια ζωή και δεν νοείται να αλλάξει άρδην επειδή μπήκε κάποιο καινούργιο πρόσωπο στη ζωή μας.
Μου αρέσει το ενδιαφέρον .... αλλά ως εκεί. Δε θα κάνω ποτε σκηνές τύπου με ποια μιλούσες .. αλλά δεν θα είμαι και αναίσθητη.
Δε ζήλεψα ποτέ και δεν νομίζω να συμβεί ... ως να πεθάνω μιας και ο χαρακτήρας δεν αλλάζει .. είναι η ταυτότητα μας έως το θάνατο.

Παράθεση

Annabelle (Anna)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Annabelle
H Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Annabelle έγραψε στις 00:07, 29-09-13:

Παλιότερα σε τραγικό βαθμό.
Κατίνα μέχρι αηδίας, έψαχνα μανιωδώς λεπτομέρειες και φωτογραφίες, όταν τους ξέφευγαν κάνα δύο πράγματα με έπιανε υστερία ζήλειας και αποζητούσα την επιβεβαίωση συνεχώς, ακόμη απορώ γιατί έμεναν μαζί μου, εγώ θα με είχα σπάσει στο ξύλο.
Δεν μπορώ μέχρι σήμερα να βρω το λόγο που έκανα τόσο κακό στον εαυτό μου και τις τότε σχέσεις μου...

Τελικά όμως, μεγαλώσαμε,σοβαρέψαμε και τα βρήκαμε με τον εαυτό μας!
Δεν με απασχολεί πλέον καθόλου η πρώην ή τι έκαναν ή τι ένιωσε μαζί της (αρκεί να μην πληρώνω "σπασμένα" της), με ενδιαφέρει τι κάνει τώρα, τι κάνει μαζί μου.
Στη τελική και εγώ έχω ένα παρελθόν, δε φύτρωσα σε παρθεναγωγείο, το γεγονός ότι είναι πρώην και όχι νυν κάτι λέει, οπότε ποιος ο λόγος να τα σκαλίζουμε και να χαλάμε τις καρδιές μας; το λέει και το τραγούδι άλλωστε, για ταξίδια που δεν ήθελες τι σε πιάνει και πάλι κλαις;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 02:45, 30-09-13:

To περίεργο είναι όταν εσύ δεν ζηλεύεις την πρώην του, αλλά η πρώην του σε ζηλεύει παράφορα και καταλήγει να σου στέλνει απρόκλητα, υβριστικά μηνύματα.. εκεί να δεις γέλια!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 10:20, 30-09-13:

Γενικά: Όχι, αν αρχίζεις να ζηλεύεις πρώην σιγά σιγά δηλητηριάζεις την ίδια την σχέση, στο κάτω κάτω αφού ο άλλος επέλεξε να είναι μαζί σου, ε κάτι πρέπει να δείχνει αυτό.

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 14:04, 30-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
To περίεργο είναι όταν εσύ δεν ζηλεύεις την πρώην του, αλλά η πρώην του σε ζηλεύει παράφορα και καταλήγει να σου στέλνει απρόκλητα, υβριστικά μηνύματα.. εκεί να δεις γέλια!
Αυτό θεωρώ ότι είναι το χειρότερο είδος ζήλιας, γιατί όταν το κάνει αυτό μια κοπέλα, πέφτει πολλά επίπεδα... Στο θέμα μας, εγώ γενικά είμαι αρκετά...ζηλιάρα . Πολύ σπάνια όμως ζηλεύω πρώην, απλά εκνευρίζομαι αν έρθουν εκεί, του μιλήσουν, και δείξουν μπροστά σε εμένα μια...οικειότητα. Εκεί λιγάκι τα παίρνω . Λιγάκι όμως .

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 19:17, 22-01-15:

Ούτε καν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:09, 29-01-15:

Δε ζηλευω καμμια πρωην, διοτι κανενας συντροφος μου ποτέ δε μου ανέφερε.
Αντιθέτως, εκείνοι ανέφεραν στις νυν τους, εμένα! Χο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:48, 29-01-15:

Αν σε ένα ζευγάρι δεν υπάρχουν καθόλου "πρώην", αυτό είναι ένα θεματάκι. Για όλα όμως βρίσκονται λύσεις.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους