Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συμμετοχή σε TV Show!

Θα συμμετέχατε σε εκπομπή της τηλεόρασης;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)
Ναι
6
25,00%
Όχι, ποτέ
12
50,00%
Έχω ήδη συμμετάσχει
2
8,33%
Κουμπάκιας
4
16,67%

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 22:35, 03-06-07:

Προσωπικά δεν έχω πάρει μέρος σε κανενός είδους show – η ιδέα και μόνο μου φέρνει σύγκρυο . Δεν το κατηγορώ, αλίμονο, αλλά μου κάνει εντύπωση η ευκολία με την οποία κάποιοι εκθέτουν και με χαρά μάλιστα (σαν κάτι το τελείως φυσικό) την προσωπικότητά τους στα αδηφάγα media!

Εντάξει, δεν μιλάω για τελειωμένα show Αννίτα Πάνια style, αλλά για αυτά τα τηλεπαιχνίδια που μερικοί σφάζονται για να πάρουν μέρος. Έβλεπα, ένα π.χ. ένα στον Antenna – αυτό που ανοίγουν οι βαλίτσες - και ήταν ένας Φυσικός στο επάγγελμα που διαγωνιζότανε. Να δεις αγωνία, άγχος για τη σωστή βαλίτσα να τρελαίνεσαι! Και τσούρμο ο κόσμος, παλαμάκια και κακό! Ολέ ολέ, μουσικές Ρίκι Μάρτιν, καρναβάλι. Τα καραγκιοζάκια μόνο που δεν βγήκανε να χορεύουν κι αυτά. Μια μάλιστα μαζορέτα που άνοιγε τις βαλίτσες – δεν ξέρω αν νιαούριζε κιόλας – δήλωσε και συνάδελφος του παίχτη, Φυσικός με ειδικότητα στην Οπτοηλεκτρονική και τα λέιζερ!!! Αμάν….ζήτω η επιστήμη!!!!

Εντάξει πες ότι οι παίχτες και οι κομπάρσοι βγάζουν τα λεφτά τους, το ακροατήριο τι ρόλο παίζει; Για ψυχαγωγία πηγαίνει εκεί; Εσείς θα πηγαίνατε ποτέ; Τι θα σας ωθούσε να πάτε εκεί, εκτός απʼ το οικονομικό όφελος που τέλος πάντων μπορεί και κάποιοι να το έχουν ανάγκη; Μήπως οι γκλαμουριές τελικά είναι μέσα στο πετσί μας και όσο κι αν το κοροϊδεύουμε, δεν ζούμε χωρίς αυτές;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 22:46, 03-06-07:

To ακροατηριο ειναι υποψηφιοι παικτες και το παρεακι τους, τελευταια στιγμη μαθαινουν ποιος παιζει.
Εγω δε θα πηγαινα ποτε, κι οχι επειδη ειμαι υπερανω χρηματων, αλλα επειδη δε θα αντεχα να γινω καραγκιοζακι που χορευει και κλαιει απο αγωνια για χρηματα που ποτε δεν ειχε.
Οι γκλαμουριες δεν ξερω αν ειναι μες στο πετσι μας, ο τζογος ομως ειναι σιγουρα και το συγκεκριμενο παιχνιδι εχει χτυπησει κεντρο.
Γενικα δεν με χαλανε τα τηλεπαιχνιδια γνωσεων η κατι, ουτε το συγκεκριμενο θα με χαλουσε, αν δεν ειχε αυτο το στυλ αγωνιας-αγχους-γυναικα-τι-θα-γενουμε-αν-δεν-παρουμε-τη-σωστη-βαλιτσα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 23:48, 03-06-07:

Όπως είπε και η Corpse Bride, το ακροατήριο είναι υποψήφιοι παίχτες. Το ότι χτυπάνε παλαμάκια κάθε τρεις και λίγο και μάλιστα συντονισμένα δεν είναι τυχαίο. Απ' όσο ξέρω, είναι κάποιος υπεύθυνος που τους δίνει σήμα με- τα χέρια του- πότε να χειροκροτάνε [σε live shows τύπου Fame Story μέρα παρουσιάσεων μερικές φορές τους ποιάνει η κάμερα].

Προσωπικά δεν θα συμμετάσχω ποτέ σε TV Shows. Άλλοι μπορούν και θέλουν, δεν το κατακρίνω. Απλά δεν θέλω να γίνομαι δημόσιο θέαμα, όχι επειδή μπορεί μετά να βγαίνω στο δρόμο και να λένε οι περαστικοί ''Α να αυτός που ήταν στη τιβι! '' [άλλωστε αυτοί που συμμετέχουν σε Shows τύπου test γνώσεων με χρηματικό ή άλλο έπαθλο δεν παραμένουν στις μνήμες κανενός], απλά δεν μου αρέσει.
Από την άλλη, παλιά που έβλεπα τηλεόραση, μου άρεσε -και ακόμα μου αρέσει- να παρακολουθώ εκπομπές τύπου ''Θησαυροφυλάκιο'' [με τον μικρούτσικο], ''Ποιός θέλει να γίνει εκατομμυριούχος'' κτλ.

btw, ανεβάζω δημοσκόπηση!

-petros

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 06:58, 04-06-07:

δεν θα γινομουν ποτε δημοσιο θεαμα δεν κατακρινω αυτους που πανε αλλα εγω δεν θα πηγαινα...
μπορει να πηγαινα σε καποιο deal η κατι τετειο...
αλλα κ παλι που το καλοσκεφτομαι κ αυτα ολα στιμενα ειναι

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 07:24, 04-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
δεν θα γινομουν ποτε δημοσιο θεαμα δεν κατακρινω αυτους που πανε αλλα εγω δεν θα πηγαινα...
μπορει να πηγαινα σε καποιο deal η κατι τετειο...
αλλα κ παλι που το καλοσκεφτομαι κ αυτα ολα στιμενα ειναι
μα για το deal μιλαει ο parafernalia που ανοιξε το θρεντ βρε καρεκλακι...τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβα
το παιχνιδι που ανοιγουν οι βαλιτσες δεν ειπε; εγω για το deal καταλαβα παντως ...αν καταλαβα λαθος διορθωστε με
ουτε εγω θα πηγαινα σε τηλεπαιχνιδι δεν επιδιωκω τη δημοσιοτητα γενικοτερα. ακομη και καποιες φορες που βλεπουμε καμερα στο δρομο (με το ρεπορτερ να πιανει τους περαστικους και να τους ρωταει διαφορα) εγω μολις τους βλεπω αλλαζω δρομο...με τπτ δεν θελω να βγω στην τιβι

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 08:27, 04-06-07:

Βασικά θα πήγαινα μόνο για το οικονομικό και για κανέναν απολύτος άλλο λόγο, αν ισχείει ότι δεν είναι κομπάρσοι άρα τα παίρνουν τα λευτά, ποιος θα έλεγε όχι για όποιοδήποτε χρηματικό ποσό απο κεί που δεν το περιμένει

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 08:35, 04-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Μήπως οι γκλαμουριές τελικά είναι μέσα στο πετσί μας και όσο κι αν το κοροϊδεύουμε, δεν ζούμε χωρίς αυτές;
Πριν κάμποσα χρόνια έχουν βρει στην αρχαία Ρώμη την απάντηση στην ερώτηση «τι θέλει ο λαός» για να είναι ευχαριστημένος …
“Pane et circo”.
Στο λαό δώσε λίγο φαϊ και θεάματα να γελάσει (έστω και πικραμένα)… Τον τελευταίο καιρό ο λαός δεν θέλει απλά να δει το τσίρκο…θέλει να συμμετέχει και όλα…

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 08:40, 04-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
μα για το deal μιλαει ο parafernalia που ανοιξε το θρεντ βρε καρεκλακι...τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβα
το παιχνιδι που ανοιγουν οι βαλιτσες δεν ειπε; εγω για το deal καταλαβα παντως ...αν καταλαβα λαθος διορθωστε με
ουτε εγω θα πηγαινα σε τηλεπαιχνιδι δεν επιδιωκω τη δημοσιοτητα γενικοτερα. ακομη και καποιες φορες που βλεπουμε καμερα στο δρομο (με το ρεπορτερ να πιανει τους περαστικους και να τους ρωταει διαφορα) εγω μολις τους βλεπω αλλαζω δρομο...με τπτ δεν θελω να βγω στην τιβι
ναι βικη μου μετα το ειδα τεσπα εγω απαντησα γενικα

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 08:43, 04-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Φυσικός με ειδικότητα στην Οπτοηλεκτρονική και τα λέιζερ!!! Αμάν….ζήτω η επιστήμη!!!!
Μήπως σκοπός τους είναι να εξικοιώσουν και τον μορφωμένο τηλεθεατή που τα σνομπάρει; Για όλα τα τηλεπαιχνίδια υπάρχει μία σταθερή αντίληψη: Το 90% είναι αμόρφωτοι και χαμηλού επιπέδου. Πώς το τάδε τηλεπαιχνίδι θα σπάσει αυτή την αντίληψη και θα σε κάνει και εσένα τον ίδιο την επόμενη φορά που θα σκεφτείς για τους παίκτες οτι είναι αμόρφωτη να πεις "Μα να! Και ο φυσικός με ειδικότητα στην Οπτοηλεκτρονική και τα λέιζερ, επιστήμονας με τα όλα του ντε! πήρε συμμετοχή!" Ή μήπως το είπες ήδη;

Το πτυχίο του το έδειξε;

Επίσης για το τεράστιο χειροκρότημα υπάρχουν πίνακες κατά μέτωπο του κοινού που αναβοσβήνει το "applause". Ωστόσο δεν υπάρχει πίνακας που να αναβοσβήνει ο "ενθουσιασμός". Πέρα απο το χειροκρότημα που πέφτει αλύπητα ο ενθουσιασμός στους παίκτες, η αγωνία και τα υπόλοιπα κοινώς γνωστά υπάρχουν. Πριν μέρες έβλεπα κάτι στην τηλεόραση και πέτυχα διαφήμιση που λέει οτι αν θέλεις να βρεθείς και εσύ στο κοινό του Γρηγόρη Αρναούτογλου, στο "Πιο Πολύ Μ@λ@κι@ την Κυριακή" τηλεφώνησε στους τάδε αριθμούς και δήλωσε συμμετοχή. Φαντάζομαι τι χαμός θα έγινε Και είναι ο τζόγος που τους τραβάει; Ποιος τζόγος χριστιανέ μου; Σε ποιο κουτάκι θα αφοδεύσει η αγελάδα αποτελεί κλάδο του τζόγου;

Πόσοι δίδυμοι σηκώθηκαν Κυριακή βράδυ απο το σπίτι τους για να πάνε στο 'Πολύ την Κυριακή"; Και πόσοι άλλοι, πέρυσι, μέσα Μάρτη, Κυριακή βράδυ, ξεσπιτώθηκαν επίσης για να στεφθούν οι πρώτοι κολυμβητές του καλοκαιριού;

Ούτε τζόγος, ούτε γκλαμουριά, ούτε λεφτά! No limits μ@λ@κι@ πολύ απλά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη suspiria : 04-06-07 στις 08:50.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 08:43, 04-06-07:

Δηλαδή για να καταλάβω, με το ενδεχόμενο απο την μια μέρα στην άλλη να κερδίσεις ένα ποσό έως 500.000 ευρώ ποιός δεν θα πήγενε?
Καραγκιόζης αν είναι μέσα σου να γίνεις θα γίνεις άσχετα σε ποιό σημείο σε βάζουν.
Εγώ φυσικά και θα πήγενα καθώς θα είχα την πιθανότητα να βγάλω ένα γερό ποσό το πως το αντιμετωπίζεις όμως (αν χορέυεις η όχι) είναι καθαρά στοιχείο του χαρακτήρα του κάθε ενός.
Αυτό πάντως που κάνει τα καραγκιοζιλίκια δεν περιμένει μια κάμερα για να τα κάνει αλλα τα κάνει όλη του την ζωή!
To Deal πάντως είναι πάρα πολύ καλό παράδειγμα για να δείτε το επίπεδο των τηλεθεατών στην Ελλάδα, όλοι την βρίζουν και δεν βλέπουν (εκτός και κάποιο ντοκυματέρ στην ΝΕΤ) και οι συμμετοχές αγγίζουν το μισό εκατομμύριο με όλους αυτούς έτοιμους να επειδήξουν τις χορευτικές τους ικανότητες κάθε φορά που η βαλίτσα κρύβει το 1 ευρώ, τα 100 ευρώ η κάτι άλλο!

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 09:24, 04-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Δηλαδή για να καταλάβω, με το ενδεχόμενο απο την μια μέρα στην άλλη να κερδίσεις ένα ποσό έως 500.000 ευρώ ποιός δεν θα πήγενε?
Καραγκιόζης αν είναι μέσα σου να γίνεις θα γίνεις άσχετα σε ποιό σημείο σε βάζουν.
Εγώ φυσικά και θα πήγενα καθώς θα είχα την πιθανότητα να βγάλω ένα γερό ποσό το πως το αντιμετωπίζεις όμως (αν χορέυεις η όχι) είναι καθαρά στοιχείο του χαρακτήρα του κάθε ενός.
Αυτό πάντως που κάνει τα καραγκιοζιλίκια δεν περιμένει μια κάμερα για να τα κάνει αλλα τα κάνει όλη του την ζωή!
για αλλη μια φορα θα συμφωνησω..

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 09:28, 04-06-07:

Έχει να κάνει με το ποια είναι η προσωπική σου γνώμη για αυτούς που συμμετέχουν αφού θα βάλεις τον εαυτό σου σε αυτήν τη θέση..Μπορεί κάποιος να θεωρεί την αξιοπρέπεια του πιο σημαντική απο τα 500.000 ευρώ που δεν είναι και σίγουρα. Οι περισσότεροι φεύγουν με 10-20 ευρώ, ίσα ίσα να πάρουν ταξί να γυρίσουν σπίτι.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:49, 04-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Έχει να κάνει με το ποια είναι η προσωπική σου γνώμη για αυτούς που συμμετέχουν αφού θα βάλεις τον εαυτό σου σε αυτήν τη θέση..Μπορεί κάποιος να θεωρεί την αξιοπρέπεια του πιο σημαντική απο τα 500.000 ευρώ που δεν είναι και σίγουρα. Οι περισσότεροι φεύγουν με 10-20 ευρώ, ίσα ίσα να πάρουν ταξί να γυρίσουν σπίτι.

Και ο μόνος λόγος που φέυγουν με 20 - 30 ευρώ είναι η δική τους απληστία
Γιατί δεν σταματάνε στα 50.000 η στα 65.000? Τα είχαν απο χθές ή 22.000.000 δραχμές είναι λίγα?
Αυτό είναι το πρόβλημα οτι περιμένουν οι περισσότεροι η ένα joker ή ένα τηλεπαιχνίδι για να πιάσουν την καλή. Οι πιο πολύ δουλευουν για 800 ευρώ τον μήνα και όταν κάποιος τους προσφέρει τους μισθούς τους μαζεμένουν για τα υπόλοιπα 7 χρόνια το απορρήπτουν γιατί θέλουν παραπάνω!
Όσο αφορά την αξιοπρέπεια σου είπα και πρίν ότι με την εκπομπή δεν υπογράφεις συμβόλαιο να κάνεις τούμπες ανα τσάντα, μόνοι τους γίνονται ξεφτίλα και απλά η καλή βαλίτσα είναι η αφορμή, όπως για παράδειγμα αφορμή μπορεί να είναι και ένας γάμος!
Λίγα έχουμε δει να γίνονται σε γάμους η γιορτές? Απλά είναι στον άνθρωπο και όχι στην κατάσταση!

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 09:53, 04-06-07:

Και ο μόνος λόγος που φέυγουν με 20 - 30 ευρώ είναι η δική τους απληστία
Γιατί δεν σταματάνε στα 50.000 η στα 65.000? Τα είχαν απο χθές ή 22.000.000 δραχμές είναι λίγα?
Αυτό είναι το πρόβλημα οτι περιμένουν οι περισσότεροι η ένα joker ή ένα τηλεπαιχνίδι για να πιάσουν την καλή. Οι πιο πολύ δουλευουν για 800 ευρώ τον μήνα και όταν κάποιος τους προσφέρει τους μισθούς τους μαζεμένουν για τα υπόλοιπα 7 χρόνια το απορρήπτουν γιατί θέλουν παραπάνω!
Όσο αφορά την αξιοπρέπεια σου είπα και πρίν ότι με την εκπομπή δεν υπογράφεις συμβόλαιο να κάνεις τούμπες ανα τσάντα, μόνοι τους γίνονται ξεφτίλα και απλά η καλή βαλίτσα είναι η αφορμή, όπως για παράδειγμα αφορμή μπορεί να είναι και ένας γάμος!
Λίγα έχουμε δει να γίνονται σε γάμους η γιορτές? Απλά είναι στον άνθρωπο και όχι στην κατάσταση!
κ εγω ετσι λεω αλλα εμεις ειμαστε εξω απο τον χωρο εκεινη την στιγμη πιστευω οτι θολωνεσε κ λες γιατι να μην προσπαθησω για περισσοτερα...
ο ανθρωπος δεν ειναι ποτε ευχαριστημενος...
αλλα δυστηχος οποιος ζηταει τα πολλα χανει κ τα λιγα

Παράθεση

Στέφανος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Στέφανος
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Στέφανος έγραψε στις 10:37, 04-06-07:

Συμφωνώ!

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:46, 04-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
κ εγω ετσι λεω αλλα εμεις ειμαστε εξω απο τον χωρο εκεινη την στιγμη πιστευω οτι θολωνεσε κ λες γιατι να μην προσπαθησω για περισσοτερα...
ο ανθρωπος δεν ειναι ποτε ευχαριστημενος...
αλλα δυστηχος οποιος ζηταει τα πολλα χανει κ τα λιγα
Σίγουρα όταν είσαι έξω απο τον χορό ξέρεις και να χορέυεις αλλα απο την άλλη δεν είναι και λίγα τα άτομα που έχουν φύγει με σημαντικά ποσά στο Deal, για αυτό και έχει τόσο συμμετοχή/τηλεθέαση

Του χρόνου θα είναι η γενιά των τηλεπαιχνιδιών πάντως!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 11:31, 04-06-07:

Εγω παντως αν δεν ντρεπομουν να βγω στην tv (φοβαμαι κιολας μηπως με ματιασουν) ανετα θα πηγαινα να παρω τα 500. Και με τα μισα δλδ, θα ημουν ενταξει.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:10, 04-06-07:

Δεν θα πήγαινα, για τους λόγους που αναφέρθηκαν αλλά ψήφισα κουμπάκιας γιατί είμαι της άποψης "μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις".

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 12:18, 04-06-07:

Δεν θα κάνεις εσύ τούμπες θα κάνουν όμως όλοι οι υπόλοιποι. Εγώ τουλάχιστον θα ένιωθα ηλίθια αν βρισκόμουν σε αυτή τη θέση όσα κι αν ήταν τα λεφτά. Κι απο την άλλη δεν θα δεχόμουν γιατί έχω μία κάποια γνώμη για την τηλεόραση, σωστή ή λανθασμένη που την υποστηρίζω και την κρατάω. Για παράδειγμα έβλεπα πριν κάτι μέρες τον Αρναούτογλου (για να μην παρεξηγηθούμε η μητέρα μου και η αδερφή μου τον βλέπουν στην κεντρική τηλεόραση ) και ήταν σε μία παραλία, βρήκε δύο παιδιά και τους είπε να πάνε ένα ταξίδι και δέχτηκαν. Εγώ σκέφτηκα οτι το οποιδήποτε ταξίδι για εμένα είναι ικανοποίηση και θα ήθελα να έρθει κάποιος στο άσχετο και να μου πει "σου πληρώνω ταξίδι". Όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν θα το δεχόμουν και αυτό γιατί έχω κάποιες ιδέες για την συγκεκριμένη εκπομπή και ότι και να ήταν αν τις πουλούσα θα κοροίδευα τον εαυτό μου. Και δηλαδή δεν σκοπεύω να τις πουλήσω.

Αυτά όλα είναι υποκειμενικά βέβαια. Ο καθένας έχει τη δική του γνώμη και αντίληψη για την κάθε πράξη και στη συγκεκριμένη περίπτωση, για την κάθε συμμετοχη.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 11:12, 06-06-07:

Καταρχάς είναι φορολογημένα,δεύτερον δε στα δίνουν αμέσως αλλά μετά από 2-3 χρόνια νομίζω
Εγώ ψήφισα κουμπάκιας γιατί ποτέ μη λες ποτέ...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:29, 06-06-07:

To Deal πάντως είναι πάρα πολύ καλό παράδειγμα για να δείτε το επίπεδο των τηλεθεατών στην Ελλάδα, όλοι την βρίζουν και δεν βλέπουν (εκτός και κάποιο ντοκυματέρ στην ΝΕΤ) και οι συμμετοχές αγγίζουν το μισό εκατομμύριο με όλους αυτούς έτοιμους να επειδήξουν τις χορευτικές τους ικανότητες κάθε φορά που η βαλίτσα κρύβει το 1 ευρώ, τα 100 ευρώ η κάτι άλλο!
Δεν θέλω να σε πικράνω, αλλά για το συγκεκριμένο παιχνίδι έχω ακούσει από έγκυρα χείλη πως περνάνε από ..κάστινγκ και ο υποψήφιος παίκτης και όσοι από το σόϊ του θα είναι στο στούντιο εκείνη την ημέρα! Κι αν δεν είναι αρκετά ..εύχαροι, δεν βλέπουν ποτέ παιχνίδι! (Διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για την εγκυρότητα της πληροφορίας, αλλά μοιάζει και λογική)

Και για απαντήσω σε ριάλιτυ σόου δεν θα πήγαινα ποτέ. Σε τηλεπαιχνίδια δεν είμαι και τόσο σίγουρη, αν και μάλλον χλωμό..

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 11:31, 06-06-07:

Δεν έχω δηλώσει συμμετοχή αλλά άνετα θα το έκανα. Έχω άψογη σχέση με τον εαυτό μου και δεν με επηρεάζει κανενός η γνώμη και η άποψη που θα με δει 1 ώρα στην τηλεόραση. Εγώ αν έφευγα με 10.000 ευρώ επειδή "έκανα το καραγκιοζάκι" ποιος θα ήταν το καραγκιοζάκι τελικά? Αυτός που με βλέπει από τον καναπέ του που δεν έχει μία για να πάει μια βόλτα ή εγώ που τα πήρα?
Δεν θα πήγαινα όμως σε reality σε καμία περίπτωση. Χωρίς να κρίνω κανέναν από αυτούς που έχουν ήδη πάει. Μην ξεχνάμε πολλά πιτσιρικάκια που ενώ τους έχουμε πει άπειρες φορές αγράμματους, βλάκες κ.ο.κ αυτοί τώρα δουλεύουν και βγάζουν το λιγότερο 300€ τη βραδιά λέγοντας 2 τραγούδια της συμφοράς.

Νομίζω έχει να κάνει καθαρά με τους στόχους που έχουν οι άνθρωποι γενικότερα. Και ποιος εμένα μου λέει ότι όλοι αυτοί είναι χαζοί?

Αν εγώ έλεγα ότι αυτοί είναι που το "παίζουν χαζοί" για ένα Α' χρονικό διάστημα για να κερδίσουν αυτό που θέλουν?

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 11:39, 06-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Δεν θέλω να σε πικράνω, αλλά για το συγκεκριμένο παιχνίδι έχω ακούσει από έγκυρα χείλη πως περνάνε από ..κάστινγκ και ο υποψήφιος παίκτης και όσοι από το σόϊ του θα είναι στο στούντιο εκείνη την ημέρα! Κι αν δεν είναι αρκετά ..εύχαροι, δεν βλέπουν ποτέ παιχνίδι! (Διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για την εγκυρότητα της πληροφορίας, αλλά μοιάζει και λογική)
Και όχι μόνο....εξετάζεται και η φορολογική δήλωση του υποψηφίου..πελάτη: αν είναι μικρή έχει περισσότερες πιθανότητες να παίξει, καθώς θα το κυνηγήσει ο φτωχός μέχρι το τέρμα...

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 11:48, 06-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
ΔΜην ξεχνάμε πολλά πιτσιρικάκια που ενώ τους έχουμε πει άπειρες φορές αγράμματους, βλάκες κ.ο.κ αυτοί τώρα δουλεύουν και βγάζουν το λιγότερο 300? τη βραδιά λέγοντας 2 τραγούδια της συμφοράς.
Έχει τεράστια διαφορά το "είμαι έξυπνος/μορφωμένος" απο το "βγάζω χρήματα". Μπορει και να απέχουν χιλιόμετρα. Και στο κάτω κάτω αυτά είναι όλα θέμα επιλογών που κάνει ο καθένας στη ζωή του. Κάποιος θα πουλούσε τα πάντα για τα χρήματα... Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 11:57, 06-06-07:

Έχει τεράστια διαφορά το "είμαι έξυπνος/μορφωμένος" απο το "βγάζω χρήματα". Μπορει και να απέχουν χιλιόμετρα. Και στο κάτω κάτω αυτά είναι όλα θέμα επιλογών που κάνει ο καθένας στη ζωή του. Κάποιος θα πουλούσε τα πάντα για τα χρήματα... Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Ναι, όμως αν ο σκοπός τους είναι αυτός, να ακολουθήσουν το επάγγελμα γιατί συτό τους κάνει αγράμματους και βλάκες?Αυτό εννοώ!

Εγώ δεν θα το έκανα αλλά γιατί να το κατακρίνω!?!

Στην τελική των περιπτώσεων .. για μένα ο πιο μεγάλος βλάκας είναι όλος ο κόσμος που πηγαίνει κάθε μέρα στα μπουζούκια, δίνει για ένα μπουκάλι whisky 140€ με 160€ και έτσι τα μαγαζιά είναι γεμάτα,οι επιχειρηματίες χ/... στο χρήμα και όλοι αυτοί οι νεαροί ακολουθούν τον δρόμο αυτό μέσα από τα reality.. κ.ο.κ.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 12:07, 06-06-07:

Ναι, όμως αν ο σκοπός τους είναι αυτός, να ακολουθήσουν το επάγγελμα γιατί συτό τους κάνει αγράμματους και βλάκες?Αυτό εννοώ!
Αυτό ακριβώς! Οι επιλογές που κάνει ο καθένας και οι προτεραιότητες που έχει. Αν και μεταξύ μας τώρα μην κοροιδευόμαστε, το 90% των παικτών στα reality show δεν είναι και οι πιο έξυπνοι άνθρωποι που υπάρχουν. Και δεν είναι θέμα εξυπνάδας μόνο. Μπορεί η άλλη να είναι έξυπνη, ιδιοφυία αν θέλεις, αλλά τα ενδιαφέροντα της να ξεκινάνε στο πόσων μοιρών στροφή κάνει η μπούκλα και να τελειώνουν στο τι χρώμα φακούς να βάλει με το μπλε φόρεμα. Και ξαναλέω..μάκαριοι οι πτωχοί τω πνεύματι.

Εγώ δεν θα το έκανα αλλά γιατί να το κατακρίνω!?!
Το κατακρίνω γιατί δεν είναι σύμφωνο με τα πιστεύω μου και το δέχομαι σαν σύμφωνο με τα πιστεύω αυτού που το κάνει.

Στην τελική των περιπτώσεων .. για μένα ο πιο μεγάλος βλάκας είναι όλος ο κόσμος που πηγαίνει κάθε μέρα στα μπουζούκια, δίνει για ένα μπουκάλι whisky 140? με 160? και έτσι τα μαγαζιά είναι γεμάτα,οι επιχειρηματίες χ/... στο χρήμα και όλοι αυτοί οι νεαροί ακολουθούν τον δρόμο αυτό μέσα από τα reality.. κ.ο.κ.
Απλά έχει καθιερωθεί σαν ακριβός τρόπος διασκέδασης..Κάποια πράγματα είναι ακριβά χωρίς να το αξίζουν, και κάποια είναι φτηνά για την αξία τους.. Έτσι είναι ο κόσμος..

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 12:25, 06-06-07:

Ουσιαστική διαφωνία δεν υπάρχει σε αυτό που λέμε, απλά εγώ προτιμώ να σχολιάζω/παρατηρώ παρά να κρίνω κάτι που απλά εμένα δεν μου αρέσει.

Κάποια στιγμή στο παρελθόν έλεγα αυτός είναι βλάκας.. και γυρίζει κάποιος ηλικιωμένος και μου λέει "Βλάκας σε σχέση με ποιον?" και του λέω "Εγώ είμαι πολύ πιο έξυπνη" και εκείνος λέει "Πώς γνωρίζεις ότι εσύ είσαι πιο έξυπνη και εκείνος βλάκας, πώς έχεις αυτή την ικανότητα.. Κανείς δεν την έχει.. το ίδιο μπορεί να πει ο οποιοσδήποτε για οποιονδήποτε"...

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 12:49, 06-06-07:

Ουσιαστική διαφωνία δεν υπάρχει σε αυτό που λέμε, απλά εγώ προτιμώ να σχολιάζω/παρατηρώ παρά να κρίνω κάτι που απλά εμένα δεν μου αρέσει.

Κάποια στιγμή στο παρελθόν έλεγα αυτός είναι βλάκας.. και γυρίζει κάποιος ηλικιωμένος και μου λέει "Βλάκας σε σχέση με ποιον?" και του λέω "Εγώ είμαι πολύ πιο έξυπνη" και εκείνος λέει "Πώς γνωρίζεις ότι εσύ είσαι πιο έξυπνη και εκείνος βλάκας, πώς έχεις αυτή την ικανότητα.. Κανείς δεν την έχει.. το ίδιο μπορεί να πει ο οποιοσδήποτε για οποιονδήποτε"...
Το ίδιο είναι, είτε το κρίνεις είτε το σχολιάζεις Δίκιο είχε ο παππούς

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:59, 06-06-07:

Πριν μερικά χρόνια, είχα συμμετάσχει (ως κοινό γιατί δεν κληρώθηκα να παίξω) σε ένα τηλεπαιχνίδι με τον Θοδωρή Αθερίδη, όπου ξεχρεωνόταν η πιστωτική σου κάρτα και αν τα πήγαινες καλά και απαντούσες σωστά σε κάποιες ερωτήσεις γνώσεων, κέρδιζες και extra μετρητά. Η οικονομική μου κατάσταση τότε, ήταν σε τόσο τραγική κατάσταση ώστε κατέφυγα σε αυτή τη "λύση". Αν λοιπόν αποφάσιζα και πάλι να συμμετάσχω σε κάποιο αντίστοιχο τηλεπαιχνίδι, ο λόγος θα ήταν αποκλειστικά και μόνο οικονομικός.
Όσον αφορά τα reality παιχνίδια, νομίζω ότι δεν θα έπαιρνα μέρος ποτέ. Το βρίσκω πολύ άσχημο να παρακολουθείται η ζωή μου 24 ώρες το 24ωρο, όπως επίσης θεωρώ ότι κάτι δεν πάει καλά με εκείνους τους ανθρώπους που παρακολουθούν τις ξένες ζωές 24 ώρες το 24ωρο. Προφανώς κάτι συμβαίνει με τις δικές τους!!!
Από την άλλη όμως σκέφτομαι, πως αν είχα καημό με το τραγούδι ή με τον χορό ή με την ηθοποιία, και είχα κάνει ό,τι περνάει από το χέρι μου για να σταθώ στον εκάστοτε χώρο, χωρίς αποτέλεσμα, ενώ παράλληλα έβλεπα ότι ατάλαντα παιδάκια, δείχνοντας λίγο μπούτι ή λίγο στήθος παραπάνω γίνονται φίρμες και στήνουν καριέρες, τότε ίσως να το ξανασκεφτόμουν.
Ευτυχώς όμως, ούτε χορεύτρια θέλησα ποτέ να γίνω, από φωνή...ούτε για κουφούς δεν κάνω και από ηθοποιία....βράσε όρυζα!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 20:00, 19-05-13:

Εγώ θέλω να πάρω μέρος στο WIPE OUT.
Τρως λίγη ξεφτίλα αλλά έχει γέλιο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους