Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Deviantart Vs Flickr

Deviantart Vs Flickr

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
Deviantart
3
75,00%
Flickr
0
0%
Άλλο (αναφέρατε ποιο)
1
25,00%

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:12, 26-01-11:

Deviantart
Art - community of artists and those devoted to art. Digital art, skin art, themes, wallpaper art, traditional art, photography, poetry / prose. Art prints.
Flickr is almost certainly the best online photo management and sharing application in the world. Show off your favorite photos and videos to the world, ...
  • Ποιο θα διαλέγατε για να ανεβάσετε την δουλειά σας;
  • Ποιες οι βασικές διαφορές τους;
  • Έχετε κάποιο από τα δύο;
  • Πιστεύετε πως υπάρχει κάποιο καλύτερο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:58, 26-01-11:

Έχω την εντύπωση ότι στο deviantart, το κοινό που σου προσφέρει είναι λιγότερο "κανονικό" και περισσότερο "alternative" και "dark". Το flickr από την άλλη μου βγάζει κάτι πιο ξενέρωτο, πιο καθωσπρέπει.

Ε τώρα τέχνη και καθωσπρεπισμός, για εμένα πολύ light εμπειρία. Όταν θέλω να δω κάτι από τέχνη μπαίνω στο deviantart

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 19:22, 26-01-11:

Εξαρτάται απο το τι ζητάς.

Αποκλειστικά για φωτογραφία ίσως είναι προτιμότερο το flickr. Για γενικότερους πειραματισμούς στις γραφικές τέχνες είναι το devianart.
Πάντως δεν θα διάλεγα μάλλον κανένα. Ο μόνος λόγος που ίσως θα δημιουργούσα είναι για την υποτιπόδη ασφάλεια των αρχείων μου και την εύκολη παραπομπή σε άλλους ιστοχώρους που αυτά τα δύο παρέχουν, ειδικά το flickr.

Αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο σε αυτά τα δύο είναι το χαόδες του πράγματος που δεν αφήνει χώρο για σοβαρό σχολιασμό και συζήτηση. Ειδικότερα εννοώ πως δεν με ενδιαφέρουν σχόλια τύπου χεράκια ψηλά, ή εξαιρετική φωτογραφία κι άλλα τέτοια...ναι τα θέλω κι αυτά αλλά ο κύριως σκοπός που θα ανεβάσω δουλειά μου είναι για επικοδομητικά σχόλια και συζήτηση, δλδ για να πάω παρακάτω. Αν δεν σου επισημάνοντε λάθη-->δεν τα βλέπεις, μένεις στάσιμος, και στην συνέχεια δυσκολεύεσε να τα δείς ακόμα κι να στα υποδηξούν επειδή έχεις θαμποθεί απο τα 1000 χεράκια στο flickr ή το devianart.
Έτσι καταλήγω στην λύση εξιδικευμένα φόρουμ στο κάθετι με το οποίο ασχολούμαστε.(πχ. dpgr, photogr κλπ. για φωτογραφία, vcdc κλπ. για γραφιστική και ψάξιμο για ότι θέλει ο καθένας)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους