Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,017 μέλη και 2,415,864 μηνύματα σε 75,321 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 570 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα νέα παιδιά δεν έχουν ιδέα από παλιά τεχνολογία

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 22:24, 06-10-08:

Παλιά φωτογραφική μηχανή
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:11, 07-10-08:

Yeah, baby!!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε: στις 18:04, 07-10-08:

Λοιπόν, αυτό το βρήκα κατά λάθος αλλά νομίζω οτι ταιριάζει εδώ...

Ηλεκτρικός Δονητής του 1906

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 12:02, 14-10-08:

^πλάκα κάνεις

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 12:49, 14-10-08:

Μου αρέσει που είναι και Portable
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O dizante έγραψε: στις 22:38, 28-01-11:

Το βίντεο τα λέει όλα. Φυσικό είναι βέβαια να μην γνωρίζουν γιατί στην εποχή που γεννήθηκαν έχουν αλλάξει όλα σε θέματα τεχνολογίας.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,448 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:54, 28-01-11:

Τα νέα παιδιά δεν ξέρουν αυτή την θύρα που συνδέαμε το πληκτρολόγιο:

ούτε τη σειρακή (για συσκευές) και την παράλληλη θύρα ( για εκτυπωτές)

Τώρα ξέρουν μόνο την USB.

Επίσης δεν ξέρουν το DOS
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O dizante έγραψε: στις 22:57, 28-01-11:

Επίσης δεν ξέρουν τι θα πει NES, SNES, Atari, Game boy, Nintendo 64
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,448 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:03, 28-01-11:

Eπίσης δεν ξέρουν τις κασσέτες VHS

και τα walkman

με τις κασέτες

οι οποίες ηταν από τα πρώτα αποθηκευτικά μέσα και για υπολογιστές (πριν τις δισκετουλίνιες)
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 23:29, 28-01-11:

Το DOS ούτε γω δεν το ξέρω...!
Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

O dizante έγραψε: στις 23:37, 28-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Εντάξει για τα DOS χρειάζονται και κάποιες γνώσεις από παλαιότερα συστήματα υπολογιστή (DOS)
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,711 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 23:52, 28-01-11:

Καθίστε λίγο γιατί θα παρεξηγηθώ. Όλα αυτά που αναφέρθηκαν στα παραπάνω μηνύματα τα γνωρίζω και τα έχω ζήσει (άλλα περισσότερο άλλα λιγότερο). Δηλαδή με βγάζετε γέρο πριν της ώρας μου;

Άντε μην τα πάρω βραδιάτικα. Μια χάρα νέο παλληκάρι είμαι.

Εκτός αν υπάρχει κάποιος κανόνας που λέει ότι μετά τα 22 είσαι γερασμένος
Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

O dizante έγραψε: στις 23:58, 28-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Καθίστε λίγο γιατί θα παρεξηγηθώ. Όλα αυτά που αναφέρθηκαν στα παραπάνω μηνύματα τα γνωρίζω και τα έχω ζήσει (άλλα περισσότερο άλλα λιγότερο). Δηλαδή με βγάζετε γέρο πριν της ώρας μου;

Άντε μην τα πάρω βραδιάτικα. Μια χάρα νέο παλληκάρι είμαι.

Εκτός αν υπάρχει κάποιος κανόνας που λέει ότι μετά τα 22 είσαι γερασμένος
χαχα όχι φυσικά, δυστυχώς έτσι φαίνεται με την ραγδαία ανάπτυξη της τεχνολογίας. Πχ μέχρι χθες είχαμε τις κλασσικές τηλεοράσεις τώρα έχουν βγει στην αγορά πλάσμα χιλιοστών και τα παιδιά που γεννιούνται τώρα δεν γνωρίζουν τις παλιές (στο εξωτερικό τουλάχιστον γιατί στην Ελλάδα με την κρίση που υπάρχει δύσκολα παίρνεις πλάσμα τηλεόραση)
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 00:02, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω

dir

c://
cd mm2
mm2.exe

αρχίζει το παιχνίδι

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,711 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 00:08, 29-01-11:

Πω πω τί μου θύμισες βρε Φόκε. Όταν είχαμε πρωτοπάρει τον υπολογιστή, είχα πάει να κάνω κάποια μαθήματα χρήσης του υπολογιστή. Επειδή τότε ακόμα χρησιμοποιούνταν τα DOS (τα Windows 95 που είχαμε τότε, είχαν βάση τα DOS), ο δάσκαλος μας τα μάθαινε. Μας είχε μάθει λοιπόν αρκετές εντολές. Ανάμεσα σ'αυτές, ήταν και το περίφημο «format c:». Όλοι φυσικά γνωρίζουν τί συμβαίνει αν πατήσεις αυτήν την εντολή. Σβήνονται όλα τα αρχεία του σκληρού δίσκου. Κι ενώ μας το τόνισε πολλές φορές «δεν πρέπει να κάνετε αυτήν την εντολή χωρίς λόγο», εγώ με το που πήγα το βράδυ σπίτι τί έκανα; Πάτησα format c:...

Ήθελα να δω πώς δούλευε κι αυτή η εντολή. Κακό είναι;
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 00:13, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ήθελα να δω πώς δούλευε κι αυτή η εντολή. Κακό είναι;
αχχααα και εγώ το πατούσα και όταν το πάταγα ο μεγάλος brother φωναζε και εγώ του έλεγα

Μου ρθε δεν φταίω εγώ
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 02:11, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από dizante
Επίσης δεν ξέρουν τι θα πει NES, SNES, Atari, Game boy, Nintendo 64
Tι είναι αυτά;
Λογικό το βρίσκω να μην ξέρω τι είναι δεδομένου ότι πλέον δε τα χρησιμοποιούμε. Και δεν εννοώ το 2011 εννοώ ότι από τότε που άρχισα να μεγαλώνω-μαθαίνω whatever.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,040 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 02:34, 29-01-11:

Αυτό είναι το μόνο που ξέρω να κάνω στο DOS.

Αυτό το έχει δει κανείς σας:

Το πρώτο μου photoshop.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,746 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε: στις 02:37, 29-01-11:

Τα πρώτα Windows που χρησιμοποίησα. Αξέχαστες εποχές...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,040 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 02:40, 29-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από yozerehs

Τα πρώτα Windows που χρησιμοποίησα. Αξέχαστες εποχές...
Μικρέ!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια