Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,095 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Bowling

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 18:25, 07-03-08:

Ασχολήθηκα για 2 φεγγάρια με τον bowling…μετά την τοξοβολία το κυνήγι και το ποδόσφαιρο μου αρέσει και αυτό…τα καταφέρνω και στο golf

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 19:16, 07-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Εχω νέα

Πήγε ο οξυντες στο μαγαζάκι που παίξαμε τουρνουα, τον ενημέρωσαν να πάμε να πάρουμε τα δώρα μας που κερδίσαμε και αν προλάβουμε σήμερα θα μάθυμε και την θέση μας στην κατάταξη
Είσαι αστέρι!Μολις μαθεις και καταταξη ενημερωσε μας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 19:31, 07-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Είσαι αστέρι!Μολις μαθεις και καταταξη ενημερωσε μας!

Σε ευχαριστώ,εχω ανχωθεί λίγο, αν και δεν νομίζω να κατάφερα τελικα κάτι, αλλα τουλάχιστον υπάρχει η επόμενη αγωνιστική θα προσπαθείσω πιό σκληρά, τον άλλο μήνα θα είμαι και μέλος

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 02:25, 12-03-08:

Μπράβο βρε Μάνια!!

Πες στον Όξυ να μας πει τα νέα του ο ίδιος.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:30, 12-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Μπράβο βρε Μάνια!!

Πες στον Όξυ να μας πει τα νέα του ο ίδιος.

Τα είπε στο meeting θα έρθει κάποια στιγμή, απλά τώρα πνήγετε

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:05, 12-03-08:

Πωπω..τη μανικι αυτη η τοξοβολια...
Δειχνει κατι απλο, αλλα δεν ειναι...Εχει ενδιαφερον τλχ.
.

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

O T_Chameleon έγραψε στις 19:06, 12-03-08:

Στην αρχή έριχνα το τόξο ακριβός μπροστά μου δεν μπορούσα να το ρίξω μακριά αλλά ναι τίποτα δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται…Αντε μανια και με την νίκη στο επόμενο πρωτάθλημα σε θέλω στην 5αδα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 19:14, 12-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από T_Chameleon
Στην αρχή έριχνα το τόξο ακριβός μπροστά μου δεν μπορούσα να το ρίξω μακριά αλλά ναι τίποτα δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται…Αντε μανια και με την νίκη στο επόμενο πρωτάθλημα σε θέλω στην 5αδα
Του μπόουλινγκ; μα είμαι στην 5αδα, σε πιά θέση δεν ξέρω την επόμενη αγωνιστηκή θα είμαι στους πρώτους 2 να το θυμάστε, σε αυτήν δεν πήγε καλά

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

O T_Chameleon έγραψε στις 20:12, 12-03-08:

Στην 5αδα της Ελλάδας?
Δεν το ήξερα μπράβο χαίρομε …εξαιρετικά ωραία

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 21:05, 12-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από T_Chameleon
Στην 5αδα της Ελλάδας?
Δεν το ήξερα μπράβο χαίρομε …εξαιρετικά ωραία
Α!!! της Ελλάδας έλεγες; ευχαριστώ καρδιά μου η καλύτερη ευχή του κόσμου

Παράθεση

natale0510

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη natale0510
Ο natale0510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O natale0510 έγραψε στις 03:15, 24-01-09:

Καλησπέρα παιδιά.
Έψαχνα στο google για μαθήματα bowling και βρέθηκα στο forum αυτό.
Ξέρει κανένας μαγαζιά στην Αθήνα που να προσφέρουν μαθήματα καθώς και καταστήματα πώλησης ειδών bowling ?

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 08:00, 24-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από natale0510
Καλησπέρα παιδιά.
Έψαχνα στο google για μαθήματα bowling και βρέθηκα στο forum αυτό.
Ξέρει κανένας μαγαζιά στην Αθήνα που να προσφέρουν μαθήματα καθώς και καταστήματα πώλησης ειδών bowling ?
Δοκίμασε στη Γλυφάδα, στο εμπορικό κέντρο που βρίσκεται το BLANOS BOWLING, στη στοά του ισογείου, μπάλες έχει σίγουρα και νομίζω ότι κάνει και κάποιου είδους service.
Καλά ψώνια!

Παράθεση

natale0510

Νεοφερμένος

Ο natale0510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O natale0510 έγραψε στις 11:35, 24-01-09:

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Καμια πρόταση για το που μπορώ να βρω δάσκαλο να με βοηθήσει να μάθω και να διαλέξω την κατάλληλη μπάλα ?

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:47, 24-01-09:

Επειδή πολύ-πολύ παλιά είχα βρεθεί με παρέες και παίζαμε bowling, όχι ότι ήμουν καλός, αλλά νομίζω ότι στην πράξη μαθαίνεις, χωρίς να είμαι ειδήμων, απλά μετά από μερικές φορές που έπαιζα τότε, άρχισα να είμαι λίγο άνω του μετρίου, τώρα δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα βέβαια...

Παράθεση

natale0510

Νεοφερμένος

O natale0510 έγραψε στις 17:51, 24-01-09:

Το εμπειρικο bowling οντως φερνει αποτελέσματα, καθως κ εγω ετσι παιζω τοσο καιρο, αλλα φτανεις σε ενα σημειο οπου απλα δεν γινεται να πας πιο πανω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 02:00, 26-01-09:

Γενικά όπου εχει bowling εχει και καταστημα (pro shop) με ειδη.
Για μαθηματα ειχαν ερθει καποτε 2 ξενοι προπονητες που ειχα δοκιμασει, αλλά από τότε ο ενας σιγουρα δεν ξαναρθε. Ο άλλος δεν γνωριζω εαν συνεχιζει να ερχεται, παντως τότε παρεδιδε τα μαθηματα στο bowling του Χαιδαριου. Aπό τότε νομιζω και καποιοι ελληνες παραδιδουν μαθηματα, αλλά για να εισαι σιγουρος καλύτερα να παρεις τηλεφωνα σε μερικά μαγαζια.

Για να διαλεξεις μπαλα, θα σε βοηθησει οποιοσδηποτε driller (αυτοι εχουν τα pro shops). Δεν ειναι ολοι το ιδιο καλοι, αλλά για αρχαριους επαρκουν. Συμπτωματικά εχει τυχει να εχω τρυπησει μπαλες σε 4.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:47, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Συμπτωματικά εχει τυχει να εχω τρυπησει μπαλες σε 4.
Έχεις τρυπήσει;
Δηλαδή;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:21, 26-01-09:

Αν σε καποιον αρεσει το αθλημα εστω και λιγο και για χαβαλε, καλο ειναι να αγορασει μια μπαλα και να την τρυπησει στα μετρα του. Δλδ παει σε ενα pro-shop, διαλεγει, και ο driller παιρνει μετρα απο το χερι μας, και τρυπαει την μπαλα ετσι ωστε η διαμετρος και αποσταση των τρυπων, να ειναι ειναι ακριβως για το δικο μας χερι. Αυτο βοηθαει και να σηκωνουμε βαρυτερη μπαλα πιο ανετα, και να μην μας γλιστραει, και να εχουμε χαλαρο χερι.

Κανει τεραστια διαφορά. Και αν καποιος θελει να ασχοληθει παραπανω, υπαρχουν πολλα ειδη τρυπηματος, αναλογα με τις αναγκες.

Φυσικα οσο πιο αγωνιστικα θελει να ασχοληθει καποιος, τοσο ανεβαινει και η σημασια της λεπτομερειας στο τρυπημα, και πρεπει να συνδυαστει με προπονηση και μαθηματα.

Αλλά, και ετσι για διασκεδαση, κανει μεγαλη διαφορα και αν σου αρεσει, αξιζει το εξοδο. Για μια απλη μπαλα για τετοιο σκοπο, μαζι με το τρυπημα, υπολογιζεις περιπου 100 ευρω.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Bowling στις 06-07 Απριλίου - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι συναντήσεις μας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-04-09 στις 20:37.
    • Bowling Meeting! - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι συναντήσεις μας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-02-09 στις 15:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους