Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,912 μηνύματα σε 74,640 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα νέα παιδιά δεν έχουν ιδέα από παλιά παιχνίδια

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 12:49, 29-01-11:

Εδώ δεν ξέρουν τους ευχούληδες τα film θα ξέρουνε;

Πατάς το πετράδι κάνεις μια ευχή ένα αστέρι πέφτει και μια ευχή πραγματοποιείται

τους μικρούς τους ευχούληδες τους βάζαμε στα μολύβια αλλά δεν είχαν πετράδι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:20, 30-01-11:

Ένα παιχνίδι που έπαιζα μικρός ήταν τα μικροψαρέματα. Υπήρχε ένα ένα ενιδρύο το γεμίζαμε με νερό βάζαμε πλαστικά ψαράκια μέσα, πατούσαμε το on, έβγαζε μπουμπουρληθες και πιάναμε τα ψαράκια. ΄Όποιος έπιανε τα περισσότερα νικούσε.

Δυστυχώς δεν βρήκα φώτο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 12:51, 30-01-11:

ειχα και εγω ευχουλη! Εναν με μπλε μαλλια που στο τελος τον κουρεψα!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:04, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Ένα παιχνίδι που έπαιζα μικρός ήταν τα μικροψαρέματα. Υπήρχε ένα ένα ενιδρύο το γεμίζαμε με νερό βάζαμε πλαστικά ψαράκια μέσα, πατούσαμε το on, έβγαζε μπουμπουρληθες και πιάναμε τα ψαράκια. ΄Όποιος έπιανε τα περισσότερα νικούσε.

Δυστυχώς δεν βρήκα φώτο
Καλέ κι εγώ το είχα αυτό!!!!
Δεν ήξερα ότι ήταν τόσο γνωστό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 13:15, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Καλέ κι εγώ το είχα αυτό!!!!
Δεν ήξερα ότι ήταν τόσο γνωστό.
Αφού ίδια ηλικία έχουμε φυσικό είναι να είχαμε παρόμοια παιχνίδια (για τα unisex toys εννοώ). Όλα τα παιδιά λίγο πολύ παίρνουν αυτά που δείχνει η τηλεοράση.

Ότι διαφήμιζε η τηλεόραση το θέλανε τα παιδάκια και ήταν γνωστό (τώρα λόγω ραδιοτηλεοπτικού έχει απαγορεύσει τις διαφημίσεις παιχνιδιών στις πρωινές ώρες και το φαινόμενο αυτό έχει μειωθεί ).
Τα πιόνια ήταν ειδικές πλαστελίνες play do (λεγόντουσαν) τις φτιάχναμε από ειδικά καλούπια και μια φορά που ξέχασα το κουτάκι ανοιχτό ξεράθηκαν και έκλαιγα μέχρι να μου πάρουν άλλες . Τα πιόνια όταν μπαίνανε σε ειδικό κουτάκι παίρναμε κάρτες. Υπήρχαν οι κάρτες splat που σε αυτά ο αντίπαλος έπαιρνe ένα μεγάλο κίτρινο χέρι και πατούσε το πιόνι του αντιπάλου ο οποίος άρχιζε από την αρχή.

Εξέλιξη του παιχνιδιού άλλης εταιρίας ήταν η σταφυλοπαγίδα. Που τα σταφυλάκα έπεφταν σε κάρτες βασανιστήρια (θυμάμαι το πριόνι, τον τροχό (και δε θυμάμαι άλλα). Και υπήρχαν ολόκληρες κατασκευές στο ταμπλό του παιχνιδιού για να βασανίζουμε τα σταφυλάκια των αντιπάλων.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 30-01-11 στις 13:27.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:53, 30-01-11:

27 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 15:06, 30-01-11:

ειχα κι εγω το penguin race! και το αλλο με τα σταφυλακια, αλλα το μονο που θυμαμαι ειναι τα καλουπακια τους!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:34, 30-01-11:

fockos πληροφοριες αναφερουν οτι επαιζες με κατι κουκλες που γινονταν cupcakes

ειχα μια τετοια κουκλα και ηρθε ενα αγορακι σπιτι μου να παιξουμε και του αρεσε και αρχισε να κλαιει οτι την θελει και με αναγκασαν να του την δωσω

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 22:44, 30-01-11:

Tους ευχούληδες τους ξέρω και εγώ! (Μόνο αυτούς στα μολύβια όμως.)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dizante
Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O dizante έγραψε στις 23:06, 30-01-11:

είχα και εγώ ευχούληδες και penguins επίσης δεν νομίζω να ξέρουν πλέον τους action man δεν ξέρω.. τους διαφημίζουν ακόμα;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:39, 30-01-11:

και με αυτοκινητακια transformers επαιζα... τι τελεια παιχνιδια που ηταν!!! Ειχα και χελωνονιντζακια! Δεν γινεται φυσικα να ξεχασω τα ηλεκτρονικα κατοικιδια σε μορφη μπρελοκ!!! Ειχα φαει τρελλο κολλημα τοτε! Το ταιζα, το ποτιζα, το καθαριζα και περιμενα απο αυγο να γινει πουλακι και να εξελιχθει σε κατι αλλο!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O dizante έγραψε στις 23:42, 30-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
και με αυτοκινητακια transformers επαιζα... τι τελεια παιχνιδια που ηταν!!! Ειχα και χελωνονιντζακια! Δεν γινεται φυσικα να ξεχασω τα ηλεκτρονικα κατοικιδια σε μορφη μπρελοκ!!! Ειχα φαει τρελλο κολλημα τοτε! Το ταιζα, το ποτιζα, το καθαριζα και περιμενα απο αυγο να γινει πουλακι και να εξελιχθει σε κατι αλλο!
είχα κερδίσει μικρός ένα τέτοιο στο λούνα παρκ μετά είχα αγοράσει ένα που ήταν σκυλάκι. εκείνο του λούνα παρκ ήταν δεινοσαυράκι

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:43, 30-01-11:

το δικο μου ηταν κοτοπουλακι!

Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

O dizante έγραψε στις 23:45, 30-01-11:

δεν ξέρω αν πιάνετε για toy αλλά μικρός έπαιζα super mario land στο gameboy το άσπρο το πρώτο

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 01:23, 31-01-11:

Καρδουλίνι μαμ είχατε; Εγώ έχω ακόμα σε κεράσι, μυρίζει το μπιμπερό!
Επίσης είχα το ζωάκι που έδειξε η sakura, το τάιζες, το πήγαινες στο γιατρό, γυμναστήριο.
Αυτά ήταν παιχνίδια!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:00, 31-01-11:

Εχω την εντυπωση οτι τα παιδια σημερα δεν παιζουν οπως εμεις παλαιοτερα. Εμεις πχ δεν ειχαμε πολλα ηλεκτρονικα παιχνιδια, μονο κατι super mario, donkey kong, bubble bobble, etc. Τον περισσοτερο χρονο μας τον περνουσαμε εξω στις αυλες και στον δρομο. Εχω την εντυπωση οτι τα παιδια σημερα μενουν περισσοτερη ωρα κλεισμενα στο σπιτι, τα στελνουν οι γονεις απο πολυ μικρα φροντιστηριο και σε γενικες γραμμες ειναι πιο καταπιεσμενα απο οτι ειμασταν εμεις χρονια πριν.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 02:06, 31-01-11:

Βασικά είχαμε αυτοσχέδια παιχνίδια.
Είχα κατά βάση 2 μαγαζιά, πουλούσα ρούχα και είχα και εστιατόριο.
(Tούρτα από λασπες, λολ)

Έχω γίνει και θεία σε βαφτίσια κούκλας που έκανε μια φίλη καλώντας κορίτσια.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

O dizante έγραψε στις 11:44, 31-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Βασικά είχαμε αυτοσχέδια παιχνίδια.
Είχα κατά βάση 2 μαγαζιά, πουλούσα ρούχα και είχα και εστιατόριο.
(Tούρτα από λασπες, λολ)

Έχω γίνει και θεία σε βαφτίσια κούκλας που έκανε μια φίλη καλώντας κορίτσια.

χαχα εμείς ανακατέβαμε ότι βρίσκαμε στο ψηγείο μέσα σε ένα μπωλ και το παίζαμε μάγειρες

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dizante : 31-01-11 στις 12:05.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 13:02, 31-01-11:

Ένα άλλο παιχνίδι που ηθελα να πάρω αλλά δεν πήρα ποτέ ήταν το furby

λέγανε ότι του μάθαινες να λέει λέξεις (δεν ξέρω αν ισχύει όμως)

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:04, 31-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Ένα άλλο παιχνίδι που ηθελα να πάρω αλλά δεν πήρα ποτέ ήταν το furby

λέγανε ότι του μάθαινες να λέει λέξεις (δεν ξέρω αν ισχύει όμως)
Αχ κι εγώ το ήθελα! Είχε πάρει μια φίλη μου τέτοιο!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dizante

Νεοφερμένος

O dizante έγραψε στις 13:29, 31-01-11:

Ένα αλλο παιχνίδι ηταν η πλαστική κιθάρα με τα κουμπιά που έκαναν ήχους τώρα βέβαια η μόνη κιθάρα με κουμπιά που ξέρουν είναι το Guitar Hero

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 13:57, 31-01-11:

ειχα και γω ενα τετοιο!
εχω βασικα. παω να του βαλω μπαταριες!

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 14:23, 31-01-11:

Καρδουλίνι μαμ είχατε;
Είχαμεεεεε!

Εγώ είχα λεβάντα..

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 14:39, 31-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ερωφίλη
Είχαμεεεεε!

Εγώ είχα λεβάντα..
εγω ενα κουνελακι και μυριζε λεμονι!

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 16:38, 31-01-11:

Tα σημερινά παιδιά παίζουν fifa και pro evolution
παλιότερα εκτός από τον υπολογισστή παίζαμε και τα επιτραπέζια ποδοσφαιράκια.

Θυμάστε το subbuteo και την κακή του αντιγραφή pro action

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 31-01-11 στις 17:01.
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 21:20, 31-01-11:

ειχα και εγω ευχουλη! Εναν με μπλε μαλλια που στο τελος τον κουρεψα!
Εγώ, όταν τους βαριόμουνα, τους έκοβα με το ψαλίδι για να τους πάρω το διαμαντάκι!

Τα Ταμαγκότσι τα έχουν ακόμα τα μικρά παιδάκια! Η βαφτιστήρα της αδερφής μου είχε φάει κόλλημα πριν δυο χρόνια περίπου και όχι άδικα!

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:45, 01-02-11:

τις κουκλες λαχανουλες τις θυμαστε;;;;

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:53, 01-02-11:

με πονυ επαιζα πολυ!!! Ηταν οι μοναδικες κουκλες που δεν τις ειχα κουρεψει

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 23:20, 01-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pennylane
εγω ενα κουνελακι και μυριζε λεμονι!
τα καρδουλινια μαμ ειναι τοσο γλυκουλιααααααααααααααααααααααα

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:26, 04-03-11:

Αυτό το video δείχνει παιδιά του σήμερα να έρχονται σε επαφή με "ξεχασμένα" παιχνίδια αλλά και τεχνολογικά προϊόντα...Μόνο που είναι στα γαλλικά. Γαλλομαθείς του στεκιού βοήθεια!

Αυτό που κατάλαβα και γέλασα ήταν όταν ένα αγοράκι είδε την δισκέτα (προσωπικά ούτε και εγώ δεν την έχω χρησιμοποιήσει) νόμιζε πως μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 19:40, 04-03-11:

Δεν πρόλαβες τη δισκέτα;
Μήπως είσαι ανήλικο και μας κοροϊδεύεις;

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 19:53, 04-03-11:

Δεν πρόλαβες τη δισκέτα;
Μήπως είσαι ανήλικο και μας κοροϊδεύεις;
Τσου! Δεν χρειάστηκε ποτέ να την χρησιμοποιήσω! Είχα δει δισκέτες τις μεγάλης μου αδερφής!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:16, 04-03-11:

Ατού - Υπερατού.
Το θυμάται κανείς;

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 12:44, 08-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Ατού - Υπερατού.
Το θυμάται κανείς;
Ναιιιιι!!!!

Θυμάμαι είχε ένας φίλος μου με αυτοκίνητα και παίζαμε συνεχώς!!!

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 12:58, 08-03-11:

Ατού - Υπερατού.
Το θυμάται κανείς;
Αυτό το θυμάμαι κι εγώ!!!
Αν και με ρίχνετε λίγα χρονάκια...

Εγώ πάντως το έλιωνα με αυτοκινητάκια... Να φανταστείτε το χαλί του δωματίου μου έμοιαζε με αυτοκινητόδρομο, για να μπορώ να παίζω...

Αχ, ωραίες εποχές... Μετά πήρα Playstation...

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 15:09, 08-03-11:

Μα φυσικα

Πωωωω.Μου ανοιξε η ορεξη τωρα.Θελω να ξαναπαιξω

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:58, 08-03-11:

τις κουκλες λαχανουλες τις θυμαστε;;;;

νταξ, είπαμε πως η νέα γενιά δεν γνωρίζει από toys (χωρίς ολίγη από ...sex μπροστά),
μα δεν είναι αυτός λόγος να θυμόμαστε ό,τι toy έχει δικαιωματικά περάσει στην λήθη

Παράθεση

Giorgos241

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giorgos241
Ο Giorgos241 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Giorgos241 Γεια σου κοσμε!Να μου ζησεις! :) έγραψε στις 18:00, 03-05-11:

Ατού - Υπερατού.
Το θυμάται κανείς;
Και εγω ειχα τετοιες καρτες.
Επαιζα με τον αδελφο μου οταν ημουν πολυ μικρος,και με νκουσε συνεχως...μαλλον δεν το καταλαβαινα σωστα το παιχνιδι

Εγω πιστευω οτι ειμαι απο την τελευταια γενια,που εζησε τα παιχνιδια.
πλεον ολα αυτα τα παιχνιδια που ειχαμε τα εχουν αντικαταστησει οι οθονες υπολογιστων.
Ειμαι απο τα παιδια που ασχολουνται πολυ με την πληροφορικη (developer) αλλα ποτε μου,μεχρι και τωρα,δεν πιστεψα οτι ενα ηλεκτρονικο,μπορει να αλαξει την αισθηση ενος πραγματικου παιχνιδιου!

Εγω επαιζα πιο πολυ με αυτοκινητακια και beyblades!
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  400px-Beyblades.jpg
Εμφανίσεις:  207
Μέγεθος:  42,4 KB

τα λατρευα!
ειμασταν μια μεγαλη παρεα και παιζαμε στο σπιτι ενος φιλου μου.
χωριζομασταν και ο καθενας εριχνε την σβουρα του,στο ρινκ

αυτα ειναι παιχνιδια!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:34, 03-05-11:

εγω ειχα κολλημα με τα πονυ

Παράθεση

θειο-τραγι

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη θειο-τραγι
H θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H θειο-τραγι καπετάν Γάντζος έγραψε στις 18:46, 03-05-11:

Μάζευε κανεις φιγούρες GI Joe? Έχω έναν φίλο που παλιμπαιδίζει και αναρωτιόμουν αν θα μπορούσα να βρώ πουθενά

Παράθεση

Μαριακος91

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαριακος91
H Μαριακος91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Μαριακος91 έγραψε στις 02:13, 15-01-12:

Μια χαρη θα χαιρομουν πολυ αμα μπορουσατε να ανεβαζατε μια φωτο απο το καρδουλινι μαμ....Δεν το εχω πια και θα ηθελα να το ειχα εστω μια αναμνηστικη φωτο...Δεν το βρισκω μεσω του google,δεν το εμφανιζει πουθενα,για αυτο το ζηταω εδω!!!!Να στε καλα και να αγαπατε τα παλια καλα παιχνιδια και οχι τα ψευστικα που εχουν απομονωσει τους ανθρωπους σε μια τηλεοραση και σε εναν ψευτικο κοσμο!!! Ελπιζω να ανεβασετε μια φωτο,γεια σας!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,289 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 02:27, 15-01-12:

το κάστρο playmobil!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 02:32, 15-01-12:

playmobil που τα έντυνες μπάτσους;

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 03:21, 15-01-12:

ρομποτ power rangers που τα ενωνα και γινονταν το μεγαλο ρομπτοτ!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:25, 15-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima

ε όχι, σεβασμό στο μόνο αγνό πράγμα που είχαμε όλοι μας
(στο συγκεκριμένο, τη νιότη που έδειχνε πως θα γινόμουν άλλος, που λέει ο ποιητής)
όσο για την προσβολή, λέμε απλά και ευγενικά
"σας πατάει ο Κουλούρης"
και τελος.

Υγ. "τα ρομπότ που ένωνα για να γίνουν μεγάλο ρομπότ"

Ρε σεις, πόσα παιδικά/παιχνίδια μπορείτε να θυμηθείτε
όπου γινόταν το ίδιο πράγμα;
μας πουλάνε τις ίδιες αηδίες διαχρονικά;

Παράθεση

Lamidon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lamidon
Ο Lamidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Lamidon έγραψε στις 12:05, 15-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima
Αυτά σήμερα τους φαίνονται βλακείες.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 12:28, 15-01-12:

τώρα πάνε σε ίντερνετ καφέ και παίζουν lineage

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 21:35, 15-01-12:

εγω προτιμουσα τα παιχνιδια της αλανας,μηλα,λαστιχο(ημουν πρωταθλητρια )τζαμι,αγαλματακια...κ φυσικα μακρυα γαιδουρα

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:11, 15-01-12:

Ευχούληδες!! Είχα κι εγώ! Και τις κούκλες- cupcake που παρεθεσε η sakura και πονυ! Πολύ σκοινάκι έχω παίξει, πατίνι άπειρο, αγαλματάκια κι εγώ ακούνητα μέρα ή νύχτα;; και το άταρι το θυμάστε?? Kολλημα με Σουπερ Μάριο που πρεπε να φτάσει στο Δράκο για να τελειώσει η πίστα, να σώσει το κοριτσάκι Game boy και Τετριξ! Ασχετο- τις τσιχλες που τις μασαγες κι εκαναν μπαμ τις θυμαστε;; Η τα βραχιολια που τα τρωγες;;

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 22:19, 15-01-12:

Σπιρτούληδες!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους