Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,973 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα νέα παιδιά δεν έχουν ιδέα από παλιά παιχνίδια

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:22, 15-01-12:

ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ ΛΟΥΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 22:24, 15-01-12:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 00:14, 16-01-12:

http://farm4.static.flickr.com/3017/...2b5b050d5d.jpg

η δικιά μου (πορτοκαλί) και της αδελφής μου (μωβ) στέκουν ακόμα σε ένα ράφι στο δωμάτιό μου στο χωριό :sygkinisi:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 00:40, 16-01-12:

Τι λιωσιμο εχω ριξει!!!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαριακος91

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαριακος91
H Μαριακος91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Μαριακος91 έγραψε στις 01:34, 16-01-12:

Μια χαρη θα χαιρομουν πολυ αμα μπορουσατε να ανεβαζατε μια φωτο απο το καρδουλινι μαμ....Δεν το εχω πια και θα ηθελα να το ειχα εστω μια αναμνηστικη φωτο...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 09:38, 16-01-12:

η φαντασια σας ,δημιουργουσε παιχνιδια;;;θυμαμαι τον εαυτο μου γυρω στα 5 ανοιξη να παιζω στο παρκο με τις παπαρουνες...γυριζα τα πεταλα αναποδα...κ ειχα μια βασιλισα κοκκινη...ανοιγα τα μπουμπουκια...γυριζα τα πεταλα αναποδα κ ειχα μια πριγκιπισα ροζ...επλεκε η φαντασια διαφορες ιστοριες ....

με τα χρονια ξεχασα αυτο το παιχνιδι....παντα ενοιωθα οταν εβλεπα τις παπαρουνες ενα δεσιμο,αλλα δεν θυμομουν γιατι,γυρω στα 30 ανοιξη,πηγαινα με εναν φιλο μου στην ρεντινα για να παρω φυτα για το μπαλκονι....γυρω γυρω εβλεπα τις παπαρουνες,κ ενοιωθα κ παλι οτι ηταν φιλες μου απο παλια,ενα δεσιμο....σταματησαμε με το αυτοκινητο εκοψα μερικες παπαρουνες...κ τα χερια μου λειτουργησαν απο μονα τους ....γυρισα κ παλι τα πεταλα αναποδα κ ειχα μια κοκκινη βασιλισα,πηρα κ ενα μπουμπουκι το ανοιξα ,γυρισα τα πεταλα αναποδα κ ειχα μια ροζ πριγκιπισα....ενοιωσα φοβερη συγκινηση....ειχα θυμηθει κατι που δεν θα ξαναξεχασω ποτε,ειχα ξαναβρει τις παλιες μου φιλες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamStealer
Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 10:19, 16-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από νυχτολούλουδο
η φαντασια σας ,δημιουργουσε παιχνιδια;;;θυμαμαι τον εαυτο μου γυρω στα 5 ανοιξη να παιζω στο παρκο με τις παπαρουνες...γυριζα τα πεταλα αναποδα...κ ειχα μια βασιλισα κοκκινη...ανοιγα τα μπουμπουκια...γυριζα τα πεταλα αναποδα κ ειχα μια πριγκιπισα ροζ...επλεκε η φαντασια διαφορες ιστοριες ....

με τις παπαρουνεςςςςςςςςςςςςς????
απαπαπαπαααα τι μου θυμισες τωρα......

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη amy001
H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 10:21, 16-01-12:

πω πω ειχα ολοκληρη συλλογη...χρονιαααα ειχα να τους θυμιθω...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamStealer
Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 10:35, 16-01-12:

εγω πιτσιρικας επαιζα αμπαριζα (σε στυλ πολεμικων τεχνων οχι χαλαρα), μαζευα χαρτακια, εβλεπα στην τιβι λεσχη μυστυριου,
και ποιο μικρος μεντα αμεντα με κοριτσακια....

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:36, 16-01-12:

Η φαντασία... η επικαιρότητα... Στο χωριό έχουμε τεράστιο κήπο σε 3 επίπεδα...
Στο δημοτικό, επηρεασμένη από τα "5 λαγωνικά" που διάβαζα μανιωδώς δημιουργούσα μυστήρια με το μυαλό μου (πχ. ποιός είναι φυλακισμένος πίσω από αυτό το παράθυρο? (το οποίο ήταν το παραθυρο του εξωτερικού μπάνιου) και προσπαθούσα αλά "Χοντρούλης" να μαζεψω "Στοιχεία" για να βρω ποιόν και γιατί φυλακίσανε εκεί? Και αυτή η σκάλα τι δουλειά έχει εδώ? Ποιός την έβαλε και γιατί??

(θυμάμαι ότι ο πατέρας μου κάπνιζε ακόμα τότε... Καθώς ο 'Χοντρούλης' έψαχνε πάντα στα βιβλία για αποτσίγαρα μέσα στα στοιχεία σε κάποια φάση πρέπει να είχα μαζέψει πάνω από 50 γόπες ως "αποδειχτικά στοιχεία" και τα είχα βάλει σε ένα συρτάρι στο δωμάτιο μου... Ακόμα θυμάμαι την έκπληξη της μάνας μου όταν τα ανακάλυψε κανά 2μηνο μετά και δεν μπορούσε να καταλάβει τι στο καλό είναι και πώς στο καλό βρέθηκαν εκεί! )
Αυτό πρέπει να το έκανα για τουλάχιστον 2 καλοκαίρια (όσο χρόνο δλδ μου πήρε να διαβάσω όλη τη σειρά...)

Την περίοδο που άνοιξαν τα σύνορα με την Αλβανία και άρχισε η αθρόα είσοδος μεταναστών εγώ ήμουν ακόμα στο δημοτικό. Το χωριό μου είναι κοντά στα σύνορα και η πλατεία είχε γεμίσει κάποια στιγμή από οικογένειες και ανθρώπους που είχαν έρθει με την ελπίδα ενός καλύτερου μέλλοντος... Στα μάτια τα δικά μου και της παιδικής μου φίλης κάθε ιστορία που (κρυφ)ακούγαμε ήταν μια ολόκληρη ιστορία... Βοηθούμενες από τα διαζώματα του κήπου στο σπίτι αποκτάγαμε ρόλους (άλλοτε ήμαστε ζευγάρι, άλλοτε φίλοι, άλλοτε παιδιά με μια "δακρύβρεχτη" ιστορία να πούμε) και οι εξωτερικοί χώροι του σπιτιού βαφτίζονταν "Ελλάδα"-στόχος, ένα μέρος του κήπου "Αλβανία", δασώδης περιοχή, φυλάκιο.. Οι γονείς μου ή όποιος ενήλικας βρισκόταν στο σπίτι ήταν ο 'φρουρός' το οποίο έπρεπε να κάνουμε by-pass για να περάσουμε απέναντι στην 'ελευθερία'...
Το παιχνίδι μας αυτό σταμάτησε όταν μας έβαλε τις φωνές η μαμά μου(με όλες αυτές τις απόπειρες απευλεθέρωσης προφανώς τις είχαμε διαλύσει τον κήπο ολοκληρωτικά )

Φαντασία που είχαμε κάποτε...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Resident Evil : 16-01-12 στις 16:53. Αιτία: μορφοποιηση κειμένου
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 14:08, 16-01-12:

αχαχχαχαχαχαχαχχα!! Τέλειοοο!
Και εγώ την είχα δει αστυνόμος Σαΐνης κάποτε,
αλλά εγώ ήμουν του... μεταφυσικού ρεπερτορίου...
Ψάχναμε με κάτι άλλες ¨συνεργάτιδες¨ εγκαταλελειμμένα κτίρια
και τα βάζαμε με ..πνεύματα και φαντάσματα!
Η ψεύτρα της παρέας (όλες οι παρέες είχαν και μια ψεύτρα) όλο ¨μάθαινε¨ από τις πηγές της ιστορίες-θρίλερ μεταφυσικής τρέλλας
για τα σπίτια -θρύλους
και εμείς τα χαϊβάνια την παρακολουθούσαμε με το στόμα ανοιχτό, συγκλονισμένοι!
Μπορώ να πω ότι έκανα ότι την πιστεύω, για να συνεχίσει να λέει..πάντα μου ασκούσαν μεγάλη γοητεία τα goth!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 16:23, 16-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
..πάντα μου ασκούσαν μεγάλη γοητεία τα goth!

σταμάτα..το ξέρω..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 16:34, 16-01-12:

κ εγω την ειχα δει μικρη εξερευνητρια .....καπως ετσι ειχα ανοιξει το κεφαλι μου...ειχα σπασει το ποδι μου...το χερι μου...
κ φυσικα δεν ξεχνω την εξερευνηση στην ντουλαπα της μαμας στα πλαισια του ερωτηματος τι ειναι γυναικα;;;φυσικα δεν εβρισκα κανεναν λογο για να μην βαζω τα κραγιον της σε ολο το προσωπο και η μεγαλη δοκιμασια ...τα τακουνια της.....ε τι;;;να μην εκανα προπονησεις στο αθλημα;;;κ ολα αυτα μεχρι να ακουσω την τσιριδα της ....γινομουν καπνος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αρίσταρχος

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αρίσταρχος
Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O Αρίσταρχος Περπατῶ μὲς τ' ἀγκάθια, μὲς τὰ σκοτεινὰ έγραψε στις 16:44, 16-01-12:

Μα φυσικά ΤΑΠΕΣ POKEMON !

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 18:14, 16-01-12:

Ρε που τα θυμηθήκατε όλα αυτά?
Απειρες ώρες playmobil με την αδερφή μου (τους διοργανώναμε από αγώνες στίβου, μέχρι καλλιστεία),το καθένα είχε το δικό του χαρακτήρα και όνομα βέβαια..
Τα πόνυ τα ψιλοβαριόμουνα, αλλά είχα μέχρι και στάνη για αυτά!! Το ίδιο και με τον ιπτάμενο Λούη! γενικότερα βαριόμουν εύκολα όταν δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω την φαντασία μου..
Τρελά κέφια έκανα και με την κούκλα "baby doll", που το τάιζα και κατούραγε (15 χρόνια πριν είχε τρελή πέραση)
Ευχούλιδες είχαμε πολλούς, μέχρι που η αδερφη μου μου πε οτι είναι του σατανά και δεν τα ξανάγγιξα (είδατε τι τραβάγαμε τα μικρότερα αδέρφια??)
Κλασικά μάζευα ότι κάρτες και στάμπες είχαν τα δρακουλίνια/πατατάκια.. ή τα αυτοκόλλητα της κουκου ρούκου..

Αλλά απο όοοοολα τα παιχνίδια, το καλύτερο ήταν οι αλλάνες που παίζαμε μέχρι αργά.. Αγόρια, κορίτσια όλοι μαζί..
και στις κλασικές κόντρες μας, τα κορίτσια φωνάζαμε "κορίτσια ιππότες, αγόρια μαύρες κότες".. και τα αγόρια "κορίτσια ρομπότ, αγόρια φέρυ μποτ"..

Εεε ρε εποχές... (μιλάω λες και χουν περάσει 50 χρόνια..)

Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

H amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 18:42, 16-01-12:

αχου τι μου θυμισες τωρα...εκανα ολοκληρη συλλογη...χωρις να παιζω ομως..και μια φορα που επαιξα εννοειται οτι εχασα και μου τις πηραν ολες..κλαμα μετα...2 μερες εκανα να συνελθω...

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 18:47, 16-01-12:

Πωω τα είχα ξεχάσει όλα αυτά. Δυστυχώς οι εποχές έχουν αλλάξει τόσο πολύ σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.Πέρσυ και καλύτερα θα λέμε.
Εγώ θυμάμαι χαρακτηριστικά τα πρώτα λάπτοπ που ουσιαστικά είχε παιχνιδάκια μέσα μόνο και δούλευε με μπαταρία. Μικρή έπαζα πάντα με τους ευχούληδες αλλά τους φοβόμουν πολύ και έτσι επειδή μου έμοιαζαν σαν διαολάκια, πήγα και τα πέταξα όλα Μετά τα ποδήλατα είχαν βγει και τα πατίνια που έκαναν θραύση και δεν γινόταν να υπάρχει παιδί που να μην είχε αγοράσει ή τουλάχιστον δοκιμάσει. Aααχ τι τέλειο που ήταν το τάκα τάκα, τρελό κόλλημα. Μια φορά μου πετάχτηκε και από το σπίτι μου και πήγε στα ηλεκτροφόρα καλώδια. υπήρχαν και σε βόλους τα ίδια.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:10, 16-01-12:

Σχοινάκι (τσαφ τσουφ, το τρένο περνά μέσα εξω πατά. ),
1,2,3 στοπ, αγαλματάκια ακούνητα αμίλητα, κρυφτό, κυνηγητό,
μπανάνα ξεμπανάνα, γκουπ ξεγκουπ, ''μαγειρική'' (χόρτα λιωμένα στο νερό και μετά να έχουμε πράσινα μανίκια + φωνές μαμάς )
χούλα χουπ, κουτσό (αυτό με τα τετραγωνάκια?)
μήλα, λεμόνια.

Με τον παππού μου παίζαμε και ένα παιχνίδι με ένα κόκκαλο. Αλλά δε θυμάμαι πώς λεγόταν.

Ε κάποιες φορές βάζαμε λεμόνια μες τη μέση του δρόμου και περνούσαν τα αυτοκίνητα και τα πατούσαν.
Χα, μ' άρεσε αυτό.

Χμ παίζαμε κιόλας μαμά και παιδί, σχολείο, με λούτρινα.....

Και κλασσικά...Μπάρμπι.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:40, 16-01-12:

Θυμάμαι ένα παιδικό τραύμα ακόμα... Ειχα δει στην τηλεόραση μια διαφήμιση για την Παλετίνα, που στην ουσία ήταν ένα ροζ πλαστικό κουτι με μπογιες. Αλλά εμένα μου φαινόταν τότε το πιό τέλειο και χρήσιμο πράγμα του κόσμου, μιας και τρελαινόμουν για την ζωγραφική. Φτάνουν Χριστούγεννα και τους έχω πρήξει σχετικά με το δώρο του "Αι Βασίλη" (χιχι, ήξερα ότι δεν υπάρχει). Αλλά οι γονείς μου αντί να μου πάρουν την φτηνιάρικη Παλετίνα που τόσο ήθελα, μου πήραν ένα πανάκριβο στερεοφωνικό, ενώ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΚΑΣΕΤΕΣ ΚΑΙ CD! ΑΑΑ! Μέχρι σήμερα, όταν με ρωτάνε για παιχνίδια, από απωθημενο, την Παλετίνα σκεφτομαι πρώτα.
Κουκλες δεν είχα, μόνο μερικές από δευτερό χέρι που μας έδιναν συγγενείς και ήταν κουτσοκουρεμένες οπότε δεν έπαιζα μαζί τους. Ειχα όμως τα Playmobil του αδερφού μου και κάτι Action Man και Max Steel. Επαιζα και μαγειρική με σετ κουζινάκι.... Εβραζα μια πιρουνιά μακαρόνια σε ένα μπρίκι, τα έβαζα σε ένα μικροσκοπικό πιάτο και έστυβα ένα πορτοκάλι για να το βάλω σε bebe ποτηράκι (το "κρασί" μου για το φαγητό).

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 00:44, 17-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Κουκλες δεν είχα, μόνο μερικές από δευτερό χέρι που μας έδιναν συγγενείς και ήταν κουτσοκουρεμένες οπότε δεν έπαιζα μαζί τους.
οι δικές μου θα ήτανε!! τις κούρευε η αδερφή μου και μετά δεν τις ήθελα..

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
''μαγειρική'' (χόρτα λιωμένα στο νερό και μετά να έχουμε πράσινα μανίκια + φωνές μαμάς )
Επαιζα και μαγειρική με σετ κουζινάκι.... Εβραζα μια πιρουνιά μακαρόνια σε ένα μπρίκι, τα έβαζα σε ένα μικροσκοπικό πιάτο και έστυβα ένα πορτοκάλι για να το βάλω σε bebe ποτηράκι (το "κρασί" μου για το φαγητό).
ναι βρε κορίτσια, τι ήταν αυτό με την "μαγειρική"? συνήθως έπαιρνα παγωτό κυπελλάκι (το γνωστό κοριτσίστικο που χε απο κάτω κολλημένο δώρο..) μόνο και μόνο για να μπορώ να μαγειρεύω μετά μέσα..το "πολύχρωμο αποτέλεσμα" μου άρεσε τις περισσότερες φορές, αλλά η μπόχα δεν παιζόταν..
μια φορά είχα την τρανή ιδέα να φέρω απο έξω χόρτα και ξερά φύλλα για να μαγειρέψω στο σπίτι.. με κατσάδιασε η μάνα μου..

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 01:10, 17-01-12:

To τραγικο της ιστοριας ειναι οτι δεν μπορειτε να καταλαβετε οτι τα πραγματα της δικης σας γενιας ΔΕΝ ηταν τα καλυτερα ΕΒΕΡ αλλα οτι γενικοτερα τα παιδια γινονται πιο εξυπνα και πιο ικανα.

Εχουν μιλησει γεννιες απο 35 μεχρι 17 σε αυτο το θρεντ και ΟΛΟΙ λετε τα ιδια πραγματα "τα νεα παιδια δεν ξερουν".

Μια χαρα ξερουν, οσα ξερατε και εσεις.

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 01:15, 17-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από epote
To τραγικο της ιστοριας ειναι οτι δεν μπορειτε να καταλαβετε οτι τα πραγματα της δικης σας γενιας ΔΕΝ ηταν τα καλυτερα ΕΒΕΡ αλλα οτι γενικοτερα τα παιδια γινονται πιο εξυπνα και πιο ικανα.

Εχουν μιλησει γεννιες απο 35 μεχρι 17 σε αυτο το θρεντ και ΟΛΟΙ λετε τα ιδια πραγματα "τα νεα παιδια δεν ξερουν".

προτρεχεις...δεν μιλησε κανεις για ποιο εξυπνους...για αλλες εποχες μιλαμε....

Παράθεση

Μάριλυ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάριλυ
H Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 260 μηνύματα.

H Μάριλυ έγραψε στις 02:29, 17-01-12:

Τα τζεμελίνια τα θυμάστε? Κάτι πλαστικά μικροσκοπικά καραφλά μωρά που κυκλοφορούσαν σε διάφορες πόζες? Τα έκανα συλλογή. Τη βιοχλαπάτσα? Ένα σιχαμερό ζελέ ήταν! Επίσης, εμείς μαζεύαμε φύλλα αλληλογραφίας, κάτι αρωματισμένα φύλλα με διάφορα patterns πάνω και τα ανταλλάζαμε κιόλας. Μια χρονιά με είχε πιάσει μανία με τους γκοστ μπάστερς και μάζευα όλα τα αυτοκόλλητα για να τα κολλήσω στο άλμπουμ τους. Πιο μικρή είχα και έναν φωτεινούλη ή φωτεινό αγκαλίτσα. Και κάπου στο τέλος του δημοτικού ήμουν ξετρελαμένη με την ατζεντίνα, μια ροζ ηλεκτρονική συσκευή - ατζέντα.

Πάντως, όντως μην τρελαίνεστε ότι η γενιά μας είχε τα καλύτερα παιχνίδια και τα παιδιά τώρα δεν ξέρουν να παίζουν, κάθε γενιά έτσι λέει για την επόμενη, για ρωτήστε τους γονείς σας να δείτε τι ιστορίες έχουν να σας πουν.

Πωπω τι θυμήθηκα τώρα, από επιτραπέζια παιχνίδια: το κάστρο των φαντασμάτων και τα μυστήρια στο Πεκίνο!

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:42, 17-01-12:

Ξέρουν παραπάνω από μας επειδή υπάρχει το internet (που γράφει τα πάντα).

Παρόλα αυτά τα παδια δεν έχουν κριτική σκέψη τα βρiσκουν όλα έτοιμα και το μόνο που ξέρουν είναι να κρίνουν. Δε πασχίζουν να για νέα γνώσh την έχουν έτοιμη, οι εργασίες έχουν γίνεi πλέον ένα μεγάλο copy paste από το internet.

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 10:57, 17-01-12:

κουζινικαημουν και νοικοκυρα....και πολυτεκνη...με μπεμπε κουκλες που τις εβγαζα και βολτα με τα καροτσακια τους,τις ταιζα...τις ποτιζα...τις αλλαζα...εκανα και βαφτησια...ολοκληρομενος ανθρωπος

θυμαμαι αλλο ενα επιτραπεζιο δεν θυμαμαι πως λεγονταν,που ηταν ενας ασθενης και εμεις ειμασταν γιατροι..ειχαμε κατι μεταλλικα εργαλεια και επρεπε να τον εγχειρησουμε αλλα δεν επρεπε να ακουμπησουμε καποια σημεια γιατι εκανε τζζιιιζζζζζζζζζ και χαναμε

Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 11:12, 17-01-12:

κουζινικαημουν και νοικοκυρα....και πολυτεκνη...με μπεμπε κουκλες που τις εβγαζα και βολτα με τα καροτσακια τους,τις ταιζα...τις ποτιζα...τις αλλαζα...εκανα και βαφτησια...ολοκληρομενος ανθρωπος

θυμαμαι αλλο ενα επιτραπεζιο δεν θυμαμαι πως λεγονταν,που ηταν ενας ασθενης και εμεις ειμασταν γιατροι..ειχαμε κατι μεταλλικα εργαλεια και επρεπε να τον εγχειρησουμε αλλα δεν επρεπε να ακουμπησουμε καποια σημεια γιατι εκανε τζζιιιζζζζζζζζζ και χαναμε
Mηπως λες αυτο :

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 11:19, 17-01-12:

Είχα και εγώ ευχούληδες, μάλιστα θυμάμαι είχα και σχολική τσάντα με ένα τεράστιο ευχούλη στη μέση ( αν τη βρώ θα την παραθέσω).
Game boy (το τουβλο, με κλασσικό tetris που έδιναν μαζί και κλασσικά αθάνατα παιχνίδια donkey kong, pacman, super mario)
Κορίτσια εσείς δεν παίζατε κουζινικά, με λάσπη?? χαχαχαχαχαχ πολυ κεφτές είχε παίξει, η μάνα μου αφινίαζε.
Μικρό μου πόνυ, πολύ χτένισμα στην ουρά.

που τους φτιάχναμε και μαλλιά!!

Θυμήστε μου πως λέγαμε το παιχνίδι που παίζαμε τοίχο με τοίχο και ήταν ένας στη μέση και προσπαθούσε να μας πιάσει?
Και το άλλο με τις δύο μπάλες που παίζαμε στο χέρι και έκανε τάκα τάκα...?? με το σχοινί. (πονηρά μυαλά)

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:38, 17-01-12:

μισάνθρωπος εκ πεποιθήσεως ή στο βγάζουμε εδώ μέσα?

Από κοινωνικό ενδιαφέρον για το είδος σου καθαρά...

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 11:45, 17-01-12:

ιδια πατεντα ηταν...αλλα αλλος ασθενης...μαλλον ειχε διαφορους...τωρα θα μου πεις δεν εχουν ολοι τα ιδια προβληματα υγειας

στο τελος ομως καταληγαμε.....η εγχειρησης επετυχε..αλλα ασθενης,τα κακαρωσε

Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 15:23, 17-01-12:

ιδια πατεντα ηταν...αλλα αλλος ασθενης...μαλλον ειχε διαφορους...τωρα θα μου πεις δεν εχουν ολοι τα ιδια προβληματα υγειας

στο τελος ομως καταληγαμε.....η εγχειρησης επετυχε..αλλα ασθενης,τα κακαρωσε
εγω το χω σε φαση οδοντιατρος αυτο το παιχνιδι...και εμενα παντα τζιζζζζ εκανε...ουτε ενα δοντι δεν μπορουσα να βγαλω...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:25, 17-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
ναι βρε κορίτσια, τι ήταν αυτό με την "μαγειρική"? συνήθως έπαιρνα παγωτό κυπελλάκι (το γνωστό κοριτσίστικο που χε απο κάτω κολλημένο δώρο..) μόνο και μόνο για να μπορώ να μαγειρεύω μετά μέσα..το "πολύχρωμο αποτέλεσμα" μου άρεσε τις περισσότερες φορές, αλλά η μπόχα δεν παιζόταν..
μια φορά είχα την τρανή ιδέα να φέρω απο έξω χόρτα και ξερά φύλλα για να μαγειρέψω στο σπίτι.. με κατσάδιασε η μάνα μου..
Σε αυτά τα κυπελλάκια ποτέ δεν πετύχαινα ωραίο δώρο και πήγαινα στα ψυγεία, δήθεν ότι έψαχνα το παγωτό που θέλω, αλλά άνοιγα τα αλουμινόχαρτα και έκλεβα παιχνιδάκια! Με τις κάρτες και τα αυτοκόλλητα έκανα κάτι παρόμοιο...Ανοιγα προσεκτικά το φακελλάκι ώστε να μπορώ να το κλείσω μετά με κόλλα και να μην φαίνεται. Μετά έβαζα μέσα όσα είχα διπλά και πήγαινα στο ψιλικατζίδικο και έλεγα: να τα αλλάξω γιατί τα πήρα συνεχόμενα κατά λάθος και θέλω να είναι μπερδεμένα? Ετσι έπαιρνα καινούρια τζάμπα γιατί δεν είχα λεφτά. Μουαχαχα!
Με χορτα και τέτοια έπαιζα μόνο στο χωριό μέσα σε ένα γουδί της γιαγιας. Στο σπίτι έπαιζα με κανονικό φαγητό. Εβαζα φρουτα, μπισκότα, γάλα, αβγά, σιρόπι και διάφορα άλλα, τα έκανα νιανια και στο τέλος τάιζα τον αδερφό μου "κρέμα". Οι δικοί μου πάντως δεν φώναζαν! Ο πατέρας μου δοκίμαζε κι όλας και έλεγε "μμμμ, τι ωραίο" για να με ενθαρρύνει. Μετά έπλενε και τα πιάτα για να εξαφανίσει τα πειστήρια από τη μαμα, που ήταν λίγο παράξενη.
Α, παίζαμε και κρυμμένο θυσαυρό! Και μια παραλλαγή του (δικής μου έμπνευσης) που το έλεγα βατραχάνθρωπο.( είχα πάρει την ιδέα από ένα PC game της εποχής με έναν δύτη, το θυμάται κανείς?) Κρύβαμε ένα παιχνίδι καπου στην ταρατσα (βυθός) και όποιος το έβρισκε έπρεπε να τρέξει στο σημείο της "επιφάνειας" (σκάλα) πριν τον πιάσουν οι άλλοι (καρχαρίες).

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 16:49, 17-01-12:

Σε αυτά τα κυπελλάκια ποτέ δεν πετύχαινα ωραίο δώρο και πήγαινα στα ψυγεία, δήθεν ότι έψαχνα το παγωτό που θέλω, αλλά άνοιγα τα αλουμινόχαρτα και έκλεβα παιχνιδάκια! Με τις κάρτες και τα αυτοκόλλητα έκανα κάτι παρόμοιο...Ανοιγα προσεκτικά το φακελλάκι ώστε να μπορώ να το κλείσω μετά με κόλλα και να μην φαίνεται. Μετά έβαζα μέσα όσα είχα διπλά και πήγαινα στο ψιλικατζίδικο και έλεγα: να τα αλλάξω γιατί τα πήρα συνεχόμενα κατά λάθος και θέλω να είναι μπερδεμένα? Ετσι έπαιρνα καινούρια τζάμπα γιατί δεν είχα λεφτά. Μουαχαχα!
καλέ εσύ δεν ήσουνα παιδί.. ο φόβος και ο τρόμος του ψιλικατζή ήσουνα.. παιδική μαφία

το δώρο του παγωτού ήταν για πέταμα-πολύ μούφα,αλλά ας όψεται η αγάπη για την "μαγειρική"..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:35, 17-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
καλέ εσύ δεν ήσουνα παιδί.. ο φόβος και ο τρόμος του ψιλικατζή ήσουνα.. παιδική μαφία

το δώρο του παγωτού ήταν για πέταμα-πολύ μούφα,αλλά ας όψεται η αγάπη για την "μαγειρική"..
Ναι, ήμουνα λιιίγο κωλόπαιδο
Εγώ πάντως και το ίδιο το παγωτό το ανακάτευα ώστε η φράουλα, η σοκολάτα και η βανίλια να γίνουν ένα ευκοιλιο-μίγμα. Και μετά, αφού είχε λιώσει λίγο, έλεγα ότι είναι μαγικό φίλτρο.

Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 19:49, 17-01-12:

Εγω δεν ημουν απο τα κοριτσακια που τους αρεζε να παιζουν πολυ με τις κουκλες τους,βασικα δε τις αγγιζα σχεδον καθολου.Μεγαλωσα μεχρι τα 6 μου σε χωριο(και μετα καθε καλοκαιρι πηγαινα σε αυτο,στον παππου και στη γιαγια) με τα ξαδερφια μου . Οταν ειμασταν ολα μαζι παιζαμε συνηθως παιχνιδια με μπαλα οπως ψυρες η μηλα,πηγαιναμε στο κοτετσι του ξαδερφου μου και σκαρφαλωναμε στην καρυδια και βλεπαμε τις κοτες.Αν ηταν χειμωνας κλεινομασταν στα σπιτι και παιζαμε ΜΟΝΟΠΟΛΗ ή καζινο(ρουλετα).
Τα ωραιοτερα ομως παιχνιδια τα επαιξα με τον κατα 7 χρονια μεγαλυτερο ξαδερφο μου.Φτιαχναμε σεναρια: οτι ημασταν λεει 2 ορφανα αδερφια και προσπαθουσαμε να επιβιωσουμε πολωντας διαφορα πραγματακια ,οτι ναυαγισαμε σε ενα νησι και μεταφεραμε στους ανθρωπους τον πολιτισμο,οτι ημασταν αλλωτε μαγοι και αλλωτε αρχαιολογοι καθως και πολλα πολλα πολλα αλλα που αν καθομαι να σας τα απαριθμω θα βαρεθητε.
Το οταν παλι ημουν μονη επερνα ενα τυμπανο το οποιο το ειχα σπασει απο τη μια μερια και το ειχα μετατρεψει σε κατσαρολα,επαιρνα αμμο,φυλλα η ακομη και αγουρα καρυδια απο την καρυδια,χορτα ,λουλουδια και τα ανακατευα με νερο..κι ετσι λοιπον μαγειρευα.Μια φορα ειχα επιχειρισει να κανω το ιδιο αλλα με τα λαχανικα που εκοψα απο τον κηπο της γιαγιας...τα αποτελεσματα: να με φωναζει η γιαγιακα μου(η οποια σπανια με μαλωνει)...
Εγω απο τα παιδικα μου χρονια αυτα τα παιχνιδια εχω να θυμαμαι...παιχνιδια και εμπειριες που δε θα της ανταλλαζα ουτε με το πιο ομορφο,λαμπερο,ακριβο δωρο....
Ελπιζω να μη σας κουρασα

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 19:56, 17-01-12:

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Verykokos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Verykokos
Ο Verykokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Verykokos έγραψε στις 20:25, 17-01-12:

Εχουν μιλησει γεννιες απο 35 μεχρι 17 σε αυτο το θρεντ

ας πει κάποιος στον διδάκτορα of general bullshitness
ότι μια γενιά = 1/4 αιώνα ήτοι
κάθε άνθρωπος διαφέρει από μια γενιά κατα 25 έτη.

Επομένως ο 35ρης με τον 17ρη είναι ίδια γεννιά.

Κατά τα άλλα το αν τα νέα παιδιά είναι εξυπνότερα ή χαζότερα,
δεν είναι δείκτης μέτρησης με τι παιχνίδια παίζουν.

Α, και κάτι άλλο:

το πουλί μας έχει σταθερή πρώτη ύλη στο χρόνο,
απλώς σήμερα κάποιοι το κάνουν λάστιχο στα φόρουμς.

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 22:31, 17-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Verykokos

ας πει κάποιος στον διδάκτορα of general bullshitness
ότι μια γενιά = 1/4 αιώνα ήτοι
κάθε άνθρωπος διαφέρει από μια γενιά κατα 25 έτη.

Επομένως ο 35ρης με τον 17ρη είναι ίδια γεννιά.

Κατά τα άλλα το αν τα νέα παιδιά είναι εξυπνότερα ή χαζότερα,
δεν είναι δείκτης μέτρησης με τι παιχνίδια παίζουν.

Α, και κάτι άλλο:

το πουλί μας έχει σταθερή πρώτη ύλη στο χρόνο,
απλώς σήμερα κάποιοι το κάνουν λάστιχο στα φόρουμς.
εκεινο που παρατηρω ειναι οτι μας εχουν μεινει περισσοτερο και μιλαμε με νοσταλγια για τα παιχνιδια που δημιουργουσε η φαντασια μας....θα ηθελα πολυ να μαθω αν αυτο υπαρχει ακομα

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:12, 17-01-12:

τα καλυτερα παιχνιδια ειναι βασικα τα επιτραπεζια,,
αλλα πρεπει να βρεις καποιον να παιξεις...

γκρινιαρης φιδακι,νταμα,,, ή και παιχνιδια γνωσεων..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 10:34, 18-01-12:

Πω, θυμάμαι κάτι άκυρα παιχνίδια γνώσεων που δεν ξέραμε σχεδόν καμία απάντηση. Ηταν όλες με βοτανολογία, πατριδογνωσία και παλιούς σταρ που δεν τους ήξερε κανείς. Αφού είχαμε βαρεθεί να χάνουμε όλοι, απλά παίρναμε τις κάρτες και κάναμε πως διαβάζουμε, ενώ λέγαμε δικές μας ερωτήσεις του τύπου: ποιός έφαγε το γλυκό?

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 23:41, 19-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από amy001
εγω το χω σε φαση οδοντιατρος αυτο το παιχνιδι...και εμενα παντα τζιζζζζ εκανε...ουτε ενα δοντι δεν μπορουσα να βγαλω...

Εγώ πάλι στο γυμνάσιο την είχα δει οδοντίατρος και σκάλιζα τις γόμες μου για να τους κάνω σφράγισμα...

Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 10:23, 20-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Εγώ πάλι στο γυμνάσιο την είχα δει οδοντίατρος και σκάλιζα τις γόμες μου για να τους κάνω σφράγισμα...
χαχαχα και εγω επαιζα με τις γομες μου...οταν βαριομουν στο μαθημα...η μικρη γομα ηταν η καλη και η μεγαλη η κακια...ο,τι να ναι...

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 12:55, 20-01-12:

Παράθεση

amy001

Περιβόητο Μέλος

H amy001 We lose ourselves in the things we love έγραψε στις 13:12, 20-01-12:

ειχε κανεις λαχανοπαιδα?που μεσα στην συσκευασια ειχαν και "πιστοποιητικο" γεννησης και οταν σου το εφερναν εγραφες (αν θυμαμαι καλα) την ημερομηνια υιοθεσιας στο σχετικο "πιστοποιητικο"πωπω τι παιχνιδι ειχα κανει με το λαχανοπαιδο δεν λεγεται..ειχαν ολα τα κοριτσια στην γειτονια και παιζαμε στην πιλωτη της πολυκατοικιας τις μαμαδες...

μια φωτο απο καποια λαχανοπαιδα..αμα βρω το δικο μου θα το ανεβασω!!

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 13:28, 20-01-12:

οι ινδιανοι της fischer price!! τι ερωτας μαζι με το καστρο

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 14:13, 20-01-12:

Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 15:48, 20-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Ένα παιχνίδι που έπαιζα μικρός ήταν τα μικροψαρέματα. Υπήρχε ένα ένα ενιδρύο το γεμίζαμε με νερό βάζαμε πλαστικά ψαράκια μέσα, πατούσαμε το on, έβγαζε μπουμπουρληθες και πιάναμε τα ψαράκια. ΄Όποιος έπιανε τα περισσότερα νικούσε.

Δυστυχώς δεν βρήκα φώτο
και μεις είχαμε τέτοιο!!!! ήταν τέλειο!!!! (μέχρι που το εσπάσε ο αδερφός μου )

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 16:01, 20-01-12:

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 17:57, 20-01-12:

Φωκ η ιδέα μου είναι ή είχες τα πάντα από παιχνίδια όταν ήσουν μικρός;

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 19:43, 20-01-12:

τρελή πόρωση με ένα καράβι της fisher price και ένα σαν σπίτι στη ζούγκλα ή πειρατων

Παράθεση

delirium (Βασιλης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη delirium
Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε στις 11:37, 22-01-12:

Πείτε μου ότι κάποιος θυμάται τα ψαράκια που τα βάζαμε στο νερό και φουσκώνανεεε;;!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους