Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μονόπετρο... παρεξηγημένο ή όχι;

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 09:25, 30-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Κι εμένα μ' αρέσουν τα όμορφα και ακριβά κοσμήματα. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το έθετα σαν προϋπόθεση για να παντρευτώ κάποιον, αν είναι δυνατόν! Θα προτιμούσα να έκανε οικονομίες και να μου έπαιρνε στα 5-10 χρόνια γάμου ένα ωραίο δαχτυλίδι, όχι πολύ ακριβό, και να μου το έκανε έκπληξη- θα σήμαινε περισσότερα για μένα.
Αν ομως σου χαριζε ενα δε θα σε χαλαγε κιολας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 09:38, 30-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
Αν ομως σου χαριζε ενα δε θα σε χαλαγε κιολας
το ότι αποδέχεσαι κάτι, δε σημαίνει ότι το αποζητάς κιόλας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 10:30, 30-06-08:

Δλδ αν ο άντρας σου, σου παρει ένα κολλιέ αξίας 8.000 ευρώ θα το αποδεχτείς?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 10:38, 30-06-08:

Συγγνωμη βρε συ stavros, αλλα εσενα οταν σου κανουν δωρα, ζητας αποδειξη για να δεις αν τα αποδεχτεις ή οχι?
Και αν και δεν ειμαι η dooo, προσωπικα εαν η γυναικα μου τα ειχε (τα χρηματα) και μου εκανε δωρο κατι που θα φαινοταν οτι ηταν ακριβο (αυτοκινητο,ρολεξ π.χ.) ναι θα το δεχομουν.
Γιατι να μην το δεχτω, απαξ και δεν θα ηταν εξοδα που αργοτερα θα εφερναν προβληματα στο "ταμειο" του σπιτιου?

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:41, 30-06-08:

Κι εγώ θα δεχόμουν.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 10:46, 30-06-08:

εγώ θα το πήγαινα πίσω και θα έπαιρνα τα 8 χιλιάρικα, που τα έχω περισσότερο ανάγκη...

φτιάχνουμε το 2ο όροφο και είμαστε στα αλουμίνια

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:48, 30-06-08:

Εσύ είσαι στην άλλη κατηγορία που περιέγραψε ο Μάριος.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 10:50, 30-06-08:

είμαι κατηγορία από μόνη μου

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 10:56, 30-06-08:

χαχα Καλό κι αυτό doo.
Προσωπικά Μάριε, δε θα δεχόμουν ακριβό δώρο, θα το επέστρεφα πίσω. Θα το θεωρούσα σπατάλη, τη στιγμή που μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα χρήματα πιο εποικοδομητικά για το κοινό συμφέρον, όπως είπε η dooο.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 14:41, 30-06-08:

Μα ημουν ξεκαθαρος οτι τα χρηματα για την γυναικα μου υποτιθεται πως δεν ειναι "εμποδιο" στο γενικοτερο "κοινο συμφερον" του ζευγαριου.
Εκει φυσικα και εγω δεν θα το ηθελα, αλλα εαν η γυναικα μου με μισθο 1500 π.χ. ευρω τον μηνα πηγαινε να μου παρει μια πορσε δωρο, τοτε θα ανησυχουσα κυριως για το αν ο επανω οροφος ειναι εντελως ακατοικητος.Αν δηλαδη αντι για μυαλο ειχε τζιτζικια στο κεφαλι της.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 15:02, 30-06-08:

Ακόμα κι αν παντρευόμουν τη Paris Hilton, δε θα θελα δεκάρα από τη περιουσία της.

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 15:15, 30-06-08:

Τότε άσε καλύτερα να την πάρει κανένας άλλος που να θέλει...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 15:26, 30-06-08:

Μα δεν ειπε κανεις οτι "θελει" τα πανακριβα δωρα ή δεν ξερω τι.
Μιλαμε για το αν το κανει ο αλλος επειδη το αισθανεται.
Και ο καθενας κανει δωρα οταν το αισθανεται αναλογα και με τα οικονομικα του.
Το οτι εγω θα παρω δωρο ενα βραχιολι των 50ευρω στην κοπελα που αγαπω, δεν σημαινει οτι και ο Μπεκαμ θα κανει το ιδιο σε χρηματα δωρο στην γυναικα που αγαπα.
Οταν εχει την ανεση να κανει σπιτι, θα κανει σπιτια.
Και εγω πολλες φορες πιανω τον εαυτο μου να ονειρευομαι και να λεω οτι θα της εκανα δωρο και ενα τανκερ αν μπορουσα.
ΟΧΙ γιατι τα υλικα αγαθα απο μονα τους φαιρνουν την ευτυχια.
ΟΧΙ γιατι μου το ζηταει ή το αποζηταει η γυναικα μου
ΟΧΙ γιατι γουσταρω να πεταω λεφτα
ΟΧΙ γιατι ετσι αγοραζω την αγαπη της
Απλουστατα γιατι οταν αγαπας καποιον πολλες φορες θες να του το δειξεις με κινησεις που δειχνουν οτι "δινεις" ολα οσα εχεις (υλικα και μη) ή οτι δινεις ο,τι περισσοτερο μπορεις για παρτη του αλλου.
Για να ειναι πιο καλα αυτος, πιο "ανετος", πιο ευτυχισμενος και και και.

Και ξαναλεω, δεν παραγκονιζω τα συναισθηματα ουτε εκθεαζω τα χρηματα.
Ουτε οτι ενα κολιε αντικαθιστα το "σ'aγαπω" που θα της πεις οταν θα την κοιτας στα ματια, ή την αγκαλια ή ολα εκεινα που δειχνουν τι αισθανεσαι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 30-06-08 στις 15:54.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 16:15, 30-06-08:

Συμφωνώ τόοοσο πολύ με τον Μάριο. Έτσι ακριβώς είναι και στη δική μου περίπτωση. Θέλω να κάνω το καλύτερο δυνατό χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αγνοώ άλλες βασικές ενδεχομένως ανάγκες οι οποίες μπορούν να καλυφθούν με τα χρήματα αυτά. Απλά όταν νιώθω ότι έχω το περιθόριο θα κάνω ένα πιο ακριβό δώρο στο φίλο μου, όχι για να τον εξαγοράσω αλλά γιατί έτσι νιώθω εκείνη τη στιγμή.

Όσο για το μονόπετρο...το θεωρώ υπερβολή. Γενικά δε μου αρέσουν τα άκρα, θέλω να υπάρχει το μέτρο. Αν ο φίλος μου μου έκανε δώρο ένα πολύ ακριβό μονόπετρο το πιο πιθανό είναι να ένιωθα άσχημα γιατί θα ξέρω ότι χρεώθηκε πολύ για κάτι τέτοιο. Έτσι φτάνω σε αυτό που πολύ σωστά είπε το γιδάκι για την πρόταση γάμου. Προτιμώ ασυζητητί μία όμορφη και ρομαντική πρόταση γάμου από ένα πανάκριβο δαχτυλίδι που στην τελική θα φοβάσαι να το φορέσεις μην πάθει τίποτα κιόλας

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 17:57, 30-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από The Djinn
Απλουστατα γιατι οταν αγαπας καποιον πολλες φορες θες να του το δειξεις με κινησεις που δειχνουν οτι "δινεις" ολα οσα εχεις (υλικα και μη) ή οτι δινεις ο,τι περισσοτερο μπορεις για παρτη του αλλου.
Για να ειναι πιο καλα αυτος, πιο "ανετος", πιο ευτυχισμενος και και και.
Αν μείνεις στο ένα δώρο, ας πούμε οκ, αν όμως συνεχίσεις να κάνεις ακριβά δώρα, τότε κινδυνέυεις να σε αγαπήσει για τα δώρα, και όχι για σένα.

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 18:07, 30-06-08:

Αν μείνεις στο ένα δώρο, ας πούμε οκ, αν όμως συνεχίσεις να κάνεις ακριβά δώρα, τότε κινδυνέυεις να σε αγαπήσει για τα δώρα, και όχι για σένα.

Μιλάμε ακόμα για το μονόπετρο; Δε νομίζεις ότι για να φτάσεις σε σημείο να δώσεις μονόπετρο σε έχει ήδη αγαπήσει (και τον/την έχεις αγαπήσει) γι' αυτό που είναι;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 18:11, 30-06-08:

Α, δλδ το να δώσεις μονόπετρο αποτελεί ένδειξη αγάπης, αν κατάλαβα σωστα?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:11, 30-06-08:

Ναι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 18:13, 30-06-08:

Το μονόπετρο συμβολίζει όοολα αυτά που αισθάνεσαι. Δεν είναι το μονόπετρο αυτό καθαυτό που έχει τη σημασία.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:14, 30-06-08:

Όταν κάνω ακριβά δώρα γουστάρω και τα κάνω...είτε στον σύντροφό μου, είτε στους γονείς μου, στον αδερφό μου ή στις φίλες μου....

Και ξέρω...και ξέρουν...και ξέρουμε γενικά ότι δεν αγαπιόμαστε για τα ακριβά δώρα ...αλλά ναι όταν μπορώ να προσφέρω ακριβό δώρο θα το κάνω...ειδικά αν ξέρω και πόσο πολύ το θέλει ο άλλος... Δεν εξαγοράζω την αγάπη του είτε αυτός την δική μου... Αλίμονο αν στις διαπροσωπικές μου σχέσεις φοβόμουν κάτι τέτοιο ή αν ήταν ένα σύστημα ανταλλαγής δώρου...σου παίρνω το τάδε ρολόι για να μου πάρεις μια *^^%$&(....σόρρυ αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ η γυναίκα )

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:21, 30-06-08:

Για μένα το μονόπετρο είναι ένας καθιερωμένος τρόπος να κάνει κανείς την υπέρβαση, για να δείξει ένα συναίσθημα που τον γεμίζει και αναστατώνει, κι είναι ανώτερο από άλλα είδη αγάπης που έχει νιώσει.
Δεν είναι απαραίτητο να είναι μονόπετρο, ούτε το μονόπετρο από μόνο του σημαίνει όλα αυτά.

Αλλά εγώ, όταν δεχτώ και αποδεχτώ ένα, θα είναι για αυτόν το λόγο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 18:35, 30-06-08:

Προσωπικα δεν ξερω αν θα εχω λεφτα για μονοπετρο.
Αλλα ακομα και μονοπετρο με χαλικακι στην θεση του διαμαντιου να κανω, αυτο που με ενδιαφερει με αυτη την συμβολικη κινηση ειναι οτι δειχνω στην κοπελα που ειναι απεναντι μου οτι θελω να δεσμευτω (με την πιο γλυκια εννοια αυτης της "βαριας" λεξης) μαζι της.
Εαν ο Θεος και η ζωη μου και το μυαλο μου, με αξιοσουν να εχω την οικονομικη δυνατοτητα να της περασω μονοπετρο ή διπετρο, δεν προκειτε στιγμη να σκεφτω αν θα "ξοδευτω".
Γιατι με την κινηση μου αυτη, της δειχνω οτι εχω σκοπο να "ξοδεψω" ολα τα υπολοιπα χρονια μου μαζι της, ποσο μαλλον ενα "Α" χρηματικο ποσο.
Και το να δει οτι και καλα εγω ξοδεψα εναν μισθο για αυτο το δαχτυλιδι της, εαν πραγματικα με αγαπαει (εδω παιζουν ρολο και τα κριτηρια μου.Εγω την διαλεξα στο φιναλε) θα φανει στον τροπο που θα το αποδεχθει.

Σε αυτο που λες οτι εαν της κανω συνεχεια ακριβα δωρα θα αγαπησει αυτα και οχι εμενα.
Διαφωνω... κατω απο αυτη (την παρακατω) την οπτικη γωνια:
Εαν ενας ανθρωπος ειναι μαζι σου επειδη σε αγαπαει, και απο ενα αστερι να της χαριζεις καθε μερα, ποτε δεν θα τα αγαπαησει περισσοτερο απο εσενα.
Αντιθετα θα σου πει, οτι δεν χρειαζεται να της χαριζεις τοσα πολλα γιατι εσυ εισαι το δωρο στην ζωη της.
Και αν αυτα φαινονται χαζορομαντικα ή οτι πλεον δεν συμβαινουν, γω δεν το πιστευω.
Συμβαινουν παντου γυρω μας, απλουστατα εμεις κοιταζουμε περισσοτερο τα "κακως κειμενα".

Δεν υπαρχουν μονο "αγαπες" που βασιζονται στο χρημα και στα δωρα.
Αυτα ερχονται σαν "γαρνιρισμα" σε μια υγιη σχεση.
Και ναι εχω "στερηθει" κατι για εμενα για να κανω ενα δωρο σε καποια κοπελα μου (καπου-καπως-καποτε) και δεν εχεις ιδεα ποσο ικανοποιηση και ποσο ομορφα ενιωσα οταν την ειδα να χαμογελαει που σε ασχετη χρονικη στιγμη της εδειξα και με αυτο τον τροπο οτι:
Την νοιαζομαι,την αγαπω,την σκεφτομαι,μου λειπει κτλ κτλ κτλ κτλ

Τα δωρα, τα μονοπετρα και τα διαμαντια δεν ειναι το επικεντρο μιας σχεσης και ποτε δεν μπορει να αναπτυχθει μια σχεση γυρω απο αυτα και μονο.
Αλλα, ολα τα παραπανω, αναλογα με τις οικονομικες δυνατοτητες του καθενα μας, αποτελουν οπως ειπα την "γαρνιτουρα" για μια οσο γινεται πιο ομορφη σχεση.
Μπορει να υπαρξει και χωρις αυτα, και σιγουρα μπορει να μην διαλυθει απο την παρουσια αυτων μεσα σε αυτην.(την σχεση)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 30-06-08 στις 18:49.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 23:17, 30-06-08:

Καλά αυτά γούστα είναι. Εγώ έχω μέσα την απλότητα στο τρόπο ζωής μου. Νομίζω οτι δεν χρειάζονται φανταχτεροί γάμοι, δεν χρειάζονται φανταχτερά ρούχα, ακριβά αυτοκίνητα, ακριβά μονόπετρα για να αποδείξεις τι? Οτι αγαπάς κάποιο άτομο? Οτι θα έκανες τα πάντα γι αυτό? Μα αυτό δεν χρειάζεται να το αποδείξεις. Αυτό το καταλαβαίνεις και μόνος σου... Χρειάζεται να δαπανήσω τόσα εκατομμύρια για να αγοράσω ενα μονόπετρο για να δειξω οτι αγαπαω μια κοπελα?
Ειλικρινά σας μιλάω ρε παιδιά, ποτέ δε θα το κάνω αυτό το πράγμα.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:19, 30-06-08:

Οκ, μην το κάνεις τότε.
Αλλά δέξου ότι άλλοι το κάνουν, το θέλουν.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 23:20, 30-06-08:

Ναι το δέχομαι, μαγκιά σας!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 00:01, 01-07-08:

Δλδ που εμενα μου αρεσουν τα μονοπετρα, τι ειδους ατομο ειμαι...?

Και αυτο δε σημαινει, οτι εαν δε θα μπορουσε οικονομικα ο καλος μου να μου παρει διαμαντι, δε θα ημουν ευχαριστημενη με ζιργκον....
Απλα μου αρεσουν και τα πανακριβα μονοπετρα με την πετρα εκεινη που δε χανει ποτε τη λαμψη της....

Ειναι κακο...?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 01-07-08 στις 00:07.
Παράθεση

StarsAllOver

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη StarsAllOver
H StarsAllOver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H StarsAllOver έγραψε στις 00:28, 02-07-08:

οχι δεν θελω κανενα μονοπετρο, απλως γιατι δεν θελω να παντρευτω... ουαααα, φοβαμαι!
επιπλεον, σιγα μην αφησω να σπαταληθουν λεφτα για κατι που πιθανοτατα θα αλλαξω (φανηκε οτι δεν εμπιστευομαι το γουστο του καλου μου σε αυτα?)

Τα παραπανω σημαινουν οτι δεν αποκλειεται να φορεσω μονοπετρο, αλλα θα το εχω αγορασει εγω για την παρτη μου και το μονο που θα συμβολιζει ειναι ισως καμια προαγωγη, ή οτι ειχα κεφια κ ορεξη για shopping!

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 00:56, 02-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Δλδ που εμενα μου αρεσουν τα μονοπετρα, τι ειδους ατομο ειμαι...?

Και αυτο δε σημαινει, οτι εαν δε θα μπορουσε οικονομικα ο καλος μου να μου παρει διαμαντι, δε θα ημουν ευχαριστημενη με ζιργκον....
Απλα μου αρεσουν και τα πανακριβα μονοπετρα με την πετρα εκεινη που δε χανει ποτε τη λαμψη της....

Ειναι κακο...?
Κακό δεν είναι όχι. Εξέφρασα τη προσωπική μου προτίμηση. Απεχθάνομαι την πολυτέλεια. Και θέλω και η σύντροφός μου να αισθάνεται το ίδιο. Τόσο απλά. Ο καθένας μας ομως κάνει αυτό που γουστάρει. Και σορυ αν ακουστηκα σαν να σας επιβάλλω την αποψη μου. Είναι καθαρά προσωπικές απόψεις. Αυτά.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 01:13, 02-07-08:

Δεν είναι καθόλου άσχημο το μονόπετρο. Έχει και ωραίο συμβολισμό:
Το διαμάντι είναι σύμβολο της δύναμης και της παγιωμένης, άφθαρτης και κυρίαρχης αρχής του είναι. Ο κύκλος, εκτός από την ολοκλήρωση αλλά και όλους τους τροχούς του σύμπαντος, όπως η Σαμσάρα όπου παραπέμπει, έχει και έναν ακόμη ισχυρό συμβολισμό: Την κυριαρχία. Τα δαχτυλίδια του Τόλκιν είναι χαρακτηριστικά επάνω σε αυτό το θέμα.

Γι' αυτούς ακριβώς τους λόγους, είναι συνήθεια των πλουσίων να χαρίζουν ένα τέτοιο δαχτυλίδι στους γάμους τους, ώστε να διαλαλήσουν την Ισχύ τους. Συνεπώς αυτά είναι σπορ για τους πλούσιους. Όσο για μας τους φτωχούς, δείτε καμιά ταινία του Ξανθόπουλου για να μάθετε την κατάληξη. Στην καλύτερη περίπτωση το καλό παιδί αποδεικνύεται και πλούσιο για να έχει Happy End. Στη χειρότερη καταφρόνια και "ρίξτε στο γυαλί φαρμάκι" να τραγουδάει ο πονεμένος.

Συμπέρασμα: Όποια περιμένει μονόπετρο από το Χάος, θα πρέπει να περιμένει πολύ αλλά μην της το πείτε ακόμη.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 01:28, 02-07-08:

Μπορεί το διαμάντι να έχει τόσο δραματική και στενάχωρη ιστορία, ή να είναι συνδεδεμένο με περιγραφές για βασανισμούς και σκλαβιά, αλλά σαν υλικό είναι αξιοθαύμαστο.
Είναι το σκληρότερο φυσικό υλικό, κι έχει ταυτιστεί με το ισχυρότερο ανθρώπινο συναίσθημα.

Αχ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:14, 02-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Συμπέρασμα: Όποια περιμένει μονόπετρο από το Χάος, θα πρέπει να περιμένει πολύ αλλά μην της το πείτε ακόμη.
Προσκυνω σε σκασμενη απο τα γελια!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:34, 02-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
σαν υλικό είναι αξιοθαύμαστο.
Είναι το σκληρότερο φυσικό υλικό, κι έχει ταυτιστεί με το ισχυρότερο ανθρώπινο συναίσθημα.
Το διαμάντι είναι σύμβολο άσβεστης και απαράμιλλης Αγάπης, υπεροχής, εξαγνισμού και αγνότητας λόγω της αξιοσημείωτης σκληρότητας και καθαρότητάς του. Αποτελεί επίσης ιδανικό σύμβολο δύναμης, εξουσίας και κυριαρχίας καθώς και απαύγασμα ομορφιάς.

Γοήτευε και γοητεύει επί αιώνες τους ανθρώπους καθώς είναι σπάνιο αλλά και ανθεκτικό, αφού είναι το σκληρότερο από όλα τα φυσικά σώματα. Τα χαράζει όλα και δε χαράζεται από κανένα. Είναι ο πολυτιμότερος λίθος, γιατί έχει εξαιρετικές φυσικές και χημικές ιδιότητες, είναι σπανιότατος στη φύση και η εξόρυξή του παρουσιάζει πολύ μεγάλες δυσκολίες, καθώς και η κατεργασία του.

Λέγεται πως οι Αρχαίοι Έλληνες πίστευαν πως είναι τα δάκρυα των θεών. Η ονομασία του είναι ελληνική και σημαίνει "αδάμαστος" εξαιτίας της μεγάλης σκληρότητας και αντοχής του (Αδάμαντας).

Οι Ρωμαίοι πάλι θεωρούσαν τα διαμάντια, θραύσματα των πεφταστεριών...

Στη Θηβετανική παράδοση συναντάμε τη Vajrayana Sutra ή αλλιώς Diamond Vehicle.

Στην Αρχαία Ινδία δεν κατεργάζονταν τα διαμάντια με κανένα τρόπο διότι πίστευαν πως θα τους στερούσαν έτσι τις μαγικές τους ιδιότητες.

Κατά τον Μεσαίωνα, πίστευαν πως τα διαμάντια μπορούσαν να αποκαλύψουν το δόλο και την ενοχή καθώς και την αθωότητα κάποιου, χάνοντας τη λαμπρότητά τους ή αλλάζοντας χρώμα.

Τα διαμάντια χρησιμοποιήθηκαν ως θεραπευτικές λίθοι που αποτοξινώνουν τον οργανισμό και ελευθερώνουν τα ενεργειακά κανάλια του σώματος. Αυτό συνδέεται άμεσα με το βελονισμό και τη θέση του γαμήλιου δαχτυλιδιού στο συγκεκριμένο δάχτυλο καθώς περνάει από εκεί ενεργειακός μεσημβρινός που οδηγεί απευθείας στην καρδιά.

Είχα απαντήσει παλαιότερα στο θέμα:
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Μ'αρέσει η ιδέα μια ρομαντικής στιγμής που θα θυμάσαι για καιρό, τώρα αν θα έχει μονόπετρο, βόλτα στο φεγγαρόφωτο, μια μακαρονάδα στο κρεβάτι, ή ένα SMS καθόλου δε με νοιάζει.
...αν και μετά απ' όλα αυτά, ένα έχω να πω:
Κρατήστε το μονόπετρο και αφήστε με να κρατήσω μιάν Αδαμάντινη Αγάπη!

Πηγή: Το ίντερνετ. Μάζεψα υλικό από πολλές μεριές.

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 20:40, 02-07-08:

η αλήθεια είναι ότι μετά το blood diamond δεν θέλω ούτε εγώ μονόπετρο με διαμάντι
υπάρχουν όμως όμορφα δαχτυλίδια και με άλλους ημιπολύτιμους ή μη πολύτιμους () λίθους, που και την δουλειά τους την κάνουν μια χαρά, και δεν βαζανίζονται μωρά εξ αιτίας τους.

η αλήθεια είναι πάντως ότι είμαι λίγο άσχετη, εκτός από διαμάντι τι άλλο μπορεί να υπάρχει σε ένα μονόπετρο; σμαράγδι πχ?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:42, 02-07-08:

Ε ενταξει...εαν στο χαρισουν, εσυ δωσε το πισω!

Εγω μπορω να κρατησω και τα δυο..?!
Και την Αγαπη και το Μονοπετρο...?!

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 20:44, 02-07-08:

Ε ενταξει...εαν στο χαρισουν, εσυ δωσε το πισω!

Εγω μπορω να κρατησω και τα δυο..?!
Και την Αγαπη και το Μονοπετρο...?!
καλέ απάντα στις ερωτήσεις περί ημιπολύτιμους λίθους, για σένα τις έγραψα

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:47, 02-07-08:

Κυρία Νεράϊδα: Αληθεύει πως το διαμάντι είναι ο γενέθλιος λίθος όσων γεννήθηκαν τον Απρίλιο; Κάπου το διάβασα, αλλά είχα την εντύπωση πως o γενέθλιος λίθος των Κριών είναι ο Αμέθυστος.

@Palladin: Εγώ θα έψαχνα τις ιδιότητες των πολύτιμων και ημιπολύτιμων λίθων και θα διάλεγα μια που να ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία μου.
Μπορούμε να ανοίξουμε και κανένα σχετικό θεματάκι αν με δώσετε χρόνο, να συλλέξω στοιχεία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 02-07-08 στις 23:51.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:47, 02-07-08:

Που βρε?!
Γιατι εγω δεν τις βλεπω....?!

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 20:50, 02-07-08:

Που βρε?!
Γιατι εγω δεν τις βλεπω....?!
ιδού
Αρχική Δημοσίευση από Palladin
η αλήθεια είναι πάντως ότι είμαι λίγο άσχετη, εκτός από διαμάντι τι άλλο μπορεί να υπάρχει σε ένα μονόπετρο; σμαράγδι πχ?
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
@Palladin: Εγώ θα έψαχνα τις ιδιότητες των πολύτιμων και ημιπολύτιμων λίθων και θα διάλεγα μια που να ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία μου.
Μπορούμε να ανοίξουμε και κανένα σχετικό θεματάκι αν με δώσετε χρόνο, να συλλέξω στοιχεία.
εξαιρετική ιδέα

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:51, 02-07-08:

ΚΡΙΟΣ (από 21 Μαρτίου έως 20 Απριλίου)
Στο Κριό ταιριάζει απόλυτα το κόκκινο Κοράλλι. Όμως και ο αμέθυστος το σμαράγδι και ρουμπίνι εκφράζουν τον επιβλητικό του χαρακτήρα, την αποφασιστικότητα και το θάρρος του. Ο σίδηρος είναι το κατάλληλο μέταλλο για τον Κριό γιατί καταδεικνύει τον δυναμικό του χαρακτήρα και το πρωτοπόρο του πνεύμα

Και το διαμαντι ταιριαζει στον Ταυρο....

Ανοιξε εσυ το θεματακι και στοιχεια θα δωσουμε και εμεις

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:52, 02-07-08:

Παλλ ...σε μονοπετρο ο,τι λιθο θελεις εσυ βαζεις...απλα συνηθιζεται το Διαμαντι γι αυτα ακριβως που συμβολιζει....

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 20:56, 02-07-08:

Σκορπιός (από 23 Οκτωβρίου έως 22 Νοεμβρίου)

Στον Σκορπιό ταιριάζει το κόκκινο Κοράλλι που δίνει μια γεύση από την γεμάτη πάθος και αποφασιστικότητα προσωπικότητα του. Ο μαλαχίτης εκφράζει την ικανότητα του να γίνεται σκληρός όταν το απαιτούν οι περιστάσεις, ενώ το ρουμπίνι και το τοπάζι είναι ενδεικτικά της σοβαρότητας και του μυστηρίου που τον διακατέχει.
Σε αυτά θα προσθέσουμε το πλουτώνιο και το σίδηρο ως τα μέταλλα που αντιπροσωπεύουν τον ατσάλινο χαρακτήρα του Σκορπιού.
Φιλενάδα βάλε ό,τι πέτρα θέλεις, αρκεί το ίδιο το δαχτυλίδι να είναι από πλουτώνιο για να γελάσει κάθε πικραμένος!

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 07:32, 03-07-08:

Μονόπετρο: Mια ακόμη ηλίθια αμερικανιά, και φυσικά τζάμπα λεφτά!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΥΑ!
H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε στις 09:06, 08-07-08:

Aς έρθει η στιγμή να μ κάνει πρόταση γάμου.. κ ας μ κάνει κ με δαχτυλίδι απο τον πάκι...no problem...!
Το αν σε αγαπάει ο άλλος δν θα το δείξει το μονόπετρο... (όχι πως θα με χάλαγε βέβαια αν είχε την άνεση να μ το πάρει εε, αλλα όχι να μην έχουμε να φάμε - που λέει ο λόγος - κ να δίνουμε 2.000? για μονόπετρα...ήμαρτον..σιγά μην πάρουμε κ δάνειο )

Παράθεση

ραφαέλλα51923

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ραφαέλλα51923
H ραφαέλλα51923 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ραφαέλλα51923 έγραψε στις 14:48, 04-08-10:

εγω δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που πρεπει το μονοπετρο να το φορανε οσες ειναι αρραβωνιασμενες ή ειτε προκειται να παντρευτουν. μ'αρεσουν πολυ τα μονοπετρα αλλα οποιο ατομο ρωτησεις θα σου απαντησει μα ποτε αρραβωνιαστηκες? μπορειτε να μου εξηγησετε τον λογο που συνδεουν τα μονοπετρα με τον αρραβωνα και τον γαμο? δεν σημαινει οτι οταν καποιος δεν αγορασει δακτυλιδι μονοπετρο στην αγαπημενη του δεν την θελει και αρα δεν προκειται να παντρευτει......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 04-08-10 στις 15:52. Αιτία: greeklish
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 16:07, 04-08-10:

Οι αρχαίοι Έλληνες πίστευαν ότι τα διαμάντια ήταν κομμάτια από τα αστέρια που έπεφταν στη γη. Μερικοί λέγανε ότι ήταν τα δάκρυα των θεών. Η ρίζα της λέξης «διαμάντι» έρχεται από την ελληνική λέξη «αδάμας» που σημαίνει ανίκητο, υπονοώντας την αιωνιότητα της αγάπης. Οι Έλληνες πίστευαν επίσης ότι η λάμψη των διαμαντιών συμβόλιζε την σταθερή φλόγα της παντοτινής αγάπης.
Μέχρι τον 15ο αιώνα, μόνο οι βασιλείς φορούσαν διαμάντια, ως σύμβολο δύναμης, κουράγιου και υπεροχής. Μέσα στους αιώνες, τα διαμάντια απέκτησαν την μοναδική θέση ως το απόλυτο δώρο αγάπης. Είχε λεχθεί ότι τα βέλη του θεού έρωτα είχαν στολιστεί με διαμάντια, τα οποία είχαν τέτοια μαγική δύναμη όσο τίποτα άλλο. Από τα αρχαία χρόνια τα διαμάντια ήταν πάντα συνδεμένα με τον ρομαντισμό και τον μύθο . Οι Έλληνες πίστευαν ότι η λάμψη, που αντανακλούν αυτές οι εκθαμβωτικές πέτρες, συμβόλιζε την αέναη φλόγα του έρωτα.
Για εκατομμύρια ανθρώπους σε όλο τον κόσμο, το μυστήριο, η μαγεία, η ομορφιά και ο ρομαντισμός που αντανακλάται σ' ένα απλό μονόπετρο περιγράφει αυτό που η καρδιά νιώθει, αλλά οι λέξεις δεν μπορούν να εκφράσουν . Η παράδοση του μονόπετρου με διαμάντι ως δαχτυλίδι των αρραβώνων καθιερώθηκε το 1477, ʽόταν ο Αρχιδούκας Μαξιμιλιανός της Αυστρίας χάρισε ένα διαμαντένιο δακτυλίδι στην Μαρία της Βουργουνδίας και από τότε καθιερώθηκε ως το δακτυλίδι των αρραβώνων.

πηγη: http://www.brigian.gr/index.php?opti...d=56&Itemid=68

προσωπικα δεν μ'αρεσουν τα μονοπετρα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ραφαέλλα51923

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ραφαέλλα51923
H ραφαέλλα51923 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ραφαέλλα51923 έγραψε στις 16:14, 04-08-10:

Καλά όλα αυτά που λες αλλα δεν m απαντάς στην ερώτηση μου.....Γιατι δεν μπορούν να τα φοράνε όλες ανεξάρτητος αν είναι αρραβωνιασμένες?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη teol20 : 04-08-10 στις 16:37. Αιτία: greeklish
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 16:49, 04-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από ραφαέλλα
Καλά όλα αυτά που λες αλλα δεν m απαντάς στην ερώτηση μου.....Γιατι δεν μπορούν να τα φοράνε όλες ανεξάρτητος αν είναι αρραβωνιασμένες?
γιατί έχει άλλη χάρη , να έχεις αρραβωνιαστεί , να πηγαίνεις για γάμο και να γυρίζεις σπίτι και να πιάνεις το αμόρε σου με άλλον/η . Εκεί το βαρύ και ασήκωτο μονόπετρο είναι ότι πρέπει για να το εξφεντονίσεις στο δόξα πατρί

π.σ.
Αρχική Δημοσίευση από moonlight
προσωπικα δεν μ'αρεσουν τα μονοπετρα..
α , αυτά ξέχασε τα : ο νώας είναι των παραδόσεων

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:04, 04-08-10:

Οι αρχαίοι Έλληνες πίστευαν ότι τα διαμάντια ήταν κομμάτια από τα αστέρια που έπεφταν στη γη. Μερικοί λέγανε ότι ήταν τα δάκρυα των θεών.
προσφατα καταλαβαμε ομως ,οτι τα διαμαντια ειναι απλα καμμενα υπερσυμπιεσμενα καρβουνα στα βαθη της Γης..
και οχι μονο

άνθρακες ο θησαυρος!

διδαγμα,,καθε καρβουνο,,μπορει να γινει διαμαντι αν πιεστει αρκετα,,και περασει απο το καμινι της ζωης..
(τι λεω?πρεπει να παρω τα χαπια μου..)

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:06, 04-08-10:

μαρεσουν παρα πολυ! Το θεωρω πολυ ρομαντικο το σκηνικο με το δαχτυλιδι και την ολη ατμοσφαιρα τη στιγμη της προτασης και δε με νοιαζει καθολου αν θα στοιχισει 10 ευρω ή 5000 ευρω!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:08, 04-08-10:

δε με νοιαζει καθολου αν θα στοιχισει 10 ευρω ή 5000 ευρω!
να το πιστεψω αυτο?
αν βρω διαμαντι των 10ευρω σε κανα μακρινο πλανητη,,θα σε εχω στα υποψιν..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους