Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,265 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Νεύρα & Εμμηνορρυσία

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:37, 07-06-07:

Εγώ τότε είχα βάλει τα κλάμματα απ' τη χαρά μου που αλλάξαμε στρώμα! Τι να λέμε!

Στην περίοδο με πιάνει κατάθλιψη και κλείνομαι στον εαυτό μου και θυμάμαι όλα εκείνα για τα οποία δεν είμαι περίφανη και μπορεί να πατήσω και κανά κλάμα... Κλαπς Λυγμ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:24, 07-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
να φανταστείτε ότι έβαλα τα κλάμματα γιατί ο άντρας μου δεν έφαγε το σπανακόρυζο που του φτιαξα
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Εγώ τότε είχα βάλει τα κλάμματα απ' τη χαρά μου που αλλάξαμε στρώμα! Τι να λέμε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 03:06, 09-06-07:

Αχ τι να λέμε... και μόνο η καθιερωμένη σοκολατουπερφαγία, σε κάνει άνω κάτω!!!
Άσε που εγώ τρώω πάντα σαν έγγυος πριν.
Να τα μαλτήζερς, καπάκι το ψωμί με φέτα, μετά μπισκότα, στη συνέχεια σοκολάτα και κλείνουμε με γεμιστά! Και χαλβαδόπιτα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:15, 31-07-09:

άσε.....
τσατίλα, τσατίλα και πάλι τσατίλα.
Εναλλαγή διάθεσης και κυκλοθυμία (από τσατίλα σε μελαγχολία και μαυρίλα).
Δυστυχώς τα συμπτώματα ξεκινάνε πριν την έμμηνο ρύση.
έχω παρατηρήσει πάντως ότι όταν έχεις μια φυσιολογική σεξουαλική ζωή δεν ειναι τόσο έντονη η κατάσταση τις δύσκολες μέρες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 11:48, 31-07-09:

αυτό με τν υπερφαγία εγώ δν το έχω πάντως..άντε να φάω λίγο περισσότερο τν ημέρα πρίν μου έρθει..
τα νευράκια μου όμως μια χαρά τα έχω..μπόλικα μπόλικα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη <<ΝΙΚΟΛ>>
H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε στις 23:02, 31-07-09:

κλάμματα χωρις λογο...γκρινια....θυμαμαι οτι με ενοχλει εστω και λιγο και το μεγενθύνω και σπαω ολων τα νευρα.........αφου θυμώνω με τν εαυτο μου μετα απο καποια φαση και επειτα...

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 08:46, 01-08-09:

"πως εμπιστευεσαι ενα πλασμα που αιμοραγει 5 μερες και δεν ψοφαει" (mr garrison south park: bigger longer and uncut)

--------------

Oι αλαγες στην διαθεση κατα τη διαρκεια (επισις λιγο πριν και λιγο μετα) οφειλοντε κατα βαση στις διαταραχες της προγεστερονης. Ακριβως πριν την αρχη της εμμηνορησιας η προγεστερονη εχει μια εντονη αυξηση. Η προγεστερονη ειναι πολυ μαμημενη ορμονη οσον αφορα τα συμπεριφορικα της αποτελεσματα επειδη ανταγωνιζεται πολλους αλλους στεροηδεις υποδοχεις. Προκαλει τα περισοτερα γνωστα συμπτωματα ευερεθηστοτητας και νευρων.

ΑΛΛΑ αυτο δεν σημβαινει σε ΟΛΕΣ τις γυναικες, αναλογα τον οργανισμο τα επιπεδα των αλλων ορμονων και την πυκνοτητα και την ευαισθησια των αλλων υποδοχεων αλλες γυναικες γινονται σεξουαλικες, αλλες ευαισθητες και αλλες δεν εχουν καμια διαφορα.

ΕΠΙΣΙΣ να μην ξεχναμε καθολου οτι ΔΕΝ ειμαστε ζωα, τα νευρα και ο θυμος ειναι ελενξιμο πραγμα και ναι ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ αδικαιολογητο να παραδιδεστε στις ορμονες σας. Οπως σας εκνευριζει να σας λεμε εμεις "παλι περιοδο εχεις και εισαι μεσα στα νευρα" αλλα τοσο εκνευριστικο ειναι να λετε "εχω περιοδο γιαυτο εχω νευρα". Να μαθετε να τα συγκρατητε και με το καιρο θα γινει δευτερη φυση.

Δεν το λεω στη τυχη, εχω δοκιμασει προγεστινες σε μορφη ορμονης και ξερω πολυ καλα πως ειναι το συναισθημα να σε πνιγει το δικιο σου για βλακειες και να σε εκνευριζει ο ηχος που κανει ο αλλος οταν πινει νερο αλλα ειναι εξαιρετικα ευκολο να το ελενξεις αν βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει λιγακι

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 11:49, 01-08-09:

Να μαθετε να τα συγκρατητε και με το καιρο θα γινει δευτερη φυση.
βρε ιποτε ειναι γυναικες που ειναι νευρικες εκ φυσεως τους οπως και αντρες το ιδιο. ναι δε λεω θελει θεληση να το ελεγχουν αλλα και παλι πολλες απο εμας αν και ηρεμοι χαρακτηρες σε γενικα πλαισια ειναι φορες που δεν ξερεις γιατι μπορει να σε ενοχλησει κατι και να θυμωσεις που υπο αλλες συνθηκες δεν θα θυμωνες...

δεν μπορουμε να γινουμε ρομποτακια και να ελεγχουμε καθε μας κινηση και ενεργεια. ειναι φορες που θα θυμωσουμε ή θα γκρινιαξουμε με κατι γιατι πολυ απλα ο οργανισμος μας ειναι σε τετοια κατασταση. γιατι δεν λες να δειχνετε εσεις πιο πολλη κατανοηση εκεινη την περιοδο και να μην λαμβανετε υποψη καποιες αντιδρασεις μας για να μην εξελισσονται τα πραγματα χωρις λογο σε πιο δυσαρεστες καταστασεις...

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 12:31, 01-08-09:

Τα νεύρα μπορεί να σου σπάσουν από πολλές άλλες καταστάσεις και απλά αν τύχει να συμπέσει όλο αυτό με τος δύσκολες μέρες να αντιδράσεις πολύ χειρότερα.
Είναι εξαιρετικά δύσκολο να έχεις πολλή δουλειά, να τρέχεις σε πανικό όλη μέρα, να μη σου βγάινει η δουλειά για διάφορους λόγους, να σε πρήζουν οι πελάτες, να χτυπάνε όλα τα τηλ μαζί και ως κερασάκι στην τούρτα να έχεις και τις ορμόνες να σε τρελαίνουν,να αιμορραγείς, να νιώθεις ένα με το χώμα και να μη σε βοηθάει τπτ να κρατήσεις την ψυχραιμία σου και να επιβάλλεις τη λογική.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 01-08-09 στις 13:57. Αιτία: split
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 13:48, 01-08-09:

moonlight:

ξερω πως ειναι να ειναι πειραγμενες οι ορμονες σου, ειναι ενοχλητικο πολυ, και φυσικα δεν ειναι δυνατον ΠΑΝΤΑ να συγκρατεις τα νευρα σου (ουτε πρεπει) αλλα και αυτο το ανεξελενκτο "εχω περιοδο θελω να λεω οτι θελω οποτε θελω χωρις συνεπειες" ειναι εξισου εκνευριστικο

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 14:06, 01-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από epote
moonlight:

ξερω πως ειναι να ειναι πειραγμενες οι ορμονες σου, ειναι ενοχλητικο πολυ, και φυσικα δεν ειναι δυνατον ΠΑΝΤΑ να συγκρατεις τα νευρα σου (ουτε πρεπει) αλλα και αυτο το ανεξελενκτο "εχω περιοδο θελω να λεω οτι θελω οποτε θελω χωρις συνεπειες" ειναι εξισου εκνευριστικο
μα δεν ειπα κατι τετοιο και εχεις δικαιο δεν πρεπει να χρησιμοποιειται ως αλλοθι παντα αλλα μερικες φορες οντως επενεργει ασυναισθητα στις γυναικες αυτη αναταραχη των ορμονων οποτε και λιγη κατανοηση δεν βλαπτει καπου καπου

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 17:29, 27-10-09:

Δεν είμαι και απόλυτα on topic αλλά είπα να μην ανοίξω άλλο ένα θέμα περί εμμηνορρυσίας. Έχω ερώτηση προς όλες τις γυναίκες του forum: Πονάω απίστευτα όταν αδιαθετώ. Είμαι από τις άτυχες που κρατιούνται να μην κλάψουν, έχω κράμπες, πονάει όλο μου το σώμα, μέση (περπατώ στο σπίτι διπλωμένη στα δύο), όλοι οι μύες, υποφέρω γενικώς. Λες και είμαι έγκυος χωρίς τις ναυτίες! Πάντοτε όταν είχα σχολείο έμενα σπίτι μου 3 μέρες κάθε μήνα γιατί δε μπορούσα να σταθώ όρθια παραπάνω από 2 λεπτά, πρέπει να είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη Φυσικά τώρα πλέον στη δουλειά δε μπορώ να ακουλουθώ την ίδια τακτική. Θέλω να μου πείτε τρόπους να καταπραύνω* τον πόνο, αντισυλληπτικά δε θα' θελα να πάρω προς το παρόν..

* πώς βάζω διαλυτικά?

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 18:54, 27-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Madrugada*
* πώς βάζω διαλυτικά?
shift+w και μετά υ= ΰ

οφφ ως προς το υπόλοιπο θέμα αλλά μ αρέσει να κάνω τον ξερόλα σε άσχετα

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 19:01, 08-11-09:

. Θέλω να μου πείτε τρόπους να καταπραύνω* τον πόνο, αντισυλληπτικά δε θα' θελα να πάρω προς το παρόν..
panadol, depon, ponstan (με γεμάτο στομάχι!), άνετα ρούχα στην περιοχή της μέσης και...υπομονή...

join the club

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:41, 08-11-09:

Απ οσο μου εχουν πει φιλες μου που εχουν προβλημα με δυνατους πονους, το μονο που κανει καλη δουλεια ειναι το μεσουλιντ...

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 19:48, 08-11-09:

Έλα όμως που απαγορεύεται να παίρνω αντιφλεγμονώδη .. ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια ! Κι εσένα φαντασμένε, αν και το δοκίμασα και πάλι δεν μπαίνουν Τι ξερόλας είσαι εεε??? Τουλάχιστον αφού χώνεσαι δώσε σωστή απάντηση παιδί μου!!!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:53, 08-11-09:

Εμένα με βοηθούν ιδιαίτερα οι ζεστές κομπρέσες και το χουχούλιασμα. Ζεστές πετσετούλες από το καλοριφέρ είναι ό,τι πρέπει.
Τουλάχιστον για τώρα το χειμώνα.

Πολύ βαρύ το mesulid βρε κορίτσια... Κοιμίζει ελέφαντα.
Ε, ναι, άμα δε περάσει και μ' αυτό...

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 20:00, 08-11-09:

Thanks a lot!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 21:35, 08-11-09:

Εμένα με βοηθούν ιδιαίτερα οι ζεστές κομπρέσες και το χουχούλιασμα. Ζεστές πετσετούλες από το καλοριφέρ είναι ό,τι πρέπει.
Τουλάχιστον για τώρα το χειμώνα.
το θέμα, αν καταλάβα καλά, είναι ότι δεν είναι και τόσο εύκολο να πας στο γραφείο με ζεστές κομπρέσες στην κοιλιά και αγκαλιά με το πάπλωμα

Αλλιώς (αν σου...κάτσει σε σαββατοκύριακο) είναι όντως άριστη λύση

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 22:42, 08-11-09:

Υπάρχει άλλη κάπως πιο γυφτέ λύση για τις "δύσκολες ώρες" που πρέπει να είμαστε εκτός σπιτιού. Κολάν μέσα απ το παντελόνι-φόρμα ή περιοδόβρακο ( ω ναι, τεράστια σωβρακάκια να ζεσταίνουν την κοιλιά) και χοντρό καλσόν. Το καλοκαίρι υπομονή

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:56, 08-11-09:

6 μηνες το χρονο κυλιεμαι. τους υπολοιπους ειμαι σχετικα ησυχη, καμια φορα δε το καταλαβαινω κιολας.
σε αυτο παιζει ρολο η εποχη, αν εχεις παρει καποιο κρυωμα στη περιοχη της κοιλιας.
οταν κυλιεμαι, παιρνω φελντεν η μεσουλιντ των 500. παρα πολυ δυνατα αλλα πανω στο τεταρτο ηρεμω.
το ντεπον δεν υπαρχει καν στη φαρμακαποθηκη μου, το χω για καραμελα!
ειδικα αν εισαι εν κινησει και δεν εχεις την πολυτελεια να χουχουλιαζεις, αν κι αυτο ειναι το καλυτερο.
ανετα ρουχα αλλα οχι φορμες(εγω φοραω τζιν), κατι σφιχτο-κανονικο δηλαδη- που να καλυπτει την περιοχη της κοιλιας, φανελακια μεσα απο τη μπλουζα η κορμακια, ο,τι σε βολευει, οσο ανετα γινεται.
επισης να τεντωνεσαι και να παιρνεις βαθιες αναπνοες συνεχως, νερο να πηγαινεις συχνα τουαλετα και πολλη υπομονη.

Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 11:56, 09-11-09:

Κι εσένα φαντασμένε, αν και το δοκίμασα και πάλι δεν μπαίνουν Τι ξερόλας είσαι εεε??? Τουλάχιστον αφού χώνεσαι δώσε σωστή απάντηση παιδί μου!!!
Δουλεύει καλέ, απλώς πρώτα σιφτ-ς και μετά το γράμμα όπως με τον τόνο.

Παράθεση

deathpale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη deathpale
H deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H deathpale έγραψε στις 04:33, 11-01-10:

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω ιδιάτερα νεύρα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι μερικές μέρες πριν την περίοδο θέλω να τρώω ότι πιο παχυντικό υπάρχει(αλλά κρατιέμαι όσο μπορώ). Τις ημέρες της περιόδου πάλι τρώω πολύ λίγο και θέλω όλο να κοιμάμαι. Πάντως η κολλητή μου περνάει ένα δράμα κάθε φορά. Πονάει τρομερά, έχει πολύ αίμα, κάνει εμετό, μέχρι και πυρετό έχει ανεβάσει. Οπότε αισθάνομαι αρκετά τυχερή!

Παράθεση

skoumas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skoumas
Ο skoumas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O skoumas eστεκι rox έγραψε στις 13:16, 12-07-10:

εγραψα ένα αρχικά μακρόσυρτο κείμενο γεμάτο ερωτήσεις αλλά απλουστεύοντας θα ρωτήσω

τι θα πρότεινε να κάνει ο σύντροφος της, μια γυναίκα που είναι στις μέρες της;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 13:24, 12-07-10:

να κανει υπομονη, να μην λαμβανει υποψη του τα νευρα, τις ιδιοτροπιες της και γενικως κατανοηση..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:25, 12-07-10:

Δεν καταλάβα ακριβώς την ερωτηση.

Παράθεση

skoumas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skoumas
Ο skoumas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O skoumas eστεκι rox έγραψε στις 13:33, 12-07-10:

τι έχει να προτείνει μία γυναίκα στον συντροφο της, όταν εκείνη είναι στις μέρες της.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 13:36, 12-07-10:

Όσο μικρότερη είναι η γυναίκα, τόσο λιγότερο συνειδητοποιεί, λόγο έλλειψης εμπειρίας, ότι οι εναλλαγές της διάθεσής της, οφείλονται στις ορμονικές διαταραχές της περιόδου άρα τόσο λιγότερο μπορεί να τις ελέγχει.

Δεν είμαι καν σίγουρη ότι θέλουν όλες οι γυναίκες την ίδια ακριβώς αντιμετώπιση, εκείνες τις μέρες.

Προσωπικά αυτό που με βοηθά είναι ο σύντροφός μου να δείχνει κατανόηση (...περισσότερη απ' όση θα "όφειλε" υπό κανονικές συνθήκες ).
Η χιουμοριστική προσέγγιση και η διάθεση να μην με παίρνει πολύ στα σοβαρά, βοηθά επίσης, αν και ίσως δεν είναι κατάλληλη για όλες τις γυναίκες...
Τέλος, αυτό που με ηρεμεί είναι οι έξτρα εκδηλώσεις τρυφερότητας και λίγο "παπάω, παπάω", παραπάνω.

Επειδή είμαι πλέον 38 ετών και έχω περάσει το αληθινό πάρτι ορμονών της εγκυμοσύνης, θέλω να πιστεύω ότι είμαι αρκετά συνεργάσιμη τώρα και όταν συνειδητοποιώ ότι παρεκτρέπομαι (πράγμα που συμβαίνει!... ) ζητώ συγγνώμη και αναγνωρίζω πως πρόκειται για παρενέργεια της περιόδου μου.

Δεν θυμάμαι πώς αντιδρούσα τα προηγούμενα χρόνια, σίγουρα πάντως υπήρξα δύσκολη περίπτωση για τους συντρόφους μου αν κρίνω από τα ξεσπάσματα που μπορώ να αναγνωρίσω τώρα...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:53, 12-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από skoumas
τι έχει να προτείνει μία γυναίκα στον συντροφο της, όταν εκείνη είναι στις μέρες της.

Να μην γκρινιάζετε που γκρινιάζουμε.
Να κανετε υπομονή 5 μέρες είναι.
Να μην πετάτε σπόντες δείχοντας ότι σας σπάσαμε τα νεύρα (ξέρουμε ότι το καταφέραμε).
Αν δεν έχουμε διάθεση για τίποτα μην αρχίζετε κι εσείς τη γκρίνια.
Γενικά να είστε ήρεμοι, και όχι και οι 2 μες στη τσίτα.

Τυχαίο νομίζεις είναι που τα περισσότερα ζευγάρια μαλώνουν εκείνες τις μέρες;
Εχμ... Κουράγιο.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 13:56, 12-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Να μην γκρινιάζετε που γκρινιάζουμε.
Να κανετε υπομονή 5 μέρες είναι.
Να μην πετάτε σπόντες δείχοντας ότι σας σπάσαμε τα νεύρα (ξέρουμε ότι το καταφέραμε).
Αν δεν έχουμε διάθεση για τίποτα μην αρχίζετε κι εσείς τη γκρίνια.
Γενικά να είστε ήρεμοι, και όχι και οι 2 μες στη τσίτα.

Τυχαίο νομίζεις είναι που τα περισσότερα ζευγάρια μαλώνουν εκείνες τις μέρες;
Εχμ... Κουράγιο.
Αυτα. Ενταξει δεν ειπε κανεις οτι ειναι δικαιο ουτε οτι κι εσεις εχετε τα τεραστια αποθεματα υπομονης και ειστε υποχρεωμενοι να μας ανεχεστε αλλα να ξερετε οτι δεν ειμαστε στ'αληθεια τοσο στριγκλες οσο μπορουμε να γινουμε εκεινες τις μερες...
Κι αν μας φερεις και καμια σοκολατα μπορει αντι για γκρινια να μας παρουν τα κλαματα στην αγκαλια σας και να λεμε τι μοναχικος και αδικος θα ηταν τουτος ο κοσμος "αν δεν ειχα και σενα"

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 19:38, 12-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Αυτα. Ενταξει δεν ειπε κανεις οτι ειναι δικαιο ουτε οτι κι εσεις εχετε τα τεραστια αποθεματα υπομονης και ειστε υποχρεωμενοι να μας ανεχεστε αλλα να ξερετε οτι δεν ειμαστε στ'αληθεια τοσο στριγκλες οσο μπορουμε να γινουμε εκεινες τις μερες...
Ρωτά και μας που μόνο παντόφλες δεν εκτοξεύονται προς τα αθώα κορμάκια μας σε μια αγωνιώδη προσπάθεια να ξεφύγουμε από την επιδράσει της περιόδου πάνω σας. Άλλα για σας είναι απόλυτος νορμάλ . Αρχίζω και φοβούμαι στην σκέψη του τι έχει να γίνει όταν με το κάλο (σε καμιά 80ρια χρονιά) έχουμε και εγκυμοσύνες με βλέπω για υπερατλαντικά ταξίδια για να βρω αυτό το ωραίο cheesecake με ινδικό μάνγκο και καναρινολεοπαρδαλομπρονζε σως που είδε στην ΤουVου. Τη τραβάμε και δεν το μαρτυράμε

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 08:17, 13-07-10:

μανα μου ρε εσυγκινησε με ο ντεβιανς!!! τι καλος που ειναι!!! ειδατε κοριτσια, εχει και καλα αγορακια σ'αυτο τον κοσμο που καταλαβαινουνε τις δυσκολες μερες μας!!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 08:20, 13-07-10:

και μετα λεμε για γυναιεια ψυχολογικη κακοποιηση..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 08:25, 13-07-10:

και λεω και γω δεν θα πεταχτει το αγγελος σ'αυτο το κονβερσασιον για αντρες και γυναικες

αγγελακο μου

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 08:45, 13-07-10:

Τι τραβάτε ρε γαμώτο.

Ηρωϊδες.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:05, 13-07-10:

αγγελακο μου
παρώννν!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 11:08, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Achilles

Τι τραβάτε ρε γαμώτο.

Ηρωϊδες.
Κι εσείς όμως τι τραβάτε με μας ρε γαμώτο.

Ήρωες.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 11:11, 13-07-10:

και εζησαν αυτοι καλα και μεις καλυτερα!!!!!!!!!!!!! τι ωραια που ειναι η ζωη με καλα και τα τρελλα της!!!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:18, 13-07-10:

Ήρωες.
αν δεν τα τραβαγαμε ομως δεν θα μας αρεσατε κιολας..

και αντιστροφως για τις γυναικες..

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 11:31, 13-07-10:

Ήρωες.

Είναι δυσκολότερο πιστεύω να είσαι αυτός που
επιβαρύνεται άμεσα με την όλη αυτή κατάσταση.

Μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε περισσότερα
από το να συμπαραστεκόμαστε.

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 11:34, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Achilles

Σορρυ δηλαδη μιλαγες σοβαρα πριν; Ημουνα σιγουρη οτι το λεγες ειρωνικα! Και δεν το βρισκα και παραλογο, δεν περιμενω απο κανεναν αντρα να καταλαβει πως νιωθουμε σ'αυτη τη φαση, οι περισσοτεροι νομιζουν οτι εχουμε νευρα γιατι δεν μπορουμε να κανουμε σεξ!

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 12:06, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Σορρυ δηλαδη μιλαγες σοβαρα πριν; Ημουνα σιγουρη οτι το λεγες ειρωνικα! Και δεν το βρισκα και παραλογο, δεν περιμενω απο κανεναν αντρα να καταλαβει πως νιωθουμε σ'αυτη τη φαση, οι περισσοτεροι νομιζουν οτι εχουμε νευρα γιατι δεν μπορουμε να κανουμε σεξ!

Ναι σοβαρά το έλεγα και πιστεύω πως όπως
σκέφτομαι εγώ,
σκέφτονται και πολύ ακόμη άντρες,
απλά δεν τους έχει δοθεί η ευκαιρία να το εκφράσουν.

Νομίζεις πως ευχαριστιόμαστε να βλέπουμε την σύντροφό μας
να υποφέρει;
Ή να μας αρέσει που μένουμε απαθείς;

Θα ήθελα με κάποιο τρόπο να μπορώ να μοιραστώ
τον πόνο που νιώθει η κοπέλα μου να τον απαλύνω
και μαζί με μένα και πολύ άλλοι, πιστεύω.

- Το ότι είμαστε άντρες και εκφραζόμαστε δύσκολα
δεν σημαίνει πως δεν πονάει η καρδιά μας.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε στις 12:10, 13-07-10:

Σε καλο σου, με συγκινησες...

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 12:34, 13-07-10:

+1 Στον Αχιλλέα...

Εγώ εκείνες τις μέρες δεν μπορώ να πω ότι έχω νεύρα ή καταθλιψάρα. Απλά σχεδόν πάντα υποφέρω από τον πόνο και δεν μπορώ με τίποτα να φάω....

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:44, 13-07-10:

εγω παλι γιατι δεν εχω παρατηρησει αλλαγες στη συμπεριφορα μου?

Παράθεση

din@ (Κων/να)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη din@
H Κων/να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H din@ έγραψε στις 13:18, 13-07-10:

ωραιο θεμα!καλα εγω ειμαι χαλια τις προηγουμενες μερες,τρελαινομαι ομως!ποναω,με πιανουν τα κλαμματα χωρις λογο,πειναω σαν τρελη(ανακατευω σοκολατες και πατατακια,τρωω ψωμια,μακαρονια κτλ και ο φιλος μου θελει να ξερασει με αυτα που βλεπει να καταβροχθιζω).εχω τρελα νευρα,ΠΑΝΤΑ τσακωνομαστε για ασημαντους λογους πχ γιατι αφησε το πιατο στο τραπεζι και δεν το πηγε στην κουζινα και μετα συνεχιζω οτι δεν με βοηθαει στις δουλειες του σπιτιου(παντα με βοηθαει εδω που τα λεμε),δεν θελω να με αγγιζει,θελω να μου κανει ολες τις χαρες,θελω να δειρω ολο τον κοσμο κτλ.

τι τραβαει και αυτος...μετα καταλαβαινω οτι δεν μου φταει,ζηταω συγνωμη και ξαναρχιζω να κλαιω.
οταν μου ερθει περιοδος ηρεμω τελειως ομως...
φανταζομαι οταν μεινω εγγυος τι εχει να γινει...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 13:38, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από din@
Και κάπως έτσι περνάει μια δύσκολη μέρα για όλους.
Αυτά είναι. Συμφωνώ με όλα, εκτός από το φαγητό. Εκείνες τις μέρες δε έχω καθόλου όρεξη.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 14:07, 13-07-10:

Τι τραβάτε ρε γαμώτο.

Ηρωϊδες.

μετα απο αυτες τις δηλωσεις προτεινω ο αχιλλευς να μπει σε μουσειο ως σπανιο ειδος! τοση κατανοηση δεν εχω ματαξαναδει

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:40, 13-07-10:

μεγαλεεε.
έγραψες...........

Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 16:17, 13-07-10:

εγω ειμαι απο τις τυχερες! ουτε πονο νιωθω, ουτε κουραση, ουτε νευρα, ουτε εναλλαγες διαθεσης, τιποτα απολυτως μονο φουσκωμα και καθε φορα το καταλαβαινω οταν ειναι πλεον πολυ αργα...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους