Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Forthnet

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:04, 06-06-07:

Η Forthnet, για πρώτη φορά στην Ελλάδα, προσφέρει broadband Internet έως τα 24Mbps σε όλους τους χρήστες που συνδέονται μέσα από το ADSL2+ ιδιόκτητο δίκτυό της, καταργώντας όλους τους περιορισμούς στην ταχύτητα πρόσβασης!
Η Forthnet, έχοντας ολοκληρώσει την ενεργοποίηση της τεχνολογίας ADSL2+ σε όλους τους κόμβους του ιδιόκτητου δικτύου της, αποδεσμεύει τους Έλληνες από τις αναλύσεις περί ταχύτητας πρόσβασης και προσφέρει από την 1η Ιουλίου, broadband Internet έως 24Mbps, καταργώντας όλους τους σχετικούς περιορισμούς.

Ειδικότερα, όλοι οι χρήστες των broadband υπηρεσιών Forthnet 2play και Forthnet ADSL θα μπορούν να απολαμβάνουν την πραγματική εμπειρία του broadband Internet, χωρίς κανέναν περιορισμό από την πλευρά της εταιρίας στην ταχύτητα σύνδεσης με τις ADSL2+ υποδομές του ιδιόκτητου δικτύου της. Η τελική ταχύτητα σύνδεσης με το δίκτυο της Forthnet θα καθορίζεται αποκλειστικά και μόνο από τα ποιοτικά στοιχεία της χάλκινης γραμμής του συνδρομητή.

Σημειώνεται ότι οι συνδέσεις όλων των νέων και παλιών χρηστών που απολαμβάνουν τις υπηρεσίες broadband της Forthnet μέσα από το ιδιόκτητο δίκτυό της (Forthnet 2play και Forthnet ADSL), θα αναβαθμιστούν αυτόματα σε ταχύτητα έως 24 Mbps, χωρίς κανένα επιπλέον κόστος!

Σήμερα, η Forthnet μέσω του δικτύου της, καλύπτει ήδη περισσότερο από το 70% της Αττικής και μεγάλο μέρος της περιοχής της Θεσσαλονίκης, ενώ στόχος της είναι έως το τέλος του έτους να καλύπτεται το 80% του συνόλου της ελληνικής επικράτειας. Σε αυτό το πλαίσιο, προσφέρει τις υπηρεσίες της μέσω τεχνολογίας ADSL2+ σε περισσότερα από 40 αστικά κέντρα, διευρύνει διαρκώς το δίκτυο οπτικών ινών της που σήμερα φθάνει τα 892 χλμ., ενώ προσφάτως αναβάθμισε τη σύνδεσή της με το διεθνές Internet στα 7 Gbps, εξασφαλίζοντας στους συνδρομητές της, μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης.
Πηγή

Το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον,γι'αυτό άνοιξα τόπικ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 19:01, 06-06-07:

Η τελική ταχύτητα σύνδεσης με το δίκτυο της Forthnet θα καθορίζεται αποκλειστικά και μόνο από τα ποιοτικά στοιχεία της χάλκινης γραμμής του συνδρομητή.
Aυτο δε ξερω αν ισχυει, καθως αν αυξανονται οι χρηστες πεφτει το μεμονομενο bandwidth του καθενος αφου το συνολικο παραμενει ιδιο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 20:29, 06-06-07:

Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η δωρεάν αναβάθμιση!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:16, 06-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Aυτο δε ξερω αν ισχυει, καθως αν αυξανονται οι χρηστες πεφτει το μεμονομενο bandwidth του καθενος αφου το συνολικο παραμενει ιδιο.
αυτο ΞΑΝΑΠΕΣΤΟ.
Και γαμω τα μαρκετινκ κανουν, αλλα απο ουσια...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 22:40, 06-06-07:

Είμαι απο τους τυχερούς που έχω 2play και ειλικρινα΄το download με 1,561k/sec είναι όλα τα λεφτά απο 1 Ιουλίου στα 24!!!!!
Άψογα!!!!
Πάντως εγώ ευχαριστημένος είμαι δεν ξέρω τι λένε για τα χάλκινα καλώδια!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 22:41, 06-06-07:

δικιο μεγάλο... αλλά και πάλι απο την ξεζουμισμένη ISDN περάσαμε στην DSL 384 και αυτη τη στιγμή μιλάμε για 24Mbps. Και όλα αυτά σε πάρα πολύ μικρό χρονικό διάστημα...
Σχετικά με την Forthnet πάντως και τα 10Mbps που διαφημίζει μέχρι στιγμής, το λιγότερο που πιάνεις είναι τα 6... σαφώς και μεγάλο νούμερο απο ότι έχουμε συνηθίσει μέχρι τώρα... απο την άλλη θα μου πεις οτι εγώ πληρώνω για 10... οχι... δεν ειναι έτσι πληρώνεις απο 0 έως 10...

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:50, 06-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
αυτο ΞΑΝΑΠΕΣΤΟ.
Και γαμω τα μαρκετινκ κανουν, αλλα απο ουσια...
Που αλλού έχεις δει εσύ περισσότερη ουσία; Γνωρίζεις ότι η forthnet (Σύνδεση στα 7.5GBbps με το εξωτερικό) έχει το δεύτερο καλλίτερο δίκτυο μετά από την otenet (Σύνδεση στα 8.5GBbps με το εξωτερικό Η τρίτη εταιρία (vivodi, Σύνδεση στα 1.2GBbps με το εξωτερικό) έχει μεγάλη διαφορά από την forthnet

Επίσης πότε οι υπόλοιπες εταιρίες έκαναν κάποια αναβάθμιση στο δίκτυο της;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 10:38, 07-06-07:

Η forthnet εχει βαλει δικες της γραμμες στην Ελλαδα ή χρησημοποιει του ΟΤΕ ; Και αν ναι καλυπτει ολη την Αθηνα ;

απο την άλλη θα μου πεις οτι εγώ πληρώνω για 10... οχι... δεν ειναι έτσι πληρώνεις απο 0 έως 10..
Σιγουρα ; Δηλαδη αν σου δινουν ταχυτητα 0.5Mbit θα θεωρεις οτι δεν μπορεις να παραπονεθεις ; Το γραφουν δλδ στη συμβαση αυτο ;

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:47, 07-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Η
Σιγουρα ; Δηλαδη αν σου δινουν ταχυτητα 0.5Mbit θα θεωρεις οτι δεν μπορεις να παραπονεθεις ; Το γραφουν δλδ στη συμβαση αυτο ;
Λέει στην σύμβαση ότι η ταχύτητα εξαρτάτε από την ποιότητα των χάλκινων καλωδίων της περιοχή σου. Αρά δεν ευθύνονται αυτή

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 16:55, 07-06-07:

Γιάννη και εγώ περιμένω 3 μήνες τη σύνδεση 2play αλλά τίποτα ακόμα
Άντε από 1η Ιουλίου και 17 mbps περίπου.Δεν ευθύνονται αυτοί,είναι ανάλογα με την απόσταση του καθενός απ'το κέντρο της forthnet Που βρίσκεται σε κτίριο του ΟΤΕ.Έτσι με ενημέρωσε ο Valder

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 17:00, 07-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Γιάννη και εγώ περιμένω 3 μήνες τη σύνδεση 2play αλλά τίποτα ακόμα
Άντε από 1η Ιουλίου και 17 mbps περίπου.Δεν ευθύνονται αυτοί,είναι ανάλογα με την απόσταση του καθενός απ'το κέντρο της forthnet Που βρίσκεται σε κτίριο του ΟΤΕ.Έτσι με ενημέρωσε ο Valder
Και εμένα στις 8 εβδομάδες μου την συνδέσαν μετα απο τρελά μπινελίκια και απειλές.
Αυτό ισχύει μόνο αν είσαι στο ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet το οποίο όμως είναι στην καλλιθέα

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 17:01, 07-06-07:

Είμαι στο ιδιόκτητοΥπομονή...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 21:53, 07-06-07:

Είμαι στο ιδιόκτητοΥπομονή...
Πάντως πίστεψε με αξίζει τον κόπο, φαντάσου τρελό download χωρίς να σου επιρεάζει τον explorer λες και έχεις 2-3 γραμμες!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 06:25, 13-06-07:

Εγώ είμαι στον ΟΤΕ τώρα.
Για να ενεργοποιηθεί η ADSL στην Forthnet θα πρέπει υποχρεωτικά να διακόψω τον ΟΤΕ πρώτα ή μπορώ να έχω τον ΟΤΕ μέχρι να ενεργοποιηθεί και η Forthnet;

Γίνεται να τα έχω παράλληλα; (Μέχρι να προωθήσουν την αίτηση διακοπής από τον ΟΤΕ, που θα καταθέσω όταν ενεργοποιηθεί η Forthnet)
Τότε θα παίρνω τη σύνδεση βάση του ποιου Modem θα έχω συνδέσει; :S

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 12:28, 13-06-07:

ναι ρε Γιώργο... και κανα γκομενάκι αμα θες σου το στέλνουν και οι δυο εταιρίες και οποιο σου αρέσει πιο πολύ σου κανουν και έκπτωση!!!

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 15:16, 18-06-07:

Μολις ελαβα αυτο το email:

Δωρεάν γρήγορο ασύρματο internet
για όλους τους συνδρομητές Υπηρεσιών Broadband της Forthnet.
Αγαπητέ συνδρομητή,
Η Forthnet παραμένει κοντά στις ανάγκες σας και σας προσφέρει τώρα μαζί με τη Broadband σύνδεσή σας δωρεάν ασύρματη Broadband πρόσβαση (Wi-Fi) για όλο το καλοκαίρι, από οποιοδήποτε Forthnet HotSpot.
Mπείτε σήμερα κιόλας στο συναρπαστικό κόσμο του Broadband internet όπου κι αν βρεθείτε, χρησιμοποιώντας απλά το laptop ή το PDA σας με το username και password της συνδρομής σας.
Broadband internet και στις διακοπές!
Είτε ταξιδεύετε στα Ελληνικά νησιά με τα πλοία της Minoan Lines, είτε απολαμβάνετε στιγμές ξεκούρασης δίπλα από την πισίνα του ξενοδοχείου σας, χαρίστε στον εαυτό σας ακόμα μεγαλύτερη απόλαυση! Κατεβάστε τα αγαπημένα σας mp3 και περάστε ευχάριστα την ώρα του ταξιδιού σας. Επικοινωνήστε όπου κι αν βρεθείτε με τους φίλους σας και δώστε τους μία γεύση διακοπών σε ένα από τα πολλά Forthnet HotSpot σε πολλά ξενοδοχεία σε όλη την Ελλάδα.
Μην περιορίζεστε πια στο γραφείο!
Εκμεταλλευτείτε την ελευθερία που σας δίνει η ασύρματη πρόσβαση και κάνετε ένα ευχάριστο διάλλειμα για ένα δροσερό καφέ στο κοντινότερο Starbucks ή για ένα απολαυστικό γεύμα στα McDonalds, ενώ παράλληλα δεν χάνετε ούτε ένα email!
Forthnet HotSpot σε περισσότερα από 120 σημεία, παντού!
Ανακαλύψτε τα Forthnet HotSpot σε café, πλοία και ξενοδοχεία σε όλη την Ελλάδα. Επισκεφθείτε το www.forthnet.gr/hotspotlocator και βρείτε το κοντινότερο σε εσάς!
Πώς θα συνδεθείτε.
Για να συνδεθείτε, απλά χρησιμοποιείστε έναν φορητό υπολογιστή ή PDA που υποστηρίζουν την τεχνολογία Wi-Fi και το username - password της Broadband συνδρομής σας.
Η προσφορά ισχύει μέχρι και 31 Αυγούστου 2007 και αφορά όλους τους συνδρομητές Forthnet ADSL, οποιασδήποτε ταχύτητας ή διάρκειας.
Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε πατήστε εδώ.
Καλό καλοκαίρι,
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Υπηρεσιών Broadband
Forthnet

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:23, 18-06-07:

Δουλεια δεν έχουμε καλοκαιριάτικα να τρέχουμε στα Starbucks για δωρεάν ιντερνετ!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 20:02, 18-06-07:

Ανοιξαν και στην Πάτρα, σε ένα απαράδεκτο σημείο δίπλα σε κάτι καφενεία με παπούδες που παίζουν κολιτσίνα. Ψιλοχάλια θα έλεγα.
Αλήθεια ελαφόνησο παίζει να έχει πουθενά wifi spot;
Τέταρτος κέδρος πριν τη θάλασσα αριστερά.....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:11, 18-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ανοιξαν και στην Πάτρα, σε ένα απαράδεκτο σημείο δίπλα σε κάτι καφενεία με παπούδες που παίζουν κολιτσίνα. Ψιλοχάλια θα έλεγα.
ΑΝΟΙΞΑΝ STARBUCKS ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ???????????????????
ΟΗ YESS!!!!
(παίζει να μένω Πάτρα του χρόνου οπότε με έκαιγε που δεν είχε)

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:12, 18-06-07:

A ωραία, θα είσαι και πελάτισσα.
Μπορεί και η μοναδική....

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 14:54, 23-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Εγώ είμαι στον ΟΤΕ τώρα.
Για να ενεργοποιηθεί η ADSL στην Forthnet θα πρέπει υποχρεωτικά να διακόψω τον ΟΤΕ πρώτα ή μπορώ να έχω τον ΟΤΕ μέχρι να ενεργοποιηθεί και η Forthnet;

Γίνεται να τα έχω παράλληλα; (Μέχρι να προωθήσουν την αίτηση διακοπής από τον ΟΤΕ, που θα καταθέσω όταν ενεργοποιηθεί η Forthnet)
Τότε θα παίρνω τη σύνδεση βάση του ποιου Modem θα έχω συνδέσει; :S
ΟΤΕ θα έχεις μέχρι να μπει η Forthnet,εγώ αυτό ξέρω.Εμένα με πήραν τηλέφωνο και μέσα στη βδομάδα μπαίνει η σύνδεση

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:56, 23-06-07:

ΟΤΕ θα έχεις μέχρι να μπει η Forthnet,εγώ αυτό ξέρω.Εμένα με πήραν τηλέφωνο και μέσα στη βδομάδα μπαίνει η σύνδεση
Α γεια σου, κι εγώ πληροφορήθηκα πως απλά τους λες να σου κόψουν τον ΟΤΕ για να σε βάλουν στο δίκτυό τους και γίνονται όλα αυτόματα.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 08:26, 24-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Α γεια σου, κι εγώ πληροφορήθηκα πως απλά τους λες να σου κόψουν τον ΟΤΕ για να σε βάλουν στο δίκτυό τους και γίνονται όλα αυτόματα.
Συμπληρώνεις αίτηση φορητότητας και την ίδια μέρα που ενεργοποιούν την σύνδεση κόβουν τον ΟΤΕ.
Προσοχή!!! Κοίτα να έχεις παραλάβει τον εξοπλισμό γιατί το νετ-μοντ του ΟΤΕ όπως είναι φυσικό σταματά να δουλεύει και αν δέν έχεις πάρει το μόντεμ της forthnet ούτε τηλέφωνο δεν θα έχεις

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:16, 01-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από naftemporiki.gr
Ζημιές 17 εκατ. ευρώ εμφάνισε η Forthnet στα αποτελέσματα μετά από φόρους και δικαιώματα μειοψηφίας για το πρώτο εξάμηνο του έτους, έναντι ζημιών 5,7 εκατ. ευρώ το αντίστοιχο διάστημα του 2006.
Είναι λογικό με τόσες επενδύσεις που κάνει. Εύχομαι ωστόσο να συνεχίσει η πορεία της να μοιάζει με αυτή των starbucks.

Παράθεση

Virtuosofriend

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Virtuosofriend
Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O Virtuosofriend έγραψε στις 00:09, 02-09-07:

Μια χαρά τα πάει η 4net. Με αρκετό κεφάλαιο στη διάθεση της για να κάνει επενδύσεις και με ιδιόκτητο δίκτυο δεν κινδυνεύει να
μείνει εκτός συναγωνισμού.
Λογικές οι ζημιές λόγω των επενδύσεων

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 13:14, 05-09-07:

Ανακοίνωση τεχνικών εργασιών στις 11/09/2007 και 12/09/2007
03/09/2007

H Forthnet, επιθυμεί να ενημερώσει τους συνδρομητές των υπηρεσιών Forthnet 2play και Forthnet Telephony που λαμβάνουν τις υπηρεσίες μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της, ότι την Τρίτη 11/09/2007 και την Τετάρτη 12/09/2007, μεταξύ των ωρών 05.15 π.μ. – 07.00 π.μ., θα πραγματοποιηθούν προγραμματισμένες τεχνικές εργασίες. Κατά τη διάρκεια των εργασιών, είναι πιθανόν να παρατηρηθεί ολιγόλεπτη δυσλειτουργία των υπηρεσιών σε όσους συνδρομητές υπάγονται στα ακόλουθα A/K:

• Την Τρίτη 11/09/2007 θαεπηρεαστούν τα Α/Κ: (ΑΤΤΙΚΗΣ) ΑΛΥΣΙΔΑΣ, ΒΥΡΩΝΑΣ, ΓΑΛΑΤΣΙ, ΔΑΓΚΛΗ, ΚΟΛΩΝΟΣ, ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ, ΠΑΓΚΡΑΤΙ, ΠΑΤΗΣΙΑ, ΑΚΡΟΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑΣ, ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ, ΚΕΡΑΜΙΚΟΣ, ΜΑΡΟΥΣΙ, ΧΟΛΑΡΓΟΣ, ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΣΟΛΩΝΟΣ, ΙΛΙΣΣΟΣ, ΚΗΦΙΣΙΑ, ΔΑΦΝΗ, ΑΙΓΑΛΕΩ, ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΙΛΙΟΝ, ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ, ΚΑΡΟΛΟΣ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ) ΤΟΥΜΠΑΣ, ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, ΕΡΜΟΥ

• Την Τετάρτη 12/09/2007 θα επηρεαστούν τα Α/Κ: (ΑΤΤΙΚΗΣ) ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ, ΚΑΛΛΙΘΕΑ, ΧΑΛΑΝΔΡΙ, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ, ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ, ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΨΥΧΙΚΟ, ΡΕΝΤΗ, ΠΕΝΤΕΛΗ, ΚΩΛΛΕΤΗΣ, ΑΡΗΣ, ΤΕΡΨΙΘΕΑ, ΒΟΥΛΑ, ΚΑΛΑΜΑΚΙ, ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ, ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΜΕΓΑΡΟ, ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ, ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ, (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ) ΧΑΡΙΛΑΟΥ, ΡΟΣΤΑΝ, ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ, ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ, Ν. ΒΑΡΝΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση.
forthnet

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 14:20, 11-09-07:

Ενεργοποιήθηκε το 2play όσον αφορά το internet, σε λίγες μόνο μέρες. Πραγματικά έμεινα άφωνος!!

Έπιασα γραμμή στις 7 του μηνός και μου είπαν πως η αίτησή μου καταχωρήθηκε. Το Σάββατο είδα πως η σύνδεσή μου πήγε στο 1mb που είναι η ταχύτητα του 2play αν είσαι ακόμη στο δίκτυο του ΟΤΕ. Τελικά μου ήρθε μήνυμα χτες, πως η σύνδεση αναβαθμίστηκε και θα με ενημερώσουν πότε ξεκινάν και τα δωρεάν τηλέφωνα! Τώρα περιμένω τον εξοπλισμό που στέλνει forthnet.

Ελπίζω και όταν μπω στο ιδιόκτητο να είναι το ίδιο γρήγορη η όλη διαδικασία!! Με εντυπωσίασαν.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:32, 11-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Ενεργοποιήθηκε το 2play όσον αφορά το internet, σε λίγες μόνο μέρες. Πραγματικά έμεινα άφωνος!!

Έπιασα γραμμή στις 7 του μηνός και μου είπαν πως η αίτησή μου καταχωρήθηκε. Το Σάββατο είδα πως η σύνδεσή μου πήγε στο 1mb που είναι η ταχύτητα του 2play αν είσαι ακόμη στο δίκτυο του ΟΤΕ. Τελικά μου ήρθε μήνυμα χτες, πως η σύνδεση αναβαθμίστηκε και θα με ενημερώσουν πότε ξεκινάν και τα δωρεάν τηλέφωνα! Τώρα περιμένω τον εξοπλισμό που στέλνει forthnet.

Ελπίζω και όταν μπω στο ιδιόκτητο να είναι το ίδιο γρήγορη η όλη διαδικασία!! Με εντυπωσίασαν.

Είδες μετά απο 2 πρόστιμα 300.000 ευρώ έκαστο πώς στρώνουν τα πράγματα?
Πάντως η 4νετ άλλαξε μετά το τελευταίο πρόστιμο, μπράβο τους!
Τώρα το μόνο ερώτημα είναι σε ποιά ταχύτητα θα κλειδώσει η σύνδεση σου (είναι ανάλογα το που βρίσκεσε).
Εμένα πιάνει στα 16mbps για να πιάσει 24 θα πρέπει να μένει μέσα στα γραφεία της 4νετ (και να μην μπαίνεις σε πικ ώρες!)

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 14:37, 11-09-07:

να σας την σπασω λιγο ε;

εστειλα την αιτηση 5/5/2007 (σημειωση εταιρικος πελατης ειμαστε χρονια με μισθωμενα κυκλωματα και τηλεφωνια με 4 PRI γραμμες)

και ιδου η κατασταση της αιτησης απο το site της forthnet

Τηλέφωνο Ενεργοποίησης Πρόσβασης: 2106858XXX

13/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet
13/06/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
1. ο εταιρικος μας πωλητης ειναι αφαντος
2. η "ξανθιες" στο κεντρο τους δεν μπορουν να βοηθησουν γιατι ειμαστε εταιρικοι πελατες

αντε βγαλε ακρη

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 14:39, 11-09-07:

Ναι αυτό το ξέρω. Είναι αναλόγως πόσο κοντά στον ΟΤΕ της περιοχής σου είσαι και πόσοι χρήστες είναι συνδεδεμένοι στο dslam.

Πάντως είμαι κοντά στον ΟΤΕ, ούτε 200 μέτρα σε ευθεία. Θα δούμε όταν φτάσει κ εδώ το ιδιόκτητο!

Παράθεση

Virtuosofriend

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Virtuosofriend
Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O Virtuosofriend έγραψε στις 12:18, 13-09-07:

Τότε θα κλειδώσεις σε αρκετά υψηλή ταχύτητα

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 20:02, 13-09-07:

Πόσο είναι περίπου η ταχύτητα upload άμα έχεις πχ.10mbps??

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:15, 13-09-07:

1mbps. Δυστυχώς πάνω κάτω έτσι είναι όλα τα broaband που βασίζονται στο ADSL 2 +

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 21:15, 15-09-07:

Είναι αξιόπιστα αυτά τα broadband speed tests?

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:21, 15-09-07:

Αρκετά

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

O maik85 έγραψε στις 01:17, 27-10-07:

Τελικά συνδέθηκα στην forthnet, με προβλήματα όμως ακόμα.

Στις 23/10 κόπηκε το τηλέφωνο όπως μου είχαν πει και περίμενα να συνδεθώ ξανά στο το δίκτυο της forthnet. Επιστρέφω στο σπίτι το απόγευμα και βλέπω πως πράγματι το internet έχει συνδεθεί κανονικά και έπιανα πολύ καλή ταχύτητα. Το τηλέφωνο όμως νεκρό. Περιμένω μέχρι την άλλη μέρα το πρωί, τίποτα. Τελικά τους στέλνω mail to βράδυ και αφού περιμένω ήδη 30 και πλέον ώρες χωρίς τηλέφωνο, απειλώντας πως θα κάνω καταγγελία αν δεν συνδεθώ μέχρι αύριο.

Την άλλη μέρα στην 1 με παίρνει τηλέφωνο μια κοπέλα και μου λέει πως έπρεπε να στείλουν σήμα στη γραμμή και μάλλον το ξέχασαν Μου είπε πως σε 3-4 ώρες θα έχω συνδεθεί και πως σε καμία περίπτωση δεν θα πάει μέχρι την επόμενη μέρα. Επιστρέφω σπίτι το απόγευμα και πάλι τα ίδια.. Η ώρα έχει πάει 8 και ακόμη τίποτα. Στέλνω και πάλι mail με την απειλή της καταγγελίας και τελικά σε 1 ώρα μου έρχεται μήνυμα πως έχω συνδεθεί.

Δύο μέρες μετά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας το internet δουλεύει κανονικά, αλλά το τηλέφωνο κάνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ διακοπές. Εκεί που μιλάμε κόβεται η γραμμή. Το βράδυ έφτασε σε σημείο να μην μπορούμε καν να καλέσουμε ούτε να μας καλέσουν..
Ξαναέστειλα mail και περιμένω να δω τί θα γίνει τελικά.

Είμαι μες τα νεύρα γιατί εκτός από μένα αντιμετωπίζει πρόβλημα και η οικογένειά μου. Αν δεν μπορούν ας μην ταλαιπωρούν τον κόσμο τζάμπα!! Ας με βάζαν 2,3,4 βδομάδες αργότερα αν είχαν πρόβλημα και όχι να τρέχω εγώ από πίσω τους για πράγματα που έπρεπε να έχουν έτοιμα από πριν.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 08:22, 27-10-07:

Μετα απο 1 ακόμα ταλαιπωρία απο την 4νετ, αποφάσισα να τους ρίξω 5 φάσκελα, μια επώνυμη καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ και να την κάνω για Vodafone
Οι τύποι είναι γελίοι, κάθε 3 και λίγο χαλάει το τηλέφωνο, ο ΟΤΕ μπροστά τους ήταν υπόδειγμα αν είναι δυνατόν!!!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 10:15, 27-10-07:

Προσφατα πηγα σε ενα καταστημα ΟΤΕ και ακουσα 2-3 ατομα που ηταν ΟΤΕ και πηγαν σε Forthnet,Vivodi κλπ, να ξαναγυρνανε ΟΤΕ.

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 10:20, 27-10-07:

εγώ δε λέω τπτ .

γιάννη, ψάχτο λίγο και το πακέτο της vodafone... έχει κάτι μαργαριταρούμπες μέσα (π.χ. 89 ευρώπουλα επίσκεψη τεχνικού, ντόινκ!? )

Παράθεση

BrokenHeart (Evris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BrokenHeart
Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

O BrokenHeart έγραψε στις 11:03, 27-10-07:

Ο παροχέας μου είναι forthnet. Υποτείθεται, ότι θα μας αναβάθμιζαν την ταχύτητα απο 1MB σε 24 ΜΒ μέσα Σεπτεμβρίου. Κι όμως, έχει περάσει ένας μήνας, κι ακόμα ούτε μία ενημέρωση ρε παιδί μου

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 11:13, 27-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
εγώ δε λέω τπτ .

γιάννη, ψάχτο λίγο και το πακέτο της vodafone... έχει κάτι μαργαριταρούμπες μέσα (π.χ. 89 ευρώπουλα επίσκεψη τεχνικού, ντόινκ!? )
Σίγουρα θέλω να το ψάξω, τελικά ρε γμτ δεν υπάρχουν επιλογές

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 16:19, 27-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Μετα απο 1 ακόμα ταλαιπωρία απο την 4νετ, αποφάσισα να τους ρίξω 5 φάσκελα, μια επώνυμη καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ και να την κάνω για Vodafone
Οι τύποι είναι γελίοι, κάθε 3 και λίγο χαλάει το τηλέφωνο, ο ΟΤΕ μπροστά τους ήταν υπόδειγμα αν είναι δυνατόν!!!
Kαι ποιός σου εγγυάται ότι η vodafone θα είναι OK;

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:58, 28-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Kαι ποιός σου εγγυάται ότι η vodafone θα είναι OK;
Δυστηχώς κανένας!
Τρελό μπάχαλο ρε γμτ ολόκληρη ιστορία το να δουλέυει απλά καλά το τηλέφωνο σου!
Επειδή άκουσα για προβλήματα απο κανα δυο άτομα για την Vodafone μάλλον προς το παρόν θα κάτσω στα αυγά μου.
Την καταγγελία όμως στην ΕΕΤΤ θα την φάνε γιατί τους την χρωστάω.!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 16:21, 01-11-07:

Παντως αποτι γνωριζω την μεγαλυτερη συνδεση με το εξωτερικο την εχει ο ΟΤΕ, 2η η Forthnet και πολυ πισω οι υπολοιπες.

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

O Jason93 έγραψε στις 18:33, 01-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Δυστηχώς κανένας!
Τρελό μπάχαλο ρε γμτ ολόκληρη ιστορία το να δουλέυει απλά καλά το τηλέφωνο σου!
Επειδή άκουσα για προβλήματα απο κανα δυο άτομα για την Vodafone μάλλον προς το παρόν θα κάτσω στα αυγά μου.
Προς το παρόν πιστεύω όλες οι εταιρείες ίδιες είναι πάνω-κάτω.Μετά τα Χριστούγεννα θα είναι κάπως καλύτερες...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:40, 01-11-07:

Τι θα αλλάξει τότε;

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

O Jason93 έγραψε στις 09:49, 03-11-07:

Πιστεύω ότι θα έχει πιο γρήγορη ενεργοποίηση,δε θα γίνονται αποσυνδέσεις,8α είσαι πιο ακόμα πιο ''κοντά'' στην ταχύτητα που δίνει η κάθε εταιρεία και τέτοια πράγματα.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:47, 06-11-07:

Το μόνο που θα αλλάξει τα Χριστούγεννα είναι ο στολισμός στην Ατθιδών! Όλα τ' άλλα είναι ευσεβείς πόθοι.

Μια είναι η πληροφορία αν και δε θέλω να την πετάξω με λεπτομέρειες. Happy new year εναλλακτικοί, από τον ΟΤΕ. ΟΤΕγενάρης έρχεται, ΟΤΕγενάρης έρχεται! Και ναι έχω πληροφορίες εκ των έσω!

Αν τώρα θέλετε να μην περιμένετε αλλά να ρισκάρετε ίσως λόγω κάποιων προνομιακών χρεώσεων, όπως κι εγώ να μεταβείτε στον λιγότερο πρήξα εναλλακτικό, ιδού! Η λύση ακούει στο όνομα NetOne. 16/1 mbit. Tι θέλετε; Τα 24? Μήπως θα τα πιάσετε με τέτοιο χάλκινο δίκτυο ή μήπως μένετε δίπλα στον ΟΤΕ; Ανα 500μ απόστασης από το κέντρο του ΟΤΕ χάνετε 2 Mbit!

Εγω δεν έχω κάνει την αίτηση αλλά επίκειται να το τολμήσω σε κανα μήνα!

Παράθεση

BrokenHeart (Evris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BrokenHeart
Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

O BrokenHeart έγραψε στις 15:09, 06-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Ανα 500μ απόστασης από το κέντρο του ΟΤΕ χάνετε 2 Mbit!
Eίσαι σίγουρος για αυτό που λες; Εγώ μένω γύρω στο 1km από το κέντρο του ΟΤΕ κι έχω σύνδεση 1M. θΕς να μου πεις ότι έχω -3MB;;;;

()

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 15:13, 06-11-07:

Μαλλον εννοει για την 16αρα. Αποσο μου ειπαν, μεχρι 8Μbit, τα πιανει γενικοτερα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • THOMSON TG585 - Forthnet - Από Aggelos17
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-09-09 στις 12:56.
    • Forthnet vs HOL - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-04-09 στις 14:55.
    • [Forthnet] Ανακοίνωση συμφωνίας εξαγοράς της Netmed NV [Nova] - Από fandago
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οικονομικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-04-08 στις 18:55.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους