Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα τρελά της γειτονιάς

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 00:21, 08-06-07:

Ζώ σε αυτή την γειτονιά περίπου 12 χρόνια... Το σπίτι μου είναι κοντά στην κεντρική πλατεία της περιοχής κ συνήθως περνάνε πολλά άτομα κάτω από το σπίτι μου... Θα σας πώ λοιπόν μερικά αστεία / τρελά που έχουν συμβεί κ αν θέλετε κ εσείς μπορείτε να γράψετε τα περίεργα κ της δικής σας γειτονιάς...

Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΚΑΨΟΥΡΙΔΩΝ!

Περιστατικό 1ο:
Πριν 10 λεπτάκια περίπου, εκεί που έπαιζα πασιέντζα στο MSN με μιά φίλη ακούω ξαφνικά κάποιω να ουρλιάζει: "Σ'ΑΓΑΠΑΩΩΩ Σ'ΑΓΑΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ"" εγώ!!!! Μετά ακούω κάτι φωνές κ βγαίνω στο μπαλκόνι.. Ένα ζευγάρι είχε βγεί από το αυτοκίνητο του και μίλαγε με ένα ταξιτζη!!! Πάλι εγώ έτσι... Ούτε φρενάρισμα άκουσα ουτε τίποτα... Μάλλον τί έγινε.. Αυτός ήθελε να τον πιστέψει η κοπέλα του ότι την αγαπάει κ παραλίγο να τρακάρει!!!

Περιστατικό 2ο:
Πριν κανένα 15μερο.. Ώρα 3 το βράδυ! Εγώ κλασσικά υπολογιστή κ ακούω απέξω κλασσικά μια παρέα να περνάει κ να μιλάει ώσπου ξαφνικά ακου ησυχία κ να φωνάζει ένας :"Γυρισεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!" κ τραγούδαγε κ οι άλλοι :"Μπράβο ρε μ...." κλπ . Τον άκουγα να τραγουδάει μέχρι που απομακρύνθηκε πάρα πολύ!!!

Έχω κ άλλα τρελά θα σας τα πώ στην πορεία!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:02, 08-06-07:

Χαχαχαχα πολύ γέλιο! Γράψε κι άλλααα!
Εγώ δεν θυμάμαι τπτ γμτ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 01:24, 08-06-07:

Ευχαριστώ...
Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΚΑΨΟΥΡΙΔΩΝ (μέρος 2ο):

Περιστατικό 3ο:
Ήμουν τότε 15 χρονών κ περίμενα τον μεγάλο έρωτα να μου χτυπίσει την πόρτα... Δυστυχώς όμως εκείνη την περίοδο, όχι μόνο την πόρτα δεν μου χτυπούσε αλλά είχα κ ένα μαγνήτη που τράβαγε τον κάθε βλ@κ@... Από οτι καταλάβατε λοιπόν ήμουν στη φάση.. Τραγούδια - κλάμα - αχ βαχ κ τουμπαλιν!!! Ήταν Ιούλιος??? Αύγουστος δεν θυμάμαι που ένα βράδυ περνάει από κάτω ένα αυτοκίνητο με τεεεεεεεεεεεεεερμα την μουσική "Μάτια που κλαίνε μη τα πιστεύεις..."κλπ, μόλις τελείωνε το ρεφρεν έφευγε σπινιαρωντας έκανε τον κύκλο του τετραγώνουκ μόλις πέρναγε από το σπίτι απέναντι 2-3 σπίτια παρακάτω έκοβε ταχύτητα κ πάλι τέρμα το τραγούδι!!! Αυτό το έκανε παιδιά κάθε βράδυ για πολύ πολύ καιρό ένας που είχε χωρίσει με την κοπέλα του /αρραβωνιστηκιά του, η οποία έμενε απέναντι μου!!!! Κ νααααααααααααα σου τα κλάματα εγω...

Περιστατικό 4ο:
Το ίδιο καλοκαίρι, την ίδια περίπου περίοδο κ αφού είχε τελείωσει το κονσερτο ο ένας κατά τις 5 το πρωΐ κ ενώ ήμουν στον υπολογιστή ακούω έναν να φωνάζει: "Το πρόβλημα μου είναι ένα! Οτι σάγαπάω πολύ" πετάγομαι έξω(ίσως γιατί ήλπιζα το ΖΩΟΝ οτι μπορεί να είναι για μένα) κ βλέπω ένα μπομπο μηχανάκι πώς τα λένε αυτά, με 2 πιτσιρικάδες να περνάνε κ να ξαναπερνάνε στην κάθετη οδό κ ο συνοδηγός να φωνάζει!!! Εκεί να δείτε κλάμα εγώ...Πώς δεν έκοψα τις φλέβες μου ένας Θεός ξέρει!!!

Το αστείο είναι οτι λόγω αυτών των περιστατικών γνώρησα κ τις κοπέλες που τους γίνοντας οι καντάδςες - εξομολογήσεις!!!

Περιστατικό 5ο:
Ένα βράδυ καθόμουν στο μπαλκόνι κ μίλαγα στο τηλ βλέπω ένα ζευγάρι να περπατά κ καθώς μίλαγα βλέπω ξαφνικά την κοπέλα να φεύγει μπροστά, το αγόρι να της φωνάζει να γυρίσει, εκείνη τίποτα κ αυτός άρχιζε να τρέχει να την πιάσει κ επειδή κάτι του είπε έσπασε το καθρεφτάκι ενός αμαξιού κ έδωσε κλοτσιές σε μία κολόνα! Παρεπιπτόντως εκεί γέλασα πολύ γιατί τον είδα με την "μαγκιά" που πήγε να δλωσει την κλωτσιά κ μετά είδα κ που κράταγε το πόδι του για κανα μισάωρο!!!! χαχαχαχχα

Περιστατικό 6ο(μου το έχει πεί ο μπαμπάς μου):
Ένα βράδυ που γύρναγε ο μπαμπάς μου από την βραδυνή του βόλτα γύρω στις 12? 12μιση? Κάπου εκεί, βλέπει έξω από την πόρτα μας σχεδόν σε μια κολώνα, να έχει κάτσει ένας πιτσιρικάκος κ να κλαίει με λυγμούς! Πάει ο πατέρας μου, τον ρωτάει τί έχει κ του είπε οτι έκλαιγε επειδή των χώρισε η κοπέλα του!!! Ο πατέρας μου του μου είπε οτι προσπάθησε λίγο να τον συνεφέρει κ τον έβλεπε να φεύγει κλαίγοντας προς τα κάτω!!! Εκεί σπάραξε η καρδία μου!!!

Αυτά με τους λοβερς της γειτονιάς μου! Δεν θυμάμαι κάτι άλλο! Κάποια στιγμή θα σας πώ κ άλλα περιστατικά για γέλια, για νεύρα κ για κλάματα!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 03:12, 08-06-07:

εμείς έχουμε δύο καθηστεριμένους που μένουν στην απέναντι πολυκατοικία. Ο ένας μενει στο 3ο όροφο και ο άλλος στο ισόγειο.

Από το πρωί ως το βράδυ λένε "άναχαθείς" τραβόντας τα φωνήεντα ο ένας στον άλλον.

"αααααααααααααααααναχαθειςςςςς"
"ανααααααααχαθεις"
"ΤΣΟΥΠ"
"αααααναχαθείιιιςςςςςςςςς"

αυτό συνέχεια. Όπως μπορείετε να φανταστείτε, εμένα με πιάνει το συνασθηματικό μου και πλαντάζω κάθε φορά που τους ακούω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:15, 08-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
εμείς έχουμε δύο καθηστεριμένους που μένουν στην απέναντι πολυκατοικία. Ο ένας μενει στο 3ο όροφο και ο άλλος στο ισόγειο.

Από το πρωί ως το βράδυ λένε "άναχαθείς" τραβόντας τα φωνήεντα ο ένας στον άλλον.

"αααααααααααααααααναχαθειςςςςς"
"ανααααααααχαθεις"
"ΤΣΟΥΠ"
"αααααναχαθείιιιςςςςςςςςς"

αυτό συνέχεια. Όπως μπορείετε να φανταστείτε, εμένα με πιάνει το συνασθηματικό μου και πλαντάζω κάθε φορά που τους ακούω.
ααααααααχαχαχαχαχαχαχα σορρυ αλλά εγώ και μόνο με την περιγραφή... με έπιασαν τα γέλια

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:04, 08-06-07:

Στην δική μου την φειτωνεία είναι όλα τα παράλογα και τα τρελλά του κόσμου μαζεμένα...

Στο κάτω διαμέρισμα έχω μια τρελλή και ανηπόφορη οικογένεια, κάποια στιγμή όταν μπένεις μέσα στο μπάνιο δυστιχώς ακούς τα πάντα, ακούω λοιπόν την εξής συζήτηση

Μάνα στην κόρη: Μωωωωωρηηηηηηηη Μ****νη θα διαβάσεις επιτέλους;
Κόρη στην μάνα: άντε και Γα***σου που θα κάθομαι να σε ακούω
Ακούγετε ένας μπάτσος και ένα τομερό κλάμα της κόρης, γύνετε ένας απίστευτος καβγας μάνας και κόρης η μάνα σακατέυει την κόρη.
Κόρη: σταμάτα να με χτυπάς δεν αντέχω άλλο.
Μάνα: Ελα σταμάτα μην έρθει ο πατέρας σου
Κόρη:Μήν πείς ότι δεν Διάβασα
Μάνα:τρελάθηκες θές να σε χτυπήσει; άσε θα σε καλύψω εγώ...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Stalitsa έγραψε στις 11:01, 08-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Στην δική μου την φειτωνεία είναι όλα τα παράλογα και τα τρελλά του κόσμου μαζεμένα...

Στο κάτω διαμέρισμα έχω μια τρελλή και ανηπόφορη οικογένεια, κάποια στιγμή όταν μπένεις μέσα στο μπάνιο δυστιχώς ακούς τα πάντα, ακούω λοιπόν την εξής συζήτηση

Μάνα στην κόρη: Μωωωωωρηηηηηηηη Μ****νη θα διαβάσεις επιτέλους;
Κόρη στην μάνα: άντε και Γα***σου που θα κάθομαι να σε ακούω
Ακούγετε ένας μπάτσος και ένα τομερό κλάμα της κόρης, γύνετε ένας απίστευτος καβγας μάνας και κόρης η μάνα σακατέυει την κόρη.
Κόρη: σταμάτα να με χτυπάς δεν αντέχω άλλο.
Μάνα: Ελα σταμάτα μην έρθει ο πατέρας σου
Κόρη:Μήν πείς ότι δεν Διάβασα
Μάνα:τρελάθηκες θές να σε χτυπήσει; άσε θα σε καλύψω εγώ...

χαχαχαχαχχαχαχαχαχα!!!! Πέθανα στο γέλιο!!! Καταπληκτική συννενόηση!!! Αυτό με το μπάνιο είναι δράμα! Λες κ ένα χαρτί μας χωρίζει! Μου θυμίζει μια φορά που παρεξηγήθηκα με τον από πάνω!!! Έκανα μπάνιο κ τραγούδαγα κ εκείνος με κορόϊδευε κ λογομαχήσαμε!!!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:12, 08-06-07:

Εχω και το άλλο, ο απο πάνω μας πρέπει να έχει προστάτη, κάθε βράδυ λοιπόν τον ακούμε που πάει τουαλέτα, βλέπεις συμαδέυει στο νερό.

Τον πρώτο καιρό λοιπόν ακούγαμε κάθε 20 λεπτά το θώρυβο του νερού στο μπάνιο, κάποια στιγμή ακούω τον απο πάνω

Πρρρρρρρρρρρρ ΑΑΑΑΑΑΑχχχχχχχχχχχ!!!.
Μέτα απο μερικά λεπτά ξανα κάθε φορά κατούρημα μετα μουσικής, κουράστηκα να ακούω και φωνάζω απο το μπάνιο:
-Ερε κύμα μυρωδικών που πέυτει απο πάνωωωωωωω!!!!
Και φωνάζει αυτός: -
Ρε γυναίκα καλά σου έλεγα τόσο καιρό ότι με άδειο διαμέρισμα απο κάτω κάναμε ότι θέλαμε τώρα πρέπει να προσέχουμε....

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 22:17, 08-06-07:

Λοιπόν παλιά έμενα σε μια πολυκατοικία η οποία έβλεπε σε ακάλυπτο. Εκεί λοιπόν στον ακάλυπτο και απέναντι σε ένα σπίτι ήταν μια οικογένεια (λέμε τώρα) με μια μάνα η οποία φώναζε από το πρωί μέχρι το βράδυ στα παιδιά της και στον άντρα της. Ειδικά το καλοκαίρι η κατάσταση ήταν ανυπόφορη. Ένα καλοκαίρι λοιπόν που διάβαζα για την 3η λυκείου την άκουγα κάθε μεσημέρι να βρίζει τα παιδιά της. Μια φορά της είχα πετάξει μια σακούλα με νερό αλλά δεν πτοήθηκε.
Στην τωρινή μας πολυκατοικία έχουμε μια τύπισα η οποία είναι πολύ... θορυβώδης . Ακουγόταν κάθε μέρα στις 9 το βράδυ να... στενάζει απο ηδονή (προγραμματισμένο το είχε;!). Τελευταία φορά την άκουσα προχθές το μεσημέρι να τσακώνεται μάλλον με το έτερον ήμισι. Τι τραβάω ρε γμτ

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 22:29, 08-06-07:

Στο σπιτι μου στην Ελλαδα επι ενα καλοκαιρι συχνα πυκνα τα βραδια καθομουν και ρεμβαζα στο μπαλκονι...ημουν και σχετικα μικρος και σχετικα κλειστος τυπος...
Anyway, ειχα δει πολλα περιστατικα στο δρομακι εξω απο το σπιτι μου.(αν και σε κεντρικοτατο σημειο, τοτε δεν ειχε καθολου φωτισμο εκει.)
Απο αγκαλιες και φιλια μεχρι εξομολογησεις,τσακωμους οτι να'ναι...
Πολυ συχνα εβλεπα και ναρκωμανεις οι οποιοι περνουσαν απο εκει για να πανε σε ενα εγκαταλελημενο κτηριο για να "ανεβουν" λιγο...
Το χειρωτερο ειναι οταν ειδα ενα παλιο συμαθητη του αδερφου μου και γνωστο μου ο οποιος ηταν και χρηστης αλλα τελικα και βαπορακι.
Ενα βραδυ καποια μαλακια ειχε κανει λογικα με τις δοσεις και τα χρηματα που πηρε και τα χρηματα που επρεπε να δωσει σε καποιο μεγαλο κεφαλι, κι ακριβως κατω απο το σπιτι μου σταματησε ενα μεγαλο αυτοκινητο μπροστα του ακριβως την ωρα που παιρνουσε.
Βγηκαν απο το αυτοκινητο 2 ατομα.
Ενω αυτος μπορουσε να την κανει απο την αλλη μερια, δεν κουνηθηκε.
Τον ρωτησαν κατι πραγματα (γυρω απο δοσεις και φακελακια και χρηματα) και του εψαξανα το τσαντακι που κρατουσε και μια σακουλα ναυλον που ειχε.
Πριν φυγουν κι ενω τον εψαχναν του εσκασαν και μερικα δυνατα χαστουκια και του ελεγαν πως πρεπει να μην κανει μαμακιες...
Φυσικα δεν μιλουσαν δυνατα...αλλα αυτα που ελεγαν δεν ηθελαν φωνες..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:28, 10-06-07:

Παιδια πρεπει να ερθετε να μεινετε στην γειτονια μου για λιγες μερες για να ζησετε αυτο το πραγμα απο κοντα, στα λογια δεν αξιζει.... Αλλα να ειναι καλοκαιρι...!
Ο απενταντι (αλκοολικος) μαζευει μονιμος την παρεα του (επισης αλκοολικοι) και τσακωνετε μαζι τους για καθε πιθανο λογο. Τους διωχνει, του λεει να μην ξαναπατησουν και την επομενη μερα παλι μαζι ειναι να πινουν της μπυρες τους.... Επισης σε ασχετες φασης βγαινει απο το σπιτι του και αρχιζει να φωναζει "Γουιληηηηηηηηηηηηηηηη" μεχρι να φωναξει και ο πατερας μου η ο διπλα, οποτε αρχιζουν την κουβεντα.
Ο διπλα μονιμος εξω στον δρομο να φναζει τον γιο του και να κυνηγαει τον μικρο, βριζοντας τους με ελαφριες προσφωνισεις
Η απεναντι μονιμος στο μπαλκονι με την μικρη στην αγκαλια και να φωναζει.... Μια στον εγκονο της, μια στον περαστικο που πεταξε σκουπιδια, μια στον εναν, μια στον αλλον.... Ειναι και η συντονιστρια της γειτονιας... πανω απο το μπαλκονει τα βλεπει ολα και δεινει την αντιστιχη αναφορα σε οπιον πρεπει
τα παιδια απο λιγο πιο κατω, μονιμος η μεγαλη κυναγαει τον μικρο, ο μιρκος την δερνει, την βριζει και την φτηνει και μολις τους παρει χαμπαρι ο πατερας τους (γιατι παντα ο μικρος κανει τις λαλακιες) αρχιζει το παραπονο και στο τελος κλαει
Και παντα το βραδυ μαζευονται ο πατερας μου, ο διπλα, ο λιγο παρακατω, ο αλκοολικος και οι φιλοι του στο σπιτι του αλκοολικου και πινουν ψυνουν κλπ. Τα παιδια πηγενοερχονται εκει γυρο και εγω ειτε ειμαι καπου με παρεα, ειτε σπιτι μου ειτε και εγω εκει. Χαλαρα η πιο μαματι γειτονια!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:58, 10-06-07:

Εμείς στη γειτονιά μας έχουμε έναν που πότε πότε κάνει ασκήσεις φωνητικής και ξεκουφαίνει τους πάντες!

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 20:21, 10-06-07:

μένω σε αδιέξοδο οπότε δεν έχω πολλά πολλά με περαστικούς...και επειδή είναι αδιέξοδο είναι πολύ κλειστή γειτονιά...
Στην έξω έξω μονοκατοικία λοιπόν μένει ένας παππούς που κάθεται με τη γυναίκα του στην αυλή του και παρατηρεί τα πάντα...!!Αλλά όταν λέμε τα πάντα εννοούμε τα ξέρει όλα!!Είναι τρελός κουτσομπόλης!Φανταστείτε όταν έχουμε συνέλευση στη πολυκατοικία που πέφτει πολύς τσακωμός, αυτός κάνει "αμέριμνος" βόλτα μέχρι το τέλος του στενού όπου και είναι και η πολυκατοικία μου για να ακούσει τον τσακωμό!!
Το άλλο πάλι..??Μια φορά περνούσα μπροστά από το σπίτι του για να βγω στον κεντρικό δρόμο και τον χαιρέτησα αλλά μάλλον δεν άκουσε.Το ίδιο απόγευμα έκανε παράπονα στη μαμά μου ότι δεν τον χαιρετάω!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 10:03, 03-08-07:

Λοιπόν με πιάνει προχτές η αποκάτω και αρχίζει ο εξής διάλογος...

Εγώ: γειάαα και πάω να φύγω
Εκείνη: δε μου λες ρε σύ(χωριάτικα κοντροκομένα με δυνατή φωνή και βλέμα που σκοτώνει) θα πλήνεις;
Εγώ: όχι γιατί;
Εκείνη: είχα καιρό να δώ την μάνα σου και είπα άν θα πλήνεις
Εγώ: τι σχέση έχει η μάνα μου με το άν θα πλήνω αυλή;
Εκείνη: να είπα ότι αφού έχεις καιρό να πλήνεις καταλαβα ότι τσακώθηκες με την μάνα σου..
Εγώ: Ειρήνη σύνελθε ποιος σου είπε ότι τσακώθηκα ποιος σου είπε ότι δεν σφουγκαρήζω το μπαλκόνι αντί να το πλένω και τι δουλειά έχει η μάνα μου με τις δουλειές του σπιτιού; Σε παρακαλώ άσε με, κάνω να φύγω και μου λέει...
Εκείνη: Ε τελικά θα πλήνεις; πάντα έπλενες όταν ερχόταν η κουμπάρα σου, τώρα που δεν έρχετε βέβαια ποιός ο λόγος;
Εγώ: Ειρήνη σε παρακαλώ άσε με δεν τσακώθηκα με κανέναν, σταμάτα να φύγω να ξεκουραστώ...
Εκείνη: Ε βεβαια να ξεκουραστείς αφού σε είδα εχτές που γύρησες 11 το βράδυ, απορώ με τα λευτά που πέρνεις άν σου φτάνουν για τόσες ώρες...
Εγώ: δεν σε αφορά αυτό πάω να φύγω
Εκείνη: πάντος να στην γιορτή σου δεν πιστέυω να κάλεσες κανέναν απο την γειτωνιά... Είναι όλοι τους κουτσομπόληδες...
Εγώ: ρε είρήνη σε παρακαλώ, θές να πείς ότι εσύ δεν είσαι;
Εκείνη:όχι
Εγώ: εσύ δεν έκανες βουκινο τον σπιτονηκοκύρη μου ότι έχει καρκίνο και ότι κρίμα που είναι μικρός;
Εκείνη:Α!!! ακου να σου πώ... εμένα λές κουτσομπόλα άλλα κατευθεια να κάνεις ερωτήσεις, καλά λέω τελικά ότι όλοι είναι κουτσομπόληδες εδώ

Φέυγει τσατησμένη χωρίς γεία και ακόμα δεν μου μηλάει

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zarathustra (Νίτσε)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zarathustra
Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O zarathustra έγραψε στις 11:59, 03-08-07:

Στην δικιά μου γειτονιά έχουμε μία "μάνα" που βγάζει κάθε μεσημέρι το παιδί της στο μπαλκόνι και το πλακώνει στο ξύλο.Πόσες φορές μου έχει έρθει να πάω εκεί και να την αρχίσω στις μάπες...

Παράθεση

Vicky

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vicky
H Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Vicky έγραψε στις 23:25, 03-08-07:

Στην δικιά μου γειτονιά έχουμε μία "μάνα" που βγάζει κάθε μεσημέρι το παιδί της στο μπαλκόνι και το πλακώνει στο ξύλο.Πόσες φορές μου έχει έρθει να πάω εκεί και να την αρχίσω στις μάπες...
Μήπως μένουμε στην ίδια γειτονιά; (η δικιά μου γειτόνισα έχει ψιλοσταματήσει τις τελευταίες μέρες ελπίζω να έβαλε μυαλό )

Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 23:40, 03-08-07:

Υπάρχει ακριβώς απέναντι ένας γείτονας που τώρα τελευταία μου έχει σπάσει τα νεύρα...
Τον ενοχλεί που βάζω την μουσική.
Ώρα 7 το απόγευμα και φωνάζει να κλείσω την μουσική γιατί θέλει να κοιμηθεί ή μάλλον να κουρνιάσει γιατί μόνο οι κότες κουρνιάζουν στις 7.
Δεν του δίνω σημασία και αρχίζει από μόνος να μαλώνει το σκύλο του γιατί γαβγίζει[Α, ρε ζέστη τι κάνεις]

Παράθεση

zarathustra (Νίτσε)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O zarathustra έγραψε στις 01:48, 04-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vicky
Μήπως μένουμε στην ίδια γειτονιά; (η δικιά μου γειτόνισα έχει ψιλοσταματήσει τις τελευταίες μέρες ελπίζω να έβαλε μυαλό )
Λές;Και εμένα εδώ και κανα μήνα σταμάτησε..απο την ώρα που το παιδάκι τελείωσε τις εξετάσεις.Στον πρώτο μένει αυτή με το παιδί;

Παράθεση

Vicky

Νεοφερμένος

H Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Vicky έγραψε στις 21:42, 05-08-07:

Λές;Και εμένα εδώ και κανα μήνα σταμάτησε..απο την ώρα που το παιδάκι τελείωσε τις εξετάσεις.Στον πρώτο μένει αυτή με το παιδί;
΄

Όντως στον πρώτο μένει, αλλά το παιδάκι φαίνεται ψιλομικρό, 5-6 χρονών πρέπει να είναι

Παράθεση

zarathustra (Νίτσε)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O zarathustra έγραψε στις 23:39, 05-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vicky
΄

Όντως στον πρώτο μένει, αλλά το παιδάκι φαίνεται ψιλομικρό, 5-6 χρονών πρέπει να είναι
Mπά..12-13 είναι αυτό που λέω εγώ.Άσε που δεν ξέρω καμία βίκυ εδώ στην γειτονιά.Εκτός αν είσαι εκείνο το υπέροχο μωράκι που βγαίνει κάθε πρωί απο την διαγώνια πολυκατοικία και είναι γύρω στα 1.65...Ε;

Παράθεση

Vicky

Νεοφερμένος

H Vicky έγραψε στις 18:42, 06-08-07:

Mπά..12-13 είναι αυτό που λέω εγώ.Άσε που δεν ξέρω καμία βίκυ εδώ στην γειτονιά.Εκτός αν είσαι εκείνο το υπέροχο μωράκι που βγαίνει κάθε πρωί απο την διαγώνια πολυκατοικία και είναι γύρω στα 1.65...Ε;
Μπά εγω είναι 1.73

Παράθεση

ditr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ditr
Ο ditr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O ditr έγραψε στις 11:06, 10-08-07:

περιστατικό ένα
το κάνανε ένα ζευγάρι στο πάρκο απέναντι από το σπίτι μου
περιστατικό δύο-θλιβερό-
αστυνομικός γείτονας αυτοκτόνισε με πιστόλι στον κρόταφο μαθένοντας ότι η γυναίκα του τον απατούσε εφτά χρόνια ....................................................................

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:11, 10-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από ditr
περιστατικό ένα
περιστατικό δύο-θλιβερό-
αστυνομικός γείτονας αυτοκτόνισε με πιστόλι στον κρόταφο μαθένοντας ότι η γυναίκα του τον απατούσε εφτά χρόνια ....................................................................
Σε ποιά γειτωνιά είσαι να μην περάσω;

Παράθεση

ditr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ditr
Ο ditr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O ditr έγραψε στις 11:23, 10-08-07:

αλεξανδρούπολη

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Stalitsa έγραψε στις 18:38, 10-08-07:

περιστατικό ένα
περιστατικό δύο-θλιβερό-
Πολύ θλιβερό όντως...

Παράθεση

zarathustra (Νίτσε)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O zarathustra έγραψε στις 22:17, 10-08-07:

φτού γαμώτο...

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 12:19, 11-08-07:

περιστατικό ένα
περιστατικό δύο-θλιβερό-
Πάλι καλά που δεν την πυροβόλησε και αυτήν πριν να αυτοκτονήσει!
Τι να πω...ακόμα δεν έχω καταλάβει, γιατί δεν ελέγχουν προσεκτικά ποιους βάζουν για μπάτσους σε τούτον τον κόσμο!
Ό,τι τρέλλα και να κουβαλάει ο άλλος....

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Stalitsa έγραψε στις 16:19, 11-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από violetta
Πάλι καλά που δεν την πυροβόλησε και αυτήν πριν να αυτοκτονήσει!
Τι να πω...ακόμα δεν έχω καταλάβει, γιατί δεν ελέγχουν προσεκτικά ποιους βάζουν για μπάτσους σε τούτον τον κόσμο!
Ό,τι τρέλλα και να κουβαλάει ο άλλος....
Οτι πρέπει να ελέγχουν κάποιον προσεκτικότατα πριν του δώσουν όπλο πρέπει κ όχι μόνο στην αστυνομία αλλά γενικά... Το θέμα είναι οτι εκείνος ο άνθρωπος μπορεί να ήταν μια χαρά μέχρι που έγινε αυτό το γεγονός κ αντέδρασε όπως αντέδρασε...
Καλώς ή κακώς όλοι μα όλοι οι άνθρωποι παθαίνουμε κατάθλιψη τουλάχιστον 1 φορά στην ζωή μας... Άλλοι την ξεπερνάνε, άλλοι χρειάζονται φαρμακευτική αγωγή κ ψυχοθεραπεία κ άλλοι δυστυχώς δεν προλαβαίνουν να το κάνουν αυτό... Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι οτι κ υγειής να είναι κάποιος μπορεί να συμβεί κάτι τραγικό για αυτόν, να πέσει σε κατάθλιψη κ να συμβεί ένα από τα παραπάνω ή ηπιότερα ή δυστυχώς κ χειρότερα...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:38, 30-08-07:

Παιδιά έλεος, στην πολυκατοικία που φροντίζω εδώ στο γραφείο έχει μια κουτσομπόλα, πάω να πάρω καφέ απο τον φούρνο απο κάτω και μου λέει η κοπέλα

-τα παιδιά που μέναν Πάνω έφυγαν;
-Ναι της λέω
-Ε τότε τι μου έλεγε η κυρα ντίνα; είπε ότι πρέπει να γύρισαν γιατί έίδε λέει παπούτσια στο δωμάτιο και χαρτιά στα κομοδίνα
-που τα είδε ρε; αφού το μπαλκόνι χωρίζετε με ένα τοίχο και έχω κουρτίνες...;

Παιδιά έσκηβε να δεί, έν το μεταξύ εκείνη είναι 65 χρονών και την ενοχλούσαν λέει επιδή δεν μπορούσε να βρεί με τα εσώρουχα έξω.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:51, 10-11-09:

στη γειτονια μου εγω ειμαι το περιεργο.

το δωματιο μου ειναι στη πισω πλευρα του σπιτιου, εκει που ναι ολες οι αυλες και του υπολοιπου τετραγωνου...μια λοιπον γειτονισσα, ειναι φιλη με τη νονα μου... ετσι μαθαινω τα καθεκαστα!
οταν ημουν αρκετα μικρη ειχα το ψωνιο να τραγουδαω... χωρις να χω ιδεα οτι ακουγομαι εξω απο το σπιτι... ωσπου παει και λεει η γειτονισσα στη νονα:'' καλεεεε τι ωραια φωνη που εχει η βαφτηστηρα σου...ολη μερα τραγουδαει και καθομαι κα την ακουω!

το πιο προσφατο ειναι στις πανελλαδικες...
εγω για να μαθω κατι το διαβαζω δυνατα και μετα το λεω πολλες φορες εξισου δυνατα μεχρι να το μαθω (παπαγαλια.. θεωρητικη γαρ..)
ετσι που λετε ανοιξη ηταν, ζεστες ειχε, τα πραθυρα ανοιχτα μερα νυχτα με ακουγες να φωναζω για τους προσφυγες και την αστικη αποκατασταση τους. και ακουω ξαφνικα τη γειτονισσα να φωναζει στο γιο της : ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ?? ΑΚΟΥ! ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΠΟΥ ΡΙΧΝΕΙ , ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ! και εκεινος απανταει : δε μας παρατας με το φυτο διπλα??
και μετα λεει η γειτονισσα στη νονα:''καλεεε η βαφτιστηρα σου ολη μερα διαβαζει! εχω μαθει ολη την ιστορια απεξω.

την ιδια περιοδο νοικιαζαν κατι γιουφτοι ενα διαμερισμα εκει και ειχα βαλει ξυπνητηρι στις 4 τα ξημερωματα να σηκωθω γιατι την επομενη εδινα αρχαια κατευθυνσης. και ακους μες στα σκοταδια τη φωνη του γυφτου : ''ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥ@@@ΛΟ ΣΟΥ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:04, 10-11-09:

εχει η γειτονια μας κι εμας εναν παλαβο, μεσης ηλικιας, που φωναζει ολη την ωρα, βαζει μεταλ στη διαπασων και μια φορα, ειχα βγει στο μπαλκονι κι ηταν τσιτσιδι εξω και γκαριζε, τα καλοκαιρια κοιμαται στην ταρατσα που ναι ακριβως απεναντι μου σε ενα ραντζο. και τον ακουω να ροχαλιζει.

Μια αλλη φορα γινοταν ενας γαμος στην εκκλησια που χω απεναντι μου. Ειχα βγει λοιπον να χαζεψω κι αυτος ηταν απεναντι στο μπαλκονι και μου λεει- ε εσυ! αντε και στα δικα σου! γιατι εγω δεν το βλεπω, δε γουσταρω!

το περιεργο της υποθεσης ποιο ειναι? πως οσες φορες τον πετυχαινω στο δρομο ειναι οχι απλα ευγενεστατος αλλα υπερευγενεστατος. Τις προαλλες με ειχαν κλεισει και ετρεξε να φωναξει καποιον για να παρει το αμαξι του!
τι να πω.... οποτε τον ακουω παντως να γκαριζει κλεινω τα παντα γιατι με θλιβει ο ανθρωπος, ενω καποτε γελουσα πιο μικρη. νομιζω εχει παραγινει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 10-11-09 στις 21:20.
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 22:44, 10-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
εχει η γειτονια μας κι εμας εναν παλαβο, μεσης ηλικιας, που φωναζει ολη την ωρα, βαζει μεταλ στη διαπασων και μια φορα, ειχα βγει στο μπαλκονι κι ηταν τσιτσιδι εξω και γκαριζε, τα καλοκαιρια κοιμαται στην ταρατσα που ναι ακριβως απεναντι μου σε ενα ραντζο. και τον ακουω να ροχαλιζει.
Ο άνθρωπος είναι στον παράδεισο και δεν το έχεις πάρει είδηση...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:07, 11-11-09:

Αυτος μπορει να ειναι. Και καλα κανει και ειναι.
Η μανα του που ναι κοντα στα 80 τι φταιει να τη βριζει ασυστολως να τον ακουει ολος ο κοσμοςνα βριζει χωρις ενδοιασμους? Σπαει πραματα και ολοι βγαινουν στα μπαλκονια μηπως γινει κανα κακο. παραλειψις μου επρεπε να πω κι αυτα.
Κι εμεις τι φταιμε παιδακια(γιατι τοτε παιδι ημουν) να βλεπουμε τα καλλη του νταλα μεσημερι? Μωρε και νυχτα ναταν το ιδιο θα μου κανε(απλως τη νυχτα δε θα χα ορατοτητα )
Ο ανθρωπος εχει ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Αυτο σκεφτομαι και ριχνω δικαιολογητικα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 11-11-09 στις 00:28.
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 15:00, 12-06-10:

εγω μενω κατω απο ενα νεκροταφειο και δεν υπαρχει αλλο σπιτι διπλα!δεν εχω ομως κανενα παραπονο δεν με εχει στοιχιςσει κανενας τοσα χρονια γειτονες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 14:04, 19-06-10:

διπλα στην πολυκατοικια μου μενει μια οικογενεια οι οποιοι βαζουν τερμα μουσικη (Καζατζιδη , Ζαγοραιο κλπ) στις 6.30 - 7.00 καθε πρωι και ειδικα τωρα το καλοκαιρι ακουγεται ακομα πιο δυνατα.επισης η ιδια οικογενεια (παιδια, γονεις,παπουδες) βριζονται μεταξυ τους μερα-νυχτα με τα χειροτερα λογια .. ελεος..
και απεναντι μου ακριβως μενει η Λαμπιρη της γειτονιας ! μια κυρια γυρω στα 65-70 η οποια εχει κιαλια και κατασκοπευει ολον τον κοσμο , δεν της ξεφευγει τιποτα απολυτως!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 14:56, 19-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa
Ζώ σε αυτή την γειτονιά περίπου 12 χρόνια... Το σπίτι μου είναι κοντά στην κεντρική πλατεία της περιοχής κ συνήθως περνάνε πολλά άτομα κάτω από το σπίτι μου...
Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΚΑΨΟΥΡΙΔΩΝ!

Περιστατικό 1ο:
Πριν 10 λεπτάκια περίπου, εκεί που έπαιζα πασιέντζα στο MSN με μιά φίλη ακούω ξαφνικά κάποιω να ουρλιάζει: "Σ'ΑΓΑΠΑΩΩΩ Σ'ΑΓΑΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ"" εγώ!!!! Μετά ακούω κάτι φωνές κ βγαίνω στο μπαλκόνι.....
Περιστατικό 2ο:
Πριν κανένα 15μερο.. Ώρα 3 το βράδυ! Εγώ κλασσικά υπολογιστή κ ακούω απέξω κλασσικά μια παρέα να περνάει κ να μιλάει ώσπου ξαφνικά ακου ησυχία κ να φωνάζει ένας :"Γυρισεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!" κ τραγούδαγε κ οι άλλοι :"Μπράβο ρε μ...." κλπ . Τον άκουγα να τραγουδάει μέχρι που απομακρύνθηκε πάρα πολύ!!!

Έχω κ άλλα τρελά θα σας τα πώ στην πορεία!!!!
Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa
Ευχαριστώ...
Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΚΑΨΟΥΡΙΔΩΝ (μέρος 2ο):

Περιστατικό 3ο:
Ήμουν τότε 15 χρονών κ περίμενα τον μεγάλο έρωτα να μου χτυπίσει την πόρτα... Δυστυχώς όμως εκείνη την περίοδο, όχι μόνο την πόρτα δεν μου χτυπούσε αλλά είχα κ ένα μαγνήτη που τράβαγε τον κάθε βλ@κ@... Από οτι καταλάβατε λοιπόν ήμουν στη φάση.. Τραγούδια - κλάμα - αχ βαχ κ τουμπαλιν!!! Ήταν Ιούλιος??? Αύγουστος δεν θυμάμαι που ένα βράδυ περνάει από κάτω ...........

Περιστατικό 4ο:
Το ίδιο καλοκαίρι, την ίδια περίπου περίοδο κ αφού είχε τελείωσει το κονσερτο ο ένας κατά τις 5 το πρωΐ κ ενώ ήμουν στον υπολογιστή ακούω έναν να φωνάζει: "Το πρόβλημα μου είναι ένα! Οτι σάγαπάω πολύ" πετάγομαι έξω.........

Περιστατικό 5ο:
Ένα βράδυ καθόμουν στο μπαλκόνι κ μίλαγα στο τηλ βλέπω ένα ζευγάρι να περπατά κ καθώς μίλαγα βλέπω ξαφνικά την κοπέλα να φεύγει μπροστά, το αγόρι να της φωνάζει να γυρίσει, εκείνη τίποτα κ αυτός άρχιζε να τρέχει να την πιάσει ....

Περιστατικό 6ο(μου το έχει πεί ο μπαμπάς μου):
Ένα βράδυ που γύρναγε ο μπαμπάς μου από την βραδυνή του βόλτα γύρω στις 12? 12μιση? Κάπου εκεί, βλέπει έξω από την πόρτα μας σχεδόν σε μια κολώνα, να έχει κάτσει ένας πιτσιρικάκος κ να κλαίει με λυγμούς! Πάει ο πατέρας μου, τον ρωτάει τί έχει κ του είπε οτι έκλαιγε επειδή των χώρισε η κοπέλα του!!....
Αρχική Δημοσίευση από t@nia
διπλα στην πολυκατοικια μου μενει μια οικογενεια οι οποιοι βαζουν τερμα μουσικη (Καζατζιδη , Ζαγοραιο κλπ) στις 6.30 - 7.00 καθε πρωι και ειδικα τωρα το καλοκαιρι ακουγεται ακομα πιο δυνατα.επισης η ιδια οικογενεια (παιδια, γονεις,παπουδες) βριζονται μεταξυ τους μερα-νυχτα με τα χειροτερα λογια .. ελεος..
και απεναντι μου ακριβως μενει η Λαμπιρη της γειτονιας ! μια κυρια γυρω στα 65-70 η οποια εχει κιαλια και κατασκοπευει ολον τον κοσμο , δεν της ξεφευγει τιποτα απολυτως!
ά στο καλό συγκινήθηκα τώρα - βρεθήκανε και 2 στοκομέλη να ναι γειτόνισσες

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
εγω μενω κατω απο ενα νεκροταφειο και δεν υπαρχει αλλο σπιτι διπλα!δεν εχω ομως κανενα παραπονο δεν με εχει στοιχιςσει κανενας τοσα χρονια γειτονες
αυτό ακριβώς είναι το παράπονο μου εμένα : η έλλειψη νεκρικής σιγής - φυσικά λίγος θόρυβος ζωντανεύει την γειτονιά , ιδίως κάτι μεσημέρια ιουνίου , αλλά επειδή ο θόρυβος συνεχίζεται και το βράδυ και τα ξημερώματα , φοβάμαι ότι στο τέλος θα στοιχιςσει κανένα γείτονα

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 14:33, 20-06-10:

Εγώ εδώ που μένω οι πιο κοντινοί ... γείτονες είναι στα 200 μέτρα!!!!

Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ~LoVeR BoY~
Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,221 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε στις 20:26, 20-06-10:

Εμείς από πάνω μας έχουμε μια γριά που μάλλον δεν ακούει καλά.Ήταν περίοδος εξετάσεων και διάβαζα Γεωγραφία και γύρω στις 8:57 ανοίγει την τηλεόραση και βάζει Alpha.Επειδή ήταν καθημερινή είχε "Κάτι ψήνεται" και ήταν η ώρα που έβαζαν τη βαθμολογία,ε και εγώ άκουσα πόσους βαθμούς πήρε.Στις 9 ακριβώς αρχίζει ο Λαζόπουλος (Τρίτη ήταν) ε και εγώ καθόμουνα και άκουγα Λαζόπουλο από την γειτόνισσα Άσε που κάθε μεσημέρι έβαζε σκούπα...
Επίσης ήταν 5 Δεκεμβρίου και οι γονείς μας πήγαν έξω σε ένα κέντρο διασκέδασης.Εγώ με τον teol20 καθόμασταν στον υπολογιστή μέχρι τις 2.Κατά τις 3:00-3:30 γύρισαν οι γονείς μας και πήγαν στην κρεβατοκάμαρα να κοιμηθούν.Έλα που είχε σπάσει ο σωλήνας από το καλοριφέρ της γριάς και έτρεχε το νερό που είχε μαζευτεί στο ταβάνι της κρεβατοκάμαρας των γονιών μου.Τώρα ποιος ξυπνάει τη γριά 3:30 τα ξημερώματα για να κλείσει τη βάνα;:pΠάλι καλά που έρχεται μόνο το καλοκαίρι αλλά όποτε θυμάται έρχεται και το χειμώνα!

Παράθεση

Diana Fire (Τίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Diana Fire
H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε στις 13:34, 21-06-10:

Eμεις εχουμε ακριβως διπλα εναν ο οποιος παντα πρωι-πρωι μολις ξυπναει βαζει τα ποντιακα στο τερμα..Απεναντι ακριβως μενει ενα ζευγαρι και ολη την ωρα μαλωνουνε και φωναζουνε βγαινουνε στο δρομο και βριζουν ο ενας τον αλλον μεχρι και ξυλο εχουν δωσει στη μεση του δρομου η αστυνομια 3 φορες εχει ερθει και τους πηρε με το περιπολικο...Ευτυχως που δεν μενω σε πολυκατοικια και δεν εχω και αλλους απο πανω τουλαχιστον απ αυτην την αποψη εχω το κεφαλι μου ησυχο..

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 13:58, 21-06-10:

Εγώ ευτυχώς δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τους γείτονες. Μόνο στο εξοχικό έχουμε έναν που το Πάσχα παίρνει ένα τουφέκι και βαράει στον αέρα συνέχεια.

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 12:20, 05-07-10:

Μένω σε χωριό και έχει φάση εδώ η γειτονιά.. τρελιάρηδες είμαστε
είναι από απέναντι η κυρά Α. και φωνάζει κάθε μέρα τη γιαγιά μου <<καλήήήή>> (αντί για καλέ) και κάνουν μια συνεννόηση.. φωνάζει η γριά γειτόνισσα απαντάει η δική μου γιαγιά, δεν ακούει η γειτόνισσα και νομίζει πως δε της δίνει σημασία η γιαγιά μου.. και η φάση είναι ότι παραμιλάνε κιόλας! όταν φωνάζει η γειτόνισσα, απαντά η γιαγιά μου και δεν ακούει η άλλη, λέει από έξω της "ουφ πάλι δεν άκουσε!!" τα ακούω εγώ απ' το μπαλκόνι και χαζογελάω κάθε φορά

θυμάμαι επίσης και ένα άλλο περιστατικό με τους γείτονες από τότε που ήμουν 5-6 χρονών..
είχαν κόσμο απέναντι και φωνάζει η μάνα το γιο "τι ώρα είναι Σ.??" και αυτός απαντά "οχτώ παρά γ.μ.σου και πιάσε το μ...ι σου!"¨από τότε μου έχει μείνει η ατάκα..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 11:51, 13-07-10:

Περιστατικό 1:Έχουμε μια κουτσομπόλα,γύρω στα 60 στην οικοδομή.Μια μέρα λοιπόν,παω στο μάθημα των γερμανικών και την πετυχαίνω έξω και μου λέει:Στα γερμανικά πάς???Μπράβο σου..πότε με το καλό το πτυχίο??(Απορώ που έμαθε οτι πηγαίνω γερμανικα.Βάζω στοίχημα οτι έχει κυάλια και οτι ξέρει τα πάντα για όλο το τετράγωνο..
Περιστατικο 2:Η διπλανή,κάνει δουλειές στο σπίτι και βάζει την Κορίνα στη διαπασων.
Περιστατικο 3αλλη γειτονια,της θείας μου)Είχε κατι διπλανες που χρωστουσαν μεχρι και το βρακί τους και λογω χρεών,για να μην τις βρίσκουν έρχονταν στις 2 το βραδυ και έφευγαν στις 6 τω πρωι!!
Περιστατικό 4αλλη γειτονια,της θείας μου)Απο δίπλα μια που βριζόταν ολη την ώρα με την μάνα της..Τρελό γέλιο..εμπλούτισα το ρεπερτόριο μου..Αλλα και οταν έφυγαν η΄ρθαν κατι αλλοι που βάζουν κατα το μεσημέρι σκατοτράγουδα τύπου σφηριξα και εληξες..
Περιστατικό 5αλλη γειτονια,της θείας μου)Όταν πρωτοπήγα στη θεία μου όλοι οι κουτσομπόηδες νόμιζαν οτι ήμουν ξώγαμο.Το πως μετανιωσα που δεν παίξαμε το παιχνίδι τους και δεν είπε η θεία μου φράσεις του τύπου:''Ήμουν μικρή και αθώα..με είχαν βίασει..δεν είχα λεφτά..το έδωσα στο ορφανοτροφειο κτλ κτλ..χοαχαχαχαχαχα!!yahoo yahooy ahoo

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 13:58, 13-07-10:

Εγω παλι θυμαμαι μια γιαγιαααα νταλικερισα!! ειχε πολυ πλουσιο λεξιλογιο..Εμεις δημοτικο παιζαμε τσιριζαμε κλασσικα και αυτη απο το μπαλκονι καθε φορα..
-Μην ξαναπατησετε το ποδι σας μπασταρδ@ εδω..βαλτε ψωμι στα μουνι@ σας(απορω πως το σκεφτικε αυτο)
.....[ΧΑΟΣ]
-(μια κοπελα απο αντιδραση)ΚΑΤΣΙΚΑΑΑ ελα να μας αρμεξεις...(απορω πως το σκεφτικε αυτοαφηστε εχουμε και ηχογραφηση...)
μετα προσπαθουσε να κανει και πολτισμενο διαλογο μαζι μου....
-καλο μου κοριτσακι ...δεν σας βριζω, δεν τον καταλαβενετε γαμω το σπιτι σας???Θελω την ησυχια μου.Πρεπει να με σεβεστε στην ηλικια που ειμαι...(λες και ειναι η μονη σε ολοκληρο τον κοσμο που εχει φτασει αυτην τη ηλικια)Εσεις δεν ειστε παιδια ΤΕΡΑΤΑ ειστεεε!! Πηγαιντε ραψτε στην ηλικια σας αυτα καναμε και αρμεγαμε κατσικες...(ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΗΛΑΔΗ!!)
-(εγω) ε μπειτε στο σπιτι σας αμα δεν μας αντεχετε εμεις θελουμε να παιξουμε..
-οχιι! θελω να καθομαι στο μπλακονι μου να δροσιζομαι..
πολλα ηθελε η "κυρια"και ησυχια και δωρεαν δροσια..τσσσ αυτα δεν πανε μαζι!!
αυτο ηταν το high light της καθε μερας...νιωθαμε ολοκληρωμενοι με την Μ@λακια που την εδερνε ..το διασκεδαζαμε κιολας..
Α! μια φορα πεταξε και εναν κουβα νερο απο το μπαλκονι της αλλα παρα τριχα θα με πετυχενε...παλι καλα που ειναι γεννημενη ταλεντο με στοχο!!

τωρα προσφατα παλι..μαζευτικαμε μια παρεα στα κλασσικα μας μερη και παιζαμε βολευ...πως βαραω την μπαλα με το ποδι ..φευγει σε ενα μπαλκονι μιας ,που δεν μας χωνευει καθολου επισης απο παλιαα..βαζουμε λοιπον κατι παιδια να χτυπισουν το κουδουνι για να μας δωσει την μπαλα..αλλα τιποτα,καμια αντιδραση...δεν ρωτησαν απο το θυροτηλεφωνο ουτε καν ποιος ηταν..ετσι αποφασισαμε να βαλουμε σχεδιο σε εφαρμογη!φανταστικαμε πως δεν ηταν στο σπιτι της ουτε αυτη ουτε η κορη της(μεγαλη αυτη γυρω στα 30)..και βαλαμε ενα παιδι να το εκπλιηρωσει τις φοβερες επιθυμιες μας..βρηκαμε λοιπον καπου εκει κοντα κατι τελαρα βαλαμε γυρω στα 5 το ενα πανω στο αλλο...στησαμε εννοειται μπλοκα για να φροντισουμε να παρουμε γρηγορα μετρα με το που πλησιαζει(ειμαστε και μεγαλη παρα γυρω στα 15-20 ατομα)..και τελικα ΝΑΙΙΙΙ σκαρφαλωσε το παιδι στο μπαλκονι ..μπηκε μεσα μας πεταξε την μπαλα..και ενω ηταν ακομη μεσα...περναει μια ηλικιωμενη κυρια και της κανει μια ο βλακας ,ενω δεν τον εχει δει αυτη..
-ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΑΣΣΣΣ ..(και ενα χαμογελοο νααααααααα)
η αλλη σταυροκοπηθηκε οπως ειναι λογικο...αλλα δεν ειπε τιποτα...ηταν απο τις καλες νκαι σπανιες της γειτονιας.
και στο τελος ολα καλα και η στριμμενη και ο κορη της εξισου στριμμενη, δεν εμαθε τιποτα.Και καλα θα'ναι να μην το μαθει π-ο-τ-ε!!
αα μετα οταν επεστρεψαν μας επεσε ξαααανα η μπαλα..αλλα εκει χτυπισαμε κουδουνι και ζητησαμε ευγενικα την μπαλα...ως απαντηση ηρθε το εξης:
-Τωρα θελετε να σας την σκιιιιιιιιιιιισω??????(απο κορη)
και μας την πεταει ολο παθος..μαλλον λαθος μπερδευτικα,μισος...
ως σχολιο εγω..."την φανταζεστε στο κρεβατι???"χαχαχαχα σκετο αγριμι...χαχαχα

εμμ τι ??αμα δεν θυμομαστε αυτα οταν θα μεγαλωσουμε..για τι θα μιλαμε?για αρνια και κεντιματα?
αξιοζηλευτη η παιδικη ηλικια της νταλικερισας...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kate-Bender : 13-07-10 στις 14:00. Αιτία: μιστεικ
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 14:22, 13-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel

την ιδια περιοδο νοικιαζαν κατι γιουφτοι ενα διαμερισμα εκει και ειχα βαλει ξυπνητηρι στις 4 τα ξημερωματα να σηκωθω γιατι την επομενη εδινα αρχαια κατευθυνσης. και ακους μες στα σκοταδια τη φωνη του γυφτου : ''ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥ@@@ΛΟ ΣΟΥ!
ελπιζω να το εβαλες την επομενη μερα πιο δυνατα...
οταν βαζουν αυτοι ομως τις γυφτιες τους μεσημερι οτν ο κοσμος διαβαζει=κοιμαται καλυτερα ειναι...?
αφηστε εχω μερικους εδω στην νεα γειτονια..παρακμιακοι ολοι τους...Ενας μου εστειλε μια φορα και ερωτικη επιστολη.ναι,καλα διαβασατε!Εστειλε την αδερφη του να πατησει το κουδουνι μας και να μου το παραδωσει..Εγω εντομεταξει με αυτους δεν εχω ανταλλαξει κουβεντα στη ζωη μου..Ε ,ενταξει μονο οταν ειναι να τους βρισω..Ε στελνω την αδεφη μου να ρωτησει τι θελει η αλλη..και μου ηρθε με ενα γραμμα
το ανοιγω και αρχιζω να διαβαζω πρωτες σειρες...κατι για φωτιες στην καρδια ελεγε με το που εμαθε οτι μου αρεζε ενας εμο..χα0χ0α0χ0αχ0αχαχα
-ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ελα παρτοοο να γελασεις..φυσικα ειμαι και καλος ανθρωπος με ενδιαφερει η ψυχολογικη κατασταση των αλλων
χμμ μετα απο μερες το ξανακοιταξα το ειχε φυλαγμενο η μαμα μου σε ενα συρταρακι(μαλλον για να της φτιαχνει το κεφι)...και πραγματικα οι χαζομαρες που εγραφε ηταν ατελιωτες...
"θες να τα φτιαξουμε??κυκλωσε ενα ΝΑΙ ή ενα ΟΧΙ...(ηταν πολλαπλης επιλογης οπως βλεπετε...)Αυτος (..) ειναι και ο αριθμος μου παρε με τηλεφωνο ...."
ειχα ψοφισει στο γελιο..τι κριμα που το πεταξε το χαρτι η μαμα μου...τετοια πραγματα πρεπει να φυλαγονται στις καλυτερες συνθηκες...μην κανετε ποτε το λαθος και πεταξετε τετοιο συλλεκτικο κομματι..

Παράθεση

Katerina192 (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina192
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 266 μηνύματα.

H Katerina192 I'm safe, up high, nothing can touch me έγραψε στις 00:51, 20-07-10:

Καλά στη γειτόνια ειναι όλοι οι γύρω-γύρω ένας κι ένας!!

Ακριβώς δίπλα είναι μια καφετερια(μρδλ μπαρ θα το ελεγα καλύτερα, γιατι μονο Music Cafe δε το λέει καποιος...Μονο η πινακίδα!) που μαζεύετε όλη η σάρα και η μάρα κάθε βράδυ...Πολυ ναρκωτικό εκει κάτω...και το αλλο...το "της επι χρημασι εκδιδωμενης γυναικος το κιγκλιδωμα"!!

Πάνω απο αυτο το μαγαζί έρχεται κάθε καλοκαίρι μια εδώ,γυρω στα 60-65 και κάνει ΟΟΟΤΙΙΙ να ναι! Την προηγούμενη φορά είχε βγει 3.30 το βραδυ και σφουγγαριζε τη σκαλα με το μαγιο το μπικίνι και φόραγε και καπέλο!! Μην την κάψει το φεγγάρι...
Μετά απ' αυτό κατεβαινει σ΄αυτο το δρομακι αναμεσα στα σπίτια μας και σκουπίζει το χαλικάκι και την αμμο που το έχουμε στρώσει...Ελεγα μια φορά με τον αδερφό μου να τη στείλουμε στην παραλία να σκουπίσει να βρει τη χαρά της!

Απεναντι απο το σπίτι μένει η "Κουμπάρα" της οποιας το όνομα δεν ήξερα αφου όλοι την ελεγαν κουμπάρα...Οταν ειμασταν μικρά μας ελεγαν ότι ειναι μαγισσα τα μεγαλύτερα ξαδερφια μας και μας πήγαινε ναααα...

Λιγο πιο κάτω απο το σπίτι (αυτο ειναι λίγο επικίνδυνο...) μένει ενας σχιζοφρενής με τη μανα του,η οποια είναι κι αυτη σχιζοφρενής...Εν τω μεταξύ αυτη η ηλίθια δεν του δίνει τα φαρμακα αυτουνου και δεν τα παίρνει ούτε αυτη!!
Μια φορά ήμουν στο σπιτι μιας φίλης μου,στο ιδιο δρομο με το δικο μου και καποια στιγμη ακούμε ενα "γκαπ,γκαπ" και βλέπουμε αυτόν να ανεβαίνει τα σκαλιά με ένα σκεπάρνι στο χέρι...Μολις τον είδα εγω εκλασα μέντες!! Ανοιγει την πόρτα η γιαγια της φιλης μου και λέει αυτος "να πεις στο γιο σου να βγάζει καλυτερες φωτογραφιες στην τηλεόραση...

Εν τω μεταξυ μετα ξεκινησαν τα τηλεφωνα...Αυτος ειχε χτυπησει με το σκεπαρνι το αυτοκινητο κατω!! Μετα εγω εφυγα γιατι φοβομουνα και μου ειπε η φιλη μου την επομενη μέρα ότι είχε πει στον ψυχίατρο ότι του μίλησε η τηλεόραση και του είπε να πάει να κοπανησει το αυτοκινητο!! Oh my GOODNESS!!!
Τον κλείσαν τελικα στο Δαφνί αυτον αλλά τώρα τον εβγαλαν και εχω χεστεί λίγο γιατί καθε φορά που βγαίνω στην βεράντα τον βλέπω στο μπαλκόνι απέναντι και κοιτάει συνεχεια

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 23:12, 03-09-10:

Εγώ είμαι απο χωριό και ακούστε ένα τρελό περιστατικό που συνέβη κάποιο καλοκαλιρι... Η μαμά μου μου λέει να πάρω βόλτα τον σκύλο. Δεν είχα και τι αλλο να κάνω, έκανε παρα πολύ ζέστη τότε ήταν και μεσημέρι... Ένας ξαδερφός μου είχε έρθει εκέινη την ημέρα στο σπίτι μας και μου λέει να έρθει μαζί μου να πάρουμε το σκύλο βόλτα, του λέω εντάξει. Καθώς περπατούσαμε ακούμε φωνές στον δρόμο.
Εγώ: Τι στην ευχή..??
Εκείνος: Ποιος φωνάζει έτσι?
Εγώ: Από εκεί έρχεται πάμε να δούμε...
Πλησιάζουμε το σπίτι από όπου ακούγονταν οι φωνές και βλέπουμε ότι ο δρόμος σε εκείνο το σημείο είχε γεμίσει με παιδικά παιχνίδια ρομπότ, μπαλάκια τέτοια... Το παιδάκι από εκείνο το σπίτι ένας θεός ξέρει που ήταν οι γονείς του και γιατί έκανε έτσι, ούρλιαζε με όλη του τη δύναμη και πετούσε τα παιχνίδια του σε χίλια σημεία... Εμέις είμαστε λες και είχαμε καταπιεί μπαστούνι... Περιττό να σας πω ότι ο σκύλος άκουσε τις κραυγές και αφηνίασε και άρχισε να γαυγίζει να τρέχει απο δω και απο κει μέσα στα παιχνίδια, εγώ προσπαθούσα να τον ηρεμίσω... Σε μια στιγμή ο ξάδερφος μου φωνάζει ΣΚΥΨΕ!!!!! και με τραβάει προς τα κάτω. Εγώ κατατρόμαξα παραλίγο να με φάει ένα φορτηγάκι στο κεφάλι παναγία μου!!! Του λέω πάμε να φύγουμε απο δω....!!!! Ενώ φεύγαμε έρχεται μαι γριά βρίζοντας και άρχισε και εκέινη και φώναζε: "ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΜΠΑΣ********ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ, ΣΚ*******ΠΑΙΔΟ Π*******ΝΑΣ ΓΕΝΝΗΜΑ????" Συνεχίστηκε αυτό αλλά δεν ξέρω άλλα, πήρα σκύλο και ξάδελφο και την κάναμε....

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 00:38, 04-09-10:

Καλα και μεις ειμαστε!! εχουμε μπολικους....!

1. μια γρια που που εχει μισοανοιγμενη την πορτα και παραφυλαει και αμα περπατας εξω απο το σπιτι της στο πεζοδρομιο βγαινει εξω με την μαγκουρα και λεει: "Μην ξαναπατησετε στο πεζοδρομιο ΜΟΥ!!".. αφου αυτο εγινε επανειλημμενες φορες με πολλες ατακες, μια μερα καθως γυρναγα με κατι παιδια απο το σχολειο και βγαινει εξω λεγοντας απειλητικα "ελατε μεσα!!!"... φυσικα η αυθορμητη απαντηση ενος ηταν "γιατι??" και πιανει την μαγκουρα και αρχιζει να τρεχει κατα το μερος μας!! εκει επεσε πολυ γελιο... και λιγο βρισιδι αναμενωμενα..!! και πεταγεται ενας ανταξειος της και λεει " δεν την σεβεστε ηλικειωμενη γυναικα??"!!! λιωσαμεεε!!...
2. ητανε μια που χε ερθει για διακοπες και καθε μερα απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 10 το βραδυ το παιδι της εκλαιγε... αυτη ουρλιαζε ... στην αλλη ακρη του τετραγωνου με κλειστα τα παραθυρα και να μην μπορω να κοιμηθω!! για πολλη φωνη μιλαμε ομως!!>.. αλλο πραγμα!! να ακουω τα μεσημερια ξαφνικα κατι ατακες: "φυγε απο εδω!!!", "πιες το γαλα ΤΩΡΑΑΑΑ".... μια αλλη μερα του φωναζε γιατι δεν εκανε σωστα γιατι "γραμμουλες" απο αυτες που κανουν τα πρωτακια πριν ξεκινησουν να μαθαινουν τα γραμματα!!...
3. Η απεναντι γειτονισσα μας ελεγε πως η διπλανη μας γειτονια (η οποια ειναι μια γρια 500 ετων που ζει σε αλλη εποχη και ειναι εντελως απολιτιστη οτι περναγε τυχαια μπροστα απο το παραθυρο της γριας αλλα εκεινη για κακη της τυχη κρατουσε εναν κουβα που ειχε κατι μεσα!... την ελουσε κανονικα και ειπε: δεν πειραζει ΝΕΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ!... αλλα εκεινη παλι ισχυριζεται πως μετα βρομαγε ολοκληρη!!...
4. μου λεει μια φιλη μου που μενει πιο περα μου λεει οτι μια γειτονισσα της φτιαγνει ετοιμες σακουλιστες που εχουν μεσα ενα σκουπιδακι και ενα κλαρακι, για να εχει αφορμη να βγαινει τη νυχτα αμα ακουει φωνες!!
5. εχουμε εναν που μενει λιγο πιο κατω και ειναι σχιζοφρενης και ψυχοπαθης ... επισης ζωγραφιζει τους εξωτερικους τοιχους του σπιτιου του...
6. ενας αλλος χειμωνα καλοκαιρι ανα 5 λεπτα φτυνει ροχαλες στο μπαλκονι του...

αυτα απο γειτονες..!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:32, 04-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Εγώ είμαι απο χωριό και ακούστε ένα τρελό περιστατικό που συνέβη κάποιο καλοκαλιρι... Η μαμά μου μου λέει να πάρω βόλτα τον σκύλο. Δεν είχα και τι αλλο να κάνω, έκανε παρα πολύ ζέστη τότε ήταν και μεσημέρι... Ένας ξαδερφός μου είχε έρθει εκέινη την ημέρα στο σπίτι μας και μου λέει να έρθει μαζί μου να πάρουμε το σκύλο βόλτα, του λέω εντάξει. Καθώς περπατούσαμε ακούμε φωνές στον δρόμο.
Εγώ: Τι στην ευχή..??
Εκείνος: Ποιος φωνάζει έτσι?
Εγώ: Από εκεί έρχεται πάμε να δούμε...
Πλησιάζουμε το σπίτι από όπου ακούγονταν οι φωνές και βλέπουμε ότι ο δρόμος σε εκείνο το σημείο είχε γεμίσει με παιδικά παιχνίδια ρομπότ, μπαλάκια τέτοια... Το παιδάκι από εκείνο το σπίτι ένας θεός ξέρει που ήταν οι γονείς του και γιατί έκανε έτσι, ούρλιαζε με όλη του τη δύναμη και πετούσε τα παιχνίδια του σε χίλια σημεία... Εμέις είμαστε λες και είχαμε καταπιεί μπαστούνι... Περιττό να σας πω ότι ο σκύλος άκουσε τις κραυγές και αφηνίασε και άρχισε να γαυγίζει να τρέχει απο δω και απο κει μέσα στα παιχνίδια, εγώ προσπαθούσα να τον ηρεμίσω... Σε μια στιγμή ο ξάδερφος μου φωνάζει ΣΚΥΨΕ!!!!! και με τραβάει προς τα κάτω. Εγώ κατατρόμαξα παραλίγο να με φάει ένα φορτηγάκι στο κεφάλι παναγία μου!!! Του λέω πάμε να φύγουμε απο δω....!!!! Ενώ φεύγαμε έρχεται μαι γριά βρίζοντας και άρχισε και εκέινη και φώναζε: "ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΜΠΑΣ********ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ, ΣΚ*******ΠΑΙΔΟ Π*******ΝΑΣ ΓΕΝΝΗΜΑ????" Συνεχίστηκε αυτό αλλά δεν ξέρω άλλα, πήρα σκύλο και ξάδελφο και την κάναμε....

Τι ιστορια ειναι αυτη??
Πραγματικα τρελη!!!! Περιεργη και ισως τρομακτικη παρολο που εχει παιδακι η υποθεση!

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 11:49, 04-09-10:

Ξερετε τι ειναι να θελω να κοιμηθω μια κυριακη, γαμωτο μια κυριακη και να μην μπορω ,γιατι ο γειτονας μαλωνει με την γυναικα .............................του για ΛΟΥΚΑΝΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ????????????????????????

Μιλαμε ετοιμη να τον βρισω ημουν ...τι πανηλιθιος ανθρωπος..ουρλιαζε στην γυναικα του "ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ και της ελεγε καθε τρεις και λιγο ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΔΙΑΟΛΟΟΟ γυναικα του κερατα!!(και ολα αυτα για λουκανικα,καλααα διαβασατε...)Και αντε να ηταν μια φαση 5 λεπτων...Γα-μω-το δεν εκλεινε το στομα του..ουτε αυτος ουτε αυτη...και εγω παρεμενα στο απαλο κρεβατακι μου με της ματαιες ελπιδες να το βουλωσει.Ειχε και μια σπαστικια φωνη...ο ρε θεε μου, ο ρεε θεε μου...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:51, 04-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Kate-Bender
Ξερετε τι ειναι να θελω να κοιμηθω μια κυριακη, γαμωτο μια κυριακη και να μην μπορω ,γιατι ο γειτονας μαλωνει με την γυναικα .............................του για ΛΟΥΚΑΝΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ????????????????????????

Μιλαμε ετοιμη να τον βρισω ημουν ...τι πανηλιθιος ανθρωπος..ουρλιαζε στην γυναικα του "ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ και της ελεγε καθε τρεις και λιγο ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΔΙΑΟΛΟΟΟ γυναικα του κερατα!!(και ολα αυτα για λουκανικα,καλααα διαβασατε...)Και αντε να ηταν μια φαση 5 λεπτων...Γα-μω-το δεν εκλεινε το στομα του..ουτε αυτος ουτε αυτη...και εγω παρεμενα στο απαλο κρεβατακι μου με της ματαιες ελπιδες να το βουλωσει.Ειχε και μια σπαστικια φωνη...ο ρε θεε μου, ο ρεε θεε μου...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους