Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,050 μέλη και 2,411,935 μηνύματα σε 75,406 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 285 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Eurovision 2011

Eurovision 2011

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)
Φινλανδία
0
0%
Βοσνία & Ερζεγοβίνη
1
5,00%
Δανία
1
5,00%
Λιθουανία
0
0%
Ουγγαρία
0
0%
Ιρλανδία
0
0%
Σουηδία
3
15,00%
Εσθονία
2
10,00%
Ρωσία
0
0%
Γαλλία
2
10,00%
Ιταλία
0
0%
Ελβετία
2
10,00%
Ηνωμένο Βασίλειο
1
5,00%
Μολδαβία
0
0%
Γερμανία
0
0%
Ρουμανία
1
5,00%
Αυστρία
0
0%
Αζερμπαϊτζάν
2
10,00%
Σλοβενία
0
0%
Ισλανδία
1
5,00%
Ισπανία
0
0%
Ουκρανία
1
5,00%
Σερβία
0
0%
Γεωργία
3
15,00%

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8,135 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 07:32, 13-05-11:

Στο θέμα προστέθηκε δημοσκόπηση ώστε να ψηφίσουμε ποιο τραγούδι ΘΕΛΟΥΜΕ να κερδίσει στη Eurovision 2011. Παρακαλώ να μην ψηφίσετε την Ελλάδα αν και υπάρχει σαν επιλογή (είναι σε παρένθεση) και να ψηφίσετε το τραγούδι που θέλετε να κερδίσει (που σας αρέσει δηλαδή) κι όχι αυτό που πιστεύετε από τα προγνωστικά οτι θα κερδίσει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8,991 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 08:38, 13-05-11:

βασικα οτι εχει λαμψη και ειναι ΓΚΕΥ πουλαει στη eurovision,,και μυστηριωδως παιρνει καλη θεση..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8,135 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:05, 13-05-11:

Ολοκληρώθηκε λοιπόν κι ο δεύτερος ημιτελικός με τις επόμενες 10 χώρες να ετοιμάζονται για τον τελικό του Σαββάτου. Η γενική μου εντύπωση είναι οτι τα τραγούδια του δεύτερου ημιτελικού ηταν πολύ πιο χάλια από τον πρώτο ημιτελικό, κι οτι μου έκανε εντύπωση οτι πέρασαν αρκετά που ήταν ιδιαιτέρως χάλια.

Τα τραγούδια του δεύτερου ημιτελικού που πέρασαν στον τελικό:

1. Βοσνία & Ερζεγοβίνη
Γλυκό τραγουδάκι αλλά κάτω του μετρίου για μένα.
2. Αυστρία
Μέτριο τραγούδι, υπέροχη φωνή.
3. Ουκρανία
Πολύ ωραίο τραγούδι και εντυπωσιακή η ζωγραφική στην άμμο. Δε θα με χάλαγε να κέρδιζε αυτό το τραγούδι.
4. Μολδαβία
Σοβαρά τώρα, ποιος ψήφισε αυτόν τον θόρυβο;
5. Σουηδία
Αναμενόμενο οτι θα περνούσε, πιασάρικο τραγούδι, ωραίος ο χορός τους, τα σπάσανε αλλά το τραγούδι δεν τα πολυσπάει.
6. Σλοβενία
Είδες πολλά βυζιά μαζεμένα τι σου κάνουν;
7. Ρουμανία
Μπροστά σε αυτά που βγήκαν μια χαρά ήταν της Ρουμανίας τελικά, αν και βαρετό.
8. Εσθονία
Το τρίτο αγαπημένο μου μετά του Αζερμπαϊτζάν και της Ουγγαρίας. Πρωτότυπο τραγούδι, δυνατή μουσική και νέα παιδιά που σε ανεβάζουν με τα νιάτα τους. Αξίζει μια θέση στην πεντάδα.
9. Δανία
Ix.
10. Ιρλανδία
Ιχ ιχ ιχ.

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,889 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 09:25, 13-05-11:

Από όσα τραγούδια άκουσα (παίζει να μην τα έχω ακούσει όλα), της Ελλάδας είναι το καλύτερο. Το ψηφίζω χωρίς φόβο και πάθος λοιπόν.
Αν είχαν δέσει λίγο καλύτερα τα δύο μέρη του τραγουδιού και ήταν και ο Λουκάς περισσότερο ψημένος στη ζωή θα ήταν μια χαρά το κομμάτι.
Δυστυχώς το ζεϊμπέκικο δεν μαθαίνεται. Βιώνεται.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:58, 13-05-11:

Ναι αλλά είπαμε να μην ψηφίσουμε την Ελλάδα γιατί δε θα είναι σωστά τα αποτελέσματα. Όλοι η Ελλάδα θέλουμε να κερδίσει, αλλά ας ψηφίσουμε το αγαπημένο μας τραγούδι.

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 10:01, 13-05-11:

από όσα άκουσα (τους Big 5 δεν τους έχω ακούσει και από τον πρώτο ημιτελικό πρόλαβα μόνο τα 6 τελευταία) και με δεδομένο ότι ΔΕΝ ψηφίζω την Ελλάδα (παρόλο που προφανώς θέλω να πάει καλά και επίσης πραγματικά μου αρέσει το τραγούδι), η ψήφος μου πάει στη Δανία.
Εναλλακτικά στην Ιρλανδία. "Βλαμμένα", "μουρλά" διδυμάκια αλλά εμένα μου άρεσε

edit: Ηιμελα, μόλις είδα το σχολιασμό σου... να πάμε να ακούσουμε μαζί μουσική εμείς... μα ... εντελώς ανάποδα τα γουστα??? :-p

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,889 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 10:03, 13-05-11:

@Himela: Κάνεις λάθος. Δεν θέλω καθόλου να νικήσει η Ελλάδα και να πρέπει να διοργανώσει του χρόνου το πανηγυράκι αυτό, από τα λεφτά που δεν υπάρχουν. Το "αγαπημένο μου τραγούδι" είναι αυτό ελλείψει καλύτερου.
Καταλαβαίνω όμως ότι χαλάω τα στατιστικά, γι' αυτό θα αποσύρω την ψήφο μου.

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 3,985 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 10:32, 13-05-11:

To καλύτερο είναι της Ουκρανίας για μένα, χωρίς όμως να με ενθουσιάζει. Τα υπόλοιπα σκουπίδια ως συνήθως.

maria.... (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

H maria.... έγραψε: στις 10:39, 13-05-11:

Tης Εσθονίας είναι σχετικά καλό τραγούδι αλλά με της Ελλάδας δεν συγκρίνεται. Το τραγούδι της Ελλάδας είναι κάτι το πρωτότυπο και το ωραίο!!!

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 14:40, 13-05-11:

Αν πω ότι πιστεύω και θέλω να κερδίσει η Γαλλία, θα μου πετάξετε ντομάτες;

slightly off-topic:

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8,991 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 15:34, 13-05-11:

Λουκάς περισσότερο ψημένος στη ζωή θα ήταν μια χαρά το κομμάτι.
Δυστυχώς το ζεϊμπέκικο δεν μαθαίνεται. Βιώνεται.
ειναι θεμα χαρακτηρα,,το παιδι ειναι φλωρος,,δεν εχει καθολου βαρος,,
ενα ωραιο τεκνο ειναι,,οπως το θεαμα χρειαζεται..με μετρια φωνη..
αλλα εχει λίγη,,μικρη παρουσια και εκτοπισμα..

Της Λευκορωσιας ειχε ωραια μουσικη ,αλλα για πολιτικους λογους δεν προχωρησε..

της Σουηδιας ,Δανιας αξιζαν να περασουν.

παντως με τοσα σουργελα που ειδα,,και τοσοι απροσμενοι που αποκλειστhκαν,,
ειμαστε σοβαροι και καλοι τελικα στα τραγουδια..καντε συγκριση..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 13-05-11 στις 16:05.

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,077 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 16:17, 13-05-11:

Δε θέλω να κερδίσει η Ρωσσία και το Αζερμπαϊτσάν! Ίου!

Πιο πολύ απ΄όλα μου αρέσουν της Βουλγαρίας και της Αλβανίας, αλλά δεν πέρασε κανένα τελικό , οπότε δε θα με χάλαγε να νικούσε μία από τις Ουκρανία, Γεωργία.

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε: στις 16:32, 13-05-11:

της σουηδιας δεν σου αρεσε?

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,077 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 17:38, 13-05-11:

Κααααλό ήταν.
Θα είναι 5άδα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 539 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε: στις 20:23, 13-05-11:

της Σουηδίας είναι πολύ πιασάρικο και με θέαμα! καλοοοό
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,012 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε: στις 10:38, 14-05-11:

Της Ισλανδίας

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,423 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 10:46, 14-05-11:

http://www.google.gr/intl/el/landing...ion/index.html

Τα συμπερασματα δικα σας.

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 696 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε: στις 11:02, 14-05-11:

Το πάτησα, αλλά με έχει στο παρακαλώ περιμένετε. Πόση ώρα κάνει;

Το δικό μας τραγούδι, πολύ καλό. Μπορεί να πάρουμε θέση εντός δεκάδας.

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,423 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 11:03, 14-05-11:

Kολλησε ο γουγλης.
Λοιπον μας βγαζει 4ους ο γουγλης με τεραστια ανοδο,που δεν εκανε καμια χωρα ως τωρα.
10αδα για μενα νομιζω σιγουρακι.

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 696 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε: στις 11:06, 14-05-11:

Τέταρτοι; Μια χαρά. Απόψε θα μάθουμε αν βγει αληθινό το google.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Eurovision 2012! - Από Εχέμυθη
      Το θέμα έχει λάβει 73 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-12 στις 22:45.
    • Eurovision 2011 - Η Ελληνική συμμετοχή - Από Άγγελος
      Το θέμα έχει λάβει 218 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-05-11 στις 00:46.
    • Eurovision - Από ΞΕΠΛΑ
      Το θέμα έχει λάβει 320 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-05-09 στις 20:57.
    • anti - Eurovision - Από actaestfaboula
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-05-07 στις 13:45.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα