Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παγωτό από ... μητρικό γάλα!

ἅλς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,081 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 13:23, 25-02-11:

Θα πουλάνε παγωτό από μητρικό γάλα
24/2/2011 8:35:00 μμ

Ένα μαγαζί του Λονδίνου που πουλά παγωτά σκοπεύει να δημιουργήσει παγωτό από μητρικό γάλα, το οποίο, όπως λέει, οι πελάτες θα πρέπει να θεωρήσουν οργανικό.

Στο παγωτό αυτό έδωσαν την ονομασία Baby Gaga και θα είναι διαθέσιμο από αύριο Παρασκευή στο κατάστημα Icecreamists στο Κόβεντ Γκάρντεν του Λονδίνου.

Ο ιδρυτής του Icecreamists Ματ Ο’ Κόνορ δήλωσε αισιόδοξος για το εγχείρημα αυτό, να μετατρέψει το "θαύμα της μητρότητας" σε παγωτό το οποίο θα πωλείται 14 λίρες (16 ευρώ)η κάθε μπάλα.

Το μητρικό γάλα θα παρέχεται από μητέρες που απάντησαν σε μία αγγελία στο φόρουμ Mumsnet.

Μία από αυτές τις γυναίκες, η Βικτόρια Χίλεϊ 35 ετών από το Λονδίνο που εργάζεται με γυναίκες που έχουν προβλήματα στο θηλασμό, δώρισε το γάλα της στο μαγαζί αφού είδε την αγγελία. Δήλωσε εξάλλου ότι πιστεύει πως αν οι ενήλικες συνειδητοποιούσαν πόσο γευστικό είναι το μητρικό γάλα, τότε οι νέες μητέρες θα είναι πιο πρόθυμες να θηλάσουν.

Τα συστατικά της συνταγής για το παγωτό Baby Gaga είναι μητρικό γάλα, βανίλια Μαδαγασκάρης και άρωμα λεμονιού.

Ο Ο’ Κόνορ επεσήμανε άλλωστε ότι το συγκεκριμένο είδος παγωτού θα είναι μία από τις νέες "καινοτόμες" γεύσεις που θα πωλούνται από το μαγαζί του.

real.gr

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 13:35, 25-02-11:

Παγωτό από μητρικό γάλα;
Τι άλλο θα δούμε; :S

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 13:39, 25-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από ἅλς
Ακριβουτσικο...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 25-02-11 στις 14:47. Αιτία: Προσθήκη spoiler
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:56, 25-02-11:

Σαν επιχειριματικη κινιση πολυ εξυπνη! Απο εκει και περα, καλητερα να μην σχολιασω....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 13:59, 25-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Σαν επιχειριματικη κινιση πολυ εξυπνη! Απο εκει και περα, καλητερα να μην σχολιασω....
γιατι;;;;;;;;νοστιμο θα ειναι......!τυχεροι οι Λονδρεζοι...!!!!!!!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 14:19, 25-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Παγωτό από μητρικό γάλα;
Τον Σαμαρά πρωθυπουργό

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 14:43, 25-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από katalinos
Τον Σαμαρά πρωθυπουργό
dance...dance...dance with me!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:33, 25-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Παγωτό από μητρικό γάλα;
Γιατί, το γάλα που πίνουμε από αγελάδες (δλδ από πιο "μεγάλα" και "άσχημα" και τριχωτά ζώα) σου φαίνεται πιο Ok;

Σε καταλαβαίνω πάντως, κι εμένα με αηδιάζει η ιδέα. Το γελαδίσιο γαλατάκι το έχουμε συνηθίσει... συνεπώς δεν αηδιάζουμε με την ιδέα.

-petros

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:43, 25-02-11:

Φσσσ, και κάθε παγωτό θα έχει γυναικεία ονόματα και γενικότερα θα είναι συνδεμένο με κάποια γυναίκα;
Γουστάρω!
Θα υποβάλω αίτηση να γίνω CEO στην εταιρία αυτή

Εκτός από το χαβαλέ του θέματος, μπορεί το γυναικείο σώμα να αντέξει τέτοιου είδους παραγωγική διαδικασία;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:49, 25-02-11:

Ε προφανώς δεν θα είναι από μία γυναίκα μόνο. Θα υπάρχει δίκτυο γυναικών το οποίο θα ανανεώνεται διαρκώς.
Εγώ πάντως θα το δοκίμαζα, παρόλο που απ' όσο ξέρω το μητρικό γάλα δεν έχει έντονη γεύση, οπότε μαζί με την βανίλια Μαδαγασκάρης και το λεμόνι.. νομίζω πως λίγο θα κατάλαβαινα την γεύση του.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:51, 25-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny Cash
Εκτός από το χαβαλέ του θέματος, μπορεί το γυναικείο σώμα να αντέξει τέτοιου είδους παραγωγική διαδικασία;
Αυτό αναρωτήθηκα και εγώ στο αντίστοιχο του iSchool.
Δηλαδή ΠΟΣΟ γάλα μπορεί να συγκεντρώσει η κάθε γυναίκα ώστε να μπορούν να φτιάχνουν τόσο παγωτό;
Τι διάολο; Άμα είναι να το ζητάμε γάλα από γνωστές που θηλάζουν.
Lol

Αγελάδες δεν έχουν στην Αγγλία;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:24, 25-02-11:

Τον Σαμαρά πρωθυπουργό
σου εχω καλυτερο,,
ο Γιωργακης πρωθυπουργος..

παιδια ποιος θα αρμεγει τις αγελαδες..ε συγγνωμη τις γυναικες στις φαρμες?
(δηλωνω εθελοντης..)
θα φτιαξουμε και ποικιλιες με περισσοτερο γαλα?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 25-02-11 στις 16:48.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:09, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
γιατι;;;;;;;;νοστιμο θα ειναι......!τυχεροι οι Λονδρεζοι...!!!!!!!

Το αν θα ειναι νοστιμο η οχι δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω... Πανε πολλα χρονια απο οταν καταναλωσσα τελευτεα φορα τετιο γαλα.. και εκτος αυτοτυ αλλο το ιδιο το γαλα, αλλο το παγωτο...
Εγω σε αλλη σημεια αναφερομαι, τα οπια επιμενω πως ειναι καλητερο να μην τα σχολιασω....

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 00:32, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Το αν θα ειναι νοστιμο η οχι δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω... Πανε πολλα χρονια απο οταν καταναλωσσα τελευτεα φορα τετιο γαλα.. και εκτος αυτοτυ αλλο το ιδιο το γαλα, αλλο το παγωτο...
Εγω σε αλλη σημεια αναφερομαι, τα οπια επιμενω πως ειναι καλητερο να μην τα σχολιασω....
Ποια;;;;

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 10:23, 26-02-11:

Γιατί ένιωσα μια ασυναίσθητη, ενστικτώδης αποστροφή με το που διάβασα τον τίτλο του θρεντ;

Ή κάτι περίεργο τρέχει στο υποσυνείδητό μου που πρέπει να καταλάβω ή η εμπορευματοποίηση της ανθρώπινης φύσης αντιτίθεται στην εξελικτική ψυχολογία μου - κάτι που είναι μάλλον ευτυχία!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη parafernalia : 26-02-11 στις 10:46. Αιτία: Ορθογραφικό λάθος! :p
Παράθεση

johnjohn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη johnjohn
Ο johnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O johnjohn έγραψε στις 17:06, 26-02-11:

Καλά η τιμή του θα είναι πάνω από 20 ευρώ το κιλό...
Θα προτιμούσα να έφτιαχναν παγωτό από γάλα καμήλας!

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 02:04, 20-04-11:

Αν μου δίνανε και μια φωτογραφία της παραγωγού μπορεί και να δοκίμαζα...

Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 11:30, 20-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Αν μου δίνανε και μια φωτογραφία της παραγωγού μπορεί και να δοκίμαζα...
Ή μπορεί και όχι!

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 11:36, 20-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Γιατί ένιωσα μια ασυναίσθητη, ενστικτώδης αποστροφή με το που διάβασα τον τίτλο του θρεντ;

Ή κάτι περίεργο τρέχει στο υποσυνείδητό μου που πρέπει να καταλάβω ή η εμπορευματοποίηση της ανθρώπινης φύσης αντιτίθεται στην εξελικτική ψυχολογία μου - κάτι που είναι μάλλον ευτυχία!

Γιατί ένιωσα κι εγώ ακριβώς το ίδιο;;;;;

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 13:04, 20-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
Γιατί ένιωσα κι εγώ ακριβώς το ίδιο;;;;;
Μήπως φταίει ότι είμαστε συνάδελφοι;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:14, 20-04-11:

Μάλλον οι προγραμματιστές δεν θα είναι-είστε το target group catανάλωσης του συγκεκριμένου παγωτού!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marina289 : 20-04-11 στις 13:30.
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 18:51, 20-04-11:

Δεν αποκλείεται να φταίει και η συναδελφικότητα, παίζει όμως και το γεγονός να μην θέλω να φάω παγωτό από διάφορα γυναικεία αρμεγμένα στήθη.... ΜΠΕ ΜΠΕ ΜΠΕ.....
Και που συνεχίζω να γράφω βρε παιδιά στο θέμα μια αναγούλα μου έρχεται όμως.....

Παράθεση

germ1984 (Νάσος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη germ1984
Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O germ1984 έγραψε στις 19:14, 20-04-11:

Δεν οργανώνεστε οι κοπέλες του forum να κάνετε κάτι ανάλογο. Άντε ωραίες είναι αυτές οι προσπάθειες..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eveRd'noRmalgUy
Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O eveRd'noRmalgUy έγραψε στις 19:31, 20-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από germ1984
Δεν οργανώνεστε οι κοπέλες του forum να κάνετε κάτι ανάλογο. Άντε ωραίες είναι αυτές οι προσπάθειες..
μην χαίρεστε συνδίκτυε , θα εξαιρεθούν από πελάτες άτομα που διανύουν/δείχνουν να διανύουν την προβρεφονηπιακή ηλικία
στην εποχή μας , είναι προκλητική σπατάλη , δεύτερο μπιμπερό

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:34, 19-05-12:

Θα με φόβιζε αρκετά η ιδέα ότι οι δότριες μπορεί να έχουν αρρώστειες και δεν ξέρω τι ελέγχους θα έκαναν. Αλλά παγωτό από το δικό μου γάλα θα δοκίμαζα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σοκολατένιο γάλα.. χωρίς γάλα! - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μαγειρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-09-12 στις 12:50.
    • Όλη η αλήθεια για το γάλα - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-04-12 στις 20:01.
    • Παγωτό - Από domenica7
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μαγειρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-07-11 στις 06:33.
    • Παγωτό από ..... μητρικό γάλα! - Από ἅλς
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-03-11 στις 23:00.
    • Κιουνεφέ με παγωτό - Από Katerina192
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μαγειρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-10 στις 00:01.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους