Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μετανάστευση από Ελλάδα

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ζαννα
H Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Ζαννα έγραψε στις 23:13, 02-03-11:

Συγγνωμη αν ειναι εκτος κατηγοριας το θεμα που ανοιγω αλλα δεν ηξερα που να το ξεκινησω.
Σιγουρα πολλοι εχουν σκευτει να μεταναστευσουν ή τουλαχιστον να φυγουν για 2-3 χρονια για δουλεια στο εξωτερικο...στις μερες μας ειδικα.Οποιος εχει εμπειριες ή βρισκεται μακρια απο την πατριδα απαντηστε μου σε μερικα ερωτηματα
  1. Ποιος εινε καλος προορισμος;
  2. Ποιες ειναι οι συνθηκες ζωης εκει;
  3. Ποσο ευκολο/δυσκολο ειναι να βγαλεις VISA;
  4. Τι πρεπει να κανει καποιος που θελει να "την κανει" απο δω για να τον δεχτει μια ξενη χωρα.Τι χαρτια χρειαζεται και αν γενικα εινε εφικτο να γινει κατι τετοιο;
Για να μην σας βομβαρδισω και με αλλες ερωτησεις προσθεστε ο,τι ξερετε γυρω απ αυτο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,142 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 20:11, 19-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ζαννα
Συγγνωμη αν ειναι εκτος κατηγοριας το θεμα που ανοιγω αλλα δεν ηξερα που να το ξεκινησω.
Σιγουρα πολλοι εχουν σκευτει να μεταναστευσουν ή τουλαχιστον να φυγουν για 2-3 χρονια για δουλεια στο εξωτερικο...στις μερες μας ειδικα.Οποιος εχει εμπειριες ή βρισκεται μακρια απο την πατριδα απαντηστε μου σε μερικα ερωτηματα
  1. Ποιος εινε καλος προορισμος;
  2. Ποιες ειναι οι συνθηκες ζωης εκει;
  3. Ποσο ευκολο/δυσκολο ειναι να βγαλεις VISA;
  4. Τι πρεπει να κανει καποιος που θελει να "την κανει" απο δω για να τον δεχτει μια ξενη χωρα.Τι χαρτια χρειαζεται και αν γενικα εινε εφικτο να γινει κατι τετοιο;
Για να μην σας βομβαρδισω και με αλλες ερωτησεις προσθεστε ο,τι ξερετε γυρω απ αυτο!
Χαίρομαι που βλέπω κόσμο να θέλει να φύγει εύγε
Λοιπόν, πρώτα από όλα θα ήταν καλό να μου πεις την ηλικιακή σου ομάδα δηλ. 18-24, 25-30, 30-35, 40-45 κτλ
  1. Τώρα εγώ θα σε ενθάρρυνα να πας Αυστραλία-όπου θέλω να πάω κι εγώ!
  2. Οι συνθήκες ζωής εκεί είναι πολύ καλές έως εξαιρετικές! όσο για εργασία κτλ μόνο το 5% του πληθυσμού για το έτος 2010 έμεινε άνεργο για >1 χρόνο!!
  3. Για να βγάλεις VISA είναι κάπως δύσκολο! Αυτή τη στιγμή όμως δεν μπορώ να σου αναλύσω περισσότερο το θέμα περί VISAS διότι δεν ξέρω καν το επάγγελμά σου!(πες το μου κιόλας)
  4. Για βοήθεια κοίτα στο www.immi.gov.au και στο www.patriotaki.com

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ έγραψε στις 08:17, 21-07-11:

Για να πας Αυστραλία θα πρέπει να πληρώσεις (μεγάλη) χρηματική εγγύηση, πάντος η Αυστραλία είναι καλή επιλογή όπως επίσης και ο Κάναδάς. Όσο για την VISA ΜΟΝΟ αν Διαλέξεις χώρα της Ε.Ε. δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,142 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 14:57, 21-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
Για να πας Αυστραλία θα πρέπει να πληρώσεις (μεγάλη) χρηματική εγγύηση, πάντος η Αυστραλία είναι καλή επιλογή όπως επίσης και ο Κάναδάς. Όσο για την VISA ΜΟΝΟ αν Διαλέξεις χώρα της Ε.Ε. δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
όχι πάντα κάνεις λάθος!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:38, 21-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
Ή και γενικότερα χώρες που ανήκουν στην συνθήκη Schengen.

Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 19:34, 23-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
με ενα απλό wiki search η Αυστραλία δεν είναι στη συνθηκη Schengen

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:16, 23-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
με ενα απλό wiki search η Αυστραλία δεν είναι στη συνθηκη Schengen
Αναφέρομαι στην VISA.
Για ΗΠΑ πχ ή Καναδά νομίζω πρέπει να βγάλεις VISA ή VISA waiver. Για Ελβετία πχ, που είναι εκτός EU αλλά εντός Schengen Area, δεν θες VISA.

Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 02:01, 24-07-11:

Αναφέρομαι στην VISA.
Για ΗΠΑ πχ ή Καναδά νομίζω πρέπει να βγάλεις VISA ή VISA waiver. Για Ελβετία πχ, που είναι εκτός EU αλλά εντός Schengen Area, δεν θες VISA.
Ααα ναι! Η VISA για Αυστραλία παραμένει ένα σύσκολο θέμα αλλά ο υπουργόε μετανάστευσης ανακοίνωσε πως από το 2012 θα είναι πιο ευκολη η μετανάστευση!

Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη λιλ αιθεροβάμων
H λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 03:58, 24-07-11:

Μου προτείναν για Ολλανδία. Εχετε καθόλου ιδέα πως είναι εκει?

Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ95
Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O ΓΙΩΡΓΟΣ95 ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΝΕΟΛΕ(Ρ)Α! έγραψε στις 08:33, 24-07-11:

1-Ποιος ειναι καλος προορισμος;
2-Ποιες ειναι οι συνθηκες ζωης εκει;
3-Ποσο ευκολο/δυσκολο ειναι να βγαλεις VISA;
4-Τι πρεπει να κανει καποιος που θελει να "την κανει" απο δω για να τον δεχτει μια ξενη χωρα.Τι χαρτια χρειαζεται και αν γενικα εινε εφικτο να γινει κατι τετοιο;
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:
1-Κατα τη γνωμη μου κανενας...!!!
2-Σαν της Ελλαδας τις ςυνθηκες ζωης πουθενα...!!!
3-Δεν ξερω τι ειναι VISA...
4-Τιποτα...!Στην ελλαδα καλα ειναι...!!!

(ολα τα παραπανω ειναι κατα τη γνωμη μου)

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:33, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από λιλ αιθεροβάμων
Μου προτείναν για Ολλανδία. Εχετε καθόλου ιδέα πως είναι εκει?
Και το σκέφτεσαι; ΦΥΓΕ όσο προλαβαίνεις.
Κοίτα, όπως στις περισσότερες πυκνοκατοικημένες Ευρωπαϊκές Χώρες, θα λιώσεις μέχρι να βρεις σπίτι. Καλό είναι να κοιτάξεις τα διάφορα blogs με προσωπικές εμπειρίες ανθρώπων, όπως εδώ:
http://3000meres.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
http://wranafygw.blogspot.com/2010/11/blog-post_17.html

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ95
2-Σαν της Ελλαδας τις ςυνθηκες ζωης πουθενα...!!!
Ε ναι. Μόνο εδώ σου δίνουν 200€ και σου λένε "ζήσε με αυτά".

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 17:26, 24-07-11:

αυτή δεν συζητιέται να καταργηθεί; (μετά το άνοιγμα των συνόρων από την Ιταλία στους Λίβυους μετανάστες)

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:34, 24-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis497
αυτή δεν συζητιέται να καταργηθεί; (μετά το άνοιγμα των συνόρων από την Ιταλία στους Λίβυους μετανάστες)
Προς το παρόν πάντως ισχύει.

Για να δείτε τι απαιτήσεις για VISA χρειάζεστε, ανάλογα με την χώρα προορισμού, click --> ΕΔΩ.

Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη λιλ αιθεροβάμων
H λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 15:27, 25-07-11:

Και το σκέφτεσαι; ΦΥΓΕ όσο προλαβαίνεις.
Κοίτα, όπως στις περισσότερες πυκνοκατοικημένες Ευρωπαϊκές Χώρες, θα λιώσεις μέχρι να βρεις σπίτι. Καλό είναι να κοιτάξεις τα διάφορα blogs με προσωπικές εμπειρίες ανθρώπων, όπως εδώ:
http://3000meres.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
http://wranafygw.blogspot.com/2010/11/blog-post_17.html.
Σ ευχαριστω πολυ για τα sites. Μου δωσαν μια ιδέα για το τι παίζει. Το μονο που βλεπω ως αρνητικό είναι η στέγαση. Αλλα οκ, δεν μπορουμε να τα χουμε όλα. Μια αξιοπρεπή ζωή απλά θέλω να χω και να χω δουλεια...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:39, 25-07-11:

κουτση στραβη η ελλαδα,αλλα εχει πολυ φτηνοτερα σπιτια απο την βορεια ευρωπη..και μεγαλυτερα..

οπως λεει και το σαιτ του Γιωργου
Στην Ελλάδα έχουμε χάσει την ελπίδα για εργασίες, αλλά μπορούμε να βρούμε αξιοπρεπή διαμερίσματα. Στην Ολλανδία ενώ υπάρχει η ελπίδα για εύρεση εργασίας, δεν υπάρχει η δυνατότητα να έχεις ένα αξιοπρεπές διαμέρισμα, εκτός και αν έχεις υψηλό εισόδημα ή είσαι Ολλανδός, να έχεις δηλαδή ένα σπίτι πατρικό.
προσωπικα ,προτιμω παντως να εχω πιο ευκολα σπιτι παρα δουλεια..

γιατι δουλειες δημιουργουνται,αλλα σπιτια και ο υπερπληθυσμος δεν αλλαζουν..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 25-07-11 στις 15:52.
Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη natasoula...
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 16:05, 25-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
κουτση στραβη η ελλαδα,αλλα εχει πολυ φτηνοτερα σπιτια απο την βορεια ευρωπη..και μεγαλυτερα..

οπως λεει και το σαιτ του Γιωργου

προσωπικα ,προτιμω παντως να εχω πιο ευκολα σπιτι παρα δουλεια..

γιατι δουλειες δημιουργουνται,αλλα σπιτια και ο υπερπληθυσμος δεν αλλαζουν..
Εντάξει,μετά από κάποιο χρονικό διάστημα μπορείς να ξαναγυρίσεις...Δε χρειάζεται να ζήσεις την υπόλοιπη ζωή σου στην ξενιτιά!

Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 16:25, 25-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από natasoula...
Εντάξει,μετά από κάποιο χρονικό διάστημα μπορείς να ξαναγυρίσεις...Δε χρειάζεται να ζήσεις την υπόλοιπη ζωή σου στην ξενιτιά!
εγω να φυγω και να μην ξανα γυρισω θελωω

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:33, 25-07-11:

γιαυτο ειμαι υπερ της ευρωπης..

ΕΕ ειμαστε,,ξαναρχεσαι.

αλλα πολυ σκεπτικος για αμερικη καναδα αυστραλια κλπ.

η αδελφη μου εκανε 4 χρονια μεταπτυχιακο στο βανκουβερ καναδα,,φιλολογος γλωσσολογος,,και την ηθελαν και για καθηγητρια σε πανεπιστημια εκει.. και στη βοστωνη και αλλου

αλλα δεν αντεξε το συνεχη μουντο καιρο,,καταθλιψη μιλαμε..
γυρισε και ειναι καθηγητρια εδω..και παρολο που γκρινιαζει συχνα για τα χαλια της Ελλαδας,,

καλυτερα τη βλεπω..

ειναι βαρια η ξενιτια,,
παντα ξενος εισαι,,οι αιωνες που οι προγονοι σου μεγλωσαν στην πατριδα σου,,δεν αναπληρωνονται ετσι ευκολα

ειχα παει και σε θειο μου στο μοντρεαλ για καποιες μερες επειδη σκεφτομουν να μεινω εκει.

αλλα εβλεπα το ιδιο θεμα,,πικρια,,παντα υπαρχει μια πληγη..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:10, 11-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
πικρια,,παντα υπαρχει μια πληγη..
Το εχω γραψει κι εγω αυτο. Καθε ενας που γνωριζεις μεταναστης, φερνει δυο πληγες και μενουν σχεδον στους περισσότερους ανοιχτες. Γι'αυτο το να φυγεις, θελει ή καθολου σκεψη, με τα μυαλα στα καγκελα που λεμε και γεια σας κι ο,τι γίνει -για άτομα αναλογης προσωπικότητας- ή παρα πολλή έτοιμη κι οργανωμένη σκέψη, σιγουρη με υπολογισμένες τις πιθανές συνέπειες. Κι αυτό για να μην εχει ανοιχτές πληγές κάποιος. Γινεται να μην έχει, αρκεί ν'ακολουθήσει την σωστή κατεύθυνση. Ειναι συν τοις αλλοις βασικά, ενα σημαντικό ζήτημα προσωπικότητας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:59, 11-06-12:

Υπαρχει και ενα πραγμα που λιγοι θετουν υποψην τους μαλλον. Δεν ειναι βεβαια ενα απο τα προταχρχικα, οπως εργασια, σπιτι και επιβιωση αλλα διαμορφωνει σε μεγαλο βαθμο την ζωη.
Σε ενα ξενο μερος θα εισαι παντα ξενος. Δεν ξερω πως νιωθει ο καθενας με την ιδεα αυτη, αλλοι δεν εχουν κανενα προβλημα και αλλοι το σκευτονται πολυ. Δεν μιλαω για τα "ξενιτια", "θα μου λειψει η πατριδα" κλπ, αλλα για την αντιμετωπιση που θα εχουν οι ντοπιοι απεναντι στον ξενιτεμενο. Τι νομιζετε, μονο εμεις ειμαστε ρατσιστες απεναντι στους μεταναστες;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 20:03, 11-06-12:

εγω να φυγω και να μην ξανα γυρισω θελωω
το λες τοσο ευκολα (με καθε επιφυλαξη για τις τυχον εμπειριες σου)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 15:07, 12-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
το λες τοσο ευκολα (με καθε επιφυλαξη για τις τυχον εμπειριες σου)
φυσικα και το λεω ευκολα και δε λεω πως εχω τις απαραιτητες εμπειριιες.. Αυτο θα ελειπε. Αλλά πιστεύω πως πάνω κάτω λίγο πολύ πρέπει να έχω κατά νου τι πρόκειται/θέλω να κάνω

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 22:06, 12-06-12:

Αλλά πιστεύω πως πάνω κάτω λίγο πολύ πρέπει να έχω κατά νου τι πρόκειται/θέλω να κάνω
thats good

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:04, 12-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Υπαρχει και ενα πραγμα που λιγοι θετουν υποψην τους μαλλον. Δεν ειναι βεβαια ενα απο τα προταχρχικα, οπως εργασια, σπιτι και επιβιωση αλλα διαμορφωνει σε μεγαλο βαθμο την ζωη.
Σε ενα ξενο μερος θα εισαι παντα ξενος. Δεν ξερω πως νιωθει ο καθενας με την ιδεα αυτη, αλλοι δεν εχουν κανενα προβλημα και αλλοι το σκευτονται πολυ. Δεν μιλαω για τα "ξενιτια", "θα μου λειψει η πατριδα" κλπ, αλλα για την αντιμετωπιση που θα εχουν οι ντοπιοι απεναντι στον ξενιτεμενο. Τι νομιζετε, μονο εμεις ειμαστε ρατσιστες απεναντι στους μεταναστες;
Εξαρταται. Τις περισσοτερες φορες ισχυει αυτο που λες, αλλα υπαρχουν και περιοχες οπου δε νιωθεις καθολου ξενος. Εδω που μενω το 50% του πληθυσμου της πολης ειναι ξενοι. ΣΥνεπως δεν ενιωσα ποτε ξενη και ποτε δεν με αντιμετωπισαν διαφορετικα. Αντιθετα μαλιστα.

Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 15:39, 26-07-12:

Αν δεν με κρατούσαν ειδικοί λόγοι, ίσως τώρα να ήμουν μετανάστης...
Λατρεύω την πατρίδα μου, κάθε πτυχή της, την ιστορία της, την ομορφιά της, αλλά το άμεσο μέλλον διαφαίνεται κατάμαυρο.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:42, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νεογέννητος
Αν δεν με κρατούσαν ειδικοί λόγοι, ίσως τώρα να ήμουν μετανάστης...
Λατρεύω την πατρίδα μου, κάθε πτυχή της, την ιστορία της, την ομορφιά της, αλλά το άμεσο μέλλον διαφαίνεται κατάμαυρο.
Σαν το Χάιλαντερ θα γίνουμε στο ελλάντα

Αt the end, there will be only one (greek)!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 16:06, 26-07-12:

Χεχεχ... δεν έχεις κι άδικο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους