Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,364 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εφαρμογές κινητής τηλεφωνίας

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 15:18, 03-03-11:

Προτείνετε ή αναζητήστε εφαρμογές για το πολυαγαμημένο μας android

Αρχίζω με μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιώ αρκετά:

- Advanced Task Killer
Εφαρμογή για τερματισμό των εφαρμογών που είναι ανοιχτές. Είναι πολύ πιο γρήγορο από το να κλείσεις τις εφαρμογές από τις ρυθμίσεις.

- ASTRO File Manager
εφαρμογή για τη διαχείριση των αρχείων. Πολύ πρακτικό και πολύ εύχρηστο μιας και μπορείς να έχεις εικόνα του συστήματος αρχείων σου. Επιτρέπει αναζήτηση,επεξεργασία ή διαγραφή αρχείων. Kατάλληλο για όσους δε ξέρουν που να βρουν τα αρχεία τους

- Google sky map
Εφαρμογή που δείχνει σε πραγματικό χρόνο τα άστρα που βρίσκονται στην κατεύθυνση που βρίσκεται το κινητό.

- MSN Messenger: Mercury Free
Messenger που έχει πολλές από τις λειτουργίες που προσφέρει κι ένας messenger υπολογιστή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 15:24, 03-03-11:

χεχεχε, και εγώ χρησιμοποιώ το μσν. επίσης, κατεβάζω και κάνα παιχνιδάκι (το dante: the inferno game, κάψιμο )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:07, 03-03-11:

Sms Popup
Σου εμφανίζει τα νέα μηνύματα κάθε φορά που έρχονται σε ένα παράθυρο στην αρχική οθόνη και σου δίνει την επιλογή να απαντήσεις, να διαγράψεις ή να κλείσεις απλώς το μήνυμα, χωρίς να χρειάζεται να μπαίνεις στο μενού των μηνυμάτων.

Shazam
Σου βρίσκει τον τίτλο και το άλμπουμ του τραγουδιού που ακούς, αρκεί να κάνεις ησυχία για δέκα δευτερόλεπτα και να βάλεις το κινητό κοντά στο ηχείο! Καταπληκτική εφαρμογή και σωτήρια!

Aflashlight
Mετατρέπει το κινητό σας σε φακό!

Τέλος μια χρήσιμη εφαρμογή για γυναίκες:
p&o tracker
Υπολογίζει την επόμενη περίοδο, τις γόνιμες ημέρες και είναι πολύ ακριβές!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 17:02, 03-03-11:

Κι έλεγα πού θα έβαζα τη φωτό...

Λοιπόν, προτού πιάσω στασίδι, μια παράκληση που θα βοηθήσει όλους:

Όταν αναφέρεστε σε εφαρμογές πείτε και σε ποια έκδοση android τις χρησιμοποιείτε, ή αν ξέρετε αν παίζουν ή όχι σε κάποιες πιο παλιές, καθώς μερικές συσκευές είναι πιο πίσω στην κούρσα....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:52, 03-03-11:

Aυτές που έβαλα εγώ δουλεύανε και στο παλιό galaxy, το πρώτο που είχε κυκλοφορήσει, οπότε δεν θα έχεις θέμα!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:54, 03-03-11:

Πλέον σκέφτομαι σοβαρά να στραφώ σε Android, εκτός ότι έχει πλέον μια πλούσια γκάμα εφαρμογών θεωρώ χαζό τους περιορισμούς που υπάρχουν στο iPhone SDK. Δεν επιτρέπετε καμία "επέμβαση" στο σύστημα, παρά μόνο τα χαζά notification. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην υπάρχουν καλύτεροι task manager ή κάποιο προγραμμάτακι που προσφέρει κάτι διαφορετικό π.χ. στην εμφάνιση των sms. Εδώ δεν μπορεί μια εφαρμογή να ξεκινάει μαζί με το λειτουργικό σύστημα, λες και είναι δύσκολο ακόμη και ο άσχετος να καταλάβει ότι αν γεμίσει το κινητό με εφαρμογές θα σέρνετε. Στην τελική ας φτιάξουν δυο Appstore, και αν μπεις στο δεύτερο να συμπληρώνεις ερωτηματολόγιο .

Υ.γ.: Το Cydia δεν είναι απάντηση, τουλάχιστον όχι επίσημη απάντηση

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 20:08, 03-03-11:

Θέλω μια καλή εφαρμογή για καιρό.. Έχετε τίποτα στο μυαλό σας;

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:35, 03-03-11:

Μπιλ τσάμπα είναι όλες αυτές;

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 00:24, 04-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Ναι όλα free.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:03, 19-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Η Google δεν έχει λανσάρει ακόμη Market για αγοραπωλησία εφαρμογών στην Ελλάδα!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 19:02, 20-03-11:

Για μηνύματα καλή εφαρμογή είναι και το go sms. Με έχει βολέψει απίστευτα.

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 17:19, 27-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Θέλω μια καλή εφαρμογή για καιρό.. Έχετε τίποτα στο μυαλό σας;
GOweather, το καλυτερο για καιρο σε android

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:38, 07-12-11:

Αγόρασα την εφαρμογή SwiftKeyX , σήμερα κάνει μόλις 0.10€. Πολύ καλό πληκτρολόγιο.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 18:08, 07-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Αγόρασα την εφαρμογή SwiftKeyX , σήμερα κάνει μόλις 0.10€. Πολύ καλό πληκτρολόγιο.
Μόλις άλλαξα το smartKeyboard με αυτό και είναι πράγματι πολύ ανώτερο.

Επίσης κανένας δεν πρέπει να έχει smartphone χωρίς QRcode scanner. Έχει πολλά αλλά έχω αυτό και διαβάζει και το google goggles. Για να φτιάξετε qrcodes Και να παίξετε δείτε τον generator.

(τα qr codes είναι αυτά τα τετραγωνάκια που αποθηκεύουν πληροφορία. Πχ, για να πάτε στο e-steki απο το κινητό σας scanάρετε αυτό)

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:31, 07-12-11:

Σχετικά με το SwiftKeyX και τα Ελληνικά στα sms, αν γράφω με κεφαλαία έχω σίγουρα 160χαρακτήρες;

Παράθεση

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vanessa.Ad.
H Vanessa.Ad. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Vanessa.Ad. έγραψε στις 22:47, 13-07-13:

Έχω συνδεθεί απο το κινητό στον λογαριασμό μου google+ για να κατεβάζω εφαρμογές. Πως μπορώ να αφαιρέσω τον λογαριασμό απο το κινητό χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πληροφορικάριος
Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε στις 23:00, 26-08-13:

Ψάχνω όμορφες-πρωτότυπες ιδέες για εφαρμογές σε κινητά Android. Οτιδήποτε έχετε σκεφθεί ότι θέλετε να κάνετε με το κινητό σας και δεν υπάρχει ήδη εφαρμογή. Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.

Επίσης το θέμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τυχόν απορίες-προβλήματα για προγραμματισμό σε android.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 23:26, 26-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Πληροφορικάριος
Ψάχνω όμορφες-πρωτότυπες ιδέες για εφαρμογές σε κινητά Android. Οτιδήποτε έχετε σκεφθεί ότι θέλετε να κάνετε με το κινητό σας και δεν υπάρχει ήδη εφαρμογή. Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.

Επίσης το θέμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τυχόν απορίες-προβλήματα για προγραμματισμό σε android.

Θα ήθελα μια εφαρμογή που να βάζω το κινητό στην τσέπη, στην τσάντα κοκ και να μου μετράει πόσα μέτρα έχω κάνει με αυτό στην τσέπη (κάτι δηλαδή σαν βηματομετρητή).

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,819 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 00:22, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από fockos

Θα ήθελα μια εφαρμογή που να βάζω το κινητό στην τσέπη, στην τσάντα κοκ και να μου μετράει πόσα μέτρα έχω κάνει με αυτό στην τσέπη (κάτι δηλαδή σαν βηματομετρητή).
υπαρχουν πολλα τετοια (βηματομετρητες)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 00:37, 27-08-13:

S Health λέγεται και είναι προεγκατεστημένο στο galaxy s4

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 09:56, 27-08-13:

runkeeper! η καλυτερη εφαρμογη.

Aν θες την γνωμη μου, μην φτιαξεις καποια εφαρμογη που να μην υπαρχει αυτου του ειδους, γιατι σχεδον σιγουρα δεν υπαρχει κατηγορια που να μην εχει φτιαχτει. Μπες στο play store και δες ποιες εφαρμογες εχουν μεγαλη ζητηση, και φτιαξε κι εσυ μια παρομοια, ομως με μεγαλυτερες ευκολιες, πιο ευκολο για τον χρηστη, με περισσοτερες δυνατοτητες κ.τ.λ. ωστε ο χρηστης να προτιμησει εσενα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 27-08-13 στις 10:10. Αιτία: merge posts
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 10:52, 27-08-13:

Θα ήθελα μια εφαρμογή που να είναι σαν συναγερμός όταν είμαι Θάλασσα ή μακριά από το κινητό μου. Και όταν κάποιος κλέφτης επιχειρήσει να πιάσει το κινητο αυτό θα στέλνει μήνυμα σε ένα άλλο κινητό που θα δηλώσω και να ακούγεται το ουι ουι από το κινητο και να κλειδώνουν τα πλήκτρα.

Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πληροφορικάριος
Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε στις 11:53, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
Aν θες την γνωμη μου, μην φτιαξεις καποια εφαρμογη που να μην υπαρχει αυτου του ειδους, γιατι σχεδον σιγουρα δεν υπαρχει κατηγορια που να μην εχει φτιαχτει. Μπες στο play store και δες ποιες εφαρμογες εχουν μεγαλη ζητηση, και φτιαξε κι εσυ μια παρομοια, ομως με μεγαλυτερες ευκολιες, πιο ευκολο για τον χρηστη, με περισσοτερες δυνατοτητες κ.τ.λ. ωστε ο χρηστης να προτιμησει εσενα.
Καλή σαν σκέψη αλλα πιστεύω πως υπάρχουν πολλά νέα πράγματα που μπορούν να γίνουν. Οι εφαρμογές με πολλά downloads είναι ήδη αρκετά καλές και υπάρχουν πολλές παραλλαγές. Εννοείτε πως εχω κλέψει ιδέες απο το play store .

Θα ήθελα μια εφαρμογή που να είναι σαν συναγερμός όταν είμαι Θάλασσα ή μακριά από το κινητό μου. Και όταν κάποιος κλέφτης επιχειρήσει να πιάσει το κινητο αυτό θα στέλνει μήνυμα σε ένα άλλο κινητό που θα δηλώσω και να ακούγεται το ουι ουι από το κινητο και να κλειδώνουν τα πλήκτρα.
Αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν νομίζω να μπορεί να γίνει στο android ακόμα. Επίσης το οτι βρίσκεσαι μακρυά απ την συσκευή δεν μπορώ να σκεφθώ κάποιον τρόπο να γίνει.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 12:21, 27-08-13:

Καλή σαν σκέψη αλλα πιστεύω πως υπάρχουν πολλά νέα πράγματα που μπορούν να γίνουν. Οι εφαρμογές με πολλά downloads είναι ήδη αρκετά καλές και υπάρχουν πολλές παραλλαγές. Εννοείτε πως εχω κλέψει ιδέες απο το play store .

Αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν νομίζω να μπορεί να γίνει στο android ακόμα. Επίσης το οτι βρίσκεσαι μακρυά απ την συσκευή δεν μπορώ να σκεφθώ κάποιον τρόπο να γίνει.
Δεν είπα για αναγνώριση δακτυλικών αυτο΄δε μπορεί να γίνει.

. Το σύστημα αυτό θα το ενεργοποιώ όταν πηγαίνω θάλασσα όταν πάω κάπου χωρίς το κινητό μου και το έχω εκτεθειμένο ....

και θα το απενργοποιώ όταν βγαίνω με έναν ηχητικό συνδιασμό ή με έναν κωδικό 4ψήφιο.

. Κατά την διάρκεια αυτής περιόδου το κινητό να λειτουργεί ως συναγερμός με την ανίχνευση κίνησης που διαθέτει και αν διαθέται κάτι μπορεί να γινει με την μπροστινή κάμερα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 27-08-13 στις 12:26.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:16, 27-08-13:

Υπάρχει το prey fockos, δεν είναι ακριβός όπως το περιγράφεις, αλλά είναι αντικλέπτικο, έχει τον συναγερμό που λες, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάμερα για να έχεις φοτωγραφίες του κλέφτη και έχει και άλλες δυνατότητες.

Παράθεση

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιαννης Κοβ
Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Γιαννης Κοβ έγραψε στις 15:37, 27-08-13:

Εφαρμογη δυσκολα να γινει.. πανε παρε εναν συναγερμο καλυτερα!

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 18:45, 27-08-13:

Θα ήθελα μια εφαρμογή που να φτιάχνει emoticon. Σαν αυτά που έχει το steki και να τα τροποιποιώ. Π.χ. στο να του βάζω μαύρο καπέλο ή γυαλιά.

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 19:44, 27-08-13:

Εχω ένα πρόβλημα με τις εφαρμογές του κινητού μου. Ανανεώνονται αυτόματα και συνδέονται στο άσχετο στο ίντερνετ με αποτέλεσμα να μου αφαιρείται κάρτα. Τι μπορώ να κάνω;

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 20:14, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
Εχω ένα πρόβλημα με τις εφαρμογές του κινητού μου. Ανανεώνονται αυτόματα και συνδέονται στο άσχετο στο ίντερνετ με αποτέλεσμα να μου αφαιρείται κάρτα. Τι μπορώ να κάνω;
1ον: Ενημερωνονται αυτοματα γιατι εσυ το εχεις βαλει ετσι.
2ον: Λογικα οταν εννοεις στο ασχετο φανταζομαι οτι μπαινει οταν καταλαθως πατας τον browser στο κινητο, πας στα e-mail σου κ.τ.λ. Ψαξε αν υπαρχει στις ρυθμισεις του κινητου σου επιλογη για να επιλεξεις αν θες να μπαινεις ιντερνετ μονο απο wifi. ή μπορει να σου λεει αν θες να μην μπορεις να μπεις απο τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας. αν δεν θελεις να μπαινεις πλεον ιντερνετ απο το κινητο σου και να μην μπορεις να ξαναμπεις στειλε END DAY στο 1333 (ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ COSMOTE).

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 20:43, 27-08-13:

έψαξα και δεν βρίσκω κάτι...δηλαδή για να μην ξαναμπει ποτέ ίντερνετ αν στείλω αυτό το end day δεν θα ξανασυνδεθεί;

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 21:32, 27-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από OoOkoβοldOoO
(με την υπόθεση ότι έχεις Android)
Θα ανοίξεις την εφαρμογή του Play (Store) και θα πας στις ρυθμίσεις. Εκεί θα δεις μια επιλογή "Αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών".
Την συνέχεια την φαντάζεσαι...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Monte Cristo : 27-08-13 στις 21:43.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,758 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 09:28, 31-08-13:

Πριν αποφασίσεις να ασχοληθείς σοβαρά με τη πλατφόρμα δες αυτό

http://www.gamasutra.com/blogs/YannS..._campaign=Feed

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 22:47, 10-09-13:

Έχω να ρωτήσω το εξής: είχα αγοράσει πέρσυ το Οκτώβρη ένα vodafone smart II με εγγύηση ενός χρόνου και μέχρι τώρα δεν του έχω βάλει ποτέ εφαρμογές επειδή έχω για κάποιον λόγο την εντύπωση ότι με το που κάποιος βάλει μία εφαρμογή σε κινητό που δεν έχει τελειώσει ακόμα η εγγύηση, τότε παύε να ισχύει η εγγύηση. Δεν θυμαμαι αν το διάβασα κάπου ή αν που το είπε κάποιος αλλά έχω αυτήν την εντύπωση. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με διαλευκάνει;

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 23:42, 10-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Έχω να ρωτήσω το εξής: είχα αγοράσει πέρσυ το Οκτώβρη ένα vodafone smart II με εγγύηση ενός χρόνου και μέχρι τώρα δεν του έχω βάλει ποτέ εφαρμογές επειδή έχω για κάποιον λόγο την εντύπωση ότι με το που κάποιος βάλει μία εφαρμογή σε κινητό που δεν έχει τελειώσει ακόμα η εγγύηση, τότε παύε να ισχύει η εγγύηση. Δεν θυμαμαι αν το διάβασα κάπου ή αν που το είπε κάποιος αλλά έχω αυτήν την εντύπωση. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με διαλευκάνει;
χαχα οχι βρε, καμια σχεση! Αυτό που λες για την εγγυηση συμβαίνει οταν κανεις root το κινητο, οταν το roοtαρεις δηλαδη. Καμια σχεση με εφαρμογες παντως! Δεν ξερω αν ξερεις τι σημαινει αυτο αλλα δεν εχει και σημασια. Εννοειτε πως μπορεις να βαλεις εφαρμογες, αυτος ειναι ο λογος υπαρξης των smartphone αλλωστε. Βάλε εφαρμογες αφοβα αλλα σαν συμβουλη θα σου πω οτι επειδη το κινητο δεν ειναι και απο τα καλυτερα, μην το παραφορτωσεις με εφαρμογες γιατι μετα θα σερνετε.. δεν ειπα οτι ειναι κακο κινητο αλλα δεν ειναι και galaxy s4... Επειδη κι εγω εχω παρομοιο κινητο και μου κανει τα ιδια αν το παραφορτωσω. βαλε 2-3 εφαρμογουλες που χρειαζεσαι, μην το γεμισεις.

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 00:45, 11-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
χαχα οχι βρε, καμια σχεση! Αυτό που λες για την εγγυηση συμβαίνει οταν κανεις root το κινητο, οταν το roοtαρεις δηλαδη. Καμια σχεση με εφαρμογες παντως! Δεν ξερω αν ξερεις τι σημαινει αυτο αλλα δεν εχει και σημασια. Εννοειτε πως μπορεις να βαλεις εφαρμογες, αυτος ειναι ο λογος υπαρξης των smartphone αλλωστε. Βάλε εφαρμογες αφοβα αλλα σαν συμβουλη θα σου πω οτι επειδη το κινητο δεν ειναι και απο τα καλυτερα, μην το παραφορτωσεις με εφαρμογες γιατι μετα θα σερνετε.. δεν ειπα οτι ειναι κακο κινητο αλλα δεν ειναι και galaxy s4... Επειδη κι εγω εχω παρομοιο κινητο και μου κανει τα ιδια αν το παραφορτωσω. βαλε 2-3 εφαρμογουλες που χρειαζεσαι, μην το γεμισεις.
Α θενξ για την απάντηση Τέλεια! Για πες όμως, από περιέργεια, τι είναι το root;

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 07:14, 11-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Α θενξ για την απάντηση Τέλεια! Για πες όμως, από περιέργεια, τι είναι το root;
Root ονομάζεται η διαδικασία προσθήκης ενός λογαριασμού υπερχρήστη στο κινητό μας, ανάλογο του λογαριασμού "Administrator" στα Windows.
Έχοντας κάνει root μπορούμε να αλλάξουμε αρχεία συστήματος της συσκευής μας.
Ή πιο ευκολα είναι η απόκτηση πρόσβασης σε όλες τις λειτουργειες και στο συστυμα του τηλεφωνου, περα απο αυτες που μας δινονται κατα την αγορά του κινητου.

πηγή

Παράθεση

DanaiPsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DanaiPsa
H DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H DanaiPsa Tumblr: http://danaeps.tumblr.com/ έγραψε στις 21:52, 16-02-14:

Μπορείτε να προτείνεται εφαρμογές Android χρήσιμες και διασκεδαστικές για εφήβου; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 21:54, 16-02-14:

Για πες μας δηλαδή κανά παράδειγμα.. Παιχνίδια θέλεις;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:56, 16-02-14:

Ένα τέλειο app που το έχω πάνω από δύο χρόνια, είναι ένα που είναι για την έμμηνο ρύση. Αν θες πες μου να σου πω όνομα.

Παράθεση

DanaiPsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H DanaiPsa Tumblr: http://danaeps.tumblr.com/ έγραψε στις 22:14, 16-02-14:

Ε κυρίως εφαρμογές.

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 22:37, 16-02-14:

Shazam για να μαθαίνεις τον τίτλο του τραγουδιού που ακούς εκείνη τη στιγμή και δεν το ξέρεις (εννοείται θέλει ενεργοποιημένη την σύνδεση στο Internet), Spotify για να ακούς μουσική, Houzz για να κάνεις οφθαλμόλουτρο σε σπίτια και διακοσμήσεις, Taxibeat σε περίπτωση που χρησιμοποιείς συχνά ταξί 3G Watchdog για να ελέγχεις την χρήση των mb σου, Phonalyzr για να βλέπεις με ποιους μιλάς περισσότερο σε κλήσεις/sms, και VidTrim, Ringtone Editor Pro για να κόβεις/ράβεις video ή ήχους κλήσης αντίστοιχα.

Παράθεση

DanaiPsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H DanaiPsa Tumblr: http://danaeps.tumblr.com/ έγραψε στις 15:51, 17-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
Shazam για να μαθαίνεις τον τίτλο του τραγουδιού που ακούς εκείνη τη στιγμή και δεν το ξέρεις (εννοείται θέλει ενεργοποιημένη την σύνδεση στο Internet), Spotify για να ακούς μουσική, Houzz για να κάνεις οφθαλμόλουτρο σε σπίτια και διακοσμήσεις, Taxibeat σε περίπτωση που χρησιμοποιείς συχνά ταξί 3G Watchdog για να ελέγχεις την χρήση των mb σου, Phonalyzr για να βλέπεις με ποιους μιλάς περισσότερο σε κλήσεις/sms, και VidTrim, Ringtone Editor Pro για να κόβεις/ράβεις video ή ήχους κλήσης αντίστοιχα.
Ευχαριστώ πολύ. Αρκετά διασκεδαστικά! Ιδιαίτερα αυτό με τι κλήσεις πολύ με βοήθησε.

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 18:53, 17-02-14:

Ναι, κι εμένα με βοηθάει να καταλαβαίνω ποιος μου ζαλίζει πιο πολύ τον έρωτα στην δουλειά.

Παράθεση

Γιώργος00753684 (Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος00753684
Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O Γιώργος00753684 LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL έγραψε στις 15:02, 21-07-14:

Να κανω μια ερωτηση-απορια ολων των συμμαθητων και φιλων μου. Γιατι ενω εχω καρτα μνημης 8 GB εκ των οποιων τα 7.GB ειναι ελευθερα δε μπορω να κατεβασω εφαρμογες και παιχνιδια. Υπαρχει λυση?

Παράθεση

Devian

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devian
Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Devian How deep is your love? έγραψε στις 17:01, 21-07-14:

υπάρχει και η εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου απο την οποία χρησιμοποιούν ενα μέρος όλες οι εφαρμογές, μαλλον έχει γεμίσει

Παράθεση

Γιώργος00753684 (Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος00753684
Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O Γιώργος00753684 LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL έγραψε στις 16:26, 10-08-14:

ξερετε καμια καλη εφαρμογη που να βρισκει στιχους απο τραγουδια που εχεις στο κινητο ? θελω ,οχι απλως να τους δειχνει αλλα να μπορεις να ακους και το τραγουδι... ευχαριστω,!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους