Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,281 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

double play: Ποιά εταιρεία προσφέρει το καλύτερο;

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:12, 13-06-07:

Σκέφτομαι να βάλω στο σπίτι κάποιο πακέτο double play.
Εγώ θέλω forthnet μιας και την εμπιστεύομαι πολύ σαν εταιρεία και έχω ήδη adsl απο αυτή.
Η μαμά μου όμως άκουσε οτι του ΟΤΕ (?) είναι καλύτερο γιατί υποστηρίζει και fax ενώ της forthnet διάβασα οτι δεν είναι και τα fax μέσα και τα πληρώνεις έξτρα (στέλνουμε αρκετά fax).
Εσείς τι λέτε;
Επίσης, με τις τιμές για κλήσεις προς κινητά τηλέφωνα τι παίζει με τα double play? Είναι μήπως πιο ακριβές απο τις κανονικές;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 08:52, 13-06-07:

Σαν ποιότητα υπηρεσιών καλλίτερα να διαλέξεις μεταξύ Forthnet ή Hol (Στην χειρότερη) Γενικά απέφυγε τις μικρές εταιρίες επειδή δεν έχουν πολύ μικρότερο Εύρoς Ζώνης Δικτύου με το Εξωτερικό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:55, 13-06-07:

Ο ΟΤΕ είναι μικρή εταιρία;

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:24, 13-06-07:

Όχι αλλά OTE είναι πανάκριβος, στα ίδια λεφτά δίνω πολύ χαμηλότερες ταχύτητες για αυτό δεν το προτείνω

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 13:03, 23-06-07:

Forthnet χαλαρά για μένα.Απ'την άλλη δεν ξέρω αν σε συμφέρει,γιατί όντως δε συμπεριλαμβάνονται τα φαξ

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 16:16, 23-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Επίσης, με τις τιμές για κλήσεις προς κινητά τηλέφωνα τι παίζει με τα double play? Είναι μήπως πιο ακριβές απο τις κανονικές;
Δεν ξέρω αν είναι πιο ακριβές από τις κανονικές πάντως ξέρω ότι στο Double play(Forthnet) για κλήσεις προς κινητά Cosmote είναι 0,1570,προς Vodafone 0,1575,προς Wind και Q Telecom είναι 0,1694.
Πηγή:Forthnet

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:29, 21-07-07:

Οι κλήσεις από σταθερό προς σταθερο με double play της Forthnet, επιβαρύνεται με πρόσθετη χρέωση αν το σταθερό που καλώ βρίσκεται στον ΟΤΕ, στην HOL, κλπ;
Δεν έχω δει κάτι τέτοιο στις χρεώσεις.

Γιατί ο ΟΤΕς το επιβαρύνει τελικά.

//Υπάρχει επίσης κάπου η πλήρης σελίδα με τους όρους του συμβολαίου γιατί δεν τους έχω βρει;

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:04, 21-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος

//Υπάρχει επίσης κάπου η πλήρης σελίδα με τους όρους του συμβολαίου γιατί δεν τους έχω βρει;
Ζήτα από την forthnet να σου τις στείλει με e-mail

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 01:20, 26-07-07:

Οτι και να αποφασίσετε πάντως... Μ Α Κ Ρ Ι Α απο την ΟΝtelecoms...

Απο οτι φαίνεται μέχρι στιγμής οι ποιο συμφέρουσες είναι η Forthnet και η HOL...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:21, 26-07-07:

Κι όπως διάβασα σε σχετικό άρθρο, έχουν φύγει ΠΟΛΛΟΙ από τον ΟΤΕ από τις αρχές του 2006. Δεν θυμάμαι νούμερο...

Μάλλον προς Forthnet πάω.

Η ΟΝ παίζει και να βαρέσει λουκέτο με τόσα που ακούω.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 01:00, 27-07-07:

εγω απορώ πως ΔΕΝ το έχει βάλει το λουκέτο ακομα...

ή μαλλον, πως δεν έχει πάει κανένας αγανακτησμένος να τους τα σπάσει και να βάλει φωτιά στα γραφεία τους...

ps. Απο εμένα πάντως την γλύτωσαν στο παρα 5!!!

Παράθεση

tebelis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tebelis
Ο tebelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O tebelis έγραψε στις 10:30, 22-08-07:

Εγω θα σου προτεινα να διαλεξεις HELLAS ON LINE έχει πολυ συμφερουσες τιμες και λογω του οτι δουλευω εκει τους προσεχουν πολυ τους πελατες τους.Μην διαλέξεις με τιποτα ΟΝ,ειναι η χειροτερη εταιρεια και δεν εχει καν δικτυο.Στην χειροτερη διαλεξε Vodafone που το δικτυο της ειναι της HELLAS ON LINE οποτε ειναι σαν να διαλεγεις παλι HELLAS ON LINE.

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 15:19, 22-08-07:

Έστειλα χτες τα χαρτιά μου για το 2play της forthnet και ελπίζω να μην έχω τα παρατράγουδα που έχω διαβάσει από άλλους αγανακτισμένους πελάτες.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:40, 22-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από maik85
Έστειλα χτες τα χαρτιά μου για το 2play της forthnet και ελπίζω να μην έχω τα παρατράγουδα που έχω διαβάσει από άλλους αγανακτισμένους πελάτες.
Μετά το πρόστιμο λογικά θα έχουν στρώσει λίγο.
Κράτα όμως όλα τα χαρτιά και γενικά μην τους αφήνεις και πολύ λάσκα, πριν τελειώσει η ημερομηνία που σου έχουν δόσει επικοινώνησε μαζί τους, αλλιώς μπορεί και να σε γράψουν.

@tebelis 1 χρόνο που είμουν στην HOL είχα ξεχάσει τι σημένει help desk καθώς ποτέ δεν έβρισκες κανένα και αρκετές φορές έπεφτε η γραμμή, στο τέλος έριξα και έναν γερό καβγά γιατί θέλαν να μου αναναιώσουν την συνδρομή αυτόματα για 1 επιπλέον χρόνο τους έστειλα και ηρέμισα.
Τώρα το τι γίνεται δεν το ξέρω μπορει να έχουν βελτιωθεί.
Όσο αφορά την on και εμένα έχει αρχίσει να μου βρωμάει η ιστορία ειδικά απο το σημείο του ότι το 35ευρώ τον μήνα έγινε 15€ !!!! Γιατί μου μυρίζει αρπαχτή ?

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 15:46, 22-08-07:

i call εχει βαλει κανεις? απο αλτεκ?

Παράθεση

Aligator21 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Aligator21
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Aligator21 έγραψε στις 11:48, 20-12-07:

Θα σου συστήσω Tellas, ειδικά τώρα με την χαμηλότερη τιμή της.

Γενικότερα θα σου έλεγα να απέφευγες την ForthNET, μιας και έχω κακή εμπειρία από την εταιρία (τρομάρα της) αυτή.

Όμως δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να πάρεις υπόψιν σου οποιαδήποτε παράπονα ακούς από άλλους χρήστες.
Πάντα θα υπάρχουν δυσαρεστημένοι πελάτες σε όλους τους εναλλακτικούς πάροχους.

Αυτό που μπορώ με σιγουριά να σου πω, είναι "Παρακάλα μην σου κάτσει στραβή!" σε οποιοδήποτε πάροχο και να διαλέξεις.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:50, 20-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Aligator21

Γενικότερα θα σου έλεγα να απέφευγες την ForthNET, μιας και έχω κακή εμπειρία από την εταιρία (τρομάρα της) αυτή.

Όμως δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να πάρεις υπόψιν σου οποιαδήποτε παράπονα ακούς από άλλους χρήστες.

Αυτό που μπορώ με σιγουριά να σου πω, είναι "Παρακάλα μην σου κάτσει στραβή!" σε οποιοδήποτε πάροχο και να διαλέξεις.
Tellas ποτέ.
Αργεί τόσο να ανανεώσει τα DNS της που έτσι και κάποιο site αλλάξει πάροχο hosting, δεν θα μπορείς να μπεις για κανα δεκαήμερο!
Το αντιμετωπίσαμε αυτό το πρόβλημα στο e-steki με πολλά μέλη πρόσφατα που αλλάξαμε hosting.

Παράθεση

Aligator21 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Aligator21 έγραψε στις 12:02, 20-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Tellas ποτέ.
Αργεί τόσο να ανανεώσει τα DNS της που έτσι και κάποιο site αλλάξει πάροχο hosting, δεν θα μπορείς να μπεις για κανα δεκαήμερο!
Το αντιμετωπίσαμε αυτό το πρόβλημα στο e-steki με πολλά μέλη πρόσφατα που αλλάξαμε hosting.
Το πρόβλημα που λες δεν το έχω συναντήσει
Μια χαρά ενημερώνονται οι DNS τους.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:24, 20-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Aligator21

εγώ πάντως έβαλα forthnet...
η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρήθηκα ελαφρώς μέχρι να λυθεί το μικρό πρόβλημα που είχα με τη σύνδεση (συνεχείς διακοπές) αλλά τελικά τώρα που λύθηκε... όλα είναι μια χαρά και είμαι πολύ πολύ ικανοποιημένη
Βέβαια... μέχρι να λυθεί το πρόβλημα μου έβγαλαν την ψυχή και αναγκάστηκα να απειλήσω με αγωγές κλπ αλλά... όπως λες κι εσύ, όποιον πάροχο κι αν διαλέξεις... αν σου κάτσει στραβή, τρέχεις!

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 13:48, 20-12-07:

Χθες έστειλα στη HOL για HOL Double Play (GR Unlimited + 24mbps Net ).

Όοοοοοταν έλθει θα σας πω εντυπώσεις.

-petros

Παράθεση

Aligator21 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

O Aligator21 έγραψε στις 23:45, 20-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
όπως λες κι εσύ, όποιον πάροχο κι αν διαλέξεις... αν σου κάτσει στραβή, τρέχεις!
Που να σου πως τι τράβηξα με μια σύνδεση για το σπίτι του Πατέρα μου! Φρίκη! 3 μήνες παιδευόμουν

Σπίτι μου, 1-2 προβληματάκια που είχα λύθηκαν άμεσα και χωρίς τρέξιμο.
Όπως είπαμε... είναι να μην σου κάτσει!

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 21:48, 17-01-09:

Μακρυα παντως απο Τελλας..Εγω εχω εδω και 7 μηνες και περιμενω να κλεισω τον χρονο για να παω αλλου..Οι τυποι ειναι τελειως απαραδεκτοι..Η γραμμη του σταθερου πεφτει συχνα για καποια διαστηματα, με το ιντερνετ ειχα προβλημα πολλες φορες, η τηλεφωνικη υποστηριξη ειναι απαραδεκτη(κανεις πολλη ωρα να πιασεις γραμμη και συνεχεια σου λενε τα ιδια) και οι ταχυτητες ειναι πολυ χαμηλες..Οταν ηταν να μου στειλουν το μοντεμ το ειχαν χασει και δεν μου εδιναν το τηλεφωνο της εταιριας κουριερ να ελεγξω που ειναι το κολομοντεμ..Και οταν τους ειπα οτι βαρεθηκα να μιλαω στο τηλ και να μου πουν που ειναι τα γραφεια τους μου ειπαν οτι δεν εχουν γραφεια στη Θεσσαλονικη..Καλυτερα βεβαια γι'αυτους γιατι τωρα θα ηταν σπασμενα..

Και απο οτι διαβαζα στο ιντερνετ ψαχνωντας παρομοια προβληματα εχει πολυς κοσμος με τη συγκεκριμενη εταιρια..

Πιο πριν ειχα για καποιους μηνες ΟΤΕ και ημουν πολυ ευχαριστημενος..Το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι πιο ακριβος απο τους αλλους..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 22:11, 17-01-09:

Είχα κάκιστες εμπειρίες με την Hellas Online. Περίμενα μάταια επί 5 μήνες να στείλουν το modem και έναν ρημάδη άνθρωπο να συνδέσει τα απαραίτητα μαραφέτια και να ελέγξει τις γραμμές. Εν πάσει περιπτώσει, έπαιρνα τηλ από καρτοτηλέφωνα γτ περίμενα να με συνδέσουν με τ0ο τμήμα εξυπηρέτησης και περίμενα πάνω από 20' πάντα. Τηλέφωνο δεν είχα ποτέ. Ούτε ίντερνετ.Η μεταφορική κουριεράτζα είχε πρόβλημα. Τα νεύρα μου επίσης. Με έσωσε το μονοπώλειο τελικά. Σε 7 μέρες είχα τα πάντα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους