Churchbook: Ήρθε η θρησκευτική απάντηση στο Facebook

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Μετά το Facebook ήρθε και το Churchbook. Η νέα ιστοσελίδα δημιουργήθηκε από τέσσερις καθηγητές πανεπιστημίου, ως εκκλησιαστική εκδοχή του Facebook, με σκοπό την δημιουργία ενός χώρου κοινωνικής δικτύωσης με επίκεντρο την πνευματικότητα.

Μοναδικός όρος στα μέλη του να μην να ασκούν προσηλυτισμό.

Παρόλο που το διάστημα λειτουργίας της ιστοσελίδας είναι μικρό, το Churchbook έχει ήδη αρκετά μέλη ενώ κάθε μέρα προστίθενται νέα.

Η διαδικασία εγγραφής είναι αρκετά αυστηρή και όπως διαπιστώνει ο χρήστης που θέλει να ενταχθεί στη διαδικτυακή κοινότητα, αν ορισμένα υποχρεωτικά πεδία δεν συμπληρωθούν, η εγγραφή δεν πραγματοποιείται.

Τέλος μέσα στους εγγεγραμμένους χρήστες της νέας ιστοσελίδας μπορεί να βρει κανείς ακόμα και κληρικούς της ελλαδικής εκκλησίας, οι οποίοι δηλώνουν όλα τα στοιχεία τους καθώς και την ενορία τους.

Καλως Ηρθατε στο CHURCHBOOK





πηγή


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Για scam μου φαίνεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KnightKostas

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια σελίδα... Μάλλον πρόκειται για photo-editing :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Υπαρχει ομως...:P Και ξερω μερικους που εχουν λογαριασμο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KnightKostas

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Χμμ κι όμως υπάρχει τελικά... Άλλη μια απομίμηση του FB... Δέν νομίζω να είναι εντελώς νόμιμο πάντως... Φαντάζομαι ότι η ειρωνεία και ο σχολιασμός των αντι-θρησκευόμενων 8α πέσουν βροχή και ότι αν μαθευτεί ευρύτερα θα υποκύψει σε τρόλλερς και σπάμμερς...

Πάντως η ιδέα προήλθε από τους Αρβύλα μάλλον: https://www.greektube.org/content/view/108264/2/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Πάντως η ιδέα προήλθε από τους Αρβύλα μάλλον: https://www.greektube.org/content/view/108264/2/

Αν κάνεις μια γρήγορη αναζήτηση θα δεις ότι υπάρχουν άρθρα στο internet πολύ πριν από την περίοδο που ανέβηκε το βίντεο. Και αυτά τα βίντεο ανεβαίνουν αμέσως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KnightKostas

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δεν το πρόσεξα... απλά αυτό μου έβγαλε ως πρώτο αποτέλεσμα ο γούγλης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
δεν μου ακουγεται τοσο ακραιο σαν ιδεα ενος σαϊτ της εκκλησιας αλλα σαν απομιμηση ...

Χμμ κι όμως υπάρχει τελικά... Άλλη μια απομίμηση του FB... Δέν νομίζω να είναι εντελώς νόμιμο πάντως... Φαντάζομαι ότι η ειρωνεία και ο σχολιασμός των αντι-θρησκευόμενων 8α πέσουν βροχή και ότι αν μαθευτεί ευρύτερα θα υποκύψει σε τρόλλερς και σπάμμερς...

και βεβαια αυτοι θα το κανουν ακομα πιο γνωστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Από τη στιγμή που φαίνεται να έχει αντιγράψει την εμφάνιση και τις λειτουργίες του γνωστού και επιτυχημένου facebook, μου φαίνεται προχειροδουλειά και μάλλον δεν θα κρατήσει πολύ.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top