• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Δερμοαπόξεση με κρυστάλλους

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Αγαπητοι συμφορουμητες επηρρεασμενη απο την προσφατη επισκεψη μου σε δερματολογο αποφασισα να ανοιξω ενα θεμα για την δερμοαποξεση!!!!!!!!πιο συγκεκριμενα κανω μια θεραπεια για τα σπυρακια και ρωτησα τον γιατρο μου αν υπαρχει κυνδυνος να μεινει καποιο σημαδι.....μου ειπε οτι υπαρχει αυτη η πιθανοτητα:( αλλα το σημαδι μπορει να εξαλειφθει με δερμοαποξεση, εφοσον ειναι <φρεσκο> και δεν ειναι καλοκαιρι( ο ηλιος ειναι βλαβερος για το δερμα).
εσεις τι γνωμη εχετε για αυτο ??? διαβασα οτι η δερμοαποξεση γινεται με κρυσταλλους οποτε κατα καποιο τροπο γρατσουνανε το δερμα......(μωρε δεν τριβομαι με γυαλοχαρτο καλυτερα:whistle: χαχαχαχαχ πλακιτσα!!!!)
εχει κανει καποιος δερμοαποξεση? αν ναι τοτε περιμενω να μου καταθεσει τις εμπειριες του!!!!!!!!



ελπιζω να μην υπαρχει και αλλο θεμα με τον ιδιο τιτλο!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πρώτη φορά από σένα την άκουσα!

Βρήκα όμως αυτό:

Η δερμοαπόξεση με μικροκρυστάλλους είναι ένα είδος μηχανικού Peeling, το οποίο βασίζεται στην εκσφενδόνιση αποστειρωμένων μικροκρυστάλλων αργιλίου ή κορουνδίου, που συγχρόνως αναρροφώνται, στα ανώτερα στρώματα της επιδερμίδας με σκοπό την απομάκρυνση των νεκρών κυττάρων αυτής. Έτσι απομακρύνει τα επιφανειακά στρώματα της επιδερμίδας, χωρίς να τραυματίζει το δέρμα. Στη συνέχεια ακολουθεί μασάζ με ειδικές κεφαλές, που βοηθούν τους μύες του προσώπου να χαλαρώσουν, διεγείρονται οι ινοβλάστες του χορίου, ενώ η φωτοανάπλαση με το μπλέ και κόκκινο φως συνεπικουρεί ώστε το δέρμα τελικά να αποκτήσει ξανά την χαμένη του λάμψη και σφριγηλότητα.

Η δερμοαπόξεση με μικροκρυστάλλους είναι μια διαδικασία ειδική και ξεχωριστή για τον κάθε ασθενή. Είναι απλή, ανώδυνη διάρκειας 15-20 λεπτών και ο ασθενής μπορεί να επιστρέψει στην εργασία του χωρίς κανένα πρόβλημα. Ο αριθμός των συνεδριών που απαιτείται κυμαίνεται από 3 εώς 8 εβδομαδιαίες συνεδριες, ανάλογα με την περίπτωση. Ενώ μία συνεδρία κάθε 3 με 4 εβδομάδες βοηθάει το δέρμα να δείχνει λαμπερό και νέο.

Ενδείκνυται για όλους τους τύπους δέρματος και κυρίως σε περιπτώσεις φωτογήρανσης, σε μελαγχρωματικές κήλίδες (πανάδες ), στο μέλασμα, στην ακμή και στις ουλές αυτής, σε περιπτώσεις σμηγματόροιας και λιπαρού δέρματος, σε λεπτές ρυτίδες γύρω από τα μάτια και το στόμα και κυρίως σε όλες τις περιπτώσεις θαμπού και κουρασμένου δέρματος.

πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
λες να ειναι καλο????? ειμαι πολυ επιφυλακτικη συνηθως με τετοιες θεραπειες.......καποτε ειχα διαβασει για το χημικο πιλινγκ και ειχα παθει σοκ και απο τοτε παντα προσεχω τι ειδους θεραπεια μου προτεινουν(ακομα και οταν προκειτε για μεγαλογιατρο οπως και τωρα....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Επαναφέρω το θέμα... Πρίν περίπου ενάμιση χρόνο είχα επισκεφθεί δερματολόγο λόγω ότι είχα ακμή, όχι κυστική , απλά κάποια σπυράκια είχαν σμήγμα κάποια πάλι όχι. Αντιμετωπίστηκε επιτυχώς με θεραπεία με κρέμες τις οποίες συνεχίζω να χρησιμοποιώ σε μικρότερη συχνότητα. Όταν Την είχα ρωτήσει για καθαρισμό προσώπου μου είχε προτείνει αυτή τη λύση και όχι την κλασική μέθοδο γιατί λέει ότι αυξάνει τη λιπαρότητα του δέρματος. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει ποτέ κανείς δερμοαποξεση και πόσο αποτελεσματική είναι σχετικά με τα μαύρα στίγματα κλπ, ειδικά εσείς που έχετε δέρμα με τάση για ακμή
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top