Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το διάλειμμα στη σχέση... βοηθάει;

Το διάλειμμα στη σχέση... βοηθάει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 45)
Ναι
13
28,89%
Όχι
32
71,11%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:45, 14-06-07:

Κι εμένα το μυαλό μου στα φιλαράκια πήγε, we were on a break!

Τι γίνεται όμως στην αληθινή ζωή;
Πιστεύετε ότι ένα συνειδητό διάλειμμα, μπορεί να φέρει στη σχέση κάτι που δεν υπήρχε εξ' αρχής;

Δεν αναφέρομαι σε διαλείμματα που ξεκίνησαν ως χωρισμοί, και τελικά το ζευγάρι επανασυνδέθηκς...

Αν νιώθεις ότι κάτι σου λείπει, ότι κάποια πράγματα πρέπει να τα ξαναπάρεις από την αρχή...
Πόσο μπορέι να βοηθήσει, το να κρατήσεις για λίγο μία απόσταση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 00:52, 14-06-07:

Θα ειμαι πολυ σαφης, κατατοπιστικος και βοηθητικος :

Καθολου, ελαχιστα, λιγο, λιγο περισσοτερο, λιγο περισσοτερο με σαντυγι, πολυ.

Εξαρταται απο τις περιστασεις βασικα...Πρωτη λυση ειναι η συζητηση. Μετα δοκιμαζεις οτι αλλη λυση σουρθει. Μετα πλακωνεστε στο ξυλο. Και μετα κανετε το break και βλεπετε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:54, 14-06-07:

Ναι η συζήτηση είναι κάτι.

Αλλά 'εν τσέρω... κάποια πράγματα λέγονται τόσο δύσκολα...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:13, 14-06-07:

Αν δεν εχει σκοπο το ζευγαρι να χωρισει γενικοτερα το διαλειμμα δεν χρειαζεται καθολου.. Δηλαδη την απομακρυνση της μιας βδομαδας/ενος μηνα, οταν ο ενας συνεχιζει να εχει δεδομενο τον αλλο, και ξεροντας οτι θα μιλησουν 3 φορες τη μερα και θα βρισκονται καθε δευτερη μερα..δεν εχει νοημα.
Για μενα υπαρχει λογος να γινει διαλειμμα αν η σχεση ειναι δυνατη, αλλα τα 'μελη' περνουν κριση, αν χρειαζεται επειγοντως η αποσταση αλλα χωρις να ειναι δεδομενο τιποτα, παιρνοντας το ρισκο να χασεις τον αλλον, αλλα αν γυρισεις να ξερεις οτι αυτο θες και τελος.(μπερδεμενα τα 'πα μου φαινεται)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 06:28, 14-06-07:

μπα δεν τι διαλειμματα... η χωριζεις γιατι δεν τα πατε καλα η προσπαθητε να τα βρειτε...να παει να γ******ει με αλλη κ να γυρισει πισω?
εγω δεν τα πιστευω αυτα...
εγω μετα απο 4 χρονια σχεση δεν θα αντεχα ουτε λεπτο να σκεφτομαι οτι δεν ειμαι μαζι του... αν εισαι πραγματικα ερωτευμενος δεν χρειαζονται αυτα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:48, 14-06-07:

είμαι αρκετά κατά
πάντα ένιωθα και νιώθω ότι το διάλειμμα είναι ένας όμορφος τρόπος για να βάλεις τον άλλον στο κλίμα ότι σιγά σιγά χωρίζετε

αν έχεις πρόβλημα το λύνεις μαζί με τον άλλον (γιαυτό άλλωστε είσαστε και ζευγάρι.... μαζί στα καλά μαζί και στα άσχημα)
αν δεν μπορείς να το λύσεις, χωρίζεις

βέβαια γνωρίζω ανθρώπους που τους βγήκε σε καλό αυτό το διάλειμμα
είδαν δλδ σε αυτό το μικρό χρονικό διάστημα ότι αυτό που θεωρούσαν πρόβλημα στη σχέση ήταν πολύ μικρό για να είναι μακριά από έναν άνθρωπο που αγαπούν

γενικά είναι ανάλογα στους ανθρώπους και στη σχέση....
πάντως όταν ζητάς το διάλειμμα, να έχεις πάντα στην άκρη του μυαλού σου ότι η άλλη πλευρά μπορεί να μη δεχτεί το διάλειμμα και να σου πει απλά και χωρίς γυρισμό "χωρίζουμε"

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:00, 14-06-07:

Κι εγώ πάντως σε γενικές γραμμές είμαι κατά του διαλείμματος και νομίζω πως δεν μπορεί να βοηθήσει, μόνο να χειροτερέψει τα πράγματα. Βέβαια δεν έχω παραδείγματα να σου παραθέσω από γνωστούς, θεωρώ όμως πως κάτι ραγίζει αν ζητήσεις διάλειμμα.. είναι αυτό που λέει η Κουέ: στη σχέση ή λύνεις όσα έχεις ή χωρίζεις. Αν δεν μπορείς να τα λύσεις τώρα, γιατί να μπορείς σε μια εβδομάδα; Κι επιπλέον αν θέλεις τον άλλον.. ε, σόρρυ, αλλά δεν μπορείς να νιώθεις πως είναι μακριά σου..

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 08:15, 14-06-07:

σφωναω απολυτως με Κουέ και Καγίρα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 08:23, 14-06-07:

Δεν είμαι άνθρωπος που καταλαβένω άπο μπρέικ, να κάτσεις να το παλέψεις λέω σε αυτούς που το σκέυτοντε ή χώρισε απευθείας, το διάλειμα είναι αποκοπή απο την σχέση, πιστέυω ότι ή ο ένας ή ο άλλος θα ξενερώσει και τα πράγματα είναι χειρότερα.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 08:35, 14-06-07:

Αχ, έξω από τα δόντια λοιπόν...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:37, 14-06-07:

Δυστυχώς.... ναι
Αν η σχέση είναι δυνατή και με βάσεις τα ξεπερνάει τα δύσκολα
Αν πάλι όχι... καλύτερα τώρα παρά μετά

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 08:40, 14-06-07:

Πλέον αυτό δεν το δέχομαι. Δεν το δέχομαι γιατί το έχω κάνει. Διάλλειμμα για ποιο λόγο και με ποια έννοια? Διάλλειμμα επειδή υπάρχει η καβάτζα;διάλλειμμα επειδή δεν γουστάρω να του μιλήσω, επειδή θέλω να σκεφτώ; (τι να σκεφτώ, όλη την ημέρα σκέφτομαι δεν χρειάζεται να διακόψω σχέση!). Ούτως ή άλλως στον άλλο δημιουργούνται ανασφάλειες ότι κάτι δεν πάει καλά και γυρίζει boomerang.Ούτως ή άλλως όποιος ζητάει διάλλειμμα και δεν υπάρχει ουσιαστικά το τρίτο πρόσωπο ξαναγυρίζει. Σκεπτόμενος το ξεκινάει και λέει "αν μου λείπει ξαναγυρίζω" ε φυσικά και θα του λείψε, 1,2,3 μέρες όταν δεν μιλάς στον άλλο όταν έχεις μάθει αλλιώς σου κακοφαίνεται. Έτσι στην ουσία ούτε το πρόβλημα λύνει κάποιος, ούτε βλέπει τι θέλει.
Για μένα το "διάλλειμμα" είναι ένα βήμα προς χωρισμό που θα έρθει στο μέλλον. Δεν θέλω διάλλειμμα από τη σχέση που με ενδιαφέρει, δεν θέλω να πληγώσω, θέλω να είμαι δίπλα του και να λύσουμε το οτιδήποτε μαζί.
Όχι πλέον εκπτώσεις, τα έχω ξαναπεί

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 09:56, 14-06-07:

Νομιζω οτι ειναι απο τα θεματα στα οποια δεν μπορω να απαντησω αν δεν βρεθω σ'αυτη τη θεση. Δεν ξερω, ισως καποιοι παραγοντες να το δικαιολογουσαν. Αλλα δεν μου φαινεται και τοσο λογικο. Θα αισθανομουν να παιζω με τα νευρα του αλλου η να τον τεσταρω. Οταν εχω προβλημα στη σχεση μου κοιταζω να το λυσω μεσα στη σχεση η να αποκτησω την αποσταση μου χωρις να το καταλαβει και να τον φθειρω... Εκτος αν ειναι σοβαρο το προβλημα οποτε του δινω να καταλαβει οτι δεν ειναι ολα καλα ωστε να μην πεσει απο τα συννεφα αν τελικα αποφασισω να χωρισω. Δεν μπορω να φανταστω τι θα μπορουσε να συμβαινει ωστε να θελω να κανω διαλειμμα. Κατ'εμε, ειτε θες να εισαι με τον αλλον ειτε δεν θες. Αν δεν θες αρκετα ωστε να το προσπαθησεις μεσα στη σχεση, η αν δεν συνεννοειστε αρκετα ωστε να λυσετε τα προβληματα μαζι, το διαλειμμα μαλλον ειναι η αρχη της διαλυσης.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:09, 14-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Κατ'εμε, ειτε θες να εισαι με τον αλλον ειτε δεν θες. Αν δεν θες αρκετα ωστε να το προσπαθησεις μεσα στη σχεση, η αν δεν συνεννοειστε αρκετα ωστε να λυσετε τα προβληματα μαζι, το διαλειμμα μαλλον ειναι η αρχη της διαλυσης.
+1

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 10:10, 14-06-07:

+1

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 11:54, 14-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Κι εμένα το μυαλό μου στα φιλαράκια πήγε, we were on a break!

Τι γίνεται όμως στην αληθινή ζωή;
Πιστεύετε ότι ένα συνειδητό διάλειμμα, μπορεί να φέρει στη σχέση κάτι που δεν υπήρχε εξ' αρχής;

Δεν αναφέρομαι σε διαλείμματα που ξεκίνησαν ως χωρισμοί, και τελικά το ζευγάρι επανασυνδέθηκς...

Αν νιώθεις ότι κάτι σου λείπει, ότι κάποια πράγματα πρέπει να τα ξαναπάρεις από την αρχή...
Πόσο μπορέι να βοηθήσει, το να κρατήσεις για λίγο μία απόσταση;
Γίδι, εγώ είμαι απόλυτα υπέρ μ'αυτό που λες. Γενικά πιστεύω πως η απόσταση από τα "πράγματα", από τον κόσμο, από την καθημερινότητα γενικά είναι κάτι τέλειο όταν σου προσφέρεται. Μπορείς να δεις αυτά που έχεις και να τα εκτιμήσεις, γιατί θα σου λείψουν

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:18, 14-06-07:

Ναι... αχ πόσο μα πόσο δύσκολα, όμως, λέγονται κάποια πράγματα... πόσο χαζά ακούγονται, όταν τα πεις...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:22, 14-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Αρκτούρος
Γίδι, εγώ είμαι απόλυτα υπέρ μ'αυτό που λες. Γενικά πιστεύω πως η απόσταση από τα "πράγματα", από τον κόσμο, από την καθημερινότητα γενικά είναι κάτι τέλειο όταν σου προσφέρεται. Μπορείς να δεις αυτά που έχεις και να τα εκτιμήσεις, γιατί θα σου λείψουν
Το πρόβλημα καμάρι μου είναι το μετά; θα είσαι το ίδιο με πρίν; θα σε θέλει ή θα έχει ξενερώσει; θα τσατιστεί και μετά δεν θα το βρήσκεις το άτομο που ζητάς πήσω; αυτό είναι το ζήτημα, άν θές ανάσα κάντο άλλα όχι σε στίλ δειάλημα στην σχέση, απλά πηγαίνεις ταξιδι άλλα για σχέση και διάλειμα είναι πρόβλημα, δεν ξέρεις τι θα συναντήσεις μετα

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:27, 14-06-07:

Βρε Γιδάκι μου τι σε απασχολεί στην σχέση σου;

Δεν ξέρω...εμένα τα διαλείμματα απλά με φοβίζουν... ίσως με πιάνει και η ανασφάλεια ότι ο άλλος μπορεί και χωρίς εμένα...
Τα βλέπω ως το βήμα πριν το χωρισμό... Ως η περίοδος που απλά σε βάζει σε αυτή την φάση....

Γενικά είμαι της άποψης ότι τα προβλήματα τα λύνουμε αμέσως με το που δημιουργηθούν με συζήτηση... αν είναι τόσο ανυπέρβλητα τότε χωρίζουμε και πάμε παρακάτω.... Τα διαλείμματα είναι για εμένα μία απλή παράταση πριν το τέλος... οκ ίσως κάνω και λάθος...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:29, 14-06-07:

Κι εγώ έτσι έλεγα πάντα.
Το θέμα είναι ότι πλέον... απλά δεν ξέρω τι να του πω. Ξέρω περίπου τι μου φταίει, μία άλλη κοπέλα θα με καταλάβει αν της τα πω... αλλά ένας άντρας και δη αυτός, τον οποίο αφορά ό,τι σκέφτομαι... πόσο θα καταλάβει το μπέρδεμά μου;;;

Μπορεί τελικά να μην είναι αυτός, στον οποίον θα βρω ό,τι ψάχνω...
Αλλά όποτε βλέπω ένα ίχνος από ένα μικρό βηματάκι που έχει κάνει, για να με καταλάβει και να με ευχαριστήσει.. .λέω, αφού το παλεύει... και χαίρομαι, πραγματικά χαίρομαι...

αλλά όταν για άλλη μία φορά ξενυχτάω... τι να ΄κανω;;

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:30, 14-06-07:

Επισης, Γιδακι.. Εχω την εντυπωση οτι τρωγεσαι συνεχεια με την σχεση σου και.. σε τρωει. Αν δεν αντεχεις, τελειωσε το. Ξερω, οτι δεν ειναι τοσο ευκολο αλλα ειναι περισσοτερες οι στιγμες που σε "βλεπω" προβληματισμενη παρα ευτυχισμενη.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 17:32, 14-06-07:

Κι εγώ έτσι έλεγα πάντα.
Το θέμα είναι ότι πλέον... απλά δεν ξέρω τι να του πω. Ξέρω περίπου τι μου φταίει, μία άλλη κοπέλα θα με καταλάβει αν της τα πω... αλλά ένας άντρας και δη αυτός, τον οποίο αφορά ό,τι σκέφτομαι... πόσο θα καταλάβει το μπέρδεμά μου;;;
Ξέρεις τελείως φιλικά, άν δεν πέις τι σου σιμβένει σε αυτόν που νοιάζεσε, τότε πώς θα ξέρεις άν σε καταλαβένει ή όχι; πρέπει να λές στο άλλο μισό τι γίνετε μέσα σου, άν δεν καταλάβει καλός άλλα ποτέ μην αποκλείεις έστω μια πιθανότητα ότι μπορεί να ξέρει τι του λές.

Πάντα την αλήθεια θα λές στο άλλο μισό κιάς μην καταλαβένει, τουλάχιστον δεν θα σκέυτεσε ότι πώς θα ήταν άν το έλεγα

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 17:36, 14-06-07:

Η σχέση είναι ωραίο πράγμα γιατί δυό άνθρωποι προσπαθούν να λύσουν από κοινού τα προβλήματά τους, προβλήματα που δεν θα είχαν, αν δεν είχαν και σχέση.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:42, 14-06-07:

Οκ. Θα του μιλήσω σήμερα. Κι ό,τι βγει. Κι ελπίζω αν δε βγει άκρη, έστω να σκεφτεί μετά τι μπορεί να παίζει.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 17:43, 14-06-07:

Οκ. Θα του μιλήσω σήμερα. Κι ό,τι βγει. Κι ελπίζω αν δε βγει άκρη, έστω να σκεφτεί μετά τι μπορεί να παίζει.
Να ξέρεις ότι η άληθεια έχει επιπτώσεις άλλα ένα ψέμα εχει μεγαλύτερες, αυτό να το έχεις μέσα σου καρδιά μου, φρόντησε να είσαι καλά και πρόσεχε

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:47, 14-06-07:

Danke... Καλή μου τύχη λοιπόν...!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:49, 14-06-07:

μικρό μου κρικρι θα τα καταφέρεις....
όλα θα πάνε καλά όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα της σημερινής κουβέντας
απλά να είσαι ο εαυτός σου
άλλωστε... ό,τι και να γίνει, εμείς εδώ θα είμαστε

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 17:49, 14-06-07:

Danke... Καλή μου τύχη λοιπόν...!
Καλη τύχη και είμαι σίγουρη ότι θα την έχεις

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:21, 14-06-07:

για όλους... ευχαριστώ!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:34, 14-06-07:

Καλή τύχη Γιδάκι! Πιστεύω σε σένα και ξέρω πως καλά κάνω!!!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 19:50, 14-06-07:

Καλό μου Γίδι, πες στον αλλοδαπό σου αυτά που θες και θα δεις ότι θα αισθανθείς ανάλαφρη! Διαλλείμματα είναι βλακείες, κι εμείς είμαστε ενήλικα άτομα, δεν είμαστε Ρος!

Η υπογραφή σου όλα τα λεφτά. Εγώ πάντως σε έχω στην καρδιά μου.

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 19:56, 14-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Η σχέση είναι ωραίο πράγμα γιατί δυό άνθρωποι προσπαθούν να λύσουν από κοινού τα προβλήματά τους, προβλήματα που δεν θα είχαν, αν δεν είχαν και σχέση.
Aμάν βρε Πειρατή κι εσύ...άστο το κορίτσι!

Καλή τύχη σήμερα Γιδάκι!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 01:23, 15-06-07:

Oυφ... ανάσα ανακούφισης... νταξ, ή δε θα μάθουμε ποτέ αν όντως βοηθάει το διάλειμμα, ή αν το μάθουμε, δε θα 'ναι μέσω εμού!!

Κοινώς κάναμε μεγάαααλη κουβέντα... και είδωμεν!!!

Ευχαριστώ όλους σας, αλλά εσύ, Under μου, και Isi.... πολύ με συγκινήσατε!!!!!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:22, 15-06-07:

Το ματς πήγε στην παράταση....
Αν συνεχίσει να είναι ισόπαλο, θα έχουμε πέναλτυ.

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 09:51, 15-06-07:

Γιδακι θα συμφωνησω με την διαολινα, και στο χω ξαναπει νομιζω, τρωγεσαι συνεχεια με τα ρουχα σου. Μου θυμιζεις μια απο τις καλυτερες μου φιλες και σ'το λεω οπως το λεω και σ'εκεινη: ΚΟΦ'ΤΟ!!

Σκασε και κολυμπα κοινως. Αν δε σ'αρεσει, βγες απο τη θαλασσα, μονη σου βουτηξες.
Κι αυτο ισχυει γενικως.
Με καθε καλη διαθεση.

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 09:54, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Γιδακι θα συμφωνησω με την διαολινα, και στο χω ξαναπει νομιζω, τρωγεσαι συνεχεια με τα ρουχα σου. Μου θυμιζεις μια απο τις καλυτερες μου φιλες και σ'το λεω οπως το λεω και σ'εκεινη: ΚΟΦ'ΤΟ!!

Σκασε και κολυμπα κοινως. Αν δε σ'αρεσει, βγες απο τη θαλασσα, μονη σου βουτηξες.
Κι αυτο ισχυει γενικως.
Με καθε καλη διαθεση.
Μου αρέσουν πολύ οι άνθρωποι που μιλάνε "χύμα"

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε στις 09:56, 15-06-07:

Δεν αρεσει σε πολλους... Αλλα πιστευω πως το γιδι θα καταλαβει πως τα εννοω αυτα που λεω.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 10:05, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Αν δεν εχει σκοπο το ζευγαρι να χωρισει γενικοτερα το διαλειμμα δεν χρειαζεται καθολου.. Δηλαδη την απομακρυνση της μιας βδομαδας/ενος μηνα, οταν ο ενας συνεχιζει να εχει δεδομενο τον αλλο, και ξεροντας οτι θα μιλησουν 3 φορες τη μερα και θα βρισκονται καθε δευτερη μερα..δεν εχει νοημα.
Για μενα υπαρχει λογος να γινει διαλειμμα αν η σχεση ειναι δυνατη, αλλα τα 'μελη' περνουν κριση, αν χρειαζεται επειγοντως η αποσταση αλλα χωρις να ειναι δεδομενο τιποτα, παιρνοντας το ρισκο να χασεις τον αλλον, αλλα αν γυρισεις να ξερεις οτι αυτο θες και τελος.(μπερδεμενα τα 'πα μου φαινεται)
Τοσο "μπερδεμενο" (αν το εγραφα εγω εκει να εβλεπες μπερδεμα...) αλλα τοσο μα τοσο σωστη...
Προσυπογραφω καθε λεξη.

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 13:39, 15-06-07:

γιδάκι κοινώς τρώγεσαι με τα ρούχα σου. αν υπήρχε πραγματικό πρόβλημα κ είχες φτάσει στο απροχώρητο θα χώριζες χωρίς να ψάχνεις δικαιολογίες κ διαλείμματα. κοινώς πρόβλημα υπάρχει στο μυαλουδάκι σου. κοινώς θα κουραστείς κ θα τον κουράσεις. κοινώς να λες πάντα αυτό που σκέφτεσαι στο άτομο που αγαπάς, ποτέ δεν βγαίνει κάτι κακό από αυτό.

κοινώς μην ανοίγεις την ομπρέλα σου πριν αρχίσει να βρέχει γιατί δεν θα χαρείς ποτέ τον ήλιο. απόλαυσέ το καλό μου. είδες που πήγαν όλα καλά;;;;

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 16:52, 15-06-07:

εξαρταται για τι πραγμα θελεις το διαλειμμα.αν το θελεις για λογους ρουτινας καλυτερα να βρεις να κανεις διαφορετικα η ακομα και πιο παρατολμα πραγματα με τον συντροφο σου.αν το θελεις γιατι εχεις αμφιβολιες για τον αλλο ε ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο και για τους δυο.καλυτερα να το σκεφτεις για μια δυο αντε τρεις μερες και να παρεις μια αποφαση.αλλιως οταν διατηρειται για καιρο ζεις στη μιζερια και στην αμφιβολια.

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 20:40, 17-06-07:

Προσωπικά για μένα το διαλειμα δεν κάνει καλό. Εγώ αν νιώσω οτι ο άλλος εχει ανάγκη να μείνει λίγο μακρυά μου για να νιώσει καλά, φεύγω για να ειναι πάντα καλά! Και αντίστροφα αν νιώσω να πνίγομαι και οτι χρει'αζομαι λίγη απόσταση, λίγο χρόνο χώρια, ξέρω οτι το λίγο ειναι απλά η αρχή του τέλους!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:19, 12-12-11:

Έτυχε να με απασχολήσει αυτό το θέμα, όχι προσωπικά. Σε προσωπικό επίπεδο δεν μπορεί να με απασχολήσει, επειδή διάλειμμα σχέσης για εμένα είναι χωρισμός. Ίσως περισσότερο χωρισμός και από τον ίδιο χωρισμό. Αν και μου έχει τύχει μια φορά κοπέλα να μου ζητήσει διάλειμμα από την σχέση επειδή "χρειάζεται" λίγο χρόνο, το δέχτηκα αλλά της εξήγησα και την πεποίθηση μου. Πρέπει να της ήρθε απότομο

Για εμένα οι σχέσεις πάντα θα έχουν προβλήματα, εδώ καμιά φορά δεν έχουμε καλές σχέσεις με τον ίδιο μας τον εαυτό μας (). Οι σχέσεις δεν είναι τίποτα περισσότερο από έναν συντονισμένο αγώνα ενάντια στην καθημερινότητα. Αν αυτός ο αγώνας χρειάζεται διάλειμμα, τότε κάτι δεν πάει καλά.

Και ιδού η απορία, έστω ότι κάποια δέχονται το διάλειμμα. Στο διάλειμμα αυτό η απιστία είναι αποδεκτή; ()

Υ.γ.: Πρόσθεσα Poll

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:32, 12-12-11:

Είναι ενα θέμα αυτό, ξέρω ένα ζευγάρι που όντως είχε κάνει διάλειμμα για κάποιο χρονικό διάστημα και υπήρξε απιστία, ο άνδρας το δέχτηκε μετά. Εγώ δεν θα μπορούσα ποτέ. Δεν θα έκανα καν διάλειμμα, ή μαζί ή χώρια, δεν υπάρχει μέση λύση, μπορείς απλά να μην τα λές τόσο πολύ. Αλλά τα διαλείμματα είναι του τύπου "δεν ξέρω τι θέλω, κουράστηκα, ας ξεκινήσουμε έτσι και αν τελικά δεν βρώ κάτι καλύτερο γυρνάω πίσω"...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:09, 12-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Αλλά τα διαλείμματα είναι του τύπου "δεν ξέρω τι θέλω, κουράστηκα, ας ξεκινήσουμε έτσι και αν τελικά δεν βρώ κάτι καλύτερο γυρνάω πίσω"...
Νομίζω ότι διαλείμματα υποδηλώνουν περισσότερο κάτι του τύπου δεν-ξέρω-τι-θέλω-και-λέω-να-δοκιμάσω/ψάξω-κάτι-άλλο-,αν-δεν-πετύχει-θα-γυρίσω-πίσω

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:12, 12-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Νομίζω ότι διαλείμματα υποδηλώνουν περισσότερο κάτι του τύπου δεν-ξέρω-τι-θέλω-και-λέω-να-δοκιμάσω/ψάξω-κάτι-άλλο-,αν-δεν-πετύχει-θα-γυρίσω-πίσω
Wow, θα συμφωνήσω με τον Πάνο.

Εγώ θα έλεγα ότι παρουσιάζονται κυρίως σε άτομα που δεν έχουν την αυτοπεποίθηση / τα κότσια (αν θες) να πουν αυτό το πράγμα δεν τραβάει άλλο και κρατάνε τον άλλον πιο πολύ για καβάτζα, μόνο και μόνο για να μην είναι μόνοι τους. Τόση ανασφάλεια πια...

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:19, 12-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Wow, θα συμφωνήσω με τον Πάνο.

Σαν δεν ντρέπεσαι

Εγώ θα έλεγα ότι παρουσιάζονται κυρίως σε άτομα που δεν έχουν την αυτοπεποίθηση / τα κότσια (αν θες) να πουν αυτό το πράγμα δεν τραβάει άλλο και κρατάνε τον άλλον πιο πολύ για καβάτζα, μόνο και μόνο για να μην είναι μόνοι τους. Τόση ανασφάλεια πια...
Μεταξύ μας, η καβάτζα είναι πιο συχνή στους άντρες τουλάχιστον σαν σκέψη

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:46, 12-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Μεταξύ μας, η καβάτζα είναι πιο συχνή στους άντρες τουλάχιστον σαν σκέψη
Μεταξύ μας, η καβάτζα έχει παρατηρηθεί πιο συχνά στις γυναίκες, τουλάχιστον σαν πράξη.

Αυτό το πράγμα "πολυγαμικός άντρας χωρίς συναισθήματα, μονογαμική συναισθηματική κοπέλα" δεν ισχύει πάντα. Είναι ένα απλό στερεότυπο.
Γιατί τέτοιος ρατσισμός βρε Πάνο; Αποκλείεις δηλαδή και μια κοπέλα να θέλει απλώς από σένα ένα πήδουλο για να ξεσκάσει ή να πάρει τα πάνω της; Χωρίς να νιώθει αναγκαστικά κάτι για σένα.

Η ανασφάλεια και η κάλυψη συναισθηματικών κενών όπως-όπως δεν είναι "προνόμιο" μόνο των αγοριών, αλλά και των κοριτσιών. Το θέμα, αδερφέ μου, βρίσκεται κάπου αλλού: στην αυτοσυγκράτηση. Αυτή διαχωρίζει το αγόρι από τον Άντρα, και την Γυναίκα από την ... γκόμενα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Menoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Menoula
H Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 8 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H Menoula Something totally different.. έγραψε στις 20:15, 12-12-11:

Εξαρταται την κατασταση της σχεσης..και τον χαρακτηρα των δυο αυτων ατομων...μπορει η σχεση να εχει ηδη ληξει και επειδη αυτα τα 2 ατομα δεν θελουν να το παραδεκτουν αυτο,χρησιμοποιουν ως δικαιολογια το διαλειμματακι...και μετα ερχεται η καμπαναααα...θελω να χωρισουμε..τελικα βοηθησε το διαλειμμα :Ο αχχαχα

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:04, 13-12-11:

Γιατί τέτοιος ρατσισμός βρε Πάνο; Αποκλείεις δηλαδή και μια κοπέλα να θέλει απλώς από σένα ένα πήδουλο για να ξεσκάσει ή να πάρει τα πάνω της; Χωρίς να νιώθει αναγκαστικά κάτι για σένα.
Ποίος μίλησε ότι αποκλείει κάτι τέτοιο; Ίσα ίσα ότι πολλές φορές αποζητώ τα ίδια.
Κοίτα να δεις Γιώργο, όταν μιλάω για σχέση μιλάω για σχέση. Σχέση. Ούτε πήδουλα, ούτε φυσικά γάμους. Σχέση. Πως το λένε;
Όποτε σταματά αυτές τις χαζές υπεκφυγές. Μιλάμε για σχέσεις. Και φυσικά για ειλικρίνεια. Όταν κάνω μια σχέση, κάνω σχέση. Όταν πηδιέμαι με κάποια, πηδιέμαι. Οκ σίγουρα έχει τύχει να ξεκινήσει αλλιώς και να καταλήξει αλλιώς, αλλά αυτό έχει να κάνει, ας πούμε, με λάθος εκτιμήσεις. Πότε δεν είμαι φίλος με κάποια επειδή θέλω να την πηδήξω, ούτε πηδιέμαι με κάποια επειδή θέλω να είμαι το αγόρι της και ούτε είμαι το αγόρι κάποιας επειδή θέλω να πηδιέμαι μαζί της. Και μέχρι στιγμής το ίδιο συμβαίνει και με τις κοπέλες που μπήκαν με την ζωή μου. Ήταν ξεκάθαρο ποίες είναι οι προθέσεις τους και ποίες είναι οι δικές μου. Ναι έχει τύχει να ερωτευτώ φίλη μου, έχει τύχει να ξενερώσω με σχέση. Μέσα στο πρόγραμμα είναι αυτά. Λάθος εκτιμήσεις και από τα λάθη μαθαίνω.

Εμείς όμως μιλάμε για σχέσεις. Και σαν επιθυμία και σαν πραγματικότητα. Αν θέλω μια σχέση αλλά δεν την έχω, δεν είναι σχέση. Αν έχω μια σχέση και δεν την θέλω, επίσης δεν είναι σχέση. Μιλάμε για όταν θέλουμε και έχουμε μια σχέση. Νομίζω είναι ξεκάθαρη η διαφορά.

Και ναι, περισσότερο συχνά ακούω φίλους μου να ακούω "καλή η κοπέλα μου, αλλά κάπου βαρέθηκα", παρά φίλες μου να μου λέγε ανάλογα πράγματα. Μάλιστα όταν κάποια μου πει "Περνάω φάση με το αγόρι μου" σε λιγότερο από μήνα συνήθως χωρίζει. Να γιατί έχω τον "ρατσισμό" που μου λες. Παρατηρώ γεγονότα από την εμπειρία μου και τον μικρόκοσμο

Η ανασφάλεια και η κάλυψη συναισθηματικών κενών όπως-όπως δεν είναι "προνόμιο" μόνο των αγοριών, αλλά και των κοριτσιών. Το θέμα, αδερφέ μου, βρίσκεται κάπου αλλού: στην αυτοσυγκράτηση. Αυτή διαχωρίζει το αγόρι από τον Άντρα, και την Γυναίκα από την ... γκόμενα.
Γιατί ντε και καλά προσπαθείς να πείσεις ότι και οι γυναίκες έχουν ορέξεις; Ποίος το αρνήθηκε αυτό και ποίος το κριτίκαρε;
Πραγματικά με χαροποιεί όταν μια γυναίκα έχει ορέξεις, είτε είναι μια άγνωστη, είτε μια γνωστή, είτε μια φίλη μου είτε, φυσικά, η κοπέλα μου. Ειδικότερα δε όταν θα επιλέξει εμένα να ικανοποιήσει αυτές τις ορέξεις.

Προσωπικά θα ξενέρωνα με την φύση αν οι γυναίκες δεν είχαν ορέξεις ... και το σεξ ήταν είτε μια επιθυμία των ανδρών είτε μια αναπαραγωγική διαδικασία. Αυτό είναι το ωραίο. Αντρές και γυναίκες έχουμε ορέξεις!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

natalakigirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη natalakigirl
H natalakigirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H natalakigirl έγραψε στις 13:32, 24-09-12:

εμενα μου ειπε να κανουμε ενα ΄διαλειμμα' με την ενοια απλα μιας και θα ειναι καποιες μερεσ στ εξωτερικο και δν θα μπορουμε να χουμε τηλεφωνα να μη μιλαμε για να ηρεμησουμε απτους καυγαδες κλπ και να μιλησουμε οταν γυρισει...ειναι πολυ δυνατα αυτα που νιωθουμε αλλα φοβαμαι γιατι ειναι η πρωτη φορα μετα απο ενα χρονο που θα μενουμε πανω απο καποιες ωρες χωρις να μιλαμε...κ τρομαζω μηπως δει οτι οκ δεν εγινε και κατι καλα ημουν ας χωρισουμε καλυτερα....το θεμα ειναι πως εκει ειναι ευκολο να το πει το θεμα ειναι γινεται να μη μιλαμε οταν ειμαστε στην ιδια πολη καιμπορουμε να επικοινωνησουμε?? δεν ξερω...λενε πως αν οντως ειναι δυνατα τα συναισθηματα ολα θα πανε καλα αλλα φοβαμαι...οτι απλα ηθελε να τσεκαρει πως θα ναι μονος...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους