Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,695 μηνύματα σε 74,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς ήταν η ψυχολογία σας κατά την εφηβεία;

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 16:26, 18-03-11:

Λοιπόν; Η εφηβεία είναι ζόρικη. Εσείς πώς την περάσατε ψυχολογικά (ή την περνάτε); Με πολλές μεταπτώσεις, επαναστάσεις κλπ. ή πιο χαλαρά;Είσασταν δημοφιλείς ή όχι και πώς αυτό επηρέασε την ψυχολογία σας; Και γενικά αυτή η περίοδος σας άφησε γλυκές εντυπώσεις ή χαίρεστε που τέλειωσε/θα τελειώσει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:04, 18-03-11:

νομιζω περαασα νορμαλ εφηβεια και ευτυχισμενα εφηβικα χρονια δοξα τω Θεω, και ευχομαι και τα επομενα να ειναι καλα και με υγεια!
τα 17 μου, δευτερα λυκειου τοτε εχουν μεινει και ως η πιο γλυκεια αναμηνηση της εφηβειας μου!
βουλλλλλλλλα και παξιν, να ξερετε πως ευθυνεστε κατα μεγαλος μερος για την τελεια εκεινη χρονια! να ειστε καλα και ας χαθηκαμε τωρα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 22:25, 18-03-11:

normal και περασα υπεροχα εφηβικα χρονια!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 22:41, 18-03-11:

τα εφηβικα μοου χρονια ξεκινουν και ..σταματουν(?) με αυτο το τραγουδι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Danielhealthy (Δανιήλ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Danielhealthy
Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O Danielhealthy http://daniel-iamhealthy.blogspot.com/ έγραψε στις 22:31, 03-05-11:

Χάλια.Είχα ψωρίαση σε τεράστια έκταση και αντιμετώπιζα πολλά κοινωνικά και ψυχολογικά προβλήματα.Είχα κλειστεί στον εαυτό μου και ζούσα στον κόσμο μου για πολλά χρόνια.Πολύ δύσκολα χρόνια.Δε θέλω καθόλου να τα θυμάμαι.Ευτυχώς,από τότε έχει περάσει αρκετός καιρός και πλέον ζω ευτιχισμένος και αλλαγμένος και περνάω πολύ καλά.

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 22:36, 03-05-11:

σπασμένα νεύρα... κλάμα με το παραμικρό και πάντα θεωρούσα ότι έφταιγαν οι άλλοι..ποτέ εγώ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 22:43, 03-05-11:

εμένα η ψυχολόγος του σχολείου στη διάρκεια του σεπ μου είπε ότι δεν περνάω εφηβεία τώρα υπό την έννοια των νεύρων ...γύρω στα 30 να την περιμένω...
βέβαια έγω έχω παρατηρήσει ότι στην εφηβική μου φάση (στην οποία είμαι ακόμα) με ενδιαφέρουν έντονα τα πολιτικά και δεν δέχομαι με τίποτα να μου επιβάλλονται και να με περιορίζουν και έχω γίνει ένα ανυπότακτικο και <<αναρχικό >> πνεύμα χαχαχαα

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 22:45, 03-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από isida!!!
εμένα η ψυχολόγος του σχολείου στη διάρκεια του σεπ μου είπε ότι δεν περνάω εφηβεία τώρα υπό την έννοια των νεύρων ...γύρω στα 30 να την περιμένω...
βέβαια έγω έχω παρατηρήσει ότι στην εφηβική μου φάση (στην οποία είμαι ακόμα) με ενδιαφέρουν έντονα τα πολιτικά και δεν δέχομαι με τίποτα να μου επιβάλλονται και να με περιορίζουν και έχω γίνει ένα ανυπότακτικο και <<αναρχικό >> πνεύμα χαχαχαα
που να ξεκινήσεις και το πανεπιστήμιο...να σε κυνηγάνε οι ΚΚΕτζήδες με τον ριζοσπάστη στα χέρια!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 00:58, 06-01-17:

Τον τελευταίο χρόνο το έχω
Έχω φίλους ,όμως πολλά παιδιά με μισούν με λένε φυτό και αλλα τέτοια μου λένε ότι αν τους βάλω απουσία θα μου κάνουν την ζωή δύσκολη και αλλα τέτοια
Έχω χόμπι πάω βόλεϊ τέσσερα χρόνια , έκανα μαθήματα ποιανού 3 χρόνια
Με τους γονείς μου έχω πολύ καλή σχέση αν και τον μπαμπά μου δεν τον ευχαριστεί τίποτα ,με αγνοεί να φανταστείς πριν δυο χρόνια στην Τρίτη γυμνασίου που ειμουν σημαιοφόρος δεν ήρθε ούτε στην παρέλαση στο Σύνταγμα για να με δει και μου είπε ότι το 19.12 που είχα βγάλει είναι εντελώς ψεύτικο όχι μόνο για εμενα αλλα για όλους
Τέλος κάτι που με στεναχωρεί πολύ είναι ότι η δασκάλα της γεωμετρίας δεν με συμπαθεί καθόλου γιατί συμπαθεί τον δεύτερο απουσιολόγο Π.χ σε ένα τεστ είχα γράψει ακριβώς τα ίδια με το άλλο παιδί και μου έβαλε 19 ενώ στο αλλα παιδί 20 , πέρσι στο Α τετράμηνο είχαμε γράψει και οι δυο 19 εμενα μου έβαλε 19 ενώ στο άλλο παιδί 20 στο τετράμηνο .τελος συνέχεια λέει τι Αρίστος μαθητής που είναι ο δεύτερος απουσιολόγος ενώ εμενα ποτέ τίποτα πολλές φορές θέλω να βάλω τα κλάματα με την άδικια
Τέλος το καλοκαίρι έχασα τον παππού μου και λείπει πολύ .
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:27, 06-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Με τους γονείς μου έχω πολύ καλή σχέση αν και τον μπαμπά μου δεν τον ευχαριστεί τίποτα ,με αγνοεί να φανταστείς πριν δυο χρόνια στην Τρίτη γυμνασίου που ειμουν σημαιοφόρος δεν ήρθε ούτε στην παρέλαση στο Σύνταγμα για να με δει και μου είπε ότι το 19.12 που είχα βγάλει είναι εντελώς ψεύτικο όχι μόνο για εμενα αλλα για όλους
Εγώ αυτό δεν το λέω πολύ καλή σχέση.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 13:25, 06-01-17:

Ναι εντάξει αλλα με την μαμά μου τα πάω παρά πολύ καλά .
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 13:34, 06-01-17:

Αυτά που μας λες τα έχεις πει σε κάποιον φίλο σου; Σε κάποιον κοντινό σου άνθρωπο γενικά; Γενικά φρόντισε να περνάς χρόνο με ανθρώπους που σε κάνουν να νιώθεις άνετα και όμορφα!

Και στην τάξη μου υπήρχαν αυτά τα κλασσικά περιστατικά απειλής προς τον απουσιολόγο. Μάλιστα, ο κολλητός μου ήταν απουσιολόγος στο γυμνάσιο και συνέβαινε ακριβώς το ίδιο αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν το αντιμετώπιζε σωστά. Είναι πηγή άγχους και δεν είναι καθόλου ευχάριστό. Αλλά μπορείς να σηκώσεις ανάστημα αρκετά εύκολα σε ψευτόμαγκες. Όταν οι άλλοι σε βλέπουν κάπως συνεσταλμένο, είσαι εύκολος στόχος. Απάντα όποτε το σηκώνει η περίσταση. Δε θεωρώ ότι θα χειροτερέψεις την κατάσταση. Όλοι έχουμε άτομο που μας μισούν ας το πω. Έχω υποστεί bullying λόγω του διαβάσματος στο γυμνάσιο αλλά στο τέλος της ημέρας, κάνεις έναν απολογισμό και σκέφτεσαι αν αξίζει να αναλώνεσαι με τέτοιους ηλίθιους.

Η συμπεριφορά του πατέρα σου δεν ακούγεται και η καλύτερη. Δεν είναι απαραίτητο να έχουμε άριστη σχέση και με τους δύο γονείς μας υποθέτω. Θεωρώ ότι η συμπεριφορά του πατέρα σου σε πικραίνει και δεν μπορείς να αδιαφορήσεις, κάτι που είναι θεμιτό. Θεωρείς όμως ότι είναι πραγματικά η ρίζα του προβλήματος ή απλά χειροτερεύει την κατάσταση; Σκέψου.

Την καθηγήτρια της γεωμετρίας δεν μπορείς να την γράψεις στ' @ρχ!δι@ σου; Ξέρω δεν ακούγεται όμορφα, αλλά τι να κάνεις; Σε λίγα χρόνια θα δεις ότι η βαθμοί δεν είναι τόσο σημαντικοί ώστε να αγχώνεσαι γι' αυτούς. Σαφώς να διαβάζεις αφού σου αρέσει, μαζί σου, έτσι ήμουν κι είμαι κι εγώ, αλλά ας είμαστε λίγο πιο χαλαροί. Στην ηλικία σου είχα άριστους βαθμούς και 16 στα θρησκευτικά, τι να κάνουμε;
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη PanosGR
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 14:45, 06-01-17:

Τον τελευταίο χρόνο το έχω
Έχω φίλους ,όμως πολλά παιδιά με μισούν με λένε φυτό και αλλα τέτοια μου λένε ότι αν τους βάλω απουσία θα μου κάνουν την ζωή δύσκολη και αλλα τέτοια
Έχω χόμπι πάω βόλεϊ τέσσερα χρόνια , έκανα μαθήματα ποιανού 3 χρόνια
Τέλος κάτι που με στεναχωρεί πολύ είναι ότι η δασκάλα της γεωμετρίας δεν με συμπαθεί καθόλου γιατί συμπαθεί τον δεύτερο απουσιολόγο Π.χ σε ένα τεστ είχα γράψει ακριβώς τα ίδια με το άλλο παιδί και μου έβαλε 19 ενώ στο αλλα παιδί 20 , πέρσι στο Α τετράμηνο είχαμε γράψει και οι δυο 19 εμενα μου έβαλε 19 ενώ στο άλλο παιδί 20 στο τετράμηνο .τελος συνέχεια λέει τι Αρίστος μαθητής που είναι ο δεύτερος απουσιολόγος ενώ εμενα ποτέ τίποτα πολλές φορές θέλω να βάλω τα κλάματα με την άδικια
Τέλος το καλοκαίρι έχασα τον παππού μου και λείπει πολύ .
Βρες μια κοπέλα.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 15:53, 06-01-17:

Μπα όχι αυτο με τίποτα .
Δεν την καταλαβαίνω την απάντησή σου... Γιατί με τίποτα, ταμένο σε έχουν;
Υπάρχει τίποτα πιο φυσιολογικό στην ηλικία σου από το να ενδιαφέρεσαι για τα κορίτσια εκτός από τα μαθήματα;
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 16:09, 06-01-17:

Δεν ξέρω φοβάμαι λίγο ως πολύ θα έλεγα .
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 16:28, 06-01-17:

Δεν ξέρω φοβάμαι λίγο ως πολύ θα έλεγα .
Να ένα θέμα για το οποίο θα έπρεπε να ανησυχείς περισσότερο από τους βαθμούς σου. Αυτοί έχουν σημασία τώρα που πας σχολείο ακόμα, αυτό όμως αν δεν το καταπολεμήσεις, θα γίνει αιτία για πολλά προβλήματα στην ζωή σου.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 16:37, 06-01-17:

Όπως
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 16:59, 06-01-17:

΄Ενας άνθρωπος Φώτη που δεν έχει την άνεση να γνωρίζει άτομα του αντίθετου φύλου και να κάνει σχέσεις μαζί τους, εννοώ και τις σεξουαλικές, έχει σοβαρώτατα προβλήματα. Τώρα μπορεί να μην το καταλαβαίνεις αλλά σύντομα θα αρχίσει να σε προβληματίζει κι εσένα.
Τα αυτονόητα θα λέμε;
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 17:27, 06-01-17:

Ναι αλλα εμενα μου αρέσει που είμαι μαθητής του 19.12 στο γυμνάσιο και του 19.5-19.7 τωρα στο λύκειο καθώς μου αρέσει να είμαι απουσιολόγος και σημαιοφόρος καθώς με κάνει να νιώθω καλύτερα .
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε στις 17:30, 06-01-17:

Φώτη, νομίζω ότι είδα μια δημοσίευσή σου στην οποία έλεγες ότι θες να πας οικονομικά. Τα οικονομικά αποτελούν μια οικονομική επιστήμη. Είτε δουλέψεις σε μια επιχείρηση/οργανισμό, είτε ανοίξεις το δικό σου λογιστικό γραφείο ή ακολουθήσεις ακαδημαϊκή καριέρα, θα χρειαστεί να είσαι κοινωνικός και να έχεις διαπροσωπικές σχέσεις. Σκέψου έναν υπάλληλο σε μια εταιρεία που δεν επικοινωνεί με τους συνεργάτες του. Σκέψου έναν ακαδημαικό που δεν έχει φίλους. Σκέψου έναν λογιστή που δεν είναι κοινωνικός. Δεν πρόκειται να προχωρήσεις, επαγγελματικά, αν δεν επιδιώξεις να κοινωνικοποιηθείς. Σου μιλώ για τον επαγγελματικό τομέα, γιατί, υποτιθεται ότι με τους βαθμούς σου, θα θες να είσαι επιτυχημένος επαγγελματίας.

Επίσης, έχεις μπει στην εφηβεία; Έχεις βγάλει τρίχες; Ίσως να μην έχεις μπει, ακόμα, στην εφηβεία, για αυτό δεν ενδιαφέρεσαι τόσο για το άλλο φύλο.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 17:34, 06-01-17:

Έχω φίλους
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:09, 06-01-17:

Ναι αλλα εμενα μου αρέσει που είμαι μαθητής του 19.12 στο γυμνάσιο και του 19.5-19.7 τωρα στο λύκειο καθώς μου αρέσει να είμαι απουσιολόγος και σημαιοφόρος καθώς με κάνει να νιώθω καλύτερα .
Και πόσο θα κρατήσει αυτό βρε αγόρι μου; Του χρόνου τελειώνεις μια και είσαι Β λυκείου, στην πραγματική ζωή που θα βγεις μετά, δεν παίρνουμε βαθμούς. Οι βαθμοί μας είναι οι ικανότητες που έχουμε με την κοινωνικότητά μας, μια και παίζει τον πρωτεύοντα ρόλο σε όλα, από τον επαγγελματικό στίβο μέχρι την προσωπική μας ζωή.
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotis econ
Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 494 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε στις 22:54, 06-01-17:

Ρε Φωτη, μηπως μας δουλευεις ρε μπαγασα?
Παράθεση

srpres678

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη srpres678
Ο srpres678 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O srpres678 έγραψε στις 23:34, 06-01-17:

Ο Φωτης για μενα ειναι η επιτομη ενος 16χρονου. Και το λεω χωρις καμια δοση ειρωνιας.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,372 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 23:35, 06-01-17:

Εγώ θέλω να ευχηθώ χρόνια πολλά στον Φώτη για την ονομαστική του εορτή
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 23:40, 06-01-17:

Ευχαριστώ για τα χρόνια πολλά . Όχι δεν σας δουλεύω δύστυχος ο λόγος που τόσο καιρό λέω για τους βαθμούς μου για τον σημαιοφόρο και το απουσιολόγιο είναι αυτός γιατί ποτέ ο μπαμπάς μου δεν ενδιαφέρθηκε για τίποτα ,ποτέ δεν με έχει ρωτήσει πως τα πάω στο σχολείο ποτέ μα ποτέ για αυτο βρήκα την ευκαιρία να πω τους βαθμούς μου στο φόρουμ και συγνώμη αν έγινα κουραστικός .
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,428 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:58, 06-01-17:

Φώτη Χρόνια Πολλά κι από μένα για τη γιορτή σου.'
Πάντα γερός κι ότι επιθυμείς να σου συμβεί.
Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη, υπάρχει κατανόηση.
Όσο για το παράπονο για τον πατέρα σου, είναι φυσικό να νιώθεις έτσι, όμως προσπάθησε να τον δεις, εκτός από πατέρα και σαν άνθρωπο με τα προβλήματά του και τις αδυναμίες του. Αυτό ουδόλως σημαίνει οτι δεν σ'αγαπάει και δεν ενδιαφέρεται γενικά για ότι σε αφορά.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 00:01, 07-01-17:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ καλή χρόνια και σε εσένα και ότι επιθυμεις
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 01:14, 07-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Και πόσο θα κρατήσει αυτό βρε αγόρι μου; Του χρόνου τελειώνεις μια και είσαι Β λυκείου, στην πραγματική ζωή που θα βγεις μετά, δεν παίρνουμε βαθμούς. Οι βαθμοί μας είναι οι ικανότητες που έχουμε με την κοινωνικότητά μας, μια και παίζει τον πρωτεύοντα ρόλο σε όλα, από τον επαγγελματικό στίβο μέχρι την προσωπική μας ζωή.
Πόσο δίκιο έχεις. Αυτά κανονικά θα έπρεπε να λέγονται στο σχολείο. Κάποτε θα έπρεπε οι δάσκαλοι να αφιέρωναν λίγη ώρα από τον "πολύτιμο" χρόνο (που πάντα δεν φτάνει) να προσγειώσουν κάπως τους μαθητές στην πραγματική κοινωνία. Η κοινωνία δεν διδάσκεται μέσα από Λατινικά και Κωνικές τομές, ούτε γενικά, διδάσκεται. Η κοινωνία συζητιέται μέσα από διάλογο και παραδείγματα. Λυπάμαι που τελείωσα ένα σχολείο και πέρα από κάποιες μεμονωμένες στιγμές γέλιου σε όλα τα άλλα ήταν απόν.

Φώτη ότι σου λένε οι συνομιλητές έχουν δίκιο, ειδικά η Claire Rentfield. Αρχής γενομένης από την κατάσταση που βιώνεις, να ξέρεις ότι στη ζωή κανείς δεν θα σου χαριστεί και ότι τα προβλήματα δεν λύνονται με μια κοπέλα. Η ζωή είναι άδικη όμως προσπαθούμε να απολαμβάνουμε την αδικία με το δυνατότερο μικρό κόστος. Η κοπέλα ίσως σε κάνει να δεις λίγο πιο απλά κάποια πράγματα από τη ζωή σου και δεν εννοώ με τη σεξουαλική κατάληξη (αυτή καθεαυτή). Είσαι σε μια ηλικία πoυ σιγά σιγά διαμορφώνεις δική σου άποψη ειδάλλως θα είσαι σαν τους περισσότερους ανευθυνάκηδες μπούληδες που το παίζουν φοιτητές επειδή έδωσαν πανελλήνιες (νομίζουν ότι τους ανήκει η ανθρωπότητα). Δεδομένα δεν υπάρχουν. Εσύ αποφασίζεις.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 09:35, 07-01-17:

Ευχαριστώ παρά πολύ ξέρω ακριβός τι πρέπει να κάνω .η βοήθεια που μου δώσατε είναι πολύτιμη .
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 494 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε στις 11:05, 07-01-17:

Φωτη κοιτα να δεις, κι εμενα ποτε δεν με ρωτησε ο πατερας μου πως τα παω στο σχολειο και ποτε δεν μου την ειπε για τους κακους μου βαθμους (14-15). Καποιος θα νομιζει πως ηταν αδιαφορος αλλα δεν ηταν καθολου. Υπαρχουν και ανθρωποι που δεν εκφραζονται ευκολα. Ο πατερας μου ηταν ο πρωτος που εκλαψε απο χαρα οταν βγηκαν τα αποτελεσματα των πανελληνιων και τα ειχαμε παει καλα και εγω και η αδερφη μου. Δεν την περιμενα αυτη την αντιδραση να σου πω την αληθεια, ελα ομως που εγινε. Γι αυτο μην κρινεις τον πατερα σου, το οτι δεν σε ρωταει δεν σημαινει πως δεν ενδιαφερεται και πως δεν σε αγαπαει.

Τελος, βαλε καλα στο μυαλο σου τις συμβουλες που σου εδωσαν τα παιδια απο επανω..Ευχομαι ο νεος χρονος να σου φερει ολα αυτα που ζητας και να εισαι ευτυχισμενος
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 14:27, 07-01-17:

Ευχαριστω παρα πολυ εγραψες το καλυτερο σχολιο ευχαριστω καλη χρονια σου ευχομαι και εγω.
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 14:31, 07-01-17:

Ευχαριστω παρα πολυ εγραψες το καλυτερο σχολιο ευχαριστω καλη χρονια σου ευχομαι και εγω.
...όπως λένε οι από πάνω, να βρεις και κοπέλα (συνδυάσέ τα). Δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα στη ζωή να μοιράζεσαι καθημερινές ανησυχίες με έναν άνθρωπο που σε αγαπάει και να αλληλοστηρίζεστε. Όπως και να έχει, άλλη η αγάπη της οικογένειας και άλλη η αγάπη των φίλων (αν υπάρχουν).
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 15:06, 07-01-17:

Όχι εντάξει είπαμε έχω φίλους .
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 16:42, 07-01-17:

O Panos gr καλά λέει. Ίσως να μην έχεις μπει στην εφηβεία. Μπορείς να δεις την ταινία "Αγάπη στα 16" να δεις ακριβώς τι εννοούμε. Η ταινία υπάρχει ελεύθερη στο you tube.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 16:50, 07-01-17:

Είμαι 16! Άρα είμαι έφηβος
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Διάσημο Μέλος

O PanosGR έγραψε στις 16:52, 07-01-17:

Είμαι 16! Άρα είμαι έφηβος
Η ηλικία δεν είναι ο μόνος παράγοντας που σηματοδοτεί την άφιξη της εφηβείας.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 17:07, 07-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Η ηλικία δεν είναι ο μόνος παράγοντας που σηματοδοτεί την άφιξη της εφηβείας.

΄Εχει δίκιο ο Πάνος, υπάρχουν παράγοντες που εμποδίζουν ή αναστέλλουν την άφιξη της εφηβείας. Για παράδειγμα, κατά την διάρκεια της κατοχής από τους Γερμανούς στον Β' παγκόσμιο πόλεμο, οι περισσότεροι νέοι, τότε, άργησαν να μπουν στην εφηβεία, λόγω της κακοδιατροφής.
Υπάρχουν όμως κι άλλοι παράγοντες, προσωπικά το είδα στον ανηψιό μου που η αδελφή μου τον μεγάλωσε σαν... Τέλος πάντων, ας μην επεκταθώ. Το θέμα είναι πως το παιδί έφτασε τα 18 για να εμφανίσει τα πρώτα σημάδια της εφηβείας κι ακόμα και τώρα στα 21 του, μοιάζει καθυστερημένος. Δεν λέμε πως εσύ είσαι καθυστερημένος Φώτη μου, μην παρεξηγείς. Απλά ίσως κάποιοι παράγοντες στην ζωή σου και στην ανάπτυξή σου, έχουν καθυστερήσει την εφηβεία σου.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 17:09, 07-01-17:

Μπα δεν πιστεύω .
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,372 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 19:27, 07-01-17:

Σάββατο 2 μέρες πριν αρχίσουν τα σχολεία είναι φυσικό να αισθάνονται τα παιδιά που πάνε τόσο καλά όχι τόσο καλά. Επίσης και αυτοί που πάνε σχολές πρέπει να αισθάνονται κάπως έτσι γιατί οι γιορτές τελειώσαν όλα.... και τώρα πρέπει να διαβάσουν όλα τα παιδιά για την εξεταστική που πλησιάζουν επικίνδυνα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 07-01-17 στις 19:30.
Παράθεση

Akratitos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akratitos
Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O Akratitos sometimes i find myself in Nowher έγραψε στις 22:26, 07-01-17:

Εμενα με χαλαει ρε γαμωτο που νοιαζεσαι τοσο πολυ για τους βαθμους και περιμενεις απο αυτους να ομορφηνεις την ζωη σου. Υπαρχουν σημαντικοτερα πραγματα απο αυτα τα εικονικα. Ξερω πολλα παιδια του 20 που το Σαββατο δεν εχουν εναν φιλο να πανε μια βολτα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 23:33, 07-01-17:

Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι δεν ξέρω γιατί πάντα πίστευα ότι είναι μόνος μου αν και έχω φίλους .
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:59, 07-01-17:

Πιστεύω πως πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος στους στόχους και να μην ψάχνεις φίλους διότι απλούστατα μπορεί να μην ταιριάζετε. Εσύ να θέλεις να διαβάσεις για να περάσεις σε μία σχολή και αυτοί να ξενυχτάνε, να πηγαίνουν στα μπαρ κοκ.

Όταν με το καλό περάσεις στην σχολή που θέλεις θα βρεις φίλους .......
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 08-01-17 στις 00:26.
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

O panagiotis econ έγραψε στις 02:21, 08-01-17:

Ρε focke τι ειναι αυτα που λες στο παιδι ρε? Να μην εχει φιλους?Και γιατι να βρει στο πανεπιστημιο φιλους εκει δεν θα εχει διαβασμα? Σου εκανε και like το αλλο το εξυπνοπουλι
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 09:39, 08-01-17:

Παιδιά έχω φίλους όμως δεν βγαίνω έξω πολλές φορές μαζί τους .Επισης δεν έκανα εγώ like.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 10:28, 08-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis econ
Ρε focke τι ειναι αυτα που λες στο παιδι ρε? Να μην εχει φιλους?Και γιατι να βρει στο πανεπιστημιο φιλους εκει δεν θα εχει διαβασμα? Σου εκανε και like το αλλο το εξυπνοπουλι
Λίγοι φίλοι και καλοί. Άλλο το διάβασμα του πανεπιστήμιου και άλλο του σχολείου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 08-01-17 στις 10:36.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 14:13, 08-01-17:

Συμφωνω ειδα και αλλους που εχουν 30 φιλους και δεν ξερουν τι συμβαινει,καθως ο ενας ειναι χειροτερος απο τον αλλον.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 08-01-17 στις 14:16.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εφηβεία - Από antara
      Το θέμα έχει λάβει 182 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-11-16 στις 19:40.
    • Ψυχολογία Κρήτης VS Ψυχολογία Θεσσαλονίκης - Από manosss95
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-10-12 στις 14:31.
    • Εφηβεία και κάπνισμα - Από bill13
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-08-12 στις 22:30.
    • Εφηβεία - Από s_PAO_piata
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-05-07 στις 15:43.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους