Μίνι έρευνα: Πίνακας Ελέγχου χρήστη

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
https://www.e-steki.com/forum/usercp.php
^σε αυτό αναφέρομαι. Κάντε κλικ στο link πριν απαντήσετε, ώστε να βεβαιωθείτε για τι μιλάμε, γιατί πολλοί το μπερδεύουν με το προφιλ.
  1. Πως χρησιμοποιείτε τον πίνακα ελέγχου σας;
  2. Ποιά στοιχεία του χρησιμοποιείτε περισσότερο και ποιά λιγότερο; (δεν αναφέρομαι μόνο σε όσα κάνετε κλικ για να τα δείτε, αλλά και ποιά στοιχεία κοιτάτε απο κάθε σελίδα του)
  3. Πηγαίνετε συχνά στην αρχική του σελίδα ή προτιμάτε να επιλέγετε απο το μενού "Εργαλεία" τι θα κάνετε (αν υπάρχει εκει);
  4. Σας έχει φανεί χρήσιμη η αρχική του σελίδα ή για σας είναι ουσιαστικά ένα μενού στο πλαι, χωρίς να κοιτάτε το περιεχόμενο της;
  5. Στέλνετε ποτέ προσωπικό μήνυμα απο την "Αποστολή Νέου Μηνύματος" ή πάντα απο το προφιλ του χρήστη στον οποίο θέλετε να στείλετε;
  6. Χρησιμοποιείτε τις λίστες φίλων/αποκλεισμένων;
  7. Σας έχει φανεί χρήσιμο το link "Συνημμένα Αρχεία";
  8. Τα θέματα που παρακολουθείτε τα βλέπετε απο την αρχική σελίδα του Πίνακα Ελέγχου, απο το σύνδεσμο του "Θέματα που παρακολουθείτε", απο το μενού Εργαλεία ή δεν τα βλέπετε απο το site/δεν παρακολουθείτε θέματα;
  9. Χρησιμοποιείτε φακέλους για την ταξινόμηση των προσωπικών σας μηνυμάτων;
  10. Τι θα προτείνατε για να γίνει πιο εύχρηστος ΓΙΑ ΕΣΑΣ ο Πίνακας Ελέγχου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
https://www.e-steki.com/forum/usercp.php
  1. Πως χρησιμοποιείτε τον πίνακα ελέγχου σας;
  2. Ποιά στοιχεία του χρησιμοποιείτε περισσότερο και ποιά λιγότερο; (δεν αναφέρομαι μόνο σε όσα κάνετε κλικ για να τα δείτε, αλλά και ποιά στοιχεία κοιτάτε απο κάθε σελίδα του)
  3. Πηγαίνετε συχνά στην αρχική του σελίδα ή προτιμάτε να επιλέγετε απο το μενού "Εργαλεία" τι θα κάνετε (αν υπάρχει εκει);
  4. Σας έχει φανεί χρήσιμη η αρχική του σελίδα ή για σας είναι ουσιαστικά ένα μενού στο πλαι, χωρίς να κοιτάτε το περιεχόμενο της;
  5. Στέλνετε ποτέ προσωπικό μήνυμα απο την "Αποστολή Νέου Μηνύματος" ή πάντα απο το προφιλ του χρήστη στον οποίο θέλετε να στείλετε;
  6. Χρησιμοποιείτε τις λίστες φίλων/αποκλεισμένων;
  7. Σας έχει φανεί χρήσιμο το link "Συνημμένα Αρχεία";
  8. Τα θέματα που παρακολουθείτε τα βλέπετε απο την αρχική σελίδα του Πίνακα Ελέγχου, απο το σύνδεσμο του "Θέματα που παρακολουθείτε", απο το μενού Εργαλεία ή δεν τα βλέπετε απο το site/δεν παρακολουθείτε θέματα;
  9. Χρησιμοποιείτε φακέλους για την ταξινόμηση των προσωπικών σας μηνυμάτων;
  1. Το χρησιμοποιώ πάρα πολύ συχνά, κυρίως για:
    • Προσωπικά μηνύματα
    • Νέα θέματα που παρακολουθείτε
    • Επεξεργασία επιλογών
  2. Περισσότερο
    • Προσωπικά μηνύματα
    • Επεξεργασία Υπογραφής
    • Επεξεργασία Επιλογών
    Συχνά
    • Επεξεργασία Avatar
    • Θέματα που παρακολουθείτε
    • Συνημμένα αρχεία
    Λιγότερο / Ποτέ
    • Επεξεργασία προφίλ
    • Επεξεργασία e-mail
    • Επεξεργασία Εικόνας Avatar
    • Υπενθύμιση Γεγονότων
  3. 80% των περιπτώσεων στην αρχική σελίδα, 20% από τα "Εργαλεία".
  4. Είναι χρήσιμη όταν μου χρειαστεί να δω ποια θέματα που παρακολουθώ έχουν νέα μηνύματα.
  5. Μερικές φορές ναι, αλλά συνήθως απ' το προφίλ.
  6. Φίλων ναι, αποκλεισμένων όχι.
  7. Ναι, όταν θέλω να διαγράψω παλιά συνημμένα.
  8. Από την αρχική σελίδα. Από το "θέματα που παρακολουθείτε" μόνο αν θέλω να ψάξω κάποιο thread. Αλλά τα οργανώνω!
  9. Ναι.&-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα κάνω τροποποίηση στο ποστ του Γιώργου εκεί που διαφέρω :P
Tks Ζορζ :D
Το χρησιμοποιώ πάρα πολύ συχνά, κυρίως για:
    • Προσωπικά μηνύματα
    • Νέα θέματα που παρακολουθείτε
    • Επεξεργασία επιλογών
  1. Περισσότερο
    • Προσωπικά μηνύματα
    • Επεξεργασία Υπογραφής
    • Επεξεργασία Επιλογών
    Συχνά
    • Επεξεργασία Avatar
    • Θέματα που παρακολουθείτε
    • Συνημμένα αρχεία
    • Επεξεργασία Εικόνας Avatar
    Λιγότερο / Ποτέ
    • Επεξεργασία προφίλ
    • Επεξεργασία e-mail
    • Υπενθύμιση Γεγονότων
  2. 80% των περιπτώσεων στην αρχική σελίδα, 20% από τα "Εργαλεία"
  3. Είναι χρήσιμη όταν μου χρειαστεί να δω ποια θέματα που παρακολουθώ έχουν νέα μηνύματα (αν και, πλέον δεν παρακολουθώ συγκεκριμένα θέματα αλλά προσπαθώ να τα διαβάζω όλα λόγω περτικαλιάς θέσης :P)
  4. Μερικές φορές ναι, αλλά συνήθως απ' το προφίλ.
  5. όσι
  6. Ναι, όταν θέλω να διαγράψω παλιά συνημμένα.
  7. Όπως είπα και πριν... πλέον τα παρακολουθώ όλα οπότε...
  8. όχι, ανά κάμποσο διάστημα πάω και πετάω παλιά και αχρείαστα
    (κοινώς δεν κρατάω αρχείο πμ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
https://www.e-steki.com/forum/usercp.php
^σε αυτό αναφέρομαι. Κάντε κλικ στο link πριν απαντήσετε, ώστε να βεβαιωθείτε για τι μιλάμε, γιατί πολλοί το μπερδεύουν με το προφιλ.
  1. Πως χρησιμοποιείτε τον πίνακα ελέγχου σας;
  2. Ποιά στοιχεία του χρησιμοποιείτε περισσότερο και ποιά λιγότερο; (δεν αναφέρομαι μόνο σε όσα κάνετε κλικ για να τα δείτε, αλλά και ποιά στοιχεία κοιτάτε απο κάθε σελίδα του)
  3. Πηγαίνετε συχνά στην αρχική του σελίδα ή προτιμάτε να επιλέγετε απο το μενού "Εργαλεία" τι θα κάνετε (αν υπάρχει εκει);
  4. Σας έχει φανεί χρήσιμη η αρχική του σελίδα ή για σας είναι ουσιαστικά ένα μενού στο πλαι, χωρίς να κοιτάτε το περιεχόμενο της;
  5. Στέλνετε ποτέ προσωπικό μήνυμα απο την "Αποστολή Νέου Μηνύματος" ή πάντα απο το προφιλ του χρήστη στον οποίο θέλετε να στείλετε;
  6. Χρησιμοποιείτε τις λίστες φίλων/αποκλεισμένων;
  7. Σας έχει φανεί χρήσιμο το link "Συνημμένα Αρχεία";
  8. Τα θέματα που παρακολουθείτε τα βλέπετε απο την αρχική σελίδα του Πίνακα Ελέγχου, απο το σύνδεσμο του "Θέματα που παρακολουθείτε", απο το μενού Εργαλεία ή δεν τα βλέπετε απο το site/δεν παρακολουθείτε θέματα;
  9. Χρησιμοποιείτε φακέλους για την ταξινόμηση των προσωπικών σας μηνυμάτων;
  10. Τι θα προτείνατε για να γίνει πιο εύχρηστος ΓΙΑ ΕΣΑΣ ο Πίνακας Ελέγχου;

1. Χρησιμοποιώ την επεξεργασία υπογραφής, την επεξεργασία αβατάρ και τα προσωπικά μηνύματα.
2. Χρησιμοποιώ τα ίδια με το 1 βασικά. Τα υπόλοιπα όλα από σπάνια έως ποτέ.
3. Από τα Εργαλεία. Αν θέλω προσωπικά μηνύματα από το λινκ που υπάρχει επάνω, κάτω από το καλώς ήρθατε.
4. Στην αρχική σελίδα δεν μπαίνω ποτέ για να κοιτάξω.
5. Από το προφίλ του χρήστη που θέλω.
6. Φίλων μόνο.
7. Απλά μια φορά το κοίταξα να δω τι είναι! :P
8. Δεν παρακολουθώ θέματα.
9. Όχι.
10. Δεν έχω ιδέα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
https://www.e-steki.com/forum/usercp.php
  1. Πως χρησιμοποιείτε τον πίνακα ελέγχου σας;
  2. Ποιά στοιχεία του χρησιμοποιείτε περισσότερο και ποιά λιγότερο; (δεν αναφέρομαι μόνο σε όσα κάνετε κλικ για να τα δείτε, αλλά και ποιά στοιχεία κοιτάτε απο κάθε σελίδα του)
  3. Πηγαίνετε συχνά στην αρχική του σελίδα ή προτιμάτε να επιλέγετε απο το μενού "Εργαλεία" τι θα κάνετε (αν υπάρχει εκει);
  4. Σας έχει φανεί χρήσιμη η αρχική του σελίδα ή για σας είναι ουσιαστικά ένα μενού στο πλαι, χωρίς να κοιτάτε το περιεχόμενο της;
  5. Στέλνετε ποτέ προσωπικό μήνυμα απο την "Αποστολή Νέου Μηνύματος" ή πάντα απο το προφιλ του χρήστη στον οποίο θέλετε να στείλετε;
  6. Χρησιμοποιείτε τις λίστες φίλων/αποκλεισμένων;
  7. Σας έχει φανεί χρήσιμο το link "Συνημμένα Αρχεία";
  8. Τα θέματα που παρακολουθείτε τα βλέπετε απο την αρχική σελίδα του Πίνακα Ελέγχου, απο το σύνδεσμο του "Θέματα που παρακολουθείτε", απο το μενού Εργαλεία ή δεν τα βλέπετε απο το site/δεν παρακολουθείτε θέματα;
  9. Χρησιμοποιείτε φακέλους για την ταξινόμηση των προσωπικών σας μηνυμάτων;
  10. Τι θα προτείνατε για να γίνει πιο εύχρηστος ΓΙΑ ΕΣΑΣ ο Πίνακας Ελέγχου;
1.Χρησιμοποιώ πολύ σπάνια τον πίνακα ελέγχου
2.Περισσότερο επεξεργασία υπογραφής και λιγότερο επεξεργασία κωδικού.Τα άλλα καθόλου
3.Επιλέγω απ'τα ''Εργαλεία''
4.Βασικά το δεύτερο,δεν το χρησιμοποιώ εξάλλου
5.Πάντα απ'το προφίλ του χρήστη
6.Έχω μέλη στη λίστα φίλων αλλά δν το χρησιμοποιώ
7.Ποτέ
8.Δν κοιτάω ποια θέματα παρακολουθώ
9.Όχι,τα έχω διάσπαρτα,αλλά τώρα που έμαθα ότι μπορώ να τα βάλω σε φακέλους,θα το κάνω:P
10. -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
  1. Πως χρησιμοποιείτε τον πίνακα ελέγχου σας;
Βασικά μόνο το πρώτο απο τα 4 κουτια χρησιμοποιώ με τις επεξεργασίες τα μυνήματα τα βλέπω απο εκεί που λέει καλως ήρθατε, εκεί με βολέυει πάντα
  1. Ποιά στοιχεία του χρησιμοποιείτε περισσότερο και ποιά λιγότερο; (δεν αναφέρομαι μόνο σε όσα κάνετε κλικ για να τα δείτε, αλλά και ποιά στοιχεία κοιτάτε απο κάθε σελίδα του)
Επεξεργασιες όλες και πολλύ συχνά τα υπόλοιπά νομήζω μια φορά(μηλάω πάντα απο τον πείνακα ελεγχου πάντα
  1. Πηγαίνετε συχνά στην αρχική του σελίδα ή προτιμάτε να επιλέγετε απο το μενού "Εργαλεία" τι θα κάνετε (αν υπάρχει εκει);
Απο το καλώς ήρθατε μπένω πάντα στο μενού των εργαλείων
  1. Σας έχει φανεί χρήσιμη η αρχική του σελίδα ή για σας είναι ουσιαστικά ένα μενού στο πλαι, χωρίς να κοιτάτε το περιεχόμενο της;
Καθόλου χρησιμη απο την στιγμή που δέν έχω κάτι να παρακολουθήσω ή να κοιτάξω, (μπορει να μην καταλαβα και την ερώτηση):redface:
  1. Στέλνετε ποτέ προσωπικό μήνυμα απο την "Αποστολή Νέου Μηνύματος" ή πάντα απο το προφιλ του χρήστη στον οποίο θέλετε να στείλετε;
Συνήθως βρείσκω ένα παλιό μύνημα και πατάω απάντηση, σβήνω αυτά που γράφει και αλλάζω τίτλο, άν πάλι θέλω να πώ σε κάποιον που δεν έχω ξαναμηλήσει πατάω στο αβατίρι του
  1. Χρησιμοποιείτε τις λίστες φίλων/αποκλεισμένων;
Δεν έμαθα ποτέ πως λειτουργεί, πάντα ψάχνω μέχρι που δεν βρήσκω κάτι και τα παρατάω:D
  1. Σας έχει φανεί χρήσιμο το link "Συνημμένα Αρχεία";
Ναι πάρα πολλύ άν και δεν ξέρω άν υπάρχει τρόπος να αφερούντε τα συνημένα όταν γεμήσουν:)
  1. Τα θέματα που παρακολουθείτε τα βλέπετε απο την αρχική σελίδα του Πίνακα Ελέγχου, απο το σύνδεσμο του "Θέματα που παρακολουθείτε", απο το μενού Εργαλεία ή δεν τα βλέπετε απο το site/δεν παρακολουθείτε θέματα;
Δεν παρακολουθώ καθόλου θέματα, μόνο τα προσωπικά μυνήματαπου θέλω να πηγαίνουν και στο μέιλ μου, οι άλλες ενημερώσεις δεν τις χρειάζομαι:)
  1. Χρησιμοποιείτε φακέλους για την ταξινόμηση των προσωπικών σας μηνυμάτων;
Ναι άν και συνήθος αποφέυγω να κρατάω μυνήματα λόγο χώρου, δεν θέλω να γεμίζω με μυνήματα:)
  1. Τι θα προτείνατε για να γίνει πιο εύχρηστος ΓΙΑ ΕΣΑΣ ο Πίνακας Ελέγχου;
Και να μέινει έτσι δεν με προβληματίζει, εξάλου δεν μπορώ να φέρω γνώμη απο την στιγμή που δεν το χρησιμοποιώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ όσους απάντησαν! Και όσους θα απαντήσουν στο μέλλον! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top