Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,180 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μεταλλικό ή ξύλινο κρεβάτι;

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 18:45, 22-03-11:

Παιρνοντας ως αφορμη την χθεσινη μερα που ηταν η παγκοσμια μερα του υπνου και καθως ημουν στο κρεββατι μου (το οποιο λατρευω φυσικα) μου ηρθε η εξης ιδεα.......να ανοιξω ενα θεμα.........λιγο ακυρο βεβαια αλλα εμενα μ'αρεσει!!!!!
Σε τι κρεββατι κοιμαστε???? Εγω λατρευω τα μεταλλικα...δεν ξερω γιατι αλλα μου αρεσουν παρα πολυ ειδικα αυτα που εχουν πιο ιδαιτερο στυλ που σε παραπεμπει σε αλλες εποχες.Μαλιστα φετος που ηρθα Αθηνα να σπουδασω επρηξα τον μπαμπα μου να μου παρει γιατι στο πατρικο μου δυστυχως ειχα ξυλινο!!!!!! περιμενω λοιπον να σας ακουσω!!!!!!!!!! θα σας βαλω και μια εικονιτσα να δειτε και εσεις με τα ματια σας ποσο καμμενη ειμαι!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημένες Εικόνες

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 18:51, 22-03-11:

Μεταλλικό for the win. Να σας συστήσω την Έλλη! Μόνο που η δική μου είναι λευκή με ουρανό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 21:03, 22-03-11:

Εννοείται μεταλλικο!!!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 22:09, 22-03-11:

Και μενα μου αρεσουν τα μεταλλικα κρεαβατια...

αλλα...

εβαλα 2 εικονες απο ξυλινα κραβατια που δεν ειναι το κλασσικο βαρυ ξυλο για να θυμιζει το κρεβατι της γιαγιας

προτιμω αυτα που εχουν υφασματινη πλατη,οπως αυτα που δειχνει ο Σπυρος Σουλης στην εκπομπη του.

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 22:43, 22-03-11:

ναι ειναι πολύ της μοδας τωρα αυτα με την υφασματινη πλατη!!!!!!

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 00:10, 23-03-11:

Στρωμα - υποστρωμα - υφασματινη ή δερματινη πλατη και πλατος ανω του 1.60.....

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,865 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:31, 23-03-11:

Μεταλλικο ασυζητητη....ασε που αν εχει καποιος και γατουλες...δεν μπορουν να ξυνουν τα νυχακια τους εκει..
εμενα και ο καναπες μου μεταλλικος ειναι..
δεν εχει και τον καλυτεροφωτισμο η φωτο..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 01:33, 23-03-11:

αυτο με τα γατακια ομολογω οτι δεν το ειχα σκεφτει!!!!!παντως αμα θελουν να κανουν την ζημια πανε και αλλου βλεπε κουρτινες!!!!!
εμενα η μαμα μου εγκεφαλικο κοντεψε να παθει οταν ειδε το γατι μου να κρεμεται απο την κουρτινα του σαλονιου..............

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,865 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 01:52, 23-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από karotenia
αυτο με τα γατακια ομολογω οτι δεν το ειχα σκεφτει!!!!!παντως αμα θελουν να κανουν την ζημια πανε και αλλου βλεπε κουρτινες!!!!!
εμενα η μαμα μου εγκεφαλικο κοντεψε να παθει οταν ειδε το γατι μου να κρεμεται απο την κουρτινα του σαλονιου..............
Ε ναι..οκ..αλλα το κρεββατι παντως..δεν μπορουνε να το ξυσουν.....εισαι και συμπατριωτισα...απο ζωγραφου και εγω,ασχετα αν μενω ζακυνθο..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 02:16, 23-03-11:

Γενικά πιστεύω πως το ξύλινο κρεβάτι είναι κλάσεις ανώτερο από το μεταλλικό, αλλά που να βρεις τα λεφτά για ένα καλό ξύλινο;!

Άσε που συνήθως τα μεταλλικά τρίζουν υπερβολικά πολύ...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 02:21, 23-03-11:

ετσι ειναι το δικο μου αλλα σε σομον χρωμα και ημιδιπλο, οχι διπλο!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 02:48, 23-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Γενικά πιστεύω πως το ξύλινο κρεβάτι είναι κλάσεις ανώτερο από το μεταλλικό, αλλά που να βρεις τα λεφτά για ένα καλό ξύλινο;!

Άσε που συνήθως τα μεταλλικά τρίζουν υπερβολικά πολύ...
Αν το πάρεις από το ΙΚΕΑ σαφώς θα σου στοιχίσει πολύ λιγότερο και θα τρίζει. Σε άλλη περίπτωση μια μεταλλική κρεβατοκάμαρα στοιχίζει πολύ περισσότερο, ειδικά όπως αυτή στο πρώτο ποστ και τρίζει από λίγο έως καθόλου. Πριν αρχίσω έρευνα αγοράς για το κρεβάτι μου, πίστευα ότι ένα μεταλλικό θα κοστίζει λιγότερο και εξεπλάγην όταν άκουσα τις τιμές στα περισσότερα καταστήματα επίπλων.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 08:45, 23-03-11:

Παντως το δικο μου μεταλλικο....ΚΑΘΟΛΟΥ δεν τριζει.Ειναι και μασιφ....αν σας πω ποσο το πηρα..δεν θα το πιστεψετε.Δεν το αγορασα απο μαγαζι,αλλα απο εναν παππου εδω στη ζακυνθο,που εχει ενα μαγαζακι και κανει μονος του τα κρεββατια με παραγγελιες.Λοιπον..χωρις στρωμα βεβαια..πριν απο 5 χρονια περιπου,το πηρα..400 ευρω!!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 11:19, 23-03-11:

Φθηνό ήταν, μη λες λόγο. Έχω ακούσει τιμές που φτάνουν και τις 6.000. Πάντα χωρίς στρώμα.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 12:19, 23-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
υπεροχο ειναι αυτο και σε τελειες αποχρωσεις!!!!!!!!!!!!so classy...

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 22:02, 23-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Φθηνό ήταν, μη λες λόγο. Έχω ακούσει τιμές που φτάνουν και τις 6.000. Πάντα χωρίς στρώμα.
ναι οντως ειναι πιο ακριβα απο τα ξυλινα ενα διπλο μεταλλικο βγαινει γυρω στα 1,800!!!!!!πολλα αλλα αν αναλογιστουμε τι κανουμε στο κρεβατι πιστευω οτι αξιζει

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 23:17, 23-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από karotenia
ναι οντως ειναι πιο ακριβα απο τα ξυλινα ενα διπλο μεταλλικο βγαινει γυρω στα 1,800!!!!!!πολλα αλλα αν αναλογιστουμε τι κανουμε στο κρεβατι πιστευω οτι αξιζει

Για την απολαυση μας ...αξιζει και πολλα περισσοτερα αρκει να εχουμε αυτο που ονειρευομαστε αλλωστε ενα κρεββατι δεν το αλλαζεις και απο τη μια μερα στην αλλη κατα κανονα ,το κρατας καποια χρονια ,αρα αξιζει τα λεφτα του

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 23:25, 23-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Και εμένα έτσι είναι το δικό μου. Ημίδιπλο, ''ντυμένο'' στη πλάτη και στο τελείωμα, σε μπεζ χρώμα.

Γενικά, προτιμώ τα ξύλινα κρεββάτια μου αποπνέουν μια ζεστασιά. Τα μεταλλικά τα βρίσκω λίγο ''κρύα''.

Παράθεση

aggi92 (Angeliiiiiique ^^)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aggi92
H Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H aggi92 χωρίς καμία υποψία σκέψης έγραψε στις 15:04, 31-03-11:

Ααα απορω που εγινε κ θεμα! εννοειται οτι τα κρεβατια με καγκελα ειναι απλα...υπεροχα!!!Βγαζουν κτ ρομαντικο κ γλυκο νομιζω!

Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 20:01, 01-04-11:

ξυλινο με ουρανο που τον καλυπτουν υφασματα

Παράθεση

jesse_james

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη jesse_james
Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 282 μηνύματα.

O jesse_james Murdered by a Traitor and Coward έγραψε στις 20:16, 01-04-11:

Μεταλλικό με κουνουπιέρα για όλο το χρόνο. ( η οποία γίνεται και μυγιέρα και φυσικά προστασία από το μάτι )

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 20:26, 01-04-11:

χαχαχαχ σωστος!!!!!!!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 20:41, 01-04-11:

πετρινο

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fallen angel <3 (Όποιος θέλει ας με ρωτήσει...)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fallen angel <3
H Όποιος θέλει ας με ρωτήσει... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H fallen angel <3 έγραψε στις 02:12, 20-04-11:

κι εγω προτιμω το μεταλλικο...βολευει περισσοτερο σε πιο πολλα πραγματακι εγω στο σπιτι μου ξυλινο εχω βεβαια αλλα προσφατα το αλλαξα και πηρα μεταλλικο....και στο εξοχικο μεταλλικο....βεβαια τα πιο καινουργια αυτα που λεμε οτι ειναι της μοδας τωρα ειναι πολυ ωραια αλλα καποια στιγμη και αυτα τριζουν...και τα ξυλινα τριζουν ευκολοτερα απο τα μεταλλικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 03:55, 20-04-11:

Λιγη επιπλεον φαντασια για μενα πλιζ :

Φουτουριστικό-επιστημονικό : Μαγνητικό. Σηκωνει 1900 κιλά, οπότε κάνει και για να σηκωνω το αμαξι.

Με απλά κολπάκια στον φωτισμο :

Για εξοικονομηση χωρου :

Μinimalistic :

Cool : (στεκεται σουζα)

Για ρωμαικά οργια με χλαμυδες κλπ :

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 04:19, 20-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Λιγη επιπλεον φαντασια για μενα πλιζ :

Με απλά κολπάκια στον φωτισμο :

Ειλικρινα αυτο μου αρεσει πολυ...αναφερομαι στο κατω μερος. Το υπολοιπο θελει αλλαγες!

Μinimalistic :

Και αυτο καλο...

Αυτο που αρεσει περισσοτερο απ' ολα...

(λορυ, μην πεις ουτε οτι οτι το ηξερες, αλλα ουτε και οτι το φανταστηκες!!!)

Για ρωμαικά οργια με χλαμυδες κλπ :

Δεν ξερω εαν κανει για ρωμαικα οργια, αλλα για τα δικα μου μια χαρα ειναι!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 07:24, 20-04-11:

Αχ τι καλό! Σκουπίζεται εύκολα από κάτω, αλλά για extreme sports δεν μου φαίνεται πολύ κατάλληλο...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 07:46, 20-04-11:

Sorry ,no like σε ολα ....το μονο που μου αρεσει ειναι αυτο της παραλιας ,για χαλαρωση ,μασαζακι και ατελειωτο χουζουρι διπλα στο κυμα...Ta υπολοιπα συγγνωμη αλλα δεν εχουν καθολου φινετσα...λες και ειναι της Ν@@@@Τ....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 20-04-11 στις 07:58. Αιτία: προσθήκη spoiler για μείωση του scrolling
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 14:34, 20-04-11:

Δεν ξερω τι εννοεις εσυ με το "φινετσα" αλλα καθοτι ιταλικη λεξη, και σημαινει λεπτοτητα, θα διαφωνησω (το ασανσερ και αυτο με τα φωτα, οκ, ναι, δεν εχουν κατι ιδιατερα σαν κρεβατια, αλλά προφανως δε τα εβαλα γιαυτο). Φυσικα, γουστα ειναι αυτα, και απλα βρηκα στα γρηγορα καποια κρεβατακια για να σπασουμε τη μονοτονια του κλασσικου που εβλεπα στα προηγουμενα ποστς.

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul έγραψε στις 15:15, 20-04-11:

Δεν ξερω τι εννοεις εσυ με το "φινετσα" αλλα καθοτι ιταλικη λεξη, και σημαινει λεπτοτητα, θα διαφωνησω (το ασανσερ και αυτο με τα φωτα, οκ, ναι, δεν εχουν κατι ιδιατερα σαν κρεβατια, αλλά προφανως δε τα εβαλα γιαυτο). Φυσικα, γουστα ειναι αυτα, και απλα βρηκα στα γρηγορα καποια κρεβατακια για να σπασουμε τη μονοτονια του κλασσικου που εβλεπα στα προηγουμενα ποστς.
Οντως τα γουστα ειναι γουστα ....και οκ παω πασο αν ηθελες να σπασεις το κλασσικο..απλως εγω ακριβως εκει στο ελαφρυ κλασσικο γαλλικο στυλ (province κυριως) αποδιδω τη φινετσα

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:21, 20-04-11:

Guys & Dolls, μην αγχεστε!
Περι ορεξεως...ξερετε!

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 19:55, 08-09-11:

Προτιμω τα μεταλλικα!!Ειδικα αυτο...
Συνημμένο Αρχείο 39549
Αχχχχχ και να το χα....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 09-02-14 στις 08:44.
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 20:27, 08-09-11:

εχω ξυλινο!! μ αρεσιυν περισοτερο σαν στυλ!!

Παράθεση

talismans

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη talismans
Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O talismans έγραψε στις 11:32, 09-09-11:

Τα μεταλλικά κρεβάτια έχουν φανταστικά κομμάτια, πολλά όμως απόαυτά κάνουν αρκετούς θορύβους και είναι λίγο σπαστικό αυτό.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 11:38, 09-09-11:

Αναλόγως την ποιότητα του κρεβατιού!! Εμένα δεν κάνει καθόλου θόρυβο!!!

Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vassonoff
H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 22:58, 11-09-11:

Πριτιμω ξυλινο...Θυμιζει αλλη εποχη και νομιζω οτι σου δινει πιο πολυ ασφαλεια...Θες να χωθεις,να ξαπλαρεις και να μην σε ενοχλησει ΚΑΝΕΙΣ!!!

Παράθεση

talismans

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O talismans έγραψε στις 00:27, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Αναλόγως την ποιότητα του κρεβατιού!! Εμένα δεν κάνει καθόλου θόρυβο!!!

Μου φαίνετε ότι δεν το έχεις ζορίσει

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 00:30, 12-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από talismans

χαχαχαχ ναι!!!και το δικο μου κανει κατι τριξιματακια τωρα τελευταια!!!!

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 13:12, 15-09-11:

Κάνεις λάθος!!! Το χω ζορίσει, αλλα μετά δεν ακούγεται τίποτα!!

Παράθεση

talismans

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O talismans έγραψε στις 13:50, 15-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Κάνεις λάθος!!! Το χω ζορίσει, αλλα μετά δεν ακούγεται τίποτα!!

Καλά εντάξει μη κάνεις έτσι, κάνω λάθος.

Και με 3 θαυμαστικά!!!

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 17:06, 15-09-11:

Καλά εντάξει μη κάνεις έτσι, κάνω λάθος.

Και με 3 θαυμαστικά!!!
Εντάξει λοιπόν!!! Εμένα πάντως δεν τρίζει

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 20:12, 29-10-11:

Για όσους θεωρείτε τα ξύλινα κρεβάτια χαμηλότερης ποιότητας απ΄τα μεταλλικά, μην ξεχνάτε, πως ξύλα υπάρχουν πολλών ειδών. Και δυστυχώς, πλέον τα περισσότερα "ξύλινα" κρεβάτια κατασκευάζονται από σύνθετα υλικά, συνήθως MDF, γιατί το καλό ξύλο είναι ακριβό υλικό. Η ανθεκτικότητα και η ποιότητα των ξύλων και των προϊόντων ξύλου μπορεί να διαφέρει πολύ. Δηλαδή μεταξύ σημύδας και MDF, σαφώς η σημύδα είναι προτιμότερη (και ακριβότερη). Μεταξύ πεύκου και MDF, όμως, ίσως είναι καλύτερο να προτιμήσεις το MDF. Αυτά πρέπει να τα προσέχεις, όταν αγοράζεις ξύλινα έπιπλα γενικά. Το ότι το έπιπλο είναι ξύλινο, δε σημαίνει αυτομάτως, ότι είναι και καλής ποιότητας. Και το ότι η σημύδα και η βελανιδιά είναι καλά ξύλα για έπιπλα κρεβατοκάμαρας και σαλονιού, δε σημαίνει, ότι ταιριάζουν και για το μπάνιο ή τα έπιπλα του κήπου.

Σκοπεύω σύντομα να αγοράσω καινούριο κρεβάτι και είδα σήμερα μια κρεβατοκάμαρα από σημύδα, που μου άρεσε αρκετά. Ενδεικτικά, το κομοδίνο κόστιζε περισσότερο απ΄ό,τι το δίπλα (διπλό) μεταλλικό κρεβάτι. Αλλά, φυσικά, ήταν από μασίφ ξύλο, χωρίς τίποτα σανίδες της πλάκας στα συρτάρια or anything (αυτό έλειπε). Κι όχι, δεν ήταν χοντροκομμένη, ογκώδης ή παλαιομοδίτικη. Διαχρονική κι εκλεπτυσμένη θα τη χαρακτήριζα.

Μ΄αυτό το post δε θέλω να πάρω θέση στο ποια είναι καλύτερα, καθώς ποτέ δεν είχα μεταλλικό κρεβάτι και δεν έχω εμπειρία σχετικά. Άσε που την πραγματική ποιότητα ενός κρεβατιού δεν μπορείς να την κρίνεις παρά μόνο αρκετά χρόνια μετά την αγορά του (εκτός κι αν χαλάσει αμέσως ). Όλα καλά είναι στην αρχή. Και στο κάτω κάτω περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Άλλου του αρέσει οπτικά περισσότερο το μεταλλικό, άλλου το ξύλινο. Κι όλοι ελπίζουν τη στιγμή της αγοράς, ότι πήραν κάτι καλό και δεν πήγαν στράφι τα χρήματά τους. Αυτό, όμως, θα το διαπιστώσουν αργότερα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lilla My : 29-10-11 στις 20:31.
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:30, 30-10-11:

Ξύλινο. Δύσκολα βρίσκεις στην αγορά μεταλλικό κρεβάτι που να μην είναι κιτς.

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,471 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 01:27, 09-02-14:

Το ξύλινο ασφαλώς είναι πιο όμορφο, κλασσάτο και το προτιμώ.
Το μεταλλικό από την άλλη πιο πρακτικό, γιατί δίνει τη δυνατότητα να κρατιέσαι απ'τις μπάρες, η τελοσπάντων οι μπάρες προσφέρονται...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 11:45, 09-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Το ξύλινο ασφαλώς είναι πιο όμορφο, κλασσάτο και το προτιμώ. Το μεταλλικό από την άλλη πιο πρακτικό, γιατί δίνει τη δυνατότητα να κρατιέσαι απ'τις μπάρες, η τελοσπάντων οι μπάρες προσφέρονται...
...για πολλά και διάφορα παιχνίδια.

Βέβαια και το ξύλινο θα μπορούσε να έχει επίσης κάγκελα. Όμως και το μεταλλικό και το ξύλινο κρεβάτι έχουν το μειονέκτημα ότι μπορεί, όταν τους γίνεται έντονη χρήση, να κάνουν θόρυβο. Για μένα η πιο καλή λύση είναι το χτιστό κρεβάτι στο οποίο άνετα προστίθενται και μεταλλικά κάγκελα. Απόλυτη σταθερότητα, ησυχία και μπάρες. Επίσης, αν βάλουμε και στρώμα νερού, τότε έχουμε την ιδανική λύση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:54, 09-02-14:

ωραια ιδεα μου δωσες ειναι και φτηνοτερο..
αλλα πως το κουνας μετα.?

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 13:03, 09-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ωραια ιδεα μου δωσες ειναι και φτηνοτερο..
αλλα πως το κουνας μετα.?
Έτσι:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους