Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,770 μηνύματα σε 74,631 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κολώνιες και αρώματα

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 03:21, 08-01-13:

μα να μην μπορώ να βρω ένα άρωμα που να μυρίζει όμορφα και να μην κοστίζει 1279384043 ευρώ?? grargh!

το είχα ένα διάστημα! μου το είχαν φέρει δώρο στις γιορτές...πολύ καλό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 08:40, 08-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
μα να μην μπορώ να βρω ένα άρωμα που να μυρίζει όμορφα και να μην κοστίζει 1279384043 ευρώ?? grargh!
Σε άλλο θέμα συζητάμε για αρωματοπωλείο.
Think of it.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 18:29, 20-02-13:

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 17:46, 23-02-13:

Θα το δοκιμάσω,όταν τελειώσει αυτό που έχω τώρα. ^^

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 20:32, 23-02-13:

Μηπως γνωριζετε κατα τυχη κατι αντρικες κολωνιες που κυκλοφορουν τελευταια κι εχουν μεσα ορμονικες ουσιες που προσελκυουν το αντιθετο φυλο? Θα θελα να αγορασω κατι τετοιο για δοκιμη. Μην ειναι ομως πολυ ακριβο...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:20, 26-02-13:

Χωρίς να θυμάμαι πως μου έχει προκύψει, χρόνια τώρα, ίσως απο πάντα, αλλά δε λέω ποτέ τι άρωμα φοράω. Πρώτον, για να μη μου κλέβουν τις ιδέες και δεύτερον για να βγαίνει λίγο μυστήριο. Εχει πλάκα να σε ρωτά κάποια ή κάποιος ''αχ τι ωραία μυρίζεις, τι φοράς;'' Και ν'απαντάς ''secret...'' Βεβαία εμένα αν μου μυρίσει θα ρωτήσω Εντάξει, το λέω στις φίλες μου μόνο Μόνο τελευταία με ρώτησε μία και της απάντησα γιατί βιαζόμουν να φύγω, βαριόμουν να παιχνιδίζω
Dior... είναι η κορυφή στο άρωμα. Βέβαια έχω φορέσει κατά καιρούς διάφορα και συνήθως κολλάω με ένα για πολύ καιρό, μέχρι να μου μείνει η στάμπα και να με θυμάμαι όποτε το μυρίζω. Μόλις το βαρεθώ, κολλάω με ένα νέο. Τις μυρώδιες τις συνδέω με φάσεις της ζωής και δεν ξαναγυρνάω ποτέ στις ίδιες.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 00:55, 28-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Χωρίς να θυμάμαι πως μου έχει προκύψει, χρόνια τώρα, ίσως απο πάντα, αλλά δε λέω ποτέ τι άρωμα φοράω. Πρώτον, για να μη μου κλέβουν τις ιδέες και δεύτερον για να βγαίνει λίγο μυστήριο. Εχει πλάκα να σε ρωτά κάποια ή κάποιος ''αχ τι ωραία μυρίζεις, τι φοράς;'' Και ν'απαντάς ''secret...'' Βεβαία εμένα αν μου μυρίσει θα ρωτήσω Εντάξει, το λέω στις φίλες μου μόνο Μόνο τελευταία με ρώτησε μία και της απάντησα γιατί βιαζόμουν να φύγω, βαριόμουν να παιχνιδίζω
Dior... είναι η κορυφή στο άρωμα. Βέβαια έχω φορέσει κατά καιρούς διάφορα και συνήθως κολλάω με ένα για πολύ καιρό, μέχρι να μου μείνει η στάμπα και να με θυμάμαι όποτε το μυρίζω. Μόλις το βαρεθώ, κολλάω με ένα νέο. Τις μυρώδιες τις συνδέω με φάσεις της ζωής και δεν ξαναγυρνάω ποτέ στις ίδιες.
Aκριβώς το ίδιο και εγώ!
Είναι γεγονός ότι μπορώ να αριθμήσω κάθε περίοδο της ζωής μου,να θυμηθώ σε τι φάση ήμουν τότε,
μόνο μυρίζοντας μια κολώνια που είχα παλιά.

Δύσκολα γυρνάω σε κολώνιες που έχω ξαναφορέσει,
για αυτό και δεν με πειράζει (προσωπικά) το να λέω ποια κολώνια φοράω ανά διαστήματα.
Εξάλλου στον καθένα μυρίζει διαφορετικά κάθε άρωμα.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:03, 28-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Εξάλλου στον καθένα μυρίζει διαφορετικά κάθε άρωμα.
Αυτό ξαναπές το!!!

Παράθεση

Izabella.N (dwsdw)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Izabella.N
H dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H Izabella.N Through these shadows...I Rise. έγραψε στις 16:34, 28-03-13:

Για βραδυ προτειμω αυτες:

για πρωι εχω αυτη τωρα και μου αρεσει πολυ ^^

για αντρες αγαπω Davidoff Cool Water (L)

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:37, 01-04-13:

Πήρα μια της Avon, την Simply Because προχτές.
Καλή η μυρωδιά της για άνοιξη/καλοκαίρι.

Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 01:19, 30-05-13:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 11:02, 30-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Izabella.N
Για βραδυ προτειμω αυτες:

Οι 2 πιο αγαπημένες μου!
Ειδικά με την hypnotic έχω έναν έρωτα και δεν την αλλάζω!

Παράθεση

_Ηρώ_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Ηρώ_
H _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H _Ηρώ_ έγραψε στις 11:30, 30-05-13:

Εμένα από αντρικά αρώματα μου αρέσει πολύ αυτό..

Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 11:53, 30-05-13:

ιδιαιτερα τωρα το καλοκαιρι που τα αρωματα και οι κολωνιες μου φαινονται too much, οι ιδανικες λυσεις για εμενα ειναι δυο. COCO CHANEL MADEMOISELLE body mist

και COCO CHANEL No.5 body lotion.

τρια χρονια μονο αυτες χρησιμοποιω. σαν αναλαφρα αρωματα. εγγυηση.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη βαριεμαι
H βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H βαριεμαι έγραψε στις 12:29, 05-06-13:

θελω να το παρω!!
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!!!!!

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 12:41, 05-06-13:

δωράκι από καθηγήτρια μου ^^ έχω πάθει πόρωση *.*

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 13:01, 05-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Loony

Πες σε παρακαλώ στην καθηγήτρια σου ότι μου τελείωνει το άρωμα! Θέλω κ εγώ!

Άτιμη φτώχεια...

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 13:21, 05-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από L0uk0umas
Πες σε παρακαλώ στην καθηγήτρια σου ότι μου τελείωνει το άρωμα! Θέλω κ εγώ!

Άτιμη φτώχεια...
σιγά μωρέ, σχετικά φθηνά είναι αυτά στο body shop.. εμένα μου άρεσε τόσο πολύ που θα το ξαναπάρω αν τελειώσει :Ρ

Παράθεση

βαριεμαι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη βαριεμαι
H βαριεμαι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H βαριεμαι έγραψε στις 18:02, 05-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Loony

αυτο το εχω σε κρεμα σωματος!!
μυριζει υπεροχα

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 21:52, 15-07-13:

Καμιά δροσερή καλοκαιρινή πρόταση; Τελειώνει το άρωμά μου και δεν ξέρω τι να πάρω. Σκεφτόμουν κάποια της Nina Ricci, αλλά είναι πολυφορεμένες γενικά.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 22:47, 26-07-13:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:35, 28-07-13:

Aς αφήσω το στίγμα μου.
Αυτή χρησιμοποιώ τώρα.
H προηγούμενή μου.
Αυτή ήταν δώρο της αδερφής μου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 31-07-13 στις 14:45. Αιτία: Διόρθωση λινκ
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 16:39, 28-07-13:

Aυτήν τώρα:

Aλλά είναι λαϊκή απαίτηση να γυρίσω σε αυτήν:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 16:43, 28-07-13:

συγγνώμη,πόσο την πήρες;

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 17:09, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Aς αφήσω το στίγμα μου.
Αυτή
vanillaaa*.*
ειχα μια απο τα sephora αλλα μετα απο λιγο καιρο δεν μυριζε τοσο βανιλια,ειχε ενα πιο αοριστο αρωμα που δεν ηταν ασχημο αλλα not da same
του κορε καλη ειναι?

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:16, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
vanillaaa*.*
ειχα μια απο τα sephora αλλα μετα απο λιγο καιρο δεν μυριζε τοσο βανιλια,ειχε ενα πιο αοριστο αρωμα που δεν ηταν ασχημο αλλα not da same
του κορε καλη ειναι?
Την έχω ερωτευτεί σε σημείο που θα πάω να πάρω μερικά μπουκαλάκια ακόμη.
Η μόνη μαλακία είναι ότι κυκλοφορεί μόνο σε μπουκάλι των 50 mL.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 17:18, 28-07-13:

Αν σου πω δεν θυμάμαι; 60-70; Α ήταν και από τα αφορολόγητα!

Παράθεση

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BloodSparrow
Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 321 μηνύματα.

O BloodSparrow έγραψε στις 17:24, 28-07-13:

ερωτηση προς κοριτσια / γυναικες :

αγοραζετε κολώνιες απο Avon και Oriflame ;

οι τιμες ξεκινανε και απο 20 ευρω και θελω να αγορασω δωρο για κοπελα
για τη ποιοτητα πειτε μου βασικα

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 17:30, 28-07-13:

80 την είχα πάρει εγώ από sephora. Το μικρό μπουκάλι.

Παράθεση

spitogata (Μαίρη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spitogata
H Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H spitogata meoww έγραψε στις 17:40, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από BloodSparrow

Εγώ από την Avon,παίρνω μια ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ,την Far Away,από ποιότητα πολύ καλή,είμαι αρκετά ευχαριστημένη (τώρα βέβαια έχω να πάρω καιρό,και δεν ξέρω πόσο την έχουν πάει )
Πρόσφατα πήρα ένα άλλο σετ (και το πήρα και εις διπλούν γιατί ήταν σε προσφορά το άτιμο ) την σειρά Pur Blanca-που είχε μαζί άρωμα 50 ml,σπρέι σώματος,αποσμητικό και body lotion- 16 ευρώ.Και από αυτή την σειρά είμαι πολύ ικανοποιημένη όσον αφορά την ποιότητα.
Γενικά ότι έχω πάρει από εκεί,μανό,καλλυντικά ακόμα και μια τσάντα,δεν το έχω μετανιώσει
Ελπίζω να σε βοήθησα

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 17:53, 28-07-13:

Εγώ που έχω δοκιμάσει από Oriflame,δεν είχαν καθόλου καλή διάρκεια.
Η απόδοση της κολώνιας ήταν αρκετά "απλή" να το πώ.
Δηλαδή δεν έδινε το "βάθος" στο άρωμα που θα δώσει μια καλή αυθεντική κολώνια.

Βέβαια και εγώ είμαι από τις απαιτητικές.
Θέλω διάρκεια στο άρωμα και καλή ποιότητα. Άλλες κοπέλες δεν έχουν πρόβλημα.

Τώρα υπάρχουν καλές εναλλακτικές. Π.χ. να της πάρεις κάτι σε spray/αποσμητικό κολώνιας.
Μου έχει τύχει να μου πάρουν αποσμητικό αυθεντικό και να είναι ακόμα καλύτερο από κολώνια Oriflame..

Mετά βέβαια μπορείς να της πάρεις κάτι από body shop.
Ή κάτι από fresh line,τα body splash/spray ,αν πάς στο μαγαζί τους έχει αρκετά καλή ποικιλία.
Και πάλι όμως δεν θα έχουν την απόδοση καλής κολώνιας ή αρώματος.

Μετά αν θές κάτι πιο φθηνό,κάτι σε lotion σώματος θα ήταν μια χαρά.
Γενικά στα αρώματα είναι ανάλογα την κοπέλα και τα γούστα της,αλλά και τα χρήματα που μπορείς να διαθέσεις.

Πάντως σε τέτοια πράγματα μετράει η κίνηση πάνω από όλα και το ότι την σκέφτηκες. ^^

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 18:00, 28-07-13:

Εγώ που έχω δοκιμάσει από Oriflame,δεν είχαν καθόλου καλή διάρκεια.
Συμφωνώ, από διάρκεια οι κολώνιες της Oriflame δε λεν τίποτα δυστυχώς. Προϊόντα της Avon δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.

Παράθεση

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

O BloodSparrow έγραψε στις 18:15, 28-07-13:

Οι ''καλες'' μου κολωνιες ειναι αυτες που μου εκαναν δωρο , δυστυχως δεν εκατσα ποτε να ασχοληθω μονος και να μαθω μαρκες / τυπος κολωνιας(καλα καλα δε ξερω αν διαφερουν οι οροι κολωνια / αρωμα) .
Παιζει ρολο τοπος προελευσης ; απο Avon βλεπω εχει made in Poland / Turkey

σιγουρα μετραει η κινηση , αλλα δεν θα ημουν χαρουμενος αν χαντακωνε το δωρο επειδη οι ηδη δικες της κολωνιες ειναι ποιοτικοτερες
απλως δεν εχει νόημα τοτε να παρεις τετοιο δωρο

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 18:20, 28-07-13:

Ξέρεις τι/ποιες κολώνιες έχει; Το άρωμα είναι συνήθως πιο 'βαρύ' κι έχει μεγαλύτερη διάρκεια από την κολώνια.

Παράθεση

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

O BloodSparrow έγραψε στις 18:34, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lilla My
Ξέρεις τι/ποιες κολώνιες έχει; Το άρωμα είναι συνήθως πιο 'βαρύ' κι έχει μεγαλύτερη διάρκεια από την κολώνια.
Ειναι κοπελα που προσεχει πολυ τον εαυτο της , εχει και χρημα , σχεδον σιγουρο λοιπον οτι εχει δυνατά προιοντα.
Lilly My , δεν θελω να της τη πεσω , ενα δωρο θελω να κανω για γενεθλια αμα ηθελα εντυπωση μαλλον χρειαζεται sephora ή hondos center για ακριβη κολωνια
Θα δω λύσεις απο avon

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 18:35, 28-07-13:

Γιατί δεν της κάνεις δώρο ένα βιβλίο; Γράψε και μια αφιέρωση και θα είσαι μια χαρά.

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

H Lilla My έγραψε στις 18:37, 28-07-13:

Ναι, αυτό θα έλεγα κι εγώ. Όχι απαραίτητα βιβλίο, αλλά κάτι άλλο τέλος πάντων. Θέλεις ντε και καλά να της πάρεις άρωμα;

Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen έγραψε στις 19:23, 28-07-13:

Ειναι κοπελα που προσεχει πολυ τον εαυτο της , εχει και χρημα , σχεδον σιγουρο λοιπον οτι εχει δυνατά προιοντα.
Lilly My , δεν θελω να της τη πεσω , ενα δωρο θελω να κανω για γενεθλια αμα ηθελα εντυπωση μαλλον χρειαζεται sephora ή hondos center για ακριβη κολωνια
Θα δω λύσεις απο avon
Στα Sephora έχει και αυτά εδώ.
Eίναι αφρόλουτρα με πάρα πολλές και διαφορετικές μυρωδιές.
Έχει και lotion για κάθε αφρόλουτρο και μικρό αρωματάκι νομίζω,αλλά μπορείς να τα πάρεις και χωριστά ή σαν σετάκι.
Και είναι σχετικά οικονομικά από ότι θυμάμαι.
Άσε που σίγουρα θα πετύχεις και μυρωδιά που να της αρέσει π.χ. βανίλια αρέσει σε πολλές κοπέλες.
Τα έχει σε όλα τα Sephora,πιστεύω θα της αρέσουν.
Γενικά θα έλεγα να ψαχτείς και σε τέτοια πράγματα,γιατί σε άρωμα μπορεί να δώσεις πολλά χρήματα,
χωρίς να ξέρεις αν θα της αρέσει 100%.
Δές και εδώ λίνκ.

Επίσης αν έχεις σχέδια να πάς και να ψαχτείς σε Ηοndos ή Sephora,πάρε και μια φίλη σου μαζί που να ξέρει από τέτοια πράγματα για να μην σε δούν αγόρι και σου πασάρουν ότι κι ότι οι πωλήτριες. Γιατί υπάρχουν αρκετές σε τέτοιο στυλ.

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 20:24, 28-07-13:

Ενώ είχα πάει σε ένα κατάστημα Korres για προιόντα μαλλιών, με δειγμάτισαν με αυτή την κολώνια. Μύριζε τόσο ωραία που δεν το πίστευα. Σκέφτομαι ,αφού μου τελειώσει η κολώνια που έχω αγοράσει(αυτή), να αγοράσω του Korres.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 21:49, 28-07-13:

Δεν φοράω. Εδώ και χρόνια.
Προτιμώ να περπατώ και να μυρίζει τα σαμπουάν/αφρόλουτρό μου ή μια υπέροχη κρέμα σώματος (στα κέφια μου) πάρα κωλόνια.
Κάποια στιγμή θα ξεκινήσω, λέω.

Παράθεση

spitogata (Μαίρη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H spitogata meoww έγραψε στις 22:02, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Ενώ είχα πάει σε ένα κατάστημα Korres για προιόντα μαλλιών, με δειγμάτισαν με αυτή την κολώνια. Μύριζε τόσο ωραία που δεν το πίστευα. Σκέφτομαι ,αφού μου τελειώσει η κολώνια που έχω αγοράσει(αυτή), να αγοράσω του Korres.
Καλέεε,του Korres είναι τέλειες χρησιμοποιούσα πιο παλιά αυτή http://www.fragrantica.com/perfume/K...ear-12351.html αλλά από τότε που μου τελείωσε δεν ξαναπήρα

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 22:06, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από spitogata
Καλέεε,του Korres είναι τέλειες χρησιμοποιούσα πιο παλιά αυτή http://www.fragrantica.com/perfume/K...ear-12351.html αλλά από τότε που μου τελείωσε δεν ξαναπήρα
Κι εγώ θα την αγοράσω απο ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο, μαζί με άλλα προιόντα της ίδιας εταιρείας.

Η δική μου απορία είναι η εξής:πως γίνεται ορισμένες κοπέλες με το που περνάνε απο μπροστά(έστω στιγμιαία) να αφήνουν το άρωμά τους; Βάζουν μεγάλη ποσότητα ή είναι τόσο έντονο;

Παράθεση

spitogata (Μαίρη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H spitogata meoww έγραψε στις 22:19, 28-07-13:

Η δική μου απορία είναι η εξής:πως γίνεται ορισμένες κοπέλες με το που περνάνε απο μπροστά(έστω στιγμιαία) να αφήνουν το άρωμά τους; Βάζουν μεγάλη ποσότητα ή είναι τόσο έντονο;
Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει ούτε με την ποσότητα ούτε με το αν είναι έντονο το άρωμα.Είναι αυτό που λέμε ''να σου πηγαίνει'' το άρωμα που φοράς.Έχει τύχει δηλαδή,να βάλω το άρωμα που βάζει η φίλη μου,την ίδια ποσότητα(γιατί θέλαμε να το τεστάρουμε κιόλας )
Και ενώ εκείνη μύριζε για τις επόμενες 6 ώρες,εμένα μια που το έβαλα,μια που μου έφυγε.

Και το μπουκαλάκι να αδειάσεις πάνω σου,και άρωμα με μπαχάρια της Σαχάρας να βάλεις ,αν δεν ταιριάζει με το δέρμα σου,όχι μόνο δεν μυρίζει αν περάσεις μπροστά από κάποιον,αλλά και να κολλήσει ο άλλος πάνω σου,δεν μυρίζει το άρωμα

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 22:23, 28-07-13:

Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει ούτε με την ποσότητα ούτε με το αν είναι έντονο το άρωμα.Είναι αυτό που λέμε ''να σου πηγαίνει'' το άρωμα που φοράς.Έχει τύχει δηλαδή,να βάλω το άρωμα που βάζει η φίλη μου,την ίδια ποσότητα(γιατί θέλαμε να το τεστάρουμε κιόλας )
Και ενώ εκείνη μύριζε για τις επόμενες 6 ώρες,εμένα μια που το έβαλα,μια που μου έφυγε.

Και το μπουκαλάκι να αδειάσεις πάνω σου,και άρωμα με μπαχάρια της Σαχάρας να βάλεις ,αν δεν ταιριάζει με το δέρμα σου,όχι μόνο δεν μυρίζει αν περάσεις μπροστά από κάποιον,αλλά και να κολλήσει ο άλλος πάνω σου,δεν μυρίζει το άρωμα
Δεν μιλάω να το αισθάνομαι πως μυρίζει πάνω μου... Αυτό το καταλαβαίνω πως διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο. Αλλά όταν περπατάς στο πεζοδρόμιο και περάσει μία και σου έρθει η κολώνια της δεν είναι απλά ότι ταιριάζει πάνω της πιστεύω.

Παράθεση

spitogata (Μαίρη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H spitogata meoww έγραψε στις 22:37, 28-07-13:

Δεν μιλάω να το αισθάνομαι πως μυρίζει πάνω μου... Αυτό το καταλαβαίνω πως διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο. Αλλά όταν περπατάς στο πεζοδρόμιο και περάσει μία και σου έρθει η κολώνια της δεν είναι απλά ότι ταιριάζει πάνω της πιστεύω.
Κατάλαβα τι εννοούσες ούτε εγώ μίλησα για το αν μυρίζει διαφορετικά από άνθρωπο σε άνθρωπο,αλλά το πόσο κρατάει και πόσο έντονο είναι.Εγώ δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς Τυχαίνει με άρωμά μου να συμβαίνει αυτό που λες,να περνάω δηλαδή δίπλα από κάποιον και να μυρίσει,και έχω και άρωμα που όταν το φοράω απλά το μυρίζω μόνο εγώ και όποιος έρθει κοντά μου.

Τώρα αν άλλες γυναίκες έχουν κάποιο μυστικό,και δεν αρκεί μόνο να τους πηγαίνει,δεν ξέρω

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 22:47, 28-07-13:

Κατάλαβα τι εννοούσες ούτε εγώ μίλησα για το αν μυρίζει διαφορετικά από άνθρωπο σε άνθρωπο,αλλά το πόσο κρατάει και πόσο έντονο είναι.Εγώ δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς Τυχαίνει με άρωμά μου να συμβαίνει αυτό που λες,να περνάω δηλαδή δίπλα από κάποιον και να μυρίσει,και έχω και άρωμα που όταν το φοράω απλά το μυρίζω μόνο εγώ και όποιος έρθει κοντά μου.

Τώρα αν άλλες γυναίκες έχουν κάποιο μυστικό,και δεν αρκεί μόνο να τους πηγαίνει,δεν ξέρω
Μου φαίνεται κάπως παράξενο... Κι εγώ αν κάτσω σε μία παρέα μπορεί οι άλλοι να μυρίσουν το δικό μου ή το αντίστροφο. Κατανοώ επίσης να κάθεσαι για παράδειγμα σε δίπλα θέση με κάποιον και να μυρίζεις το άρωμα. Αυτό όμως που ανέφερα και στο πρώτο μήνυμα μου φαίνεται πραγματικά αλλόκοτο. Γιατί υποτίθεται βάζεις λίγο και σε ορισμένα σημεία, πώς μυρίζει σε όλο το πεζοδρόμιο;! Με την απορία θα μείνω μάλλον, αφού προσωπικά δεν πρόκειται να το καταφέρω.

Παράθεση

spitogata (Μαίρη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H spitogata meoww έγραψε στις 23:03, 28-07-13:

Μου φαίνεται κάπως παράξενο... Κι εγώ αν κάτσω σε μία παρέα μπορεί οι άλλοι να μυρίσουν το δικό μου ή το αντίστροφο. Κατανοώ επίσης να κάθεσαι για παράδειγμα σε δίπλα θέση με κάποιον και να μυρίζεις το άρωμα. Αυτό όμως που ανέφερα και στο πρώτο μήνυμα μου φαίνεται πραγματικά αλλόκοτο. Γιατί υποτίθεται βάζεις λίγο και σε ορισμένα σημεία, πώς μυρίζει σε όλο το πεζοδρόμιο;! Με την απορία θα μείνω μάλλον, αφού προσωπικά δεν πρόκειται να το καταφέρω.
Ποτέ μην λες ποτέ την επόμενη φορά που θα πετύχεις μια κοπέλα στον δρόμο,που να μυρίζει έτσι το άρωμά της,άρπαξέ την από το μπράτσο και ρώτα την με ύφος παρανοϊκού:''πως το κάνεις αυτό;;;''

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spitogata : 28-07-13 στις 23:09.
Παράθεση

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

O BloodSparrow έγραψε στις 23:11, 28-07-13:

Στα Sephora έχει και αυτά εδώ.
Eίναι αφρόλουτρα με πάρα πολλές και διαφορετικές μυρωδιές.
Έχει και lotion για κάθε αφρόλουτρο και μικρό αρωματάκι νομίζω,αλλά μπορείς να τα πάρεις και χωριστά ή σαν σετάκι.
Και είναι σχετικά οικονομικά από ότι θυμάμαι.
Άσε που σίγουρα θα πετύχεις και μυρωδιά που να της αρέσει π.χ. βανίλια αρέσει σε πολλές κοπέλες.
Τα έχει σε όλα τα Sephora,πιστεύω θα της αρέσουν.
Γενικά θα έλεγα να ψαχτείς και σε τέτοια πράγματα,γιατί σε άρωμα μπορεί να δώσεις πολλά χρήματα,
χωρίς να ξέρεις αν θα της αρέσει 100%.
Δές και εδώ λίνκ.

Επίσης αν έχεις σχέδια να πάς και να ψαχτείς σε Ηοndos ή Sephora,πάρε και μια φίλη σου μαζί που να ξέρει από τέτοια πράγματα για να μην σε δούν αγόρι και σου πασάρουν ότι κι ότι οι πωλήτριες. Γιατί υπάρχουν αρκετές σε τέτοιο στυλ.
Θα ψαχτώ περισσότερο και θα πράξω ανάλογα με το δώρο της κοπέλας.
Να 'στε καλά πάντως για τις απαντήσεις.

@ Νηρηίς
αμα εβαζε αρκετή κολώνια , υπερ του δεοντος που λεμε , δε θα μύριζε άσχημα ;
λογικα δε θα βαζουν μονο σε λαιμο + κατω απο τα αυτια

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 14:38, 29-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Totaled
Γιατί δεν της κάνεις δώρο ένα βιβλίο; Γράψε και μια αφιέρωση και θα είσαι μια χαρά.
Αρχική Δημοσίευση από Lilla My
Ναι, αυτό θα έλεγα κι εγώ. Όχι απαραίτητα βιβλίο, αλλά κάτι άλλο τέλος πάντων. Θέλεις ντε και καλά να της πάρεις άρωμα;
όντως,το να πετύχεις γυναίκα στο άρωμα είναι πάρα πολύ δύσκολο(εκτός αν ξέρεις ότι της έχει τελειώσει το τάδε μπουκαλάκι,ή έχει σκοπό να πάει να πάρει εκείνο το άρωμα).
εκτός από βιβλίο μπορείς να της πάρεις και κάποιο κοσμηματάκι(όχι ακριβό,και αν δεν της αρέσει να μπορεί να το αλλάξει),κανένα σιντί,να τη βγάλεις κάπου και να κεράεις,ή κανα διακοσμητικούλι ή το καλύτερο κανα λουλούδι.Συμμβουλή μου,μη μπλέκεις με κοριτσίστικα θέματα εκτός αν ξέρεις κάτι

και εμένα μου συνέβη φέτος πολλές φορές με μια κολώνια.Νομίζω είναι ή εξαιτίας του αέρα που το φέρνει κατευθείαν σε εσένα,ή αν ξέρει που ψεκάζει(καρπός,πλάγια του λαιμού στην πίσω μεριά από τα γόνατα,στη μέσα μεριά από τους αγκώνες,εκεί όπου οι φλέβες πάλλονται εντονότερα),είτε το έβαλε πολύ πρόφατα,είτε είναι πολύ καλή η ποιότητα και κρατάει.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:19, 30-07-13:

Και αυτή την είχα δοκιμάσει. Δεν ξετρελάθηκα όσο με αυτήν που είπα ότι πήρα.
Αλλά αν δεν κάνω λάθος είναι τσιμπημένες οι τιμές. 25 ευρώ την πήρα βέβαια από τα Duty free της Ελλάδας(..) και την CK shock που τα 100 mL στα Hondos τα βρήκα στο 32 ευρώ...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους