Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,672 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,280 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 899 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 20:56, 21-10-06:

Εκανα φόρμα στα μαλλιά μου...Και λούστηκα και δεν μπορώ να στρώσω την μπούκλα όπως ήταν στο κομμωτήριο....Χάνει η κίνησή της.....Και δεν βγαίνει στητή...Τι να βάζω? Αφρό ή ζελέ και πότε?
Κορίτσια με μπούκλες δώστε μου τα φώτα σας....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 25-03-13 στις 19:09. Αιτία: Το παρόν μήνυμα προέρχεται από το συγχωνευμένο θέμα "Μπούκλες, πώς στρώνουν;"
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:59, 21-10-06:

Χμμ όταν είχα κάνει φόρμα θυμάμαι οτι χρησιμοποιούσα αφρό για να τις στρώνω και τις στέγνωνα με αυτό το εξάρτημα του σεσουάρ που έχει κάτι δόντια (φυσούνα λέγεται νομίζω). Μην αμελείς να τις χτενίζεις πολύ πολύ καλά όταν είναι βρεγμένα τα μαλλιά, πριν βάλεις αφρό ή οτιδήποτε γιατί αλλιώς θα έχεις κακά ξεμπερδέματα Α και η σιλικόνη βοηθάει.
Πάντως γενικά μην περιμένεις να είναι και όπως στο κομμωτήριο (εκτός αν είσαι κομμώτρια και έχεις και την εμπειρία )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 25-03-13 στις 19:09. Αιτία: Το παρόν μήνυμα προέρχεται από το συγχωνευμένο θέμα "Μπούκλες, πώς στρώνουν;"
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 22:07, 21-10-06:

Βασικά και ο αφρός και το ζελέ το ίδιο κάνουν...αλλά νομίζω πως το ζελέ τα κάνει τα μαλλιά να κολλάνε περισσότερο.Εγώ δεν έχω κάνει φόρμα στα μαλλιά μου αλλά τα κάνω μπούκλες μόνη μου(οχι οτι γίνεται και τέλεια μπουκλα αλλά εντάξει είναι κάπως σπαστά)με τη φυσούνα και χρησιμοποιώ αφρό ειδικό για μπούκλες και εντάξει μπορώ να πώ πως κάτι κάνει...Πάντως σίγουρα δεν πρόκειται να γίνουν όπως ακριβώς γίνονται στην αρχή στο κομμωτήριο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 1,392 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 22:37, 21-10-06:

εγω γυριζω τα μαλλια μου αναποδα κ τοτε με την φυσουνα τα ανεβαζω πανω μεχρι να στεγνωσουν με αφρο βεβαια για μπουκλες

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 23:11, 21-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
εγω γυριζω τα μαλλια μου αναποδα κ τοτε με την φυσουνα τα ανεβαζω πανω μεχρι να στεγνωσουν με αφρο βεβαια για μπουκλες
Mια απο τα ίδια.'Εκανα δυο χρόνια τα μαλλιά μου περμαναντ και ποτέ μα ποτέ δεν ήταν όπως του κομμωτηρίου.
Οι μπούκλες όταν δεν είναι φυσικές θέλουν ιδιαίτερη περιποίηση.
Τα πάντα εξαρτώνται απο το πόσο ψιλή ή χοντρή μπούκλα έχεις κάνει.
Καταρχήν ξέχνα τις βούρτσες που χρησιμοποιούσες μέχρι τώρα, θα αγοράσεις τις χτένες με τα πολύ αραιά δόντια(νομίζω τσουγκράνες τις λένε -αλλά δεν είμαι σίγουρη) και θα ξεμπλέκεις τα μαλλιά σου όσο είναι βρεγμένα, κυρίως δλδ θα ξεμπλέκεις την μία μπούκλα απο την άλλη μην έχεις την εντύπωση πως θα τα χτενίζεις όπως τα ίσια γιατί θα σπάσεις την μπούκλα.
Μετά θα αγοράσεις αφρό και φυσούνα(η οποία αφαιρείται όταν δεν την θες και μένει το συνηθισμένο πιστολάκι).
Σου προτείνω να πειραματιστείς όσο να βρεις το στυλ σου δλδ αρχικά να τα λούσεις και να βάλεις αφρό (πάντα με το κεφάλι προς τα κάτω) και να τα αφήσεις να στεγνώσουν μόνα τους.Αν το αποτέλεσμα δεν σου αρέσει τότε την επόμενη μετά τον αφρό στέγνωσε τα με την φυσούνα βάζοντας τούφα - τούφα μέσα στην υποδοχή.
Εγώ ακόμη και όταν έκανα φυσούνα δεν τα στέγνωνα τελείως γιατί έδειχναν σαν περούκα
Α και ποτέ μα ποτέ μην τα χτενίσεις στεγνά.
Υπομονή και μετά δυο τρια πειράματα θα βρεις το δικό σου στυλ.
Εγώ πχ. έκανα διάφορα με το πιο αγαπημένο να ισιώνω την φράντζα και να αφήνω τα υπόλοιπα μπούκλα.Το καλό με τα περμαντέ μαλλιά είναι πως εύκολα δίνεις το λουκ ατημέλητο-προσεγμένο και πως αν τα βάφεις δεν φαίνεται τόσο πολύ η διαφορά στην ρίζα όσο στα ίσια.Πάντως ιδανική εποχή για μπούκλες είναι το καλοκαίρι γιατί χωρίς πιστολάκι είσαι πάντα χτενισμένη.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:36, 22-10-06:

λοιπόν.... εγώ όταν είχα μακρυά μαλλιά είχα και φυσική μπούκλα οχι απ τις λεπτές αλλα απ τις χοντρες

anyway, αυτά που έκανα εγώ και ήταν τέλειες οι μπούκλες μου ήταν τα εξής
  • Δεν χτένιζα ποτε τα μαλλιά μου στεγνά... ουτε καν το πρωί... μονάχα την ώρα που λουζόμουν, μέσα στη μπανιέρα και ενώ τους περνούσα τη μαλλακτική και με την ειδική χτένα με τις φαρδιές αποστάσεις.
  • Οταν τελειωνα με το λούσιμο, έβαζα ΠΑΝΤΑ αφρό κι όχι τζελ, τα τύλιγα μέσα σε μια πετσέτα για κανα τέταρτο και μετά τα στέγνωνα ανάποδα με δυνατό αέρα χωρίς φισούνα. (όταν έβαζα φισουνα γινομουν σαν μπουμπου ). Μετά τα τίναζα πίσω με δύναμη, φαινόμουν σαν την Ταμπτα αλλά οκ έπεφταν μετά από λίγο
  • Απεύφευγα να πιανω τα μαλλια μου με λαστιχακια ή να χωνω τα δαχτυλα μου ανάμεσα μετά γιατί λαδωναν και γινόντουσαν απλά... σπαστά , έφευγε εντελώς η μπούκλα
  • Μετά τα σιχάθηκα και τα έκοψα κοντά
Κάνε αυτά και ακολούθα κι αυτά που σου είπε η κλέφτρα Θα το βρεις το στυλ σου στανταρ!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 11:50, 22-10-06:

Αν μπορεις αφηνε τα μαλλια σου να στεγνωνουν φυσικα, χωρις καθολου πιστολακι. Οοοταν στεγνωσουν βαλτους ΛΙΓΟ αφρο.
Αν πεσεις για υπνο μετα το λουσιμο γινονται ακομη πιο καλα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 25-03-13 στις 19:10. Αιτία: Το παρόν μήνυμα προέρχεται από το συγχωνευμένο θέμα "Μπούκλες, πώς στρώνουν;"
Παράθεση

rozer56

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rozer56
Ο rozer56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O rozer56 έγραψε στις 17:38, 25-11-09:

Καλησπέρα, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε με ιδέες, για το πώς θα κάνω 2 γραμμές στο κεφάλι μου? με ξυραφάκι εννοείτε...
Μηπως τυχαίνει να πάω σήμερα στον κουρέα να του πω να μου το κάνει αυτός η να το κάνω μόνος μου?
θα αφήσει ερεθισμό?
κάνει? κτλ..
ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σημείωση συντάκτη:Τα μηνύματα #1-5 προήλθαν απο το θέμα:" Συμβουλές για κούρεμα/ξύρισμα"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-09-12 στις 12:25. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:56, 25-11-09:

Αν ενοεις απλα δυο γραμμες ξυρισμενες η πολυ κοντι τριχα θα στο κανει ο κουρεας, δεν βρισκω λογο να μην το κανει...
Ειναι πολυ απλο, και μονος σου με ξυραφακι το κανεις. Γιατι να μην κανει; Τοσοι δεν κυκλοφορουν με ξυρισμενα κεφαλια, μοΐκανες και ενα σορο αλλα κουρεματα που περιεχουν και ξυρισμα;... (παρα για λαμπρο παραδειγμα το κεφαλι μου)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rozer56

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο rozer56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O rozer56 έγραψε στις 17:58, 25-11-09:

:p...ωραία...
και μια άλλη ερώτηση...εγω έχω κάπως μακριά μαλιά και τα σηκώνω όλα πάνω με κάποιο στυλ μοικανας αλλα όχι τοσο πολύ,ειναι ολα το ίδιο μέγεθος..και απλως τα σηκώνω ποιο πολύ στην μέση..
ταιριάζει να κάνω τώρα γραμμές? η να τα κουρέψω πρώτα κάπως κοντα και μετά?

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:22, 25-11-09:

Το αν ταιριαζει η οχι μονο εσυ μπορεις να το κρινεις, και αλλωστε με μια απλη περιγραφη με μερικες λεξεις δεν βγαινει ακρη μεσα σε ενα φορουμ...
Η προσωπικη μου αποψη ας πουμε για τις μοΐκανες ειναι οτι ειτε θα εχεις κανονικη μοΐκανα (με ξυρισμενα τα πλαΐνα) η μην τα συκωνεις καθολου στην μεση... Εσυ ομως λες οτι τα εχεις ετσι, οποτε προφανος εσυ ξερεις πως θες να εχεις τα μαλια σου και πως "ταιριαζουν" η οχι...

Παράθεση

rozer56

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O rozer56 έγραψε στις 22:52, 25-11-09:

σωστά...
ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:02, 15-04-11:

Το γυναικείο σαλόνι δε μου κάνει, καθώς σε αυτό το θέμα θα μπορούμε να μιλάμε αποκλειστικά για κουρέματα, χτενίσματα, βαφές κλπ, για γυναίκες αλλά και για άνδρες.

Ένας φίλος μου, που τα τελευταία χρόνια είχε αφήσει τα μαλλιά του μακρυά, αποφάσισε να τα κόψει και μου ανέθεσε να βρω κομμωτήριο και κούρεμα. Έχω κάτι στο μυαλό μου και θα ήθελα τη γνώμη σας. Έχει ίσια καστανά μαλλιά.

κούρεμα#1:

κούρεμα#2:

κούρεμα#3:

κούρεμα#4:

κούρεμα#5:

Σας αρέσει κάποιο απο αυτά? Έχετε να μου προτείνετε τίποτα διαφορετικό?
Εμένα πιο πολύ μου άρεσε το #1 και το #5!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 15-04-11 στις 14:33.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 14:28, 15-04-11:

To #1. M' αρέσει πάάάρα πολύ.

Μπορεί να με επηρεάζει και λίγο η φάτσα του Josh.

Δες και αυτό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 21:10, 15-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Το γυναικείο σαλόνι δε μου κάνει, καθώς σε αυτό το θέμα θα μπορούμε να μιλάμε αποκλειστικά για κουρέματα, χτενίσματα, βαφές κλπ, για γυναίκες αλλά και για άνδρες.

Ένας φίλος μου, που τα τελευταία χρόνια είχε αφήσει τα μαλλιά του μακρυά, αποφάσισε να τα κόψει και μου ανέθεσε να βρω κομμωτήριο και κούρεμα. Έχω κάτι στο μυαλό μου και θα ήθελα τη γνώμη σας. Έχει ίσια καστανά μαλλιά.

κούρεμα#1:

κούρεμα#2:

κούρεμα#3:

κούρεμα#4:

κούρεμα#5:

Σας αρέσει κάποιο απο αυτά? Έχετε να μου προτείνετε τίποτα διαφορετικό?
Εμένα πιο πολύ μου άρεσε το #1 και το #5!
Vik.....
1)τι σου καναμε και μας αναστατωνεις καλη μου βραδυατικο;;;;;;;;;;;;
2)Ψηφιζω και τα 5 δαγκωτο..... ..πολυ δε περισσοτερο τα νο 1 ,3 & 5 χωρις να ειμαι απολυτα βεβαιη οτι ψηφιζω κουρεματα και οχι φατσουλες ...... εχω μπερδευτει....
3)Vikkkkkkk..........αν ο φιλος σου ειναι σαν και τους ως ανω πολυ ευχαριστως να τον κουρεπσωωω εγω αμα θελει...

Επισης εχω και εγω να προτεινω κατι διαφορετικο....για αντρες ή γυναικες που τολμουν να φορεσουν κατι ποιο προχωρημενο αλλα just lovely..........στο κεφαλι τους ειδικα τωρα που καλοκαιριαζει.... :

Τα ψηφιζω ολα....δαγκωτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rosa azul : 15-04-11 στις 21:50.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 22:40, 15-04-11:

εεεεεε θα το πω.... soοοοrry!
Ωραία κουρέματα -δε λέω- ,
αλλά σε φλώρους άντρες -πυροβολήστε με!... είναι η ταπεινή μου γνώμη -....
Ατζελίνα sorry, δεν μου αρέσει ο άντρας σου, προτιμώ εσένα....
Πάντως τα κουρέματα για τον φίλο σου μια χαρά!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:51, 16-04-11:

Το 1 και το 4.

Παράθεση

Chr96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chr96
H Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H Chr96 έγραψε στις 15:57, 16-04-11:

αν και προτιμω τα μακρια μαλλια στους αντρες και θα προτεινα στον φιλο σου να μη κανει τη μπαρουφα και τα κοψει, θα πω το 1

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,623 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:59, 16-04-11:

κούρεμα#1:
Αυτό, και θα μπορούσε να τα αφήσει λίγο πιο μακριά στο τσουλουφάκι απ' 'ο,τι τα' χει ο συγκεκριμένος.
Βασικά, και ένα κουρεματάκι του Ρουβά είναι ωραίο - δε ξέρω αν το' χει ακόμα - ήταν τέτοιο στυλ ^ αλλά πιο πυκνά και πιο μακριά ελάχιστα και τα σήκωνε όλα έτσι πάνω, γαμάτο, δυστυχώς δε βρίσκω φωτό όχι δεν είμαι ρουβίτσα στο εξ φάκτορ το είχα δει.

αμμμ κάτι τέτοιο [;;;;]

με λίγο πιο μακρύ τσουλούφι ΝΑΙ

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 16:02, 16-04-11:

Εκτός από το 5 τα άλλα μου φαίνονται ίδια με διαφορετικό χτένισμα...
(Όχι πως είμαι ειδική στα κουρέματα...)
Φαντάζομαι παίζει ρόλο και το σχήμα του προσώπου πάντως...

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 16:03, 16-04-11:

Αυτο το Νο 1 εχει σαρρωσει τις προτιμησεις τελικα!!!!!!!!

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:28, 16-04-11:

πηγαμε σημερα στο κομμωτηριο με σκοπο να τα κανουμε οπως το 1! ελα ομως που το τοσα χρονια, μακρυ μαλλι του μου την εσπασε για ακομα μια φορα! δεν καταφεραμε να τα κανουμε ετσι καθως ο κομμωτης ειπε πως τα μαλλια του απο τα χρονια εχουν παρει τη φορμα της χωριστρας, και για μερικα κουρεματα ακομα θα πρεπει να τα κοβουμε με ενα συγκεκριμενο τροπο μεχρι να αλλαξουν φορμα! τι να κανω! θα κανω υπομονη για λιγο καιρο ακομα.
τουλαχιστον δεν ειναι πια μακρυα.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 17:33, 16-04-11:

Ο ίδιος έμεινε ευχαριστημένος; Αυτό μας ενδιαφέρει.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:42, 16-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Ο ίδιος έμεινε ευχαριστημένος; Αυτό μας ενδιαφέρει.
του αρεσε η αλλαγη ευτυχως, (οντως εδειξε το προσωπακι του-μην αφηνετε τα μαλλακια σας μακρυα βρε αγορακια) ωστοσο ικανοποιημενος δε μπορεις να πεις οτι ειναι (νομιζω) γιατι για να κανουμε ωραιο κουρεμα και πιο μοντερνο πρεπει να περιμενουμε λιγο καιρο ακομα αλλα υγεια.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:35, 16-04-11:

Με γειές, με γειές!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,003 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 19:43, 17-04-11:

Μ'αρέσουν πάρα πολύ τα εξής: no1 και no4...

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 16:31, 19-04-11:

κούρεμα#3:
τελικα καταληξαμε σε κατι τετοιο, και ναι, επιτελους πετυχε!

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 16:37, 19-04-11:

Sehr gut, sehr gut.
Με γειές και είμαι σίγουρη πως θα το χαρεί...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 23:10, 29-07-11:

Πείτε κανένα γυναικείο κούρεμα.
Σκέφτομαι να τα κάνω καρέ με φρατζούλα αλλά δεν ξέρω.
Γενικώς το μαλλί μου μεγαλώνει πολύ γρήγορα και τα έχω πάντα κοτσίδα τώρα το καλοκαίρι.

Παράθεση

anna123 (Άννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna123
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H anna123 έγραψε στις 23:49, 29-07-11:

Οι φραντζουλες και οι αφελειες ηταν ανεκαθεν πολυ πολυ χαριτωμενες...!
και τωρα για το καλοκαιρι αν τα κοψεις κοντο καρε τουλαχιστον δεν θα ζεστενεσαι!
αλλα πρεπει και το μαλλι σου να μπορει να υποστηριξει ενα τετοιο κουρεμα.
εχεις ισιο μαλλι? παντως καλο που τα μαλλια σου μακραινουν γρηγορα, ετσι εχεις την ευκαιρια να αλλαζεις πιο συχνα look!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 23:53, 29-07-11:

Δεν το λες ίσιο-καρφί.
Στις άκρες λίγο σπάει αλλά με ψαλίδι είναι οκ.
Απλά τώρα που είναι μακριά και έχει και ζέστη δεν τα ισιώνω.

Παράθεση

anna123 (Άννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H anna123 έγραψε στις 12:54, 30-07-11:

κοψε τα καρε, τι εχεις να χασεις?

Παράθεση

tzenaki_m (τζενη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzenaki_m
H τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H tzenaki_m έγραψε στις 11:47, 28-08-11:

εμενα μου αρεσουν πολυ και τα 4...παντως αμα ημουν αγορι σιγουρα θα ειχα το απιστευτο!!! μαλλι του george craig... http://www.google.gr/imgres?q=george...t:429,r:16,s:0 οπωσδηποτε να το σκεφτειτε αυτο...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna123 (Άννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H anna123 έγραψε στις 17:09, 30-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από tzenaki_m
εμενα μου αρεσουν πολυ και τα 4...παντως αμα ημουν αγορι σιγουρα θα ειχα το απιστευτο!!! μαλλι του george craig... http://www.google.gr/imgres?q=george...t:429,r:16,s:0 οπωσδηποτε να το σκεφτειτε αυτο...
αχχ τελειο!!!

Παράθεση

tzenaki_m (τζενη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzenaki_m
H τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H tzenaki_m έγραψε στις 11:40, 02-09-11:

ο γοεργε εχει πολυ κουλ τρελιαρικο μαλλι!!

Παράθεση

TheJuniorlink

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TheJuniorlink
H TheJuniorlink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H TheJuniorlink έγραψε στις 20:44, 21-09-11:

ρε παιδια 6ελω να βαψω τα μαλλια μου αλλα δεν 3ερω τι χρωμα 6α μου πηγαινει!! Εγω 6ελω κοκκινα με 2 μαυρες τουφες κατω κατω!!
Αλλα μια φιλη μου λεει οτι επειδη εχω σκουρα επιδερμιδα 6α ειμαι σαν γυφτακι!!
Λοιπον οπως ειπα και πριν εχω σκουρα επιδερμιδα καφε ματια το προσωπο μου ειναι οβαλ αλλα εχω μεγαλα μαγουλα
Τωρα το μαλλι μου ειναι σκουρο καστανο με πολυυυ λιγο μελι στις ακρες επισης ειναι σγουρο και με κανονικη προς χοντρη τριχα!!
δωστε μου καμια ιδεα τι χρωμα 6α μου πηγαινει!!

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 20:59, 21-09-11:

Αν δεν σε δούμε πως θα πούμε κάτι τέτοιο?
Αν έχεις τόσο σκούρα επιδερμίδα γιατί να τα πειράξεις? Ειδικά οι δύο μαύρες τούφες που είπες μου κάνουν κάτι...

Παράθεση

TheJuniorlink

Νεοφερμένος

H TheJuniorlink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H TheJuniorlink έγραψε στις 21:15, 21-09-11:

http://www.facebook.com/junior.link <~~~~~~~ αυτη ειμαι!!
6ελω να τα αλλα3ω τα εχω βαρε6ει ελειναα!!
και για τις μαυρες τουφες τις κανω για πιο πολυ Styl!!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,623 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:19, 21-09-11:

Έχουμε δύο κοινούς φίλους.

Παράθεση

TheJuniorlink

Νεοφερμένος

H TheJuniorlink έγραψε στις 21:19, 21-09-11:

;ΟΟΟ κομπλεεε

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 21:24, 21-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από TheJuniorlink
http://www.facebook.com/junior.link <~~~~~~~ αυτη ειμαι!!
6ελω να τα αλλα3ω τα εχω βαρε6ει ελειναα!!
και για τις μαυρες τουφες τις κανω για πιο πολυ Styl!!
Ξέρεις κάποιες φορές το style πρέπει να μπορείς να το υποστηρίξεις! Δεν σε έχω δει ακόμη γιατί δεν μου το ανοίγει, μιλάω γενικά.

Παράθεση

TheJuniorlink

Νεοφερμένος

H TheJuniorlink έγραψε στις 21:27, 21-09-11:

βασικα λεω 6α τα βαψω που 6α τα βαψω να μην κανω και κατι να διαφερω λιγο απο το σκετο κοκκινο ή το κα6ε σκετο χρωμα!!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 21:31, 21-09-11:

Στη φωτό πάντως, μαλλάκι δε φαίνεται :/

Παράθεση

TheJuniorlink

Νεοφερμένος

H TheJuniorlink έγραψε στις 14:13, 22-09-11:

κανε αντ και δες και τις αλλες =)

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 23:17, 22-09-11:

Η μαμά μου έχει πει να μη μιλάω σε αγνώστους.

Παράθεση

MakisPr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MakisPr
Ο MakisPr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O MakisPr έγραψε στις 19:23, 30-01-12:

παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.. εχετε να μ προτεινετε καποιο καλο κομμωτηριο?? με λογικες τιμες...και να ειναι λιγο "ψαγμενο" γτ εχω φτασει σε σημειο μετα απο 18 χρονια και πολλες αλλαγες στο μαλλι να μην ξερω πως να κουρευτω και θελω καποιον που να μ μπορει να μ δωσει καποιες επιλογες που ταιριαζουν στο προσωπο μου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 02:16, 20-03-12:

Λοιπον...Θέλω συμβουλές/γνώμες.
Προς το παρόν έχω κοντό κούρεμα,αλλά μακραίνει γρήγορα και θέλω new haircut.
Τι έχετε να πείτε για αυτό εδώ:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 02:43, 20-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury

Mercury, σαν αντρικό κούρεμα είναι ωραίο. Αλλά, κατά τη γνώμη μου πρέπει να λάβεις υπόψη σου τον ακόλουθο παράγοντα: Πιστεύεις ότι θα πηγαίνει στο πρόσωπό σου??? Πώς το 'κόβεις'?? Θα σε κολακεύει?

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:22, 20-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury

Δεν είναι ωραίο.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 12:29, 20-03-12:

Εμένα μου αρέσει, βέβαια κάτι με χαλάει στα πλαϊνά και στο χτένισμα, αλλά το' χω δει και σε άλλους καλύτερο, τα μπροστινά νομίζω ήταν πιο μακριά από τα πίσω.
*_*

Αν τελικά το κάνεις έτσι πάντως, να ξέρεις ότι θα θέλει αρκετό χρόνο για να σταθεί υποθέτω και πιστολάκι;

edit:
ΝΑΝΑΝΑΝΑΝΑ τέτοιο λέω.

αλλού είναι πιο κοντά αλλού πιο μακριά (στις φωτοζ λέω). Μ' αρέσουν εκεί που' ναι λίγο πιο μακριά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 20-03-12 στις 13:11.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίχες!!! - Από kaitikati
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-16 στις 09:28.
    • Τρίχες! - Από anesperos13
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-14 στις 00:22.
    • Τρίχες!! - Από booky
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-10 στις 20:51.
    • Πρόβλημα με τις τρίχες!!! - Από g3org1a
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-10 στις 00:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους