Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,652 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,663 μηνύματα σε 91,583 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 201 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,200 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:37, 07-06-15:

Και τα χοντρά φρύδια επίσης δεν πάνε σε όλες, αλλά στην περίπτωση αυτή η φύση συνήθως φροντίζει ώστε τα πρόσωπα που τα έχουν να τους ταιριάζουν (όπως η Lily Collins που αναφέρθηκε πιο πάνω)
Όμως με έναν περιορισμό: Ακόμα κι αν δείχνουν πολύ ελκυστικά σ'ένα πρόσωπο νεανικό, από τα 40+ θα πρέπει να λεπταίνουν, γιατί αφαιρούν θηλυκότητα και δείχνουν τα πρόσωπα μεγαλύτερης ηλικίας.
Το αντίστροφο ισχύει για νεαρές κοπέλες που κάνουν κατάχρηση στο τσιμπιδάκι, αφήνοτας μόνο μια λεπτή γραμμή. Τις κάνει να φαίνονται μεγαλύτερες και κάπως "δεύτερες" (ευτυχώς αυτή η τάση δείχνει να έχει εκλείψει πλέον).
Γενικά μου αρέσουν τα φρύδια να ακολουθούν τη φυσική γραμμή τους και το τσιμπιδάκι να χρησιμποιείται μόνο για τις περιττές τριχούλες.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:48, 07-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από dune
Θα συμφωνησω οτι το κοντο δεν παει σε ολες! Αλλα δεν χρειαζεται καποια να εχει αψογο προσωπο (ουτως η αλλως οι κοπελες με αψογα προσωπα ειναι ωραιες με ολα τα μαλλια!). Νομιζω οτι το βασικο ειναι να εχει καποια σχετικα κοντο σαγονι και σχετικα ψηλο μετωπο (για το αγορε εστω). Απο κει και περα ενα κοριτσιστικο χαρακτηριστικο, ειτε μεγαλα ματια, ειτε σαρκωδη χειλη, ειτε εντονα μηλα ειτε γαλλικη μυτουλα το καθιστα ακομα πιο θηλυκο.

-----
Δικη μου ερωτηση: Πως σας φαινονται τα πυκνα φρυδια τυπου Lily Collins? Εγω προσωπικα τα λατρευω και "φυτρωνω" τα δικα μου που ειναι ετσι πυκνα απο φυσικου και με το πολυ τσιμπιδακι δε φαινονταν ωραια.
Ε ειναι αναλογως και το προσωπο, τα χαρακτηριστικα καθε γυναικας. Εμενα ας πουμε τα λεπτα δε μου πηγαινουν γιατι ολα μου τα χαρακτηριστικα στο προσωπο ειναι εντονα κ μεγαλα, οποτε το λεπτο φρυδι θα ηταν αηδια. Αλλα δεν τα χω και πυκνα. Κανονικα τα λες..Αυτα της lily προσωπικα δε μου αρεσουν καθολου! Ειναι παρα μα παρα πολυ πυκνα!!
Να της πει καποιος να τα βγαλει και να δωσει ενα σχηματακι!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 07-06-15 στις 23:52.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 00:12, 08-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Και τα χοντρά φρύδια επίσης δεν πάνε σε όλες, αλλά στην περίπτωση αυτή η φύση συνήθως φροντίζει ώστε τα πρόσωπα που τα έχουν να τους ταιριάζουν (όπως η Lily Collins που αναφέρθηκε πιο πάνω)
Όμως με έναν περιορισμό: Ακόμα κι αν δείχνουν πολύ ελκυστικά σ'ένα πρόσωπο νεανικό, από τα 40+ θα πρέπει να λεπταίνουν, γιατί αφαιρούν θηλυκότητα και δείχνουν τα πρόσωπα μεγαλύτερης ηλικίας.
Το αντίστροφο ισχύει για νεαρές κοπέλες που κάνουν κατάχρηση στο τσιμπιδάκι, αφήνοτας μόνο μια λεπτή γραμμή. Τις κάνει να φαίνονται μεγαλύτερες και κάπως "δεύτερες" (ευτυχώς αυτή η τάση δείχνει να έχει εκλείψει πλέον).
Γενικά μου αρέσουν τα φρύδια να ακολουθούν τη φυσική γραμμή τους και το τσιμπιδάκι να χρησιμποιείται μόνο για τις περιττές τριχούλες.
ΠΟΣΟ συμφωνώ Θεέ μου. Εγώ δεν βγάζω τα φρύδια μου (μόνο στη μέση τις τρίχες) και έχουν το φυσικό τους σχήμα και όλοι με έχουν φάει "λέπτυνε τα λέπτυνε τα" και προφανώς τους γράφω λιγάααακι.
Δε μου αρέσουν τα πολύ πυκνά όπως είπα πριν αλλά ούτε και τα πολύ λεπτά. Ένα φυσιολογικό φρύδι θα σας πειράξει ρε κορίτσια;

Το μόνο παράπονο που έχω απο τα φρύδια μου είναι το οτι είναι ολόισια και δεν κάνουν "τόξο" αλλά εξακολουθώ να μη τα πειράζω. Δε ξέρω γιατί τόση μανία με τα φρύδια.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,200 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 06:53, 08-06-15:

Το μόνο παράπονο που έχω απο τα φρύδια μου είναι το οτι είναι ολόισια και δεν κάνουν "τόξο" αλλά εξακολουθώ να μη τα πειράζω. Δε ξέρω γιατί τόση μανία με τα φρύδια.
Αχ, πόσο τυχερή είσαι! Κάποτε είχα μεγάλη επιθυμία για ίσια, χωρίς καμπύλη φρύδια, ήθελα να τα κάνω κι εγώ έτσι, αλλά οι προσπάθειές μου έφεραν όχι τόσο επιθυμητά αποτελέσματα.
Μπράβο σου και πολύ καλά κάνεις που δεν τα πειράζεις και μη τα πειράξεις!
Λίγες έχω δει με φυσικό, ολόισιο φρύδι, μα σε όσες τα έχω δει τους πηγαίνουν (και τυχαίνει να έχουν και πολύ όμορφο πρόσωπο)

Το γιατί έχεις μανία με τα φρύδια, το βρίσκω λογικό. Δεν είναι μόνο τα μάτια, η μύτη και τα χείλη αλλά και τα (παρεξηγημένα στην ιεραρχία) φρύδια που έχουν εξίσου σημαντικό ρόλο, εφ'όσον το σχήμα τους δίνει τον τόνο σε όλη την έκφραση του προσώπου
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 11:35, 08-06-15:

Γιατι Αλμα κακα τα ψεμματα, τα φρυδια -το πως ειναι περιποιημενα δηλαδη- ειναι ικανα να σου αλλαξουν ολοκληρη την εικονα του προσωπου σου, γιαυτο δινεται τοση εμφαση σε αυτα. Δε μπα να σαι η Αντζελινα Τζολι με τις χειλαρες ή να χεις ΤΙΣ ματαρες; Αν τα φρυδια σου ειναι λαθος βγαλμενα, σου χαλανε το προσωπο. Μια τριχα βγαζεις κι αμεσως αλλαζεις. Οσο για το τοξο δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις να πας σε καποια κοπελα που ξερει να στο κανει, να δεις αν σου πηγαινει.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 16:35, 08-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Γιατι Αλμα κακα τα ψεμματα, τα φρυδια -το πως ειναι περιποιημενα δηλαδη- ειναι ικανα να σου αλλαξουν ολοκληρη την εικονα του προσωπου σου, γιαυτο δινεται τοση εμφαση σε αυτα. Δε μπα να σαι η Αντζελινα Τζολι με τις χειλαρες ή να χεις ΤΙΣ ματαρες; Αν τα φρυδια σου ειναι λαθος βγαλμενα, σου χαλανε το προσωπο. Μια τριχα βγαζεις κι αμεσως αλλαζεις. Οσο για το τοξο δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις να πας σε καποια κοπελα που ξερει να στο κανει, να δεις αν σου πηγαινει.
Ισχυει και για τους αντρες αυτο? Παντα πιστευα οτι τα φρυδια μου χαλανε την εικονα..
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:00, 08-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Ισχυει και για τους αντρες αυτο? Παντα πιστευα οτι τα φρυδια μου χαλανε την εικονα..
Βρε άντε παράτα μας με την εικόνα. Το φρύδι στον άντρα εγώ το βρίσκω γοητεία. Το αγόρι μου έχει υπερβολικά πυκνά φρύδια (και ίσια μάλιστα) αλλά δε με χαλάει.
Μωρέ συμφωνώ, αλλά γιατί να κάνεις ένα φρύδι πάνλεπτο ή πάνχοντρο όταν μπορείς να έχεις το φυσικό σου; Ή έστω όταν μπορείς να το κάνεις "τόξο" αν δε σου αρέσει το ίσιο και αντίστροφα;
Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Αχ, πόσο τυχερή είσαι! Κάποτε είχα μεγάλη επιθυμία για ίσια, χωρίς καμπύλη φρύδια, ήθελα να τα κάνω κι εγώ έτσι, αλλά οι προσπάθειές μου έφεραν όχι τόσο επιθυμητά αποτελέσματα.
Μπράβο σου και πολύ καλά κάνεις που δεν τα πειράζεις και μη τα πειράξεις!
Λίγες έχω δει με φυσικό, ολόισιο φρύδι, μα σε όσες τα έχω δει τους πηγαίνουν (και τυχαίνει να έχουν και πολύ όμορφο πρόσωπο)

Το γιατί έχεις μανία με τα φρύδια, το βρίσκω λογικό. Δεν είναι μόνο τα μάτια, η μύτη και τα χείλη αλλά και τα (παρεξηγημένα στην ιεραρχία) φρύδια που έχουν εξίσου σημαντικό ρόλο, εφ'όσον το σχήμα τους δίνει τον τόνο σε όλη την έκφραση του προσώπου
Λες ε; Εγώ ήθελα να είναι λίγο πιο τοξωτά απλά δε το ρισκάρω με το σχήμα γιατί μου αρέσουν τα φρύδια μου και έτσι (αλλά είπαμε, το τόξο το έχω παράπονο).
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 19:14, 08-06-15:

Εγω βγαζω μονο τις σκορπιες τριχουλες απο την μεση και απο κατω και ακολουθω την φυσικη γραμμη τους. Εχω μετρια φρυδια, ουτε λεπτα, ουτε χοντρα, οποτε δεν κανω πειραματισμους. Τα πολυ λεπτα μου φαινονται πολυ χαλια και κανουν το προσωπο να δειχνει αγριο και κακο. Η μαμα μου τα εχει λεπτα και απο το να τα βγαζει συνεχεια τωρα πια δεν τις φυτρωνουν τριχες και δεν μπορει να τα κανει πιο χοντρα ή να τους αλλαξει σχημα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 605 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 22:45, 08-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Βρε άντε παράτα μας με την εικόνα. Το φρύδι στον άντρα εγώ το βρίσκω γοητεία. Το αγόρι μου έχει υπερβολικά πυκνά φρύδια (και ίσια μάλιστα) αλλά δε με χαλάει.

Μωρέ συμφωνώ, αλλά γιατί να κάνεις ένα φρύδι πάνλεπτο ή πάνχοντρο όταν μπορείς να έχεις το φυσικό σου; Ή έστω όταν μπορείς να το κάνεις "τόξο" αν δε σου αρέσει το ίσιο και αντίστροφα;

Λες ε; Εγώ ήθελα να είναι λίγο πιο τοξωτά απλά δε το ρισκάρω με το σχήμα γιατί μου αρέσουν τα φρύδια μου και έτσι (αλλά είπαμε, το τόξο το έχω παράπονο).
Ναι, αλλα εγω ειμαι 16 χρονων και μου φαινεται καπως. Ξερεις δεν εχω γενια ακομα οποτε δεν πολυ ταιριαζει.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:12, 08-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Ναι, αλλα εγω ειμαι 16 χρονων και μου φαινεται καπως. Ξερεις δεν εχω γενια ακομα οποτε δεν πολυ ταιριαζει.
Που κολλάνε τα γένια;
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:02, 10-06-15:

Ειχα ενα φιλο καποτε με αρκετα πυκνα φρυδια. Δεν μπορω να πω οτι ηταν τα καλυτερα φρυδια του κοσμου.. ηταν καπως ενωμενα. Δεν τον χαλουσαν ομως. Ηταν αρρενωπος. Ηταν αντρας. Οπως εννοει και η Αλμα με τα φρυδια του αγοριου της. Και λεω "ηταν" γιατι ενα καλοκαιρι περασε που ειχα να τον δω, κι οταν τον ξαναειδα, τα ειχε πειραξει. Λιγο μεν, αλλα φαινοταν. Ακομα κι αυτες τις λιγες τριχες που πειραξε, τον εκαναν εναν αλλο, στημενο θα ελεγα. Οποια του τα εβγαλε, του εκανε ζημια. Δεν επρεπε να τον αφησει. Κι αυτοσ επηρρεαστηκε ποιοσ ξερει... Εγιναν στημενα σχηματισμενα. Το αρρενωπο που ειχε-τα πυκνα αντρικα σκουρα φρυδια-τα εξαφανισε. Για μενα ειναι λαθος οι αντρες να πειραζουν τετοια σημεια και να ασχολουνται με τα φρυδια τους. Το πολυ πολυ κουρεψτε τα σημεια που εχετε αφανα (για λογουσ υγιεινησ δηλαδη) και φυσικα το ξυρισμα στο προσωπο (οι μεγαλυτερης ηλικιας κατλοβερ). Μεχρι εκει.
Κατλοβερ μην ασχολεισαι με αυτα.

Αλμα, να κρατησεις το φυσικο σου αλλα να ειναι περιποιημενο, αυτο εννοω.
Αν φοβασαι να το πειραξεις, μην το κανεις ακομα. Κι εγω φοβομουν στην ηλικια σου τα πειραματα ωσπου πριν μερικα χρονια εκανα το πολυποθητο τοξο μου και αλλαξε ολο το προσωπο. Μου το λεγαν πολλοι να το κανω αλλα εγω το απεφευγα. Τωρα εχω τοξοειδη φρυδια, τα πιο σωστα για τα ματια μου σαυτη την ηλικια που ειμαι. Αργοτερα θα δουμε τι θα κανουμε. Ολα στην ωρα τους, στην ηλικια τους και μην ξεχναμε πως αλλαζουμε στα χαρακτηριστικα μεγαλωνοντας, αρα αλλαζουμε κι εμεις το σχημα των φρυδιων μας!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 10-06-15 στις 01:15.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 04:23, 10-06-15:

Οτι χειροτερο εχω δει σε αντρα ειναι να εχει πυκνα, ενωμενα φρυδια με εντονη τριχοφυια στο προσωπο (ακομα και στα μαγουλα και τον λαιμο) και μουσι 1-2 εβδομαδας. Αηδια σκετη. Δεν εβλεπες προσωπο, μονο τριχες. Φανταζομαι οτι στο υπολοιπο σωμα του θα ηταν αρκουδα. Ανατριχιαζω μονο που το φανταζομαι.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 18:02, 10-06-15:

Ειχα ενα φιλο καποτε με αρκετα πυκνα φρυδια. Δεν μπορω να πω οτι ηταν τα καλυτερα φρυδια του κοσμου.. ηταν καπως ενωμενα. Δεν τον χαλουσαν ομως. Ηταν αρρενωπος. Ηταν αντρας. Οπως εννοει και η Αλμα με τα φρυδια του αγοριου της. Και λεω "ηταν" γιατι ενα καλοκαιρι περασε που ειχα να τον δω, κι οταν τον ξαναειδα, τα ειχε πειραξει. Λιγο μεν, αλλα φαινοταν. Ακομα κι αυτες τις λιγες τριχες που πειραξε, τον εκαναν εναν αλλο, στημενο θα ελεγα. Οποια του τα εβγαλε, του εκανε ζημια. Δεν επρεπε να τον αφησει. Κι αυτοσ επηρρεαστηκε ποιοσ ξερει... Εγιναν στημενα σχηματισμενα. Το αρρενωπο που ειχε-τα πυκνα αντρικα σκουρα φρυδια-τα εξαφανισε. Για μενα ειναι λαθος οι αντρες να πειραζουν τετοια σημεια και να ασχολουνται με τα φρυδια τους. Το πολυ πολυ κουρεψτε τα σημεια που εχετε αφανα (για λογουσ υγιεινησ δηλαδη) και φυσικα το ξυρισμα στο προσωπο (οι μεγαλυτερης ηλικιας κατλοβερ). Μεχρι εκει.
Κατλοβερ μην ασχολεισαι με αυτα.

Αλμα, να κρατησεις το φυσικο σου αλλα να ειναι περιποιημενο, αυτο εννοω.
Αν φοβασαι να το πειραξεις, μην το κανεις ακομα. Κι εγω φοβομουν στην ηλικια σου τα πειραματα ωσπου πριν μερικα χρονια εκανα το πολυποθητο τοξο μου και αλλαξε ολο το προσωπο. Μου το λεγαν πολλοι να το κανω αλλα εγω το απεφευγα. Τωρα εχω τοξοειδη φρυδια, τα πιο σωστα για τα ματια μου σαυτη την ηλικια που ειμαι. Αργοτερα θα δουμε τι θα κανουμε. Ολα στην ωρα τους, στην ηλικια τους και μην ξεχναμε πως αλλαζουμε στα χαρακτηριστικα μεγαλωνοντας, αρα αλλαζουμε κι εμεις το σχημα των φρυδιων μας!

Μα αυτο εννοω και εγω..αλλο αντρας και αλλο παιδακι 16 χρονων. Γιατι πραγματικα παιδι ειμαι ακομα.. Ισως ειμαι ανασφαλης δεν ξερω αλλα δεν μου αρεσουν οι πολλες τριχες. Τωρα τα εχω πειραξει ηδη δεν παει πισω ο χρονος Αλλα ποιος το καταλαβε? Κανενας.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:05, 10-06-15:

Συμφωνώ με mindcircus πάντως.
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimiou13
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 345 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 18:16, 06-07-15:

Καλησπέρα,

δεν ξέρω, μπορεί να το θεωρήσετε χαζό το θέμα, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Εδώ και μερικά... χρόνια θα έλεγα, δεν ξέρω τι είδους μαλλί πρέπει να έχω. Μακρύ, κοντό, μεσαίο... δεν ξέρω, ούτε όμως και έχω κατασταλάξει. Επίσης, πώς να είναι το κούρεμα, κάτι διαχρονικό και κλασσικό, κάτι προχωρημένο, κάτι σύγχρονο (αν και γενικά θα έλεγα ότι δεν είμαι και τόσο ανοικτός σε τόσο προχωρημένα πράγματα, όμως δεν σημαίνει ότι είμαι και της ναφθαλίνης, κάτι σύγχρονο θα το αποδεχόμουν αν ήξερα ότι θα μου ταίριαζε). Μήπως ξέρετε κάτι που να μπορώ να ψάξω είτε στο διαδίκτυο είτε οπουδήποτε, που να μπορώ να ψάξω γι'αυτό ή να με βοηθήσει κάποιος. Γνωρίζω ότι είναι ανάλογα και το σχήμα του κεφαλιού σου, το είδος της τρίχας, την κορυφή του κεφαλιού σου κλπ. Ξέρει κανένας τίποτε βοηθητικό; Ευχαριστώ πολύ!

Βαγγέλης:
Παράθεση

Nancy2 (Νανσυ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nancy2
H Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H Nancy2 έγραψε στις 18:35, 06-07-15:

Νομίζω υπάρχουν διάφορα σάιτ όπου μπορείς να ανεβάσεις τη φωτογραφία σου και να δεις αν σου ταιριάζει ένα συγκεκριμένο κούρεμα
Παράθεση

dimiou13 (Βαγγέλης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimiou13
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 345 μηνύματα.

O dimiou13 Μέμνησο ότι άνθρωπος εί. έγραψε στις 20:03, 06-07-15:

Καλώς, σε ευχαριστώ πολύ :-)

Βαγγέλης
Παράθεση

arnold

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη arnold
Ο arnold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O arnold έγραψε στις 17:39, 07-07-15:

αναφερομαι στα κοριτσια.. το κουρεμα σα του κασιδιαρη αρεσει ή μπα?
Παράθεση

Dr.K (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dr.K
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 17:49, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από arnold
Εμένα προσωπικά όχι αλλά γούστα είναι αυτά
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 18:23, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από arnold
Το έχω δει σε κάποιους και μου άρεσε, αλλά όλα είναι σχετικά.
Παράθεση

Equilibria

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Equilibria
Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 215 μηνύματα.

O Equilibria έγραψε στις 20:56, 07-07-15:

Βαγγέλη το μόνο σίγουρο είναι οτι το συγκεκριμένο κούρεμα βολεύει όσο κανένα άλλο,
πριν 3 μήνες τα είχα κουρέψει πολύ κοντά και είχε ησυχάσει το κεφάλι μου,κυριολεκτικά,τώρα μου ξαναμάκρυναν και είναι και δύσκολα στο φτιάξιμο,οπότε σκέφτομαι να τα ξαναπάρω.
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 764 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 21:35, 07-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Equilibria
τώρα μου ξαναμάκρυναν και είναι και δύσκολα στο φτιάξιμο,οπότε σκέφτομαι να τα ξαναπάρω.
Όπως καταλαβαίνω δηλαδής, από κούρεμα Κασιδιάρη, κατέληξες σε μαλλί Κατρούγκαλου.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:59, 17-07-15:

ΠΟΣΟ συμφωνώ Θεέ μου. Εγώ δεν βγάζω τα φρύδια μου (μόνο στη μέση τις τρίχες) και έχουν το φυσικό τους σχήμα και όλοι με έχουν φάει "λέπτυνε τα λέπτυνε τα" και προφανώς τους γράφω λιγάααακι.
Δε μου αρέσουν τα πολύ πυκνά όπως είπα πριν αλλά ούτε και τα πολύ λεπτά. Ένα φυσιολογικό φρύδι θα σας πειράξει ρε κορίτσια;

Δεν πάει σε όλους το τόξο στα φρύδια. Ή μάλλον δεν πάει σε όλους το εμφανές τόξο στα φρύδια.Αν μία κοπέλα έχει έντονες γωνίες στο πρόσωπο,προφανώς και δε θα πάει να δημιουργήσει εμφανές τόξο και αν το κάνει θα΄ναι λίγο και στο τέλος.Άμα η άλλη έχει πρόσωπο φεγγάρι,χωρίς δηλ. καμία γωνία,λογικό είναι να πάει και να κάνει ένα "τόξο". Αλλά και πάλι θέλει προσοχή.
Εγώ 2 χρόνια βγάζω τα φρύδια μου,αλλά ποτέ η ίδια,αισθητικός και πάλι αισθητικός.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,581 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 15:53, 21-07-15:

Κορίτσια για πειτε μου ταιριάζει το lob στα φυσικά σγουρά μαλλιά? Τα δικά μου είναι ετσι και ψήνομαι να τα κάνω κάπως έτσι αυριο που θα πάω για κούρεμα. Βολεύει όμως για φυσικές μπούκλες ή θα ανοίγουν προς τα έξω κάπως?
Παράθεση

Dr.K (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dr.K
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 17:20, 21-07-15:

δεν ξέρω αν θα ανοίγουν που λες καθώς δεν ξέρω τα μαλλιά σου αλλά νομίζω αν πετύχουν θα είναι πολύ όμορφα .Δοκίμασε και το βλέπεις
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 19:25, 21-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Κορίτσια για πειτε μου ταιριάζει το lob στα φυσικά σγουρά μαλλιά? Τα δικά μου είναι ετσι και ψήνομαι να τα κάνω κάπως έτσι αυριο που θα πάω για κούρεμα. Βολεύει όμως για φυσικές μπούκλες ή θα ανοίγουν προς τα έξω κάπως?
Τα δικα μου ειναι λιγοτερο σγουρα, σαν και αυτα
Τα εκανα λιγο πιο μακρια απο αυτο που θελεις να κανεις και εμεινα ενθουσιασμενη! Θα παω αυτες τις μερες να τα κοντυνω ωστε τα μπροστινα να ακουμπανε στους ωμους (τωρα ειναι 2-3 δαχτυλα κατω απο τους ωμους).

Γνωμη μου ειναι να το τολμησεις! Θα γλιτωσεις και απο το πολυωρο καθημερινο styling (κυριως αν τα ισιωνεις). Οταν τα εκοψα χρησιμοποιουσα sea spray αλλα τελικα διαπιστωσα οτι δεν χρειαζεται οταν τα αφηνω να στεγνωνουν στο φυσικο τους. Ουτε πιστολακι πλεον, ουτε χημικα στο κεφαλι μου, ουτε ατελειωτες ωρες ισιωματος.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,581 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 21:33, 21-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Τα δικα μου ειναι λιγοτερο σγουρα, σαν και αυτα
Τα εκανα λιγο πιο μακρια απο αυτο που θελεις να κανεις και εμεινα ενθουσιασμενη! Θα παω αυτες τις μερες να τα κοντυνω ωστε τα μπροστινα να ακουμπανε στους ωμους (τωρα ειναι 2-3 δαχτυλα κατω απο τους ωμους).

Γνωμη μου ειναι να το τολμησεις! Θα γλιτωσεις και απο το πολυωρο καθημερινο styling (κυριως αν τα ισιωνεις). Οταν τα εκοψα χρησιμοποιουσα sea spray αλλα τελικα διαπιστωσα οτι δεν χρειαζεται οταν τα αφηνω να στεγνωνουν στο φυσικο τους. Ουτε πιστολακι πλεον, ουτε χημικα στο κεφαλι μου, ουτε ατελειωτες ωρες ισιωματος.
Ναι και γω λίγο πιο μακριά τα σκέφτομαι, κυρίως επειδή δεν είμαι τολμηρή και δε μεγαλώνουν εύκολα απλά μαρεσε η φωτο
σαν την Kiera θέλω το μήκος περίπου. Δεν τα ισιώνω, δεν κάθονται έτσι κ αλλιώς ίσια μόνο αφρό τους βάζω στο λουσιμο. Απλά νομίζω ότι έτσι θα με ζεσταίνουν λιγότερο και είναι και πολύ cute σαν χτένισμα. Δε σου γυρνάνε προς τα έξω να γίνεται το κεφάλι κάπως τρίγωνο ε?
Αρχική Δημοσίευση από Dr.K
δεν ξέρω αν θα ανοίγουν που λες καθώς δεν ξέρω τα μαλλιά σου αλλά νομίζω αν πετύχουν θα είναι πολύ όμορφα .Δοκίμασε και το βλέπεις
Και γω το νομίζω. θα το δοκιμάσω μάλλον!!
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 03:51, 22-07-15:

Ναι και γω λίγο πιο μακριά τα σκέφτομαι, κυρίως επειδή δεν είμαι τολμηρή και δε μεγαλώνουν εύκολα απλά μαρεσε η φωτο
σαν την Kiera θέλω το μήκος περίπου. Δεν τα ισιώνω, δεν κάθονται έτσι κ αλλιώς ίσια μόνο αφρό τους βάζω στο λουσιμο. Απλά νομίζω ότι έτσι θα με ζεσταίνουν λιγότερο και είναι και πολύ cute σαν χτένισμα. Δε σου γυρνάνε προς τα έξω να γίνεται το κεφάλι κάπως τρίγωνο ε?

Και γω το νομίζω. θα το δοκιμάσω μάλλον!!
Ακριβως σαν της Keira μου ειναι, και στο μηκος και στο κυμμα! Παραδοξως μου ειναι λιγοτερο σγουρα οταν ειναι κοντα. Τωρα ειναι κυμματιστα και δεν κανουν μπουκλες.

Το συγκεκριμενο στυλ το συνιστω ανεπιφυλακτα! Δισταζα και εγω παρα πολυ να το τολμησω γιατι το μαλλι μου ηταν σχεδον μεχρι την μεση, αλλα μου αρεσε τοσο πολυ το αποτελεσμα που τωρα θελω να κοψω ακομα πιο κοντα και να κανω το πισω μερος ακομα πιο αποτομο! Θα δροσιστει σιγουρα πολυ η πλατη σου και θα χτενιζεσαι πανευκολα.

Δεν γυριζουν προς τα εξω και δεν εγινε το κεφαλι μου τριγωνο. Η στυλιστρια μου μου ειπε να τα ψεκαζω με sea spray, να τυλιγω τουφες γυρω απο το δαχτυλο μου και να στεγνωνω με την φυσουνα. Τα εκανα ετσι για 1 μηνα και οταν μια μερα βαριομουν να κανω το οτιδηποτε πανω τους τα αφησα να στεγνωσουν στο φυσικο τους και το αποτελεσμα ηταν θεαματικο. Μη κανεις το λαθος να βαλεις αφρο, γιατι μπορει να γινει το κεφαλι σου σαν μπαλα. Αν δεν σου στρωνουν προτεινω sea spray, κανει θαυματα στο σγουρο μαλλι!
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 10:47, 22-07-15:

Ακριβως σαν της Keira μου ειναι, και στο μηκος και στο κυμμα! Παραδοξως μου ειναι λιγοτερο σγουρα οταν ειναι κοντα. Τωρα ειναι κυμματιστα και δεν κανουν μπουκλες.

Το συγκεκριμενο στυλ το συνιστω ανεπιφυλακτα! Δισταζα και εγω παρα πολυ να το τολμησω γιατι το μαλλι μου ηταν σχεδον μεχρι την μεση, αλλα μου αρεσε τοσο πολυ το αποτελεσμα που τωρα θελω να κοψω ακομα πιο κοντα και να κανω το πισω μερος ακομα πιο αποτομο! Θα δροσιστει σιγουρα πολυ η πλατη σου και θα χτενιζεσαι πανευκολα.

Δεν γυριζουν προς τα εξω και δεν εγινε το κεφαλι μου τριγωνο. Η στυλιστρια μου μου ειπε να τα ψεκαζω με sea spray, να τυλιγω τουφες γυρω απο το δαχτυλο μου και να στεγνωνω με την φυσουνα. Τα εκανα ετσι για 1 μηνα και οταν μια μερα βαριομουν να κανω το οτιδηποτε πανω τους τα αφησα να στεγνωσουν στο φυσικο τους και το αποτελεσμα ηταν θεαματικο. Μη κανεις το λαθος να βαλεις αφρο, γιατι μπορει να γινει το κεφαλι σου σαν μπαλα. Αν δεν σου στρωνουν προτεινω sea spray, κανει θαυματα στο σγουρο μαλλι!
Λοιπόν μόλις γύρισα από το κομμωτήριο και ΑΓΑΠΑΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ! Μαρέσουν πάρα πολύ είναι τόσο cute!!

Το sea spray θα το δοκιμάσω και απορώ πως μου έχει ξεφύγει γιατί η θάλασσα μου κάνει κατι ωραίες ανάλαφρες μπούκλες καλύτερες από φτιαχτές. Έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο?
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 20:28, 22-07-15:

Λοιπόν μόλις γύρισα από το κομμωτήριο και ΑΓΑΠΑΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ! Μαρέσουν πάρα πολύ είναι τόσο cute!!

Το sea spray θα το δοκιμάσω και απορώ πως μου έχει ξεφύγει γιατί η θάλασσα μου κάνει κατι ωραίες ανάλαφρες μπούκλες καλύτερες από φτιαχτές. Έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο?
Το ηξερα οτι θα λατρευες το νεο σου look! Ειναι φανταστικο σε οσες εχουν σγουρο/σπαστο μαλλι!

Εχω χρησιμοποιησει ακριβα και φθηνα και πανω κατω κανουν την ιδια δουλεια. Απο ακριβα μου αρεσει το mai tai spritzer. Απο φθηνα εχω χρησιμοποιησει ενα της garnier σε ροζ μπουκαλι. Το μονο πραγμα που δεν μου αρεσε σε αυτο ηταν το αρωμα του, αλλα εκανε καλη δουλεια.

Δες και αυτο: http://www.hondoscenter.gr/en/produc...ay-by-marchesa
Δεν το εχω δοκιμασει αλλα οτι προιοντα εχω παρει απο αυτη την μαρκα εμεινα ικανοποιημενη.

Πριν βαλεις το οτιδηποτε δοκιμασε να τα αφησεις να στεγνωσουν μονα τους και στεγνωσε μονο με την φυσουνα τις ριζες για ογκο. Μπορει να σου αρεσει το αποτελεσμα. Αν δεν σου αρεσει τοτε ψεκασε το στεγνωμενο μαλλι σου με sea spray για texture. Αφρο μη βαλεις.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:30, 22-07-15:

Lob = όμπρε στην φράντζα;
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 04:43, 23-07-15:

Lob = όμπρε στην φράντζα;
lob=long bob (μακρυ καρε)
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 09:54, 23-07-15:

Το ηξερα οτι θα λατρευες το νεο σου look! Ειναι φανταστικο σε οσες εχουν σγουρο/σπαστο μαλλι!

Εχω χρησιμοποιησει ακριβα και φθηνα και πανω κατω κανουν την ιδια δουλεια. Απο ακριβα μου αρεσει το mai tai spritzer. Απο φθηνα εχω χρησιμοποιησει ενα της garnier σε ροζ μπουκαλι. Το μονο πραγμα που δεν μου αρεσε σε αυτο ηταν το αρωμα του, αλλα εκανε καλη δουλεια.

Δες και αυτο: http://www.hondoscenter.gr/en/produc...ay-by-marchesa
Δεν το εχω δοκιμασει αλλα οτι προιοντα εχω παρει απο αυτη την μαρκα εμεινα ικανοποιημενη.

Πριν βαλεις το οτιδηποτε δοκιμασε να τα αφησεις να στεγνωσουν μονα τους και στεγνωσε μονο με την φυσουνα τις ριζες για ογκο. Μπορει να σου αρεσει το αποτελεσμα. Αν δεν σου αρεσει τοτε ψεκασε το στεγνωμενο μαλλι σου με sea spray για texture. Αφρο μη βαλεις.
Οκ θα τα ψάξω όταν πάω για ψώνια! Πάντως και αφρό που μου έβαλε η κομμώτρια είναι μια χαρά οκ δεν πετάνε πολύ αλλά σίγουρα αμα στρώνουν φυσικά και με ένα sea spray θα το προτιμήσω!

Ευχαριστώ για τα tips !!
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 14:52, 23-07-15:

lob=long bob (μακρυ καρε)
Αααααααααααααα. Μπερδεύτηκα με την εικόνα και λέω τι σκατά είναι αυτό. Μακρύ καρέ είναι και το δικό μου μαλλί πάντως, σκέφτομαι να το κόψω κοντό καρέ και να το βάψω καροτί να ξενοιάσω.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 22:51, 23-07-15:

Αν αποφάσισες να το βάψεις καροτί θα σου έλεγα να περιμένεις ως το φθινόπωρο, καθότι οι αποχρώσεις του κόκκινου γενικά είναι πολύ "ευαίσθητες" κι έχουν την τάση πολύ γρήγορα να ξεθωριάζουν το καλοκαίρι με τον ήλιο και το νερό της θάλασσας.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 00:43, 24-07-15:

Δεν το έχω αποφασίσει, απλά το σκέφτομαι πολύ.
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 01:42, 24-07-15:

Σκέψου το και άλλο. Είναι ένα χρώμα που θα το προσέξουν όλοι αν τα βάψεις τελικά, θα εισπράξεις σχόλια είτε θετικά είτε αρνητικά που θα πρέπει να τα υποστείς γιατί δυστυχώς αν νιώσεις άσχημα εκείνη την στιγμή δεν θα μπορείς να εξαφανιστείς σε χρόνο dt. Ισως να ταν καλύτερα να το πας σιγά σιγά στο καροτί που θες. Πώς σου ήρθε αυτή η σκέψη για τέτοιο χρώμα μαλλιών;
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:32, 24-07-15:

Κοίτα, τα σχόλια (για τα μαλλιά μου ειδικά) δε θα με πείραζαν και πολύ.
Μου ήρθε η σκέψη επειδή είναι το αγαπημένο μου χρώμα στα μαλλιά το πορτοκαλί, είτε είναι έντονο είτε μουντό, μετά το μαύρο. Και μαύρα δε θέλω να τα κάνω και τόσο πολύ.
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 16:27, 24-07-15:

Χμ κατάλαβα, πάντως ντάξει αν τελικά αποφασίσεις να τα βάψεις και δεν σου αρέσουν τόσο τα ξανά κάνεις στο φυσικό σου χρώμα. Μαύρο θα σαι σαν κοράκι και πιστεύω πως δεν πηγαίνουν σε όλες. δεν έχεις να χάσεις κάτι αν δοκιμάσεις απλά θα βάλεις στο κεφάλι σου χημικά. Εγώ τα χα βάψει και έχει κατέβει η ρίζα και θέλει ένα πέρασμα αλλά σκέφτομαι να το αφήσω για να κατέβει εντελώς. Δεν ξέρω την μια τα αλλάζω και μετά το μετανιώνω κάπως.
Παράθεση

katerina_022

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_022
H katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H katerina_022 έγραψε στις 09:14, 06-08-15:

Λοιπον...ας πω και εγω το τραγικο που μου συναιβει
Το φυσικο μου μαλλι ειναι καστανοξανθο,οπως ειναι λογικο μεγαλωνοντας το βαρεθηκα,καλεσα λοιπον τη κομμωτρια (και κολλητη της μητερας μου) να μου τα βαψει.Παντα μου αρεσαν τα κοκκινα μαλλια και γενικα οι αποχρωσεις του κοκκινου,παρολο που φοβομουν να το κανω πανω μου.Διαλεξαμε λοιπον ενα υπεροχο καστανοκοκκινο,που μου πηγαινε παρα ππολυ και κυριολεκτικα το ερωτευτικα.Η χαρα μου ομως κρατησε το πολυ 4 μερες Ηρθε σπιτι μας για διακοπες η μικρη μου ξαδερφη..και με κολλησε ψειρες.ΜΗ ΣΑΣ ΤΥΧΕΙ.Επαθα φρικη,αυτα τα μιρκοσκοπικα πλασματα δεν αντεχονται.Αγορασα κατευθιαν φαρμακο και οπως ειναι λογικο χρειαστηκαν 2-3 θεραπειες,και αφου το φαρμακο ηταν απο αιθερια ελαια,απο το πολυ τριψιμο για να το ξεβγαλω,σχεδον ολο το χρωμα ξεπλυθηκε.Πριν ακριβως 16 μερες τα ειχα βαψει,σημερα το χρωμα μου ειναι ενα καστανο,ελαφρος πιο σκουρο απο το φυσικο μου,με μια υποψια κοκκινου στον ηλιο.Θελω να τα ξαναβαψω συντομα αλλα φοβαμαι να μην κανω κακο στη τριχα.Ποτε πιστευετε οτι ειναι πιο ασφαλες να τα ξαναβαψω;Εχω υγιες μαλλι,δεν το ισιωνω κτλ κτλ,μονο τωρα αρχισα να το βαφω.Ακουσα με τη δευτερη/τριτη φορα που θα τα περασω το χρωμα δε θα ξεθωριαζει τοσο ευκολα.Επιπλεον θα ηθελα να μου προτεινεται καποια καλη μασκα,που να διατηρει και να ζωντανευει το χρωμα.Εχω μια της gliss τωρα,αλλα θα ηθελα βα ακουσω και αλλες γνωμες.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:18, 06-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_022
Λοιπον...ας πω και εγω το τραγικο που μου συναιβει
Το φυσικο μου μαλλι ειναι καστανοξανθο,οπως ειναι λογικο μεγαλωνοντας το βαρεθηκα,καλεσα λοιπον τη κομμωτρια (και κολλητη της μητερας μου) να μου τα βαψει.Παντα μου αρεσαν τα κοκκινα μαλλια και γενικα οι αποχρωσεις του κοκκινου,παρολο που φοβομουν να το κανω πανω μου.Διαλεξαμε λοιπον ενα υπεροχο καστανοκοκκινο,που μου πηγαινε παρα ππολυ και κυριολεκτικα το ερωτευτικα.Η χαρα μου ομως κρατησε το πολυ 4 μερες Ηρθε σπιτι μας για διακοπες η μικρη μου ξαδερφη..και με κολλησε ψειρες.ΜΗ ΣΑΣ ΤΥΧΕΙ.Επαθα φρικη,αυτα τα μιρκοσκοπικα πλασματα δεν αντεχονται.Αγορασα κατευθιαν φαρμακο και οπως ειναι λογικο χρειαστηκαν 2-3 θεραπειες,και αφου το φαρμακο ηταν απο αιθερια ελαια,απο το πολυ τριψιμο για να το ξεβγαλω,σχεδον ολο το χρωμα ξεπλυθηκε.Πριν ακριβως 16 μερες τα ειχα βαψει,σημερα το χρωμα μου ειναι ενα καστανο,ελαφρος πιο σκουρο απο το φυσικο μου,με μια υποψια κοκκινου στον ηλιο.Θελω να τα ξαναβαψω συντομα αλλα φοβαμαι να μην κανω κακο στη τριχα.Ποτε πιστευετε οτι ειναι πιο ασφαλες να τα ξαναβαψω;Εχω υγιες μαλλι,δεν το ισιωνω κτλ κτλ,μονο τωρα αρχισα να το βαφω.Ακουσα με τη δευτερη/τριτη φορα που θα τα περασω το χρωμα δε θα ξεθωριαζει τοσο ευκολα.Επιπλεον θα ηθελα να μου προτεινεται καποια καλη μασκα,που να διατηρει και να ζωντανευει το χρωμα.Εχω μια της gliss τωρα,αλλα θα ηθελα βα ακουσω και αλλες γνωμες.
Εγώ λέω να αφήσεις να περάσει το καλοκαίρι και περίμενε μέχρι το φθινόπωρο (ιδανικά θα ήταν μέσα Οκτώβρη ή έστω μέσα Σεπτέμβρη) και βάψτα. Η βαφή από μόνη της ταλαιπορεί τα μαλλιά σκέψου πόσο μάλλον με τον ήλιο....
Α,και όσον αφορά τη μάσκα,οι Gliss από τη Schwarzkopf είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει στο σούπερ μάρκετ και όχι της Pantene.Ειδικά η μαύρη,μόοονο αγάπη. Εγώ αυτής της άποψης είμαι και πρόσφατα το άκουσα να το λέει και η κομμώτριά μου σε μία κοπέλα.
Επίσης ωραία και ενίοτε τη βάζουν σε προσφορά δώρο μαζί με το σαμπουάν της είναι της Loreal (τα του κομμωτηρίου) μία γαλαζωπή κάπως με κερατίνη νομίζω ή κάτι τέτοιο μέσα. Και αυτή πολύ καλή.
Παράθεση

katerina_022

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_022
H katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H katerina_022 έγραψε στις 18:50, 06-08-15:

Δεν γινεται να τα αφησω τοοσο καιρο γιατι το χρωμα ηδη φαινεται "θαμπωμενο" και δεν παει ωραια.Θελω οσο το συντομοτερο γινεται...σε καμια-δυο βδομαδες καλα θα ειναι;Αμα τα ξαναβαψω,θα προσεχω πολυ το χρωμα,απλα ημουν ατυχη με την πρωτη αποπειρα
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,557 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:18, 07-08-15:

Ρε κορίτσια είμαι η μόνη που δεν μπορώ να φανταστώ τον ευατό μου χωρίς άλλο χρώμα μαλλί; Δηλαδή και να με φανταστώ σκέφτομαι ότι πρέπει να κοιττάω συνέχεια αν βγήκε η ρίζα και άλλα τέτοια και λέω δεν γαμιέται τέλειο είναι το χρώμα τους άστο έτσι.
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 11:34, 07-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Ρε κορίτσια είμαι η μόνη που δεν μπορώ να φανταστώ τον ευατό μου χωρίς άλλο χρώμα μαλλί; Δηλαδή και να με φανταστώ σκέφτομαι ότι πρέπει να κοιττάω συνέχεια αν βγήκε η ρίζα και άλλα τέτοια και λέω δεν γαμιέται τέλειο είναι το χρώμα τους άστο έτσι.
Έχει μια βάση αυτό που λες. Το βάψιμο απαιτεί μια συγκεκριμένη αφοσίωση από σένα, συν τα έξοδα κάθε τόσο..
εγώ ήθελα να κάνω ανταύγειες αλλά τα μαλλιά μου είναι τόσο αδύναμα που φοβάμαι να τα ταλαιπωρήσω κι άλλο
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 00:28, 08-08-15:

Οι ανταύγειες, ενώ θωρούνται πιο "ακίνδυνες" από τη βαφή, το δικό μου μαλλί (λεπτή και ξηρή τρίχα) δεν τις αντέχει.
3-4 φορές που έκανα όλες κι όλες τα τελευταία 10 χρόνια ήταν αρκετές, δεν ξανακάνω. Άλλωστε πιστεύω οτι η βαφή, αν και περιέχει χημικά, δεν βλάπτει τόσο την τρίχα όσο η ανταύγεια η οποία είναι στην ουσία ντεκαπάζ. Το οποίο έστω κι αν γίνεται περιορισμένα, είναι ένα από τα δυο καταστροφικότερα (το άλλο η περμανάντ).
Το καλύτερο είναι (εκτός κι αν υπάρχουν λευκά), να αφήνουμε το μαλλί στο φυσικό του χρώμα. Η φύση ξέρει καλύτερα τι ταιριάζει στα χρώματα του κάθε προσώπου.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 03:07, 08-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
και εγω μια απο τα ιδια Το μοναδικο πραγμα που ισως εκανα και να πω την αληθεια με τρωει να το κανω, ειναι ενα ombre 2-3 τονους πιο ανοιχτο απο το φυσικο μου χρωμα ή λιγο βυσσινι-μωβ ωστε να μη κανει μεγαλη αντιθεση. Με το ombre τουλαχιστον δεν θα ανησυχω για τις ριζες και αν δεν μου αρεσει διορθωνεται ευκολα.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,557 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 08:35, 08-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Έχει μια βάση αυτό που λες. Το βάψιμο απαιτεί μια συγκεκριμένη αφοσίωση από σένα, συν τα έξοδα κάθε τόσο..
εγώ ήθελα να κάνω ανταύγειες αλλά τα μαλλιά μου είναι τόσο αδύναμα που φοβάμαι να τα ταλαιπωρήσω κι άλλο
Ναι αυτό είναι το θέμα δεν παίζει να ασχολούμαι τρις και λίγο πόσο βγήκε η ρίζα, να αλλάξουμε χρώμα και μπλα μπλα μπλα. Συν ότι γενικά ταλαιπορούντε πολύ τα μαλλιά και δεν θέλω να τα φορτώσω άλλο ήδη καίγοντε με την ισιωτική..
και εγω μια απο τα ιδια Το μοναδικο πραγμα που ισως εκανα και να πω την αληθεια με τρωει να το κανω, ειναι ενα ombre 2-3 τονους πιο ανοιχτο απο το φυσικο μου χρωμα ή λιγο βυσσινι-μωβ ωστε να μη κανει μεγαλη αντιθεση. Με το ombre τουλαχιστον δεν θα ανησυχω για τις ριζες και αν δεν μου αρεσει διορθωνεται ευκολα.
Ναι αυτό αν δεν σε αρέσει πολύ θα το κόψες το μαλλί λίγο και φεύγει δεν έγινε και τίποτα. Αλλά να το βάψεις όλο είναι μπελάς. Μια φίλη μου από καστανόξανθη τα έκανε κόκκινα και τώρα μαύρα. Αυτό το χρώμα πχ δεν ξέρω πως γίνεται να το γυρήσει στο φυσικό της πλέον.
Παράθεση

elpidaki1996

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elpidaki1996
H elpidaki1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H elpidaki1996 έγραψε στις 01:41, 23-08-15:

γεια σας..!!!ειμαι καινουργια εδω και επιδη ειδα οτι ξερετε πολλα απο μαλλια ηθελα να κανω μια ερωτηση,λοιπον ειχα βαψει τα μαλλια μ μαυρα για πρωτη φορα...υστερα ηθελα να τα κανω κοκκινα αλλα εβαλα ντεκαπαζ και εγιναν χαλια...και τα ξαναβαψα μαυρα και τωρα εχω 1 χρονο να τα βαψω και εχουν βγει το μισο μ το φυσικο κ το αλλο μισο εχει ξερασει απο μεσα το κοκκινο...τελος παντων εγω τωρα θελω να τα κανω καστανα ....υπαρχει τροπος????ευχαριστω πολυ
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 03:01, 03-09-15:

Πόσες τρίχες θεωρείται φυσιολογικό να χάνεις καθημερινά; Εγώ ας πούμε σε κάθε βούρτσισμα μπορεί να βγάλω και 10-15. Κανονικά δεν θα έδινα καν σημασία για τόσες λίγες αλλά τα μαλλιά μου δεν τα λες ιδιαίτερα πλούσια ούτε την τρίχα ιδιαίτερα χοντρή. Λόγω του υποθυρεοειδισμού έχω γίνει παρανοϊκή σε κάτι τέτοια lmao. Να το κοιτάξω ή false alarm;
Παράθεση

Thestral

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Thestral
H Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H Thestral έγραψε στις 11:58, 03-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Πόσες τρίχες θεωρείται φυσιολογικό να χάνεις καθημερινά; Εγώ ας πούμε σε κάθε βούρτσισμα μπορεί να βγάλω και 10-15. Κανονικά δεν θα έδινα καν σημασία για τόσες λίγες αλλά τα μαλλιά μου δεν τα λες ιδιαίτερα πλούσια ούτε την τρίχα ιδιαίτερα χοντρή. Λόγω του υποθυρεοειδισμού έχω γίνει παρανοϊκή σε κάτι τέτοια lmao. Να το κοιτάξω ή false alarm;
Εγω που το ειχα ψαξει φυσιολογικο θεωρειται να χανεις 50 εως 125 το πολυ την ημερα.Το αγχος και η διατροφη βεβαια επηρεαζουν το ποσες τριχες χανεις. Παντως και εγω τοσες τριχες χανω οταν χτενιζομαι οπως εσυ και δεν εχω καραφλιασει
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίχες!!! - Από kaitikati
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-16 στις 09:28.
    • Τρίχες! - Από anesperos13
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-14 στις 00:22.
    • Τρίχες!! - Από booky
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-10 στις 20:51.
    • Πρόβλημα με τις τρίχες!!! - Από g3org1a
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-10 στις 00:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους