Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

mariagiavrak

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariagiavrak
H mariagiavrak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mariagiavrak έγραψε στις 19:28, 27-07-16:

Καλά εγώ φέτος στις διακοπές μου στην ίο τα είχα βάψει τα μαλλιά μου μωβ. Αλλά με τα μπάνια και τον ήλιο πήρα μια απόχρωση προς το μπλε. Σε κάθε βαθη που κάνατε να λαβαίνετε υπόψη και τους αστάθμητους παράγοντες
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 21:24, 27-07-16:

Ωραίο το μωβ αλλά και το μπλε δε θα ναι άσχημο, σκέφτεσαι να τα ξανά κάνεις μωβ;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lacuna

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lacuna
H Lacuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Lacuna έγραψε στις 12:55, 24-09-16:

Μήπως ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο καλό κομμωτήριο στην Αθήνα; Είμαι φοιτήτρια στα Άνω Ιλίσια και θα ήθελα κάποιο κομμωτήριο για ένα κούρεμα που να μου πηγαίνει και κάποια τεχνική βαφής, ίσως μπαλαγιάζ ή σκούρες ρίζες, ή και για ολική βαφή που να μην καταστρέφονται όμως τα μαλλιά. Το μόνο που έχω κάνει στα μαλλιά μου είναι ένα ελαφρύ ξάνοιγμα τύπου όμπρε.
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 00:55, 18-11-16:

Μήπως έχει άποψη καμιά σας για το veet sensitive precision beauty styler; όπως και την κρέμα για το μουστάκι, strep;
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 01:04, 30-11-16:

Κοριτσια, για πείτε, καμια απο εσας που να εχει βάψει τα μαλλιά της κόκκινα και να εχει συμβουλές για να διατηρηθεί το χρώμα; Προς το παρόν δεν εχω κανει κανονική βαφή αλλα κατι σε χρωμοσαμπουαν. Το λάτρεψα τρέλα ομως όποτε σκέφτομαι να τα βάψω κανονικά. Εσας ποσο σας κρατάει αυτο το χρώμα; Ξερω οτι ειναι και ανάλογα το μαλλί,αλλα πχ μεσα σε ενα μήνα μπορει να φύγει εντελώς; Μένει μια χάλκινη απόχρωση μετα, σωστά; Τι αλλο κανατε για να το διατηρήσετε το χρώμα,εκτος απο το να πλένετε τα μαλλιά σας με χλιαρό προς κρυο νερό ας πούμε, γιατι αυτο το κανω ήδη. Ειναι τοσο ωραιο χρώμα το άτιμο
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 04:09, 30-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Κοριτσια, για πείτε, καμια απο εσας που να εχει βάψει τα μαλλιά της κόκκινα και να εχει συμβουλές για να διατηρηθεί το χρώμα; Προς το παρόν δεν εχω κανει κανονική βαφή αλλα κατι σε χρωμοσαμπουαν. Το λάτρεψα τρέλα ομως όποτε σκέφτομαι να τα βάψω κανονικά. Εσας ποσο σας κρατάει αυτο το χρώμα; Ξερω οτι ειναι και ανάλογα το μαλλί,αλλα πχ μεσα σε ενα μήνα μπορει να φύγει εντελώς; Μένει μια χάλκινη απόχρωση μετα, σωστά; Τι αλλο κανατε για να το διατηρήσετε το χρώμα,εκτος απο το να πλένετε τα μαλλιά σας με χλιαρό προς κρυο νερό ας πούμε, γιατι αυτο το κανω ήδη. Ειναι τοσο ωραιο χρώμα το άτιμο
Σαμπουάν για βαμμένα μαλλιά, conditioner για βαμμένα μαλλιά, μάσκα, λάδι ..γενικά ό,τι βρεις για βαμμένα μαλλιά Όχι κάθε μέρα λούσιμο, όχι ήλιος. Από εκεί και πέρα εξαρτάται και τι κόκκινο εννοείς. Προφανώς το πολύ έντονο κόκκινο ξεβάφει πολύ πιο εύκολα απ'ότι ένα καστανοκόκκινο ας πούμε. Εγώ τα έχω σκούρο μωβ. Στην αρχή είναι πολύ πολύ σκούρο (σε φάση που φαίνεται σχεδόν μαύρο στο σκοτάδι αλλά στον ήλιο έντονο μωβ)αλλά με τον καιρό ανοίγουν. Μετά από κανένα 3μηνο αρχίζουν και δείχνουν πολύ ξεθωριασμένα. Γενικά δεν είμαι και το καλύτερο παράδειγμα για να σε βοηθήσω αφού δεν τα έχω καν κόκκινα αλλά φαντάζομαι πάνω-κάτω ισχύουν τα ίδια. Μιας και έχεις δοκιμάσει το χρώμα πάνω σου και σου αρέσει θα έλεγα go for it.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 04:20, 30-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Μήπως έχει άποψη καμιά σας για το veet sensitive precision beauty styler; όπως και την κρέμα για το μουστάκι, strep;
Kρέμα για μουστάκι και μπικίνι, πό - τε. Οι κρέμες κάνουν πιο δυνατή την τρίχα και πιο πυκνή, όπως και το ξυράφι.
Αλλά οι κρέμες είναι ακόμα χειρότερες πιστεύω, αν μπορείς να το αποφεύγεις.
Εκτός αν έχεις κάποια τρελή ευαισθησία στο δέρμα σου και δεν αντέχεις το κερί, χαλάουα ή κάτι παρόμοιο π.χ.
Στη χειρότερη θα σε συμβούλευα για ξυράφι πάντως..

Όσο για την μηχανή, δεν την έχω δοκιμάσει αλλά μου φαίνεται ικανή να κουμαντάρει λίγα πράγματα από άποψη τρίχας.
Αν θές κάτι απλά για να διατηρείς την περιοχή περιποιημένη όμως, ίσως και να δουλεύει.

Καταρχάς είναι καλό να αρχίσεις να παίρνεις προϊόντα που είναι ειδικά για διατήρηση του χρώματός σου.
Σαμπουάν, conditioner και μάσκα, να είναι ειδικά για βαμμένα μαλλιά

Το κόκκινο στις 3 , με το ζόρι 4 βδομάδες θέλει ανανέωση σε εμένα.
Πλέον το έχω καστανοκόκκινο και γενικά έχω περιθώριο να αφήνω την ρίζα λίιγο παραπάνω.

Όμως τα Χριστούγεννα έχω σκοπό να το γυρίσω πάλι στο έντονο κόκκινο, θα θέλει περισσότερη προσοχή εκεί.

Γενικά αν θές έντονο χρώμα καθ' όλη τη διάρκεια των εβδομάδων που θα περνάνε, ίσως μπορείς να χρησιμοποιείς και κάποιο χρωμοσαμπουάν.
Τσέκαρε και τα manic panic πάντως, είναι ημιβαφές. Καλές για ανανέωση και διατήρηση του χρώματος. Σε γαμάτα χρώματα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 10:46, 30-11-16:

Ήμουν για πάνω απο 4 χρόνια κοκκινομάλλα, πρέπει να έχω κάνει όλες τις αποχρώσεις κόκκινου. Έντονο κόκκινο, χάλκινο, πορτοκαλοκόκκινο, πυρόξανθο, σκούρο κόκκινο EVERYTHING.
Προσωπικά δεν έκανα κάτι διαφορετικό από άλλο χρώμα, μάλιστα τώρα με το ξανθό νομίζω χρειάζεται 3πλάσια φροντίδα.
Anw σου είπαν ήδη τα κορίτσια για προιόντα για βαμμένα μαλλιά, να κάνεις συνέχεια μα συνέχεια μάσκες και προιόντα που βοηθούν στην θρέψη της τριχας, λάδια, δαφνέλαιο σούπερ για το μαλλί, ακόμα και απλό ελαιολάδο να βάζεις στα μαλλιά, είναι φουλ ενυδατικό και κάνει το μαλλί να λάμπει.(το κρατάς όλο το βράδυ στο μαλλί και το πρωί τα λούζεις) Χωρίς ενυδάτωση το μαλλί σου θα φαίνεται καμμένο.

Τα πιο σπαστικά στο κόκκινο είναι
1. χρειάζεται το ΠΟΛΥ κάθε μήνα ανανέωση, εγώ υπήρχε εποχή που τα έβαφα ανα 20 μέρες γιατί φαινόταν χάλιαν χάνει τη φωτεινότητά του και τη φρεσκάδα του, οπότε οι συχνές βαφές θα ταλαιπωρούν πάρα πολύ τη τρίχα σου..
2. αν ποτέ το βαρεθείς θα κάνει 1-2 χρόνια να σου εξαφανιστεί 100% η κοκκινίλα που αφήνει, ό,τι χρώμα και να το κάνεις.
3. δε σου ταιριάζουν όλα τα χρώματα ρούχων. Μιλώντας μόνο προσωπικά, μου χτυπάει πολύ άσχημο το κόκκινο μαλλί με οποιοδήποτε χρωματισμό σε μπλούζα πχ ροζ κίτρινο κόκκινο or w/e.
4. έχεις πάλι δεσμεύεις και στο μακιγιάζ. Θεωρώ υπερβολικό ένα εξτριμ φουλ βαρύ μακιγιάζ. Το κόκκινο είναι από μόνο του πάρα πολύ εντυπωσιακό και οι υπερβολές στο πρόσωπο δε του πάνε, ενώ ας πούμε οι ξανθιές χρειάζονται μακιγιάζ γιατί αλλιώς φαίνεσαι σαν νεκρή, ok εγώ τουλχ - i dont blame them.

Αυτά. Γενικά σκέψου το καλά πριν το κάνεις, εγώ πιστεύω δε θα τα ξαναέβαφα κόκκινο or χάλκινα κτλ. μόνο για το λόγο ότι φεύγει με πάρα πολύ ζόρι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 11:37, 30-11-16:

princess με αυτα που λες το ξανασκέφτομαι Βασικα εγω ειμαι φυσικη καστανόξανθη, τα είχα ανοίξει λιγο ακομα στις άκρες όποτε είχα γινει εντελως ξανθιά,και το κόκκινο που εκανα ηταν πολυ ωραιο και έντονο στην αρχή. Και η αληθεια ειναι οτι δεν ήθελα να τα κανω κόκκινα,αλλα ενα απαλό ροζ. Τελικα στην αρχή φαινοταν κόκκινα, τωρα έχουν ξεβάψει λιγο και ειναι αυτο το πιο ξεβαμμένο κόκκινο-ροζ που ήθελα. Το κόκκινο ομως στην αρχή μου αρεσε παρα πολυ. Θέλει όντως τοσο καιρο για να φύγει αν τελικα αποφασίσω να το γυρίσω στο ξανθό παλι; Η αληθεια ειναι οτι μου δίνει χρώμα το κόκκινο γιατι και εγω ειμαι άσπρη σαν νεκρή όπως είπες και κανει ωραια αντίθεση, όλοι μου λένε οτι τους αρέσει. Ναι, σε δεσμεύει και στα ρούχα και στο μακιγιάζ ειναι η αληθεια. Ουφ, δεν ξερω
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 12:05, 30-11-16:

princess με αυτα που λες το ξανασκέφτομαι Βασικα εγω ειμαι φυσικη καστανόξανθη, τα είχα ανοίξει λιγο ακομα στις άκρες όποτε είχα γινει εντελως ξανθιά,και το κόκκινο που εκανα ηταν πολυ ωραιο και έντονο στην αρχή. Και η αληθεια ειναι οτι δεν ήθελα να τα κανω κόκκινα,αλλα ενα απαλό ροζ. Τελικα στην αρχή φαινοταν κόκκινα, τωρα έχουν ξεβάψει λιγο και ειναι αυτο το πιο ξεβαμμένο κόκκινο-ροζ που ήθελα. Το κόκκινο ομως στην αρχή μου αρεσε παρα πολυ. Θέλει όντως τοσο καιρο για να φύγει αν τελικα αποφασίσω να το γυρίσω στο ξανθό παλι; Η αληθεια ειναι οτι μου δίνει χρώμα το κόκκινο γιατι και εγω ειμαι άσπρη σαν νεκρή όπως είπες και κανει ωραια αντίθεση, όλοι μου λένε οτι τους αρέσει. Ναι, σε δεσμεύει και στα ρούχα και στο μακιγιάζ ειναι η αληθεια. Ουφ, δεν ξερω
Αχ έλα τώρα, έχεις ένα ωραιότατο καστανόξανθο, μη το χαλάς από τώρα με βαφές σε όλο το μαλλί, ξέρω ότι μπορεί να μη σ' αρέσει και να το θεωρείς βαρετό - γιατί ποτέ δε μας αρέσει το φυσικό μας - αλλά μετά θα μπεις σε ένα λούκι του να βάφεις συνέχεια, γιατί η ρίζα πάντα θα βγαίνει. Αν είσαι λευκή, σίγουρα θα σου πηγαίνει το κόκκινο, απλά δε ξέρω αν συμφέρει γενικότερα.
Ίσως αν έκανες πυρόξανθο που αν το αφήσεις θα φαίνεται ξανθούλι πού και πού, να ήταν καλό για αρχή.
Anw, δε θέλω να σε επηρεάσω, απλά τα'χω πάθει και καλύτερα να ξέρεις τι θα βρεθεί μπροστά σου.
Ειδικά το φυσικό σουυυυυ θα κάνει αιώνες να βγει, εγώ δε θυμάμαι καν το χρώμα το φυσικό μου.

Ps. Από κόκκινο σε ξανθό είναι το χειρότερο!!! Τα είχε μια φιλη μου παλιά κόκκινα και αποφάσισε να τα κάνει ξανθά. Το πόσο κιτρίνισμα είχε αυτό το ξανθό δε λέγεται. Πάρα πολύ κίτρινο, το κόκκινο σε ξανθό βγαίνει πολύ δύσκολα και βγαίνει σταδιακά, με υπομονή και λεφτουδάκια. =/
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 30-11-16 στις 12:08.
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 20:36, 03-03-17:

Παιδιά τα φώτα σας! Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό αφρό για μπούκλες; Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει στο super market, θα το κοιτάξω και ηλεκτρονικά εννοείται. Προ ημερών έκανα περμανάντ και χρειάζομαι έναν καλό αφρό σε νορμάλ τιμή, όχι φάση kerastase με 20Ε
Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 18:00, 08-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Παιδιά τα φώτα σας! Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό αφρό για μπούκλες; Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει στο super market, θα το κοιτάξω και ηλεκτρονικά εννοείται. Προ ημερών έκανα περμανάντ και χρειάζομαι έναν καλό αφρό σε νορμάλ τιμή, όχι φάση kerastase με 20Ε
Eμένα με εχει βολέψει πολύ της Lorvenn ο Curl Lock.
Δίνει ωραίο σχήμα χωρις να τα κοκκαλώνει.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,388 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 18:29, 03-05-17:

Λοιπόν δοκίμασα να τριμάρω κοιλιά και στήθος. Δεν τα πήρα πολύ απλά είπα να δω πως φαίνεται και νομίζω είναι κομπλέ. Παίζει να τα πάρω και πιο κοντά νεξτ ταιμ.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,388 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 20:55, 05-05-17:

Κανείς άλλος που να το κάνει;;;
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 21:52, 05-05-17:

εγώ! τι θες να μάθεις;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 21:56, 05-05-17:

Αν τα πάρω πιο κοντά ή σχεδον όλα, θα ξύνομαι; Επίσης, υπάρχει περίπτωση να κοπώ με κουρευτική (δεν έχω κυριστική) μηχανή;
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stickerbush
Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε στις 11:47, 06-05-17:

εξαρτάται το πόσο κοντά τα θες και σε ποια σημεία του σώματος. Κούρεμα σε μικρή σκάλα, που δίνει ένα μήκος γενιού εβδομάδας, σίγουρα κάποια ενόχληση θα σου δώσει. Ειδικά αν μιλάμε για περιοχές όπως μασχάλη ή εφηβαίο. Εγώ τα τριμμάρω αρκετά μακριά, οπότε τέτοια προβλήματα δεν αντιμετωπίζω. Στο ζήτημα της μηχανής, εγώ κουρετική χρησιμοποιώ και κίνδυνος κοψίματος (εντελώς επιφανειακού) υπάρχει μόνο στις πολύ μικρές σκάλες. Αν γνωρίζεις για τι mm μιλάμε, μπορείς να το αναφέρεις. Πάντως, λογικά, πολύ κοντά θα σε "τσιμπάνε" λίγο.

απλά δοκίμασέ το στη τελική, τρίχες είναι, θα μεγαλώσουν.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε στις 12:13, 18-07-17:

Επειδή είχα γράψει στο θέμα και μου είχατε πει ότι τα μαλλιά μου από κόκκινα, θα ήταν δύσκολα να τα ξαναφερω στο φυσικό τους ξανθό... Ε, από έντονο ροζοκοκκινο, έγιναν ξανθά μέσα σε δυο εβδομάδες Επειδή έκανα μπάνια και εμενα αρκετά στον ήλιο, άνοιξαν από μόνα τους και έγιναν ένα πολύ απαλό πορτοκαλί ξανθό. Δεν μπορώ να το διατηρήσω με τίποτα αυτό το χρωμα το καλοκαίρι, δεν το συζητώ. Τα έβαψα ένα χάλκινο πορτοκαλί τώρα ίσα ίσα για να τα τονίσω λίγο και..περιμένω τον ήλιο να κάνει τη δουλειά του παλι Στις μελαχρινές και σε αυτές που έχουν σκούρο καστανό χρωμα, κρατάει καλύτερα το κόκκινο φαντάζομαι,ετσι; Σε εμενα ακόμα και τον χειμώνα ξεβαφει σχετικά γρήγορα, ο,τι σαμπουάν και μάσκες να δοκιμασω. Αλλά μέσα σε ένα μήνα το μαλλί μου παίρνει διάφορες αποχρώσεις, από κόκκινο σε ροζ έως και πορτοκαλί, όποτε δεν το βαριέμαι ποτέ Το φθινόπωρο έχω σκοπό να δοκιμάσω ένα σκούρο μωβ-βιολετι.
Παράθεση

labiche

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη labiche
H labiche αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H labiche έγραψε στις 11:27, 25-09-17:

Καλημέρα σας! Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου τη βοήθειά σας. Έκανα ανταύγειες ξανθές πάνω στο φυσικό μου καστανό ανοιχτό , στο οποίο το τελείωμα είχε ξανθό πολύ ανοιχτό από προηγούμενες βαφές και από ξάνοιγμα από θάλασσα. Το αποτέλεσμα δεν με ικανοποίησε γιατί οι ανταύγειες βγήκαν ξανθές πολύ ανοιχτές προς το άσπρο κάπως. Μεγάλη αντίθεση με το φυσικό μου και όχι τόσο κοντά στην φυσική απόχρωση. Θα μπορούσα να κάνω κάτι για να απαλύνω το πολύ έντονο ανοιχτό ξανθό; κάποιο ρεφλέ ίσως; Θα ήθελα να το κάνω μόνη μου με κάποιο προϊόν και όχι πάλι στο κομμωτήριο. Τι προτείνετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,458 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 20:28, 25-09-17:

Καλησπέρα και καλωσήλθες!

Κάποτε που είχα παρόμοιο πρόβλημα, το μόνο που έκανα ήταν να περάσω όλα τα μαλλιά με βαφή στην απόχρωση των υπόλοιπων (χωρίς ανταύγειες, τριχών), έτσι ώστε οι ανταύγειες να μην παρουσιάζουν τόσο μεγάλη χρωματική αντίθεση.

Παρόλ'αυτά θα σου συνιστούσα να μην το ρισκάρεις στο σπίτι, αλλά σε ένα κομμωτήριο αφού ρωτήσεις από πριν τι εναλλακτικές προτείνουν. Για την ακρίβεια, σε κάποιο άλλο κομμωτήριο (κι όχι σε αυτό που πήγες και δεν έμεινες ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα).
Παράθεση

labiche

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη labiche
H labiche αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H labiche έγραψε στις 10:59, 26-09-17:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Μάλλον θα το αφήσω μερικές μέρες να δω πως θα πάει με τα λουσίματα, ίσως το συνηθίσω. Γιατί ό,τι και να κάνω τελικά, λίγο κρατάει και μετά πάλι πρέπει να ξαναβάψω. Αυτό έχω καταλάβει με το ξανθό....
Σ ευχαριστώ πάντως!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    tropical

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους