Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,674 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,297 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 356 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 13:32, 20-03-12:

Ωραίο κ αυτό που λέει η Princess. Όλοι μας βέβαια πρέπει να λαβαίνουμε πάντοτε υπόψη όχι μόνο τι μας αρέσει αλλά κ τι μας πηγαίνει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:40, 20-03-12:

Εμενα αυτο το κουρεμα δε μαρεσει. Ειναι σα να χει μπει ο αλλος στην πριζα. Βεβαια εσενα μπορει να σου πηγαινει τελικα, αλλα εμενα δε μαρεσει. Ασε που οταν θα ξυπνας θα πεταει και αν μακραινουν και γρηγορα τα μαλλια καθε λιγο θα θελει κουρεμα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,623 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:57, 20-03-12:

Έτσι κι αλλιώς κάθε τρεις και λίγο κουρεύονται.
Πάντως Μερκ, ναι, βάλε φωτό σου να σου πούμε αν θα σου ταιριάζει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 22:21, 30-03-12:

Είμαι σε σκέψη.Έχω αφήσει τα μαλλιά μου μακρυά εδώ και 6 μήνες περίπου αλλά πλέον έχουν φουντώσει και δε μου πάνε.Οι σκέψεις είναι οι εξής.Είτε θα τα σουλουπώσω έτσι ώστε να μακρύνουν ακόμα πιο πολύ αλλά να μην είμαι σα μπούφος, ή θα τα κουρέψω κοντά. Καμιά πρόταση?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 22:27, 30-03-12:

Econ,εννόείς φουντώνουν σαν αφάνα;;
Γιατί αν η απάντηση είναι ναι..Θα σου έλεγα να τα έχεις κοντά..Δύσκολα μπορείς να διαχειριστείς τέτοια μαλλιά που είναι μακριά.
Όχι στρατιωτικό κοντό..αλλά μερικά εκατοστά μάκρος.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 23:02, 30-03-12:

Όχι,όχι αφάνα.Απλά είναι μακριά για τα δικά μου δεδομένα κάτι το οποίο από ότι λεει ο φιλικός μου κύκλος δε μου πάει.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 23:05, 30-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Econ
Όχι,όχι αφάνα.Απλά είναι μακριά για τα δικά μου δεδομένα κάτι το οποίο από ότι λεει ο φιλικός μου κύκλος δε μου πάει.
Αν θυμάμαι καλά έχω δει φώτο σου απο ένα μιτινγκ στη Θεσσ που είχατε βάλει μετά τις φώτο στο στεκι και αν θυμάμαι καλά είσαι ωραίο αγοράκι και σα συμβουλή σου λέω να κουρευτείς. Οι περισσότεροι άντρες χάνετε πολύ όταν μακραίνετε το μαλλάκι σας.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 23:07, 30-03-12:

Εμένα μου αρέσουν τα μακριά μαλλιά σε αρσενικά,αλλά όχι όπως οι μεταλλάδες(No offence to metal),δήλαδή να μήν είναι απλώς μακριά χωρίς όγκο.
Αλλά αν σου λένε πως δεν σου πάνε,και ειδικά αν είναι απο γυναικείο πληθυσμο..Μην τα αφήσεις μακρια.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,623 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:09, 30-03-12:

Βασικά έχεις ωραίο προσωπάκι και το κοντό μια χαρά σου πήγαινε, δε μπορώ να σε φανταστώ και με μαλλιά μακριά η αλήθεια είναι.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 23:09, 30-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Εμένα μου αρέσουν τα μακριά μαλλιά σε αρσενικά,αλλά όχι όπως οι μεταλλάδες(No offence to metal),δήλαδή να μήν είναι απλώς μακριά χωρίς όγκο.
Αλλά αν σου λένε πως δεν σου πάνε,και ειδικά αν είναι απο γυναικείο πληθυσμο..Μην τα αφήσεις μακρια.
Εσύ δεν είσαι γυναίκα όμως!

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

O Iliaso έγραψε στις 23:17, 30-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Αν θυμάμαι καλά έχω δει φώτο σου απο ένα μιτινγκ στη Θεσσ που είχατε βάλει μετά τις φώτο στο στεκι και αν θυμάμαι καλά είσαι ωραίο αγοράκι και σα συμβουλή σου λέω να κουρευτείς. Οι περισσότεροι άντρες χάνετε πολύ όταν μακραίνετε το μαλλάκι σας.
Ευχαριστώ για τη συμβουλή.Εκεί τα μαλλιά μου είναι κάπως 3-4 εκατοστά πιο κοντά σε σχέση με τώρα.
Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Ναι και γω λέγοντας για μακριά δεν αναφερόμουν σε μεταλλάδες.Δεν είναι άλλωστε του τύπου μου.Ο γυναικείος πληθυσμός με απειλεί με κουρευτικές μηχανές

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 23:55, 30-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Econ
Ευχαριστώ για τη συμβουλή.Εκεί τα μαλλιά μου είναι κάπως 3-4 εκατοστά πιο κοντά σε σχέση με τώρα.

Ναι και γω λέγοντας για μακριά δεν αναφερόμουν σε μεταλλάδες.Δεν είναι άλλωστε του τύπου μου.Ο γυναικείος πληθυσμός με απειλεί με κουρευτικές μηχανές
Τότε μην το σκέφτεσαι καν

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:22, 31-03-12:

Εγω θα σου πω τα ακριβως αντιθετα..! Μην ασχολισε με καποιους που θα σου πουν οτι δεν σου πανε, ιδικα αν αυτοι ειναι φιλοι. Σε εχουν συνιθισει αλλιως και τους φαινετε περιεργο κατι καινουργιο...!
Κανε αυτο που θες, φτασε σε αυτο το σημειο, κρατα το για λιγο να το συνιθες και εσυ, να το συνιθισουν και οι γυρο σου και μετα κρινεις! Και το πιο συμαντικο ειναι το τι αρεσει σε εσενα και οχι το τι σου λενε οι γυρο σου!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 10:53, 31-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Και το πιο σημαντικό είναι το τι αρέσει σε εσένα και όχι το τι σου λένε οι γύρω σου!
Συμφωνώ κ επαυξάνω! Πρώτα απ' όλα να αρέσεις στον εαυτό σου!!!!!!!!!!! (κ μόνο στον εαυτό σου θα προσέθετα...οι γνώμες των άλλων μπορούν να είναι μόνο γνώμες κ τίποτα άλλο. Δεν χρειάζεται να προσαρμόζεσαι σ'αυτές...)

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

O Iliaso έγραψε στις 21:58, 01-04-12:

Λοιπόν τα έβαλα κάτω και τελικά απλά τα ξεφούντωσα αλλά δε τα κούρεψα πάρα πολύ.Το τωρινό μήκος επιτρέπει πολλά πράγματα οπότε είπα να το δοκιμάσω ένα διάστημα και βλέπουμε

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 01:11, 05-08-12:

Πριν απο καποιο διαστημα ειχα πολυ μεγαλη τριχοπτωση.
Τα μαλλια μου επεφταν σε ολοκληρες τουφες.
Νομιζα θα μεινω καραφλη.

Τωρα αρχισαν να μου ξαναβγαινουν καινουρια μαλλια, τοσα πολλα που νομιζω οτι θα μετατραπω σε λυκανθρωπο.
Εχω γεμισει παντου φυτρες που στεκονται ορθιες σαν κεραιες.
Μου χουν σπασει τα νευρα.
Τα πιανω κοτσιδα, φαινονται πιο πολυ οι φυτρες.
Τα αφηνω ελευθερα ,ζεσταινομαι.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 01:13, 05-08-12:

Χμ
Ξερω γω ρε χοτγκειτς..Μη τα χτενιζες την ωρα του ντους που ειναι ακομα βαρια;Ισως λυγισουν
Χρησιμοποιησε καποιο προιον να τα στρωσεις [λακ,ζελε]

δε μπορω να σε βλεπω με ορθια τα μαλλια σου!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 01:19, 05-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima
Χμ
Ξερω γω ρε χοτγκειτς..Μη τα χτενιζες την ωρα του ντους που ειναι ακομα βαρια;Ισως λυγισουν
Χρησιμοποιησε καποιο προιον να τα στρωσεις [λακ,ζελε]

δε μπορω να σε βλεπω με ορθια τα μαλλια σου!
Δεν τα χτενιζω ρε συ.
Τα αφηνω να στεγνωσουν οπως ειναι.

Εχω γεμισει την κεφαλη μου τσιμπιδακια .
Αυτα τα λακ και τα ζελε κολλανε τα μαλλια.

Προς το παρον κανω υπομονη μεχρι να μακρυνουν οι φυτρες.
Ελπιζω να μακρυνουν δλδ...γιατι αν μεινω ετσι κλαφ΄τα.

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 02:56, 05-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Δεν τα χτενιζω ρε συ.
Τα αφηνω να στεγνωσουν οπως ειναι.

Εχω γεμισει την κεφαλη μου τσιμπιδακια .
Αυτα τα λακ και τα ζελε κολλανε τα μαλλια.

Προς το παρον κανω υπομονη μεχρι να μακρυνουν οι φυτρες.
Ελπιζω να μακρυνουν δλδ...γιατι αν μεινω ετσι κλαφ΄τα.
γιατι δεν κανεις μια φραντζα να μη φαινονται τοσο οι φυτρες , βολευει μεχρι να μακρυνουν και να δεις τι θα τα κανεις απο κει και περα...

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε στις 02:59, 05-08-12:

Μωρε αμα κοψει φρατζουλα,δε θα πεταγεται ψηλα λογω των φυτρων;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 03:10, 05-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima
Μωρε αμα κοψει φρατζουλα,δε θα πεταγεται ψηλα λογω των φυτρων;
ολοκληρη η φραντζα?

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

O diotima έγραψε στις 03:12, 05-08-12:

Θα εχει μια κλιση,αυτο ειναι σιγουρο

Παράθεση

dominique

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dominique
H dominique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H dominique feel the moment ;) έγραψε στις 19:45, 16-08-12:

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούρια εδώ (αυτό είναι και το πρώτο μου μήνυμα!) Θα ήθελα να πάρω πληροφορίες σχετικά με την ισιωτική μαλλιών που γίνεται στα κομμωτήρια (ή αλλιώς περμαναντ ισιώματος). Πόσο διαρκεί το ισιο μαλλι; αλλοιώνει την ποιότητα της τρίχας και σε τί βαθμο; επίσης συνηθίζεται να γινεται μόνο σε πολυ σγουρά μαλλιά; εγώ έχω σπαστά και αναγκάζομαι να τα ισιώνω 4-5 φορές τη βδομάδα με την πρεσα με αποτέλεσμα να τα φθείρω..γι αυτο με ενδιαφέρει κάποια μορφή ημιμόνιμου ισιώματος..Θα ήθελα να μου απαντήσουν κοπέλες που έχουν κάνει ισιώτικη ή ή γνωριζουν κάτι παραπάνω..Ευχαριστώ.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:51, 16-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από dominique
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούρια εδώ (αυτό είναι και το πρώτο μου μήνυμα!) Θα ήθελα να πάρω πληροφορίες σχετικά με την ισιωτική μαλλιών που γίνεται στα κομμωτήρια (ή αλλιώς περμαναντ ισιώματος). Πόσο διαρκεί το ισιο μαλλι; αλλοιώνει την ποιότητα της τρίχας και σε τί βαθμο; επίσης συνηθίζεται να γινεται μόνο σε πολυ σγουρά μαλλιά; εγώ έχω σπαστά και αναγκάζομαι να τα ισιώνω 4-5 φορές τη βδομάδα με την πρεσα με αποτέλεσμα να τα φθείρω..γι αυτο με ενδιαφέρει κάποια μορφή ημιμόνιμου ισιώματος..Θα ήθελα να μου απαντήσουν κοπέλες που έχουν κάνει ισιώτικη ή ή γνωριζουν κάτι παραπάνω..Ευχαριστώ.
Κρίμα είναι 16 χρονών να κάνεις τέτοια ζημιά στα μαλλάκια σου. Θα γεμίσει το κεφάλι σου χημικά. Βρες άλλες φόρμουλες λιγότερο επώδυνες για να τα στρώνεις κι αποδέξου κι αγάπησε τα μαλλιά σου, αυτά είναι.

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 23:54, 16-08-12:

Νομίζω οι ισιωτικές είναι λίγο μούφα. Ειδικά άν το μαλλί σου είναι πολύ σγουρό.
Ένα θα πω. Μπροστά στην υγρασία, όλα τα χημικά κατεβάζουν τα βρακιά τους.

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,132 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 23:57, 16-08-12:

ναι νομίζω ισχύει αυτό που είπε η Σόζι

πώς είναι τα μαλλιά σου γενικά?
πόσο σγουρά?

Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 14:07, 20-08-12:

Εγώ είχα κάνει εντός 13 μηνών 2 περμανάντ και 1 ισιωτική chi, γιατί στην τελική ήθελα πίσω το ίσιο μου μαλλάκι. :---D Σχετικά με την ισιωτική, πιστεύω, πως μόνο εάν είναι εμφανώς σγουρό το μαλλί σου θα δεις διαφορά. Πράσο δεν τα κάνει, οπότε αν θέλεις ολόισια μαλλιά, το ίσιωμα δεν το γλιτώνεις. Εμένα έχει περίπου 2,5 χρόνια που έκανα την ισιωτική και πλέον οι άκρες είναι σπαστές, αλλά ευτυχώς δεν έχει επιστρέψει στο σγουρό της περμανάντ. Με τον καιρό θα τις ξεφορτωθώ τις ταλαιπωρημένες άκρες, πού θα πάει... Ένα έμαθα απ΄όλο αυτό: αν το μαλλί σου είναι σγουρό, άστο σγουρό, αν είναι ίσιο, άστο ίσιο. Μην τα βάζεις με τη φύση. Καθώς βγαίνει η ρίζα, θα φαίνεται χάλια either way (είτε εάν έχεις κανονικά ίσιο μαλλί κι έχεις κάνει περμανάντ, είτε εάν το φυσικό σου είναι σγουρό κι έχεις κάνει ισιωτική). Και ειδικά αν έχεις μακριά μαλλιά (και θέλεις να τα κρατήσεις μακριά), θα πάρει χρόνια να 'διορθώσεις' την κατάσταση, εάν κάποια στιγμή το μετανιώσεις/βαρεθείς.

Παράθεση

chara9999

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη chara9999
H chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H chara9999 έγραψε στις 16:20, 20-08-12:

Εμένα το δικο μου μαλλι ειναι σγουρο, αλλά δεν μου αρεσει καθολου το σγουρο αυτο και ετσι το ισιωνω εδω και τρια χρονια!! Δεν ξέρω τι να κάνω αλλά δεν θέλω να τα αφήνω σγουρά!!! Επισης δεν χρησιμοποιω και καμια κρεμα για το ισιωμα!! εχετε κατι να μου προτεινετε? Ειχα σκεφτει και εγω το μονιμο ισιωμα αλλά εκτος οτι δεν έχω την οικονομικη ανεση να το κάνω δεν ξέρω αν έχει αποτελεσματα σε τελειως σγουρά μαλλιά!!!

Παράθεση

dominique

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dominique
H dominique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H dominique feel the moment ;) έγραψε στις 16:09, 05-09-12:

ευχαριστω για τις απαντησεις!

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 18:20, 11-09-12:

Μακρυά από τοστιέρες

Παράθεση

marina gk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marina gk
H marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H marina gk έγραψε στις 21:21, 11-09-12:

Εχει βγει μια καινουρια μεθοδος που ισιωνει τα μαλλια!Ονομαζεται θεραπεια με κερατινη και οι ειδικοι και ειναι θεραπεια δηλαδη οχι μονο δεν ειναι φαρμακα αυτα που βαζουν στα μαλλια σου αλλα τους κανει και καλο!Αρκετα κομμωτηρια την εχουν ηδη εμενα παντως μου την προτεινε και μια κοπελα που την εχει ηδη κανει..διαρκει 4 μηνες περιπου και ειναι 150 ευρω το κοντο-μετριου μηκους μαλλι και 170 ευρω το μακρυ..εγω παντως δεν θα την κανω γιατι φοβαμαι μη χαλασει η μπουκλα μου αλλιωθει δηλαδη και δεν ειναι ποτε ξανα ιδια!Παντως το συστηνω σιγουρα σε κοπελες που δε θελουν καθολου τα σγουρα και σιγουρααα ειναι καλυτερη λυση απ'το σιδερο ισιωματος!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 21:32, 11-09-12:

170 ρε φίλε;;; Ε, όχι.
Άσε που δε παίζει το μαλλί να' ναι πράσο μετά, άρα πάλι θα χρειάζεται ίσιωμα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 21:38, 11-09-12:

Ρε κορίτσια, τώρα σοβαρά πετάτε τόσα λεφτά σε...τρίχες;
Προσωπικά εμένα το μαλλί μου παλιότερα ήταν μπούκλα τελείως, μέχρι που κάποια στιγμή τα κούρεψα πάρα πολύ κοντά και πλέον είναι σπαστό και μπορώ να πω ότι μου αρέσει, γιατί είναι πάρα πολύ μακρύ και έτσι, είτε μπουκλίτσες ριχτές κάνω, είτε τα ισιώνω, αναλόγως τα κέφια...
Από κι και πέρα κάντε πρόγραμμα, πχ εγώ λέω θα τα λούσω τη Δευτέρα, τα ισιώνω και μέχρι την Τετάρτη τα κρατάω έτσι, βέβαια δε μένουν και τις 2 μέρες πράσα, άκρες γυρνάνε, τα μπροστά χαλάνε, αλλά και πάλι δε φαίνονται και τραγικά, αν όμως με χαλάει τα διορθώνω λίγο με το πιστολάκι, εεε μετά την Τετάρτη που τα ξανά λούζω τα κάνω μπουκλίτσες και τα κρατάω μέχρι τη Παρασκευή, και μετά τα Σαββατοκύριακα συνήθως έχω διάθεση και κάνω χτενίσματα...

Μη χαλάτε τα μαλλιά σας από τώρα, κρίμα είναι, εγώ είχα το κακό να μη τα ισιώνω συνέχεια ή κάτι τέτοιο αλλά τα κατέστρεψα επειδή τα έβαφα συνέχεια και μέχρι να τα κάνω συνέλθουν είδα και έπαθα! :/

Μη ψάχνετε τρόπους να τα ισιώνεται ή να τα κάνετε μπούκλες, δοκιμάστε και χτενίσματα που μπορούν να γίνουν πάνω στο φυσικό σας μαλλί, πειραματιστείτε με πιασίματα, πλεξούδες κλπ
Και αυτό συμβουλή της γιαγιάς μου που όποτε με βλέπει με μασιές,πιστολάκια και ιστορίες κράζει για τα καλά "εγώ στην ηλικία σου, φτιαχνόμουν με τις ώρες, έκανα περίεργα χτενίσματα, πλεξούδες, όχι σαν εσένα που κλείνεις τις τούφες σου σε αυτό το πράγμα (μασιά) και τέλος"

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 22:01, 11-09-12:

Πάντως, ένας φίλος κομμωτής μου' λεγε την άλλη φορά ότι το μαλλί δε παθαίνει τίποτα από το σίδερο αν το χρησιμοποιείς σωστά κι αν το σίδερο είναι καλό και έχει κεραμικές πλάκες και δεν καίει το μαλλί.
Κι όταν λέμε σωστά, έλεγε να μη το αφήνεις στο μαλλί πάνω 2 δεύτερα. Δλδ θέλει γρήγορο πέρασμα στο μαλλί. Όταν του' πα ότι τα ισιώνω στους 230 βαθμούς, έπαθε συγκοπή, και λέει ότι δεν έχει διαφορά αν το' χεις στους 180 ή στους 230, το αποτέλεσμα θα' ναι ίδιο, το μόνο που αλλάζει είναι η ταχύτητα που το περνάς από το μαλλί και πόσο το αφήνεις πάνω [δλδ αν αφήσει τους 230 πάνω θα στο κάψει].

Γουέλ, είχε δίκιο, γιατί πλέον το ισιώνω στους 180 και είναι το ίδιο με πριν και ισιώνει εύκολα με ένα γρήγορο πέρασμα [ καλά εμένα είναι και σχεδόν ίσιο πλέον, οπότε νταξ :ρ].
Αυτό, νέες γνώσεις και ήθελα να τις μοιραστώ μαζί σας.

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 777 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 13:56, 15-09-12:

Eχω μακρια(σχετικα),σπαστα μαλλια και θελω να αλλαξω λιγο styling.

Εχετε τιποτα να μου προτεινεται?

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 13:59, 15-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^Dark Angel^

Ναι, αλλά δώσε μας λίγα παραπάνω στοιχεία
Σχήμα προσώπου, ποσά κιλά έχεις, ακόμη και το ύψος παίζει ρόλο
Επίσης, όταν λες αλλαγή, εννοείς κούρεμα ή βάψιμο; ή και τα δύο;

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 777 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 14:10, 15-09-12:

Λοιπον, ειμαι 71-71.5 κιλα, με υψος 1.72, ανοιχτοχρωμμη επιδερμιδα, πρασινο-καφε ματια και σχημα προσωπου ωοειδης.
Πριν 1,5χρονο, τα ειχα βαψει ακαζου, αλλα πριν ενα 6μηνο τα εβαψα καστανα. (Το φυσικο μου χρωμμα ειναι καστανο). Ωστοσο, το μαλλι μου κυριως στις ακρες εχει ως χρωμμα κατι σαν μελι.

Οταν λεω αλλαγη, εννοω κουρεμα,ισως βαψιμο, καθως και διαφορα χτενισματα.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 15:49, 15-09-12:

Για τα δικά μου γούστα πιστεύω ότι τα μακριά μαλλιά πάνε πάρα πολύ στις ψηλές
Απλά τα μακριά μαλλιά δίνουν ένα πιο κοριτσίστικο τύπο, δηλαδή αν θες να αλλάξει η εμφάνιση σου πιο πολύ σε "γυναίκα" μη το φοβηθείς κόψε τα κοντά,
αλλά εγώ λέω να μην πειράξεις το μάκρος, μπορείς να συζητήσεις με τη κομμώτρια σου ή κομμωτή σου για το πως μπορείς με κάποιες αφέλειες, φιλάρισμα ή μύτες να αλλάξεις τη κίνηση των μαλλιών σου.
Εγώ προσωπικά όποτε κουρεύομαι διαλέγω κούρεμα που να μη με δεσμεύει με συγκεκριμένα χτενίσματα, παραδείγματος χάρη αν επιλέξεις να κάνεις φράντζα στο πλάι δε θα μπορείς να αλλάξεις μεριά τη χωρίστρα σου, γιατί ακόμη και η αλλαγή της χωρίστρας όταν την έχεις πάντα από την ίδια μεριά κατευθείαν κάνει διαφορά επάνω σου.
Όσο για το χρώμα εγώ θα έλεγα να κάνεις μια προσπάθεια να γυρίσεις πάλι στο καστανό αλλά 1-2 τόνους πιο ανοιχτό από το φυσικό σου ώστε να καλύψεις το μελί χρώμα που έχεις (φαντάζομαι πως άνοιξε από λουσίματα,ήλιο κλπ) και μετά να κάνεις ανταύγειες ΣΕ ΌΛΟ ΤΟ ΜΑΛΛΊ σε κάποιο κοντινό χρώμα ώστε αν φωτιστεί το πρόσωπο σου. Και το τονίζω σε όλο το μαλλί οι ανταύγειες, πιστεύω θα δείχνει πιο ωραίο.
Όσο για χτενίσματα τώρα έχει αρχίσει να βγάζει κρύο, εγώ με τέτοιο καιρό δε πιάνω πάνω τα μαλλιά μου, κρυώνω
Συνήθως κάνω ριχτές μπούκλες ίσα-ίσα να έχουν αυτό το απαλό γύρισμα τα μαλλιά ή τα ισιώνω και μετά αναλόγως τα κέφια ή τα αφήνω απλά κάτω και τα πειράζω όλη την ώρα ή πιάνω τη φρατσούλα πάνω απλά με τσιμπιδάκια ή παίζω μαζί της, δηλαδή την κάνω πλεξούδα και την "θάβω" μέσα στα μαλλιά στο πλάι, ή απλά την στριφογυρνάω και την πιάνω πάλι με τον ίδιο τρόπο στο πλάι
Ελπίζω να βοήθησα

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:51, 15-09-12:

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:42, 15-09-12:

Κόκκινα φορ δε γιν ρε.
Είμαι ερωτευμένη, ναι.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:57, 15-09-12:

Κανε ενα μακρυ ισιο καρε,δινει γοητεια και φαινεται ωραιο στο σπαστο!
Αλλιως καν'τα μυτακια στο μηκος που τα εχεις!

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 17:09, 15-09-12:

Πιο εύκολα καίγεται το μαλλί όταν το ισιώνεις με σίδερο ή με πιστολάκι και βούρτσα..???

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:11, 15-09-12:

Με σίδερο ξέρω.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 17:14, 15-09-12:

Ειδικα το συχνο σιδερο στα καταστρεφει τα μαλλια

Παράθεση

Νηρηίς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,190 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 17:17, 15-09-12:

Και τα σγουρά μαλλιά ωραία είναι. Και εγώ κάποτε δεν τα εκτιμούσα ιδιαίτερα πάνω μου, αλλα απο κάποιο σημείο και πέρα τα αποδέχτηκα και πια μου αρέσουν.
Κι εγώ στο παρελθόν τα ίσιωνα, όχι τόσο συχνά όσο έχω διαβάσει εδώ, αλλα επειδή είδα πως ήταν τζάμπα λεφτά, δηλαδή δεν έμεναν ίσια έκαναν τις τσαχπινιές τους, δεν τα ισιώνω πια, έχω χρόνια να το κάνω. Πλέον δεν ξανακόβω και φράτζα, οπότε δεν με βλέπω να χρησιμοποιώ σύντομα σίδερο

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:31, 15-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από άντζυ
Πιο εύκολα καίγεται το μαλλί όταν το ισιώνεις με σίδερο ή με πιστολάκι και βούρτσα..???

με σίδερο.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 17:45, 15-09-12:

Πριν 1,5χρονο, τα ειχα βαψει ακαζου, αλλα πριν ενα 6μηνο τα εβαψα καστανα. (Το φυσικο μου χρωμμα ειναι καστανο). Ωστοσο, το μαλλι μου κυριως στις ακρες εχει ως χρωμμα κατι σαν μελι.

Οταν λεω αλλαγη, εννοω κουρεμα,ισως βαψιμο, καθως και διαφορα χτενισματα.
Στη θέση σου θα έκανα ανταύγειες με χάλκινες αποχρώσεις για να τονίσουν τον τόνο της επιδερμίδας! Από θέμα styling αυτό που προτείνω είναι να δώσεις λίγο όγκο στο μαλλί και να τονίζεις παράλληλα τα χαρακτηριστικά του προσώπου σου με μία χαλαρή αλογοουρά - σε ισιωμένο μαλλί-! ή απλά τόνισε τη φυσική μπούκλα του μαλλιού συνδυασμένη με μία ωραία φράντζα ή με με την φράντζα πιασμένη προς τα πάνω και πλάγια.
Αφέλειες έχεις σκεφτεί να κάνεις? ίΣως να ήταν μια αλλαγή που να πήγαινε στο δικό σου πρόσωπο

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 16:13, 16-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από άντζυ
Άμα προσέχεις το μαλλί δε παθαίνει τίποτα.
Είτε κάνεις πιστολάκι κάθε μέρα, είτε σίδερο και το έχεις απεριποίητο το ίδιο κακό κάνεις στη τρίχα.
Απλά διαφέρει ο χρόνος που θα "φανεί" το πρόβλημα.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:19, 16-09-12:

Νομίζω πως το σίδερο κάνει χειρότερη ζημιά όμως, γιατί έρχεται σε άμεση επαφή με την τρίχα. Το πιστολάκι μπορείς να το κρατήσεις πιό μακριά και να κάνεις λιγότερη ζημιά. Δεν ξέρω βέβαια και σίγουρα γιατί ένα σίδερο που έχω δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ σωστά οπότε το έχω καταχωνιασμένο.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 16:26, 16-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Νομίζω πως το σίδερο κάνει χειρότερη ζημιά όμως, γιατί έρχεται σε άμεση επαφή με την τρίχα. Το πιστολάκι μπορείς να το κρατήσεις πιό μακριά και να κάνεις λιγότερη ζημιά. Δεν ξέρω βέβαια και σίγουρα γιατί ένα σίδερο που έχω δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ σωστά οπότε το έχω καταχωνιασμένο.
Αν στο σίδερο οι πλάκες είναι κεραμικές και έχεις μια φυσιολογική θερμοκρασία δε νομίζω πως υπάρχει θέμα.
Παίζει ρόλο και πόσο συχνά κάνεις χρήση έτσι;
Γνωρίζω κοπέλα που όλη μέρα είναι με ένα πιστολάκι στο χέρι και το μαλλί της είναι σε μαύρα χάλια.
Εγώ από όλα κάνω με μέτρο και το προσέχω, έτσι δεν έχω θέμα.

Παλιότερα που δεν είχα ιδέα όμως, το μαλλί άστα να πάνε...πιο ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΈΝΟ δε γινόταν

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίχες!!! - Από kaitikati
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-16 στις 09:28.
    • Τρίχες! - Από anesperos13
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-14 στις 00:22.
    • Τρίχες!! - Από booky
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-10 στις 20:51.
    • Πρόβλημα με τις τρίχες!!! - Από g3org1a
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-10 στις 00:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους