Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,659 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,857 μηνύματα σε 91,587 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 613 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:38, 16-09-12:

Ε, για αυτό εγώ που δεν έχω ιδέα το αφήνω στην ησυχία του και είναι σουπερ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,132 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 17:30, 16-09-12:

Truth is πως κι εγώ είχα κι έχω μια αδυναμία στα ωραία μαλλιά. Και ωραία μαλλιά θα πει αρχικά υγιή μαλλιά και έπειτα τα υπόλοιπα.

Θυμάμαι στη πρώτη λυκείου κυρίως που είχα τέτοιο κόλλημα με τα μαλλιά μου που αν δε μου πετύχαιναν μετά το λούσιμο τα ξανάλουζα αμέσως μετά και δεύτερη και τρίτη φορά. Μετά ήθελα κάνα μισάωρο να ισιώσω τέλεια τη φράτζα και άλλο τόσο με τον αφρό και τις λακ και όλα. Για ίσιωμα σε όλο το μαλλί ήθελα εμ... κάνα 2ωρο και πάλι δεν ήμουν ικανοποιημένη. Ναι, ξεκάθαρα ψυχωτική και τελειομανής... ήμουν

Πλέον το έχω ξεπεράσει (δε παύω να είμαι psycho όμως ) και είμαι στο τελείως αντίθετο άκρο... τα αφήνω τελείως φυσικά. Είναι μακριά και σγουρά οπότε βάζω μετά το λούσιμο μόνο λίγο αφρό και άμα δε στρώσουν δεν έστρωσαν Αφιερώνω ένα 5-10λεπτο τη μέρα και τέλος. Πλέον τα μαλλιά μου είναι υγιή και μπόλικα μπόλικα και ούτε ψαλίδες ούτε τίποτα. Όσο πιο απλά τόσο πιο καλά.

Κορίτσια, προσέξτε τα μαλλιά σας και αφήστε τα πιστολάκια και τα σίδερα λίγο στην άκρη. Σε λίγα χρόνια θα σας μείνουν 5 τρίχες και θα κλαίτε. It's such a shame!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak και εσύ φρικάρεις που σου λέω σ'αγαπώ... έγραψε στις 18:45, 19-09-12:

Η δικη μου ιστορια...Εχω σγουρα μαλλια και πριν κανα 2 χρονια ειχα κοψει αφελειες!Γενικα μου αρεσουν πολυ οι αφελειες,αλλα επρεπε να τα ισιωνω συνεχεια και συνεχεια! Ωσπου αποφασισα να τις αφησω να μακρυνουν για να ξεμπερδευω απο το ισιωμα...Ενταξει,η φαση του να μακρυνουν οι αφελειες ειναι λιγο σπαστικη αλλα ευτυχως τωρα εχουν μακρυνει αρκετα και γλιτωσα απο τα πιστολακια και τις βουρτσες!! Τωρα απλα βαζω αφρο μετα το λουσιμο και ησυχαζω!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:59, 19-09-12:

Εγώ πάντως έχω σπαστό μαλλί (ασσύμετρο καρέ αυτή τη στιγμή και μύτες παλιότερα) και αναγκαζόμουν να το ισιώνω παραμέρα (αυτός είναι και ο λόγος που το έκοψα) μέχρι να ανακαλύψω οτι το φυσικό μου μαλλί ήταν υπέροχες μπουκλίτσες.Τα άφησα μια μέρα φυσικά και μου λέει μια φίλη μου 'Τι έκανες στο μαλλί σου;' και της κάνω 'Δεν του έκανα απολύτως τίποτα,έτσι είναι το φυσικό μου' και έπαθε πλάκα.Βέβαια το ανακάλυψα πολύ αργά,ένα τρίμηνο πριν τα κόψω.Τα έχω ήδη 3 μήνες κομμένα και έχουν μακρύνει 3 δάκτυλα (πολύ γρήγορα μπορώ να πω) και τώρα περιμένω να τα φέρω ίσια και να τα κάνω μυτάκια,so,υπομονή

άσε που πέρσι τέτοια εποχή έκανα τη πρώτη ντεκαπάζ για τις ανταύγειες και έκανα αμάν να βγάλω το ξανθό απ'το μαλλί μου (το κόκκινο βγήκε σχετικά εύκολα)

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 23:26, 19-09-12:

Εγώ γενικότερα είχα το ψαλίδι κάθε μέρα στο χέρι... μέχρι που τα μαλλιά μου είχαν αφυδατωθεί και είχα γεμίσει με ψαλίδα και σπασμένες άκρες! Λατρεύω το ίσιο μαλλί και το ψαλίδι μου είχε λύσει τα χέρια αφού σε 10 λεπτά ήμουν έτοιμη!! Πλέον από το καλοκαίρι αποφάσισα να τα αφήνω στο σπαστό που είναι το φυσικό τους, και πάνω στο στέγνωμα μία στο τόσο να επιστρέψω στο κλασικό πιστολάκι και που και που να τα φορμάρω!!

Εχθές πάνω σε μία κρίση παροξυσμού και ξεσπάσματος αποφάσισα να τα ακυρώσω όλα και να πάω κομμωτήριο για ριζική αλλάγη!
Ευτυχώς η κομμώτρια κατάφερε να με συνεφέρει και να μου θυμίσει πως .... ντεκαπάζ + λεπτή τρίχα = μπουρλότο!!!!

Έτσι κατέληξα σε αντάυγειες ξανθές οι οποίες βγήκαν τέλειες παρόλο που φοβόμουν το χρώμα και την αλλαγή , μιας και είχα να τα βάψω κοντά στα 4 χρόνια αλλά και επειδή η βάση μου κοκκινίζει αρκετά και φοβόμουν μην βγω σαν πρωταγωνίστρια από ταινία του '80 ( το είχα πάθει σε κάτι φλασάκια που τελικά δεν ήταν φλασάκια αλλά αντάυγειες)!!!

Όμως η εγχείρηση πέτυχε και ο ασθενής βγήκε ... ολοκαίνουριος!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina gk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marina gk
H marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H marina gk έγραψε στις 19:13, 21-09-12:

κοριτσια να ρωτησω το μαλλι ποσο γρηγορα μακραινει?και οι ανταυγειες μετα απο ποσο καιρο αρχιζουν να ειναι απεσιες?(ολοι μου λενε θα μου ξεβαψουν και θα ειναι χαλια)!εκανα ανταυγιες με ντεκαπαζ και μετα ενα ξανθο ρεφλε για να μπει πανω απ'το ντεκαπαζ και τωρα εχω ξανθες ανταυγιες,ομως ρωταω το παραπανω γιατι δε σκοπευω να τις ανανεωσω θελω ξανα καστανο

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 19:54, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από marina gk
κοριτσια να ρωτησω το μαλλι ποσο γρηγορα μακραινει?και οι ανταυγειες μετα απο ποσο καιρο αρχιζουν να ειναι απεσιες?(ολοι μου λενε θα μου ξεβαψουν και θα ειναι χαλια)!εκανα ανταυγιες με ντεκαπαζ και μετα ενα ξανθο ρεφλε για να μπει πανω απ'το ντεκαπαζ και τωρα εχω ξανθες ανταυγιες,ομως ρωταω το παραπανω γιατι δε σκοπευω να τις ανανεωσω θελω ξανα καστανο
Αν δεν κάνω λάθος το μαλλί μακραίνει το μήνα μισό με ένα πόντο! Εξαρτάται και την ποιότητα του μαλλιού! Εάν σπαεί κλπ..
Τώρα για τις ανταύγειες... Λογικά το μαλλί με τα πολλά λουσίματα θα αρχίσει να γίνεται πιο θαμπό ...Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις προιόντα κατάλληλα για την περιποίηση των μαλλιών σου, κι όταν δεις ότι ξεθωριάζουν ή κιτρινίζουν πατάς ένα ρεφλέ (ίσως και αρκετά πιο σκούρο από τις ανταύγειες σου μιας και λες οτι δεν θέλεις ανανέωση)

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:35, 21-09-12:

1)Ανάλογα με το μαλλί μισό με 1,5 πόντο το μήνα (ή 1)
2)Οι κόκκινες μετά απο ένα μήνα γίνονται καρροτί και μετά απο ένα εξάμηνο ξανθές.Για τις άλλες δε ξέρω,αλλά τις κόκκινες δε τις συχάθηκα,τις ξανθές όμως ναι.

Παράθεση

marina gk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marina gk
H marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H marina gk έγραψε στις 20:18, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Αν δεν κάνω λάθος το μαλλί μακραίνει το μήνα μισό με ένα πόντο! Εξαρτάται και την ποιότητα του μαλλιού! Εάν σπαεί κλπ..
Τώρα για τις ανταύγειες... Λογικά το μαλλί με τα πολλά λουσίματα θα αρχίσει να γίνεται πιο θαμπό ...Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις προιόντα κατάλληλα για την περιποίηση των μαλλιών σου, κι όταν δεις ότι ξεθωριάζουν ή κιτρινίζουν πατάς ένα ρεφλέ (ίσως και αρκετά πιο σκούρο από τις ανταύγειες σου μιας και λες οτι δεν θέλεις ανανέωση)
χμμ δηλαδη με ενα λιγο σκουροτερο ρεφλε τι θα πετυχω?γιατι ειμαι λιγο ασχετη...

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 19:00, 28-09-12:

χμμ δηλαδη με ενα λιγο σκουροτερο ρεφλε τι θα πετυχω?γιατι ειμαι λιγο ασχετη...
Το σκουροτερο ρεφλε σου δινει τη δυνατοτητα να σκουρυνεις και την ανταυγεια ωστε να μην ειναι τόσο εντονη , οποτε και να μην φαινεται η διαφορα ριζας - ανταυγειας!

Κοριτσια (+αγόρια) θέλω να ρωτήσω...

Σκεφτομαι να αγορασω σαμπουαν silver - ένα οικονομικο και καλο- , ξέρετε εταιρίες και από που μπορώ να το προμηθευτώ?
Πήγα στον Δαφνη(καταστημα ειδων κομμωτικης) σήμερα και ειχε μόνο μια εταιρια , και η πωλητρια δεν φανηκε και πολυ σιγουρη για το τι μου πουλούσε, οπότε και δεν το αγορασα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 22:31, 02-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Το σκουροτερο ρεφλε σου δινει τη δυνατοτητα να σκουρυνεις και την ανταυγεια ωστε να μην ειναι τόσο εντονη , οποτε και να μην φαινεται η διαφορα ριζας - ανταυγειας!

Κοριτσια (+αγόρια) θέλω να ρωτήσω...

Σκεφτομαι να αγορασω σαμπουαν silver - ένα οικονομικο και καλο- , ξέρετε εταιρίες και από που μπορώ να το προμηθευτώ?
Πήγα στον Δαφνη(καταστημα ειδων κομμωτικης) σήμερα και ειχε μόνο μια εταιρια , και η πωλητρια δεν φανηκε και πολυ σιγουρη για το τι μου πουλούσε, οπότε και δεν το αγορασα.
Στα Hondos Center πουλάνε ένα silver που γραφει πάνω Renal, Colour Retouch, σαντρέ χρώμα (τιμή δεν θυμάμαι) και στα Mod's Hair πουλάνε το SP (System Professional) silver shampoo (τιμή 15 ευρώ κ περιέχει 200 ml).

Και τα δύο, αν δεν βαριέσαι να ασχολείσαι τακτικά, ασημίζουν τα ξανθά.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 08:31, 03-10-12:

Κι εγώ έχω βάλει silver της SP και της L oreal. Οι τιμές δεν είναι υψηλές, νορμάλ είναι.
Και ασημίζουν τα ξανθά, πολύ σωστά.

Παράθεση

kotsaris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kotsaris
Ο kotsaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O kotsaris έγραψε στις 15:42, 10-11-12:

Λοιπον παιδια τα μαλλια μου ειναι κοντα και ισια,ωστοσο ειναι <<ανυπακουα>> με αποτελεσμα να ξοδευω απειρες ωρες μπροστα απ'τον καθρεφτη για να πετυχω αυτο που θελω....Ξερετε αν φταιει ο πηλος που χρησιμοποιω η αν υπαρχει καποιο καταλληλο look για τον τυπο μαλλιων μου???

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα #106 - #110 προήλθαν από συγχώνευση του θέματος «Ποιο χτένισμα μου ταιριάζει;» στο παρόν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 10-11-12 στις 19:39. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:44, 10-11-12:

πηλος?
δεν τα κοβεις κοντα κοντα λεω γω να ξενοιασεις?

παρε μια κορευτικη μηχανη και δωσε στο γκαζον να καταλαβει
ετσι και εγω ειχα ατιθασα μαλλια,μεχρι που μου μεινανε ελαχιστα και τα πηρα συριζα

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kotsaris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kotsaris
Ο kotsaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O kotsaris έγραψε στις 15:49, 10-11-12:

Οτιδηποτε gel κι αν δοκιμασα,αποτελεσμα 0, και πιστεψε δεν αντεχω καν στη σκεψη να βγω εξω με κατεβασμενη φραντζα, ασε και που κουρευομαι το πολυ ανα 1 μηνα,για να μη μακρυνουν πολυ....

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 16:16, 10-11-12:

Πάρε πηλό επαγγελματικό από το ίντερνετ ή κομμωτήριο. Ή νέο κούρεμα πιο εύκολο.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:56, 10-11-12:

Τελικά θες χτένισμα να σου ταιριάζει, κούρεμα να σου ταιριάζει ή τρόπο να στρώνεις τα μαλλιά σου όπως τα θες?

Παράθεση

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jimaraz97
Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Jimaraz97 Hellenic AirForce έγραψε στις 15:03, 11-11-12:

Γεια σας παιδια
Να σας ρωτησω οι κοπλες στα αγορια τι στυλ μαλλιων προτειμουν? (ηλικια 14 με 15)
Αυτους που τα ισιωνουν με ισοτικες??

Σημείωση:
Τα μηνύματα 111 έως 116 προέρχονται από το θέμα "Στυλ μαλλιών".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 11-11-12 στις 19:16. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,532 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:08, 11-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jimaraz97
Γεια σας παιδια
Να σας ρωτησω οι κοπλες στα αγορια τι στυλ μαλλιων προτειμουν? (ηλικια 14 με 15)
Εγώ ζω σε άλλο γαλαξία νομίζω.
Υπάρχουν αγόρια που ισιώνουν τα μαλλιά τους?

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jimaraz97
Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Jimaraz97 Hellenic AirForce έγραψε στις 15:53, 11-11-12:

Οχι ενα και δυο πολλα τουλαχιστον στην πολη μου...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:01, 11-11-12:

Γεια σας παιδια
Βρε καλό μου, κάνε ένα λουκ που να σου αρέσει, να σε αντιπροσωπεύει, να νιώθεις ΕΣΥ καλά.

Τι σε νοιάζει τι προτιμούν οι κοπέλες; 1ον αν το προτιμούν ας το κάνουν οι ίδιες και 2ον δεν είμαστε με κάποιον επειδή έχει γαματότατο μαλλί.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:31, 11-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Boom
...δεν είμαστε με κάποιον επειδή έχει γαματότατο μαλλί.
...είπε η κοπέλα με το μαλλί για αβαταρ

Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 23:54, 13-11-12:

Γεια σας παιδια

Σημείωση:
Τα μηνύματα 111 έως 116 προέρχονται από το θέμα "Στυλ μαλλιών".
κανε ο,τι(σχεδον ο,τι!) θελεις στα μαλλια σου αλλα προς θεουυυ..μην τα ισιωσεις με ισιωτικηη!
ειναι χαλια σε εναν αντρα!!!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 10:41, 14-11-12:

Ρε κορίτσια, αυτό το μαλλί "πρόκα" που χωρίς να είναι layered έχει λιγότερο όγκο στις άκρες, πως το κάνετε? Με σιλικόνη? Δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι λέω από την περιγραφή...Εννοώ αυτά τα μαλλιά που είναι ίσια, αλλά δεν κάθονται έτσι / \ (όπως τα δικά μου) αλλά έτσι | |.
Βαριόμουν να βρω φωτογραφία, ελπίζω να καταλάβετε τι λέω από τα σημεία στίξης.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:44, 14-11-12:

Μήπως να έβαζες μια φωτογραφιούλα.. Εγώ δεν κατάλαβα..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 10:52, 14-11-12:

Ωραία, εγώ είμαι περίπου έτσι αλλά ανοίγουν κι άλλο προς τα έξω στα τελειώματα:

Και θέλω να πετύχω το έτσι, που είναι τελείως κάθετο και χάνει όγκο όσο κατεβαίνει:

Η Fergie εχει λίγο layers, αλλά το έχω δει και με ίσιο κούρεμα σε κοπέλες στο δρόμο.
Πως το κάνουμε αυτό ωρέ χωρίς να πάμε κομμωτήριο?

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:54, 14-11-12:

Λογικά με κερί θα γίνεται, και σίδερο μαλλιών.
Απλά αν θες μια γνώμη, το δικό σου στυλ μου φαίνεται πολύ πιο ωραίο.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 11:03, 14-11-12:

Λες?
Κάθε μέρα έτσι είναι μωρέ, θέλω μια φορά στα τόσα το σχεδον ψεύτικο της φωτογραφίας, δεν μπορώ να το πετύχω και μετά κοιτάζω διάφορες στο δρόμο με μισό μάτι και ζηλεύω.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:37, 14-11-12:

Αυτές θα ζηλεύουν εσένα. Το δικό σου είναι πολύ καλύτερο, φινετσάτο και πιο φυσικό..
Το άλλο δεν μ αρέσει.
Δοκίμασέ το όμως με κερί και σίδερο να δούμε.
Εγώ έτσι το χω κάνει πάντως

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 12:55, 14-11-12:

Εχω έναν γάμο (μαζί με βαφτίσια) σε λίγο καιρό και δεν ξέρω τι να κάνω με τα μαλλιά μου.

Είναι καστανά (αν και τώρα με ένα conditioner με εκχυλισμα ελίας έχει ανοίξει το χρώμα -άσχετο-), αρκετά μακριά (ισιωμενα) και θεοσγουρα. Γενικά τα ισιώνω σπάνια, επειδή μ'αρέσει ο όγκος και οι μπούκλες, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι καινούργιο.

Καμία ιδέα;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:05, 14-11-12:

Ίσιωμα και ponytail? Χαριτωμένο και ανάλαφρο για την ηλικία σου.
Και διαφορετικό.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:21, 14-11-12:

Αναλόγως το ρούχο που θα βάλεις βασικά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 13:35, 14-11-12:

Και για το ρούχο ήθελα την γνώμη σας.
Εχω γενικά διάφορα φορέματα στο νου μου, αλλά δεν είμαι σίγουρη πόσο καλοκαιρινα είναι. Ενώ δηλαδή χρωματικά είναι οκ, άλλο έχει την πλάτη έξω, άλλο είναι αμανικο και γενικά είναι λεπτά τα υφάσματα. Κι επειδή το event είναι 25/11, δεν ξέρω αν λέει.

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 907 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 21:21, 14-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Και για το ρούχο ήθελα την γνώμη σας.
Εχω γενικά διάφορα φορέματα στο νου μου, αλλά δεν είμαι σίγουρη πόσο καλοκαιρινα είναι. Ενώ δηλαδή χρωματικά είναι οκ, άλλο έχει την πλάτη έξω, άλλο είναι αμανικο και γενικά είναι λεπτά τα υφάσματα. Κι επειδή το event είναι 25/11, δεν ξέρω αν λέει.
Θα ξεπαγιασεις καλε.

Παράθεση

schrei-boom

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη schrei-boom
Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O schrei-boom έγραψε στις 22:29, 14-11-12:

Hello
Ρε παιδια εδω και αρκετα χρονια (3-4 δλδ) εχω το ιδιο κουρεμα.. εχω μπουκλε μαλλια και τα αφηνω σχετικα μακρυα.. Δεν ειναι ακριβως αφανα αλλα αρκετα ανακατεμενα και πεταγονται δεξια-αριστερα αλλαζουν σχημα.. Τα εχω ψιλοβαρεθει.. Καμια καλη ιδεα εχει κανεις?
Δεν μ αρεσει το πολυ ζελε παντως να ξερετε..
Κι εχω σκουρο δερμα και μαυροκαστανα μαλλια..

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,633 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 23:04, 14-11-12:

Help!
Εχω πολύ πυκνό μαλλί και σκληρή τρίχα και δε μ' αρέσει και τόσο.
Γίνεται πχ να παω σε ένα κομμωτήριο και να του πω να τα «αραιώσει» κάπως ή θα γίνω ρεζίλι;
Πχ θέλω να κρατήσω το μάκρος, αλλά να μην είναι τόσο πυκνά...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:16, 14-11-12:

Χριστιάννα, αν έχεις σκοπό να χορέψεις στο τραπέζι, μια χαρά είναι αυτά τα φορέματα για να μην σκάσεις. Ετσι κι αλλιώς θα έχει ζέστη εκεί. Φυσικά θα πρέπει να φορέσεις ένα ζεστό και σχετικά μακρύ παλτό στην εκκλησία με κάποιο σακάκι ή μπολερό από μέσα. Σε όσους γάμους έχω πάει χειμώνα πάντα με "καλοκαιρινά" φορέματα ντυνόμουν και με βόλευε περισσότερο.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 23:33, 14-11-12:

Πόσο κακό (σε σχέση με βαφή) κάνει η περμανάντ στο μαλλί;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 00:58, 15-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Χριστιάννα, αν έχεις σκοπό να χορέψεις στο τραπέζι, μια χαρά είναι αυτά τα φορέματα για να μην σκάσεις. Ετσι κι αλλιώς θα έχει ζέστη εκεί. Φυσικά θα πρέπει να φορέσεις ένα ζεστό και σχετικά μακρύ παλτό στην εκκλησία με κάποιο σακάκι ή μπολερό από μέσα. Σε όσους γάμους έχω πάει χειμώνα πάντα με "καλοκαιρινά" φορέματα ντυνόμουν και με βόλευε περισσότερο.
Δεν τίθεται ζήτημα χορού, εγώ για τον μπέμπη (1ος ξάδελφος κάτι μηνών *.*) παω βασικα, ούτε που με καίει ο γάμος. Οπότε θα δοκιμάσω όλα τα ''είδη'' φορεματων κι ο,τι μ'αρέσει περισσότερο!

Τα μαλλιά μάλλον θα τα ισιωσω και θα τα πιάσω πάνω να μη μου τα τραβάει και το μωρό (θα βάλω σκουλαρικια αν είναι, να τραβάει αυτα!).

Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,532 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 01:09, 15-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^

Τα μαλλιά μάλλον θα τα ισιωσω και θα τα πιάσω πάνω να μη μου τα τραβάει και το μωρό (θα βάλω σκουλαρικια αν είναι, να τραβάει αυτα!).
Προτιμάς να σου σκίσει το αυτί από το να σου χαλάσει το χτένισμα?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 01:21, 15-11-12:

Πέρα από την πλάκα, είναι επικίνδυνο αυτό. Μπορεί να είναι μωρά, αλλά έχουν δύναμη...Εδώ το κολιέ αν σου τραβήξει πονάς. Θα έλεγα να βγάλεις τα κοσμήματα πριν το πάρεις αγκαλιά.
Και κάπου εδώ έχουμε ξεφύγει τελείως από το θέμα.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 01:30, 15-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από _Evangeline_
Προτιμάς να σου σκίσει το αυτί από το να σου χαλάσει το χτένισμα?
Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Πέρα από την πλάκα, είναι επικίνδυνο αυτό. Μπορεί να είναι μωρά, αλλά έχουν δύναμη...Εδώ το κολιέ αν σου τραβήξει πονάς. Θα έλεγα να βγάλεις τα κοσμήματα πριν το πάρεις αγκαλιά.
Και κάπου εδώ έχουμε ξεφύγει τελείως από το θέμα.
Μην ανησυχείτε, πλάκα κάνω, κάτι ξέρω από μωρα και θα προσέχω!

Άντε ας μπει κάποιος on topic!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 01:42, 15-11-12:

Eγώ όταν βάφτισα είχα κάνει κάτι σαν αυτό, απλά δεν είχε τόσο πολύ όγκο πίσω σαν το Alien
Και σε πιο απλό μου αρέσει αυτό με τον φιόγκο, αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  309792_2286859729049_731462877_n.jpg
Εμφανίσεις:  145
Μέγεθος:  87,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  377485_2423824753089_456173618_n.jpg
Εμφανίσεις:  211
Μέγεθος:  104,9 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christinelle : 15-11-12 στις 01:51.
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,633 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 11:04, 15-11-12:

στο δικό μου ερώτημα ξέρει κανείς να απαντήσει;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:14, 15-11-12:

Ποιο είναι το ερώτημά σου?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 11:33, 15-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
στο δικό μου ερώτημα ξέρει κανείς να απαντήσει;
Ξέρω εγώ, μπορείς να του πεις να σου τα κάνει με αυτό το χτενάκι που κόβει κάποιες τρίχες πιό κοντές και τα μαλλιά μετά δείχνουν πιό αραιά. Ο boyfriend στον κομμωτή που πάει πάντα αυτό του κάνει. Ισως υπάρχει και πιό επαγγελματική ορολογία για να το ζητήσεις, αλλά δεν την ξέρω. Πάντως αν πας σε καλό κομμωτήριο, σίγουρα θα καταλάβουν.

Παράθεση

schrei-boom

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη schrei-boom
Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O schrei-boom έγραψε στις 16:45, 17-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από schrei-boom
Hello
Ρε παιδια εδω και αρκετα χρονια (3-4 δλδ) εχω το ιδιο κουρεμα.. εχω μπουκλε μαλλια και τα αφηνω σχετικα μακρυα.. Δεν ειναι ακριβως αφανα αλλα αρκετα ανακατεμενα και πεταγονται δεξια-αριστερα αλλαζουν σχημα.. Τα εχω ψιλοβαρεθει.. Καμια καλη ιδεα εχει κανεις?
Δεν μ αρεσει το πολυ ζελε παντως να ξερετε..
Κι εχω σκουρο δερμα και μαυροκαστανα μαλλια..
Κανεις να με φωτισει και μενα?

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 17:35, 17-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από schrei-boom
Κανεις να με φωτισει και μενα?
go commando

Παράθεση

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 777 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 18:12, 17-11-12:

Εχετε να προτεινετε κανενα χτενισμα για σπαστο,μετριου μακρους μαλλι ιδανικο για τη σχολη?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:52, 17-11-12:

Xτένισμα για τη σχολή;
Λίγο αφρό ξέρω γω και είσαι οκ.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίχες!!! - Από kaitikati
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-16 στις 09:28.
    • Τρίχες! - Από anesperos13
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-14 στις 00:22.
    • Τρίχες!! - Από booky
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-10 στις 20:51.
    • Πρόβλημα με τις τρίχες!!! - Από g3org1a
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-10 στις 00:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους