Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,693 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,607 μηνύματα σε 91,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 802 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:51, 17-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^Dark Angel^
Εχετε να προτεινετε κανενα χτενισμα για σπαστο,μετριου μακρους μαλλι ιδανικο για τη σχολη?
άσε το φυσικό σου,ή καντο με λίγο αφρό
μη πιάνεις κοτσίδες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 00:08, 18-11-12:

Γιατί τι έχουν οι κοτσίδες;
Πριν τα κόψω τα έπιανα γιατί ήταν κάτω από το στήθος και με ενοχλούσαν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:45, 18-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Boom
Γιατί τι έχουν οι κοτσίδες;
Πριν τα κόψω τα έπιανα γιατί ήταν κάτω από το στήθος και με ενοχλούσαν.
Δεν έχουν τίποτα,αλλά στη σχολή άμα πιάσει κοτσιδάκια παίζει και να τη πάρουν στο ψιλό.
Εγώ μόνο αλογοουρές πιάνω.
δηλαδή έπιανα όσο είχα μακρύ μαλλί

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:03, 18-11-12:

Το κλασσικό πανεύκολο "πιάνω μια τούφα δεξιά, μια τούφα αριστερά και τις ενώνω πίσω με ένα κλαμεράκι". Ούτε σου πέφτουν μες τη μούρη τα μαλλιά, ούτε φαίνεσαι τελείως αχτένιστη λες και μόλις σηκώθηκες.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:57, 18-11-12:

Έχουμε και λέμε.

Πιάνεις μια αλογοουρά ψηλά στο κεφάλι και μετά τη στριφογυρίζεις γύρω γύρω και τη πιάνεις με ένα λαστυχάκι.
Βγαίνει έτσι:

(μόνιμο μαλλί όποτε βαριέμαι να τα ισιώσω)
Για πιο πολύ εφέ την αλογοουρά τη κάνεις πλεξούδα και μετά τη τυλίγεις.

Άλλο.
Παίρνεις δυο τουφίτσες από μπροστά τις στρυφογυρίζεις (όπως κάνεις όταν παίζεις με τα μαλλιά, γύρω από το δάχτυλο; ΑΥΤΟ.)
Μετά πιάνεις τις τουφίτσες πίσω με ένα τσιμπιδάκι και είσαι έτοιμη.
Μπορείς να κάνεις το ίδιο με μικρά πλεξουδάκια.
Θα βγει έτσι:

Άλλο.
Μια απλή αλογουρά.
Μισή αλογοουρά.
Πλεξούδα στο πλάι.
Ψαροκόκκαλο, γαλλική κτλ.

Πλας βίνδεο.

Παράθεση

schrei-boom

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη schrei-boom
Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O schrei-boom έγραψε στις 11:16, 25-11-12:

Κατι ειναι και αυτο αλλα νομιζω πως θα παρω και μια δευτερη αποψη..

Μες στην βδομαδα μαλλον θα παω για κουρεμα.. Κανεις να προτεινει κατι?

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:54, 29-11-12:

Λοιπον..
Οπως εχετε δει μερικοι,το μαλλι μου ειναι ασσυμετρο καρε (απο τη μια καρε και απο την αλλη αντρικο)..Για οσους δε καταλαβαν σαν της Λιλας απ'τους s1ngles στον 2ο κυκλο νμζ..
Και εχει κανει ουρες και η μανα μου μου λεει οτι θα ειναι καλο να της κοψω και να τα κανω ολα αντρικο
Εσεις τι λετε,να τα κανω ή να τα αφησω να μακρυνουν αλλο λιγο;

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 12:02, 02-12-12:

Αλογοουρές και.. "ντοματούλες"
Τα θεωρώ τα πιο κουλ χτενίσματα. Μπορούν να γίνουν σέξυ, απλά, εντυπωσιακά, με σχέδια και γενικά με ότι φανταστείς.
Τα λατρεύω σε όποια κοπέλα τα βλέπω, τα καμαρώνω μέχρι εκεί που δε λέει.

Αλλά να το κάνω εγώ; Ούτε λόγος.
Δε μπορώ, ποτέ δε βγαίνουν όπως θέλω, με τον όγκο και την τσαχπινιά που επιθυμώ, πάτα κρέμεται άχαρα σαν να είμαι παιδάκι δημοτικού, έναν τεράστιο όγκο που κρύβει το μάκρος του μαλλιού και είναι σαν άντε μη πω. Και ας τα έχω ισιώσει πιο πριν, και ας τα έχω χτενίσει σχολαστικά.
Και ερωτώ ρε κορίτσια πως τις κάνετε; Αλήθεια τώρα, Φταίει το κούρεμα; Φταίνε τα λαστιχάκια; Φταίνε τα τσιμπιδάκια; Η λακ; Η χοντρή τρίχα;
Το λέω αυτό για έχω δοκιμάσει τα πάντα, μόνο και μόνο για να πετύχω αλογοουρά, μου αρέσει τόσο πολύ που ξέρω πως αν μάθω πως να τις κάνω κάθε μέρα θα είμαι με πάνω τα μαλλιά με μια διαφορετική αλογοουρά.

Έχω αλλάξει κούρεμα (μιας και έχω ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ ΜΑΛΛΊ), το έχω κάνει φιλαριστό με πάρα πολύ αραίωμα, αλλά τίποτα.
Έχω αλλάξει τσιμπιδάκια, κοκαλάκια, λαστιχάκια, μικρά, μεγάλα, χοντρά, λεπτά, ΤΑ ΠΆΝΤΑ. Αλλά τίποτα, με όλα χαλάνε.
Έχω αλλάξει λακ. Πάλι τίποτα.
Τι πρέπει να κάνω τέλος πάντων;

Πλέον τα μαλλιά μου, είναι 4-5 δάχτυλα κάτω από το στήθος, με φιλάρισμα αλλά όχι έντονο, δλδ το μακρύ μαλλί είναι 4-5 δάχτυλα κάτω από το στήθος, το φιλαριστό από πάνω είναι ακριβώς στο στήθος.

Άλλες και αυτές οι χαριτωμένες "ντοματούλες" ιδικά όταν είναι πιασμένες όπως να'ναι, με τούφες να ξεφεύγουν είναι το κάτι άλλο.
Εγώ παρόλο που έχω ΠΟΛΎ μαλλί και μακρύ, όταν τα πιάνω "ντοματούλα" μια κουτσουκέλα βγαίνουν λίγο πιο πάνω από το κέντρο του κεφαλιού, χάλιαααααααααααααααααααα! Που είναι όλο αυτό το περίπου ατημέλητο που βλέπω, με έναν φυσιολογικό όγκο;

Θέλω να πετύχω κάτι τέτοιο.

(έβαλα αυτήν όχι επειδή έχει κάτι το ιδιαίτερο, απλά να δείτε ότι δεν θέλω αυτόν τον απαίσιο όγκο στην αλογοουρά, θέλω να πέφτει όμορφα σαν αυτή εδώ, και να μένει να στο σημείο που την έπιασα, να μη βαραίνει μετά από 20 λεπτά)

Όσο για τη "ντοματούλα" θέλω κάτι τέτοιο.

Τι βοήθεια σας!!!
Θα προτιμήσω να πείτε εσείς τις συμβουλές, δλδ αποφύγετε να μου στείλετε κάποιο μπλοκ ή βίντεο ή εικόνα με οδηγίες γιατί νομίζω πως τα έχω δει ΌΛΑ και τα έχω διαβάσει όλα, με κανένα αποτέλεσμα.
Αν νομίζετε όμως ότι είναι χρήσιμο ευπρόσδεκτο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 10:20, 21-12-12:

ΣΟΣ!

Μετά από ένα άσχημο ατύχημα (ξερίζωμα μαλλιών) ξέρουμε αν φυτρώνουν ξανά μαλλιά σε εκείνο το σημείο;
Στο σημείο εκείνο δεν υπάρχει κοκκινίλα ή αίμα, απλά ένα τσούξιμο (που είναι λογικό μετά από ένα τόσο δυνατό τράβηγμα) στο δέρμα...
Είναι μεγάλη επιφάνεια και μόνο στη θέα του χαλάει η διάθεση (είναι ήδη χαλασμένη μετά το συμβάν αλλά και με αυτό να το βλέπεις κάθε φορά που περνάς από καθρέφτη σε πιάνει ψυχοπλάκωμα).

Θα πραγματοποιηθεί και επίσκεψη σε δερματολόγο (έχουν σειρά άλλες ειδικότητες ακόμη) αλλά μέχρι τότε θα ήθελα να μου πει κανείς αν γνωρίζει κάτι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pequeño : 21-12-12 στις 10:27.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 10:53, 21-12-12:

Αν μιλάμε για απλό τράβηγμα και ξερίζωμα, φυσικά και θα βγουν πάλι. Αν ήταν να μην έβγαιναν, δεν θα είχα φάει μια περιουσία σε κεριά. Θα πάρει καιρό βέβαια να μακρύνει σαν τα άλλα μαλλιά, οπότε αναγκαστικά θα χτενίζεσαι με τέτοιον τρόπο ώστε να κρύβεται η καράφλα. Μετά από λίγο καιρό μπορείς να κολλήσεις extensions εκεί και καθάρισες.
Για τα πιασίματα τώρα, δεν κατάλαβα ακριβώς τι σε προβληματίζει. Μια λες πως έχεις πολύ όγκο, την άλλη πως δεν έχεις αρκετό και μπερδεύτηκα. Το πρώτο πιάσιμο είναι πανεύκολο πάντως αν έχεις ίσια μαλλιά. Ακόμα κι αν δεν έχεις ολόισια, πάλι είναι απλό. Χτενίζεσαι καλά, σκύβεις το κεφάλι, πιάνεις τα μαλλιά σφιχτά εκεί που τα θες με λεπτό λαστιχάκι και αφήνεις μια τούφα έξω. Μετά σηκώνεσαι και τυλίγεις την τούφα να κρύψει το λαστιχάκι, την στερεώνεις με 1-2 τσιμπιδάκια. Στο τέλος περνάς λακ να στρώσεις τυχόν φύτρες και αν χρειάζεται ισιώνεις λίγο την άκρη χωρίς να τραβήξεις πολύ και σου χαλάσει.
Για το δευτερο, πάλι απλό. Βάζεις πρώτα τη στέκα, αφήνεις λίγο μαλλί να εξέχει ανάμεσα (το κρεπάρεις αμα δεν κάθεται) και πιάνεις έναν στριφογυριστο κότσο στον οποίον εξέχουν μερικές τούφες της άκρης. Αν σου φαίνεται πολύ μικρός, υπάρχουν κάτι "σφουγγαράκια" σαν κουλούρια που τα περνάς στην αλογοουρά και στρώνεις τούφες από πάνω. Ετσι κάνουν και τους τεράστιους κότσους στα κομμωτήρια, έχει διάφορα μεγέθη "κουλουράκια" και είναι πάμφτηνα (1-2 ευρώ). Απλά παίρνεις στο χρώμα των μαλλιών σου για να καμουφλαριστεί καλά (έχει μαύρο, καφέ, ξανθό και κόκκινο).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christinelle : 21-12-12 στις 11:06.
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 10:56, 21-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Αν μιλάμε για απλό τράβηγμα και ξερίζωμα, φυσικά και θα βγουν πάλι. Αν ήταν να μην έβγαιναν, δεν θα είχα φάει μια περιουσία σε κεριά.
Το θέμα είναι ότι δεν ήταν απλό τράβηγμα και ξερίζωμα.
Έγινε σε μηχάνημα στη δουλειά,και η διάρκεια ήταν μεγάλη μέχρι να το πάρουν χαμπάρι και να το κλείσουν, για αυτό έχω πανικοβληθεί.
Τώρα θα μου πεις, πάλι καλά που βγήκα ζωντανή από εκεί μέσα, αλλά τώρα όσο το σκέφτομαι όλα με πειράζουν και μου χαλάνε τη διάθεση. Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί έχω τρελαθεί με όλο το θέμα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 11:09, 21-12-12:

Νομίζω πως η περίπτωση σου πιάνεται για απλό τράβηγμα και ξερίζωμα. Εχω δει περιπτώσεις που δεν ξαναφύτρωσαν μαλλιά, αλλά αυτό ήταν μετά από έγκαυμα που κατέστρεψε τους θύλακες. Εσένα ακούγεται απλώς επιφανειακό ατύχημα και πρακτικά αδύνατον να πειράχτηκαν τα "εργοστάσια" των τριχών που είναι κάτω από την επιδερμίδα.
Εκανα εντιτ για τα χτενίσματα πιό πάνω...

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 12:11, 21-12-12:

Αν μιλάμε για απλό τράβηγμα και ξερίζωμα, φυσικά και θα βγουν πάλι. Αν ήταν να μην έβγαιναν, δεν θα είχα φάει μια περιουσία σε κεριά. Θα πάρει καιρό βέβαια να μακρύνει σαν τα άλλα μαλλιά, οπότε αναγκαστικά θα χτενίζεσαι με τέτοιον τρόπο ώστε να κρύβεται η καράφλα. Μετά από λίγο καιρό μπορείς να κολλήσεις extensions εκεί και καθάρισες.
Για τα πιασίματα τώρα, δεν κατάλαβα ακριβώς τι σε προβληματίζει. Μια λες πως έχεις πολύ όγκο, την άλλη πως δεν έχεις αρκετό και μπερδεύτηκα. Το πρώτο πιάσιμο είναι πανεύκολο πάντως αν έχεις ίσια μαλλιά. Ακόμα κι αν δεν έχεις ολόισια, πάλι είναι απλό. Χτενίζεσαι καλά, σκύβεις το κεφάλι, πιάνεις τα μαλλιά σφιχτά εκεί που τα θες με λεπτό λαστιχάκι και αφήνεις μια τούφα έξω. Μετά σηκώνεσαι και τυλίγεις την τούφα να κρύψει το λαστιχάκι, την στερεώνεις με 1-2 τσιμπιδάκια. Στο τέλος περνάς λακ να στρώσεις τυχόν φύτρες και αν χρειάζεται ισιώνεις λίγο την άκρη χωρίς να τραβήξεις πολύ και σου χαλάσει.
Για το δευτερο, πάλι απλό. Βάζεις πρώτα τη στέκα, αφήνεις λίγο μαλλί να εξέχει ανάμεσα (το κρεπάρεις αμα δεν κάθεται) και πιάνεις έναν στριφογυριστο κότσο στον οποίον εξέχουν μερικές τούφες της άκρης. Αν σου φαίνεται πολύ μικρός, υπάρχουν κάτι "σφουγγαράκια" σαν κουλούρια που τα περνάς στην αλογοουρά και στρώνεις τούφες από πάνω. Ετσι κάνουν και τους τεράστιους κότσους στα κομμωτήρια, έχει διάφορα μεγέθη "κουλουράκια" και είναι πάμφτηνα (1-2 ευρώ). Απλά παίρνεις στο χρώμα των μαλλιών σου για να καμουφλαριστεί καλά (έχει μαύρο, καφέ, ξανθό και κόκκινο).
αυτο το σφουγγαρακι το εχω εγω και ειναι ΤΕΛΕΙΟ!! ενω το μαλλι μου σε κοτσο βγαινει μια κουτσουλια αυτο πραγματικα κανει εναν τελειο κοτσο και ειναι και πανευκολο!!

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:13, 21-12-12:

Περαστικά βρε καλούλι μου....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 18:31, 21-12-12:

Με τα μαλλιά όλα καλά. Πήγα σε δερματολόγο και από ότι μου είπε θα κάνει αρκετό καιρό να ξανά βγει μαλλί, όμως το καλό είναι ότι θα ξαναβγεί, το μόνο θέμα είναι ότι ίσως καθώς βγαίνουν νιώθω κάποιες ενοχλήσεις με το καιρό και πως τα "πρώτα μαλλιά" θα είναι κάπως αδύναμα.
Ο άνθρωπος το σταυρό του έκανε και απορούσε γιατί λέει έχω πολύ σκληρή και δυνατή τρίχα, με τέτοιο τράβηγμα κανονικά έπρεπε να φύγει και το δέρμα, δεν έχει ιδέα πως τι γλύτωσα, μέσα στην ατυχία μου στάθηκα τυχερή σε αυτό, υποθέτει ότι επειδή είναι μακρύ το μαλλί μου μάλλον πιάστηκε από πολύ κάτω και έτσι το τράβηγμα δεν ήταν κοντά στο δέρμα.
Μου έδωσε και κάποιες αλοιφές για 3-4 μήνες και μετά μου ζήτησε να ξανά πάω, αν νιώθω κάτι περίεργο όμως να πάω νωρίτερα.
Όσο για τα χτενίσματα, έχω πάρα πολύ όγκο στα μαλλιά μου γιατί είναι υπερβολικά πολλά και πολύ μακρυά, και έτσι η αλογουρά όσο ίσια και να τα κάνω τα μαλλιά μου μετά χαλάνε και δημιουργείται ένας απαίσιος όγκος σαν μπάλα ένα πράγμα.
Όσο για τον άλλο το κότσο (ντοματούλα), εκεί που θέλω τον όγκο, εξαφανίζεται. Γίνεται μια κουτσουκέλα.
Μάλλον θα διαφύγω στη λύση που πρότεινες με το σφουγγαράκι μιας και είδα θετικό σχόλιο από μια άλλη κοπέλα.
Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και τις πληροφορίες, να΄σαι καλά.
Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
αυτο το σφουγγαρακι το εχω εγω και ειναι ΤΕΛΕΙΟ!! ενω το μαλλι μου σε κοτσο βγαινει μια κουτσουλια αυτο πραγματικα κανει εναν τελειο κοτσο και ειναι και πανευκολο!!
Όπως είπα και πιο πάνω, θα το δοκιμάσω και θα γράψω μετά και εγώ τις εντυπώσεις μου. (:
Αρχική Δημοσίευση από Himela
Περαστικά βρε καλούλι μου....
Περαστικά και αγύριστα τέτοια πράγματα, πιο πολύ δε τρόμαξα ποτέ στη ζωή μου.
Σε ευχαριστώ και εσένα πολύ.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 20:17, 21-12-12:

Έγινε σε μηχάνημα στη δουλειά,και η διάρκεια ήταν μεγάλη μέχρι να το πάρουν χαμπάρι και να το κλείσουν, για αυτό έχω πανικοβληθεί.
Τώρα θα μου πεις, πάλι καλά που βγήκα ζωντανή από εκεί μέσα,
αμαν

περαστικα

τι μηχανημα ηταν?

να σαι καλα
και προσοχη..

Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 12:34, 23-12-12:

Χθες έβαψα τα μαλλια μου μετα απο εξι μηνες. Ηταν καστανοξανθα με ξανθιες ανταυγειες και εγιναν μαυρα. Λατρεψα το μαυρο, που πηγε τελεια αλλα υπαρχει προβλημα. Επειδη ειμαι σχετικα μικρη(17) η μαμα μου δεν με αφηνει να τα ξαναβαψω μεχρι τα δεκαοχτω εκτος και αν ανοιξουν πολυ. Επομενως θελω να βρω τροπους για να διατηρησω το χρωμα τους. Σκεφτηκα να χρησιμοποιω χρωμοσαμπουαν ή κατι παρομοιο...δεν ξερω! περιμενω συμβουλες σας:/

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 12:40, 23-12-12:

Αν το φυσικό σου είναι καστανόξανθο και απλά εσύ είχες κάνει ανταύγιες ξανθές, μη περιμένεις απλά ότι θα ανοίξει, αλλά ότι θα βγει και η ρίζα, οπότε δε νομίζω η μαμά σου να σε αφήσει να είσαι σαν τον καρνάβαλο.
Και τι κόλλημα και αυτό; Αφού σε αφησε, μια φορά, δύο φορές εε λογικά θα σε αφήσει και τρίτη που είναι σίγουρο ότι θα κάνει μπαμ!
Όπως θα δεις και μόνη σου το μαύρο είναι σαν το κόκκινο, ξεβάφει. Μη φρικάρεις αν τα μαξιλάρια σου γίνουν μαύρα και στο μπάνιο πέφτει μαύρο νερό. (μη τρομάζεις, δεν είναι μόνιμο, απλά στα πρώτα λουσίματα συμβαίνει)
Τα χρωμοσαμπουάν κατά τη γνώμη μου είναι απάτη και έχουν άθλιο απότελεσμα.

Κοινώς δε γλυτώνεις τη βαφή

Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 12:43, 23-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Αν το φυσικό σου είναι καστανόξανθο και απλά εσύ είχες κάνει ανταύγιες ξανθές, μη περιμένεις απλά ότι θα ανοίξει, αλλά ότι θα βγει και η ρίζα, οπότε δε νομίζω η μαμά σου να σε αφήσει να είσαι σαν τον καρνάβαλο.
Και τι κόλλημα και αυτό; Αφού σε αφησε, μια φορά, δύο φορές εε λογικά θα σε αφήσει και τρίτη που είναι σίγουρο ότι θα κάνει μπαμ!
Όπως θα δεις και μόνη σου το μαύρο είναι σαν το κόκκινο, ξεβάφει. Μη φρικάρεις αν τα μαξιλάρια σου γίνουν μαύρα και στο μπάνιο πέφτει μαύρο νερό. (μη τρομάζεις, δεν είναι μόνιμο, απλά στα πρώτα λουσίματα συμβαίνει)
Τα χρωμοσαμπουάν κατά τη γνώμη μου είναι απάτη και έχουν άθλιο απότελεσμα.

Κοινώς δε γλυτώνεις τη βαφή
Η ριζα μου ειναι πολυ σκουρη...σχεδον μαυρη οπως και τα φρυδια μου...αυτο που φαβαμαι ειναι να μην ανοιξει επειδη οι ανταυγεις εγιναν με ντεκαπαζ! θα προσπαθησω να την πεισω να τα ξαναβαψω γιατι πραγματικα αυτο το χρωμα ειναι θεικο

Παράθεση

nadja1770

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nadja1770
H nadja1770 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H nadja1770 έγραψε στις 13:09, 23-12-12:

Φοβάσαι μην ανοίξει η ρίζα? Μη στενοχωριέσαι καθόλου, όπως είναι, σχεδόν μαύρη θα ξαναβγεί!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:19, 26-12-12:

Θα χρειαστείς οπωσδήποτε να τα ξαναβάψεις.
Τα' χα κι εγώ κάποτε πολύ ανοιχτά και τα' χα βάψει καστανά [ούτε καν μαύρα] και σε λίγες βδομάδες είχε γίνει πάλι ξανθοκάτι.
Ανοίγει με τα λουσίματα, κι ειδικά αν έχει ντεκαπάζ θα ανοίγει συνέχεια, οπότε θα το βάφεις και συνέχεια μέχρι να σκουρίνει αρκετά.

νε,νε,νε το ξανθό είναι μπελάς.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:12, 26-12-12:

Σκέφτομαι και εγώ να βάψω τα μαλλιά μου για πρώτη φορά στην ζωή μου. Έχω πολύ σκούρο καστανό και θα ήθελα να κάνω πάλι κάτι καστανό (όχι μαύρο), αλλά πιο γλυκό...ίσως σοκολατί...

Τι λέτε; Τι πρέπει να προσέξω στις βαφές; Έχετε να προτείνετε κάποια καλή; Πόσο πολύ καταστρέφει το μαλλί το βάψιμο;

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:18, 26-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette
Σκέφτομαι και εγώ να βάψω τα μαλλιά μου για πρώτη φορά στην ζωή μου. Έχω πολύ σκούρο καστανό και θα ήθελα να κάνω πάλι κάτι καστανό (όχι μαύρο), αλλά πιο γλυκό...ίσως σοκολατί...

Τι λέτε; Τι πρέπει να προσέξω στις βαφές; Έχετε να προτείνετε κάποια καλή; Πόσο πολύ καταστρέφει το μαλλί το βάψιμο;
Αν θες απλά μια αλλαγή κάνε ανταύγειες θα έλεγα εγώ. Μην μπλέξεις με βαφές.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 21:42, 26-12-12:

Οι ανταυγιες είναι χειρότερες από τη βαφή, ασε που δεν είναι ωραίο, το ομοιόμορφο φαίνεται πιο ωραίο και πιο προσεγμενο.

Νοις έχεις σκοπό να τα βαψεις μόνη ε;
Μια φορά που τά' χα σκουρινει είχα πάρει της κολεστον σε σοκολατι και είχε βγει πολύ λαμπερό το χρώμα, από κει και πέρα υπάρχουν ένα σωρό άλλες μάρκες πιο ανώνυμες και πιο επαγγλατικες. Αν πας σε κανα χοντος και ζητήσεις άποψη/βοήθεια θα το κάνουν.

Όσο για τη καταστροφη, δε ξέρω για άλλες, αλλά εγώ που βαφω χρόνια τα μαλλιά και εχω περάσει από πολλά χρωματα, δεν μου' χει προκαλέσει τόσο κακό. Δλδ αν καίγονται τα μαλλιά μου είναι από το ισιωμα και όχι από τη βαφή. Σίγουρα τα επιβαρύνει αλλά μη φανταστείς. Εκτός αν πας σε ντεκαπαζ που εκεί όντως στο καταστρέφει. Υπάρχουν και βαφες χωρίς αμμωνία, φυτικες κτλ.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 22:11, 26-12-12:

Αν δοκίμαζε χέννα;

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 00:17, 27-12-12:

Γενικά, επειδή το μαλλί μου τώρα επανέρχεται στα φυσιολογικά του από ατασταλίες του παρελθόντος, θέλω αλλαγή αλλά θέλω αλλαγή που δεν θα προκαλέσει κακό...και επειδή κούρεμα δεν θέλω να αλλάξω (κουρεύτηκα πρόσφατα και γενικά θέλω να τα μακρύνω πολύ), είπα να αλλάξω το χρώμα, μιας και στο τόσο σγουρό μαλλί μου το χρώμα μου, μου φαίνεται κάπως "θαμπό".

Ναι, πρινς, μόνη μου θα τα βάψω αν είναι.

Η χέννα τι λέει;

Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,543 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 13:37, 27-12-12:

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτές χωρίς αμμωνία που λέει η Πρινς πιο πάνω.
Υπάρχουν αυτές που δεν είναι μόνιμες βαφές (τέτοιες έπαιρνα εγώ στο Λύκειο που τα έβαφα μόνη μου), αλλά έχει πολύ περιορισμένη γκάμα αποχρώσεων και σε σκούρο μαλλί όπως το δικό σου δεν θα βγει το φωτεινό που θέλεις.

Αν πας σε πολυκατάστημα θα σε συμβουλέψουν.
Για την χέννα πρέπει να υπάρχει ειδικό θέμα εδώ στο στέκι, ρίξε μια ματιά.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:43, 27-12-12:

Εγώ γενικά είμαι υπέρ του κομμωτηρίου, όταν πρόκειται για αλλαγή χρώματος.
Αν κάποια πρόκειται να βάψει απλά τα φυσικά της μαλλιά για πρώτη φορά, οκ, γιατί το αποτέλεσμα θα έιναι ομοιόμορφο.
Θα πρέπει απλά να διαλέξει το σωστό χρώμα.

Όμως αν πρόκειται να πάτε από ανταύγιες σε βαφή, ή το αντίθετο κτλ. βουρ στο κομμωτήριο.
Συνήθως τα πειράματα στο σπίτι, βγάζουν ένα αποτέλεσμα πολύ δεύτερο, με διαφορετικές αποχρώσεις και σε καμία περίπτωση δεν είναι φινετσάτο.
(Με εξαιρέσεις φυσικά, υπάρχουν κοπέλες που τα καταφέρνουν).

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 13:53, 27-12-12:

Κοίτα επειδή βάφω τα μαλλιά και της μητέρας μου αλλά και μιας φίλης τακτικά, απ'ό,τι έχω παρατηρήσει, όσο περισσότερο ασχολείσαι, τόσο καλύτερο αποτέλεσμα θα έχεις. Δηλαδή η φίλη μου, επειδή τα βάφει πάνω από 3-4 χρόνια και σε δύσκολο χρώμα, όπως είναι το κόκκινο, έχει γίνει μάστερ! Ξέρει ποια βαφή/τι οξυζενέ να πάρει, για να πετύχει ακριβώς το χρώμα που θέλει, από βαθύ κόκκινο μέχρι καροτί που έχει τώρα. Γενικά κι εγώ εμπιστεύομαι πολύ δύσκολα τους κομμωτές, οπότε είμαι κάπως προκατειλημμένη.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:02, 27-12-12:

Είσαι λοιπόν μια από τις εξαιρέσεις..
Καλή επιτυχία λοιπόν.

Παράθεση

Fly.To.Infinity

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fly.To.Infinity
H Fly.To.Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Fly.To.Infinity έγραψε στις 21:50, 13-01-13:

εεφτιαξα αυτο εδωω το thread για να μοιραζομαστε τις αποψεις μας για διαφορα κουρεματα και οτιδηποτε εχει σχεση με την κωμμοτικη. επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε τροπους για να μακρυνουν τα μαλλια γρηγορα. υπαρχει κανενας τροπος?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:38, 14-01-13:

Νομίζω αν ψαλιδίζεις τις άκρες κάθε τρεις μήνες, μακραίνουν πιο γρήγορα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 14:23, 14-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Το θέμα είναι ότι δεν ήταν απλό τράβηγμα και ξερίζωμα.
Τώρα θα μου πεις, πάλι καλά που βγήκα ζωντανή από εκεί μέσα, αλλά τώρα όσο το σκέφτομαι όλα με πειράζουν και μου χαλάνε τη διάθεση. Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί έχω τρελαθεί με όλο το θέμα.
Άουτς ρε.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:56, 18-02-13:

Κορίτσια καλημέρα.
Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.
Στα μαλλιά μου κάνω ξανθές ανταύγιες εδώ και χρόνια.
Έχω κανει τόσες πολλές που έχουν πια γίνει όλα ξανθά. Και μόνο στη ρίζα φαίνονται οι ανταύγιες.
Το κακό είναι ότι τον τελευταίο καιρό τα μαλλιά μου έχουν παραξανθύνει, δηλαδή λίγο που περνάμε την ίδια ξανθιά βαφή, λίγο που κι εγώ είμαι φυσική ξανθιά (καστανόξανθη), ε το μαλλί μου έχει μια τάση να ανοίγει στο χρώμα. Ε σαν αποτέλεσμα έχω τώρα ένα κατάξανθο κεφάλι που δεν μου πάει καθόλου, με μεγαλώνει.
Θέλω να τα κάνω όλα βαφή (όχι να πετάξω καστανές ανταύγιες, βαφή θέλω να κάνω), και θέλω να πάω στον κομμωτή μου την φωτογραφία μιας διάσημης που να έχει πάνω κάτω το χρώμα που θέλω.
Το χρώμα λοιπόν που ψάχνω θέλω να είναι ζεστό (όχι ψυχρό), καστανόξανθο (ούτε πλατινέ ξαθό, ούτε καστανό), που να με γλυκαίνει.
Σας έρχεται καμιά διάσημη που να έχει το χρώμα αυτό που περιγράφω???

Σημείωση: Το δέρμα μου είναι κατάλευκο και το χρώμα των ματιων μου μελί (το οποίο χρώμα των ματιών μου με το ξανθό που μου χει κάνει φαινεται καστανό )

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 17:11, 19-02-13:

Αυτό βέβαια κοκκινίζει λίγο, αλλά θερμό ήθελες. Είναι γαμάτο.
Κι αν είσαι και κατάλευκη θα σου ταιριάζει πολύ.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:14, 19-02-13:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Αλλά ναι, κοκκινίζει και θέλω να παραμείνω ξανθιά.
Εγώ βρήκα δύο που μου αρέσουν, και θα θελα να μου πείτε ποιο είναι κατά τη γνώμη σας καλύτερο.
Αυτό με τα ίσια μαλλιά (είναι πιο φωτεινό) ή αυτό με τις μπούκλες (είναι πιο ζεστό, και λίγο πιο σκούρο).

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  color_386_99589.gif
Εμφανίσεις:  10344
Μέγεθος:  78,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  5E6901D06E376071C8ABB263A34A01C1.jpg
Εμφανίσεις:  2362
Μέγεθος:  17,0 KB  
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 18:31, 19-02-13:

Σκέψου και το ότι με τα λουσίματα θα ανοίξει το χρώμα. Εγώ προτιμώ το ίσιο, αλλά πόσο θα σου κρατήσει;

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 21:04, 19-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Αλλά ναι, κοκκινίζει και θέλω να παραμείνω ξανθιά.
Εγώ βρήκα δύο που μου αρέσουν, και θα θελα να μου πείτε ποιο είναι κατά τη γνώμη σας καλύτερο.
Αυτό με τα ίσια μαλλιά (είναι πιο φωτεινό) ή αυτό με τις μπούκλες (είναι πιο ζεστό, και λίγο πιο σκούρο).
το ισιο αλλα σε λιγο πιο σκουρο γιατι θα ανοιξει..
βεβαια εγω ειμαι φαν των ψυχρων οποτε το 2ο δεν μου αρεσει καθολου

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 09:37, 20-02-13:

Θα ανοίξει όντως, (αφού από μέσα τα μαλλιά έχουν πολύ πολύ ξανθές ανταύγιες, και το φυσικό μου είναι πάλι ανοιχτό), απλά μου είπε ο κομμωτής ότι θα το κάνουμε όλο το μαλλί (όχι μονο ρίζα) κάθε 25 μέρες, θα βάλουμε και ειδικό σαμπουάν και θα "πιάσει".
Εγώ πάλι είμαι φαν των ζεστών χρωμάτων, γι αυτό μου αρέσει αυτό με τις μπούκλες.
Απλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξω το σοκ, ξαφνικά εκεί που είμαι κατάξανθη να σκουρύνει έτσι.

Αντε βρε κορίτσια απαντήστε και οι υπόλοιπες!!!

Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,543 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 09:54, 20-02-13:

Πάντως εμένα μ' άρεσε από αυτά που έβαλε η Πρινς το 2ο, είναι πολύ γλυκό χρώμα και θα δέσει μούρλια με την λευκή επιδερμίδα σου.
Ναι ξέρω, θέλεις να ξανθαίνει περισσότερο και όχι να κοκκινίζει, αλλά αυτά που μου έβαλες εμένα δεν μου άρεσαν. Γενικά δεν μου αρέσει το ξανθό, θέλω να έχει μέσα έστω ελάχιστοοοοοοο κόκκινο για να σπάει λίγο.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:14, 20-02-13:

Ναι ήταν φοβερά αυτά που έβαλε η Πρίνσες. Και η Έμμα Στοουν είναι θεά και της πάνε όλα.
Δεν ξέρω, δεν μου αρέσουν σ εμένα τα κόκκινα - χάλκινα κτλ.
Σε άλλες κοπέλες πάνε πάααααααρα πολύ, απλά σ εμένα δεν μου αρέσουν.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:18, 20-02-13:

καμμια βαφη που να κανει τα μαλλια να φαινονται περισσοτερα υπαρχει;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:22, 20-02-13:

Ναι αμέ, κυκλοφορούν κάτι σπρέι.
Ψεκάζεις τη φαλακρα και καθάρισες!!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:29, 20-02-13:

Ναι αμέ, κυκλοφορούν κάτι σπρέι.
Ψεκάζεις τη φαλακρα και καθάρισες!!!

το δοκιμασα και δουλεψε για λιγο
αλλα μετα αρχισε να βρεχει

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:31, 20-02-13:

Ρεμπ, εσένα ποιο από τα δύο χρώματα που έβαλα σου αρέσει?
(Ναι έχουν διαφορά. Δες τα προσεκτικά).

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 11:38, 20-02-13:

ποιο από τα δύο χρώματα?
Καλημέρα!!! Το πρώτο είναι πιο ωραιο!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 11:43, 20-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Καλημέρα!!! Το πρώτο είναι πιο ωραιο!!

παραπεμπει σε κοριτσι ομως. ενω το δεξι ειναι ξεκαθαρα γυναικα

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:45, 20-02-13:

Κοιτάξτε τί παρατηρώ. Στις γυναίκες αρέσε το πρώτο, το ίσιο.
Στους άντρες αρέσει το σγουρό. Έχω ρωτήσει 5-6 στη δουλειά και αυτό τους άρεσε. Και φυσικά στον αρραβωνιαστικό.

Εγώ θα πάω με τις δύο φωτογραφίες στον κομμωτή και θα μου κάνει ότι καλύτερο μπορεί να κάνει, ανάμεσα σ αυτά τα δύο.
Έτσι κι αλλιώς κανένα δεν θα μπορέσει να το βγάλει ακριβώς. Θα του δείξω τί μου αρέσει (και τα δύο) και θα βγάλει ότι καλύτερο ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ στο κατάξανθο μαλλί μου.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 11:46, 20-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Σε μπερδεύει το στυλ της φωτογράφησης!!

Σαν "ψυχρό" το πρώτο είναι πιο ωραίο, το άλλο είναι ζεστό!

Βασικά είναι θέμα τι της πάει .... Εάν G. σου πηγαίνουν τα ψυχρα κάνε το πρώτο-που και παλι ειναι γλυκο χρωμα- , εάν όχι το δεύτερο!

Εγω έχω ιδιαίτερη προτίμηση στα ψυχρα χρωματα του ξανθου

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:50, 20-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Σε μπερδεύει το στυλ της φωτογράφησης!!
Σαν ψυχρό είναι πιο ωραίο, το άλλο είναι ζεστό!

Βασικά είναι θέμα τι της πάει .... Εάν G. σου πηγαίνουν τα ψυχρα κάνε το πρώτο , εάν όχι το δεύτερο!

Εγω έχω ιδιαίτερη προτίμηση στα ψυχρα χρωματα του ξανθου
Τι σας είπα? Στους άντρες αρέσει το δεύτερο. Και ο αρραβωνιαστικός μου, μου είπε ακριβώς το ίδιο. Ότι το πρώτο του φαίνεται σαν μαθητριούλα, ενώ το δεύτερο σε γυναίκα. Εμένα το δεύτερο μου αρέσει, μου φαίνεται πιο "παθιάρικο", πιο ζωντανό. Εμένα μου αρέσουν τα ζεστά. Αυτή τη στιγμή έχω ψυχρό, το οποιο παραψύχρανε και δεν μου πάει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίχες!!! - Από kaitikati
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-16 στις 09:28.
    • Τρίχες! - Από anesperos13
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-14 στις 00:22.
    • Τρίχες!! - Από booky
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-10 στις 20:51.
    • Πρόβλημα με τις τρίχες!!! - Από g3org1a
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-10 στις 00:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους