Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,072 μηνύματα σε 91,600 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 893 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 12:23, 20-02-13:

Τότε τι το σκέφτεσαι; Καντο θερμό κι όσο ανοίξει, άνοιξε!

Απλά βρε Gilda μου, κάθε 25 μέρες δεν είναι θάνατος για τα μαλλιά σου; Έχεις και λεπτη τρίχα, θα πάθουν σοκ τα καημένα! Μη κοιτάς που έκανες ανταύγειες τόσο καιρό, η βαφή είναι βαρύ πράγμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:24, 20-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Τότε τι το σκέφτεσαι; Καντο θερμό κι όσο ανοίξει, άνοιξε!

Απλά βρε Gilda μου, κάθε 25 μέρες δεν είναι θάνατος για τα μαλλιά σου; Έχεις και λεπτη τρίχα, θα πάθουν σοκ τα καημένα! Μη κοιτάς που έκανες ανταύγειες τόσο καιρό, η βαφή είναι βαρύ πράγμα.
Η βαφή είναι πιο βαρύ πράγμα από τις ανταύγιες με ντεκαπάζ???

Στην αρχή θα κάνω κάθε 25 μέρες, και αυτό εννοώ το ρεφλε, στα κάτω μαλλιά, για να ποτίσουν. Η ρίζα δεν πιάνεται, γιατί θα βάφεται φρέσκο μαλλί κάθε φορά..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 12:33, 20-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Η βαφή είναι πιο βαρύ πράγμα από τις ανταύγιες με ντεκαπάζ???

Στην αρχή θα κάνω κάθε 25 μέρες, και αυτό εννοώ το ρεφλε, στα κάτω μαλλιά, για να ποτίσουν. Η ρίζα δεν πιάνεται, γιατί θα βάφεται φρέσκο μαλλί κάθε φορά..
Το εμπιστεύεσαι αρκετά το κομμωτήριο σου???

Ναι ρε συ, η βαφή είναι πολύ βαριά, πιάνει και τη ρίζα και άμα καεί η ρίζα.....

Εγώ έκανα ανταύγειες ξανθές με ντεκαπάζ-χαζή κομμώτριΑ έβαλε ντεκαπαζ σε φυσικό μαλλί- και αναγκάστηκα να τα κόψω μέχρι τους ώμους!!
Θα μου πεις δεν ήξερες δεν πρόσεχες!!!
Απλά παλιότερα έχω πάθει χοντρή νίλα με το μαλλί και ξανθή βαφή! Μου τα είχαν κατακάψει
Θελει πολλή προσοχή και οι λεπτές τρίχες δεν είναι για πολλά πολλά!!!

Ρώτα εάν θα σου βάλει ντεκαπαζ! Εαν θα σου βάλει καθε φορα που θα περνας ρίζα θα περνας και ντρεκαπαζ, αρα θα υπαρχει φθορα στην τριχα και ας εχει βγει μολις!!
Αν και πιστεύω πως δεν θα χρειαστεις αμα εισαι ανοιχτοχρωμη και θελεις να τα σκουρύνεις!!

Μήπως είναι καλύτερα να συνεχίσεις με ανταύγειες σε άλλη απόχρωση!
Υπάρχει και η επιλογή για να πετύχεις τα χρ'ωματα που θέλεις να κάνεις διπλές ανταύγειες!!!
Γιατί να παιδεύεσαι τωρα με βαφες??

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 12:34, 20-02-13:

Τώρα την είδα τη ντεκαπαζ! Αφού είχες ήδη ανοιχτα μαλλακια βρε, γιατί και ντεκαπαζ πριν τις ανταύγειες; Αμαρτία!

Κατάλαβα τι εννοείς, οπότε οκ, αφού θα γίνει τμηματικά, είναι πολύ πιο ήπιο. Απλά να τα περιποιεισαι πολύ, μη σου αγριεψουν.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:38, 20-02-13:

Το εμπιστεύομαι το κομμωτήριό μου ναι.
Επίσης αν και ψιλή, είναι πολύ ανθεκτική η τρίχα μου.
Να καταλάβεις κάνω ανταύγιες με ντεκαπάζ όλη μου τη ζωή, σε φυσικό μαλλί, και δεν έχω πάθει τίποτα.
Άντε λίγη ψαλίδα μονο, κι αυτή την καθαρίζω και φεύγει.
Σίγουρα θα χει οξυζενέ η βαφή πάντως. Τα μαλλιά μου δεν είναι πιο ανοιχτά από αυτό που δειχνω στις φωτογραφίες, είναι απλά διαφορετικά ανοιχτό. Εγώ είμαι καστανόξανθη, αυτό το χρώμα που έβαλα είναι μελί.

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Τώρα την είδα τη ντεκαπαζ! Αφού είχες ήδη ανοιχτα μαλλακια βρε, γιατί και ντεκαπαζ πριν τις ανταύγειες; Αμαρτία!

Κατάλαβα τι εννοείς, οπότε οκ, αφού θα γίνει τμηματικά, είναι πολύ πιο ήπιο. Απλά να τα περιποιεισαι πολύ, μη σου αγριεψουν.
Έλα ντε, ενώ είμαι καστανόξανθη, είπα να ρίξω και ξανθές ανταύγιες.
Τόσα χρόνια ήταν ωραίο, και μου άρεσε, όμως ντεκαπάζ στο ντεκαπάζ, παραξάνθυνε το σύνολο και όλοι μου λένε ότι με μεγαλωνει και με αγριεύει. Γι αυτό είπα να τα αλλάξω.
Θα τα προσέχω Χριστιάννα μου πολύ. Θα τα πλακώσω στις μάσκες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 20-02-13 στις 16:44. Αιτία: απανωτά μηνύματα
Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 13:27, 20-02-13:

Η βαφη δεν ειναι πιο βαρια απο τις ανταυγειες!!

οταν εκανα ανταυγειες και επειδη ηθελα να μαι καταξανθη εκανα παρα πολλες, με αποτελεσμα στο τελος να μου πει η κομμωτρια οτι αν συνεχισω ετσι θα μου πεσουν τα μαλλια! τις ανταυγειες πρεπει να της αφηνεις πιο πολυ ωρα αποτι τη βαφη..

Gilda μην ανησυχεις για το πως θα σου φανει..εγω απο ασπρο-ξανθο μαλλι πηγα μια μερα στη κομμωτρια και της λεω θελω καστανο..προσπαθησε να με αποτρεψει και να μου κανει στην αρχη ανταυγειες σκουρες, αλλα ειχαν ταλαιπωρηθει τοσο πολυ τα μαλλια μου που δεν το αντεχα αλλο ολο αυτο..πιστεψε με δεν ενιωσα κανενα σοκ ισα ισα μου αρεσε κι ολας..αν το ηξερα(γιατι κι εγω αυτο φοβομουν οτι θα παθω καταθλιψη) θα το ειχα αλλαξει πολυ νωριτερα!

εφοσων εχεις εμπιστοσυνη στη κομμωτρια σου πηγαινε συζητα το μαζι του..θα ακουσεις παρα πολλες αποψεις γιατι ολοι εχουμε διαφορετικα γουστα..
εγω πχ αν εβλεπα στο μαλλι μου το χρωμα της 2ης φωτο θα παθαινα υστερια..γιατι εμενα αυτα τα χρωματα μου φαινονται οτι κιτρινιζουν-πορτοκαλιζουν!
μια φορα μπηκα στη διαδικασια να ρωτησω τους γυρω μου πιο χρωμα τους αρεσει και κοντεψα να παθω πονοκεφαλο
ουτε καν με τη κομμωτρια μου δεν συζηταω τι χρωμα θα κανουμε..ξερει τα γουστα μου, της εχω απολυτη εμπιστοσυνη( οι καλυτερες βαφες στη περιοχη μου ) και δεν εχω βγει ποτε με μαλλι που να μην μου αρεσει.. καλη επιτυχια

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:35, 20-02-13:

Ηλιάνα μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Μου έφτιαξες το κέφι.

Μετά ήταν δύσκολο να "κλειδώσει" το καστανό στα μαλλιά σου, ή το έφτυνε λόγω του ντεκαπάζ?

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 15:06, 21-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
καμμια βαφη που να κανει τα μαλλια να φαινονται περισσοτερα υπαρχει;
μη ψαχνεις για βαφη. κάτι πιο χρησιμο

"Φαλάκρα τέλος"

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:10, 21-02-13:

Ναι, και μετά να βγει στην ανάλογη διαφήμιση με το πριν και το μετά...

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 15:24, 21-02-13:

Ηλιάνα μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Μου έφτιαξες το κέφι.

Μετά ήταν δύσκολο να "κλειδώσει" το καστανό στα μαλλιά σου, ή το έφτυνε λόγω του ντεκαπάζ?
ναι εννοειται οτι δεν μπορει να μεινει το καστανο πανω! γι αυτο σου ειπα οτι εφοσων θα πας σε κατι ξανθο παλι να το κανεις πιο σκουρο απο αυτο που θες! σε 2-3 λουσιματα θα σου γινει παλι καταξανθο..εγω τα αλλαξα πριν το καλοκαιρι και απο τοτε τα εχω βαψει δυο φορες..τη πρωτη φορα τα εκανα καστανο κανονικο, δηλαδη ουτε πολυ σκουρο ουτε πολυ ανοιχτο και μετα απο 1 μηνα που τα ξαναβαψα ειχε γινει μελι προς ξανθο σκουρο..τη δευτερη φορα μου τα εβαψε σχεδον μαυρα(εκει πηγα να τη καρυδωσω) αλλα τελικα ειχε απολυτο δικιο γιατι παλι στον ενα μηνα τα μαλλια μου εγιναν πλεον καστανα και η ριζα που βγαινει με την ακρη φαινεται σαν να εχει ανοιξει απο τον ηλιο..ισως θελει αλλο ενα χερι και μετα τελος(παντα το κανω απο εκει που ειναι η προηγουμενη βαφη και κατω γιατι θελω να μου κατεβει ολη η βαφη και να μεινει το φυσικο μου) αλλα ολοι μου λενε οτι ειναι πολυ ωραιο ετσι!

το μαλλι μου τωρα για να σε βοηθησω ειναι ετσι
και φαντασου οτι το κατω μερος που πλεον εχει ξανθισει αρκετα ειχε βαφτει σχεδον μαυρο!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:27, 21-02-13:

Ρε παιδί μου θα μας ταλαιπωρεί για πολύ καιρό το ξανθό εεε?
Δεν σε ταλαιπωρεί μόνο όταν το έχεις, αλλα και όταν αποφασίσεις να το αλλάξεις..

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 15:35, 21-02-13:

Δεν σε ταλαιπωρεί μόνο όταν το έχεις, αλλα και όταν αποφασίσεις να το αλλάξεις..
εγω πλεον θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να ξανακανω ντεκαπαζ καθε ειδους πανω στο μαλλι μου(βαφη ή ανταυγειες)!

ειχα τοσο μαλλι καποτε που τα αραιωνα για να μπορεσω να τα κανω καλα και πλεον ειναι κομμενα παντου! τα κατω μαλλια μου ειναι καρε να φανταστεις και παντου σε πολλα σημεια ειναι κομμενα..και ειμαι απο τα ατομα που τα περιποιουμαι παρα πολυ, μεχρι και ειδικες θεραπειες 2 φορες το μηνα στο κομμωτηριο!

το ξανθο μου αρεσει παρα πολυ και ωρες ωρες μου λειπει αλλα προτιμω να εχω τα μαλλακια μου παρα ενα ξανθο καμμενο μαλλι

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:03, 21-02-13:

Εμένα πάλι το σκυλάκι μου φαίνεται σκέτη ομορφιά. Γλυκούλικο όσο δεν πάει.

Κι εγώ θα το ξανασκεφτώ πολύ Ηλιάννα μου, πάρα πολύ.
Αυτό που λες, ωραίο το ξανθό, φωτεινό κτλ, αλλά στο τέλος δεν μένουν μαλλιά, μένουν φτερά.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 16:09, 21-02-13:

Εμένα πάλι το σκυλάκι μου φαίνεται σκέτη ομορφιά. Γλυκούλικο όσο δεν πάει.

Κι εγώ θα το ξανασκεφτώ πολύ Ηλιάννα μου, πάρα πολύ.
Αυτό που λες, ωραίο το ξανθό, φωτεινό κτλ, αλλά στο τέλος δεν μένουν μαλλιά, μένουν φτερά.
off-topic: το σκυλακι το βρηκαμε πριν 1.5 μηνα αδεσποτο, στα κακα του τα χαλια..πλεον εχει βελτιωθει παρα πολυ και η υγεια του και το βλεμμα του

επισης τωρα μου ηρθε φλασια και θυμηθηκα! αυτο που μου χε πει η κομμωτρια μου ηταν οτι βαφη πανω σε ντεκαπαζ δεν μπορεις να κανεις ενα ψυχρο χρωμα γιατι οταν θα ανοιγει η βαφη θα πρασινισει η ντεκαπαζ απο κατω(ω ναι!!) γι αυτο κι εγω ειχα κανει οσο πιο γλυκο-ψυχρο καστανο μπορουσα!! οποτε λογικα πρεπει να πας στη 2η φωτο κατευθειαν ή σε καποιο γλυκο χρωμα(εφοσων σου αρεσουν κι ολας)

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:11, 21-02-13:

Βρε Ηλιάνα, όλο ευχάριστα μου λες. Κι εγώ αυτό ήθελα το ζεστό. Και ο αρραβωνιαστικός επίσης.
Ε αφού δεν έχω άλλη επιλογή.. Το ζεστό θα κάνω..
Εχω μάθει πολλά από εσένα, να σαι καλά.

Στην φωτογραφία εσύ είσαι μαζί με το κουκλο-σκυλακι?

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 16:21, 21-02-13:

Βρε Ηλιάνα, όλο ευχάριστα μου λες. Κι εγώ αυτό ήθελα το ζεστό. Και ο αρραβωνιαστικός επίσης.
Ε αφού δεν έχω άλλη επιλογή.. Το ζεστό θα κάνω..
Εχω μάθει πολλά από εσένα, να σαι καλά.

Στην φωτογραφία εσύ είσαι μαζί με το κουκλο-σκυλακι?
Τοσα χρονια ντεκαπαζ ολο και κατι εμαθα κι εγω

ναι καλε σου εδειξα ακριβως πως ειναι το μαλλι μου τωρα

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:23, 21-02-13:

Κι εγώ σε ένα άλλο σάιτ είχα βάλει μια φώτο από την Τζένιφερ Άνιστον για να δείξω πως έιναι τώρα το χρώμα μου.
Ε δεν είμαι η Τζένιφερ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 21-02-13 στις 16:42. Αιτία: split σε off-topic
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:28, 21-02-13:

Το ξερα..!!!!!!

Οπότε Ηλιάννα, στα ντεκαπαρισμένα μαλλιά βάζουν ρεφλέ ή την κανονική βαφή?

Ή τη βαφή στη ρίζα και ρεφλέ στα ντεκαπαρισμένα?

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 16:36, 21-02-13:

Το ξερα..!!!!!!

Οπότε Ηλιάννα, στα ντεκαπαρισμένα μαλλιά βάζουν ρεφλέ ή την κανονική βαφή?

Ή τη βαφή στη ρίζα και ρεφλέ στα ντεκαπαρισμένα?
δεν ξερω τι θα γινει με το δικο σου μαλλι εφοσων θα πας παλι σε ξανθο..εγω που το εκανα καστανο μου εκανε πρωτα σταρωμα(διαδικασια για να δεχθει το ανοιχτο μαλλι τη σκουρα βαφη) και μετα τη βαφη..ρεφλε δεν εκανα! εσενα ισως γινει διαφορετικα γιατι δεν θα το κανεις τοσο σκουρο οσο εγω..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 21-02-13 στις 16:44. Αιτία: split σε χωρίο που απαντα σε off-topic
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:44, 21-02-13:

Θα επανέλθω σύντομα Ηλιάννα μου, να σου πω τί μου έκανε τελικά και πόσο καλό ήταν το αποτέλεσμα.
Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ που ασχολήθηκες να με ξεστραβώσεις.

Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη financial
Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 372 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε στις 18:47, 21-02-13:

Επειδη ειμαι και λιγο ασχετος, εκτος απο σουπερ μαρκετ και ηλεκτρονικα καταστηματα, που μπορω να βρω ποικιλια σε ανδρικα προιοντα για μαλλια οπως gel , κερι και λοιπα? Για Αθηνα μιλω. Ευχαριστω!

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 18:49, 21-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από financial
Επειδη ειμαι και λιγο ασχετος, εκτος απο σουπερ μαρκετ και ηλεκτρονικα καταστηματα, που μπορω να βρω ποικιλια σε ανδρικα προιοντα για μαλλια οπως gel , κερι και λοιπα? Για Αθηνα μιλω. Ευχαριστω!
hondos center...

Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη financial
Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 372 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε στις 19:02, 21-02-13:

Και εγω αυτο σκεφτηκα, αλλα για αντρες εχει σιγουρα να κοιταξω?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:04, 21-02-13:

Βασικά τα προϊόντα μαλλιών κάνουν εξίσου για άνδρες και γυναίκες, οπότε δεν έχεις τέτοιο θέμα. Τα δήθεν εξειδικευμένα προϊόντα για άντρες είναι περισσότερο μαρκετινίστικο κόλπο, εκτός αν ψάχνεις κάτι ειδικό, πχ για τριχόπτωση ή για βαμμένα μαλλιά, που και πάλι ίδια δουλειά κάνουν στο μαλλί.

Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 22:26, 21-02-13:

το πιστολάκι συχνά βλάπτει; τι λέτε;

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 23:21, 21-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Peace_
το πιστολάκι συχνά βλάπτει; τι λέτε;
φυσικα και βλαπτει ειδικα αν δεν χρησιμοποιειται σωστα!
να βαζεις μασκα και οπωσδηποτε σιλικονι ή μεταξι μετα!

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 23:55, 21-02-13:

εχει χρησιμοποιησει κανεις το Schwarzkopf Taft V12 ? ειναι καλο? αφηνει καταλοιπα στα μαλλια κ.τ.λ.?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 03:15, 25-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
εγω πλεον θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να ξανακανω ντεκαπαζ καθε ειδους πανω στο μαλλι μου(βαφη ή ανταυγειες)!
Μπορείς να κάνεις βαφή ή ανταύγειες και χωρίς ντεκαπάζ. Απλώς έχει γίνει σύνηθες σε αρκετά κομμωτήρια για να κλέβουν χρόνο, να χρησιμοποιούν προιόντα ξανοίγματος. Βαφή μόνο και το αφήνεις περισσότερη ώρα. Δοκίμασέ το όταν θα σου ξανάρθει η όρεξη να τάνοίξεις.

Ολες οι μεγάλες αλλαγές στα μαλλιά ταλαιπωρούν, αλλά το χειρότερο χρώμα που ταλαιπωρεί κατ'εμέ είναι το κόκκινο. Μια φορά στη ζωή μου έγινα κοκκινομάλλα (σκούρο) κι απο τοτε ακούω κόκκινο και στρίβω γωνία. Τόσο ζόρι τράβηξα μέχρι να φύγει η κοκκινίλα. Και μου πήγαιναν πολύ, αλλά είναι ζόρι. Δηλαδή αν μου υπέγραφε κάποιος πως θα τα βάψω και δε θα χρειάζεται κάθε μήνα να πηγαίνω κομμωτήριο και δε θα ξεβάψει μέσα σε 2-3 βδομάδες άνετα τα ξαναέκανα. Αλλά αυτά δε γίνονται

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 25-02-13 στις 12:53. Αιτία: Merge
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 08:54, 25-02-13:

Σοβαρά? Δεν είχα ιδέα για το κόκκινο!

Παράθεση

evelina123

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη evelina123
H evelina123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H evelina123 έγραψε στις 11:51, 25-02-13:

Γεια σας
θα ηθελα να ρωτησω για τα χρωμοσαμπουαν..
εγω εχω ξανθα μαλλια και εκανα "κρυφες " ανταυγιες επειδη δεν θελω να εχω καθε μηνα να κανω ριζα..και θελω κατι που να ανοιγει το χρωμα μου..για αυτο ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κατι (π.χ χρωμοσαμπουαν) που να ανοιγει το χρωμα 1 με 2 τονους (ή και λιγο παραπανω) χωρις να χρειαζεται ριζα καθε μηνα?
θα απευθυνθω καποια στιγμη και σε καποιο κομμωτηριο απλα θα ηθελα να παρω μια "ιδεα"

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:51, 25-02-13:

Εγώ δεν ξέρω από χρωμοσαμπουάν.
Υποθέτω όμως, πως αυτό που θες, δεν γινεται. Γιατι απλούστατα θα βγαίνει η ρίζα καθε μήνα, ειτε έχεις χρωμοσαμπουάν, είτε έχεις βαφή. Εκτός αν το χεις στο μυαλό σου, ότι θα τα βάφεις με χρωμοσαμπουάν, επειδή πχ καποιο συγκεκριμενο μήνα θα χεις κάπου να πας και θα θες να είσαι λαμπερή, και μετά θα το αφήνεις να ξεθωριάζει τελείως, οπότε θα μένεις με το φυσικό σου (και τις κρυφές ανταύγιες). Αυτό φαντάζομαι πως γίνεται.

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 15:59, 25-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από evelina123
Γεια σας
εγω εχω ξανθα μαλλια και εκανα "κρυφες " ανταυγιες επειδη δεν θελω να εχω καθε μηνα να κανω ριζα..και θελω κατι που να ανοιγει το χρωμα μου..για αυτο ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κατι (π.χ χρωμοσαμπουαν) που να ανοιγει το χρωμα 1 με 2 τονους (ή και λιγο παραπανω) χωρις να χρειαζεται ριζα καθε μηνα?
θα απευθυνθω καποια στιγμη και σε καποιο κομμωτηριο απλα θα ηθελα να παρω μια "ιδεα"
Καλησπέρα!
Λογικά μπορείς να κάνεις και ένα ρεφλέ στο κομμωτήριο σε απόχρωση που θα σου προτείνουν.
Επειτα μια λυση για να το δοκιμάσεις στο σπίτι μόνη σου είναι και το χρωμοσαμπουαν. Οι πωλητριες θα μπορεσουν να σου προτεινουν ενα χρωμα κοντα στο φυσικο σου το οποιο θα το τονιζει, απλά είτε ρεφλέ είνα είτε χρωμοσαμπουαν ισχυει αυτο που σου είπε και η gilda .. κάποια στιγτμή θα αρχίσει να ξεθωριάζει, ανάλογα με τα λουσίματα που κάνεις και πόσο "ταλαιπωρεις" γενικοτερα τα μαλλια σου

Παράθεση

evelina123

Νεοφερμένος

H evelina123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H evelina123 έγραψε στις 21:14, 25-02-13:

ναι κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου! να "ανοιγω" το χρωμα των μαλλιων μου και με τα λουσιματα να φευγει το χρωμα χωρις να ειμαι αναγκασμενη να κανω ριζα καθε μηνα (γιατι δεν θελω να μπλεκομαι απο τωρα με τετοια!) θα παω στα hondos center να δω τι θα μου προτεινουν

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 23:56, 25-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Μπορείς να κάνεις βαφή ή ανταύγειες και χωρίς ντεκαπάζ. Απλώς έχει γίνει σύνηθες σε αρκετά κομμωτήρια για να κλέβουν χρόνο, να χρησιμοποιούν προιόντα ξανοίγματος. Βαφή μόνο και το αφήνεις περισσότερη ώρα. Δοκίμασέ το όταν θα σου ξανάρθει η όρεξη να τάνοίξεις.
Mια φορα προσπαθησαμε να το κανουμε αυτο..ξερεις ποιο ηταν το αποτελεσμα ? εχεις δει τις τσιγγανες που εχουν αυτο το πορτοκαλοκοκκινο? ετσι ακριβως εγινα παρολο που εχω καστανη ανοιχτη βαση ανοιγει πολυ δυσκολα το μαλλι μου

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:14, 26-02-13:

Γεια σας
Υπάρχουν γενικώς τέτοιου είδους χρωμοσαμπουάν. Ρωτα σε Χοντος ή φαρμακείο. Υπάρχει επίσης και η χέννα αλλά περισσότερες πληροφορίες θα πάρεις στο φαρμακείο. Αλλος τρόπος είναι ψέκασμα χαμομηλιού, νομίζω το βρίσκεις στο φαρμακείο κι αυτό και δουλεύει περισσότερο ενεργά το καλοκαίρι που βλέπει ο ήλιος τα μαλλιά σου. Αν πας κομμωτήριο και κάνεις ανταύγειες, δε θα χρειαστείς ρίζα, γιατί οι ανταύγειες δεν πειράζουν ρίζα και χρειάζονται ανανέωση κάθε 2,5 -4 μήνες. Αν κάνεις βαφή, θα θες ρίζα κάθε μήνα.

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
Mια φορα προσπαθησαμε να το κανουμε αυτο..ξερεις ποιο ηταν το αποτελεσμα ? εχεις δει τις τσιγγανες που εχουν αυτο το πορτοκαλοκοκκινο? ετσι ακριβως εγινα παρολο που εχω καστανη ανοιχτη βαση ανοιγει πολυ δυσκολα το μαλλι μου
Περίεργο ... Μήπως ν'αλλαζες κομμώτρια ή βαφή? Παίζει ρόλο και η ώρα που αφήνεις. Το οξυζενέ που μπαίνει στη βαφή, κάνει ξάνοιγμα απο μόνο του ούτως ή άλλως.

Παράθεση

evelina123

Νεοφερμένος

H evelina123 έγραψε στις 01:52, 26-02-13:

πωω δεν τα ηξερα αυτα! :Ρ θα παω σιγουρα κ 'σενα φαρμακειο να ρωτησω! ευχαριστω

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:04, 26-02-13:

πωω δεν τα ηξερα αυτα! :Ρ θα παω σιγουρα κ 'σενα φαρμακειο να ρωτησω! ευχαριστω
Παρακαλώ Βασικά κι εγώ στην ηλικία σου, ίσως και λίγο μικρότερη απο σένα, αρχισα να λιγουρεύομαι το ξάνθισμα. Οπότε έκανα διάφορους πειραματισμούς, μέχρι να καταλήξω στο κομμωτήριο. Χαμομήλι όμως και χέννα δεν πάνε στα βαμμένα. Εσύ βέβαια που χεις λίγες και κρυφές, δε θα χεις πρόβλημα. Το πολύ πολύ να κοκκινίσει καμμιά τουφίτσα, αλλά δεν είναι άσχημο. Πριν δηλαδή προβώ σε ανταύγεια(βαφή) τότε, ξάνθαινε. Αφού έκανα ανταύγειες κι έπειτα έβαλα χαμομήλι, μερικές τουφίτσες κοκκίνισαν. Τότε δεν με ένοιαζε, ίσα ίσα. Μετά απο χρόνια έμαθα πως συμβάνει αυτό καμμιά φορά κάποια αντίδραση γίνεται με τα ψεκάσματα χαμομηλιού ή χέννα στα βαμμένα μαλλιά. Ηταν όμορφο όμως. Φεύγει με μερικά λουσίματα. Δε θα σου συμβεί σώνει και ντε, αλλά έτσι να το χεις κι αυτό κατά νου.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 02:18, 26-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Περίεργο ... Μήπως ν'αλλαζες κομμώτρια ή βαφή? Παίζει ρόλο και η ώρα που αφήνεις. Το οξυζενέ που μπαίνει στη βαφή, κάνει ξάνοιγμα απο μόνο του ούτως ή άλλως.
Αλλαξα 3 πριν καταληξω στη συγκεκριμενη που πραγματικα με τα χρωματα δεν την πιανει κανεις..οτι σου πει αυτο θα σου βγει..ερχονται μεχρι και απο Γλυφαδα στη συγκεκριμενη..
ισα ισα που μου ελεγε οτι δεν θα γινει κι εγω επεμενα..στη μια τουφα βαλαμε 30αρι οξυζενε με τη πιο ανοιχτη βαφη και στη 2η 40αρι..ηταν τραγικα και τα 2..εχω αποφασισει οταν οταν θα κατεβει η ντεκαπαζ εντελως και θα δυναμωσει λιγο το μαλλι μου θα κανω ανταυγειες 2-3 τονους ανοιχτοτερο απο το μαλλι μου απλα για να κανει μια διαφορα..

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 09:03, 26-02-13:

Ηλιάννα που ειναι αυτή η κομμώτρια???

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 12:18, 26-02-13:

Ηλιάννα που ειναι αυτή η κομμώτρια???
σου στελνω πμ

Παράθεση

oneiropagida7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη oneiropagida7
H oneiropagida7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H oneiropagida7 έγραψε στις 13:10, 27-02-13:

Εγω εβαφα τα μαλλια μου για 5 χρονια κοκκινα,σταματησα να τα βαφω 3 χρονια τωρα κ ευτυχως πλεον μονο στις ακρες υπαρχει λιγο κοκκινο πλεον!δεν φευγει το κοκκινο με τιποτα απο τα μαλλια οσες προσπαθειες και να εκανα!το φυσικο μου ειναι καστανο σκουρο και σκεφτομαι να το ανοιξω και να το κανω μελι ανοικτο αρκετα!εαν τα μαλλια μου ειχαν φωνη,θα φωναζαν σιγουραααα!

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 14:45, 27-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από oneiropagida7
Εγω εβαφα τα μαλλια μου για 5 χρονια κοκκινα,σταματησα να τα βαφω 3 χρονια τωρα κ ευτυχως πλεον μονο στις ακρες υπαρχει λιγο κοκκινο πλεον!δεν φευγει το κοκκινο με τιποτα απο τα μαλλια οσες προσπαθειες και να εκανα!το φυσικο μου ειναι καστανο σκουρο και σκεφτομαι να το ανοιξω και να το κανω μελι ανοικτο αρκετα!εαν τα μαλλια μου ειχαν φωνη,θα φωναζαν σιγουραααα!
ναι το κοκκινο ποτιζει πολυ..
τα ειχα κοκκινα τα εβαψα μαυρα και δε τα ξαναβαψα για ενα χρονο
το αποτελεσμα ηταν να βγει ολο το φυσικο
και κατω να εχει βγει το κοκκινο το οποιο φυσικα ηταν ενα πορτοκαλοξανθο

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evavar
H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε στις 15:47, 27-02-13:

Ποια είναι η γνώμη σας γι' αυτές τις καινούριες βαφές που έχουν βγει τώρα και είναι σε μορφή αφρού;

Παράθεση

riaroze

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη riaroze
H riaroze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H riaroze έγραψε στις 00:48, 28-02-13:

Γεια σου...Η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις χρωμοσαμπουάν.....το αφήνεις τουλάχιστον 5 λεπτά στα μαλλιά σου και φυσικά πάντα με γαντακια το εφαρμόζεις....Προτίμησε να το αγοράσεις από κάποιο κατάστημα με είδη κομμωτικής και όχι από τα Hondo για παράδειγμα......Θα έχεις πιο πολλές επιλογές!!!

Εγώ δεν τις έχω χρησιμοποιήσει αλλα σαν κομμώτρια πραγματικά δεν τις εμπιστεύομαι...θα έχεις σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα με μια κανονική βαφή!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 28-02-13 στις 15:06. Αιτία: merge posts + μετατροπή από greeklish
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:10, 28-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από riaroze
Γεια σου...Η καλύτερη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις χρωμοσαμπουάν.....το αφήνεις τουλάχιστον 5 λεπτά στα μαλλιά σου και φυσικά πάντα με γαντακια το εφαρμόζεις....Προτίμησε να το αγοράσεις από κάποιο κατάστημα με είδη κομμωτικής και όχι από τα Hondo για παράδειγμα......Θα έχεις πιο πολλές επιλογές!!!

Εγώ δεν τις έχω χρησιμοποιήσει αλλα σαν κομμώτρια πραγματικά δεν τις εμπιστεύομαι...θα έχεις σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα με μια κανονική βαφή!!!!
Kαλησπέρα. Απο ποιά άποψη δεν τα εμπιστεύεσαι;

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 15:10, 13-03-13:

Λοιπόν κορίτσια θέλω να ρωτήσω...
Υπάρχουν μάσκες που να βοηθούν στο να διατηρηθεί το κόκκινο στα μαλλιά?
Μάσκες που να τις φτιάχνουμε εμείς βασικά!

Μέχρι πρότινος έβαζα λάδι, αυγό και μέλι... εάν το συνεχίσω μπορεί να επηρεάσει το χρώμα?

Και γενικότερα τι μπορώ να κάνω για να είναι λαμπερό το χρώμα και να επιβραδύνω το ξεθώριασμα!!

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,022 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 19:25, 13-03-13:

καλησπερα κοπελες
εχει μηπως καποια απο εσας κανει φορμα μαλλιων;μου το προτεινε η κομμωτρια αλλα εχω διαβασει πολλα αρνητικα σχολια. εκεινη μου ειπε οτι απο τη στιγμη που δεν ειναι βαμμενα δε θα εχω προβλημα,χμμμμμμμμμ *sceptical*
(δεν βρηκα αλλο παρομοιο θεμα)

Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vivicoolgirl
H Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Vivicoolgirl έγραψε στις 16:53, 14-03-13:

Δε ξέρω για σας,προσωπικά ΛΑΤΡΕΥΩ ισια,φιλαριστά μαλλιά διάφορα μήκη!

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:47, 14-03-13:

λοιπον...μετα απο 8 μηνες το μαλλι μου εφτασε στο μεγεθος της Λιλας των σινγκλς... ασύμμετρο καρεδακι....και θα παω για κουρεμα...λετε να τα αφησω λιγο ή να δοκιμασω αλλη κουπ;

Παράθεση

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Peace_
H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε στις 23:25, 14-03-13:

εγώ είχα πάει για κούρεμα πριν 9 μήνες περιπου σε μια **** κομμώτρια... τα είχα κόψει καρέ ασύμμετρο..τώρα θέλω να τα αφήσω μακριά πάλι. Το πρόβλημα είναι πως μου έχουν φτάσει μέχρι τους ώμους και έχουν ουρές που φαίνονται απαίσια. Δεν θέλω να κουρευτώ...Τι να κάνω;;;;;;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίχες!!! - Από kaitikati
      Το θέμα έχει λάβει 147 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-16 στις 09:28.
    • Τρίχες! - Από anesperos13
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-14 στις 00:22.
    • Τρίχες!! - Από booky
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-10 στις 20:51.
    • Πρόβλημα με τις τρίχες!!! - Από g3org1a
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-10 στις 00:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους