Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,953 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι χαζοβιόλες της Νομικής

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 00:07, 17-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Τελικα..για πειτε μου βρε παιδια...κρινουμε..ή δεν κρινουμε;;
Μα σαφως και κρινετε.

Κρινετε τι ρουχα φοραει,τι παπουτσια φοραει,τι μαλλι εχει

Κρινετε ποσο αγχωμενος ειναι,ποσο ανετος ειναι.

Σας εχει πνιξει η κριτικη ικανοτητα.

Υ.Σ.Σαφως και υπαρχουν μαλακες αντρες.Απλα η πλειοψηφια λεω τι δειχνει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pop corn

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη pop corn
H pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,093 μηνύματα.

H pop corn έγραψε στις 02:08, 17-04-11:

Και επαναλαμβάνω: Είναι οφθαλμοφανές ότι δεν έχεις διαβάσει το topic "[Αγόρια]:Τι κοιτάτε σε ένα κορίτσι;"
Θα σου συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 20:22, 17-04-11:

"[Αγόρια]:Τι κοιτάτε σε ένα κορίτσι;"
ιδου:

και ναι ειναι τοσο απλο.

και ναι ισχυει για ολους.

και ναι οταν λεμε αλλες παπαριες δεν τις λεμε μεταξυ μας, τις λεμε σε γυναικες με τα ανωθι χαρακτηριστικα που θελουμε να ριξουμε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 20:41, 17-04-11:

Εγώ δηλαδή που κοιτάζω αυτό....σε ποια κατηγορία ανήκω;

Στα αρπαχτικά;

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:43, 17-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia

Στα αρπαχτικά;
Τα κόκαλα στο λαιμό; Ουάουυυυυυυυυ. Μπράβο. Και μένα μ' αρέσουν.
Αλλά δεν είμαι λεσβία.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 21:09, 17-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Υγ. Βέβαια ποτέ μα ποτέ, για κανέναν απολύτως λόγο, μην πάτε για καφέ με παρέα κοριτσιών φιλοσοφικής(γενικά θεωρητικής σχολής) αν δεν έχετε παρόμοιο μυαλό, ή κάποιο άλλο άτομο για στήριγμα... Χαχανητά, αρχαία, ρούχα και πάρτυ ΔΑΠ μαζί για 2 ώρες δεν παλεύονται με τίποτα αλλιώς...
Το ήξερα ότι σπάστηκες που εμφανίστηκα χωρίς να το ξέρεις στο τελευταίο meeting

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:22, 17-04-11:

Στα αρπαχτικά;
οχι,,
στους βρυκολακες..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 23:31, 17-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Τα κόκαλα στο λαιμό; Ουάουυυυυυυυυ. Μπράβο. Και μένα μ' αρέσουν.
Αλλά δεν είμαι λεσβία.
και μενα ......ανδρικα και γυναικεια...και ουτε γω ειμαι λεσβια

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 01:01, 18-04-11:

στους ψευτες βασικα...

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 08:33, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από epote
στους ψευτες βασικα...
πας μη epote ..ψεύτης?

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 14:55, 18-04-11:

πας μη epote ..ψεύτης?
Mην βαυκαλιζεις τον εαυτο σου νομιζοντας οτι δεν σκεφτεσαι εσυ και ολοι με στεροτυπα και βασικες παν ανθρωπινες αρχες. Ειναι γενικα γνωστο οτι η ομορφια ουτε στο ματι του παρατηρητη ειναι ουτε ειναι αδιαφορο χαρακτηριστικο. Πιο συγγεκριμενα:

http://www.wjh.harvard.edu/~lds/read...ldhood2003.pdf

Τα μωρα πριν ακομα αναπτυξουν οποιαδηποτε μορφης κοινωνικη νορμα προτιμουν ομορφα προσωπα...

επισις:

http://personal.lse.ac.uk/Kanazawa/pdfs/I2004.pdf

Οι ωραιοι ανθρωποι ειναι πιο εξυπνοι, βγαζουν περισοτερα λεφτα, και ειναι πιο ευτυχισμενοι (κατα μεσο ορο). Αυτο γιατι εχουμε την ταση να τους διευκολυνουμε την προσβαση σε αυτα τα πραγματα ακριβως επειδη ειναι ωραιοι.

Το στηθος και ο κωλος εχουν πολυ συγκεκριμενους εξελικτικους λογους υπαρξης, δεν ειναι τυχαια τοποθετημενα, το οποιο σημαινει οτι ειναι γραμμενο στο μυαλο μας σε γονιδιακο επιπεδο να μας ελκυουν.

Ναι μια χαρα ειναι το καρε, το κλειδοκοκαλο, ο δεξις λοβος τους αυτιου και ουτω καθεξις αλλα για να μας πει ο αγαπητος παραφερναλια αν θα κοιτουσε το καρε μιας χοντροκωλας αβυζης και το ξανασυζηταμε.

Συνεπως ναι λεει ψεματα.

Οπως η αλλη βλακεια που ακουω απο γυναικες "εγω κοιταω τα ματια και τα χερια". Ναι κουκλα μου τα κοιτας, ΑΦΟΥ ολα τα υπολοιπα πληρουν τις προυποθεσεις. Δεν παιζει για κανενα λογο να κοιτουσες τα ματια και τα χερια ενος τυπου 1.55, 40 κιλα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 15:16, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Madrugada*
Το ήξερα ότι σπάστηκες που εμφανίστηκα χωρίς να το ξέρεις στο τελευταίο meeting

Με προσβάλλεις τώρα... Γίνεται να σπαστώ επειδή είδα εσένα???

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 16:09, 18-04-11:

Mην βαυκαλιζεις τον εαυτο σου νομιζοντας οτι δεν σκεφτεσαι εσυ και ολοι με στεροτυπα και βασικες παν ανθρωπινες αρχες.
απλώς πιστεύω κάποιον που θα μου πει ότι (πχ.) ναι, σαφώς, είδα τη τύπισσα 95F με τα.. (sic) οπίσθια της J.Lo ΑΛΛΑ μου αρέσει πιο πολύ η κοπελίτσα εκεί πέρα με το στήθος 75Β και τον καταπληκτικό λαιμό.
Άμα μου πει ότι δεν πρόσεξε την πρώτη, οκ, δεν θα τον πιστέψω, προφανώς. Αλλά αν μου πει ότι, παρόλαυτα προτιμάει/του αρέσει πιο πολύ η 2η, δεν θα τον θεωρήσω ψεύτη.
Εκτός κι αν όλες εμείς που δεν μοιάζουμε στις φωτογραφίες που μας παρέθεσες είμαστε καταδικασμένες να ζούμε με κάποιους που κλείνουν τα μάτια και ονειρεύονται ότι έχουν δίπλα τους την Pamela (στην baywatch εποχή).
--If you think it is so, please let me (us) live our dream. thank you
http://personal.lse.ac.uk/Kanazawa/pdfs/I2004.pdf
Οι ωραιοι ανθρωποι ειναι πιο εξυπνοι, βγαζουν περισοτερα λεφτα, και ειναι πιο ευτυχισμενοι (κατα μεσο ορο). Αυτο γιατι εχουμε την ταση να τους διευκολυνουμε την προσβαση σε αυτα τα πραγματα ακριβως επειδη ειναι ωραιοι.
Είπε ο κος Τάδε στο Elsevier? Οι επιστημονικές μελέτες ενδέχεται να έχουν λάθη και να στηρίζονται σε υποθέσεις. Τέτοια περιστατικά υπάρχουν και έχουν καταγραφεί περιπτώσεις σε επιστημονικά περιοδικά που μελέτες δημοσιεύτηκαν, έμοιαζαν σωστές, και κάποια τεύχη πιο πέρα κάποιος (ενίοτε και ο ίδιος ο συγγραφέας) εντόπισε το λάθος και τα συμπεράσματα αναιρεθηκαν άρδην. Ειδικά δε, όταν μιλάμε και για έννοιες όπως "όμορφος", "άσχημος", "πετυχημένος" που είναι εν γένει είναι πιο αφηρημένες... well άστα να πάνε!

Οπως η αλλη βλακεια που ακουω απο γυναικες "εγω κοιταω τα ματια και τα χερια". Ναι κουκλα μου τα κοιτας, ΑΦΟΥ ολα τα υπολοιπα πληρουν τις προυποθεσεις. Δεν παιζει για κανενα λογο να κοιτουσες τα ματια και τα χερια ενος τυπου 1.55, 40 κιλα.
Λοιπόν ξέρεις κάτι? εγώ κοιτάω τη ... μύτη. No joke. Είχα ένα γκόμενο στα 18 που όλοι τον θεωρούσαν κούκλο (και είχε τα potential given ότι ήταν γυμνασμένος, ξανθός, γαλανομάτης και λοιπά κλισέ) αλλά είχα φάει ...σκάλωμα και έβρισκα τη...μύτη του ένα αίσχος!
Από τότε έχω φάει σκάλωμα και παρατηρώ...τις μύτες του κόσμου . Αν λοιπόν πω ότι σε έναν άντρα κοιτάζω τη μύτη θα με πεις ψεύτη επειδή δεν είναι το μοναδικό κριτήριο και φυσικά και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά παίζουν ρόλο? (

Αnd for the record, ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ τους παραγυμνασμένους κοιλιακούς. Ξέρω ότι θεωρείται σύμβολο ομορφίας και/η αρρενωπότητας. Aυτό δεν σημαίνει ότι μου αρέσει το..βαρέλι του Πάγκαλου!
Λίγο μέτρο και κοινός νους, όταν μιλάμε...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Roben twn Xazwn
Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 16:43, 18-04-11:

από την αρχή πίστευα ότι αυτό το τόπικ θα έχει άσχημη κατάληξη , αλλά η φαντασία μου μπορούσε να φτάσει μέχρι το

όχι μέχρι την παράθεση μελετών από τον επότε

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 17:08, 18-04-11:

απλώς πιστεύω κάποιον που θα μου πει ότι (πχ.) ναι, σαφώς, είδα τη τύπισσα 95F με τα.. (sic) οπίσθια της J.Lo ΑΛΛΑ μου αρέσει πιο πολύ η κοπελίτσα εκεί πέρα με το στήθος 75Β και τον καταπληκτικό λαιμό.
Άμα μου πει ότι δεν πρόσεξε την πρώτη, οκ, δεν θα τον πιστέψω, προφανώς. Αλλά αν μου πει ότι, παρόλαυτα προτιμάει/του αρέσει πιο πολύ η 2η, δεν θα τον θεωρήσω ψεύτη.
Πρωτα απο ολα δεν εβαλα τις συγκεκριμενες φωτογραφιες σαν παραδειγματα του τελειου στηθους και κωλου, αυτο εχει μια σχετικη κατανομη ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ. Ητοι, σε αλλους αρεσουν λιγο πιο μεγαλα σε αλλους λιγο πιο μικρα, αλλα ειναι μεσα στην κατανομη. Σε κανενα πρακτικα δεν αρεσει το τελειως φλατ στηθος και σε κανενα δεν αρεσει το αγελαδισιο. Απλα πραγματα. Το ιδιο και με το κωλο, αν δεν εχει το μεγεθος του θωρικτου ποτεμκιν τοτε οι μικρες αποκλισεις απο τον καθαρο μεσο ορο δεν γινονται ιδιαιτερα αντιληπτες.

Και παρεπιπτωντος, το 95F δεν αρεσει σε κανενα. Και συνεχιζεις να λες ψεματα στον εαυτο σου συγκρινοντας κατι εμφανως γκροτεσκο (95F) με κατι απολυτος φυσιολογικο (75Β). ΦΥΣΙΚΑ θα αρεσει το 75B.

Tωρα κανε την εξις συγκρηση:

και

ναι ο λαιμος κανει τη διαφορα...

Εκτός κι αν όλες εμείς που δεν μοιάζουμε στις φωτογραφίες που μας παρέθεσες είμαστε καταδικασμένες να ζούμε με κάποιους που κλείνουν τα μάτια και ονειρεύονται ότι έχουν δίπλα τους την Pamela (στην baywatch εποχή).
--If you think it is so, please let me (us) live our dream. thank you
yep...prety much...οπως και εσεις ονειρευεστε τον brad clooney η βαλε οποιον αλλο διασημο, ταλαντουχο, οτιδηποτε εδω θελεις αντι για τον κακομοιρη με την κοιλια και τις τριχες στο σβερκο που επεισες τον εαυτο σου πριν απο κατι χρονια οτι ειναι ο καλυτερος αλλα οταν αρχισε να αφηνει τα σοβρακα του στο πατωμα και να μαζευεις τις τριχες του απο τη μπανιερα ε καπως σου φανηκε.

life sucks δεν ξερω αν το εχεις παρει χαμπαρι.

Καλως η κακως αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα εισαι ευτυχησμενη, οπως και ο γκομενος σου που θεωρει οτι βρηκε στο μετριοτατο στηθος σου, τον πλαδαρο κωλο σου και την οριακα ανεκτη θυλικοτητα σου την τελειωτητα, ετσι θα θεωρεις και εσυ το ιδιο and you will live hapilly ever after (για τα πρωτα 8 χρονια, μετα θα σε κερατωσει, η εσυ θα καταριεσαι την ωρα και τη στιγμη που αφησες τον πορτιερη στο μαγαζι που πηγαινες με τις φιλες σου για αυτον τον χαραμοφαη)

Είπε ο κος Τάδε στο Elsevier? Οι επιστημονικές μελέτες ενδέχεται να έχουν λάθη και να στηρίζονται σε υποθέσεις. Τέτοια περιστατικά υπάρχουν και έχουν καταγραφεί περιπτώσεις σε επιστημονικά περιοδικά που μελέτες δημοσιεύτηκαν, έμοιαζαν σωστές, και κάποια τεύχη πιο πέρα κάποιος (ενίοτε και ο ίδιος ο συγγραφέας) εντόπισε το λάθος και τα συμπεράσματα αναιρεθηκαν άρδην. Ειδικά δε, όταν μιλάμε και για έννοιες όπως "όμορφος", "άσχημος", "πετυχημένος" που είναι εν γένει είναι πιο αφηρημένες... well άστα να πάνε!
Η συγκεκριμενη εχει αναπαραχθει πολλακις απο πολλους διαφορετικους ανεξαρτητους ερευνιτες. Ισχυει ακομα και για ζωα. Η ομορφια εχει απολυτα στανταρ πραγμα λογικο απο εξελικτικης πλευρας καθοτι ομορφο = το λειτουργικο και υγειες με τα καλυτερα δυνατα γονιδια.

το δε "πετυχημενος" και "ευτυχισμενος" δεν ειναι καθολου μα καθολου αφηρημενες. Πετυχημενος = αυτος που βρισκετε σε ανωτερη κοινωνικη θεση απο τον κοινωνικο του κυκλο και ευτυχισμενος = αυτος που εεεεε το δηλωνει...?

Είχα ένα γκόμενο στα 18 που όλοι τον θεωρούσαν κούκλο (και είχε τα potential given ότι ήταν γυμνασμένος, ξανθός, γαλανομάτης και λοιπά κλισέ) αλλά είχα φάει ...σκάλωμα και έβρισκα τη...μύτη του ένα αίσχος!
το ξερεις οτι πολυ απλα επιβεβαιωσες την θεση μου ε?

Διαβασε τι λες...τον ειχες γκομενο ΠΑΡΟΤΙ δεν σου αρεσε η μυτη του. Γιατι ομως τον ειχες γκομενο? Γιατι πληρουσε τα χαρακτηριστικα που ενας επιθυμητος αντρας εχει 1) προεπιλογη (ολες σου οι φιλες τον γουσταραν) 2) κοινωνικο στατους (το συναγω απο το πρωτο) 3) ωραιο σωμα.

εεεεε...αυτο ακριβως δεν ειπα? Οτι καλοι οι λαιμοι, τα ζυγωματικα και οι βλεφαριδες αλλα τα βυζια και ο κωλος τα σπανε ολα πανε περιπατο.

Αnd for the record, ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ τους παραγυμνασμένους κοιλιακούς. Ξέρω ότι θεωρείται σύμβολο ομορφίας και/η αρρενωπότητας.
χαχ...Βασικα δεν θεωρουντε τιποτα, στους αντρες οσο η σωματικη κατανομη τους ειναι υγειης (= υγειες ποσοστο λιπους αρα οχι μπακες και αντροβυζα, οχι χερια και ποδια καλαμακια, οχι 1.12 με αναταση κτλ κτλ) ειναι κατα βαση αδιαφορα μπροστα στα υπολοιπα χαρακτηριστικα του (αισθηση του χιουμορ, κοινωνικη θεση, ισχυς, αυτοπεποιθηση, εφυια κτλ κτλ).

Σερνικα και θυλικα ειμαστε προγραμματισμενοι να ψαχνουμε αλλα πραγματα.

Be that as it may:

vs

ελεγες κατι?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:25, 18-04-11:

ευτυχισμενος = αυτος που εεεεε το δηλωνει...?
οοοπαα..

φαουλ..

να σου δειξω δυστυχισμενους που δηλωνουν ευτυχισμενοι..

το ευτυχισμενος και πετυχημενος,,παιρνουν πολυ νερο,,..περα απο καποια στανταρ..

επισης για την καθαρη βιολογικη ομορφια συμφωνω με αυτα που λες,,το αντικειμενικο κομματι της ομορφιας

ομως οταν μπαινει στην ομορφια η βιομηχανια του θεαματος η μοδα κλπ,,τοτε θολωνει το πραγμα.

δηλαδη καποιες γυναικες πχ εχουν ωραια χαρακτηριστικα,,και δεν προβαλονται οπως καποιες αλλες ασχημοτερες αλλα πιο φτιαγμενες και πιο προθυμες να δωσουν οπισθια....

αλλα ο γενικος κανονας ειναι οτι η εξωτερικη μορφη και αρα η ευ-μορφια(ομορφια)ειναι οπως εβλεπα σε αναλογο ντοκιμαντερ οχι ενα εισιτηριο-οπως η εξυπναδα πχ- αλλα μια visa στη ζωη και την κοινωνια που ληγει συντομα,,και πρεπει να την αξιοποιησεις οσο την εχεις εν ισχύ..

πανω απο ολα ομως,,το μυαλο μετραει,,τι εχεις μεσα στον εγκεφαλο σου,,κατι που φαινεται και στο προσωπο οσο μεγαλωνεις..και ο εγκεφαλος δεν φτιαχνεται,,αντιθετα με την εξωτερικη ομορφια..

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 17:36, 18-04-11:

να σου δειξω δυστυχισμενους που δηλωνουν ευτυχισμενοι..
...

οκ συνεπως εσυ μπορεις να κρινεις καλυτερα αν καποιος ειναι ευτυχησμενος απο οτι θα πει ο ιδιος σε ενα ανωνυμο ερωτηματολογιο ε?

γκοντ...

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:50, 18-04-11:

Κάτι που δεν κατάλαβα πότε είναι γιατί θεωρούμε το να μιλάς για τις bimbo και τους douchebag, δεν μας κάνει τους ίδιους douchebag και bimbo. Ποία η διαφορά το να μιλάς για το "τι σου είπε ο Μήτσος-χαχα" από το να μιλάς για κάποια που είπε "Χθες ο Μήστος [...]-χαχα"; Παρατηρώ συχνά την τάση που κάποιες παρέες σχολιάζουν τι κάνουν οι άλλοι, υπονοώντας εμμέσως πλην σαφώς ότι επειδή δεν το κάνουν οι ίδιοι, είναι ανώτεροι... Εγώ πάντως λέω να αφήσουμε τον καθέναν να ζει όπως γουστάρει, η ζωή είναι πολύ μικρή για σχολιασμούς.

Και εγώ προτιμώ να μιλάω για θέματα του τύπου ότι αν και το 2005 είχαμε μια μείωση στις δαπάνες του δημόσιου, ωστόσο οι αμοιβές των δημοσίων υπάλληλων είχαν τοπικό άνω ακρότατο. Όπως επίσης προτιμώ να μιλάω για το τελευταίο βιβλίο που διάβασα. Αλλά ... δεν κολλάνε σε όλες τις παρέες, τέτοιου τύπου συζητήσεις. Και στην τελική αν έχεις "ζωή", είναι πολύ πιθανών να θέλεις να μοιραστείς κάτι, είτε πολύ απλά επειδή σε προβληματίζει είτε ακόμη επειδή όλοι άνθρωποι έχουν την ανάγκη να συζητάμε για το εγώ μας.

Δεν λέω ότι προσωπικά δεν έχει τύχει να θεωρώ κάποια ομάδα κοριτσιών ή/και αγοριών να νιώθω ότι χαλάνε το feng shui του χώρου, ειδικότερα αν το στυλ τους ... βγάζει μάτι. Άλλα τι με αυτό; Ποίος μου δίνει το δικαίωμα να ηθικολογώ και να βγάζω κηρύγματα για την ζωή των άλλων; Πόσο μάλλον να θέλω να ξεριζώσω αυτό το φαινόμενο λες και είναι κάποιου είδους αγριόχορτου. Έξαλλου η ζωή είναι γεμάτη χρώματα και στοιχεία. Αυτό που ξέρω είναι ότι αν συνεχώς ασχολούμαι με τι με χαλάει, δεν θα προλάβω να απολαύσω την όμορφη πλευρά της ζωής. Έξαλλου η ζωή δεν μου ανήκει, αντίθετα κάθε μέρα που επιλέγω να είμαι ζωντανός, στην ουσία επιλέγω να είμαι υπόδουλος της ζωής. Πράγμα που σημαίνει ότι αν δεν αποδεχτώ τα καπρίτσια της, θα είμαι συνεχώς λες και μου σκότωσαν την μάνα.

Αν και οφείλω να ομολογήσω πολύ με έκανε να γελάσω ο αντίστοιχος χαρακτήρας του σκετσάκι "Office DoucheBug" της ομάδας Reckless Tortuga

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:54, 18-04-11:

οκ συνεπως εσυ μπορεις να κρινεις καλυτερα αν καποιος ειναι ευτυχησμενος απο οτι θα πει ο ιδιος σε ενα ανωνυμο ερωτηματολογιο ε?

γκοντ...
οχι εγω,,
ενας ψυχολογος-ψυχιατρος σε αρκετες συνεδριες.....

ουτε ο ιδιος ο ανθρωπος συχνα δεν ξερει τι σημαινει ευτυχια,,και πότε ειναι και πότε οχι,,αν μπορουσε να μετρηθει στατιστικα..
ευτυχια,,σημαινει καλη τυχη ..οποτε ειναι πολυυ φλου..

και η υπερβολικη ευτυχια παλι,,σε κανει ηλιθιο..η ευτυχια χωρις δυστυχια,,ειναι καταστροφη

douchebag,
τι ειναι αυτο?

οσο για τα σχολια μεταξυ ανθρωπων,,ειναι φυσικα,,και χρειαζονται για την εξελιξη της κοινωνιας και των ανθρωπων..ο ενας βλεπει την καμπουρα του αλλου που ο ιδιος δεν βλεπει συχνα..

και καποιος μπορει να γινει καλυτερος απο την κριτικη των αλλων..

ποσο νεκρη και βαρετη θα ηταν μια κοινωνια χωρις σχολιασμο του ενος απο τον αλλο...

και συχνα ανθρωποι αποζητουν τον σχολιασμο των αλλων για να νιωσουν σημαντικοι και να φανουν στην ομαδα..και γιαυτο ντυνονται ακραια ή εκκεντρικα πχ..

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:00, 18-04-11:

Οκ...
Είχα πει σήμερα να ρεπάρω και να μην κάνω gym ,
αλλά o Epote θα με στείλει ντουγρού στον πάγκο για ασκήσεις γλουτών...
(Μην μου γράψεις τίποτα του τύπου ότι είμαι 34χρ. και ματαιοπονώ παλεύοντας με τον νόμο της βαρύτητας... οκ epote, i know! )

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 18:13, 18-04-11:

Tωρα κανε την εξις συγκρηση:

και

ναι ο λαιμος κανει τη διαφορα...

Το τεστ με τα στηθη ειναι λαθος!

Δειτε τις παρακατω φωτο, ποια εχει πιο oμορφο λαιμο,
η λιζ χαρλευ

ή η μαριον τζοουνς;

Καλα το καταλαβατε.. Μarion jones rules!!

Ps Ψιλοασχετο αλλα ωραιο:

Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 18:15, 18-04-11:

εμένα δεν μου αρέσει η φώτο της μάριον τζόουνς , κυρίως επειδή δεν εμφανίζεται στο ποστ σου

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lautreamont

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lautreamont
Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O Lautreamont έγραψε στις 18:43, 18-04-11:

Οι χαζοβιόλες της Νομικής

κι ας μη ξεχνάμε και τις γυναίκες δηλητήριο της φαρμακευτικής ΣΣΑΣ ,

τις γεμάτες πνοή για ζωή της διαβολιάς ή των αρχαγγέλων, του βιολογικού,

τις φοιτήτριες Μουσικολογίας έτοιμες να μιμηθούν τον ήχο των ανέμων
και των ινδιάνων ναβάχο με σπιριτ φίνγκερς () ή να μας ξανακοιμίσουν
στον ήχο των νανουρισμάτων της Λένας ΠΛάτωνος (ρηχές ρηχότατες)

τις τύπισσες που βρωμάνε αδιαφορία για τον άνθρωπο επειδή σπουδάζουν
κτηνιατρική στη καρδίτσα. Α, και επίσης ρουφάνε τον καφέ με το καλαμάκι
με ζωώδη (σχεδόν κτηνώδη) τρόπο και φτύνουν σαν λάμα όταν σου μιλάνε
ενώ ξύνονται συχνά, μάλλον επειδή κόλλησαν τσουμπλεκίαση (surreal αδεία)

τις πουτανίτσες του τμήματος υδάτινων πόρων γιατί τα κάνουν γαργάρα ()

τις ομολογουμένως δύσκολες γκόμενες του θεολογικού,
άπιαστες αν και σεξυ σαν διάολοι αλλά τι να σου κάνει
κι η γκόμενα αν ασχολείται με τα ελέη του θεού?
μετά δε κάνεις ούτε για να της πεις "τα δέοντα στη μαμά σας"
ούτε και για να γίνεις ο λουστράκος της.
Ίσως να φυλάξεις μια τούφα από τα μαλλιά της ή τα δάκρυα
σε ένα μικρό πήλινο πιατάκι για όταν έρθει η ώρα του θανάτου της,
κάτι σαν θηλυκός τζίζους.
(Ας ξεφλουδίσουμε κι ένα αυγό κι ας το φάμε στην υγειά της Θεολογίας)

τις γιατρέσσες γιατί παθαίνεις το σύνδρομο της μαρκίζας.
Βλέπεις το ΔΡ. με μεγάλα φωτεινά γράμματα
(μεγαλύτερης γραμματοσειράς από της παπαρίζενας ),
οπότε μακρυά γιατί αύριο θα σε προσφωνήσουν τιποτένιο
που νομίζει ότι η πυελογραφία είναι υπαίθρια ζωγραφική
σε χωριό του Πηλίου. (βλάκα, ε βλάκα)

τις μελλοντικές αστυνομικίνες επειδή κυνηγούν μόνο ό,τι φοράει πολύχρωμο
πάνινο παπουτσάκι και προσπαθούν να τιθασσεύσουν το μαλλί τους
στην αρεοπαγίτου και την Ερμού ,

τις πεταχτοκώλες κοντοπαντέλονες με τον σφυγμό 40 πεταλούδων
και την εσωτερικη μαγεία μιας πέρδικας που δεν είχε τα φόντα να γίνει
γιατρός περδικομάνα, της νοσηλευτικής (έχεις κι αλλεργία στο κάτασπρο)

τις "αλλού πατά το GIS κι αλλού χαρτογραφεί το προσωπικό μου υπερπέραν"
του τοπογραφικού επειδή δε πλένονται (βρώμα προσωποιημένη)
και συνέχεια δανείζονται το στυλό του διπλανού τους
(και τον καβατζώνουν κι από πάνω)

τις σπαγγοραμένες της λογιστικής,

και...

..κάτσε να πούμε και για κανα τ.ε.ι τίποτα
(μη καρφωνόμαστε).

γ@μ@ το, βαριέμαι ήδη οικτρά
και σκέφτομαι να "χτυπήσω" κάτι μπατόν-σαλέ
κουλούρια μπας και πάει κάτω η προσπάθεια
να μεταπείσω το πολλαπλό βάθος
της βλακείας που προτείνει πάντα ένα κλειδί
σε πόρτα μη προσβάσιμη.

Γιατί πόρτα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

Αλλιώς στου κουφού τον τοίχο, αιώνια κατουροβήχω.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 19:33, 18-04-11:

Και παρεπιπτωντος, το 95F δεν αρεσει σε κανενα. Και συνεχιζεις να λες ψεματα στον εαυτο σου συγκρινοντας κατι εμφανως γκροτεσκο (95F) με κατι απολυτος φυσιολογικο (75Β). ΦΥΣΙΚΑ θα αρεσει το 75B.
αντιλαμβάνεσαι ελπίζω ότι εμένα με αφηνουν ερωτικώς παγερά αδιάφορη και τα 2 ε?
yep...prety much...οπως και εσεις ονειρευεστε τον brad clooney η βαλε οποιον αλλο διασημο, ταλαντουχο,
exmmm..NO?
οπως και ο γκομενος σου που θεωρει οτι βρηκε στο μετριοτατο στηθος σου, τον πλαδαρο κωλο σου και την οριακα ανεκτη θυλικοτητα σου την τελειoτητα
wow...εταιρη γενικευση! Πασα μη...belucci αίσχος!
(δεδομένου ότι δεν με ξέρεις εικάζω ότι το δευτερο ενικό είναι χάρην ευκολίας και ότι το ίδιο θα απαντούσες σε οποιαδηποτε δεν ξέρεις for sure πως είναι)
εσυ θα καταριεσαι την ωρα και τη στιγμη που αφησες τον πορτιερη στο μαγαζι που πηγαινες με τις φιλες σου για αυτον τον χαραμοφαη)
DAMN!Τό ήξερα ότι κάποιος με είχε δει τότε που του ριξα χυλόπιτα...γμτ και ήθελα να το κρατήσω κρυφό ότι παράτησα το brad pitt για το κώστα τσάκωνα!!!
(holy shit, τι κραυγαλέες γενκεύσεις είναι αυτές?!?)

Η ομορφια εχει απολυτα στανταρ πραγμα λογικο απο εξελικτικης πλευρας καθοτι ομορφο = το λειτουργικο και υγειες με τα καλυτερα δυνατα γονιδια.
όσο "στάνταρ" χαρακτηριστικά έχουν οι belucci, jolie, "13" από το house, "cameron" (από το house επίσης), kate moss, lady di ή και εγχώριες μακρυπούλια, καγιά κτλ κτλ κλτ... Ναι...ΟΛΕΣ καρμπον βάλανε η μία στην άλλη πράγματι!!!

Πετυχημενος = αυτος που βρισκετε σε ανωτερη κοινωνικη θεση απο τον κοινωνικο του κυκλο
για κάποιους πχ. επιτυχία==ευτυχισμένη οικογενειακή ζωή.. Τι δυσπροσάρμοστα ζώα Θεέ μου!

Διαβασε τι λες...τον ειχες γκομενο ΠΑΡΟΤΙ δεν σου αρεσε η μυτη του. Γιατι ομως τον ειχες γκομενο? Γιατι πληρουσε τα χαρακτηριστικα που ενας επιθυμητος αντρας εχει 1) προεπιλογη (ολες σου οι φιλες τον γουσταραν) 2) κοινωνικο στατους (το συναγω απο το πρωτο)
3) ωραιο σωμα.
εργαστηριακός βοηθός ήταν... τρελό κοινωνικό στάτους, παίξε κι ένα λόττο τώρα που γυρίζει και μαντεύεις σωστά!
Επίσης ναι... επιβεβαιώνω ότι όποιος έχει μείνει σε συναισθηματικά και νοητικά σε εφηβική (στην καλύτερη των περιπτώσεων!) ηλικία ενδέχεται να ικανοποιεί το υπεραπλοποιημένο σου μοντέλο.
TG το ξεπέρασα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ γρήγορα αυτό το στάδιο και ενηλικιώθηκα πνευματικά και νοητικά στην ώρα μου!
εεεεε...αυτο ακριβως δεν ειπα? Οτι καλοι οι λαιμοι, τα ζυγωματικα και οι βλεφαριδες αλλα τα βυζια και ο κωλος τα σπανε ολα πανε περιπατο.
maybe για να τα δεις 5 λεπτά σε φωτό. Άντε και να τα π$%#ς σε μια ξεπέτα (έστω τα ..αντίστοιχα για άντρα για μένα). thank God επίσης που η φύση(?), ο Θεός (?), ότι θεωρεί τέλος πάντων ο καθένας μας βοηθάει να θαυμάζουμε το ωραίο αλλά να ερωτευόμαστε και με το μυαλό

όχι τπτ άλλο... θα ήταν πολύ βαρετός ένας κόσμος τίγκα στους brangelina ....

Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 19:54, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
maybe για να τα δεις 5 λεπτά σε φωτό. Άντε και να τα π$%#ς σε μια ξεπέτα (έστω τα ..αντίστοιχα για άντρα για μένα)
τόση ώρα σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μπορώ να βρω ποιά λέξη είναι το π$%#ς
δεν μπορεί να είναι το "πιάσεις" , παραείναι αθώο για να βάλεις %%$#^%
χελπ

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 20:05, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από r3mk3ft3s
τόση ώρα σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μπορώ να βρω ποιά λέξη είναι το π$%#ς
δεν μπορεί να είναι το "πιάσεις" , παραείναι αθώο για να βάλεις %%$#^%
χελπ

Συμφωνώ και επαυξάνω!...
Και εγώ προσπάθησα και παραιτήθηκα από το κουϊζ-κρεμάλα χωρίς να μπορώ να βρω τη λέξη....
υγ. αααα!!! να τα ¨πετάξεις¨ ;;;; το ρήμα αυτούσιο δεν έχει ¨κακή¨- ¨χυδαία¨ ερμηνεία, αλλά περιγραφικά αναφέρεται σε....
Νομίζω το βρήκα!

Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 20:08, 18-04-11:

βγαίνουμε οφτόπικ όμως

αν θες να συνεχίσουμε την κουβεντούλα , έλα στο <<επάγγελμα:στρίππερ>>

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 20:11, 18-04-11:

χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα!!!
πάλι μάλλον δεν συνεννοηθήκαμε... να ¨τα πετάξεις¨ δεν αναφέρεται σε ρούχα και σε πέταγμα ρούχων ώστε να πάμε στο στριπτίζ, αναφέρεται σε ¨ημιυδαρή¨ natural πραγματάκια ,οπότε μάλλον πρέπει να πάμε στο θέμα ¨squirt¨...Υποθέτω....

Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 20:19, 18-04-11:

λυπάμαι
ο φαντ είναι φίλος μου
όχι τόσο ο μπόρατ που μοιραζόμαστε το ίδιο σουβλάκι αλλά και πάλι
μοιραζόμαστε τον ίδιο αγγελικό εχθρό

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 20:23, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από r3mk3ft3s
λυπάμαι
ο φαντ είναι φίλος μου
όχι τόσο ο μπόρατ που μοιραζόμαστε το ίδιο σουβλάκι αλλά και πάλι
μοιραζόμαστε τον ίδιο αγγελικό εχθρό
έχασα την μπάλα και δεν catάλαβα και τον λόγο που έφαγα πόρτα...

Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 20:33, 18-04-11:

έχω αλλεργία στο τρίχωμα της γάτας

θα ήταν αcatόρθωτο να μην φτερνίζομαι συνέχεια

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 21:34, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από anisixos
Ποσο μου τη σπανε αυτες οι κοριτσοπαρεες, οι χαζοβιολες κορασιδες που εισαι σε μια καφετερια και τις ακους συνεχεια να χαχανιζουν και να μιλανε, να μιλανε, να μιλανε και μπουρου μπουρου, μπλα μπλα και να μη βαζουν γλωσσα μεσα τους και να χαχανιζουν καθε 2 δευτερολεπτα και να λενε συνεχεια : "και μου κανει, και μου λεει χαχαχαχα και χιχιχι και μετα μου κανει χαχαχα και του κανω χιχιχιχι...".Θεε μου, ποσο μου τη σπανε.Κανε τις να ξεκουμπιστουν απο 'δω περα.Δεν αντεχω τα χαχανητα τους και τα μπουρου μπουρου τους.
Κατι τετοιες υποθετω οτι ειναι οι χαζοβιολες της Νομικης.Αυτες που παπαγαλιζουν στο Λυκειο, βγαζουν 19 στις Πανελληνιες και περνανε Νομικη, επειδη αυτο τους αξιζει...τους αξιζει η top σχολη, η πιο...διασημη, η πιο...chic (sic).Το αντικειμενο το ιδιο και περισσοτερο το επαγγελμα δεν τους νοιαζει, δεν το εχουν σκεφτει καν.Τους νοιαζει απλα να ειναι στην top σχολη.Στη σχολη πανε φορωντας zara και κρατωντας τσαντα louis vuitton.Ο τροπος που ειναι ντυμενες τις κανουν να μοιαζουν ολες ιδιες.Στα μαθηματα κρατανε σημειωσεις σαν ρομποτακια και την περιοδο εξεταστικης μαζευονται ολες μαζι στα starbucks και διαβαζουν ολες μαζι απο τις σημειωσεις χαχανιζοντας βεβαια.Τελικα τελειωνουν τη σχολη και μετα εχουν την απαιτηση να βρουν δουλεια στο αντικειμενο τους φυσικα ή αλλιως ψαχνουν για μεταπτυχιακο σε μια top σχολη στο Λονδινο.
Τελικα γινονται γραμματεις σε δικηγορικο γραφειο και οι πιθανοτητες να ανεβουν στα υψηλα κλιμακια ειναι μηδαμινες.Συνηθως γινονται ρεσεψιονιστ, γκαρσονες, αεροσυνοδοι και ευτυχως χωρις να γκρινιαζουν γι' αυτο.Αλλιως παντρευονται εναν πλουσιο και ετσι συνεχιζουν να βγαινουν με τις φιλες τους για ψωνια και μετα για καφε χαχανιζοντας οπως οταν ηταν φοιτητριες.
Τετοιες χαζοβιολες φυσικα εχουν κι αλλες σχολες.Η Φιλοσοφικη κτλ.Αλλα κατι μου λεει οτι οι περισσοτερες ειναι της Νομικης.Την μισω αυτη τη σχολη, μισω τη νομικη επιστημη και μισω τις χαζοβιολες της Νομικης.
Βρειτε μια απο αυτες και ρωτηστε τις για καποιο νομικο θεμα τη γνωμη τους.Δε θα ξερουν να σας απαντησουν.Θα ειναι εκτος υλης...
Θέε μου, ευτυχώς που δεν σπούδασα Νομική, γιατί προς τα εκεί κατευθυνόμουν. Εμένα πάλι γιατί κάτι μου λέει και χωρίς παρεξήγηση, πως ίσως σε έχει απορρίψει κάποια κοπέλα από αυτές; Να δεις π.χ. κάτι μελλοντικές γιατρίνες με την μύτη... λες και πιάσαν τον παπά άπ΄τα...... Πάντως νομίζω πως είναι θέμα ανθρώπου και όχι τι επάγγελμα επέλεξε να σπουδάσει ο καθείς. Άλλες ψωνίζονται και άλλες είναι πολύ συνειδητοποιημένες, απλά ίσως αυτές να είναι και οι πιο ασχημούλες, γιατί αυτές που είναι τοπ σε μυαλό και σε εμφάνιση, πράγματι, ενίοτε παίρνουν ψηλά τον αμανέ. Κακό γι' αυτές γιατί ίσως μια μέρα να προσγειωθούν ανώμαλα.....

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 21:57, 18-04-11:

νέος ιός... XAZOVIOLEX ..εξαπλώνεται και..... κυκλοφορεί ανάμεσα μας! καλυφτείτε

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:58, 18-04-11:

Καλα το καταλαβατε.. Μarion jones rules!!
αυτη που ειναι ανδρας με κεφαλι γυναικας λογω αναβολικων?

Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φώτης09
Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υδραυλικός . Έχει γράψει 1,007 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 22:20, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από anisixos
Ποσο μου τη σπανε αυτες οι κοριτσοπαρεες, οι χαζοβιολες κορασιδες που εισαι σε μια καφετερια και τις ακους συνεχεια να χαχανιζουν και να μιλανε, να μιλανε, να μιλανε και μπουρου μπουρου, μπλα μπλα και να μη βαζουν γλωσσα μεσα τους και να χαχανιζουν καθε 2 δευτερολεπτα και να λενε συνεχεια : "και μου κανει, και μου λεει χαχαχαχα και χιχιχι και μετα μου κανει χαχαχα και του κανω χιχιχιχι...".Θεε μου, ποσο μου τη σπανε.Κανε τις να ξεκουμπιστουν απο 'δω περα.Δεν αντεχω τα χαχανητα τους και τα μπουρου μπουρου τους.
Κατι τετοιες υποθετω οτι ειναι οι χαζοβιολες της Νομικης.Αυτες που παπαγαλιζουν στο Λυκειο, βγαζουν 19 στις Πανελληνιες και περνανε Νομικη, επειδη αυτο τους αξιζει...τους αξιζει η top σχολη, η πιο...διασημη, η πιο...chic (sic).Το αντικειμενο το ιδιο και περισσοτερο το επαγγελμα δεν τους νοιαζει, δεν το εχουν σκεφτει καν.Τους νοιαζει απλα να ειναι στην top σχολη.Στη σχολη πανε φορωντας zara και κρατωντας τσαντα louis vuitton.Ο τροπος που ειναι ντυμενες τις κανουν να μοιαζουν ολες ιδιες.Στα μαθηματα κρατανε σημειωσεις σαν ρομποτακια και την περιοδο εξεταστικης μαζευονται ολες μαζι στα starbucks και διαβαζουν ολες μαζι απο τις σημειωσεις χαχανιζοντας βεβαια.Τελικα τελειωνουν τη σχολη και μετα εχουν την απαιτηση να βρουν δουλεια στο αντικειμενο τους φυσικα ή αλλιως ψαχνουν για μεταπτυχιακο σε μια top σχολη στο Λονδινο.
Τελικα γινονται γραμματεις σε δικηγορικο γραφειο και οι πιθανοτητες να ανεβουν στα υψηλα κλιμακια ειναι μηδαμινες.Συνηθως γινονται ρεσεψιονιστ, γκαρσονες, αεροσυνοδοι και ευτυχως χωρις να γκρινιαζουν γι' αυτο.Αλλιως παντρευονται εναν πλουσιο και ετσι συνεχιζουν να βγαινουν με τις φιλες τους για ψωνια και μετα για καφε χαχανιζοντας οπως οταν ηταν φοιτητριες.
Τετοιες χαζοβιολες φυσικα εχουν κι αλλες σχολες.Η Φιλοσοφικη κτλ.Αλλα κατι μου λεει οτι οι περισσοτερες ειναι της Νομικης.Την μισω αυτη τη σχολη, μισω τη νομικη επιστημη και μισω τις χαζοβιολες της Νομικης.
Βρειτε μια απο αυτες και ρωτηστε τις για καποιο νομικο θεμα τη γνωμη τους.Δε θα ξερουν να σας απαντησουν.Θα ειναι εκτος υλης...
στην αρχη καλα το πηγαινες...μετα μου το χαλασες...
ελα μην εισαι αδικος ....καταρχας ...δεν πρεπει να γενικευεις....και εγω γενικευα παλια για τους πληροφορικαριους αλλα μετα καταλαβα οτι δεν επρεπε γτ υπηρχαν και καποιοι πολυ καλοι και απιστευτοι στην δουλεια τους!
ναι η αληθεια ειναι οτι ειναι σπασιμο να ακους αυτο το χαχανητο ωρες ωρες...ειδικα οταν εισαι στο λεοφωρειο κουρασμενη και ξεσηκωνουν ολο τον κοσμο!
τωρα οσον αφορα τα νομικα μαθηματα εμενα μου αρεσουν αλλα δεν τρεχει και τπτ που εσενα δεν σου αρεσουν!
και αυτο δεν ειναι χαρακτηριστικο MONO των νομικαριων οπως σωστα ειπες: εινια το attitude που εχουν συνηθως τα κοριτσακια οταν γινονται <<φοιτητριες>>
μερικες εχουν ενα ψωνιο....εγω βεβαια αυτο το εχω συναντησει σε ασοεε και πολυτεχνειο....
θελει πολυ μαγκια να μην την λες σε κανεναν για να νιωσεις καλυτερα...θελει μαγκια να μην εισαι ψωνιο και να μην προσβαλλεις αλλες σχολες για να το παιξεις καμποσος!
εγω οταν ελεγα για τους πληροφορικαριους ηταν επειδη ειχα τραυματικες εμπειριες απο καποιους....αν και τελικα με βοηθησε αυτο γτ μπορεσα ετσι να εκτιμησω τους πραγματικα καλους και να μην θεωρω τπτ δεδομενο...τεσπα μαλλον εσυ ειχες κακες εμπειριες απο νομικινες....δεν ειναι ολες ετσι....μερικες μπηκαν γτ ειχαν οραμα....προσπαθησε να το ξεπερασεις.....θα δεις θα σου κανει καλο!

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 23:27, 18-04-11:

ουτε ο ιδιος ο ανθρωπος συχνα δεν ξερει τι σημαινει ευτυχια,,και πότε ειναι και πότε οχι,,αν μπορουσε να μετρηθει στατιστικα..
λολ δηλαδη θα παει καποιος σε ενα ψυχιατρο θα του πει "ψυχιατρε ειμαι ευτυχησμενος, νοιωθω καλα" και ο ψυχιατρος θα του πει "οχι παιδι μου κανεις λαθος" και μετα απο αρκετες συνεδριες θα τον βγαλει δυστυχησμενο ωστε μετα απο αλλες περισοτερες συνεδριες να τον κανει ε...ευτυχησμενο...? Πας καλα? Η ευτυχια ειναι συναισθημα. End of storry. Οσο το συναισθημα ευτυχιας, δεν προκαλει δυστυχια σε καποιον αλλο (πχ οπως σε καποιον μανιακο) ειναι γνησιο και αληθινο. Ελεος.

(δεδομένου ότι δεν με ξέρεις εικάζω ότι το δευτερο ενικό είναι χάρην ευκολίας και ότι το ίδιο θα απαντούσες σε οποιαδηποτε δεν ξέρεις for sure πως είναι)
χαιρομαι που δεν εισαι καθυστερημενη.

όσο "στάνταρ" χαρακτηριστικά έχουν οι belucci, jolie, "13" από το house, "cameron" (από το house επίσης), kate moss, lady di ή και εγχώριες μακρυπούλια, καγιά κτλ κτλ κλτ... Ναι...ΟΛΕΣ καρμπον βάλανε η μία στην άλλη πράγματι!!!
Εννοεις γυναικες με πλουσιο στηθος, στενη μεση, φαρδια (σχετικα λεκανη), καλιγραμμα ποδια, στιλπνα μαλια, συμετρικο προσωπο, καθαρο δερμα που ολες ειναι (η φαινεται οτι ειναι) στα late twenties? Εχεις δικιο καμια σχεση η μια με την αλλη...

για κάποιους πχ. επιτυχία==ευτυχισμένη οικογενειακή ζωή.. Τι δυσπροσάρμοστα ζώα Θεέ μου!
Αυτο το συμπερασμα το βγαζεις εσυ, εγω δεν ειπα τιποτα τετοιο, οι νιγηριανοι ειναι απο τους πιο χαρουμενους ανθρωπους του κοσμου, επιτυχημενος νηγιριανος = αυτος που εχει λιγοτερα νεκρα παιδια παιθαμενα απο τη πεινα. Δεν ανεφερα καποιο απολυτο μετρο.

εργαστηριακός βοηθός ήταν... τρελό κοινωνικό στάτους, παίξε κι ένα λόττο τώρα που γυρίζει και μαντεύεις σωστά!
εσυ ειπες οτι οι φιλες σου τον γουσταραν και θεωρουταν ωραιος, οχι εγω.

τεσπα το ολο νοημα ειναι οτι οι ανθρωποι σκεφτομαστε με στερεοτυπα και αυτα που αρεσουν σε γενικες γραμμες ειναι τα ιδια. Σε ολες τις κοινωνιες σε ολες τις κουλτουρες. Η ομορφια ΔΕΝ ειναι υποκειμενικη

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:45, 18-04-11:

Η ομορφια ΔΕΝ ειναι υποκειμενικη
εχει εναν πυρηνα αντικειμενικοτητας στο κεντρο..
και διαφορες αλλαγες ανα μοδα εποχη φυλη στα γυρω γυρω.κλπ

Πας καλα? Η ευτυχια ειναι συναισθημα. End of storry. Οσο το συναισθημα ευτυχιας, δεν προκαλει δυστυχια σε καποιον αλλο (πχ οπως σε καποιον μανιακο) ειναι γνησιο και αληθινο. Ελεος.
προσωρινο και επιπολαιο..

το βλεπεις πολυ επιφανειακα το θεμα πιστευω..

(α και κατι αλλο,για ις βορειες,,στη Φινλανδια πχ η πρωτη αιτια θανατου ειναι οι αυτοκτονιες και ο αλκοολισμος,,)και μπαινουν διεθνως ως ευτυχισμενοι οικονομικα κλπ σαν λαος..

τα μεγαλυτερα ψεματα παρουσιαζονται με στατιστικες ερευνες..

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 00:00, 19-04-11:

Η ομορφια ΔΕΝ ειναι υποκειμενικη
Δηλαδη οταν λεει καποιος "ομορφια" το μονο πραγμα που σου ερχεται στο μυαλο ειναι αυτο( ; ):

Εμενα, ναι!

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φώτης09
Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υδραυλικός . Έχει γράψει 1,007 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 00:03, 19-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Δηλαδη οταν λεει καποιος "ομορφια" το μονο πραγμα που σου ερχεται στο μυαλο ειναι αυτο( ; ):

Εμενα, ναι!
ελεος! καποιος να την ξεφουσκωσει!θα σκασει η κοπελα!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:45, 19-04-11:

ε,νταξει..και μενα μου αρεσει πτικα,,αλλα
ειναι σε αυτο που ελεγα πριν,φτιαγμενη ομορφια..

θελετε να μιλαμε γιοα φυσικη ομορφια ή οχι?

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 09:59, 19-04-11:

Θα συμφωνήσω με epote...
H ομορφιά ΔΕΝ είναι υποκειμενική, υπάρχουν στερεοτυπικά κάποια γενικευμένα στάνταρς...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:15, 19-04-11:

και το καθε ειδος θα εχει καποια στανταρ ευμορφιας..
οι σκυλοι γατες οι πιθηκοι..
φυσικο ειναι..
απλα οι ανθρωποι το μπλεξαμε παραπανω..

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 10:51, 19-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Θα συμφωνήσω με epote...
H ομορφιά ΔΕΝ είναι υποκειμενική, υπάρχουν στερεοτυπικά κάποια γενικευμένα στάνταρς...
Έχει κάποια γενικά standards αλλά μπορεί να ποικίλει σημαντικά από άτομο σε άτομο... Λεπτομέρειες μεν, αλλά την διαφορά την κάνουν...
Οπότε θα έλεγα πως η ομορφία είναι στερεοτυπικά υποκειμενική...

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:31, 19-04-11:

[off topic]να δείξουμε στην kate moss,την Olivia Wilde, τη Μακρυπούλια και την Καγιά το topic! είμαι σίγουρη ότι θα ενθουσιαστούν μόλις μάθουν ότι υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που τις χαρακτηρίζει "γυναίκες με μεγάλο/πλούσιο στήθος"! [/off toppic]

[ontopic] y do i even care to prove the obvious? Ειδικά όταν έχει αποδειχτεί πολλάκις ότι "ουκ αν λάβοις..."[/ontopic]

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ναύτης.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ναύτης.
Ο Ναύτης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Ναύτης. έγραψε στις 16:00, 19-04-11:

Τι παρατηρεί ο άκυρος (εγώ):
y do i even care to prove the obvious? Ειδικά όταν έχει αποδειχτεί πολλάκις ότι "ουκ αν λάβοις

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:30, 19-04-11:

[off topic]να δείξουμε στην kate moss,την Olivia Wilde, τη Μακρυπούλια και την Καγιά το topic! είμαι σίγουρη ότι θα ενθουσιαστούν μόλις μάθουν ότι υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που τις χαρακτηρίζει "γυναίκες με μεγάλο/πλούσιο στήθος"! [/off toppic]
σωστοο.
οι περισσοτερες μοντελες,,που θεωρουνται ομορφες
ειναι αβυζες και ακωλες..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

heidi.enjoy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη heidi.enjoy
H heidi.enjoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H heidi.enjoy έγραψε στις 17:21, 19-04-11:

Να είστε κουλ,με τον εαυτό σας αλλά και με τους άλλους.αυτό μόνο

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 21:41, 19-04-11:

προσωρινο και επιπολαιο..
ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου αδερφε.

Ειχε πει ο francis bacon καποτε "there is no excellent beauty that has not some strangeness about its proportion". To ομορφο ειναι το λειτουργικο και το λειτουργικο δεν ειναι ποτε τελειο, γιατι αν ηταν τελειο τοτε δεν θα υπηρχε διαφοροποιηση συνεπως θα απουσιαζε η ιδια η εννοια της ομορφιας (η της τελειωτητας...)

Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 11:12, 20-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
.......Όσο κι αν ακούγονται υπερβολικά τα όσα έχουν ειπωθεί, όλα καταδεικνύουν θέματα που ισχύουν, ακόμη κι αν δεν είναι τόσο καθολικά όσο παρουσιάστηκαν, οπότε αντί να θιγόμαστε. γιατί δεν προσπαθούμε να τα αναλύσουμε?
Να αναλύσουμε τι? Το σχολικό μας σύστημα που ευννοεί την παπαγαλία? Το ότι ίσως να μπορείς να τελειώσεις ακόμα και το Πανεπιστήμιο με αυτούς τους ίδιους όρους? Τα στερεότυπα που προβάλλονται στα μίντια ώστε να μπορούμε άνετα να τα υπηρετούμε (χαζοβιόλες/κάφροι)? Την απαίτηση μας να αλλάζουν οι άλλοι για να μας κάνουν? Την αδυναμία μας να ασχολούμαστε με αυτούς που δεν μας κάνουν?
Αρχική Δημοσίευση από parafernalia

Στα αρπαχτικά;
Στούς κουλτουριάρηδες?
Ναι μια χαρα ειναι το καρε, το κλειδοκοκαλο, ο δεξις λοβος τους αυτιου και ουτω καθεξις αλλα για να μας πει ο αγαπητος παραφερναλια αν θα κοιτουσε το καρε μιας χοντροκωλας αβυζης και το ξανασυζηταμε.
Συνεπως ναι λεει ψεματα.
Πρωτα απο ολα δεν εβαλα τις συγκεκριμενες φωτογραφιες σαν παραδειγματα του τελειου στηθους και κωλου, αυτο εχει μια σχετικη κατανομη ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ. Ητοι, σε αλλους αρεσουν λιγο πιο μεγαλα σε αλλους λιγο πιο μικρα, αλλα ειναι μεσα στην κατανομη. Σε κανενα πρακτικα δεν αρεσει το τελειως φλατ στηθος και σε κανενα δεν αρεσει το αγελαδισιο. Απλα πραγματα. Το ιδιο και με το κωλο, αν δεν εχει το μεγεθος του θωρικτου ποτεμκιν τοτε οι μικρες αποκλισεις απο τον καθαρο μεσο ορο δεν γινονται ιδιαιτερα αντιληπτες.

Άρα τα μόνα μας προαπαιτούνεμα κορίτσια είναι να μην μας έρχεται ως το πηγούνι και να μην είναι κοκαλιάρης... Για κείνους πάλι το Β έως το D και ένας μεσαίος κώλος (σε κώλους δεν υπάρχουν νούμερα) τους καλύπτει.
Αυτά τι σχέση έχουν με την ομορφιά?

Σερνικα και θυλικα ειμαστε προγραμματισμενοι να ψαχνουμε αλλα πραγματα.
Ελεύθερη βούληση και σκατά στα μούτρα μας!
Κι αν έχω άλλα γούστα απλά προσποιούμαι?
Εντάξει το πιάσαμε το νόημα.... τώρα θα πρέπει και να συμφωνήσουμε για να μην πει ο epote ότι λέμε ψέμματα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lugar : 20-04-11 στις 22:18.
Παράθεση

Lautreamont

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lautreamont
Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 240 μηνύματα.

O Lautreamont έγραψε στις 11:56, 20-04-11:

χαζοviolinist
...από τις χαζοβιόλες φτάσαμε να συζητάμε τα στάνταρ modules ομορφιάς?
Τουλάχιστον θα' μασταν πιο "εντός" αν συζητούσαμε για τα στάνταρ χαζομάρας.
Καραλολούμπα.

Ειχε πει ο francis bacon καποτε "there is no excellent beauty that has not some strangeness about its proportion".
στον οίκο των σοφών του Nova Atlantis που έγραψε θα συμπεριέλαβε και τον
υπερκαταπιεσμένο εαυτό του, ε?

Βέβαια είχε γράψει και το άλλο:

η βλακεία του ενός αποτελεί την ευτυχία του άλλου (σχετικό με τις χαζοβιόλες )

και το:

ενατένηση (της ομορφιάς μέσα από ευφυολογίες) : το ευπρεπές χασομέρι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πωλείται Βιβλία Νομικής - Από ΕΓΚΟΣΜΙΟΣ
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-06-13 στις 22:00.
    • Φοιτητές Νομικής: Προσέλθετε! - Από Θεμιστοπόλος
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 1ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-05-13 στις 22:32.
    • Πωλείται Πωλούνται βιβλία νομικής - Από student123
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-04-11 στις 11:07.
    • Κατάληψη της Νομικής από μετανάστες - Από Phoebe
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-01-11 στις 18:05.
    • Κλιμάκια Νομικής Αθήνας - Από efim18
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 1ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-10-09 στις 22:34.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους