Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,310 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,019 μηνύματα σε 94,297 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 692 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 330)
Ξανθό
64
19,39%
Καστανό
87
26,36%
Μαύρο
80
24,24%
Κόκκινο
21
6,36%
Δεν έχω προτίμηση
78
23,64%

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 22:00, 05-06-09:

Θα συμφωνησω κι εγω υπερ μελαχρινων μια που ξεθαφτηκε το θεμα και το πηρε το ματι μου

Συνηθως οι αντρες που με ελκυουν ειναι οι αρρενωποι μελαχρινοι και μελαμψοι.. και αντιστοιχα και στη γυναικα δε συγκρινω καν μελαχρινες τυπου belucci με τις υπολοιπες (παρολο που ειμαι ξανθια με ανοιχτο δερμα!)
Βεβαια ολα αυτα μονο στην αρχη εχουν σημασια, μπορει να ξενερωσω τελειως αν αυτος ο υπεροχος εξωτερικα μελαχρινος ανοιξει το στομα του.. οπως αντιστοιχα μπορει να γοητευτω εγκεφαλικα στα πρωτα λεπτα που θα γνωρισω καποιον κι ας ειναι εντελως εκτος του γουστου μου-εξωτερικα-

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,646 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:27, 05-06-09:

Απ' όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, στατιστικά περισσότερα κολληματάκια είχα με μελαχρινές παρά με οτιδήποτε άλλο.

Όχι πως δίνω ιδιαίτερη σημασία, αλλά κουβέντα να γίνεται... Άλλωστε εμένα με νοιάζει να μου κάνει κλικ το σύνολο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:35, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Απ' όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, στατιστικά περισσότερα κολληματάκια είχα με μελαχρινές παρά με οτιδήποτε άλλο.

Όχι πως δίνω ιδιαίτερη σημασία, αλλά κουβέντα να γίνεται... Άλλωστε εμένα με νοιάζει να μου κάνει κλικ το σύνολο.

το βλεπουμε στο avatar σου το κολλημα με τις μελαχρινες.........

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 00:21, 06-06-09:

δεν καταλαβα τι εχουν οι μελαχρινες?? ειπε κανεις κατι δι εμας??

Παράθεση

Estartu (τρελή κι αλλοπαρμένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Estartu
H τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

H Estartu (e)friends call me "Jok" .... έγραψε στις 08:58, 06-06-09:

εγώ είμαι καστανή με πολύ ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα και από τότε που θυμάμαι τον εαυτό
μου , μου αρέσουν άνδρες ποιο "σκούροι" από εμένα

οι ξανθοί και οι πολύ μαυριδεροί μου είναι έως και απωθητικοί !!!!

πάντως έχω διαβάσει ότι οι άντρες έλκονται περισσότερο από τις ξανθές διότι:

α) η φυσική οσμή του σώματος τους είναι ποιο light (για τις φυσικά ξανθές μιλάω και ναι!!
εσύ εκεί που ετοιμάζεσαι να μου την πεις - έχει αποδειχθεί επιστημονικά ότι όσο ποιο
ανοιχτόχρωμη είναι η επιδερμίδα του ανθρώπου, τόσο λιγότερο "μυρίζει")

βου)στο υποσυνείδητο τους έχει καταχωρηθεί το ξανθό χρώμα ως ισοδύναμο της
"αθωωότητας"/παιδικής ηλικίας ... (ξανθά ροδομάγουλα μωρά, ξανθά αγγελάκια) σε
αντίθεση με τα ποιο μελαχροινά χρώματα που τα έχουν συνδέσει με το "μυστήριο"/"δολοπλόκο"
(έχετε δει ποτέ καμιά ξανθή μάγισσα ??? ε??? όλες μελαχροινές τις κάνουν )

γου) οι φυσικά ξανθές στις μεσογειακές χώρες είναι εξαιρετικά σπάνιες και επομένως το
αρσενικό που καταφέρνει να εξασφαλίσει για τον εαυτό του μια από αυτές είναι σα να έχει
κερδίσει κάποιο "τρόπαιο" ... (εμείς οι καστανομελαχροινές καιρός να μετοικήσουμε σε
βορειότερες χώρες για να βρούμε την αντιμετώπιση που μας αξίζει)

όσο για εμάς τις γυναίκες ??? είναι φανερό ότι δεν έχουν πολυασχοληθεί να ερμηνεύσουν
τις δικές μας προτιμήσεις, γιατί το μόνο που έχω διαβάσει είναι ότι γενικά, προτιμούμε τους
ποιο "σκούρους" τύπους γιατί τους θεωρούμε ποιο "μπρουτάλ" ως άνδρες ....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkerbell
H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 11:38, 06-06-09:

(ψιτ.. Τζοκ... έχει πήξει ο τόπος στο ξανθό - οι βαφές να 'ναι καλά )

Εμένα πάλι μου αρέσουν οι μελαχροινοί (έως σκούροι) άντρες. Πώς τα καταφέρνω όμως πάντα και πέφτω πάνω σε ξανθούς;
Καρδιά αγγινάρα λοιπόν και για μένα.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 11:40, 06-06-09:

λενε πως αν σαρεσουν οι ξανθοι/ες , μελαχρινο/η θα παντρευτεις! και το αντιστροφο

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 13:16, 06-06-09:

Πφφ και ποιος τα πιστευει αυτα?
Κι αμα δε θες να παντρευτεις?

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 13:56, 06-06-09:

Εντάξει, απέκτησε νόημα κι αυτό το θρεντ!

Μελαχρινό θα παντρευτώ...Γουάου

Σχετικά με τις εξηγήσεις από τις έρευνες () , είμαι πιο κοντά στη δεύτερη.
Βέβαια, αν ξεφύγουμε από τα αγγελάκια και τα μωράκια,
μου φαίνεται ότι μάλλον στέκει περισσότερο η τρίτη.
Και όντως πρέπει να μετακομίσουμε

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 17:02, 06-06-09:

Δεν είναι πιο ελκυστικοί οι ξανθοί μωλε, απλά είναι αυτό που δεν έχουμε εδώ και γι αυτό μας φαίνονται ωραίοι- επειδή είναι κάτι το διαφορετικό. Βάζω στοίχημα πως στις Σκανδιναβικές χώρες, που να είναι ο άλλος ξανθός είναι το σύνηθες, θα προτιμούν χίλιες φορές τους μελαχροινούς. ;p
Παλιά μου άρεσαν πολύ οι ξανθοί- ακόμα και τώρα όταν θα δω έναν ωραίο ξανθό άνδρα θα γυρίσω να τον κοιτάξω... Μετά από χρόνια αμφιταλάντευσης έχω καταλήξει στο ότι προτιμώ τους μελαχροινούς, που όμως έχουν ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα. yes you can shoot me now

πς. το πόσο ελκυστικός είναι ένας άνθρωπος δεν έχει σχέση με το αν είναι ξανθός ή μελαχροινός, πρασινομάτης ή καστανομάτης, αν έχει ίσια μαλλιά ή μπούκλες, αν είναι ψηλός ή κοντός, χροντρός ή αδύνατος- αν αυτό που αποπνέει είναι κάτι απόμακρο και κρύο, τότε ακόμη και ο ωραιότερος άνθρωπος στον κόσμο να είναι, δεν θα είναι ελκυστικός.-

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 17:15, 06-06-09:

[To όπλο αυτό εκτοξεύει κίτρινη μπογιά]

Συμφωνώ για το ανοιχτόχρωμο δέρμα. Και με το τελευταίο συμφωνώ.
Αλλά, όταν ο άλλος είναι ξανθός δεν μοιάζει και τόσο απόμακρος...

Χωρίς πλάκα, νομίζω ότι όλοι είμαστε αγγινάρες τελικά.Δεν απορρίπτουμε δηλαδή κάποιον για το χρώμα των μαλλιών του.Δεν νομίζω να υπάρχει έστω και μία που να της αρέσουν οι μελαχρινοί, που να μην έχει κάνει τίποτα με ξανθό. Και το αντίστροφο. Ντάξει, μπορεί να μην έτυχε. Αλλά αν τύχαινε και ήταν ενδιαφέρουσα περίπτωση θα έκανε.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 20:32, 08-06-09:

Δεν είναι πιο ελκυστικοί οι ξανθοί μωλε, απλά είναι αυτό που δεν έχουμε εδώ και γι αυτό μας φαίνονται ωραίοι- επειδή είναι κάτι το διαφορετικό.
Alan S. Miller Ph.D., Satoshi Kanazawa Ph.D.

Blond hair is unique in that it changes dramatically with age. Typically, young girls with light blond hair become women with brown hair. Thus, men who prefer to mate with blond women are unconsciously attempting to mate with younger (and hence, on average, healthier and more fecund) women. It is no coincidence that blond hair evolved in Scandinavia and northern Europe, probably as an alternative means for women to advertise their youth, as their bodies were concealed under heavy clothing.

εχει φαση το αγορι εχει φασηηηη εχει φαση το παιδι το παιδιιιιιι

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 21:43, 08-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από epote;617537[QUOTE
]Alan S. Miller Ph.D., Satoshi Kanazawa Ph.D.

Blond hair is unique in that it changes dramatically with age. Typically, young girls with light blond hair become women with brown hair. Thus, men who prefer to mate with blond women are unconsciously attempting to mate with younger (and hence, on average, healthier and more fecund) women. It is no coincidence that blond hair evolved in Scandinavia and northern Europe, probably as an alternative means for women to advertise their youth, as their bodies were concealed under heavy clothing.
Γραφτα ελληνικά καλέ!

Λοιπόν προτιμώ τους μελαχρινούς(οχι όμως στυλ πακιστάν) και τους καστανούς η καστανόξανθους.Κατάξανθους όχι, διότι και μόνο με τη σκέψη οτι μπορεί να είναι και κάπου αλλού ξανθοί ανατριχιάζω.
O μόνος ξανθός που μου αρέσει είναι ο Matthew Mcconaughey. Ε οκ ο άνθρωπος είναι κούκλος εκει δεν παίζει ρόλο το χρώμα των μαλλιων νομίζω, όταν ο άλλος είναι πανέμορφος.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 08-06-09 στις 21:46. Αιτία: ........
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 21:45, 08-07-09:

Με τιποτα ξανθοι γαλανοματηδες....Μαυρα μαλλια και λαμπερα πρασινα ματια....Αυτο θεωρω εγω καλυτερο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antara6079

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antara6079
H antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H antara6079 έγραψε στις 22:45, 08-07-09:

Έχω μια γνωστή που έζησε για λίγα χρόνια στη Γερμανία και είχε βαμμένα τα μαλλιά της μαύρα. Κατράμι όμως.
Μόλις μετακόμισε στην Ελλάδα τα έβαψε ξανθά. Πλατινέ.
Έξυπνη κοπέλα.

Μέχρι τα 30 μου είχα μαύρα μαλλιά (τα φυσικά μου).
Μια μέρα πήγα κομμωτήριο και έφυγα barbie.
Σας πληροφορώ ότι στο δρόμο μέχρι τη δουλειά μου (επειδή ζούσα και στο χωριό) μου κάνανε καμάκι μέχρι και γνωστοί.
Εννοείται ότι από τότε είμαι ξανθιά

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,830 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 08:13, 09-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από antara
...
Εννοείται ότι από τότε είμαι ξανθιά
Τι να κάνουμε; Συμβαίνουν και λάθη στη ζωή μας!

(πλακίτσα κάνω βέβαια! ...εσύ, όπως κι αν είσαι, είσαι ωραία!)

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:31, 09-07-09:

όταν ήμουν νέα (φοιτήτρια) πειραματίστηκα αρκετά με το χρώμα των μαλλιών μου και τα έβαφα κατά καιρούς από ξανθά σε μαύρα, κόκκινα, καστανά με ξανθιές ανταύγιες (τα τελευταία όχι όλα μαζί ).

Από το 2002 και μετά δεν τα έχω βάψει και έχω το φυσικό μου χρώμα. (καστανό)
Διαπίστωσα λοιπόν ότι αυτό αρέσει πιο πολύ σε μένα και περίεργως αυτό έχει και μεγαλύτερη επιτυχία/απήχηση στο άλλο φύλλο συγκριτικά με όποιο άλλο χρώμα είχα δοκιμάσει στο παρελθόν.

in my case λοιπόν nature knows best.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 11:55, 09-07-09:

Εγώ δεν πειραματίστηκα ποτε, ούτε και είχα ποτε καμια ιδιαίτερη επιθυμία να δω πως θα είμαι με άλλο χρώμα μαλλιών. Όσο για το θέμα της απήχησης στο άλλο φύλο, ακόμα κι αν ήταν σίγουρο ότι με κάποιο άλλο χρώμα μαλλιών θα μου την έπεφταν πιο πολλοί, αυτό θα με άφηνε παγερά αδιάφορη. Τι να το κάνω το παραπανίσιο καμάκι αν είναι να το πληρώνω με βάψιμο ρίζας κάθε τρεις και λίγο, επισκέψεις το κομμωτήριο και ώρες πασαλείμματος με αυτές τις βαφές που βρωμοκοπάνε, ξέβαμμα φρυδιών και όλα τα παρελκόμενα, γιατί δυστυχώς το βάψιμο μαλλιών δεν είναι κάτι που γίνεται μια φορα κι τέλος... Ευχαριστώ, αλλα να μου λείπει το βύσσινο και αφού εμενα μου αρέσουν τα μαλλιά μου με το χρώμα που έχουν, δεν βλέπω κανένα λόγο να μπω στη διαδικασία να τα βάψω, μέχρι να ασπρίσει ένα 25% τουλάχιστον!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 12:06, 09-07-09:

να τολμήσω να χωθώ στη συζήτηση λέγοντας ότι κι εγώ από όταν άλλαξα τα μαλλιά μου είχα δει τεράστια, όμως τεράστια, διαφορά απήχησης.

πλάκα είχε, γιατί λες τρίχες είναι, τι διαφορά να κάνει, αλλά παραδόξως έκανε.

μετά βαρέθηκα την απήχηση, γύρισα στο κανονικό μου μαλλί και τέλος, ευτυχώς τώρα με θένε για αυτό που είμαι

χουχου

η ιδρίλ έχει ένα δίκιο, όσοι από μαύροι γίνατε κλόντια σίφερ, ΔΕ ΒΑΡΊΕΣΤΕ??

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 13:20, 09-07-09:

"Τεραστια διαφορα απηχησης".. δηλαδη απο κει που σε σπρωχναν απο παντου, αρχισαν να βλεπουν ενα ξανθο τρομακτικο κεφαλι και εκοβαν περα; λογικο

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 00:12, 10-07-09:

έχεις πει και καλύτερα

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 13:07, 10-07-09:

ευτυχώς τώρα με θένε για αυτό που είμαι
και τι ακριβως εισαι...?

Παράθεση

antara6079

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antara6079
H antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H antara6079 έγραψε στις 17:19, 10-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ

η ιδρίλ έχει ένα δίκιο, όσοι από μαύροι γίνατε κλόντια σίφερ, ΔΕ ΒΑΡΊΕΣΤΕ??
όχι

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:35, 10-07-09:

E μεχρι που θα βαρεθουμε εμεις το ξανθο και θα ψαχνουμε κατι αλλο

Παράθεση

Tamaso

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tamaso
H Tamaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Tamaso έγραψε στις 23:01, 21-05-10:

Ξανθοί γαλανομάτες είναι η αδυναμία μου μπορώ να πω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 23:21, 21-05-10:

Εχει να κανει και με τη χωρα στην οποια ζει ο καθενας...στις Σκανδιναβικες χωρες πχ εχει περαση το μελαχρινο μαλλι...γιατι ειναι ολοι ξανθοι
Ον τοπικ,δεν εχω προτιμηση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 23:24, 21-05-10:

marilyn monroe

monika belluci

και οι δύο γυναίκες είναι υπέροχες ή μιά κατάξανθη ή άλλη καστανή.....
δεν είναι θέμα χρώματος μαλλιών αλλά τι αποπνέει ο άνθρωπος...
στη συγκεκριμένη περίπτωση και οι δύο γυναίκες με το δικό τους μοναδικό τρόπο ήταν και είναι sexy και ελκυστικές......

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 00:00, 22-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Tamaso
Ξανθοί γαλανομάτες είναι η αδυναμία μου μπορώ να πω
Τα έχω με ξανθό πρασινο-γαλανομάτη.
Προτιμώ μαύρο μαλλί, πράσινο μάτι..

Παράθεση

Tamaso

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tamaso
H Tamaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Tamaso έγραψε στις 13:32, 24-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Τα έχω με ξανθό πρασινο-γαλανομάτη.
Προτιμώ μαύρο μαλλί, πράσινο μάτι..
Κυνδινεύει δηλαδή το παιδί?

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 14:00, 24-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Tamaso
Κυνδινεύει δηλαδή το παιδί?
Χαχαχαχα εντάξει όχι δεν μετράει μόνο η εξωτερική εμφάνιση!

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 14:59, 24-05-10:

προτιμώ τους μελαχρινούς αλλά μάλλον μόνο σε θεωριτικό επίπεδο χαχαχα
γιατί τα μεγαλύτερα κολλήματα τα τρώω με ξανθούς....!!!!

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,585 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:56, 24-05-10:

Μου αρέσουν οι μελαχρινοί άντρες και οι μελαχρινές γυναίκες (όχι δεν είμαι bi, εννοώ στα γούστα).

Αν και βασικά δεν ερωτεύομαι τρίχες αλλά ανθρώπους.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JoJoanna (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JoJoanna
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H JoJoanna έγραψε στις 15:12, 11-07-10:

Προσωπικά με ελκύουν πιο πολύ οι ξανθοί αλλά εξαρτάται πάντα από το σύνολο.

Παράθεση

tempo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tempo
Ο tempo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O tempo έγραψε στις 15:24, 11-07-10:

πανωλεθρία οι κοκκινομάληδες/κοκκινομάλες!

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 16:59, 11-07-10:

Κοκκινομάλλες

Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 17:20, 11-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Μου αρέσουν οι μελαχρινοί άντρες και οι μελαχρινές γυναίκες (όχι δεν είμαι bi, εννοώ στα γούστα).

Αν και βασικά δεν ερωτεύομαι τρίχες αλλά ανθρώπους.
Το χειρότερο είναι να ερωτευτείς ανθρώπους και στην πορεία να ανακαλύψεις ότι δυστυχώς ασχολιόσουν με.. τρίχες

(ΔΕΝ το λέω για'σένα προσωπικά)

Αυτή η Γυναίκα μ'αρέσει με οποιοδήποτε μαλλί (καλά, προτιμώ το κόκκινο) είτε βαμμένη είτε άβαφη

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kate-wislet3.jpg
Εμφανίσεις:  85
Μέγεθος:  21,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  sunshine014.jpg
Εμφανίσεις:  113
Μέγεθος:  20,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kate_winslet.jpg
Εμφανίσεις:  157
Μέγεθος:  28,9 KB  

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kate.jpg
Εμφανίσεις:  136
Μέγεθος:  103,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kate_winslet_Joe12-15-06.jpg
Εμφανίσεις:  93
Μέγεθος:  38,5 KB  
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 19:04, 11-07-10:

Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες;

Αν εχουν μεγαλυτερα βυζι@ απ'τις μελαχροινες..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 218 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 21:37, 11-07-10:

Εμενα παλι σε αγορι θα μου αρεζε πολυ..πισσα μαυρο σχετικα μακρυ μαλλι με φραντζα και γαλαζιο ματιΑν και,υπαρχουν και ατομα που μπορει να μην εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα,αλλα ειναι εξισου ωραιαΧμμ επισης θα μου αρεζε κατι σε στυλ Johnny Depp αλλα που??χαχαχ πολλα ζηταω το ξερω

Τωρα σε κοριτσι ,για εμενα δεν εχει σημασια το μακρος μαλλιων οσο ειναι περιποιημενα..χρωμα?χμμμ καταρχας πρεπει να αναφερω πως αρχιζω βασικα και απεχθανομαι το ξανθο γιατι πολλες μου θυμιζουν paris hilton-lady gaga(μια και ειναι και πολυ in) φαση..Τις περισσοτερες τις εχω συνδεσει λοιπον με την εικονα μιας μαθητριας στο σχολειο μας...τα μισα μαλλια extention και φυσικα ,οι 5 τονοι σοβατισμα στην μαπα δεν λειπουν ποτε .Σε λιγες λοιπον θεωρω το ξανθο ωραιο..Βασικα αυτο εχει σχεση και με το στυλ, γιατι ειναι αυτο που τουλαχιστον για εμενα κανει καποιον προσελκυστικοΑΑΑ επισης μου αρεσουν πολυ οι πολυχρωμες ανταυγιες σε οποιοδηποτε μαλλι εκτος καστανου.Λοιπον ματια σε κοριτσι ειναι ωραια τα πρασινα και τα γαλαζια τα πολυ ανοιχτα...
ΥΓ.Ρε παιδια γιατι δεν σας αρεσουν οι κοκκινομαλλες??Καλες ειναι,εχουμε μια μαθητρια με φυσικο κοκκινο και ολοι γυριζουν στον δρομο οταν περναει.Εχει φυσικη ομορφια.Μαλλον τις εχετε συνδεσει με τιποτα ακυρο

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 23:38, 11-07-10:

Πιο ελκυστικό είναι κατά κανόνα το πιο εξεζητημένο.. Ώς εκ τούτου η Ελλάδα ως μεσογειακή χώρα έχει πιο πολλούς μελαχρινούς και το πιο ελκυστικό στις περισσοτερες φορές είναι το ξανθό, για την ακρίβεια το καστανόξανθο διότι το κατάξανθό ξεφευγεί πολύ από τα γούστα της ελληνίδας γυναίκας..
Απο την άλλη μεριά και εγώ ως άντρας πιο πολύ το καστανόξανθο μου αρέσει, ίσως για τους ίδους λόγους, παρόλο που έχουμε πήξει στις ξανθιές (τις βαμένες βεβαίως..)...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,655 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:39, 12-07-10:

Καστανό μ' αρέσει. Ενώ μικρή μου άρεσε το καστανόξανθο (ειδικά σε συνδιασμό με γαλάζιο/μπλε/πράσινο μάτι) σε αγόρια, τώρα δε μ' αρέσει και τόσο. Μου δινει την εντύπωση ότι είναι ψεύτικο. Εξάλλου το καστανο/μαύρο είναι πιο αρρενωπό. Πώς να το κάνουμε δηλαδή;

Υπάρχουν και εξαιρέσεις βεβαίως. Στη τελική δεν κολλάμε στο χρώμα, αφού θα μπορεί κάλλιστα να το βάψει

Παράθεση

ΡΗΝΟΥΛΑ (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΡΗΝΟΥΛΑ
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H ΡΗΝΟΥΛΑ έγραψε στις 22:01, 18-07-10:

αν το άτομο έχει καλή συμπεριφορά, ο εαυτός του θα γίνει πολύ πιο όμορφος. αν όχι, και ο πιο όμορφος/η στο κόσμο να είναι, η ομορφιά του χάνεται.

Παράθεση

lovesome (για σήμερα Debbie ;p)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovesome
H για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H lovesome λαβ μιουσικ έγραψε στις 23:01, 18-07-10:

Τι κόλλημα με τους κοκκινομάλληδες εε!
Νταξ και μενα μ'αρέσουν αλλά να ειναι φυσικό!
Αν το βάψεις δεν έχει νόημα!
Γενικά στους αντρες δεν μου αρέσουν τα βαμμένα μαλλία...
απλά οι μελαχρινοί έχουν άλλη χάρη ρε παιδί μου!
Το καστανόξανθο μ'αρέσει!
το ξανθό εντελώς κάποιες φορές με χαλά!
Ιδικά αν ειναι και συνδιασμός με γαλανά μάτια!
Είναι πολύ... πως να το πω
ασπούμε ο συνδιασμός που λέμε "ψηλός ξανθός γαλανομάτης"
δεν ξέρω πως να το πω τώρα

Ενώ να έχεις ένα μαυρομάλλη με γαλανές ματάρες! αχχχ

εκεί λιώνεις...[το έκαναν μόδα οι emo και καλα ...μη χε...]

ή ένα μελαχρινό με πράσινες ματάρες!
μμμμμμμ
με έπειασαν οι λιγούρες.
ηαηα

Πάντως πάντα εξαρτάται από το σύνολο

Παράθεση

pink angel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pink angel
H pink angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H pink angel έγραψε στις 18:44, 22-07-10:

εγω δεν εχω προβλημα,παρολα αυτα συνθος με τραβανε οι καστανοι και οι μελαχρινοι

ομως συμφωνω μαζι σου Dabbie αν ειναι μελαχρινος με γαλανα ματια ειναι πολυ γοητευτηκοσ και κουκλος!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 27-07-10 στις 14:08. Αιτία: merge
Παράθεση

Jimmaki (Δήμητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jimmaki
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H Jimmaki έγραψε στις 14:04, 27-07-10:

ποτέ δε παρατηρώ το χρώμα των μαλλιών κάποιου που θα μου αρέσει αλλά από το υποσυνείδητό μου πάντα είναι καστανόξανθοι

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 14:20, 27-07-10:

Μελαχρινοι και παλι μεχρινοι!!! Τα ματια δεν με πολυ απασχολουν, αρκει να εχει ωραιο βλεμμα..

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 15:48, 27-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Και οι με πορτοκαλί μαλλιά και φακίδες έχουν κάτι ελκυστικό
Αρχική Δημοσίευση από lovesome
Τι κόλλημα με τους κοκκινομάλληδες εε!
Νταξ και μενα μ'αρέσουν αλλά να ειναι φυσικό!
Αν το βάψεις δεν έχει νόημα!
Για όσες ενδιαφέρονται : Κοκκινομάλληδες υπάρχουν στην βόρεια Γερμανία! Είχα δει και είναι όντως κουκλιά!
Και φυσικά οι πιο πολύ ξανθοί είναι εκεί..!!

Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H lovesome λαβ μιουσικ έγραψε στις 15:51, 27-07-10:

αυριο πάω Β.Γερμανία
ΤΕΛΟΣ
ηαηαηα!

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 16:06, 27-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από lovesome
αυριο πάω Β.Γερμανία
ΤΕΛΟΣ
ηαηαηα!
Μαζίιι σου!!

Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lovesome λαβ μιουσικ έγραψε στις 16:20, 27-07-10:

Ηαηαηα!
περνω εγώ κοκκινομάλλη και εσύ ξανθο? ή θες και εσύ κοκκινομάλλη?
νο προμπ! ένα σωρό!

Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin έγραψε στις 18:30, 27-07-10:

Χαχαχαχα! εγώ πέρνω ξανθό!! οι κοκκινομάλληδες είναι δικοί σου!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους