Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,834 μέλη και 2,410,763 μηνύματα σε 75,038 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 244 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 330)
Ξανθό
64
19,39%
Καστανό
87
26,36%
Μαύρο
80
24,24%
Κόκκινο
21
6,36%
Δεν έχω προτίμηση
78
23,64%

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε: στις 08:47, 11-12-07:

Όταν η γυναίκα έχει το φυσικό ξανθό και γαλανά μάτια,όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.χαρίζει μεγάλη φωτεινότητα το φυσικό ξανθό.

Επίσης στις γυναίκες υπέροχο είναι το μελαχρινό(γνήσιο) αλλά όχι με καστανά μάτια...(διότι είναι συνηθισμένο)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 16:15, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από The Stand
Όταν η γυναίκα έχει το φυσικό ξανθό και γαλανά μάτια,όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.χαρίζει μεγάλη φωτεινότητα το φυσικό ξανθό.
Αν δεις γυναίκα μελαχρινή με πράσινα 'η μπλε μπιρμπιλωτά μάτια, θα αλλάξεις γνώμη.

Γενικότερα είναι από σπάνιο έως αδύνατο να μου αρέσει το ξανθό μαλλί. καστανόξανθο ίσως, αλλά ξανθό σχεδόν αδύνατο. Ίσως είναι και αντίδραση του οργανισμού μου που λέει ότι αφού όλοι οι άντρες κυνηγάνε τις ξανθιές, τότε υπάρχουν πολλές περισσότερες μελαχρινές που περιμένουν
Πάντως, χωρίς να έχω στοιχεία, κάποτε είχα διαβάσει ότι ναι μεν στους άντρες μπορεί να αρέσουν οι ξανθιές, αλλά παντρεύονται μελαχρινές.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,914 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 17:21, 11-12-07:

Προσωπικα, σε ο,τι αφορα τους ανδρες, αρκουν τα λεπτα χαρακτηριστικα...
Τωρα, το οτι στην Ελλαδα, λογω του οτι η πλειοψηφια ειναι μελαχρινοι/-ες, ειναι λογικο, οταν μπεις σε ενα μαγαζι και απο τα 20 κεφαλια π.χ τα 2 ειναι ξανθα, να πεσει εκει στην αρχη το ματι σου...στη βορεια Ευρωπη π.χ ισχυει το αντιθετο..

χμμ...τωρα σχετικα με αυτο που ανεφερε η Μισελ, πιστευω οτι ενα ομορφο προσωπο, θα παραμεινει ομορφο ειτε εχει ξανθα ειτε σκουροχρωμα μαλλια...απλα καποια απο τις δυο αποχρωσεις βασει των αλλων χρωματων που κυριαρχουν στο προσωπο του ακομα και σε συνδυασμο με τα χαρακτηριστικα αυτου, θα του πηγαινει περισσοτερο...αλλωστε το καστανο ειναι απο τα πιο σιγουρα χρωματα...το ξανθο ειναι δυσκολο και δη το ανοιχτο και το καταμαυρο ακομα περισσοτερο...
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 17:47, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Τωρα, το οτι στην Ελλαδα, λογω του οτι η πλειοψηφια ειναι μελαχρινοι/-ες, ειναι λογικο, οταν μπεις σε ενα μαγαζι και απο τα 20 κεφαλια π.χ τα 2 ειναι ξανθα, να πεσει εκει στην αρχη το ματι σου...στη βορεια Ευρωπη π.χ ισχυει το αντιθετο..
Πλέον, αυτή η αναλογία δεν ισχύει. Τώρα θα είναι κάπου 10 βαμμένες ξανθιές, 2 φυσικές, 2 βαμμένες κοκκινομάλλες και 6 μελαχρινές...
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,509 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 19:05, 11-12-07:

Eγώ προτιμώ τις καστανές και καμιά φορά τις μαυρομάλλες. Τα μάτια δεν με πολυαπασχολούν...
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,914 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 20:30, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Πλέον, αυτή η αναλογία δεν ισχύει. Τώρα θα είναι κάπου 10 βαμμένες ξανθιές, 2 φυσικές, 2 βαμμένες κοκκινομάλλες και 6 μελαχρινές...
Δεν αναφερομουν στη σοου μπιζ!!!
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 19:25, 28-03-08:

Redheads 'have more sex than blondes or brunettes'

Blondes may have more fun but redheads have more sex, according to new research in Germany.
The study by Hamburg Sex Researcher Professor Dr Werner Habermehl looked at the sex lives of hundreds of German women and compared them with their hair colour.
He said: "The sex lives of women with red hair were clearly more active than those with other hair colour, with more partners and having sex more often than the average. The research shows that the fiery redhead certainly lives up to her reputation."
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 19:44, 28-03-08:

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά αν είναι ένα μαλλί να τραβήξει το βλέμμα μου, αυτό είναι το έντονο κόκκινο. Από εκεί και πέρα το ξανθό με αφήνει αδιάφορο (το πλατινέ ειδικά το απεχθάνομαι), και προτιμώ από αυτό καστανό ή μαύρο. Πάντως σε γενικές γραμμές δεν παίζει σχεδόν κανένα ρόλο στην επιλογή, αν εξαιρέσεις αυτό που ειπώθηκε πολυ σωστά ότι σε κάθε άνθρωπο ταιριάζουν άλλα χρώματα.
Παράθεση

teo (Θοδωρής)

Δραστήριο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O teo έγραψε: στις 19:44, 28-03-08:

Καστανο και μαυρο
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 20:16, 28-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά αν είναι ένα μαλλί να τραβήξει το βλέμμα μου, αυτό είναι το έντονο κόκκινο. Από εκεί και πέρα το ξανθό με αφήνει αδιάφορο (το πλατινέ ειδικά το απεχθάνομαι), και προτιμώ από αυτό καστανό ή μαύρο. Πάντως σε γενικές γραμμές δεν παίζει σχεδόν κανένα ρόλο στην επιλογή, αν εξαιρέσεις αυτό που ειπώθηκε πολυ σωστά ότι σε κάθε άνθρωπο ταιριάζουν άλλα χρώματα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 20:27, 28-03-08:

Πάντα έλεγα ότι δεν παίζει ρόλο το χρώμα των μαλλιών στον άντρα. Το θεωρούσα μάλιστα ανόητο να το σκέφτομαι. Κάποια στιγμή συνειδητοποίησα ότι η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που με ενδιέφεραν ήταν ξανθοί με πολύ μαλλί...
Μάλλον δεν είναι τυχαίο...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 21:23, 28-03-08:

Δεν κάνω διακρίσεις στα χρώματα. Όλες τις αγαπάω. Αν και τις ξανθές τις σέβομαι λίγο περισσότερο...
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 21:26, 28-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Αν και τις ξανθές τις σέβομαι λίγο περισσότερο...
define σέβομαι.

Για έλξη μιλάμε εδώ
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 21:40, 28-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
define σέβομαι.

Για έλξη μιλάμε εδώ
Δικό μου λάθος. "σέβομαι" ήθελα να πω. Μου κάνουν γρηγορότερα εντύπωση
Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε: στις 22:55, 28-03-08:

καστανές μεσογειακές χυμώδεις γυναίκες foreva
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 02:07, 29-03-08:

Ένα θα πω καστανοί μαλλιάδες!!!
νταξ και οι ξανθοί βέβαια δεν είναι κακοί...!!
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 13:53, 31-03-08:

Εγώ αν και φυσική ξανθιά...πάντα τα βρίσκω με μαυρομάλλιδες...και με ανοιχτόχρωμα ματάκια...δεν ξέρω γιατι...τυχαίνει !!!
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 00:09, 04-04-08:

Εξαρτάται τον συνδυασμό.
Έχω μεγάλη αδυναμία στις μαυρομάλλες με γαλάζια μάτια.(πολύ μεγάλη αδυναμία όμως.)
Οι ξανθιές όπως και να το κάνουμε κυριαρχούν.

Καταλήγω όμως σε κάτι που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες:
Αρχική Δημοσίευση από Valder
Το "κούμπωμα" έρχεται από κεί που δε το περιμένεις... Δε χωράνε παραγγελίες και delivery σ' αυτά! Άμα σου 'ρθει το άλλο σου μισό, θα το καταλάβεις και τότε όλα τα χρώματα θα πάνε περίπατο!8)
Αρχική Δημοσίευση από BadGuy
ποτέ δεν ξέρεις τι χρώμα θα έχει η λαμαρίνα που θα δαγκώσεις!
Μάλλον θα ψηφίσω το "καρδιά-αγγινάρα".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 04-04-08 στις 00:22.
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε: στις 00:16, 04-04-08:

Ψηφίζω δαγκωτό μελαχρινό.
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 00:21, 04-04-08:

Θα έλεγα πως βρίσκω πιο ελκυστικούς τους ξανθούς,όχι τίποτα άλλο αλλά δεν τους βλέπουμε και συχνά σε αυτή τη χώρα..Πάντως,γενικά διαλέγω πάντα μελαχρινούς.Αλλά μην ξεχνάμε πως όλοι οι καλοί χωράνε..Οπότε θα ψηφίσω και εγώ αγγινάρα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους