Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,357 εγγεγραμμένα μέλη και 3,072,339 μηνύματα σε 94,411 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 704 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 330)
Ξανθό
64
19,39%
Καστανό
87
26,36%
Μαύρο
80
24,24%
Κόκκινο
21
6,36%
Δεν έχω προτίμηση
78
23,64%

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 21:50, 08-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Γίνατε ίδιοι δηλαδή;
χαχχαχαχαχα!!! οχι! εγω τωρα εχω πιο ανοιχτο μαλλι αλλα το ματι εμεινε σκουρο!! χαχαχα!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 22:40, 08-04-11:

Στις γυναικες μου αρεσει το φλογερο κοκκινο χρωμα ....στους ανδρες το καστανο και το μελαχροινο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 15:41, 12-04-11:

Ελκυστικοί είναι οι άνθρωποι όχι το μαλλί τους.....και ειδικά το χρώμα τους...
Κι εγώ που είμαι φυσική καστανόξανθη, τα έχω βάψει το τελευταιο εξάμηνο κόκκινα και είναι και πολύ ωραία......
Προχτές ήμουν στο Θησείο και ξαφνικά περνάει μια νέα κοπέλα με μακρύ καστανο μαλλί αδιάφορου χρώματος....αλλα ήταν τόσο ωραία, το πως περπατούσε, το πως στεκόταν.....που έκανε εντύπωση από μακριά κι ας μην είχε ξανθό μαλλί....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,003 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 16:11, 12-04-11:

Δεν έχω συγκεκριμένη προτίμηση.. Δε δίνω βάση στο χρώμα των μαλλιών αλλά στον χαρακτήρα και στην εμφάνιση.. Ελκυστικοί είναι και οι ξανθοί και οι μελαχρινοί κατά τη γνώμη μου..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ!
Ο ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O ΦΑΓΑΝΟ ΖΟΥΛΑΠΙ! έγραψε στις 17:30, 16-04-11:

Μου κανει εντυπωση καπως το αποτελεσμα,παντα πιστευα πως στο φαντασιακο του/της Ελληνα/ιδας το ξανθο, ως πιο σπανιο στην Ελλαδα,ειναι κυριαρχο.Μαλλον επεφτα εξω κρινοντας εξ'ιδιων τα αλλοτρια!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 17:45, 16-04-11:

Καστανά.
Το ξανθό δε μου αρέσει, δε ξέρω γιατί.Το κόκκινο το βρίσκω λίγο σαχλό, είναι αρκετά έξω από τα γούστα μου.Για τα μαύρα δεν έχω άποψη.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:33, 16-04-11:

Στις γυναίκες δεν έχω πρόβλημα!
Στους άντρες καστανό, μελαχρινό, στο ξανθό δεν είμαι ιδιαίτερα δεκτική...

Παράθεση

GoodDayToDie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GoodDayToDie
H GoodDayToDie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H GoodDayToDie phew έγραψε στις 21:06, 26-05-11:

στις επιλογες μου δεν εχω καποια ιδιαιτερη προτιμηση, αλλα μπορω να πω οτι το ξανθο χρωμα, σε αντρες και γυναικες, ικανοποιει καποια προσωπικα μου ''προτυπα'' ομορφιας..

Παράθεση

chrysoulitsa97 (χρύσα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chrysoulitsa97
H χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H chrysoulitsa97 θέλω να δω ταινία :D έγραψε στις 18:06, 30-05-11:

το μαυρο το καταμαυρο το βαμμενο δεεεν... ολιγον υπερβολικο.
παντως πιστευω πως εδω στην ελλαδα πιστευουμε πως οι ξανθοι/ες ειναι κατι ξεχωριστο και το θεωρουμε ομορφο...
στην σουηδια που εχουν πηξει στους ξανθους/ες παμε στοιχημα, θελουν μελαχρινους/ες

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 18:16, 30-05-11:

ότι να ναι...άμα ο άλλος έχει γλυκό προσωπάκι στις τρίχες θα κολλήσουμε;

Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 18:27, 30-05-11:

βασικά σίγουρα υπάρχουν πολλά περισσότερα και σημαντικότερα πράγματα να αξιολογήσεις πάνω σε κάποιον από το χρώμα των μαλλιών του ( προσωπικά όμως θα έριχνα μία ψήφο στους ξανθούς-καστανούς με καφέ μάτια!)

Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 574 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 11:09, 02-06-11:

μαύρα μαλλιά-μαύρα μάτια. ΕΡΩΤΑΣ <3

Παράθεση

stoli meg

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stoli meg
H stoli meg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H stoli meg έγραψε στις 12:24, 02-06-11:

Το ξανθό γοητεύει, το κόκκινο εντυπωσιάζει το μελαχρινό όμως σου μένει αξέχαστο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~LoVeR BoY~ : 02-06-11 στις 12:51. Αιτία: απαγορεύονται τα κεφαλαία
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:27, 02-06-11:

Το μελαχρινό όμως σου μένει αξέχαστο!
ναι,,εχει βαθυ συναισθημα..
σε ρουφαει μεσααα...........

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~LoVeR BoY~ : 02-06-11 στις 12:51. Αιτία: διόρθωση quote που ήταν γραμμένο σε κεφαλάια
Παράθεση

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη catgirlbarbara
H catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 428 μηνύματα.

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 18:25, 02-06-11:

πιστευω, πιο ελκυστικοι ειναι οι μελαχρινοι

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,657 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:49, 02-06-11:

Κοκκινομάλλες.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 22:58, 02-06-11:

δωλο για την Πλινσες...

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 23:04, 02-06-11:

νομιζω δεν παιζει ρολο το χρωμα του δερματος,των μαλλιων ή των ματιων,αν ο αλλος μας κανει το κλικ,ειτε ειναι ξανθος ειτε μελαχρινος θα μας αρεσει.

Σε πολλες αρεσουν οι γαλανοματιδες επειδη μπορουν να ξεχωρισουν αν συστελεται ή διαστελλεται η κορη του ματιου του αρσενικου που κοιταζουν και ετσι βλεπουν αν τις ποθουν ή οχι.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 23:09, 02-06-11:

...μπορουν να ξεχωρισουν αν συστελεται ή διαστελλεται η κορη του ματιου του αρσενικου που κοιταζουν και ετσι βλεπουν αν τις ποθουν ή οχι.

για άκου κάτι πράγματα...
εγώ νόμιζα αρκεί να κοιτάξεις κάτω απ΄το τραπέζι

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 23:11, 02-06-11:

οι μαυρομαλληδες κατ εμε ειναι πιο ελκυστικοι. για γυναικες μ αρεσει πολυ το ξανθο το γλυκο οχι η πλατινα και το πυροξανθο. γενικά οι κοκκινωπες αποχρωσεις.

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,380 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 23:22, 02-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes

για άκου κάτι πράγματα...
εγώ νόμιζα αρκεί να κοιτάξεις κάτω απ΄το τραπέζι
Ωραίο κόλπο...

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 23:23, 02-06-11:

Αααααυτο. Σκούρο κόκκινο όμως
Άντε και το φυσικό μου, καστανό.

Παράθεση

bitchdoll

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bitchdoll
H bitchdoll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H bitchdoll έγραψε στις 12:51, 24-06-11:

μου αρεσουν οι ξανθοί με καστανα ματια..οχι πολυ ανοιχτα μαλλια αυτο στο χρωμα του σιταριου κ σταρενιο δερμα!μονο αυτο αξίζει!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 24-06-11 στις 19:54.
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 19:47, 24-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από bitchdoll
μου αρεσουν οι ξανθοι με καστανα ματια..οχι πολυ ανοιχτα μαλλια αυτο στο χρωμα του σιταριου κ σταρενιο δερμα!μονο αυτο αξιζει!
Ε δεν άντεξα, αυτά ακριβώς είναι δικά μου χαρακτηριστικά, όλα όμως.. Γνωριζόμαστε απο κάπου?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 24-06-11 στις 19:55. Αιτία: επεξεργασία ποστ παράθεσης
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:49, 24-06-11:

Ναι

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,092 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 10:45, 28-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
μη το λες...
οι καστανές είναι πιο όμορφες

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 478 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 13:00, 28-06-11:

Είναι! Γιατί γράφουν καλύτερα στην κάμερα...

Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,794 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 13:46, 28-06-11:

κοκκινομάλλες οι ξανθιες δεν είναι και πολύ...

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,473 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 01:06, 15-07-11:

Χάλια είναι οι ξανθιές.Προτιμάμε κάτι πιο σκούρο.

Παράθεση

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrhstoszzn
Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O xrhstoszzn έγραψε στις 01:51, 30-07-11:

εμενα οι ξανθιες μου βγαζουν κατι πιο αθωο και πιο γλυκο

ενω οι μελαχρινες εχουν κατι το πιο εξωτικο και πιο δυναμικο και πιο σεξυ!!! τους ξανθους δεν τους θεωρω ωραιους γιατι οπως και οι ξανθιες μου βγαζουν κατι το αθωο ενω οι μελαχρινοι εχουν μια βαρβατιλα που δεν νομιζω καπoιος ξανθος να εχει πολυ σπανια...ειναι θεμα χρωματος το ξανθο ειναι κατι το φωτεινο και και το εχουμε συνδεσει με την αθωοτητα με την καλοσυνη ενω το μαυρο ειναι κατι μυστηριο και επικινδυνο παντως σε μια ερευνα που ειχαν κανει το 90% των Ελληνιδων προτιμουσε μελαχρινους και πιστευω και οι περρισσοτεροι αντρες προτιμουν μελαχρινες (δειτε και στο fcb τι γινεται χαμος!!!)εγω απο την αλλη κλεινω περισσοτερο στις ξανθιες γιατι ειναι πιο γλυκιες

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 31-07-11 στις 20:38. Αιτία: συγχώνευση
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 08:39, 30-07-11:

Μπα, δεν νομιζω οτι οι αντρες προτιμούν τις ξανθιες εναντι των αλλων γυναικων με διαφορετικο χρωμα μαλλι..Πολλοι παραγοντες παιζουν ρολο για την προτιμηση του ανδρα σε αυτο το θεμα. Ενας απο αυτους ειναι το περιβαλλον μεσα στο οποιο ζει ενας αντρας, αφου αν για παραδειγμα παμε στην Σουηδια τοτε θα διαπιστωσει κανεις οτι οι μαυρομαλλες ειναι περιζήτητες μιας και ολοι τους ειναι κιτρινοτριχιδες..Εν αντιθεση με τη Ελλαδα που συμβαινει καπως το αντιθετο. Αυτη η προτιμηση συμπεριλαμβανεται μεσα στο γουστο καθε ανθρωπου που συνεχως διαφοροποιειται...

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,311 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 12:13, 30-07-11:

Σε κάθε τόπο συζητιέται το λιγότερο διαδεδομένο.Και στη Σουηδία αν πας γίνεται το ανάποδο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chemwizard : 30-07-11 στις 12:13. Αιτία: λολ,είπα ό,τι κι ο από πάνω μου :P
Παράθεση

kate_gka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kate_gka
H kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H kate_gka χαρισε μου εναν κοσμο μοναχα για μας... έγραψε στις 12:39, 30-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Μπα, δεν νομιζω οτι οι αντρες προτιμούν τις ξανθιες εναντι των αλλων γυναικων με διαφορετικο χρωμα μαλλι..Πολλοι παραγοντες παιζουν ρολο για την προτιμηση του ανδρα σε αυτο το θεμα. Ενας απο αυτους ειναι το περιβαλλον μεσα στο οποιο ζει ενας αντρας, αφου αν για παραδειγμα παμε στην Σουηδια τοτε θα διαπιστωσει κανεις οτι οι μαυρομαλλες ειναι περιζήτητες μιας και ολοι τους ειναι κιτρινοτριχιδες..Εν αντιθεση με τη Ελλαδα που συμβαινει καπως το αντιθετο. Αυτη η προτιμηση συμπεριλαμβανεται μεσα στο γουστο καθε ανθρωπου που συνεχως διαφοροποιειται...
Συμφωνω!
Οτι δεν εχει καθε τοπος ζητα...
Εχω ακουσει οτι στη Σουηδια επειδη ειναι ολες ξανθιες βαφουν τα μαλλια τους μαυρα...
Αν ειναι δυνατον!Μαυρο μαλλι-κορακι βαμμενο και να βγαινει η ριζα ξανθια!

Παράθεση

Αλίκη Βακ.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αλίκη Βακ.
H Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Αλίκη Βακ. Μου λείπεις τόσο!!!!!!!!!!:'((((((((( έγραψε στις 17:41, 31-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από kate_gka
Συμφωνω!
Εχω ακουσει οτι στη Σουηδια επειδη ειναι ολες ξανθιες βαφουν τα μαλλια τους μαυρα...
και εγω δηλαδη που το εχω απο φυσικου μου?? Να το βαψω???

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 02:06, 02-08-11:

κοκκινομαλλες θεες

λατρευουμε και ποθουμε κυριως αν ειναι φυσικο...ειστε μια εξωτικη απολαυση

Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 979 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 19:34, 06-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
κοκκινομαλλες θεες

λατρευουμε και ποθουμε κυριως αν ειναι φυσικο...ειστε μια εξωτικη απολαυση
Ειδικά το ανοικτό είναι ... κόλαση...
Αλλά και τα άλλα χρώματα έχουνε τη χάρη τους..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 01:18, 07-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από iGiannis
Ειδικά το ανοικτό είναι ... κόλαση...
Αλλά και τα άλλα χρώματα έχουνε τη χάρη τους..
αυτη η jessica που εχεις ως φωτογραφια απο το true blood εχει καψει καρδιες,ειναι παρα πολυ ομορφη....

και τα αλλα χρωματα εχουν την χαρη τους αλλα αυτο το στυλ της Εγγλεζας με ωραιο ματι,ανοικτο δερμα και κοκκινο μαλι ειναι ΘΕΙΚΟ....

Παράθεση

pauline

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pauline
H pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H pauline έγραψε στις 04:05, 07-08-11:

Σε άντρες το καστανό μ'αρέσει πιο πολύ!! γενικά όμως δεν το πολυκοιτάζω!!! αν είναι το σύνολο όμορφο, τότε είμαστε οκ

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 06:41, 07-08-11:

Συμφωνω!
Ακούγεται λίγο τρελό άν και πρώτη φορά το βλέπω, γενικά είμαι και εγώ εναντίον των έντονων τεχνητών επεμβάσεων στο χρώμα επειδή φαίνεται απο το σύνολο οτι κάτι είναι ψεύτικο.

Παράθεση

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη λιλ αιθεροβάμων
H λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H λιλ αιθεροβάμων Πετάω..! έγραψε στις 11:17, 07-08-11:

Εμένα μ αρέσουν πολύ οι ξανθιοί με λευκή επιδερμίδα. Εγώ είμαι μελαχρινή. Δεν ξέρω αν ισχύει οτι κοιτάμε τα αντίθετα αλλά απ οτι παρατηρώ, έτσι είναι!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vicky95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vicky95
H Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Vicky95 έγραψε στις 13:58, 07-08-11:

μελαχρινός με πράσινο μάτι..<3
κόλασηηηη..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MetalChest (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MetalChest
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 403 μηνύματα.

O MetalChest έγραψε στις 19:34, 07-08-11:

Προσωπικά, θεωρώ τα ξανθά άτομα ομορφότερα. ΜΙλώντας πάντα για φυσικό ξανθό που συνοδεύεται από ανοιχτόχρωμα μάτια και λευκή επιδερμίδα.
Αλλά αυτό δεν μπορώ να το στηρίξω κάπου, γούστα είναι αυτά! To each his own!

Παράθεση

Αλίκη Βακ.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αλίκη Βακ.
H Αλίκη Βακ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Αλίκη Βακ. Μου λείπεις τόσο!!!!!!!!!!:'((((((((( έγραψε στις 08:50, 12-08-11:

Μου αρέσουν πολύ οι ξανθοί αλλά αυτη την περίοδο είμαι ερωτευμένη με έναν μελαχρινό άρα μαύρα!!!

Παράθεση

ZinaM (Ζήνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ZinaM
H Ζήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H ZinaM toujours recommancer... έγραψε στις 17:01, 29-10-12:

Ίσως να ναι και το τελευταίο που με νοιάζει, αρκεί να υπάρχουν!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:11, 29-10-12:

Αν και πρεπει να υπερασπιστώ τις ξανθές (καθ ότι ειμαι κι εγώ), θα πω πως κατά τη γνώμη μου το χρώμα των μαλλιών και των ματιών δεν έχει καμία σημασία. Μπορεί ένας άντρας με σκούρα χαρακτηριστικά να είναι πολύ γοητευτικός και ένας ξανθός γαλανομάτης να είναι φλώρος. Και το αντίθετο φυσικά.
Μπορει κάποιος να μην έχει καθόλου μαλλιά και να ειναι πολύ γοητευτικός.
Η γοητεία δεν κρύβεται στο χρώμα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nattii
H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 17:13, 29-10-12:

Εγώ προσωπικά προτιμώ μελαχρινούς, μεσογειακούς...

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 17:22, 29-10-12:

Είναι σαν να μου λες

vs

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 17:51, 29-10-12:

Με ξανθό αλλά πολύ ξανθό δεν είμουν ποτέ..Μόνο με 2 καστανόξανθους και όλοι οι άλλοι ήταν μελαχρινοί...
Δεν θα πω όμως ότι μου αρέσει κάποιος μόνο και μόνο για αυτό το χαρακτηριστηκό..Μάλλον όμως τείνω προς την άποψη της Natti για τους μεσογειακούς..!

Παράθεση

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 597 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 17:57, 29-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vicky95
μελαχρινός με πράσινο μάτι..<3
κόλασηηηη..
μαυρος με καταγαλανο ματι <3 κολασηηη

Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 18:52, 29-10-12:

το ξανθος - γαλανομάτης παραπέμπει πιο πολύ σε προτυπο - άντρα της παιδικής μας ηλικίας, καθώς οι πλειοψηφία των παιδικών παραμυθιών περιέχουν ένα ξανθό γαλανομάτη πριγκιπα!! και γω έως καποιο διαστημα ηθελα ενα τετοιο αντρα...τα δεδομένα όμως αλλαξαν μαρεσουν πιο πολύ οι μελαχρινοί και πάντα πέφτω πάνω σε μελαχρινους...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους