Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,265 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο σημαντικό είναι το σεξ σε μια νέα σχέση;

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:12, 19-06-07:

Σήμερα μιλησα με μια γνωστή μου που είναι 29 χρονών. Αυτή έχει σχέση τον τελευταίο ενάμισι μήνα με κάποιον που είναι 32 αν θυμάμαι καλά, μάλιστα ειχαμε βγει για καφέ/ποτό τις προάλλες μαζί με τον φίλο της (εγώ, το μωρό μου, εκείνη κι ο φίλος της). Δεν την ξέρω καλα, αλλά μου φάνηκαν αρκετά ερωτευμένοι, ταιριαστό ζευγάρι. Σήμερα έμαθα πως μάλλον πάνε για χωρισμό. Όχι, δεν στεναχωρήθηκα Απλά έμαθα επίσης πως τόσο καιρό δεν είχαν προχωρήσει σε ΤΙΠΟΤΑ πέρα από μερικά φιλιά στο στόμα..
Την ρώτησα πως και αυτό.. και μου ειπε πως α) εκείνος δεν της την έπεσε, β) εκείνη δεν ήθελε (!). Κι οταν την ρωτησα γιατί αφού δεν ήθελε, έκανε σχέση μαζί του, εκείνη μου απάντησε πως της φάνηκε καλό παιδί και συγκροτημένο και με έστειλε για βρούβες. Νι, το έχω πια επιβεβαιώσει πως οι γυναικες δεν ξέρουν τι θέλουν, αλλά μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο όλο αυτό; Γιατί μπορεί κάποια να φέρεται έτσι; Πως είναι δυνατόν να είσαι με κάποιον και να μη ψάχνεις γωνία να τον στριμώξεις (ειδικά στην αρχή); Είμαι λυσσάρα; (πάντως ένιωσα λίγο εύκολη όσο μου τα έλεγε αυτά.. ) Και μήπως τελικά κάτι τέτοια φταίνε και μερικές δυσκολεύονται τόσο να κάνουν μια σχέση της προκοπης;

(Υπαρξιακή κρίση έπαθα λέμε.. διότι δεν θέλετε να ξέρετε τι έχω κάνει με το μωρό μου στον ενάμισι μήνα της σχέσης μας! )

Γνώμεις, απόψεις, σχολιασμός ελεύθερος!

ΥΓ: Αν μπορείτε να βρειτε καλύτερο τίτλο, be my guest!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 22:16, 19-06-07:

1) Το να κανεις σεξ, σε μια σχεση 1,5 μηνα, πολυ σημαντικο. Εκτος και αν η συντροφος σου ειναι 15,5 χρονων, οποτε περιμενεις μεχρι τα 16.

2) Το να κανεις τα ακατανομαστα - ολες τις φαντασιωσεις σου, για μενα εκτος απο μη απαραιτητο, ειναι και απευκταιο. Με μια ρεγουλα, και ολα θα ερθουν. Αν τα "δειξεις ολα" εξ' αρχης, τι θα κανουμε και μετα;

Τωρα βεβαια, τα παντα εξαρτωνται και απο τα ατομα που μετεχουν στη σχεση, αλλα εμενα, οποιος πεφτει με τα μουτρα σε οποιαδηποτε σχεση (και σε οποιονδηποτε τομεα: επικοινωνια 10 φορες τη μερα, 753 στασεις σεξ, συγκατοικηση στον μηνα πανω, κτλ) δεν μου ταιριαζει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:19, 19-06-07:

Γι αυτό είπα τις ηλικίες.. επειδή δεν είναι 15 χρονών ούτε ο ένας ούτε ο άλλος.

Και μη μου το πας από τη μια άκρη στην άλλη. Δεν μιλησα για πραγματοποίηση όλων των φαντασιώσεων μέσα σε ενάμισι μήνα, αλλά αν σκεφτείς πως εκείνοι δεν εχουν καν κάνει σεξ.. ε, εγώ είμαι ήδη πολύ αμαρτωλή!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 22:21, 19-06-07:

Δηλαδη kajira, πες μας τι εχετε κανει! Πεεεες πεεεεες!

Κατα τ'αλλα, το γνωστο. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, κι ο καθενας ο,τι του γουσταρει στο κρεβατι του.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 22:24, 19-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Γι αυτό είπα τις ηλικίες.. επειδή δεν είναι 15 χρονών ούτε ο ένας ούτε ο άλλος.

Και μη μου το πας από τη μια άκρη στην άλλη. Δεν μιλησα για πραγματοποίηση όλων των φαντασιώσεων μέσα σε ενάμισι μήνα, αλλά αν σκεφτείς πως εκείνοι δεν εχουν καν κάνει σεξ.. ε, εγώ είμαι ήδη πολύ αμαρτωλή!
Εχω μια ταση να γενικολογω, και να μην μιλαω για συγκεκριμενες περιπτωσεις.
Αν μιλαμε για τις συγκεκριμενες περιπτωσεις:
α) Οχι, μου φαινεται τρελα υπερβολικο το να μην κανουν σεξ
β) Εξαρταται απο το τι εχετε κανει εσεις. Επειδη κατι εχω καταλαβει για τα γουστα σου, πηγε το μυαλο μου...στα ακρα!

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
+1

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:26, 19-06-07:

Ναι ρε συ ό,τι γουστάρει κάνει σαφώς. Εδώ σχολιάζουμε το κοινωνικό φαινόμενο "γυναικα-που-το-παιζει-δύσκολη-ενώ-μάλλον-γενικά-δεν-θέλει!" Γιατί μπορει μια γυναίκα να κάνει σχέση υπό αυτές τις προϋποθέσεις; Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο αυτο δηλαδή;

(και όχι ο τυπος δεν ήταν λεφτάς και δεν βγαινανε πολύ απ όσο μου ειπε)

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 22:27, 19-06-07:

Τότε είμαστε δύο λυσσάρες αυτή την στιγμή

Με μία απλή εξήγηση είναι ότι δεν τον ήθελε πολύ...δεν έλιωνε...ε...δεν...από την άλλη μπορεί απλά να κολλάει να προκαλέσει η ίδια... να αγχώνεται ότι αν γίνει γρήγορα να την περάσει ο άλλος για εύκολη... ουφ... δεν ξέρω...τόσα μπορεί υπάρχουν

Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να θέλω κάποιον και να έχω αυτοκυριαρχία....δεν μπορώ βρε παιδί μου... 'Οταν τον θες τον άλλον, θες να είστε κολλημένοι ο ένας στον άλλον συνέχεια... Να τον βλέπεις και να θες να του ορμίξεις εδώ και τώρα... Να είστε έξω μαζί και να σκέφτεσαι πότε θα βρεθείτε στο σπίτι να κάνετε τα δικά σας ( ναι είμαι πρόστυχη το ξέρω)... Να συναντιέστε και να μην τον αφήνεις να πάρει ανάσα από τα φιλιά.... Να σε ανάβει μόνο επειδή σε ακουμπάει.....

Στην αρχή κάθε σχέσης μου απλά ξεχνάω να σηκωθώ από το κρεβάτι...και δεν θέλω... μου αρέσει εκεί...συνέχεια με αυτόν

Είμαι καλά γιατρέ μου;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 22:29, 19-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride

Κατα τ'αλλα, το γνωστο. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, κι ο καθενας ο,τι του γουσταρει στο κρεβατι του.
εαν δεν δωσω το ΟΚ εγω η μικρη δεν λεει τιποτα!!!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:34, 19-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
Εχω μια ταση να γενικολογω, και να μην μιλαω για συγκεκριμενες περιπτωσεις.
Αν μιλαμε για τις συγκεκριμενες περιπτωσεις:
α) Οχι, μου φαινεται τρελα υπερβολικο το να μην κανουν σεξ
β) Εξαρταται απο το τι εχετε κανει εσεις. Επειδη κατι εχω καταλαβει για τα γουστα σου, πηγε το μυαλο μου...στα ακρα!

+1
α) Χαίρομαι που συμφωνείς
β) Θα φτάσουμε κι εκεί.. κάποια στιγμή!

Δεν περιγράφω άλλο!

Bικάκι, εσύ μια χαρά μου φαίνεσαι.. εκτός κι αν δεν ειμαι κι εγώ καλά και δεν το ξέρω!

Kι εσένα αποπάνω ποιος σε ρώτησε είπαμε;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 22:35, 19-06-07:

ΧΑχα, καλα, συνεννοηθειτε και θα περιμενουμε στην ουρα για ενα αντιτυπο οταν εκδωσετε τα απαντα!! (Μη το χρονισετε μονο, γιατι θα μετακομισω και δε θελω να κουβαλαω 10 τομους)

Στο θεμα, εγω δεν καταλαβα οτι η κοπελα το επαιζε δυσκολη επιτηδες.. Απλα οτι κανεις απ'τους δυο δεν γουσταρε τρελα(η εστω λιγο), δεν ειχε καλλιεργηθει οικειοτητα αφου δεν βρισκονταν πολυ, και δεν προχωρησε.
Τωρα το γιατι φαινοταν ερωτευμενοι και ταιριαστοι αλλα χωρισαν..μια σκεψη μου ειναι η ηλικια που βαραει καμπανα κι αν δε σε θελει στεφανωμενο σε θελει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ με μια σχεση?

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 22:43, 19-06-07:

Tον λογο που πραγματικα η κοπελα δεν προχωρησε περισσοτερο με το παλικαρι δεν μπορω να το ξερω...

-Μπορει να της ειχε φανει "ο καταλληλος" στην αρχη και με το που εγινε το οτιδηποτε (απο φιλι εως μια απλη εξοδο) να ξενερωσε απιστευτα και να μην της ερχοταν να προσωρησει περισσοτερο.Η τουλαχιστον οχι μεχρι να φτιαξει την εικονα του στο μυαλο της και να της ανεβασει την λιμπιντο.

-Μπορει εκεινος γενικα να μην την ελκυει ερωτικα...καλος αγιος,ομορφος κτλ κτλ,αλλα να μην της ξυπναει το "ζωωδες παθος της" για ερωτα.

-Μπορει η κοπελα να ειναι ιδιατερα ανασφαλης και να μην μπορει να μεινει διχως σχεση,με αποτελεσμα εκαστοτε να ειναι μαζι και με ατομα με τα οποια δεν ταιριαζει καθολου.Οποτε πως να τα δει ερωτικα.(ξερω τετοια ατομα...αρκετα!)

-Μπορει ενας απο τους δυο να ειναι εντελως ξενερωτος.

Μπορουν πολλα πραγματα.το θεμα ειναι οτι εαν η ιδια ή κι εκεινος ειναι σε μια σχεση η οποια μοιαζει με λιμναζοντα νερα σε κανα ελος, γεμισμενα με μυγακια,σκνηπες και βατραχια, τοτε τι καθονται και κανουν?
Προσωπικα παντως σε μια σχεση λειτουργω εντελως παντελως αντιθετα...τι να περιγραφω τωρα...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:48, 19-06-07:

Mιλάω για σχεση ενάμισι μήνα.. μη ξεχνιέστε! Όχι κάνα τρομερό διάστημα! Και Corpse, το να είναι σε σχεση λόγω ηλίκιας δεν νομίζω πως παίζει, διότι εκεινη ειναι που σκεφτεται να χωρίσει.. αν ισχυε αυτό που λες, μάλλον θα το προσπαθούσε λίγο περισσότερο.. ξέρω γω;

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 22:57, 19-06-07:

Έχεις ανοίξει πολλά θέματα. Το θέμα είναι γιατί δεν έχουν κάνει σεξ στον 1 1/2 μήνα ; (Εμένα πάντως μου φαίνεται φυσιολογικότατο), γιατί χώρισαν ; (Γιατί δεν αρκεί να γουστάρεις κάποιον, αλλά να επικοινωνείς, να περνάς καλά, να ταιριάζεις (οπότε αν τα παιδιά αυτό δεν το είχαν καλώς και χώρισαν), γιατί έμπλεξαν αν δεν ήταν ερωτευμένοι ; (μα Πολλοί άνθρωποι ξεκινούν κάτι από μία απλή συμπάθεια και στην πορεία τα πράγματα εξελίσσονται!)
Για εμένα πάντως μία σχέση δεν φαίνεται αν θα είναι της προκοπής από το πόσες φορές τον βάζω ή με βάζει κάτω στο κρεβάτι τον πρώτο μήνα. Αν δεν με γαμ***ι εγκεφαλικά πρώτα ο άλλος δεν παίζει να κάνω σεξ μαζί του.
Δεν είναι θέμα δυσκολίας για μένα προσωπικά. Απλά επειδή η κάθε σχέση ξεκινάει με το που ξεκινά το σεξ, αλλά για να ξεκινήσω σχέση πρέπει να δω ότι γουστάρω όντως αυτόν τον άνθρωπο.. προφανέστατα δεν υπάρχει λόγος για σεξ αν δεν γουστάρω όντως πολύ..

(Φυσικά δεν μιλάω για free καταστάσεις αλλά για την δική μου προσωπική άποψη στην κατάσταση που ανέφερες και στο πως βλέπω εγώ γενικότερα το θέμα)

*** Το σεξ το θεωρώ το Νο1 σε μία σχέση αλλά φροντίζω να το απολαμβάνω επιλεκτικά μόνο με αυτούς που αξίζει να ασχοληθώ μαζί τους και εκείνοι με εμένα φυσικά.

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 23:02, 19-06-07:

δεν εχουν χωρισει χαμστερακι (ακομα αποτι λεει η καγιρα) αλλα εναμιση μηνα; ελεος, τσιγκινα θα εχουν γινει του ανθρωπου λεμε

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:10, 19-06-07:

Εμένα πάντως αν δεν συναντιόντουσαν συχνά δεν μου φαίνεται παράξενο που δεν έχουν κάνει ακόμα σεξ... Σημασία έχει οταν κάνεις σεξ να νιώθεις αρκετή οικειότητα ώστε να μπορείς να εκδηλώθείς και να περάσεις καλά

Το οτι δεν ήταν ερωτευμένη πάντως είναι όντως απαράδεκτο

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:13, 19-06-07:

Εγώ ξέρω πάντως πως σε πρωτη φάση συναντιόντουσαν πολύ συχνά.. καμιά εβδομάδα τώρα τελευταία είναι που έχουν αραιώσει απ' όσο κατάλαβα (και εν μέρει μου φαινεται και λογικό).

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 23:15, 19-06-07:

Eναμιση μηνα...στα 29 και τα 32 ειναι μια χαρα διαστημα για να εχουν ερωτικη επαφη.
Δεν μιλαμε για εφηβους οπου μπαινουν ταμπου,φοβιες κι ανασφαλειες μπροστα.
Εγω στην ηλικια που ειμαι για να κανω με καποια σχεση θα πρεπει να με ελκυει και ερωτικα φυσικα.
Αλλιως εχω και φιλες.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:16, 19-06-07:

Εγώ ξέρω πάντως πως σε πρωτη φάση συναντιόντουσαν πολύ συχνά.. καμιά εβδομάδα τώρα τελευταία είναι που έχουν αραιώσει απ' όσο κατάλαβα (και εν μέρει μου φαινεται και λογικό).
Τι να σου πω, εξαρτάται πολύ απο το πόσο είχαν γνωριστεί και πόση οικοιότητα είχε αναπτυχθεί. Διότι οκ, κι εγώ με το σύντροφο μου κάναμε σεξ στις πρώτες 4 μέρες σχέσης, αλλά πριν γνωριζόμασταν φιλικά 3-4 μήνες, και αυτές τις 4 μέρες ήμασταν μαζί 24/7, οπότε είχε ανεπτυχθεί μεγάλη οικειότητα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:28, 19-06-07:

Ε καλά κι εγω τον Θοδωρή τον ήξερα φιλικά από πριν για ..24 μέρες!

(Δεν ξέρω τόσες λεπτομέρειες Μισέλ μου. Δεν την ξέρω καλα, νομίζω πάντως πως δεν προϋπήρχε φιλική σχέση)

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:45, 19-06-07:

Εγώ πιστεύω οτι εξαρτάται από τον άνθρωπο. Πόσες σχέσεις έχει κάνει πριν, αν όντως είναι άνθρωπος που θέλει να κάνει σεξ (κάποιοι άνθρωποι δε θέλουν να κάνουν πολύ σεξ, απλά δεν είναι του σεξ), αν νιώθει κάποιος ανασφάλεια σε μια σχέση (ιδιαίτερα για τις γυναίκες αυτό ισχύει περισσότερο) κλπ κλπ. Παίζουν πολλά γενικότερα.

Για να είμαι ειλικρινής αρχικά διάβασα 1,5 χρόνο κι όχι 1,5 μήνα και φρίκαρα λιγάκι.

Σε μια σχέση όμως θεωρώ οτι το σεξ είναι αρκετά σημαντικό. Ίσως όσο σημαντική είναι και η επικοινωνία σε ένα ζευγάρι.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:05, 20-06-07:

Με αυτά που είπε το αδεσποτάκι έχω να κάνω μια σημαντική δήλωση

Το σεξ για εμένα δείχνει και την επικοινωνία του ζευγαριού ...
Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλει να πει η ποιήτρια μην αρχίσω τις αναλύσεις στις 1.00 το πρωί

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:12, 20-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey

Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλει να πει η ποιήτρια μην αρχίσω τις αναλύσεις στις 1.00 το πρωί

Αρχισε τις αναλυσεις

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:21, 20-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Αρχισε τις αναλυσεις
Βρε κουμπάρε βρήκες την ώρα

Λοιπόν όταν με κάποιον ταιριάζω...υπάρχει επικοινωνία... τα βρίσκουμε σε όλα... (ναι υπάρχει και χημεία...και γενικά όλα super wow για σχέση)

Θεωρώ ότι το σεξ μεταξύ μας θα είναι το ίδιο σούπερ όπως και η επικοινωνία μας... Γιατί αντικατοπτρίζει την σχέση για εμένα... Θα είναι κι αυτό super wow...

Αν δεν είναι ή αν δεν γίνει μετά από κάποιο καιρό τότε για εμένα είναι "Houston we have a problem " (εγώ βασικά είμαι απαιτητική...μέχρι την 2η φορά κάνω υπομονή άντε αν είμαι και πολύ καλή μέχρι την 3η ευκαιρία )

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 00:24, 20-06-07:

P
Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο!
Ειλικρινα...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 00:34, 20-06-07:

(εγώ βασικά είμαι απαιτητική...μέχρι την 2η φορά κάνω υπομονή άντε αν είμαι και πολύ καλή μέχρι την 3η ευκαιρία )
Ελπιζω να δεχεσαι ιδια αυστηρες απαιτησεις και απο τον αλλον

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:43, 20-06-07:

Γενικά δε βάζω χρονοδιάγραμμα, όπως νιώσω.
Όσο η αποχή είναι ερωτικό παιχνίδι έχει την ομορφιά του, ε, από ένα σημείο και μετά...ό,τι νομίζει το ζευγάρι.
Με δεδομένο ότι για να προχωρήσεις με κάποιον σε σχέση προυπάρχει ένας ερωτισμός, με δεδομένο ότι ακόμα κι αν απέχει όλο και κάποιο φιλάκι, χάδι, άγγιγμα θα ανταλλάξει το ζευγάρι, δεν το βρίσκω πολύ δίκαιο να κάνεις τον άλλο νταούλι και μετά να του λες: "Άντε καληνύχτα τώρα..."

Συγνώμη για τα Γαλλικά μου ε?!

Παράθεση

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Καλομοίρα
H Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Καλομοίρα έγραψε στις 00:46, 20-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Για εμένα πάντως μία σχέση δεν φαίνεται αν θα είναι της προκοπής από το πόσες φορές τον βάζω ή με βάζει κάτω στο κρεβάτι τον πρώτο μήνα. Αν δεν με γαμ***ι εγκεφαλικά πρώτα ο άλλος δεν παίζει να κάνω σεξ μαζί του.
Δεν είναι θέμα δυσκολίας για μένα προσωπικά. Απλά επειδή η κάθε σχέση ξεκινάει με το που ξεκινά το σεξ, αλλά για να ξεκινήσω σχέση πρέπει να δω ότι γουστάρω όντως αυτόν τον άνθρωπο.. προφανέστατα δεν υπάρχει λόγος για σεξ αν δεν γουστάρω όντως πολύ..

*** Το σεξ το θεωρώ το Νο1 σε μία σχέση αλλά φροντίζω να το απολαμβάνω επιλεκτικά μόνο με αυτούς που αξίζει να ασχοληθώ μαζί τους και εκείνοι με εμένα φυσικά.
Αει γεια σου και φυσικά το ένα δεν αναιρεί το άλλο, θέλω να πω οτι μπορεί να σου αρέσει τρελά ...(και μιλώ σεξουαλικά) αλλά ποτέ να μην θελήσεις να κάνεις σχέση μαζί του... γιατι μπλέκουμε το ένα με το άλλο. Ρωτάω εγώ τώρα... πρέπει ντε και καλά να κάνω σχέση για να κάνω ένα καλό σεξ?? Δηλαδή δεν μπορεί ο άλλος να σε ελκύει μόνο σεξουαλικά??

Και τέλος ναι το σεξ παίζει μεγάλο ρόλο σε μία σχέση αλλά δεν νομίζω ότι είναι και το νούμερο 1....και τι θέλω να πω ας πούμε σε μια μακροχρόνια σχέση όταν θα έχεις δοκιμάσει και θα έχεις κάνεις τα πάντα (ή σχεδόν τα πάντα) δεν θα σε κρατάει τίποτε άλλο? Μην το υπερεκτιμάμε λοιπόν υπάρχουν και σημαντικότερα πράγματα σε μια σχέση

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:47, 20-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Ελπιζω να δεχεσαι ιδια αυστηρες απαιτησεις και απο τον αλλον
Εννοείς να δέχομαι και από τον άλλον να έχει τις ίδιες αυστηρές απαιτήσεις από εμένα...αν δεν κατάλαβα λάθος... όποτε ναι...το δέχομαι...

Απλά απαιτώ να μπορώ να μιλάω για το σεξ...να μου λέει τι θέλει... τι του αρέσει... να μοιράζεται θέλω και φαντασιώσεις... να μου δίνει οδηγίες...

Δεν γίνεται σχέση με επικοινωνία και σε αυτό το θέμα, όταν υπάρχει πρόβλημα, να κάνουμε προσπάθειες στα τυφλά και να αποτυγχάνουν... Όταν ακόμα και αυτό αποτύχει τότε για εμένα υπάρχει γενικότερο πρόβλημα...

Αλλά και χωρίς να υπάρχει πρόβλημα... θέλω να μιλάμε για όσα ανέφερα πιο πάνω... Να μην ντρέπομαι να ζητήσω και να ζητήσει...

P/s: Δυστυχώς ή ευτυχώς ( αλλά μάλλον το πρώτο είναι) πέρα από την πρώτη φορά που ολοκλήρωσα... με κάθε μετέπειτα σύντροφο δεν είχα πρόβλημα... ποτέ δεν με κόμπλαρε η πρώτη φορά και δεν έχω τύχει να αισθανθώ ότι τον κόμπλαρε τον άλλον... Οι σχέσεις μου ξεκινάνε πάντα με ένα πολύ καλό σεξ και κάθε επόμενη φορά για εμένα προσωπικά είναι ακόμα καλύτερη... Οπότε πραγματικά δεν ξέρω η ίδια αν θα δώσω πολλές ευκαιρίες για να φτιάξει το πράγμα...όταν η ίδια έχω αυτή την εμπειρία...
Δεν λέω ότι είμαι σωστή... ίσως - όπως είπα- να είμαι και παράλογη... ίσως να μην ξέρω ακόμα να κρίνω το καλό σεξ

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:48, 20-06-07:

Έχεις ανοίξει πολλά θέματα. Το θέμα είναι γιατί δεν έχουν κάνει σεξ στον 1 1/2 μήνα ; (Εμένα πάντως μου φαίνεται φυσιολογικότατο), γιατί χώρισαν ; (Γιατί δεν αρκεί να γουστάρεις κάποιον, αλλά να επικοινωνείς, να περνάς καλά, να ταιριάζεις (οπότε αν τα παιδιά αυτό δεν το είχαν καλώς και χώρισαν), γιατί έμπλεξαν αν δεν ήταν ερωτευμένοι ; (μα Πολλοί άνθρωποι ξεκινούν κάτι από μία απλή συμπάθεια και στην πορεία τα πράγματα εξελίσσονται!)
Γενικά με κάλυψε το Χαμστεράκι...
Ναι, εγώ θα το είχα κάνει μαζί του πιο πριν...
Ακόμα κι αν δε μου ξυπνούσε το ζωώδες, θα είχα την περιέργεια, βρε αδερφέ!!

Από κει και πέρα, τι λέμε; Προσπαθούμε να καταλάβουμε τι έγινε στο μυαλό της κοπέλας;;
ή λέμε γενικά;

Γιατί για το δεύτερο, που έχει ελπίδες να αναπτυχθεί...
Οκ, μπορεί να μην το κάνει ένα ζευγάρι πριν το μήνα...γιατί δουλειές, γιατί έλλειψη επικοινωνίας σωματικής...

Αλλά κουλό δεν είναι.

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 00:52, 20-06-07:

Κι εγώ πάντως αργώ γενικα να νιώσω άνετα. Μου έχει τύχει να γίνει και από το πρώτο βράδυ "σχέσης" αλλά συνήθως μου παίρνει κάποιο καιρό. Είναι πολλά στη μέση, ακόμη και οι αρρώστιες...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 00:56, 20-06-07:

Vkey ναι αυτο εννοοουσα. Και τωρα που το ανελυσες κι αλλο συμφωνω, η επικοινωνια πρεπει να υπαρχει παντου. Απλα ειναι ευκολο να αδικησουμε καποιον, ειδικα σε καταστασεις που επηρεαζονται απο πολλους παραγοντες.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:15, 20-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Καλομοίρα
Αει γεια σου και φυσικά το ένα δεν αναιρεί το άλλο, θέλω να πω οτι μπορεί να σου αρέσει τρελά ...(και μιλώ σεξουαλικά) αλλά ποτέ να μην θελήσεις να κάνεις σχέση μαζί του... γιατι μπλέκουμε το ένα με το άλλο. Ρωτάω εγώ τώρα... πρέπει ντε και καλά να κάνω σχέση για να κάνω ένα καλό σεξ?? Δηλαδή δεν μπορεί ο άλλος να σε ελκύει μόνο σεξουαλικά??
Eδώ δεν μιλάμε για τέτοια περίπτωση. Είχαν σχέση. Σεξουαλική έλξη δεν ξέρω αν είχαν, αν και όταν τους είχα δει εγώ ο ένας πάνω στον άλλον συνέχεια ήταν..

Αρχική Δημοσίευση από Καλομοίρα
Και τέλος ναι το σεξ παίζει μεγάλο ρόλο σε μία σχέση αλλά δεν νομίζω ότι είναι και το νούμερο 1....και τι θέλω να πω ας πούμε σε μια μακροχρόνια σχέση όταν θα έχεις δοκιμάσει και θα έχεις κάνεις τα πάντα (ή σχεδόν τα πάντα) δεν θα σε κρατάει τίποτε άλλο? Μην το υπερεκτιμάμε λοιπόν υπάρχουν και σημαντικότερα πράγματα σε μια σχέση
Αυτό είναι σχετικό. Το ότι έχεις κάνει τα πάντα, δεν σημαίνει πως τα έχεις βαρεθεί κιόλας ή πως δεν έχει νόημα να τα κάνεις άλλο ή πως δεν σε γεμίζει να τα κάνεις ξανά. Αλλα για μένα δεν υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα σε μια ερωτική σχέση από το σεξ - αν αυτό για κάποιο λόγο τελειώσει/σταματήσει να είναι ικανοποιητικό, τότε χωρίζω. Σίγουρα όχι αμέσως, το παλεύω μέχρις εσχάτων, αλλά οπωσδήποτε τελικά χωρίζω αν δεν βρω λύση. Άλλωστε έχω και φίλες για όλα τα υπόλοιπα..

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Γενικά με κάλυψε το Χαμστεράκι...
Ναι, εγώ θα το είχα κάνει μαζί του πιο πριν...
Ακόμα κι αν δε μου ξυπνούσε το ζωώδες, θα είχα την περιέργεια, βρε αδερφέ!!
Αυτό. Περιέργεια δεν ειχε;

Από κει και πέρα, τι λέμε; Προσπαθούμε να καταλάβουμε τι έγινε στο μυαλό της κοπέλας;;
ή λέμε γενικά;
Γενικά λέμε με αφορμή αυτό το γεγονός. Έχω την αίσθηση πως δεν είναι η μόνη που φέρεται έτσι (χωρίς να την κρίνω, απλά ειλικρινά μου φάνηκε τρομερά περίεργο).

Γιατί για το δεύτερο, που έχει ελπίδες να αναπτυχθεί...
Οκ, μπορεί να μην το κάνει ένα ζευγάρι πριν το μήνα...γιατί δουλειές, γιατί έλλειψη επικοινωνίας σωματικής...

Αλλά κουλό δεν είναι.
Απ όσο μου ειπε στην αρχή βρισκόντουσαν σχεδόν καθημερινά για ενα μεγάλο χρονικό διάστημα.. μου έδωσε την αίσθηση πως όλα ήταν οκ σε αυτό το επίπεδο. Βέβαια ούτε καλά την ξέρω, ούτε μαζί της ήμουν συνέχεια να δω, αλλά για μένα ισχύει αυτό που λέει η Isi: "όλο και κάποιο φιλάκι, χάδι, άγγιγμα θα ανταλλάξει το ζευγάρι", ε, οκ, την πρώτη φορά το κόβεις, την δεύτερη το κόβεις, την δέκατη όμως; (ειδικά αφου δεν είσαι 15!)

Κι αν πάρουμε το σενάριο πως δεν υπήρχε καθόλου σωματική οικειότητα, κι αυτό περίεργο δεν ακούγεται; Εννοώ γιατί να ξεκινήσεις να βγαίνεις ραντεβού με κάποιον με τον οποίον δεν τρελαίνεσαι όταν βγαίνεις; Μόνο για να λες πως κάτι έχεις;;

Παράθεση

scar.lett

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη scar.lett
H scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H scar.lett έγραψε στις 08:44, 20-06-07:

πιστεύω ότι η καινούργια σχέση αν το σέξ για αρκετό καιρό δεν βελτιώνεται σύντομα θα διαλυθεί. το σέξ σίγουρα δεν είναι το μόνο που κρατάει μαζί ένα ζευγάρι αλλά είναι πολύυυυυυυυ σημαντικό

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 09:02, 20-06-07:

Πάντως ποιος ξέρει τι θα έπαιζε στο μυαλό του άντρα, και δεν της την έπεφτε... Ανασφάλεια; Κάποιο προηγούμενο με στυτική ανεπάρκεια; ΠΟιος ξέρει...

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:13, 20-06-07:

Πρίν χρόνια πίστευα ότι είναι δύσκολο να βρείς καλά παιδιά, έτσι είχα πεί ότι δεν πρόκειτε να με αγγίξει για να με θέλει για το μυαλό και όχι για το σώμα μιας που δεν μπορούσα έυκολα να πάρω ανάσα και να γνωρίσω κάποιον, τώρα που παντρέυτηκα είδα πράγματα που δεν περίμενα, ανέρεσα πολλά και ένα απο αυτά είναι ότι πρέπει να δοκιμάσεις κάποιον στις άρχές π.χ. 1μισις μήνας και μετα χριάζετε και το σέξ, άν θές σχέση...

Ο λόγος που το ανέρεσα όλο το σκεπτικό είναι ο εξής, εγώ είμουν πάααρααα πολλύ τυχερη με τον άντρα μου, άλλα θα μπορούσε να μην ήταν, δεν δοκίμασα καθόλου να κάνω κάτι πρίν τον γάμο και ήταν η μεγαλήτερη βλακεία του κόσμου, πιστέυω ότι θέλει πρώτα 1μιση μήνα περίπου και μετά δοκιμάζεις να κάνεις κίνηση, ούτε μετά απο 1 χρόνο ούτε απο την πρωτη μέρα.

Το πόσο συμαντικό είναι μπορώ να πώ ότι είναι πολλύ, θα μπορούσε καγιράκι η φίλη σου να δοκίμαζε λίγο, μα καλά εντύπωση ότι δεν την κινηγάει δεν της έκανε; δεν ήθελε να δεί τι συμβένει; τεσπα, πιστέυω ότι είναι συμαντικό άλλα δεν πρέπει να κρατάει την σχέση άλλα να συνηπάρχει αρμονικά μαζί της.

Σας κούρασα το ξέρω, άλλα δεν μπορούσα να μην τα πώ

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:20, 20-06-07:

..το μόνο που δε θα είχα είναι περιέργεια...

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 09:28, 20-06-07:

(εγώ βασικά είμαι απαιτητική...μέχρι την 2η φορά κάνω υπομονή άντε αν είμαι και πολύ καλή μέχρι την 3η ευκαιρία )
Κατάλαβα... πάλι καλά που δεν είσαι μαζί μου Αργώ να πάρω μπρος τις πρώτες φορές

Οι λόγοι που δεν μπορούμε να αποδόσουμε τις πρώτες φορές μπορεί να είναι πολλοί και νομίζω ότι είναι άδικο όλα να κρίνονται από το σεξ και ιδιαίτερα δε από την πρώτη φορά. Συμφωνώ μαζί σου ότι η ποιότητα του σεξ αντικατοπτρίζει την ποιότητα της επικοινωνίας σε γενικές γραμμές. Απλά μερικές φορές υπάρχουν σοβαροί λόγοι για την μειωμένη απόδοση στα αρχικά στάδια μιας σχέσης. Έτσι νομίζω (βασικά είμαι σίγουρος αν κρίνω από τον εαυτό μου )

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:32, 20-06-07:

Eγώ πάντως δεν έθεσα θέμα μειωμένης απόδοσης τις πρώτες φορές (που έχω ..ακούσει πως συμβαίνει ), αλλά γενικά παντελούς έλλειψης σεξ, ενώ υπάρχουν συχνά ραντεβού και δεν μιλάμε για μικρές ηλικίες ή άπειρες.

Γιδάκι.. υποψιάζομαι πως θα τον έκοβε και γι' αυτό εκείνος δεν της την έπεσε ποτέ "χύμα"..

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:36, 20-06-07:

Φαντάζομαι εννοείται πως οι πρώτες φορές δεν είναι και οι καλύτερες της σχέσης...
Τα κορμιά πρέπει πρώτα να γνωριστούν...
Επίσης φαντάζομαι πως εννοείται ότι δεν είναι πάντα η γυναίκα που θέλει να καθυστερήσει η σεξουαλική πράξη ε? Εμένα τουλάχιστον μου έτυχε από άντρα. Ήταν από τις πιο δυνατές ημέρες που έχω περάσει σε σχέση, κι ας μην είχε σεξ! ..όπως είπα και πριν...η αποχή ήταν μέσα στο ερωτικό παιχνίδι...

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 10:04, 20-06-07:

Αυτό είναι σχετικό. Το ότι έχεις κάνει τα πάντα, δεν σημαίνει πως τα έχεις βαρεθεί κιόλας ή πως δεν έχει νόημα να τα κάνεις άλλο ή πως δεν σε γεμίζει να τα κάνεις ξανά. Αλλα για μένα δεν υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα σε μια ερωτική σχέση από το σεξ - αν αυτό για κάποιο λόγο τελειώσει/σταματήσει να είναι ικανοποιητικό, τότε χωρίζω. Σίγουρα όχι αμέσως, το παλεύω μέχρις εσχάτων, αλλά οπωσδήποτε τελικά χωρίζω αν δεν βρω λύση. Άλλωστε έχω και φίλες για όλα τα υπόλοιπα..

Και για ποιο λόγο να κάνει κάποιος σεξ αν δεν δει πρώτα ότι αν μη τι άλλο υπάρχουν οι βάσεις για να κάνει σχέση? Αν μη τι άλλο το σεξ είναι σεξ, το συναίσθημα, η χημεία και το πόσο γουστάρεις κάποιον είναι αυτό που το "αλλάζει". Οπότε περιέργεια για ποιο λόγο; Περιέργεια με αυτή τη λογική θα μπορούσα να έχω με οποιοδήποτε γκομενάκι βλέπω ένα βράδυ που βγαίνω και μου κάνει κάτι από εμφάνιση. Περιέργεια έχω για το τι άνθρωπος είναι, για το αν είναι τυπικός, αν έχει χιούμορ, περιέργεια για το σεξ έχω όταν με έχει καλύψει στα υπόλοιπα. Συνήθως όταν με καλύπτει σε όλα τα υπόλοιπα... είναι ότι καλύτερο!!!

Αυτό. Περιέργεια δεν ειχε;

Γενικά λέμε με αφορμή αυτό το γεγονός. Έχω την αίσθηση πως δεν είναι η μόνη που φέρεται έτσι (χωρίς να την κρίνω, απλά ειλικρινά μου φάνηκε τρομερά περίεργο).

Απ όσο μου ειπε στην αρχή βρισκόντουσαν σχεδόν καθημερινά για ενα μεγάλο χρονικό διάστημα.. μου έδωσε την αίσθηση πως όλα ήταν οκ σε αυτό το επίπεδο. Βέβαια ούτε καλά την ξέρω, ούτε μαζί της ήμουν συνέχεια να δω, αλλά για μένα ισχύει αυτό που λέει η Isi: "όλο και κάποιο φιλάκι, χάδι, άγγιγμα θα ανταλλάξει το ζευγάρι", ε, οκ, την πρώτη φορά το κόβεις, την δεύτερη το κόβεις, την δέκατη όμως; (ειδικά αφου δεν είσαι 15!)

Κι αν πάρουμε το σενάριο πως δεν υπήρχε καθόλου σωματική οικειότητα, κι αυτό περίεργο δεν ακούγεται; Εννοώ γιατί να ξεκινήσεις να βγαίνεις ραντεβού με κάποιον με τον οποίον δεν τρελαίνεσαι όταν βγαίνεις; Μόνο για να λες πως κάτι έχεις;;[/quote]

Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου.. αλλο το ένα αλλο το άλλο...

Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη NINJAKI
H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε στις 10:06, 20-06-07:

Ας πω κ γω τη γνωμη μου
Το σεξ ειναι το 2ο σημαντικο πραγμα στη ζωη μας
Ειτε σε σχεση ειτε εκτος σχεσης

(το πρωτο σημαντικοτερο ειναι το φαι προφανως) χα!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:57, 20-06-07:

Και για ποιο λόγο να κάνει κάποιος σεξ αν δεν δει πρώτα ότι αν μη τι άλλο υπάρχουν οι βάσεις για να κάνει σχέση? Αν μη τι άλλο το σεξ είναι σεξ, το συναίσθημα, η χημεία και το πόσο γουστάρεις κάποιον είναι αυτό που το "αλλάζει". Οπότε περιέργεια για ποιο λόγο; Περιέργεια με αυτή τη λογική θα μπορούσα να έχω με οποιοδήποτε γκομενάκι βλέπω ένα βράδυ που βγαίνω και μου κάνει κάτι από εμφάνιση. Περιέργεια έχω για το τι άνθρωπος είναι, για το αν είναι τυπικός, αν έχει χιούμορ, περιέργεια για το σεξ έχω όταν με έχει καλύψει στα υπόλοιπα. Συνήθως όταν με καλύπτει σε όλα τα υπόλοιπα... είναι ότι καλύτερο!!!
Σου παίρνει ενάμισι μήνα να δεις όσα θες για να επιλέξεις σύντροφο; Γιατί εμένα μου παίρνει μια ζωή και τίποτα δεν είναι ποτέ δεδομένο. Το ότι αντέδρασε σήμερα έτσι, απλά μου δίνει περισσότερες πιθανότητες πως και αύριο θα αντιδράσει έτσι, αλλά κανείς δεν μου υπογράφει και συμβόλαιο! Συνεπώς αν υπάρχει ερωτική χημεία και κάποια αλλα βασικα, ε, δεν νομίζω πως αντέχεις ή πρέπει να κρατηθείς ενάμισι μήνα, με την προϋπόθεση ότι τον άλλον τον βλέπεις συχνά! Και το σεξ μπορει να ειναι σεξ, αλλά δεν το κάνεις με όλους το ίδιο καλά- τετοιου είδους περιέργεια εννοούσα!

Και βασικά, ίσως είναι ιδέα μου, αλλά γιατί νιώθω πως υπάρχουν γυναίκες που αντιμετωπίζουν το σεξ σαν ..Θείο Δώρο που πρέπει ο άλλος να φτύσει αίμα για να το πάρει; Λες και του κάνουν χάρη σχεδόν.. και πρέπει πρώτα να περάσουν επιτυχώς καμιά εκατοστή δοκιμασίες και αν αποδειχτούν πως είναι οι ..Εκλεκτοί τότε θα προχωρήσει η σχέση; (Προσοχή: προφανώς δεν είναι καλό ούτε το αντίθετο, τα άκρα ποτέ δεν κάνουν καλό).

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 12:01, 20-06-07:

Ελα ντε. Βασικα οι γυναικες το χρησημοποιουν και σαν παγιδα, γιατι ειμαστε λιγουρια οσο και να μην πειναμε There's always room for ice-cream.

Βεβαια ερχεται και μπουμερανγκ αυτο...

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 12:17, 20-06-07:

Εμενα μια ατακα μου ρχεται μονο στο μυαλο.
Σεξ χωρις σχεση γινεται, σχεση χωρις σεξ εν γινεται.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 12:20, 20-06-07:

σε γενικες γραμμες συμφωνω με μαριο...
μπορει να χωρισαν για καποιο απο τους πολλους λογους που ειπε καπου στη δευτερη σελιδα.

επισης, δε μου φαινεται ΚΑΘΟΛΟΥ περιεργο να παιξει φαση σεξ ΟΥΤΕ στο πρωτο ραντεβου ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ και στο τεσσαρακοστο τριτο() αμα τοτε νιωσουν αυτοι να τους ανεβαινει το... αιμα στο κεφαλι (μη με ρωτησετε ποιο κεφαλι!)

τα προτυπα της εποχης πιθανως ειναι λιγο πιο ελευθερα, και μας φαινετα πολυ "Καπως" να μην εχουν κανει σεξ δυο ανθρωποι αυτης της ηλικιας, σε τοσο διαστημα. αλλα με δευτερη σκεψη...ε... παμε παλι στην προηγουμενη παραγραφο.

Και για μενα το σεξ ειναι σε πρωτη ζητηση, ιεραρχικα, χωρις βεβαια να ειναι μονο αυτο το σημαντικο. ειδικα τωρα.
Και εχω βρεθει και στα δυο ακρα, και καταλαβαινω και τις δυο πλευρες.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:28, 20-06-07:

Και βασικά, ίσως είναι ιδέα μου, αλλά γιατί νιώθω πως υπάρχουν γυναίκες που αντιμετωπίζουν το σεξ σαν ..Θείο Δώρο που πρέπει ο άλλος να φτύσει αίμα για να το πάρει; Λες και του κάνουν χάρη σχεδόν.. και πρέπει πρώτα να περάσουν επιτυχώς καμιά εκατοστή δοκιμασίες και αν αποδειχτούν πως είναι οι ..Εκλεκτοί τότε θα προχωρήσει η σχέση; (Προσοχή: προφανώς δεν είναι καλό ούτε το αντίθετο, τα άκρα ποτέ δεν κάνουν καλό).
Μμμμ.. είναι κατεστημένο δυστυχώς. Φοβάται η γυναίκα μην την "εκμεταλλευτεί" ο εραστής και της πάρει το "Θείο Δώρο" χωρίς αντάλλαγμα μια μακροχρόνια σχέση ίσως...
Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό, ούτε αισθάνθηκα ποτέ πως μπορεί κάποιος που θα κάνει σεξ μαζί μου να με εκμεταλλευτεί. It takes two to tango.
Αν τώρα κοιτάξει μόνο την πάρτη του κατά τη διάρκεια...ε τι να κάνουμε, κακή επιλογή...
Πάντως δεν το θεωρώ εκμετάλλευση. Κακή χημεία, κακή επικοινωνία ναι. Εκμετάλλευση όχι.
Γι' αυτό χρειάζεται και κάποιος χρόνος πριν. Αλλά αν θα είναι ένας μήνας, μια μέρα, ή 1 χρόνος, αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.

Πάντως αν αμφότεροι νιώθουν το σεξ σαν Υπέρτατο Δώρο, τότε είναι ακόμα καλύτερα!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 12:47, 20-06-07:

Σου παίρνει ενάμισι μήνα να δεις όσα θες για να επιλέξεις σύντροφο; Γιατί εμένα μου παίρνει μια ζωή και τίποτα δεν είναι ποτέ δεδομένο. Το ότι αντέδρασε σήμερα έτσι, απλά μου δίνει περισσότερες πιθανότητες πως και αύριο θα αντιδράσει έτσι, αλλά κανείς δεν μου υπογράφει και συμβόλαιο! Συνεπώς αν υπάρχει ερωτική χημεία και κάποια αλλα βασικα, ε, δεν νομίζω πως αντέχεις ή πρέπει να κρατηθείς ενάμισι μήνα, με την προϋπόθεση ότι τον άλλον τον βλέπεις συχνά! Και το σεξ μπορει να ειναι σεξ, αλλά δεν το κάνεις με όλους το ίδιο καλά- τετοιου είδους περιέργεια εννοούσα!

1 )Εμένα προσωπικά δεν μου παίρνει "συγκεκριμένο" χρονικό διάστημα για να αποφασίσω ότι κάποιον χ άνθρωπο τον γουστάρω. Μίλησα για τη συγκεκριμένη περίπτωση ότι απλά δεν μου φαίνεται περίεργο.

2)Εννοείται ότι τον γκόμενο/σύντροφο/εραστή/αγόρι σου δεν τον γνωρίζεις σε 1 μήνα, άλλο θέλω να πω και δεν γίνεται καταννοητό. Ότι θέλω να έχω μία Α' εικόνα. Το τι άνθρωπος είναι στην ουσία, στην καθημερινότητά του, στις παραξενιές του κ.ο.κ το αντιλαμβάνομαι στην πορεία φυσικά. Δεν υπογράφω συμβόλαιο με Κανέναν αλλά εννοείται ότι δεν πάω να μπλέξω με κανέναν αν δεν έχει κάποια βασικά πράγματα για μένα.

3)Ναι είναι Θείο Δώρο για μένα, και δεν είναι απαραίτητο να φτύσει κάποιος αίμα, τι σημαίνει "φτύνω αίμα" δηλαδή; Είμαι υπέρ των φυσικών εξελίξεων, είμαι υπέρ του να ξέρω ποιος με π***** και ποιον βάζω κάτω. Αυτό δεν θα αλλάξει γιατί έτσι λειτουργώ εγώ τουλάχιστον. Μετά ποιος μας πιάνει όμως

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 18:57, 20-06-07:

Βασικά αφού η κοπέλα σου είπε ότι δεν της έκανε κλικ ο τύπος, το θέμα μας δεν είναι αν γίνεται σχέση χωρίς σεξ, αλλά σχέση χωρίς έλξη. Κι αυτό εμένα μου βγάζει πολύ ανασφάλεια, έχω στο μυαλό μου ότι θέλησαν να κάνουν σχέση επειδή δεν ήθελαν να είναι μόνοι. Ή σκέφτηκαν "είναι καλό παιδί έκαστος, να προσπαθήσουμε" και στην πορεία αποδείχτηκε ότι τα πλεονεκτήματα του χαρακτήρα δεν επαρκούσαν για να καλύψουν την έλλειψη ερωτισμού.

Όσο για το αν γίνεται σχέση χωρίς σεξ, νομίζω ναι, αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να πετύχει. Εγώ δεν θα το έκανα, επειδή θεωρώ το σεξ κάτι πολύ δυνατό, ρομαντικό πράγμα που ενώνει το ζευγάρι. Και μου αρέσει.

Αλλά να σου πω ένα παράδειγμα: πριν 8-9 χρόνια, ένος φίλος μου, 35 πάνω-κάτω (μην ρωτάς! ) τα είχε με μια κοπέλα 27-29 (δεν θυμάμαι). Είχε βρει τον ιδανικό άνθρωπο, ταίριαζαν σε όλα, αλλά αυτή λόγω θρησκευτικών πεποιθήσεων του είχε πει από την αρχή ότι σεξ όχι. Είχαν πέσει φασώματα από ότι ξέρω, αλλά τίποτα παραπάνω. Αυτός την αγαπούσε και περίμενε, κανόνισαν να παντρευτούν. Μέχρι που του την βάρεσε του ανθρώπου κι ύστερα από 2 χρόνια την κεράτωσε. Κι αυτή του είπε να χωρίσουν. Με στενοχωρεί όταν το σκέφτομαι επειδή ήταν πολύ ωραίο ζευγάρι, αλλά τον δικαιολογώ.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:39, 20-06-07:

Το σεξ είναι μια μορφή επικοινωνίας σε βοηθάει να εισχωρήσεις στον χαρακτήρα του άλλου από ένα πολύ ενδιαφέρον μονοπάτι, το μονοπάτι του έρωτα. Ο τρόπος που σε βοηθάει είναι πράγματι αξιοθαύμαστος που στην ουσία μοιάζει με θαύμα, ίσως το μεγαλύτερο θαύμα, και συχνά μοιάζει με ναρκωτικό.

Αν στο ταξίδι για την γνωριμία του "υποψήφιου" συντρόφου δεν έχεις συνοδηγό τον φτερωτό θεό του έρωτα, ποίον θα έχεις; Την λογική;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 19:42, 20-06-07:

Exp με συγκίνησες!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους