Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,659 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ατάκες και τρόποι «πεσίματος»!

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:50, 08-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
γιατί το είπε κατάμουτρα και δε μου αρέσει καθόλου αυτό το φανερό...
Μεταξύ μας, δεν είπε κάτι κραυγαλέο, cool.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 20:52, 08-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Μεταξύ μας, δεν είπε κάτι κραυγαλέο, cool.
για να πει σε μενα αυτο...φαντασου σε ποσες αλλες που τις εβλεπε ωραιες θα το ειχε πει πιο πριν...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 20:55, 08-05-11:

για να πει σε μενα αυτο...φαντασου σε ποσες αλλες που τις εβλεπε ωραιες θα το ειχε πει πιο πριν...
Kαι ας πούμε θίχτηκες που δεν είσαι η μόνη που βρίσκει ωραία, ε;

Τώρα καταλαβαίνω γιατί οι άνδρες πολλές φορές δεν ξέρουν πως να πλησιάσουν μια γυναίκα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 20:57, 08-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Σε ώρα απόλυτης βαρεμάρας, αποσύνθεσης και κατάθλιψης... (ομιλία του κκε στο καπη, έπρεπε να είμαι παρούσα για τεχνικούς λόγους, να ανοίξω και να κλείσω τον χώρο...)
Και σκάει μήνυμα ¨Τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι... Γουστάρω πολύ, εσυ; Απάντησε μ'ένα ναι ή ένα όχι...¨
εγώ το έστειλα
σόρυ λάθος , για την παπαρήγα πήγαινε

Αρχική Δημοσίευση από D_G
"Είσαι ένα άβαταρ στην μαύρη τρύπα της μέρας μου" !!!!!!!
Κουφό αλλά μου άρεσε όταν το άκουσα.
εγώ το έστειλα
σόρυ λάθος , για τον μπόρατ πήγαινε

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Στο δρόμο ενώ περπατούσαμε, περνάμε μπροστά από ένα φανάρι, όπου της λέω "μου δίνεις το πράσινο φως;". Μου απαντάει καταφατικά και τη φιλάω...Η συνέχεια στο σπίτι της...
(μου έβαλε ράμματα , γιατί πέρασα με κόκκινο ο μ@λ@κας)

Καθόμουν σε καφετέρια και έρχεται ο πορτιέρης του μαγαζιού, μου δίνει ένα σφηνάκι και μου λέει είσαι πολύ όμορφη να κάτσω κι εγώ εδώ; Η απόλυτη ξενέρα...Φυσικά έφαγε Χ
εγώ ήμουν
σόρυ λάθος , ήθελα να σου τραγουδήσω
Darling I am shaking / And my limbs are made of fire
And though all heaven is revealed / You are my one desire

π.σ.
ο καλύτερος τρόπος πεσίματος που μου κάναν πρόσφατα
στην Κηφισιά
στον δρόμο με τα ακριβά μαγαζιά και τα αναρριχώμενα φυτά που ευωδιάζουν
ήτανε τρεις με μηχανάκι , είχα το φτηνό κινητό αλλά κουβαλούσα μετρητά
θα κάνω μήνυση κατά αγνώστων να με κλέψει και το κράτος
με τα παράβολα
τι ρομαντικό

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:05, 08-05-11:

Μεγαλο Σαββατο-
Οταν μου το ειπε περιττο να σας πω οτι εβαλα τα γελια...

Εγω περπαταω..Εκεινος καθεται σε μια καφετερια,σε ενα τραπεζακι με 2 κοκκινες τουλιπες πανω...Μονος του διαβαζοντας τον Εφηβο του Ντοστογιεφσκι...Τον κοιταω...Με κοιταει....Αφηνει το βιβλιο και λεει.....

<<ΕΕ ρε κατι θαυματα που γινονται το Πασχα...>> και μου δινει μια τουλιπα.....

18 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:08, 08-05-11:

όσο ακόμα οι νέοι διαβάζουν Ντοστογιεφσκι , πάντα θα γίνονται θάματα

-ο ηλίθιος

25 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

θειο-τραγι

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη θειο-τραγι
H θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H θειο-τραγι καπετάν Γάντζος έγραψε στις 21:12, 08-05-11:

Καλοκαίρι. Φαντάρος με άδεια . Με χαιρετάει στρατιωτικά και όταν απαντώ ότι δεν μου αρέσουν τέτοιου τύπου χαιρετισμοί φωνάζει:
"Μα εσείς είστε γυναίκα ελαφίνα! Όχι όχι δεν παίρνω ναρκωτικά σουρρεαλιστής είμαι δεσποινίς, μου επτρέπετε να σας ακολουθήσω?"

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:13, 08-05-11:

θείε τραγί , ποιά χρονιά έγινε αυτό ;

θέλω να υπολογίσω την ηλικία του δεσμώτη

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:14, 08-05-11:

πραγματικα φοβερο βιβλιο αν και με δυσκολεψε πολυ οταν το διαβαζα...

επισης μια αλλη φορα.....

ηταν με ενα ταξιτζη που ελεγε οτι επειδη του χαρισα μια πολυ καλη συζητηση και το πιο ομορφο χαμογελο που ειχε δει δεν ηθελε να πληρωσω...απλα να του δωσω το κινητο μου...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

θειο-τραγι

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη θειο-τραγι
H θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H θειο-τραγι καπετάν Γάντζος έγραψε στις 21:16, 08-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
θείε τραγί , ποιά χρονιά έγινε αυτό ;

θέλω να υπολογίσω την ηλικία του δεσμώτη
Πέρυσι! Αργότερα μου εξήγησε ότι είχε επηρεαστεί από τον Σκαρίμπα

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:17, 08-05-11:

και μετά σου λένε ότι άμα δεν πάρουνε διπλη ταρίφα , δεν βγαίνουνε

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:33, 08-05-11:

xaxax δεν ξερω...παντως εγω μια φορα δεν πληρωσα...αν και δεν πηρε το κινητο μου ποτε....η πλακα ειναι οτι τον εχω πετυχει 2-3 φορες.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 22:10, 08-05-11:

γιατί το είπε κατάμουτρα και δε μου αρέσει καθόλου αυτό το φανερό...
ισα ...ισα οανθρωπος μπηκε κατ'ευθειαν στο θεμα...οχι κορδελακια ....δηθεν ταχα μου μηπως...

Αρχική Δημοσίευση από cacofonix
Με την πρώτη μου σχέση...

Την πετυχαίνω στο γκισέ των ΚΤΕΛ, ανταλλάσουμε ένα βλέμα και μέχρι εκεί. Τυχαίνει και ήταν με κάποιον στο γκισέ, θεώρησα ότι ήταν ο φίλος της. Κάθεται από πίσω μου, και ψάχνω ένα τρόπο να κάτσω δίπλα της. Της λέω "συγγνώμη η θέση 35 που είναι;" "Εδώ" μου απαντάει, και κάθομαι δίπλα της. Μέχρι να φτάσουμε είχαμε ανταλλάξει τηλέφωνα και είχαμε δώσει ραντεβού για το απόγευμα.
Στο δρόμο ενώ περπατούσαμε, περνάμε μπροστά από ένα φανάρι, όπου της λέω "μου δίνεις το πράσινο φως;". Μου απαντάει καταφατικά και τη φιλάω...Η συνέχεια στο σπίτι της...
Μεχρι στιγμης η πιο ρομαντικη ατακα....απο μια διφορουμενη προσωπικοτητα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 08-05-11 στις 22:34. Αιτία: merge
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 23:06, 08-05-11:

εννοείς ότι ήσουν η κοπέλα του κτελ του κακοφονίξ ;

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 18:14, 09-05-11:

17 Νοεμβρη...Μετα επαιζαν εκεινοι....εκεινος δηλαδη με το συγκροτημα του...εκεινος εκανε κιθαρα και φωνητικα.....
παιζουν το πρωτο τραγουδι.....

how i wish you were here..............

το αγαπημενο μου ...και το ηξερε............

τελειωνει το τραγουδι.....
Και τοτε πλησιαζει διστακτικα το μικροφωνο αλλα επειτα με τολμη.....
""Αφιερωμενο σε καποια που ευχομαι να ειναι για παντα εδω,μαζι μου.....Αδαμαντια.......(παυση) για σενα........""

εγω????εμεινα στηλη αλατος.

20 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 19:59, 09-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Χμμ να αναφέρω και εγώ ένα περιστατικό;Δεν ήταν πέσιμο αλλά οκ, εμένα μ'άρεσε.

Χρόνος:Ιούνιος του '10
Τόπος:10άρι λεωφορείο (Σ.Σταθμός - Χαριλάου)
Βρε βρε, η Θεσσαλονίκη είναι τόσο μικρή!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 09-05-11 στις 20:01. Αιτία: προσθήκη spoiler στην παράθεση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 20:02, 09-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ερωφίλη
Βρε βρε, η Θεσσαλονίκη είναι τόσο μικρή!
Χαχαχα ναι είναι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 03:24, 10-05-11:

Επειδή μερικές δεσποινίδες με έχουν λιώσει με αυτά που γράφουν και είναι πραγματικά δύσκολο αυτό για εμένα, ήρθα να σας πω μια δική μου ιστορία να γελάσουμε λιγάκι.

Είναι καλοκαίρι, Αύγουστος, μάλλον, και έχω πάρει το ΚΤΕΛ για Αθήνα, διακοπές (ναι τότε πάω εγώ στην πρωτεύουσα). Θα πήγαινα Γ' Λυκείου κι επειδή ήμουν γνωστή βιβλιοφάγος, η καθηγήτριά μου, μου είχε εμπιστευθεί ένα διαμάντι της βιβλιοθήκης της: Πρακτική Φιλοσοφία του Παπανούτσου σε παλιά έκδοση. Και μόνο που ακουμπούσα τις σελίδες κάτι με έπιανε. Έχω κάτσει, λοιπόν, σε μια ακρούλα του καναπέ στο καράβι, ενώ δίπλα μου βρίσκεται μια γλυκύτατη τριμελής οικογένεια. Οι γονείς κι ένα αγοράκι που μου είχε κλέψει την καρδιά. Δυστυχώς δεν ήταν ο πιτσιρικάς ο πρωταγωνιστής.

Εκεί που έχω πάρει φόρα και διαβάζω ένα πολύ όμορφο κεφάλαιο που αναφέρεται στις ανθρώπινες σχέσεις, αισθάνομαι κάποιον πάνω από το κεφάλι μου κι ακούω την πρώτη και πιο fail ατάκα που έχω ακούσει ποτέ μου: "Το πλοίο έχει θέσεις ή όπου θέλουμε καθόμαστε;" -.- God, θα ήθελα πολύ να είχε και να του πω ότι εγώ ήμουν στο σαλόνι της first class αλλά τι να σου κάνουν τα φέρι της γραμμής! Του απαντάω ότι μπορεί να καθίσει όπου θέλει γελώντας και παίρνει θέση δίπλα μου.

Με ρωτούσε διάφορα, από πού είμαι, πόσο είμαι, έλεγε κι αυτός χωρίς να τον ρωτάω, εγώ συνέχιζα να διαβάζω το βιβλίο μου και να μην παίρνω τα μάτια μου από πάνω του, αλλά ο νεαρός επέμενε, μέχρι που με ρώτησε:
- Μα τι διαβάζεις με τόσο ενδιαφέρον;
- Πρακτική φιλοσοφία, Παπανούτσο, τον ξέρεις;
- Είναι κάτι σαν το Γκαρσία Λόρκα;
- Εχμ, είναι Γκαρθία Λόρκα και δεν έχουν καμία σχέση.
- Α..

Μετά από αυτό, το πήρε απόφαση πως το βιβλίο μου θα συνεχίσει να είναι πιο ενδιαφέρον από αυτόν κι αποχώρησε. Στο μεταξύ η οικογένεια δίπλα γελούσε διαρκώς με τη σκηνή και την ώρα που ο νεαρός έφυγε (δε θυμάμαι το όνομά του, η αλήθεια είναι πως δεν το άκουσα καν) τους κοίταξα και γελάσαμε μαζί.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 10:46, 10-05-11:

Το πλήγωσες το παιδί ρε συ???
Ένταξει να μη σου αρέσει... Αλλά φάει χυλόπιτα για χάρη του Παπανούτσου ρε συ??? Αυτό είναι σκληρό??

Υγ. Θυμάσαι τι έκδοση ήταν η Πρακτική Φιλοσοφία???(Έτος εννοώ)

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 14:00, 10-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Το πλήγωσες το παιδί ρε συ???
Ένταξει να μη σου αρέσει... Αλλά φάει χυλόπιτα για χάρη του Παπανούτσου ρε συ??? Αυτό είναι σκληρό??

Υγ. Θυμάσαι τι έκδοση ήταν η Πρακτική Φιλοσοφία???(Έτος εννοώ)
Ακριβέ, dear, μετά από τέτοια ατάκα και ο Θεός να ήταν, δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω σημασία.

Για την έκδοση δεν είμαι σίγουρη, νομίζω '98 ή '99, γιατί χαιρόμουν που κρατούσα βιβλίο δεκαετίας. Από ό,τι βλέπω σήμερα κυκλοφορεί σε δύο τόμους, αλλά εγώ νομίζω αυτό που είχα ήταν ένα και είχε τα δοκίμια και από τους σημερινούς δύο.

Παράθεση

Πηνελοπη"angel"

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Πηνελοπη"angel"
H Πηνελοπη"angel" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Πηνελοπη"angel" έγραψε στις 15:05, 10-05-11:

Ενας γλυκυτατος τροπος ειναι να γραψεις ενα τραγουδι φυσικα αν ξερεις κιθαρα ή πιανο και βεβαια να εχεις καλη φωνη.
Επισης μια lacta πoυ να λεει πανω με μαυρα μεγαλα γραμματα Σ'ΑΓΑΠΩ ο φυλακας αγγελος σου
ειναι οτι πιο υπεροχο

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 15:14, 10-05-11:

Για μενα ο πιο τρυφερος τροπος ειναι να αφησεις τα ματια να μιλησουν ...

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 16:43, 10-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Ακριβέ, dear, μετά από τέτοια ατάκα και ο Θεός να ήταν, δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω σημασία.
Σίγουρα το αδίκησες το παιδί... Κι άμα κατέβηκε από κανένα βουνό και δεν είχε ξαναμπεί σε πλοίο?? Το σκέφτηκες αυτό??

Για την έκδοση δεν είμαι σίγουρη, νομίζω '98 ή '99, γιατί χαιρόμουν που κρατούσα βιβλίο δεκαετίας. Από ό,τι βλέπω σήμερα κυκλοφορεί σε δύο τόμους, αλλά εγώ νομίζω αυτό που είχα ήταν ένα και είχε τα δοκίμια και από τους σημερινούς δύο.
Σ' έχω άνετα... Δεύτερη έκδοση...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 16:49, 10-05-11:

Το φόρουμ έχει θέσεις ή όπου θέλουμε καθόμαστε ;

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 16:56, 10-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
Το φόρουμ έχει θέσεις ή όπου θέλουμε καθόμαστε ;
Έλα τώρα που δεν ξέρεις...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 19:22, 10-05-11:

Πειτε με χαζη ,πειτε με κυνικη,πειτε με μιζερη αλλα δεν θα ηθελα να μου εγραφε ''Σ'αγαπω ή εισαι ο αγγελος μου" πανω σε μια λακτα..............

ξενερα!!!!!

γιατι σε μια lacta ?γιατι να μην σου πιασει το χερι και να στο πει???γιατι να μην χορεψετε αυτο το τραγουδι http://www.youtube.com/watch?v=0SqFPNTBnv8 και επειτα να στο πει ????απο ποτε μια lacta θεωρειτε σημα ρομαντισμου?απο μια διαφημιση ???
αχχ τι σου κανει το συστημα....πφφ εμπορευματοποιηση των ηθων των συναισθηματων και οτι αλλο θα προεκυπτει (..)μεσα απο μια σοκολατα......

ξερω....καλως ηρθα στην δεκαετια του 2010.......

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 19:26, 10-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
Πειτε με χαζη ,πειτε με κυνικη,πειτε με μιζερη αλλα δεν θα ηθελα να μου εγραφε ''Σ'αγαπω ή εισαι ο αγγελος μου" πανω σε μια λακτα..............

ξενερα!!!!!

γιατι σε μια lacta ?γιατι να μην σου πιασει το χερι και να στο πει???γιατι να μην χορεψετε αυτο το τραγουδι http://www.youtube.com/watch?v=0SqFPNTBnv8 και επειτα να στο πει ????απο ποτε μια lacta θεωρειτε σημα ρομαντισμου?απο μια διαφημιση ???
αχχ τι σου κανει το συστημα....πφφ εμπορευματοποιηση των ηθων των συναισθηματων και οτι αλλο θα προεκυπτει (..)μεσα απο μια σοκολατα......

ξερω....καλως ηρθα στην δεκαετια του 2010.......
Καλώς σε βρήκαμε...

Η lacta είναι ύψιστο δείγμα ρομαντισμού ρε συ!!!

Τι κι αν το να τα ακούσεις ή πόσο μάλλον να τα νιώσεις αυτά που θα γραφόταν πάνω της, μπορεί να είναι χιλιάδες φορές πιο γλυκά???

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 19:31, 10-05-11:

Ας το γραψει στο κουτι ενος γαλακτομπουρεκου.........και αυτο γλυκο ειναι

δεν καταλαβαινω ρε παδια την λογικη..................

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 19:32, 10-05-11:

Άμα την καταλάβεις, πες μου κι εμένα...

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 19:33, 10-05-11:

Ρε παιδιά...

Καλά όλα... Αλλά γιατί να πάμε να φτιάξουμε κλισέ???

Οι καλύτερες ατάκες είναι οι αυθόρμητες... Κι ακόμα καλύτερες οι πράξεις...

Αλλά μιας και ανταλλάσουμε ιστορίες, εδώ μια φορά δοκίμασα με αυτό το τραγούδι... Ok, more than once, αλλά ας μην το κάνουμε θέμα...
Κακως!Τετοια συλλεκτικα κομματια δεν τα αφιερωνουμε στην μια και στην αλλη.Χανουν την αξια τους.Να το προσεξεις.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 19:33, 10-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Πηνελοπη"angel"
Ενας γλυκυτατος τροπος ειναι να γραψεις ενα τραγουδι φυσικα αν ξερεις κιθαρα ή πιανο και βεβαια να εχεις καλη φωνη.
Επισης μια lacta πoυ να λεει πανω με μαυρα μεγαλα γραμματα Σ'ΑΓΑΠΩ ο φυλακας αγγελος σου
ειναι οτι πιο υπεροχο
Δεν μου αρέσουν τέτοιες ρομαντικούρες. Προτιμώ πιο χύμα πράγματα, παρόλο που οι ιχθύες φημίζονται για την ρομαντικότητα τους.
Γενικά όλα αυτά τα βλέπω λίγο "στημένα", τα κάνουν όσοι τα κάνουν γιατί είναι σίγουροι ότι θα πέσει η άλλη - οκ μερικοί - για να μην γενικεύω.

[αλλά τα σοκολατάκια λάκτα-καρδούλες, με γέμιση φράουλα ΤΑ ΣΠΑΝΕ- αλλά όχι για πέσιμο my friend.]

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 19:36, 10-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Kate-Bender
Κακως!Τετοια συλλεκτικα κομματια δεν τα αφιερωνουμε στην μια και στην αλλη.Χανουν την αξια τους.Να το προσεξεις.
Είναι, είναι.... Δεν μπορώ να περιγράψω αυτό το κομμάτι με λόγια, ειλικρινά...

Πίστεψε με, σ' εκείνες τις περιστάσεις φαινόταν τόσο μα τόσο ταιριαστό...

Μετά βέβαια, έλαμψε η αλήθεια, αλλά και πάλι άξιζε τον κόπο...

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 19:39, 10-05-11:

Σ'αγαπω
καλα ρε παιδια ειναι ατομα που λενε τετοια ατακα για πεσιμο ας πουμε?

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H MissKit έγραψε στις 19:42, 10-05-11:

Σίγουρα το αδίκησες το παιδί... Κι άμα κατέβηκε από κανένα βουνό και δεν είχε ξαναμπεί σε πλοίο?? Το σκέφτηκες αυτό??
Αγρίννννιο city my friend!
Μ' έχεις δε λες τίποτα. Πότε θα μου το χαρίσεις; (μην τολμήσεις να γράψεις τίποτα επάνω, σε έφαγα )

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 19:51, 10-05-11:

Μ' έχεις δε λες τίποτα. Πότε θα μου το χαρίσεις; (μην τολμήσεις να γράψεις τίποτα επάνω, σε έφαγα )
Να στο δανείσω παίζει, να στο χαρίσω λίγο δύσκολο...

Για δες που είναι ο Παπανούτσος pick up line!!

Παράθεση

MOUMANIA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MOUMANIA
Ο MOUMANIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O MOUMANIA έγραψε στις 20:06, 10-05-11:

Παιδια αυτο το βρηκα στο internet και εριξα πολυ γελιο.
Ηταν τελος παντων στο bar ενας τυπος και κοιταζοταν με μια πολλη ωρα. Η παρεα του, του ελεγε να παει να της μιλησει αλλα αυτος τιποτα.
Μετα η κοπελα πηγε μονη της στην τουαλετα.
Αυτος πηρε το θαρρος και την περιμενε απο εξω.
Μολις βγηκε την ρωτησε (ισως απο αμηχανια, ισως απο αυθορμιτισμο τι να πω!!) ...... '' ΕΧΕΖΕΣ ; ''
Ισως η καλυτερη ατακα πεσιματος!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 20:07, 10-05-11:

Λοιπον ...

Εγω θα ηθελα να ερχοταν κατω απ το σπιτι μου....να μου εριχνε πετραδακια στο παραθυρο και να μ στειλει μηνυμα να βγω στο μπαλκονι και να εχει γραμμενο πανω σε ενα χαρτονι μια ρομαντικη φραση.........................
κατι παρομοιο με αυτο.......-------->http://www.youtube.com/watch?v=5m2T5yfgsZ0

αχχχχ<3

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MOUMANIA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MOUMANIA
Ο MOUMANIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O MOUMANIA έγραψε στις 20:15, 10-05-11:

Πες μου που ακριβως μενεις να ερθω τα Χριστουγεννα με μια αναλογη παρουσιαση!!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 20:21, 10-05-11:

χαχααχα νομιζω ειναι μακρια η κορινθος

ή μετα απο τρελο κεφι να πει ο τυπας.....................

ΕΕΕΕ Κικιτσα,εισαι να ερθεις σπιτι μου να δουμ τα αστρα????????(με ή χωρις υπονοουμενο)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 10-05-11 στις 22:29. Αιτία: Συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων.
Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 20:41, 10-05-11:

"πολύ όμορφα τα ρούχα που φοράς, αλλά νομίζω θα έδειχναν καλύτερα κρεμασμένα στο δωμάτιό μου"
ιου ιου ιου!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,534 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 21:12, 10-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
απο ποτε μια lacta θεωρειτε σημα ρομαντισμου?απο μια διαφημιση ???
Ποτε βγηκε ορισμος του ρομαντισμου;

Δεν ξερω αν εμενα θα μου αρεσε ή οχι, απλα επειδη εμας δεν μας αρεσει αυτο δεν το καθιστα μη ρομαντικο. Χωρια που πολλοι ανθρωποι εκφραζονται πολυυυ καλυτερα ειτε γραπτα, ειτε με πραξεις, ειτε με κατι αλλο εκτος των λογιων. Και οχι επειδη δεν ξερουν να μιλανε, δεν νιωθουν ή μονο και μονο επειδη ειναι πολυ ντροπαλοι.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:16, 10-05-11:

χαρα δεν καταλαβες μαλλον που αποσκοπει το μηνυμα...
Ουτε εδωσα τον ορισμο του ρομαντισμου ουτε ειπα οτι αυτο για καποιους δεν ειναι ρομαντικη πραξη.

Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,534 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 21:33, 10-05-11:

Τι να σου πω. Αμα αλλα γραφεις και αλλα εννοεις δεν φταιω εγω.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 22:03, 10-05-11:

οχι ....τα ιδια λεω και τα ιδια εννοω..ΚΟΙΤΑ !Εννοω πως ολα αυτα ισχυουν μοναχα για ΚΑΠΟΙΟΥΣ.Ειναι τελειως υποκειμενικο...

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΟΡΩΝΕΥΣ
Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 22:51, 10-05-11:

και αλλο χαζο θεμα .....

λες και ειναι στανταρ η ατακα.......

και να μας πει καποιος μια ατακα που ειπε και εβαλε γκολ ειναι αδιαφορο γιατι .. !!:

1 ειναι αναλογα την στιγμη (παιζουν οι καταστασεις που ειμαστε - ατμοσφαιρα - ψυχολογια)
2 ( για τα κοριτσια αναφερεται το δευτερο ) αμα σας κ......ει καποιος δεν μπα να σας πει και ενα γεια ...... εσεις θα τον καλεσετε στο σπιτι σας .....

κατι αλλο να πουμε παιδια υπαρχει ????

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O self-instructive depressing έγραψε στις 23:10, 10-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Πηνελοπη"angel"
ειναι οτι πιο υπεροχο

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
[αλλά τα σοκολατάκια λάκτα-καρδούλες, με γέμιση φράουλα ΤΑ ΣΠΑΝΕ- αλλά όχι για πέσιμο my friend.]
για φάγωμα ;

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
σαγκαπώ
καλα ρε παιδια ειναι ατομα που λενε τετοια ατακα για πεσιμο ας πουμε?
άι νόου
είναι πιο γλυκανάλατο και από λάκτα

Αρχική Δημοσίευση από ΚΟΡΩΝΕΥΣ

και αλλο χαζο θεμα .....

κατι αλλο να πουμε παιδια υπαρχει ????
μαχαίρωσαν μέλλοντα πατέρα , και τώρα για αντίποινα ξυλοφορτώνονται μετανάστες
Hello?
Is there anybody in there?

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:43, 11-05-11:

ξενερα!!!!!
απλα δειλια..

δειχνει οτι ο νεαρος ειναι λιγο κοτα..

το καλυτερο ειναι να μιλησεις ευθεως,,προσωπο με προσωπο..

ματια με ματια ειναι η γοητεια..
οι αλλοι εμμεσοι τροποι και κολπακια ειναι ελλειψει ουσιαστικης γοητειας..

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 12:14, 11-05-11:

δειχνει οτι ο νεαρος ειναι λιγο κοτα..
ενω βρε αγγελε αν το ελεγε φατσα καρτα τι θα ηταν? και πολυ αντρας? αυτα δεν τα λες ετσι ουτε στη μουρη, ουτε σε λακτα, ουτε σε καρτα, ουτε σε περιστερι. εκτος και αν θεωρεις οτι στο μετωπο του αλλου γραφει ηλιθιος πειτε οτι σας κατεβει οποτε σας κατεβει και το πιστευουμε!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:52, 11-05-11:

ενω βρε αγγελε αν το ελεγε φατσα καρτα τι θα ηταν? και πολυ αντρας?
πιο ανδρας ναι..

και εσεις οι γυναικες το ξερετε αυτο..ποιοι ειναι πιο σοφτ και δειλοι,,ποιοι μιλανε πιο ευθεως..
ή δειχνουν τα συναισθηματα τους με πραξεις,, ακομα και με την εκφραση του προσωπου τους..

και δεν εννοω κατι προστυχο..απλα κατευθειαν επικοινωνια χωρις χαρτακια κλπ..

προσωπικα τουλαχιστον δεν τα καταλαβαινω τα χαρτακια κλπ..ψυχρο τελειως..

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 18:51, 11-05-11:

μωρε δεν διαφωνω μαζι σου στο οτι ειναι καλυτερα να τα λες απο κοντα οτι θες και να τα κανεις πραξεις. εκει που διαφωνω ειναι στην συγκεκριμενη φραση που οπως και αν την πεις θα πρεπει να την εννοεις και μετα απο καποιες προυποθεσεις. δεν την λες για πεσιμο ουτε απο κοντα ουτε απο χαρτακια, αυτο εννοουσα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους